Juve kijkt uit naar duels met Ajax PZC Ajax komt gehavend uit slijtageslag Vierhouten vervangt )ekker in Primavera Phernambucq volgt Hanse op als preses van KNF-Zeeland Loko leidt magistraal PSG langs AEK Nijboer nieuwe coördinator wegatletiek sport 27 Oude Dame lijdt laatste weken aan voorjaarsmoeheid Broers De Boer blijven tot 2004 in Amsterdam Gil y Gil nodigt Van Praag uit WK atletiek 1999 naar Sevilla Trainer Fassi sterft tijdens WK Nederland en Duitsland in finale Zware loting tafeltennissters Geslaagde operatie Haringa Tomasson in Deense selectie uitslagen Stojko pakt wereldtitel BKC staat op rand promotie vrijdag 21 maart 1997 van onze verslaggever Ype Minkema AMSTERDAM - Ajax is niet bepaald ongeschonden uit de strijd gekomen met Atletico Madrid. Gisteren, tijdens de (raining, liepen er nog maar vier spelers rond. De rest bleef binnen: aangeslagen, ver moeid of geblesseerd. De selectie van Ajax leek in de nacht van woensdag op don- derdag, op de terugreis naar Amsterdam, verdacht veel op een verslagen troep soldaten. Er was één verschil; de Ajacie- dén hadden zojuist gewonnen. De schade leek net zo groot: hinkende spelers, armen in de mitellaEr stapten zeven kneu zen op het vliegtuig. Tijdens de wedstrijd kregen de ledematen van de Ajacieden. flink wat te verduren. Spits Es- naider was behoorlijk gefrus treerd nadat Van der Sar diens strafschop stopte. Richard Witschge moest het ontgelden. Ook Scholten, Veldman en Wooter leken te 'sneuvelen' na de forse aanslagen van de te leurgestelde Madrilenen. Fy siotherapeut Pim van Dord: ,,Ze moesten ook lichamelijk boven zichzelf uitstijgen. Doelpuntenmaker Dani, de held van de avond, was er het a ergst aan toe. De Portugees laat de arm voorlopig in een mitella rusten. De invaller kreeg na zijn magnifieke treffer een knal tegen dê schouder. Ook John Veldman werd gistermiddag voor de zekerheid naar het VU - ziekenhuis gestuurd. Beide blessures bleken mee te vallen. Ze bleken 'slechts' een kneu zing te hebben. Uit voorzorg werdén Jari Lit- manen (heup) en Ronald de Boer (linkerknie) gisteren aan de kant gehouden. De belas ting is' voor de twee zo groot geworden dat ze een eigen trai ningsschema hebben. Ze wor den wat vaker ontzien. Blind en Dani kunnen zondag bij RKC zeker niet spelen. Baljan- gida en Overmars zijn vraagte kens, de rest is waarschijnlijk inzetbaar. GPD onze medewerker lurriaan van Wessem rüRIJN - „Juve, jij krijgt op nieuw Ajax," bloklettert de Tu- rijnse sportkrant Tuttosport over de volle breedte. De Corrie- te dello Sport houdt het nog „Ajax-Juve!" De tegen stander in de halve finale is me teen belangrijker dan de ge kwartfinale. Marcello Lippi vindt het allemaal te snel gaan: „Laten we eerst maar even stil staan bij het feit dat we in de halve finale staan. Dat is toch een succes op zich, al zijn we de laatste jaren wel een beetje ver wend geraakt. Het is knap dat fee het weer hebben gehaald. Ajax is een tegenstander van haam, een uitdaging voor ons. |et zullen twee mooie wedstrij den worden, want beide ploegen hebben een hoofdrol gespeeld in de afgelopen jaren." Ajax treft Juventus op een mo ment dat de club een beetje aan voorjaarsmoeheid lijdt. De wedstrijd tegen Rosenborg