Steun voor centrum-management De schoen moet het doen PZC Tekst Kwijt brengt toneel met lach Terneuzen betaalt eigen bijdragen van gehandicapten terug Hulst verdeelt garantiesubsidies voor evenementen Vrije van Sluis heeft geen behoefte aan verkiezingen per brief zeeland vrijdag 14 maart 1997 z 12 weekenddiensten Fiat raadsfracties Terneuzen voor gemeentelijke deelname Leges Westerseheldetunnel Vastenactie voor Ghana Vragen over toepassing MER Uniform kwijtscheldingsbeleid Burgers houden kledingdief aan Kampioenschap barbershop geslaagd streekbeeld Tekst Kwijt tijdens de repetities voor Gebonden groentensoep met balletjes. foto Charles Strijd van onze verslaggever HOOFDPLAAT - Toneelvereniging 'Tekst Kwijt' in Hoofdplaat speelt dit seizoen de klucht 'Gebonden groentensoep met bal len'. In dit stuk in twee bedrijven van Theo Akkermans worden de zussen Jane en Ne- le Krol ten tonele gevoerd. Zij hebben een boerderij en weinig geld van hun ouders geërfd en krijgen steun van vriend Giel Polak bij de verbouwing van het kippen hok tot vakantiehuisje. Alles gaat zijn gangetje. Giel slooft zich al jaren uit voor de meiden en is tevreden met op zijn tijd een borreltje en bakje kof fie. Naar vrijers hebben de zussen nooit omgekeken. Maar de vlam slaat in de pan wanneer het gerucht de ronde doet dat er een nieuwe rijksweg langs het dorp wordt aangelegd. Het is mogelijk dat deze pre cies over het erf van de boerderij komt. De klucht wordt op vrijdag 21 maart en zaterdag 22 maart vanaf 2 0 uur opgevoerd in het dorpshuis in Hoofdplaat. Op zater dagavond is er na afloop een optreden van de dweilband Hoofdplaat en 'een beetje disco'. 15 en 16 maart 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. J. W. A. Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. (0115)613768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J.A.P.A. Warringa, Beethovenhof 3b, tel. (0115) 613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. (0117) 491466. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. (0115) 561777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel.(0115)452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: J. Roks en V. Voorbrood, Gr. Bagij- nestraat 16, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H, M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel. (0115)441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. (0114) 681377, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: Geheel Zeeuws-Vlaanderen: E. O. M. Neve, Koninginnelaan 22, Terneuzen, tel. (0115)617667. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J, P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuurzat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. 0/ M. David, Westdam 54, tel. (0115)453800, spreekuurzat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115)674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: L. Mathijssen, Hulst, tel. (0114) 314440. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: H. de Vrieze, tel. (0117) 491472. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: W. Vervaet, tel. (0115) 561532. commissie is positief over de be doeling van het college om uit de opgebouwde WVG-reserve (4,3 miljoen gulden) een geoormerkt fonds op te zetten waaruit col lectieve voorzieningen ten bate van gehandicapten kunnen worden betaald. Donderdag verklaarde ook de commissie fi nanciën zich daar voorstander van. Daarnaast blijft er een reserve bestaan voor individuele aan vragen. B en W willen met deze constructie op zeker spelen, ge zien de verwachte wijzigingen HOEK Concert - De Hoekse muziek vereniging ENZK geeft morgeit om 19.30 uur een concert in dorpshuis De Hoekse Rakkers.. Na cle pauze treedt de plaatselij - ke toneelvereniging op. SINT JANSTEEN - De jei van de basisschool in Sint J: steen zet zich de komende ken in voor de vastenactie, opbrengst is bestemd voor uitbreiding van de beroe school voor jongeren in San in Ghana. De te kleine school moet wor< uitgebreid en het jongensv blijf heeft een nieuw dak noc Zaterdag gaan de kinderen 14.00 uur vanaf basisschool ghelosenberghe op pad tijd' een sponsorwandeltocht vijf kilometer. Op paaszaterc (29 maart) halen de kinde; tussen 10.00 en 11.30 uur huis-aan-huis verspreide v tenzakjes op. 