Extern projectleider brandweer PZC STEC speelt Laatje niet kisten Decimeters dikke muren van klooster blootgelegd Gemeenteraad Vlissingen stelt ambitieuze toekomstvisies vast Rijkswaterstaat pakt asfalt van N60 aan Helpende hand bij invullen formulieren voor kwijtschelding zeeland 12 Benoeming moet fusie van korpsen Vlissingen en Middelburg versoepelen weekenddiensten kerkdiensten vrijdag 28 maart 1997 van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - De fusie tussen de gemeentelijke brandweer korpsen van Vlissingen en Mid delburg tot een stadsgewestelij ke brandweer zal worden begeleid door een extern pro jectleider. Die wordt boven de twee commandanten van de korpsen - D. G. Murre van Vlis singen en ing. A J. te Paske van Middelburg - aangesteld. De aanstelling van een extern pro jectleider gebeurt op verzoek van de Vlissingse gemeente raad. De raad tracht met de benoe ming van een projectleider het fusieproces te versoepelen. De huidige brandweercomman danten worden daardoor deels ontheven van de soms wellicht emotionele taak hun korpsen samen te voegen tot één groot korps. Burgemeester J. C. Th. van der Doef van Vlissingen zegde zijn raad donderdag avond toe zo:n aanstelling met het Middelburgse gemeentebe stuur te zullen bespreken. Daar over is volgens hem al eerder door de colleges van beide ge meenten gesproken. Hij ver wacht daarom dat het voorstel door Middelburg zal worden omarmd. Voor de kosten van een projectleider moet nog een dek king worden gezocht. De roep om een buitenstaander die het proces naar een stadsge- Bromfietser raakt bij val ernstig gewond DOMBURG - Een 17-jari ge bromfietser heeft woensdagavond vermoe- delijk'inwendig letsel op gelopen door een onge lukkige val. Het ongeluk gebeurde op de Singel in Domburg. De jongen gleed tegen een vrachtauto. De politie vermoedt dat de jongen de geparkeerde vrachtauto te laat opmerkte door de hevige regenval op dat moment. Zijn bromfiets raakte licht beschadigd. westelijke brandweer moet begeleiden, was een van de ga ranties die de Vlissingse raads fracties gisteravond eisten bij de behandeling van de 'Vervolg notitie stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middel- burg'. Zo verlangden de 'fracties dat de uitrukpost in de Van Dis- hoeckstraat in Vlissingen on verkort nu en in de toekomst blijft gehandhaafd. Verder wil den zij de keiharde toezegging hebben dat in Vlissingen zes brandweermensen komen te werken en dat er een ambulance wordt gestationeerd met twee ambulancemensen. Bovendien mag het budget dat de raad ter beschikking stelde niet worden overschreden. Garanties De garanties die de raad eiste kwamen voort uit onduidelijk heden over de fusie en de gevol gen daarvan die de afgelopen week door 'tegenstrijdige be richten' ontstonden. Bijvoor beeld over het vermeende tekort aan personeel dat in Middel burg zal ontstaan. En of er in derdaad een ambulance in Vlis singen blijft. Volgens Van der Doef kon de raad zelf zorgen voor die garanties, door ze in het raadsbesluit vast te leggen. „U als raad bent verantwoordelijk voor het bijsturen van de rand voorwaarden, het bestuur'van de brandweer is verantwoord lei jk voor het bijsturen binnen de randvoorwaarden", legde hij uit. „Als u besluit dat er in Vlis singen een uitrukpost blijft, blijft die er ook. Harder kunt u het niet krijgen." De raad be sloot dat dan ook. Vlissingen-Oost In antwoord op een vraag van P. van Zalen van GroenLinks zei Van der Doef dat de bedrijfs brandweer in Vlissingen-Oost de eerste uitruk verzorgt bij branden in dat gebied. De Vlis singse (stadsgewestelijke) brandweer volgt dan zo