Domburg zetel gemeente Veere PZC Provincie geïnteresseerd in nieuwbouw op plek oude school Bejaarden De Wieken 'geëvacueerd' zeeland Fikse schade bij uitslaande brand ROC-Zeeland naar Bessestraat Vrachtwagen raakt van weg Agent betrapt inbreker Duo vast wegens mishandeling Meerderheid raad achter locatie nieuw raadhuis Drankrijder Winkeldievegge Inbraak Autokraak College maakt geld vrij voor reconstructie straat Grijpskerke Dorpshuis Bruinisse wordt trouwlocatie weekenddiensten Middelburg wil einde aan overlast jongeren Paul Krugerstraat in april op de schop vrijdag 21 maart 1997 OUDELANDE - Een uitslaande brand donderdagavondir, een woonhuis even buiten Oudelande heeft flinke schade ver. oorzaakt. De vier bewoners zochten tijdig een veilig heenko men. Niemand raakte gewond. Over de oorzaak viel gister, avond nog weinig te zeggen. De brand in cle vrijstaande woning aan de Everingsewegbe gon rond half tien. Het vuur ontwikkelde zich in de schoor, steen. Op het moment dat de brandweer arriveerde sloegend; vlammen reeds uit het dak. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur zich veel verder verspreidde. Een deel van de zol der brandde uit. Ook was sprake van roet- en waterschade, D; brandweergroepen van Baarland en Ovezande verleend® bijstand met twee wagens. Bij het bluswerk waren ongevee achttien brandweerlieden betrokken. GOES - Het ROC-Zeeland wil een nieuw onderwijsinstituui bouwen aan Bessestraat iri Goes-Zuid. In het ROC zijn scho- len voor beroepsonderwijs en volwasseneneducatie Ter Welle, Oosterschelde College, Zeeland College en Zeeuws Instituu; Zorgopleidingen opgegaan. Deze vier zijn nu nog op verschil lende plaatsen gevestigd. Het bestuur wil echter ze samenbal len op één locatie. De keus is gevallen op de Bessestraat. Op de beoogde plaats staan nu nog voormalige gebouwen van Ter Welle, die worde gebruikt door het Buys Ballot College. Deze scholengemeen schap heeft de VBO-tak van Ter Welle onder zijn hoede gene- men. Verder bevinden zich er de openbare basisschool Dj Zuidwesthoek en een gemeentelijk gymnastieklokaal, üi VBO-afdeling verkast op termijn naar de nieuwbouw aan at 's-Heer Elsdorpweg, waarna de panden kunnen worden gt. sloopt. Voor de basisschool en het gymlokaal moeten nog op. lossingen worden gevonden. Het college komt in oktober nt?. een voorstel over de huisvesting van de Zuidwesthoek. SINT-MAARTENSDIJK - Door een van de weg geraalü; vrachtwagen is de provinciale weg bij Sint-Maartensdijs donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur gestremd gewet? voor alle verkeer. Een kraan had de hele weg nodig omd vrachtwagen weer op het asfalt te zetten. Het verkeer weii omgeleid via Scherpenisse. De 46-jarige vrachtwagenchaui- feur uit Oudenbosch reed in de richting Scherpenisse en raai te na de bocht van Rinses door onbekende oorzaak in de reel terberm. Zijn voertuig bleef half op de dijk hangen, ft bestuurder kwam met de schril? vrijEen takelbedrijf uit Ba- gen op Zoom zorgde ervoor dat hij in de loop van de midds zijn weg kon vervolgen. VLISSINGEN - Een agent die donderdagochtend op zijn hei op wegwas naar zijn werks heeft in de Lange Zelke in Vlissii- gen een inbreker op heterdaad betrapt. De agent zag een me door een gebroken deurruit een winkel uitlopen met een pa; dozen met bouwpakketten in zijn armen. De politieagent k kende cle inbreker, een 27-jarige man uit Vlissingen, in. E man wordt verdacht van meerdere feiten. VLISSINGEN - Een 3 6-j arige manuit Arnemuiden en een 41 j arige man uit Vlissingen zij n donderdagmorgen in Vlissinge aangehouden op verdenking van mishandeling van een 39-jó rige Vlissinger. Dat zou woensdagnacht in Vlissingen zijn gf beurd. De Vlissinger liep daarbij onder meer kaakletsel op e moest in het ziekenhuis worden opgenomen. De aanleidin voor de mishandeling zou in de relatiesfeer liggen. De aange houden mannen zijn in verzekering gesteld. van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans MIDDELBURG - De