Groen licht voor winkelcentrum PZC Aanpak verdroging kan beginnen Koersballers ANBO-Hulst/Clinge de beste Sasse verordening verzuring tegen varkenshouderij en zeeland vrijdag 21 maart 1997 z 14 Politie stopt ontsnapte gevangene Tuinstoelen gestolen Groedenaar botst tegen boom Man tankt zonder te betalen Duo wilde flat binnendringen Onder invloed van drugs in auto Proef gescheiden inzamelen afval Raad Oostburg blij met verbouwing Rijkskantorengebouw Dronken man rijdt tegen paal Raad Sluis herziet plan buitengebied Aanhanger weg Boomplantdag geen feest voor ouderen in Westdorp Man cel in voor onbetaalde boete weekenddiensten HULST - De politie stuitte woensdagnacht bij toeval op een 36-jarige man uit Turnhout, die begin deze maand uit de ge- vangenis van Turnhout was ontsnapt. De man negeerde rond hall' vier een stopteken van de politie. Na een achtervolging kon de man worden aangehouden in Hulst. Daar bleek dat hij in een auto reed die eerder was gestolen in Kortrijk. De ver dachte werd ingesloten. HULST - Uit een container op het Stationsplein in Hulst werd woensdagnacht een tiental tuinstoelen gestolen. De tuinstoe len hadden een waarde van enkele honderden guldens. De container was opengebroken. GROEDE.- Een 56-jarige automobilist uit Groede raakte woensdagavond gewond toen hij met zijn auto tegen een boom op de Barendijk in Groede reed. De man moest met en- kele gebroken ribben worden opgenomen in het ziekenhuis De Honte in Terneuzen. De brandweer kwam er aan te pas om de man uit de auto te bevrijden. KAPELLEBRUG - Een 36-jarige automobilist uit Brussel werd woensdagavond aangehouden in Hulst. De man had ge tankt zonder te betalen, drie keer zoveel gedronken als is toe gestaan en reed in een gestolen auto. De bestuurder reed rond half negen weg van een benzinestation aan de Gentses traatin Kapellebrug. De rekening van ruim honderd gulden liet hij onbetaald. Een 35-jarige man uit Kapellebrug zette de ach tervolging in. Hij wist de Belg in het centrum van Hulst aan te houden en over te dragen aan de politie. De auto bleek te zijn ontvreemd in Turnhout. De man werd ingesloten. TERNEUZEN - De politie van Terneuzen hield woensdag rond half vijf een 18-jarige vrouw en een 39-jarige man uil Terneuzen aan. Het tweetal werd betrapt toen het zich de toe gang tot een flatgebouw aan de Bachlaan wilde verschaffen, Zij waren bezig een slot te demonteren. TERNEUZEN - Een 28-jarige bestuurder uit Terneuzen moet zich vermoedelijk voor de rechter verantwoorden. De man werd donderdag rond één uur aangehouden op de Baljuwlaan in Sluiskil. De automobilist had een doorgetrokken streep overschreden. Bij controle bleek dat de APK-keuring was verlopen en de man onder invloed van drugs was. HULST - De gemeente Hulst start vanaf 1 april met een proef voor het gescheiden inzamelen van tuinafval en gewoon grof vuil. De invoering van de proef heeft te maken met het streven van Hulst om het afval te kunnen composteren. Het tuinafval werd tot nu toe gemengd met grofvuil, waardoor composteren niet meer mogelijk was. Jaarlijks gaat het om ongeveer 625.000 kilo afval. Het snoèimateriaal kan worden aangebo den in papieren GFT-zakken. Wanneer het om een kleine hoe veelheid tuinafval of om gemaaid gras gaat, verdient de voor keur de groene rolemmer te gebruiken of het afval zelf naar het milieupark te brengen. Het experiment duurt tot 1 novem ber. Daarna zal worden besloten of de gescheiden inzameling de daaropvolgende jaren structureel wordt. van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Alle raadsfrac ties in de gemeente Oostburg hebben donderdagavond tij dens de raadsvergadering inge stemd met de verbouwing van het Rijkskantorengebouw aan het Ledelplein tot winkelcen