spoedig mogelijk. Het trainingscentrum is bewust buiten de stadsgewes telijke brandweer gehouden, al dus Van der Doef richting J. E. Koppejan (RPCU). Van der Doef: „Het trainingscentrum - dat geen kerntaak is maar een troetelkind - wordt verzelfstan digd. Maar daarvoor hebben we extern advies nodig." Toneelvereniging STEC tijdens de repetite voor het stuk 'Laat je niet kisten'. foto Ruben Oreel van onze medewerker OOST-SOUBURG - Souburgs Toneel en Cabaret - kortweg STEC genoemd - heeft voor de voorjaarsuitvoering van 1997 de klucht Laat je niet kisten van Hub Fober uitgekozen. Al enige maanden is er hard gewerkt om dit komische spektakel ge stalte te geven. Nu is het zover dat uitvoe ring verantwoord is. Op de zaterdagen 5 en 12 april kunnen de lief hebbers van een vrolijk toneelstuk voldoende aan hun trekken komen. De groep is er klaar voor. Om helemaal ze ker te zijn heeft regisseur Bella Mijnsber- gen zelfs op tweede Paasdag nog een repe titie vastgesteld. De voorstellingen worden als vanouds gehouden in De Zwaan in Oost-Souburg. De vaste bezoekers van de STE C-avonden treffen in de verschillende rollen voor hét merendeel oude bekenden aan. Een nieuw gezicht is Ad Loose die eind vorig jaar de gelederen kwam versterken. Verder spe len mee Ko Minderhoud, Carta van de Meule, Izaak en Dennis Wöndergem, Mar- jo Walhout, Ineke Verduin, Ankie Neve, Viona Coster, Mirjam de Vries en Wout van der Wekken. Over de inhoud van de klucht wil de regis seur weinig kwijt. In het stuk speelt geld een grote rol. Je moet vooral geen geld aan je kinderen vragen, dan zijn ze niet thuis. De pleegzoon is het met deze bewering niet eens en in de wetenschap dat er oude bekenden komen logeren, beraamt hij een plan. Dat lij dt tot ingewikkelde en verma kelijke situaties. De donateurs van STEC krijgen zoals ge woonlijk twee vrijkaarten maar er blijven nog genoeg kaarten beschikbaar om op de avond van de uitvoering aan de kassa te verkopen. Bij de laatste uitvoering is er bal na met live muziek. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - Er was een lan ge adem voor nodig, maar de Vlissingse gemeenteraad heeft donderdagavond de herontwik keling van de Lange Zelke/Ou- de Markt, het projectvoorstel voor een strategische visie voor de ontwikkeling van de binnen stad en de ontwikkelingsvisie voor de Spuikom vastgesteld. De plannen stonden als drie los sen punten op de raadsagenda. Weliswaar na elkaar, maar ver der ontbrak tot grote spijt van met name GroenLinks en D66 de samenhang in de behande ling tussen die ontwikkelingen. „Ik mis het totaalplaatje over hoe Vlissingen en de binnenstad er in de toekomst moeten uit zien", stelde C. Huijsman van GroenLinks vast. „En wanneer komt er een stadsdebat? Pas als Vlissingen al tot in de details vastligt?" Volgens wethouder drs. H. J. M. de Haas bestaat er echter geen samenhang tussen deze drie ontwikkelingen. „Het zijn losse projecten. Vanuit een visie gebeurt er nog niets. We barsten van de onderzoeken en rapporten, we hebben dus wel enig idee waar we naar toe wil len. Dat is alleen nog niet ver woord in een missie." Positief De drie voorstellen werden ie der afzonderlijk in ieder geval positief beoordeeld door de raad. De herontwikkeling van de Lange Zelke/Oude Markt is hard nodig, beaamden de frac ties, en het plan van BAM Vast- van onze verslaggeefster HULST - Automobilisten die vanaf Kapellebrug, richting Hulst of verder willen, moeten de komende maand rekening houden met vertraging en om leidingen. Rijkswaterstaat be gint op 7 april met wegwerk zaamheden aan de rijkswegN60 bij Hulst. De asfalteringswer- ken omvatten het