Trondheim werd op routine ge wonnen, maar tot de slotfase bleef de angst voor een nieuwe Noorse stunt bestaan. De ploeg die in de afgelopen maanden op alle fronten succesvol was, wordt net als Ajax met een te rugslag geconfronteerd. Het vormverlies valt samen met enkele blessures. Torricelli en Conté zullen zeker in april ont breken, terwijl Del Piero sinds het begin van deze maand op non-actief staat. Over veertien dagen wordt zijn rentree ver wacht. Woensdag viel zijn ver vanger Vieri geblesseerd uit, De Kroaat Boksic verving hem maar hij ontbeerde nog scherpte als gevolg van een langdurige gn onze sportredactie IIOLO TERME - Aart Vierhou- in vervangt morgen Erik Dek- er bij de Rabobank-ploeg in lilaan-San Remo. De Drent loet de openingsklassieker in e strijd om de wereldbeker la in schieten wegens griep. Gis- iren reisde de vice-olympisch ampioen van 1992 naar Neder- and terug. Ipser sukkelde sinds- afgelo- ten zondag met een opkomend riepje. Dinsdag tijdens de zes etappe van de Tirreno-Adri- tico kwam hij ten val. Daarbij lesseerde hij zijn knie. Het latste ongemak heeft echter olgens ploegleider Theo de looy niets te maken met Dek- ers afmelding. blessure. Vooral aanvallend lijkt Juve kwetsbaar, in defen sief opzicht valt er weinig op de Oude Dame aan te merken. In de competitie is Juventus koploper met een voorsprong van vijf punten op Parma. Tot de eerste wedstrijd tegen Ajax speelt Ju ve twee uitwedstrijden: bij Na- poli en AC Milan. Juventus be staat dit jaar een eeuw en wil dat graag vieren met een dubbele victorie: de landstitel en de Eu ropa Cup. Na het vertrek van Ravanelli en Vialli is de Fransman Zidane de nieuwe vedette van Juventus. Hij lijkt in zijn handelen veel op de jonge Wim van Hanegem, die Feyenoord aan de Europa Cup hielp. Woensdag scoorde hij een toevalstreffer na een blunder van de Noorse keeper Jamtfall. Voor Zidane is Ajax een nieuwe tegenstander: „Ajax is een mooie club om tegen te spelen. Het is leuk om te zien hoe het met Richard Witschge gaat. Vo rig j aar haalden we allebei de fi nale, nu moet één van ons de an der uitschakelen." Over wie dat zal zijn, twijfelt Zidane niet: „Als we in vorm blijven, halen we de finale. Wij zijn niet voor niets wereldkampioen." Ciro Ferrara is wat gereserveer der. Hij heeft vooral respect voor Ajax: „Eerlijk gezegd had ik er wel een beetje op gerekend dat Ajax het zou redden. Het is zeer knap om Atletico inMadrid te verslaan. Ik denk da t heel Eu ropa naar deze duels zal kij ken." GPD yan onze sportredactie AMSTERDAM - Frank en Ronald de Boer hebben gisteren eindelijk een handtekening gezet onder hun verbintenis met Ajax. De twee ling blijft nu in principe tot 2004 bij Ajax. Ze zijn dan 33. contract heeft meer dan een half jaar in de kast gelegen. Er was overeenstemming over het openbreken van het contract, maar al mondeling. Bovendien wilde de belangenbehartiger van de (wee, Rob Cohen, over een tweetal punten opnieuw onderhandelen, Rob Jansen, zaakwaarnemer van de twee, ging het ook om salarisverhoging. ging moeizaam. Beide paitijen - Cohen en Ajax-penningmees- ler Van Os - botsten flink. Cohen was de man achter het zogeheten nortretrecht, waarbij spelers worden betaald voor het