commissie Alge meen Bestuur van de provincie Zeeland behandelt maandag het instellen van een haalbaarheidsonderzoek naar nieuw bouw op de plek van de voormalige de pendance van de Stedelijke Scholenge meenschap aan de Sint Pieterstraat in Middelburg. De gemeente Middelburg heeft de provin cie de locatie aangeboden. De provincie, die streeft naar een centrale huisvesting, heeft grote interesse in de lap grond in cle nabije omgeving van het provinciehuis, maar het is niet duidelijk is of het plan fi nancieel haalbaar is. Dekosten voor de nieuwbouw worden ge schat op 30 miljoen. Wel rekenen Gedepu teerde Staten op 6 miljoen extra door de verkoop van het gebouw aan het Groene- woud. De jaarlijkse lasten zouden clan neerkomen op 2,4 miljoen gulden. In de huidige begroting en meerjarenraming is geen rekening gehouden met dergelijke grote investeringen. Nog voor 1 april wil de gemeente Middel burg antwoord van de provincie. Dan begint de gemeente met de sloop van de achterliggende panden. De gevel blijft be houden. Daarin wordt éen poort gemaakt voor de ontsluiting van het terrein. Als de provincie niets doet met het terrein zijn er plannen om achter de gevel appartemen ten te bouwen. van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - Het nieuwe gemeentehuis van de gemeente Veere wordt aan de Roosjesweg in Domburg gebouwd. Donder dag heeft een meerderheid van de gemeenteraad ingestemd met het voorstel van het college van Burgemeester en Wethou ders. Alleen W. J. vanTatenhove en P. Hengst van het CDA en P. Louwerse van GroenLinks kon den zich niet vinden in de loca tiekeuze. Voor de CDA'ers was de onvrede zelfs zo groot dat ze na behandeling een stemverkla ring indienden. Heel even kwam de locatie aan de Kadetweg' in Serooskerke weer in zicht. Volgens Van Ta- tenhove waren er althans ge noeg aspecten om terug te ko men op deze locatie die ookal werd genoemd in het ORDP- rapport en het rapport van Bra- venboer en Scheers. Een van de VLISSINGEN - Met vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol achter cle kiezen is woensdag avond een 42-jarige automobi list uit Edinburgh (Schotland) aangehouden op de Bloemen- laan in Vlissingen. De Schot scoorde bij de blaastest 1115 ugl. De limiet ligt op 220 ugl. Het rijbewijs van de man is in gevorderd en hij kreeg een rij verbod van 14 uur en "een dag vaarding. MIDDELBURG - Een 36-jarige vrouw uit Vlissingen is donder dagmorgen in de Lange Delft in Middelburg aangehouden om dat ze 85,65 gulden aan kleding met had afgerekend. Zij kreeg hiervoor een boete van 220 gul den. VLISSINGEN - Bij een inbraak in een winkel aan de Walstraat in Vlissingen in de nacht van woensdag op donderdag is de voordeur geforceerd en voor en kele honderden guldens aan sportkleding meegenomen. De schade aan de deur bedraagt 2500 gulden. belangrijkste argumenten was voor hem de kostenbesparing die zou worden gerealiseerd als het voormalige gebouw van de Centrale Dienst Gemeentewer ken separaat wordt ingezet naast een nieuw te bouwen ge meentehuis. De CDA'er kwam uit op een besparing van 2,5 mil joen gulden. Dat Serooskerke als plaats geen uitstraling heeft was volgens Van Tatenhove geen bezwaar, omdat er ook nog een stadhuis in Veere staat dat wordt ge bruikt voor ontvangsten. „Haastige spoed is zelden goed", merkte de CDA'er op. Uit. het oogpunt van zorgvuldigheid zouden daarom twee locaties, Serooskerke en Oostkapelle, opnieuw moeten worden onder zocht. Ook Louwerse van GroenLinks kwam met een soortgelijk voorstel. Het enige verschil was dat hij dat deed dat tijdens de behandeling van het voorstel, zodat het college van B en W kon reageren. Wethouder J. Houmes (SGP) ontkende ove rigens dat de locatie Seroosker ke forse kostenbesparingen zou opleveren. Waarom schrijft het college zo maar de meest mooie en repre sentatieve locatie, de Grindweg in Westkapelle, af? Wat is er mooier dan een gemeentehuis aan de voet van het meest, in drukwekkende moment van de gemeente, de