traject tussen de Hontenissestraat ten noor den van Hulst en de Roskam- straat in Kapellebrug. Tijdens weekeinden worden de wegen voor het verkeer opengesteld. Rijkswaterstaat verwacht de pijn zo kort mogelijk te houden door lange dagen te maken, twee asfalteringsmachines in te zetten en de weg volledig af te sluiten. De afsluiting van de rij baan houdt ook verband met de aangescherpte arbo-eisen waardoor wegbeheerders niet langer één rijstrook voor het verkeer mogen vrijhouden, ver telt woordvoerder J. den Har- tigh. De werkzaamheden, die op 25 april klaar moeten zijn, worden in gedeeltes uitgevoerd. Te be ginnen bij het wegvak Honte- nissestraat-Tivoliweg. Automobilisten en vrachtwa genchauffeurs worden omge leid via de rijksweg N61, Tractaatweg en Langeweg. Op sommige dagen is het nodig het verkeer door Hulst en Sint Jan steen te leiden. Bewoners zullen dus enige mate van overlast er varen door extra verkeersdruk te. Versperring Het doorgaand verkeer wordt er op de Expresweg op attent ge maakt dat het beter kan doorrij den tot Zelzate. Hulst en Sint Jansteen, alsmede de bedrijven terreinen Tol-Morres en. Hoge- weg blijven echter bereikbaar. In de weekeinden wordt de ver sperring opgeheven, zodat be zoekers van meubelcentrum Morres nauwelijks hinder on dervinden. Den Hartighzegt dat de asfalte ring niet tegelijk met de weg werken in het najaar van vorig jaar konden worden verricht, omdat de weersomstarxdighe- den dit niet toelieten. MELISKERKE Koersbal - In Ons Huis in Melis- kerke wordt dinsdag 8 april van 14.00 tot 16.00 uur een koers- balmiddag gehouden. Alle 55- plussers in Meliskerke worden daarom uitgenodigd kennis te maken met het spel. De bestaan de koersbalgroep bestaat mo menteel uit deelnemers uit Me liskerke en Zoutelande. De bedoeling is om bij voldoende belangstelling een aparte groep in Meliskerke op te richten. goed Ontwikkeling is 'prima'. Dat de huidige bewoners van de woningen op die plek de plan nen uit de krant moesten verne men was weliswaar 'betreu renswaardig' (D66) maar in feite slechts een 'schoonheids foutje'(WD). Gelukkig was het dit keer niet de schuld van de ge meente, constateerde de Bur gerpartij Nederland opgelucht. De eigenaren van de woningen zouden volgens wethouder drs. H. J. M. de Haas in gebreke zijn gebleven. De raad stelde het college voor B AM aan te bieden ook het afge brande pand van Groenendijk en eventueel zelfs de Kerkstraat te betrekken in de plannen. De Haas merkte op dat als het plan voor een bibliotheek in het pand van Groenendijk haalbaar is - dat wordt momenteel onder zocht - niet kan worden ge wacht op de BAM. In het andere geval is de kans reëel dat de BAM inderdaad ook die hoek gaat herontwikkelen. Binnenstad Het projectvoorstel voor een strategische visie op de ontwik keling van de binnenstad kpmt voor P. van Eek van D66 eigen lijkals 'mosterd na de maaltijd'. „Er zijn al een heleboel palen geslagen: het Lampsinshuis, de bibliotheek, de Gravestraat, de Lange Zelke, de Spuikom. Ik betwijfel of we dat straks alle maal nog kunnen inpassen in die totaalvisie." De VVD en het CDA waren blij dat er eindelijk iets gebeurde. PvdA en Groen Links vroeg zich wel af hoe de uitkomsten van de nog op te stellen strategische visie zullen stroken met de resultaten van de sterkte/zwakte-analyse van het stadsgewest, die vorige week vrijdag is gepresenteerd. Herhaling De discussie over de Spuikom verzandde grotendeels in een herhaling van standpunten en opmerkingen die jongstleden maandag werden gemaakt tij dens de commissievergadering ruimtelijke ordening/economi sche zaken. En dus klonk er weer kritiek