gebruik van hunbeeltenis. Bovendien werd er de afgelopen periode flink gezin speeld op het vertrek van de broers. Arsenal zou bijna 55 miljoen gulden willen betalen. Ajax werd echter nooit benaderd en ook Rob lansen ontkende de concrete belangstelling. GPD yan onze verslaggever Eldridge Pentury KAPELLE - Leon Pheruam- iucq uit Kwadendamme is de ïieuwe voorzitter van het dis- rict Zeeland van de Koninklij- :e Nederlandse Federatie van indelij ke rij verenigingen en onyclubs (KNF). De 44-jarige hernambucq volgt daarmee Inton Hanse op, die de voorzit- ershamer pa elf jaar heeft neer- jelegd. isteravond tijdens een leden- irgadering in dienstencen- uniDe Vroonc in Kapelle ont- Phernambucq - na een weede stemming - het grootste lantal stemmen (100 van de Mede-kandidaten Huibert (nook (80 stemmen) en Hans .eijnse (2 stemmen) bleven aardoor buiten schot. !en eerste stemronde leverde iets op. Huibert Knook uit Fij- aart had de meeste stemmen H) vergaard, Phernambucq stond tweede en Hans leïjnse uit Gapinge sloot de rij iet 38. Omdat een meerderheid 92 stemmen moest worden [ehaalcl, werd door het stembu- eau een nieuwe ronde ingelast, er tien Zeeuwse leden mocht paardensportvereniging in stem uitbrengen, plus die [an de club zelf. Clubs met een ony-afdeling hadden recht op iet uitgeven van een extra stem. ie kersverse preses van het dis- Ronaldo (links) is blij met zijn treffer voor Barcelona in het Europa-Cupduel met AIK Stockholm. Hristo Stoichkov, die voor de assist zorgde, geniet mee. foto Hans Dahlskog/EPA van onze sportredactie Leon Phernambucq. trict Zeeland van de KNF was verguld met zijn 'overwinning', maar beklemtoonde dat hij zijn nieuwe functie niet als erebaan ziet. „Want dat is het niet", zei Phernambucq, die met Knook en Leijnse al zitting had in het bestuur. „Het is goed dat mijn benoeming via stemming tot stand is gekomen. De verplich tingen die ik heb, zal ik waar maken. Ik heb nauwelijks op een paard gezeten, maar cle ken nis die ik in een kwart eeuw heb opgedaan, maakt veel goed. Waar het mij om gaat, zijn de wensen van de ruiters en ama zones," Scheidend voorzitter Anton Hanse werd aan het einde van de vergadering benoemd tot erelid van de het district Zeeland van de KNF. Om die reden kreeg hij uit handen van Huibert Knook een aandenken. ATHENE - In Athene is het over het algemeen moeilijk winnen, des te indrukwekken der is dé prestatie van Paris Saint Germain. De Franse ploeg versloeg gisteren in de kwartfinales van het Europese toernooi voor bekerwinnaars in de Griekse hoofdstad AEK met liefst 3-0. Het was de avond van Patrice. Loko. De spits maakte alle doelpunten. PSG, dat. thuis 0- 0 speelde tegen AEK, kwalifi ceerde zich daarmee voor de halve finales. Ook Barcelona (1-1 tegen AIK Solna Stock holm), Liverpool (3-0 tegen Brann Bergen) en Fiorentina (0-1 tegen Benfica) bereikten de laatste vier. 1 In het Nikos Goumas stadion in Athene bleef Paris Saint Germain opvallend koel. In de 22e minuut lobde Loko, Frans international, de bal over doelman Atrna tsi disDaarmee kreeg PSG het ideale scenario. De Grieken namen risico, de Fransen profiteerden. Een mi nuut voor rust maakte op nieuw' Loko 2-0. In de 81e minuut maakte de spits zijn