trum met Hema en een aantal appartementen. Alle fracties toonden zich verheugd dat bij de verbouwing de architectoni sche vormgeving van architect Friedhoff gehandhaafd blijft. Om de planologische procedure voor de inrichting van een AXEL - Een 28-jarige Axelaar botste woensdagnacht met zijn auto tegen een paaltje in de Weststraat in Axel. Bij controle bleek dat de man te veel gedron ken had. De ademtest gaf een promillage van 1,2 aan. Voor dit feit kreeg hij een dagvaarding. SLUIS-AARDENBURG - On der druk van het provinciebe stuur gaat de gemeente Sluis- Aardenburg samen met buurge meente Oostburg het beleid op het gebied van recreatie, wo ningbouw, intensieve veeteelt, windmolens en op het vlak van de ontwikkeling van bedrijfs terreinen beter op elkaar af stemmen. Het provinciebestuur wil af van het fragmentarisch denken in de regio, zeker nu er zaken als het Streekplan Zeeland en het herinrichtingsplan voor het kustgebied van West-Zeeuws- Vlaanderen in ontwikkeling zijn, waarvoor een betere af stemming wenselijk is. De raad van Sluis-Aardenburg stemde gisteren zonder tegenpruttelen in met het collegevoorstel om het bestemmingsplan buitenge bied te herzien. Met het besluit is de vestiging van intensieve varkenshoude- rijen in de West-Zeeuws- Vlaamse gemeente uitgesloten. nieuw winkelgebied te kunnen starten, moest de gemeenteraad donderdag een voorbereidings- Lesluit nemen voor het Rijks kantorengebouw en het pand Markt 13. Het Rijkskantorenge bouw geldt als als één van de meest toonaangevende gebou wen van de wederopbouw in Nederland. Op de plek van de woning Markt 13 worden op de begane grond winkeltjes ge bouwd en op de verdieping ap partementen. Tussen dit perceel en het Rijkskantorengebouw met Hema en wat kleinere win kels en appartementen komt een promenade voor voetgan gers. PvdA-raadslid L. Wille was evenals de leden van de andere fracties positief over het plan, maar wilde wel weten of de ves tiging van een Hema aan het Le- delpein voor honderd procent zeker was. Burgemeester J. Kruize verklaarde dat de jong ste informatie van projectont wikkelaar N. Boussen was dat het contract voor de Hema vesti ging donderdag 27 maart wordt getekend. Wille liet daarop we ten dat hij de contracten graag wil zien als die getekend zijn. v' Kruize wees erop dat de ge meente met het nemen van een voorbereidingsbesluit nog niet tot de aankoop van het Rijks kantorengebouw van de Dienst der Domeinen overgaat. ,,Dat doen we pas als de contracten voor de vestiging van de Hema in Oostburg getekend zijn", ver klaarde Kruize. De burgemees ter stelde vast dat de voorberei dingen voor de verbouwingen van de percelen aan het Ledel plein tot nu toe vnj rimpelloos zijn verlopen. Hij maakte dui delijk dat dit ook gunstig is voor het project Duurzaam Veilig West-Zeeuws-Vlaanderen. Ook in het kader van dat project moet een aantal werkzaamhe den aan het Ledelplein worden uitgevoerd. SAS VAN GENT - Een 38-jarige Sassenaar miste donderdag zijn aanhangwagen. Het voertuig stond op zijn terrein aan de Cal- landstraat in Sas van Gent. On danks dat de wagen was vastge legd aan eèn ketting, wisten de dieven de aanhanger toch mee te nemen. De scheidsrechter moet er tijdens het Zeeuws-Vlaams koersbaltoernooi aan te pas komen om vast te stellen of een bal vastligt of niet. foto Charles Strijd van onze verslaggever Rene Hoonhorst Nadat zijn vrouw tien jaar gele den overleed, werd J. Snap uit Sluiskil een echte verenigings man. Lid van de kaartclub, de bolclub, de zangclub en de koersbalclub. Bij al die vereni gingen voelt hij zich op zijn 86ste nog prima thuis en ook voor een officieel Zeeuws- Vlaams Koersbaltoernooi draait hij zijn hand niet om. „Ik kan op mijn leeftijd best