op het bouwvolu me, op het gebrek aan groen, op de gigantische parkeerkelder, op de grootschalige detailhan del die er komt en op de bouw van een 'megabioscoop'. Nogmaals stelde wethouder De Haas vast dat het slechts een concept betrof. „Er komt nog een voorlopig en daarna nog een definitief stedenbouwkundig plan." van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - Kisten vol met scherven, kratten met bij na gave kruikjes, botten en bijna complete schedels van dieren, maar de allerbelang rijkste vondst is ongetwijfeld de decimeters dikke stenen muren van het Middeleeuwse Minderbroedersklooster op het terrein van de oude recht bank aan het Hofplein in Mid delburg. Medewerkers van de Rijks dienst voor het Oudheidkun dig Bodemonderzoek, de Archeologische Werkgemeen schap Nederland, afdeling Zeeland, het Provinciaal De pot en medewerkers van sloopbedrijf Sagro vonden tij dens een drie weken durend onderzoek gewelven, muren en haardplaatsen van het klooster. Over een paar dagen is van de muren niets meer te zien. Ze verdwijnen om plaats te maken voor nieuwbouw van het Rijks- en gemeentear chief. Middelburg kende naast de abdij tal van andere instellin gen van geestelijke aard. De nu gevonden kloosterrestan ten van de minderbroeders zijn vermoedelijk de oudste. Het moet tussen 1234 en 1242 zijn gesticht als één van de eerste in het land. Stukken steen daarvan zijn (nog) niet gevonden. Wat de archeolo gen nu hebben getraceerd zijn 'nieuwere' stukken uit de tweede helft van de veertiende eeuw. Zaal Op het terrein achter het Van de Perrehuis zijn duidelijk de afmetingen te zien van wat ooit een zaal is geweest. Niet uitgesloten is dat het gaat om een langgerekt vertrek waar vroeger gegeten werd. Dat veixklaaid wellicht ook de vele etensresten en gebruiksvoor- werpen die zijn aangetroffen in de aangrenzende ringwal- gracht die door de klooster lingen als een riool werd ge- bnxikt. „De ligging van het klooster is nu wat duidelijker geworden", vertelt mevrouw drs. J. Dijkstra. „Wat de func tie is van de ruimte is nog on- duideljk. Het kan een eetzaal zijn geweest." Hoe lang het vertrek exact is, is onbekend. van onze verslaggeefster VLISSINGEN - Minima in Vlis singen kunnen van 7 tot 12 april weer een beroep doen op vrij willigers die hen meehelpen met het invullen van de kwijtschel dingsformulieren voor gemeen telijke belastingen en water schapslasten. Naar aarxleidiixg van de actie week Wintei*toeslag is vorig j aar voor de eerste keer een actie week kwijtschelding gemeente lijke belastingen geox-ganiseex'd. Er reageei'den zoveel mensen dat dit jaar het aantal locaties is uitgebreid van twee naar drie. Ook in Oost-Soubxxrg is nu een steunpunt geopend. Vernedering Veel mensen vinden het een on prettig idee dat ze kwijtschel ding moeten aanvragen. Ze er varen het invullen van de formuliex'en als een vernede ring. Er zijn veel vragen bij over de financiële situatie van de aanvrager. De vrijwilligers die vorig jaar de steunpunten be manden hebben daarom onder meer gepleit voor een actief ge meentelijk beleid ten aanzien van de kwijtscheldingen en een effecten-rapportage voor uitke ringsgerechtigden. Ook willen ze een simpeler aanvraagfor- mulier waaruit, de aanvrager meteen kan opmaken of hij of zij in aamnerking komt voor lcwij t- schelding. Op de drie locaties zitten op ver schillende dag vrijwilligers en beroepskrachten (CNV en FNV) die behulpzaam zijn met het in vullen van de papieren onge acht of de aanvragers in aan merking komen voor de kwijtschelding. Op maandag 14 en woensdag 16 april kunnen minima terecht in het Activitei tencentrum aan