vuurtoren? Dat was de strekking van de stem verklaring van P. Hengst uit Westkapelle. Domburg heeft ook geen centrale ligging. En bovendien is Westkapelle de kern met de meeste inwoners. Om klokslag half negen, na an derhalf uur discussie, wercl het voorstel aangenomen met vijf tien stemmen voor en drie stem men tegen. Voor de mensen op de publieke tribune die de dis cussie hadden gevolgd was het besluit zelfs voldoende voor een applaus, al was het een mager applausje. KOUDEKERKE - Uit een per sonenauto aan de Kerkstraat in Koudekerke zijn in de nacht van woensdag op donderdag meer dere cd's en een cd-speler gesto len. Van de auto werd een por tier geforceerd. Plet schadebe drag is nog onbekend. Op de plaats van de voormalige dependance van de Stedelijke Scholengemeenschap aan de Sint Pieterstraat in Middelburg wordt mogelijk nieuwbouw door de provincie gepleegd. foto Di rk-Jan Gjeltema Voor een dag hadden de bewoners eens een heel ander uitzicht. foto Dirk-Jan Gjeltema van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - Zestig bewoners en 24 personeelsleden van het Zierikzeese zorgcentrum De Wieken werden donderdag 'geëva cueerd' naar sportcentrum Onderdak. Aanleiding waren de luid ruchtige werkzaamheden in het zorgcentrum, waar een tweede lift wordt aangebracht. Daarvoor moest een deel van de beton nen vloeren worden doorgezaagd. Volgens directeur P. D. Markesteijn beschouwden de meeste ou deren het verblijf in het sportcentrum als een uitje. „Het is geen pretje om de herrie van de verbouwing aan te horen. En het was hartstikke gezellig." De Wieken had voor voldoende amusement gezorgd. Zo konden de ouderen spelletjes doen en luisteren naar een organist met een PT a m moncl-orgeltj e •Dé brandweer heeft de tijdelijke verhuizing van de ouderen be geleid, Volgens Markesteijn wordt de inzet van het korps be schouwd als een brand weeroefening. „Het is heel fijn dat ze zo'n ontruiming hebben kunnen ui tproberen. Als er geen reden voor is, ga je ouderen niet verplaatsen. Die reden was er nu wel." Tegen het eind van de middag zijn de ouderen weer terugge bracht naar het zorgcentrum. Vandaag, vrijdag, wordt het sloop werk afgerond en kan de aanleg van de lift beginnen. Mar kesteijn verwacht dat deze werkzaamheden niet meer voor veel overlast zorgen. van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans KOUDEKERKE - De recon structie van de Noordstraat/ Gasthuisstraat in Grijpskerke gaat door. Eerder had het colle ge van burgemeester en wet houders aangekondigd dat dit jaar enkel een gedeelte van het project kon worden gereali seerd. Dit omdat de kosten ho ger uitvielen dan was begroot en er op de begroting geen geld was voor een aanvullend krediet. Op verzoek van de CDA-fractie heeft het college donderdag tij dens de behandeling van de be groting beloofd om alsnog geld vrij te maken door alle uitgaven de komende maanden nog eens onder de loep te nemen. Aanvankelijk wilde W. J. van Tatenhove (CDA) een toezeg ging van het college dat het ambtelijk apparaat nog eens drie ton extra zou bezuinigen. Op die manier hoeft de gemeen te geen nieuwe uitgaven uit de algemene reserves te putten. Met het geld kunnen ook tegen vallers bij projecten in de ge meente worden opgevangen. „Nu is er een probleem bij de re constructie in Grijpskerke. Morgen is misschien extra geld nodig voor de herinrichting van de Markt in Westkapelle. Er worden nog allerlei projecten uitgevoerd waarin je problemen kunt tegenkomen", redeneerde VanTatenhove. Een punt dat door een groot aantal fracties werd aangekaart was de kostenpost die het colle ge op de begroting had uitge trokken voor de aanstelling van een beroepscommandant voor de gemeentelijke brandweer. Zo waren onder meer de SGP, AOV/Unie 55+, GroenLinks en het CDA niet overtuigd van de noodzaak van een beroepscom mandant. Ook wilden ze van burgemeester A C. de Bruijn weten of de brandweerkorpsen wel over het voorstel waren ge hoord. De burgemeester verzocht de gemeenteraadsleden