nog mee in het Sluiskil se team. Maar winnen zit er vandaag toch niet in", wist de oudste deelnemer donderdag halverwege de mid dag. Nou was het voor Sluiskil ook moeilijk om te winnen, om dat het kanaaldorp slechts één team kon afvaardigen. „Er moe ten wel mensen met auto's be schikbaar zijn, die de mensen naar sporthal De Vlaanderen in Sas willen brengen", schetste Snap het probleem. De ANBO- combinatie Hulst/Clinge had geen last van vervoersperikelen, want ze vaardigde liefst zes ploegen af. Plaquette De combinatie viel dan ook dik in de prijzen. Het tweede team veroverde cle Sasse winnaars plaquette. Samen met het vijfde team zorgde ANBO Hulst/Clin ge 2 er ook voor dat de wisselbe ker van het Roger Spuessens- toernooi (genoemd naar de vroegere organisator van het kampioenstoernooi) definitief in de Hulster prijzenkast komt. Bovendien leverde een goede prestatie van het derde team van ANBO Hulst/Clinge samen met de verrichtingen van het tweede en het vijfde team de prijs 'Roger Spuessens' op. 'ANBO Hulst/Clinge 2 won al haar zes partijen. De kruimels waren voor KBO Clinge en De Regenboog uit Sas van Gent, die tweede en derde werden in het individuele klassement. Beide teams verloren één keer en haal den daarmee tien punten. Meer ploegen haalden zo'n uitste kend resultaat, maar de doelge- middelden bepaalden de eind rangschikking. De poedelprijs ging naar De Veste 1 uit Terneu zen, dat slechts één van zijn zes partijen winnend wist af te slui ten. Organisator Staf Martens had donderdag nog goed nieuws voor de 252 deelnemende bal sporters. Op kosten van de jubi lerende Regionale Zeeuwsch- Vlaamse Wonmingbouwvereni- ging wordt woensdag 14 mei al weer een groots opgezet koers baltoernooi gehouden. Een maand eerder, donderdag 17 april, vergaderen vertegen woordigers van de Zeeuws- Vlaamse koersbalverenigingen met de Zeeuwse Sportraad over de mogelijkheden tot oprich ting van een officiële Zeeuwse Koersbalboncl. van onze verslaggever Rene Hoonhorst SAS VAN GENT - Burgemees ter en wethouders van Sas van Gent blijven van mening dat van onze verslaggever SAS VAN GENT - De boom feestdag heeft Westdorpse be jaarden en gehandicapten een kater opgeleverd. In de Linden- laan, vlakbij bejaardentehuis 't Verlaet en aanleuneomplex De Witte Leeuw, heeft de gemeente deze week weliswaar prachtige sierkersen geplant, maar de bo men blokkeren de vrije door gang voor voetgangers en zeker voor rolstoelers. „Gehandicapten in rolstoelen en slecht ter been zijnde oudere mensen kunnen van zijn leven niet op de stoep die bomen pas seren. Het is ook wel erg raar om die sierkersen midden op het trottoir te zetten", fulmineerde M. Hemelsoet-de Jaeger (Ge meentebelangen Groot Sas) donderdagavond tijdens de ver gadering van de commissie wel zijn. De werkzaamheden aan de beplanting en het opnieuw be straten van het trottoir zijn nog niet voltooid en daarom is één zijde van de Lindenlaan ook nog niet toegankelijk, liet wethou der R- de Mul weten. Hemelsoet benadrukte dat vóór de tegels weer worden terugge plaatst de sierkersen meer naar de straatkant moeten worden gezet. De Mul beloofde, mede op aandrang van commissievoor zitter L. Marquinie, dat hij vrij dag (vandaag) direct ter plaatse gaat ki jken om daarna passende maatregelen te nemen. TERNEUZEN - Een 21-jarige Middelburger werd woensdag middag ingesloten in het poli tiebureau in Terneuzen. De man had nog een boete van 630 gul den open staan. De politie hield hem aan op het Huizingaplein in Terneuzen. Hij mag kiezen: of betalen of tien dagen hechtenis. kleinere bosjes, bloemdijken, houtsingels en houtwallen in liet buitengebied extra be schermd dienen te worden via een gemeentelijke Verordening Verzuring Gevoelige