derde treffer. Zweedse eer Barcelona kon dé kwalificatie vrijwel niet ontgaan. Het eer ste duel had de formatie van Robson al met 3-1 gewonnen. In de, negende minuut zette Ronaldo, die met Stoitjskov de aanval vormde, de Spaanse bekerwinnaar op 1-0. Het f duurde tot de 75e minuut alvo- rens Simpson de Zweedse eer redde. Na Manchester United in de Champions League heeft En- 1 geland met Liverpool cle twee de club bij de laatste vier van een Europees toernooi. De meest Europees voetballende ploeg van het eiland bereikte de halve eindstrijd ten koste van Brann Bergen. De Noorse ploeg schakelde eerder PSV uit, maar Liverpool bleek op Anfield Röad te goed voor de semi-profs. Benfica, zonder de nietspeelgerechtigde Glenn Helder, won met 1-0 van Fio rentina, Maar het was niet vol doende, want de Italianen hadden in Portugal al met 2-0 gewonnen. Kwartfinales, tweede wedstrijd. Fiorentina (Ita) - Benfica (Por) 0-1 (0-1). 22. Pachèco 0-1 Scheids rechter: Van der Ende (Ned). Eer ste wedstrijd: 2-0. Fiorentina naar halve finale. Liverpool (Eng) - Brann Bergen (Noo) 3-0 (1-0). 25. Fowler 1-0 (strafschop), 62. Collymore 2-0,78. Fowler 3-0. Scheidsrechter: Tren- talange (Ita). Toeschouwers: 40.326. Eerste wedstrijd: 1-1. Li- verpool haar halve.finale. AEK Athene (Gri) - Paris Saint Germain (Fra) 0-3 (0-2). 22. Loko 0-1, 43. Loko 0-2, 81. Loko 0-3. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Toeschouivers: 29.000. Gele kaart: Manolas (AEK), Leonardo en Lama (PSG). Eerste wedstrijd: 0-0. PSG naar halve finale. AIK Solna Stockholm (Zwc) - FC Barcelona (Spa) 1-1 (0-1). 9. Ro naldo 0-1, 75. Simpson 1-1. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Toeschouwers: 35.04.9. Gele kaart: De la Pena. Guardilo (beiden Bar celona). Eerste ivedstrijd: 1-3. Barcelona naar halve finale. Halve finales op 10 en 24 april. ANP/R- TR/AFP Behalve Vierhouten selecteerde De Rooy voor de Primavera de volgende renners: de Nederlan ders Max van Heeswijk, Mi chael Boogerd en Leon van Bon, de Denen Rolf Sörensen en Mi chael Blaudzun, de Australiër Robbie McEwen en de Let Arvis Piziks. Het aantal te verdienen punten in de wereldbeker cyclus wiel rennen is aanzienlijk opge schroefd. In plaats van voor twaalf renners liggen nu punten voor 25 renners klaar. De win naarvan een van de tien klassie kers om de WB int met ingang van Milaan-San Remo honderd punten, dubbel zoveel als verle den jaar. Een klassering bij de eerste tien levert dit jaar twee keer zoveel op als in 1996. ANP van onze sportredactie NIEUWEGEIN - Gerard Nij boer is aangesteld als bondscoördinator wegatletiek van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie (KNAU). De 41-jarige Nijboer, woonachtig in Uffelte, vervult een part-time functie voor drie dagen in de week (24 uur). De benoeming geldt in principe tot en met de Olympische Spelen van 2000 in Sydney. Nijboer is de opvolger van Bob Boverman, die in het najaar van 1996 slechts ruim twee maan den in functie was. Zijn benoe ming stuitte op veel kritiek bij een aantal wegatleten. Half de cember werd Boverman fullti me coördinator van het project Loopsport van de KNAU. Bo verman was als coach wegatle tiek op zijn beurt opvolger van Géne Janssen. De