deHogeweg, op maandag 14, woensdag 16 en vrij dag 18 april in het In- en Uit- loophuis aan de Vincent van Goghlaan en tenslotte op maan dag 14 en woensdag 16 april in het Open Huis aan het Oranje plein in Oost-Soubxxrg. De ope ningstijden zijn van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 Inbraken in vakantiehuizen BIGGEKERKE - In twee va kantiewoningen in Biggekerke is woensdagmiddag ingebro ken. Uit een woning aan de Val- kenisseweg werden onder meer sieraden en diverse bescheiden gestolen. Persoonlijk en bank- bescheiden vormden de buit van een inbraak in een tweede wo ning aan de Ruiser. Woensdagavond werd ingebro ken in een woning aan het Zanddorp in Middelburg. Hier bestond de buit int sieraden, geld en beeldapparatuur. De waarde van de buit is onbekend. De gewelven, muren en haardplaatsen die de medewerkers van sloopbedrijf Sagro in Middelburg vonden, verdwijnen over een paar dagen om plaats te maken voor nieuwbouw. foto Lex de Een deel daaxrvan loopt door in de achtertuinen van de wo ningen aan de Bogardstraat. Twijfel Aanvankelijk was er bij de ar cheologen twijfel of het wel ging om restanten van het Minderbroerderklooster. De vondst van een stuk ze gelstempel uit de dertiende eeuw maakte aan die onzeker heid een einde. „In die tijd", verklaart mevrouw Dijkstra, „waren bakstenen ontzettend duur. Bakstenen gebouwen werden alleen gebouw door rijke lieden. Een klooster had het geld om in baksteen te bouwen." Alle vondsten zijn opgeslagen in het depot. Daar wox'dt de modder losgeweekt en worden ze geïnventari seerd,. Uiteindelijk is het de bedoeling dat het karwei net jes wordt beschreven in een basisrappox-t. Een deel van de gevonden spullen zal over een aantal jaren te zien in het Rijksarchief. Beheerder H. Hendrikse van het Provinci aal Depot probeert een deel van de gewelven te redden om ze later eveneens een plaatsje te geven in de archiefdienst. zaterdag 29 tot en met maan dag 31 maart 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. Legemate, Troelstraweg 411, tel. (0118)468021. zon. 0.00-24.00 uur: F. Bronzwaer, Badhuisstraat 47, tel. (0118)412525. zon. 24.00 -maa. 24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. (0118)464633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: R. R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. (0118)639933. zon. 23.00-ma. 23.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne- muiden, zat. 0.00-24.00 uur: R. G. G. Groot, Pr. Bernhardstraat2, Arnemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: J. C. Ponten, Oude Rijksweg 4, Nieuwland, tel. (0118)601340. zon. 24.00-maa. 24.00 uur: H.J. Roelofsen, Pr. Bernhardstraat 2, Arnemuiden,tel. (0118) 601308. Spreekuür 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G. C. M. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapel- le, Meliskerke, Zoutelande, Koude- kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 12.00 uur: A. A, v. d. Male, Duinweg 59, Zoute lande, tel. (0118) 561282. zon. 12.00-maa. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse- straat 94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-di. 08.00 uur: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: vrij. en zat.: W. J. de Haes, J. W. Schuurman straat 5, Domburg, tel. (0118) 582304. zondag:A. E. B. Schotel, Korte Gee- re 27, Middelburg, tel. (0118) 624169. maandag: C. Westveer, Loskade 27, Middelburg, tel. (0118) 626694. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Malland: praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-din. 09.00 uur: S. v.d. Kaaden,tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-maan. 20.00 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33a te Oost kapelle, landbouwhuisdieren tel. (0118) 581443, gezelschapsdieren tel. (0118)582985. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. (0118)612538. Vlissingen: Apotheek Papegaaienburg, winkel centrum Papegaaienburg 24-26, tel. (0118)466345. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverple ging en uitleen verpleegartikelen, tel. 06-53863677. Vrijdag 28 maart 1997 (Goede vrij dag) Aagtekerke Nederlandse Hervorm de Kerk 19 ds. De Bruyn; Gerefor meerde Gemeente 19.30 lees- dienst; Arnemuiden Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 ds. Voets; Gereformeerde Kerk 19 dhr. V. Wes ten; Biggekerke Nederlandse Her vormde Kerk 19 ds. Manuputty; Domburg Nederlandse Hervormde Kerk 19 mw. Spaans-Molenaar; Rooms Katholieke Kerk Willibrord- kapel 15 (Kruisweg); Gapinge Ne derlandse Hervormde Kerk 19 ds. Den Braanker; Grijpskerke Gerefor meerde Kerk 19 ds. V.d. Beukei (HA); Kleverskerke Nederlandse Hervormde Kerk 19 dhr. Kley; Kou dekerke Gereformeerde Kerk 19.30 ds. De Haan en ds. De Schipper; Ge- redja Kristen Maluku Selatan di Be- landa 19.30 Pdt. Waisapy; Melisker ke Nederlandse Hervormde Kerk20 ds. Manuputty (HA); Gereformeer de Kerk 19.30 ds. V.d. Zwan;Gere- formeerde Gemeente 19.30 lees- dienst; Middelburg Concert-en Gehoorzaal 19.30 ds. Verweij; Nieu we Kerk (SOW) 19.30 ds. V. Dam en ds. Smit; De Morgenster 19.30 ds. Koops; Wijkgemeente Gerefor meerde Bond (Ontmoetingskerk) 19.30 ds. Wüllschleger; De Hoek steen (SOW) 19.30 ds. Schelhaas en ds. Paulus; Christelijke Gerefor meerde Kerk 9.30 en 16.30 ds. Vogel;Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 19.30 prof. De Ruyter;Gere- formeerde Gemeente (Centrum) 19 ds. Tanis;Middelburg-Zuid 19 lees- dienst;Leger des Heils 19 kapt. Ste ging; Volle Evangelie Gemeente Sion (Thomaskapel) 10 dienst, 14 past. Zuwato;Rafaël gemeenschap Eleos 9.30 dienst; Rooms-Katholie- ke Kerk Petrus-en Pauluskerk 19.30; Doopsgezinde Gemeente 19.30 mw. Rezelman (HA); Oostkapelle Nederlandse Hervormde Kerk 19 ds. Den Hollander (HA),-Gerefor meerde Kerk 19.30 ds. Kip; Gerefor meerde Gemeente 19.30 ds. Paul; Oost-Souburg Geredja Kristen Maluku Selatan di Belanda 18 Pdt. Papilaja-Alfons;Rooms-Katholieke Kerk Martinuskerk 10; Ritthem Ne derlandse Hervormde Kerk 19 ds. Barmentlo; Serooskerke Neder landse Hervormde Kerk 19 ds. Bruin; Sint-Laurens Nederlandse Hervormde Kerk 19.30 ds. Spanjer; Gereformeerde Kerk 19 kand. Zaad stra; Veere SOW-kerk, Kaai 19 ds. Lukasse; Vlissingen SOW-gemeen- te Petruskerk 19.30 ds. Baas; Open Hof 19.30 ds. Kalksma; De Schaaps kooi 19 ds. De Nooij; Ter Reede 19 past. V. Hecke en ds. Glashouwer; Christelijke Gereformeerde Kerk 19.30 ds. V.d. Wal;Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 ds. Doe- dens; Gereformeerde Gemeente 19.30 ds. Kattenberg; Doopsgezin de Gemeente 11.30 dienst; Hersteld Apost.Zendingsgemeente 10 en 17 dienst,'Leger des Heils 19 kapt. Bak ker; Anglicaanse Kerk (kapel zee manshuis Schelfiepoort) 10.30 Pinkstergemeenschap Shalom (W.Souburg) 20 bijbelstudie;Volle Evangelie Gemeente (Beréa) 19.30 samenkomst;Rooms-Katholieke kerk Lieve Vrouwekerk 15; Ter Ree- de 17; Open Hof 19.30; Vrouwen polder Nederlandse Hervormde Kerk 19 ds. Pennekamp; Gedefor meerde Kerk Vrijgemaakt 19.30 ds. Overweg; Westkapelle Nederland se Hervormde Kerk 19 ds. Spaans (HA); Gereformeerde Kerk 19 ds. Sinte; Vrije Evangelische Gemeen te 19 br. Wals (HA); Zoutelande Ne derlandse Hervormde Kerk 19.30 ds. Boekesteijn; Rooms-Katholieke kerk 10;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 12