Gebieden. Het college wil de bestaande landbouwbedrijven in de ge meente zo weinig mogelijk be lemmeren in hun (toekomstige) bedrijfsvoering, maar waar schuwt dat een zorgvuldige af weging tussen economische- en milieubelangen noodzakelijk is. Het dagelijks bestuur van Sas wijst zienswijzen en bedenkin gen die tijdens de inspraakpe riode tegen de voorgestelde verordening zijn ingebracht al lemaal van de hand. Een bota nisch adviesbureau heeft 'ob jectief vastgesteld welke dijken als bloemdijken moeten worden gezien en daarbij kan geen reke ning worden gehouden met het al dan niet voorkomen van agrarische bedrijven in de buurt. Om ongewenste nieuwe bedrijven (intensieve varkens houderijen) geen kansen te ge ven, di enen de regels vast te lig gen in de verordening en in de toekomst in het nieuwe Bestem mingsplan Buitengebied, be toogt het Sasse college. De voorgestelde verordening moet door de gemeenteraad van Sas van Gent tijdens de verga dering" van 3 april worden vast gesteld. Voor die vergadering buigt de commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken en milieu (vrom) zich nog over het voor stel. De commissievergadering wordt dinsdag 25 maart vanaf 19.30 uur in de burgerzaal van het stadhuis gehouden. De le den van de commissie bespre ken tijdens die bijeenkomst ook hoe de parkeerproblemen op het Vlaanderenplein het best be streden kunnen worden. Vlaanderenplein B en W zijn nog bezig met de uit werking van een plannetje voor herindeling van het Vlaande renplein. Door een iets andere indeling zouden een (beschei den) aantal auto's meer kunnen parkeren op het plein. Verwij - zingsborden naar andere par- keergelegenheden in de buurt kan toekomstige overlast ook voorkomen. „Daarnaast zullen we dan wel de medewerking van de politie moeten hebben, want als er niet wordt gecontroleerd helpt geen enkele maatregel", zei gemeentesecretaris W. Zwartelé donderdag. Het waterschap wil de verdroging van onder meer De Vlaamse Kreek aanpakken. foto Charles Strijd Waterschap Hulster Ambacht haalt subsidies binnen van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Waterschap Hulster Ambacht kan beginnen met de aanpak van de ver droging van de Absdalepolder, de Riet- en Wuil'sdijkpolder en de Vlaamse Kreek. Het waterschap kan voldoende subsidie tegemoet zien om het waterpeil in de ge bieden te verhogen. Het Europees Struc tuurfonds (5B), de Gebiedsgerichte Be strijding Verdroging en het A2-fonds in het kader van de landinrichting hebben 75 procent van de drie ton kostende ope ratie toegezegd. Genoeg om de aanbeste ding volgende week de deur uit te doen. Staatsbosbeheer is niet onverdeeld geluk kig met de voorgestelde maatregelen voor de Vlaamse Kreek. Van de landbouwers komen elke zomer weer verzoeken om hun percelen te mogen beregenen. De gebieden tussen de Hoge- weg. Provincialeweg en de grote water loop en die tussen de Provincialeweg, Pol derstraat, Mulderstraat en Meistraat kampen met een lage grondwaterstand en hebben in de zomermaanden regelmatig te maken met verdrogingsverschijnselen. Om die reden kan het waterschap de ver zoeken niet altijd inwilligen, vertelt hoofd waterbeheer J, de Zeeuw. Het plaatsen van een windmolen, zoals die vorig jaar ook is neergezet in natuur gebied De Putti ng, en enkele stuwen moet de situatie voor de boeren in de polders verbeteren. Een stuw en een. pompinstal- latie zijn ook noodzakelijk om de Vlaamse Kreek weer op peil te krijgen, 's Zomers zakt de waterstand hier dramatisch. Een massale vissterfte was twee jaar geleden het gevolg. Lapmiddel Boswachter H. van Hage van Staatsbos beheer spreekt echter van een lapmiddel. Liever heeft staatsbosbeheer dat het wa terschap de dichtgeslibte kreek uitbag gert. Dat