wegatletiek behoort tot de vier speerpunten van de KNAU voor de Spelen van Sydney. De andere zijn: dis cuswerpen, meerkamp en de middenafstanden. Met zijn aanstelling gaat een hartewens van Nijboer in ver vulling. „Het is alleen beetje vreemd gelopenIk had veel eer der verwacht zo'n functie te krijgen. Ik heb er nooit een ge heim van gemaakt, dat ik wat met mijn ervaring wilde beteke nen voor de atletiek. Niet alleen MADRID - Voorzitter Jesus Gil y Gil van Atletico Madrid heeft Ajax-voorzitter Van Praag ui tgenodigd voor een bezoek aan Marbella. In de Zuid-Spaanse stad is Gil burgemeester. Van Praag heeft de uitnodiging aanvaard. Dat schrijft giste ren de Spaanse sportkrant AS. Woensdagavond verzoenden de twee zich na de wedstrijd Atletico-Ajax. Van Praag was kwaad op Gil omdat die zich denigrerend had uitgelaten over donkere spelers. ANP TURIJN - Het WK atletiek wordt over twee jaar gehouden in Sevilla. Dat besluit nam de Internationale Atletiek Federatie (IAAF) gisteren tijdens een vergadering in Turijn. Sevilla, on langs afgevallen voor de Olympische Spelen in 2004, kreeg de voorkeur boven New Delhi. Helsinki en Stanford. Het eerst komende WK is van 1 tot en met 10 augustus in Athene. ANP LAUSANNE - De beroemde trainer Carlo Fassi (68) is giste ren in het harnas gestorven. De Italiaan was een autoriteit bij het kunstrijden. Hij stierf tijdens het WK in Lausanne aan de gevolgen van een hartinfarct. Op de titelstrijd was hij de bege leider van de Amerikaanse Nicole Bobek. In het verleden werkte Fassi met de Britten John Curry en Robin Cousins en de Amerikaansen Dorothy Hamill en Peggy Fleming. Die leidde hij naar olympische medailles, DPA KARACHI - De hockeyelftallen van Nederland en Duitsland spelen zondag in de finale van het vijflandentoernooi in Ka rachi. Gisteren speelde Duitsland met 3-3 gelijk tegen Pakis tan. Bij rust stond Pakistan met 2-1 voor. Nederland en Duits land hebben nu elk zeven punten uit drie wedstrijden. ANP MANCHESTER - Het Nederlandse tafeltennisteam bij de vrouwen heeft tijdens het WK landenteams met Roemenië en Zweden de zwaarste tegenstanders geloot. De loting had gis teren plaats. Van 24 april tot en met 5 mei zijn in Manchester de WK landenteams voor mannen en vrouwen. De vrouwen, Mirjam Hooman, Gerdie Keen, Emily Noor en Melisa Muller zijn ingedeeld in groep D met Roemenië, Zweden. Frankrijk, Slowakije en Bulgarije. De mannen, Trinko Keen, Danny Hei ster, Chen Sung en Jörg de Cock, spelen in groep C tegen Zuid- Korea, Duitsland, Polen, Hong-Kong en Denemarken. ANP HOOFDDORP - Wielrenster Ingrid Haringa heeft gisteren een geslaagde operatie aan de rechterknie ondergaan. Een or- thopeed van het Academisch Ziekenhuis Utrecht heeft een stukje van de buitenmeniscus weggehaald. Een scheur in de binnemneniscus is gehecht. Het herstel gaat waarschijnlijk maanden in beslag nemen. Haringa raakte begin deze maand geblesseerd aan de knie. Tijdens deploegenpresentatie van de nationale selectie sprong ze over een bankje en kwam ver keerd terecht. ANP KOPENHAGEN - Jon Dahl Tomasson is voor het eerst gese lecteerd voor het Deense nationale elftal. De speler van Hee renveen is de vervanger van Michael Laudrup, die niet fit is. Denemarken