om toch akkoord te gaan met het gere serveerde bedrag op de begro ting. Ze beloofde dat in commis sieverband nog een open discussie wordt gevoerd over het nut en de noodzaak van het aanstellen van een beroepscom mandant. Zij was er zelfs al van overtuigd dat ze de twijfelende raadsleden uiteindelijk ook over de streep kan trekken. Alle brandweercommandanten zou den volgens haar al hebben in gestemd met het aanstellen van een beroepskracht. van onze verslaggeefster ZIERIKZEE - Bruse bruidspa ren kunnen zich binnenkort in hun eigen woonplaats in de echt laten verbinden. Het college van B en W heeft het dorpshuis in Bruinisse aangewezen als mo gelijke trouwlocatie. Aanlei ding was een verzoek van de ge meenteraad een geschikte plek te zoeken om huwelijken te vol trekken in het oostelijk deel van de gemeente. Het collegevoor stel wordt dinsdag 1 april be sproken in de commissie exter ne contacten. Het dorpshuis heeft de voorkeur van het college, omdat deze lo catie altijd beschikbaar is en de kosten beperkt zijn. Het aanbod van rederij De Veerman om zijn 'salonboot' te gebruiken, wil het college afslaan. „De mogelijk heden van de boot zijn beperkt. De beschikbaarheid is afhanke lijk van te veel factoren", vindt burgemeester J. J. P. M. Assel- bergs. „Windkracht zeven op de trouwdatum geeft problemen." Het dorpshuis in Bruinisse wordt de vierde trouwlocatie op Schouwén-Duiveland. Trouw lustigen kunnen eveneens terecht in de voormalige stad huizen van Zierikzee en Brou wershaven en in Slot Moermond in Renesse. Aan de orde komt verder het voorstel gemeentelijke service punten in te stellen in Bruinisse en Westerschouwen en een in formatiebalie in het stadhuis in Brouwershaven. De twee servi cepunten worden mogelijk ge huisvest in een dienstverlenend bedrijf. Gedacht wordt aan een bank, in verband met de vei ligheidsvoorzieningen die no dig zijn voor de uitgifte van pas poorten en rijbewijzen", licht Asselbergs toe. .22 en 23 maart 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Badhuisstraat 81, tel. (0118)412233. zon. 0.00-24.00 uur: P.B.A. Crama, Hogeweg 107, tel. (0118)413459. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118)639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Dorpsstraat 19, Ritthem, tel. (0118)461630. zon. 0.00-24.00 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost- Souburg, tel. (0118)461212. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118)501271. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Meliskerke, Zoutelande, Koude kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurman- straat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: G.A.M. Jansen, Ooststraat 21, Zo telande, tel. (0118)561525. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Mallanl praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09J uur: S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140, Middelburg, vrij. 20.00-zon. 201 uur: S. K. Boot, tel. (0118) 639865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0111^ 633803. Kleine huisdieren: A. Ruys, Stadsschuur 1, Middé burg, tel. (0118) 613118. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.01 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapell Oude Domburgseweg 33a te Oos kapelle, landbouwhuisdieren t; (0118) 581443, gezelschapsdier; tel. (0118) 582985. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerk tel. (0118) 593060. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (011 592838. Middelburg: Stromenwijk -'t Zand, Maasstra 56, tel.(0118)635565. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Peres raat 1, tel. (0118)461593. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpl ging en uitleen verpleegartikele tel. 06-53863677. van onze verslaggeefster Sonja de Best MIDDELBURG - De organisa ties op het gebied van jongeren werk in Middelburg moeten be ter gaan samenwerken. Dit is stap één van de drietrapsraket waarmee de gemeente een einde wil maken aan de overlast die j ongeren in de wijk Nieuw-Mid- delburg veroorzaken. Als deze samenwerking tot stand geko men is, moeten de organisaties ook hun uitvoeringsniveau be ter op elkaar afstemmen. Op de langere termijn moet er in Mid delburg een jeugdbeleid komen. De bespreking tussen het colle ge van B en W en de Wijktafel van Nieuw-Micldelburg leverde deze week nog geen concrete plannen op. Coördinator Wijk beheer H. Vergeer gaat daar de komende maanden aan werken. Hij komt voor de zomervakant met voorstellen voor een aant proefprojecten voor jongere „De overlast die jongeren ve oorzaken komt veelal voort u verveling", zegt Vergeer. Wat d projecten inhouden wil hij n< niet kwijt. „Die zijn allema nog vaag en moeten waarschij: lijk ook nog bijgesteld wordei; Overlast door jongeren is ni alleen een probleem in Niern Middelburg, verklaart Vergei „Het komt in meerdere en mi dere mate ook in de andere w: ken van deze stad voor. l moet eerst een overzicht g maakt worden van de mogelij. heden die er zijn en wat jong ren nou eigenlijk willen. In wijk Nieuw-Middelburg zi stemmen opgegaan om het Tr< punt langer open te stelle „Maar dat is niet formeel voorstel bij de bijeenkomst i gediend", aldus Vergeer. van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - Het grote werk aan de Paul Krugerstraat in Vlissingen begint 1 april. De vernieuwing van de riolering onder de belangrijke toegangs weg naar het centrum is de voorbode van de reconstructie tussen de Oude Veerhavenweg tot even voorbij de Bloemen- laan. Vanaf juli hoopt project leider J. A Risseeuw dat de herinrichting van de Paul Kru gerstraat minder overlast voor in elk geval de bewoners zal ge ven. „Maar dan hebben we nog tot ongeveer november nodig om de verkeerssituatie bij de Keersluisbrug te vernieuwen." Vanaf maandag 24 maart wordt het kruispunt Paul Kruger- straat/Van Dishoeckstraat al afgesloten en zal het verkeer via de Singel worden omgeleid. In de week daarna zullen bewo ners tussen de Van Dishoeck straat en. de Bloemenlaan hun huis drie maanden lang alleen te voet kunnen bereiken. „We heb ben gekozen voor gehele afslui ting omdat de aannemer dan ongestoord, dus snel, kan door werken. Het doorgaande ver keer zal omgeleid worden via de Nieuwe Vlissingseweg en de President Rooseveltlaan. Of via de Bonedijkestraat en President Rooseveltlaan." Tijdens de vlootdagen, op .1.112, 13 april, wordt de Paul Kruger straat weer opengesteld. „Vlis singen verwacht dan vele dui zenden bezoekers. Ook blijft de toegang voor ambulances, brandweer en politie altijd mo gelijk en werken we nog aan een goede alternatieve busroute." De ontsluit! ngs weg krijgt één geasfalteerde rijbaan met ge scheidenfietspaden. Vier kruis punten worden gemoderniseerd en er zijn veilige oversteek plaatsen en verkeersregelin stallaties in het plan opgeno men. De straatverlichting wordt aan cle eisen aangepast. De Paul Krugerstraat is mo menteel een drukke weg. In een etmaal maken gemiddeld onge veer 15.000 motorvoertuigen gebruik van de verbindingsweg. Risseeuw: „We zijn er vanuit ge gaan dat de Paul Krugerstraat nog enige tijd een van de be langrijkste toegangswegen naar het centrum van Vlissingen blijft. Want ook al wordt de Ko ningsweg eens de andere ont sluitingsweg, we kunnen daar op niet wachten, Het verkeer gaat door en fietsers hebben nu vaak een onveilig gevoel." Voor het project heeft de ge meente Vlissingen 7 miljoen gulden over. Daarbij is ook re kening gehouden met het plaat sen van afvalcontainers voor ondergrondse opslag. Op 11 plaatsen worden de cocons in gegraven. R. C. H. Steenaert, van de sectie afvalverwijdering, merkt verheugd op dat de lelijke grijze afvalbakken verdwijnen. „Nergens anders in Nederland wordt dit ondergrondse systeem nog toegepast, Boven de grond steken twee inwerpzuilen uit, die met een persoonlijke chip kaart geopend worden. In Bos- senburgh en Papegaaienburg komen waarschijnlijk dezelfde systemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 14