is volgens Van Hage een veel be tere oplossing voor de problemen. Maar baggeren is volgens het Hulster Ambacht te duur en vooralsnog niet haalbaar. De boswachter vreest dat door bet hogere waterpeil, het zeldzame orchideeëngras- land rondom de kreek onderloopt en dus verdwijnt. Van Hage wil dan ook eerst van het waterschap de garantie dat dit niet ge beurt. Ook de kwaliteit van het water dat vanuit waterlopen in de kreek wordt ge pompt, moet optimaal zijn en niet teveel meststoffen zoals nitraten en fosfaten be vatten, „De Vlaamse Kreek heeft zich juist vanwege het feit dat de kreek is afge koppeld van omliggende landbouwgron den, kunnen ontwikkelen tot een natuur reservaat. De aanvoei' van voedselrijk water kan die situatie weer te niet doen", denkt Van Hage. De algemene vergadering van het Hulster Ambacht vergadert maandag vanaf 14.00 uur over de waterbeheersingsprojecten, Het waterschap dient zelf tachtigduizend gulden bij te dragen. 22 en 23 maart 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersin- gel 1, tel. (0115) 694000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: M. Maenhout, Van Kingsbergen- laan 2, tel. (0115)613256. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: H. D. Bruggeman, Nieuwstraat 53, Oostburg, tel. (0117)452121. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: N. B. v. d. Maas, IJzendijke, tel. (0117)301266. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: J. Hoefman, Oranjestraat 4, tel. (0115)561555. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: K. Haeck, Staakstraat 130, Assene de, tel. (0015)452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel en B. den Ouden, Gla- cisweg 50, tel. (0114)313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. (0115) 471955. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijenstraat 81, Breskens, tel. (0117) 382714. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: H. E. L. Verhelst, Terneuzensestraat 10, Zaamslag, tel. (0115) 431700. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18en zon. 11-12en 14- 18 uur: Apotheek Hulst', Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoop- en, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreekuur 13-14 uur, IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (01111 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuurzat van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel (0117) 382769/ (0117) 492398' (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost- burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel, (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (01151 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115)674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- ma 24 uur: A. Ruijloft, Graauw, tel. (01141 635272. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: F. Buijsse, tel.(0117)301407. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: C. Dochy, tel. (0115) 491346. TERNEUZEN Open repetitie-avond - Show band Irene uit Terneuzen orga niseert maandag 24 maart een open repetitie-avond in het ver enigingsgebouw Da Capa aan de Edvard Grieghof 113 in Ter neuzen. De avond begint om 19.30 uur. De verschillende groepen (bla zerssectie, slagwerksectie en colorguard) geven maandag de monstraties, Belangstellenden kunnen terecht voor informatie en mogen zelf de vlag - bedoeld om allerlei figuren meé te.ma ken - of een instrument ter hand nemen. Muzikale voorkennis is niet nodig. Leden van de Show band krijgen een interne oplei ding en een instrument tot hun beschikking. Voor wie maandag niet in de gelegenheid is een kijkje te nemen, zijn er altijd nog de repetitie-avonden op dinsdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 44