speelt 29 maart de WK-kwalificatiewedstrijd in Split tegen Kroatië. RTR voor de top. maar voor het hele brede scala van lopers." Zilveren medaille Nijboer heeft zijn sporen als at leet ruimschoots verdiend. Zijn meest aansprekende prestaties waren de zilveren medaille op de marathon van de Olympische Spelen van 1980 in Moskou en het veroveren van de Europese marathontitel in 1982 in Athe ne. Nijboer won voorts de mara thon van Amsterdam in 1980, 1988 en 1989. De eerste keer deed de Drent dat in 2 uur, 9 mi nuten en 1 seconde, een tijd die geen enkele andere Nederlan der heeft overtroffen. In 1984 zegevierde Nijboer in de mara thon van Columbus. ANP Badminton Basel. Open Zwitserse. Tweede ronde. Vrouwen: Lee (ZKo) - Meulendijks (Ned) 11-5 11-5. Vrouwendubbel: Chung/Yim (ZKo) - Cqnjjn/Van Hooren (Ned) 15-11 15-12. Gemengd dubbel: Keek/Van den Heuvel (Dui/Ned) - Axelsson/Bengtsson (Zwe) 15-4 16-18 15-13. Biljarten Kessel. Grand Prix. Eerste ronde: Nieuwenburg - Henskens 50-30/moyenne 1,923-1,153, Breuer - Van der Smissen 50-44/1,219-1,073, Van Daalen - Siemens 50-46/0,862-0,793, Burgman - Holtrop 50-17/2,000-0,680, De Vries-Van Uum 50-48 (1,162-1,116), Van Lieshout - Weijenburg 50-46/0,746- 0,686, Van Schaik - De Wit 50-50/0,819- 0,819 barrage 2-0, Van Cromvoirt - Van Erp 50-48/0,961-0,923. Bridge Den Haag, EK paren, halve finale, stand na eerste en tweede zitting: 1. Simon- /Wernle (Oos) 58,75 procent, 2. Buchle- •v/Rauscheid (Dui) 58,48, 3. Fredin/Lindq- vist (Zwe) 58,33, Kiema/Koistinen (Fin) 58,15, 5. Nahmias/Bitran (Fra) 57,88, 6. Gotard/Holwski (Dui) 56,92; Nederlan ders: 9. Van Cleeff/Jansma 56,63, 11. Leijnse/Zwerver 55,97, 12. Oltmans/Olt- mans 55,68, 23. Van der Pas/Vriend 53,61,26. Versluis/Vis 53,13,27. Franken- /Verhees 53,02, 30. Markovic/Ramondt 52,61, 33. Maas/Van der Neut 52,35, 37. Hoogenkanp/Verhees 52,21. Hockey Karachi. Vijflandentoernooi Pakistan - Duitsland 3-3 (2-1), Australië - Engeland 5-2 (3-2). Stand: 1. Nederland 3-7 12-5, 2. Duitsland 3-7 7-4, 3. Pakistan 3-3 7-7,4. Australië 3-2 8-7,5. Engeland 4- 1 3-14. Nederland en Duitsland zijn al ze ker van een plaats in de finale van zon- Kunstrijden WK ijsdansen, stand na origi nele dans (tango): 1. Gritsjoek/Platov (Rus) 1, 2. Krylova/Ovsiannikov (Rus) 2, 3. Bourne/Kraatz (Can) 2,8,4. Moniotte/L- avanchy (Fra) 4,2, 5. Anissina/Peizerat (Fra) 4,8,6. Punsalan/Swallow (VSt) 6. Lausanne. WK mannen, eindstand: 1. Stojko (Can) 3,2. Eldredge (VSt) 3 (Stojko beterkürresultaat),3. Jagoedin (Rus) 5,5, 4. Zagorodnioek (Oek) 7, 5. Koelik (Rus) 7,5, 6. Vlascenko (Dui) 10, 7. Weiss (VSt) 12,5, 8. Pasjkevitsj (Aze) 13, 9» Langdon (Can) 14,5,10. Honda (Jap) 15,5. Schaken Ter Apel. Kloostertoernooi, vierde ron de: Hübner (Dui) - Joesoepov (Dui) 1/2- 1/2, Andersson (Zwe) - Shirov (Spa) 1/2- 1/2, Khalifman (Rus) - Van Wely 1-0. Stand: 1. Khalifman 3, 2. Shirov 2 1/2+1, 3. Andersson 2 1/2,4. Joesoepov 1 1, 5. Van Wely, Hübner 1/2+1. Sportprijsvragen Lucky 10 van 20 maart: 14 -18 - 24 - 26 - 29 -30-32-35-41-42-44-46-48-57-61-62 -63-66-71 -75. (onder voorbehoud) Tennis Gerard Nijboer traint met een groep atleten op Papendal. De voormalige marathonloper werd gisteren benoemd tot bondscoördinator wegatletiek van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. foto Bas Rutten/ANP Key Biscane. Mannen, 4 miljoen gulden. Eerste ronde: Kiefer (Dui) - Van Schep pingen (Ned) 6-2 5-7 7-6, Black (Zim) - Gaudenzi (Ita) 6-2 6-3, Stoltenberg (Aus) - Grabb (VSt) 6-3 6-2, Tillström (Zwe) - Roux (Fra) 7-6 6-1, Meligeni (Bra) - Göll- ner (Dui) 4-6 6-2 6-3, Novak (Tsj) - Viloca (Spa) 6-0 6-3, Gumy (Arg) - Rafter (Aus) 6- 4 6-4, Voinea (Roe) - Zabaleta 5-7 7-5 6-6 opgave, Vrouwen, eerste ronde: McNeil (VSt) - Oremans (Ned) 6-4 6-4, Montolio (Spa) - Wantanabe (VSt) 2-6 6-3 6-2, Saeki (Jap) - Grande (Ita) 0-6 6-1 6-3, Gorrochategui (Arg) - Rippner (VSt) 6-4 7-6, Tu (VSt) - Miller (VSt) 7-5 6-1, Lee (VSt) - Cristea (Roe) 6-3 6-4, Labat (Arg) - De Swardt (ZAf) 6-2 6-3, Callens (Bel) - Sanchez-Lo renzo (Spa) 6-1 6-3, Hy-Boulais (Can) - Dechy (Fra) 6-2 6-4, Ellwood (Aus) - Chladkova (Tsj) 6-2 6-1, Shi-Ting (Tha) - Zroebakova (Slw) 6-3 6-4, Begerow (Dui) - Kleinova (Tsj) 7-6 7-6, Grzybowska (Pol) - Morariu (VSt) 6-1 7-6, Sidot (Fra) - Sua- rez (Arg) 6-1 6-4, Koernikova (Rus) - Miya- gi (Jap) 6-26-0, Serna (Spa) - Brandi (VSt) 6-3 6-3, Sawamatsu (Jap) - Farina (Ita) 4-6 6-1 6-2, Perfetti (Ita) - Shaugnessy (VSt) 6- 0 4-6 6-3, Hiraki (Jap) - Endo (Jap) 4-6 6-4 6-3. St. Petersburg. Mannen, 585.000. Tweede ronde: Stich (Dui/1) - Campore- se (Ita) 6-4 6-4, Delaitre (Fra) - Vacek (Tsj/4) 6-37-6, Johansson (Zwe/5) - Simi an (Fra) 3-6 6-3 6-2, Carlsen (Den/8) - Mar ques (Por) 6-4 6-4. Voetbal EC bekerwinnaars, kwartfinales, twee de wedstrijd: Fiorentina - Benfica 0-1, AEK-Paris SG 0-3, Liverpool-Brann SK 3- 0, AIK Solna-Barcelona 1-1. Kuala Lumpur. WK-kwalificatie, Aziati sche zone, groep 1: Saudi Arabië - Ban gladesh 4-1 (2-1), Maleisië - Taiwan 2-0 (2-0). Stand: 1. Saudi-Arabië 3-7 (6-1), 2. Maleisië 3-7 (4-0), 3. Taiwan 3-3 (3-5), 4. Bangladesh 3-0 (2-9). Vriendschappelijk: FC Utrecht - Hel- singborgs IF (Zwe) 3-2 (3-0). Doelpunten: Van Loen 2, Mols. LAUSANNE - Elvis Stojko is gisteravond in Lausanne we reldkampioen kunstrijden ge worden. De Canadees bleef de Ameri kaanse titelverdediger Todd El dredge voor. Het brons was voor de Rus Alexej Jagoedin. Door het overlijden van de befaamde trainer Carlo Fassi, was zijn goud op voorhand van een rouwrand voorzien. De 23-jarige Stojko profiteerde van de afwezigheid van Alexej Oermanov. De olympisch - en Europees kampioen uit St. Pe tersburg, na de korte kür nog eerste, trok zich vlak voor de fi nale terug wegens een blessure. Bij de laatste training liep hij een verrekking in de lies op. SID BRESKENS - Na in de reguliere competitie als derde te zijn ge ëindigd in de standaard B-klas se van de afdeling, spelen de korfballers van BKC uit Bres- kens met Valto (Dc Lier) en Har- ga (Schiedam) om twee plaatsen in het district. In de openingswedstrijd hielden BKC en Valto elkaar in Breskens in evenwicht (15-15), daarna won Valto thuis met 15-14 van Harga, waardoor de ploeg uit De Lier al zeker is van promotie. Het duel Harga-BKC beslist morgen (zaterdag) over de twee de promotieplaats. De wed strijd wordt gespeeld in de Groenoordhal in Schiedam en begint om 17.05 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 27