's Avonds begin de parochiekerk om 19.00 een gezinsmis waarbij schoolkoor cle gezangen v zorgt. De leerlingen van de i derbouwgroepen bieden hiei hun vastenspaarpotjes aan. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Minder-vali- den die na invoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) een eigen bijdrage heb ben betaald, krijgen die onkos ten met terugwerkende kracht alsnog terugbetaald. Wethou der P. Hamelinck (CDA) garandeerde woensdag in de commissie maatschappelijke dienstverlening en volksge zondheid dat er niet wordt ge tornd aan het raadsbesluit van eind 1995. Bij het PvdA-raadslid N. At- mag-Yigit was op dat punt twij fel ontstaan. Veel mensen heb ben nog niets gehoord, aldus de sociaal-democrate. Het gaat om zo'n slordige tachtigduizend gulden die de gemeente moet te rugstorten. Hamelinck ver klaarde de trage reactie vanuit de ambtelijke dienst door te wij zen op 'de grote arbeidsintensi viteit' die de verwerking van de nodige gegevens vereist, ,,Het is niet zo dat kan worden volstaan met een druk op de knop van de computer. Eerst moet gecontroleerd worden of de cliënten wel een eigen bijdra ge hebben betaald en op welke onderdelen dat van toepassing is geweest. Het is allemaal nog niet zo simpel als het lijkt. Maai er wordt terugbetaald. Dat loopt beslist", verzekerde de wethouder. Fonds Een ruime meerderheid van de in de rijksbijdrage aan de Wï GroenLinks houdt gemenj gevoelens over de richting het college wil inslaan. De tw mansfractie vindt het onji dat aanpassingen aan openb gebouwen straks worden i taald met WVG-gelden. Enige kritiek van de commis en vanuit de werkgroep gehi dicaptenbeleid was er woe dag op de wijze waarop het c lege de evaluatie van het in li gevolgde beleid had op maakt. Wat ontbreekt is vern ming van het aantal afgewe: verzoeken en eventuele kla ten daaromtrent, vinden me dere fracties. Bereikbaarheid Ook werd er vanuit de comiï sie aangedrongen op een bet bereikbaarheid van de W\ ambtenaren. Nu is het nog dat het loket om half elf 's o tends sluit opdat, aldus m< veerde de wethouder de we wijze, de berg aanvragen daadwerkelijk kan worden v werkt. „Eerst werden de beti fende medewerkers const bestookt door telefoontjes i vragen en kwamen ze bijna n gens anders meer aan toe. In tijd is ook de achterstand in verwerking van de aanvraj ontstaan. De achterstand is middels grosso modo weg werkt." van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het organisa tiebureau Metamorphosis wordt eind september kritisch beoordeeld op de geleverde re sultaten. Blijkt dat de evene menten in het centrum van Terneuzen niet het gewenste re sultaat hebben bereikt, dan wordt niet geschroomd een deel van het toegezegde budget in te houden. Die nadrukkelijke toe zegging deed wethouder K. van der Hoofd donderdag in de com missie financiën. De commissie ging unaniem ak koord met de gemeentelijke deelname in de op te richten Stichting Centrummanage ment. Daarmee spraken de raadsfracties zich tevens posi tief uit over het inhuren van Me tamorphosis voor het opzetten van een aantal grootschalige evenementen tussen april en september. Eén van de doelstel lingen is dat de aanvullende ac tiviteiten in het centrum van de Scheldestad minimaal vijftien honderd bezoekers moeten trekken. De gemeente steekt 6.500 gul den in het initiatief. De onder nemersvereniging City Terneu zen levert een evenredig aandeel. De gezamenlijke ban ken hebben zich bereid ver klaard tot een bijdrage van 12.000 gulden in de aanloopkos ten van het centrummanage ment. Van der Hoofd benadrukte dat het gaat om een eenmalige in vestering. De evenementen zelf van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Wie in Hulst een feest je van voldoende omvang orga niseert, dat voor iedereen toe gankelijk is, en een deel van de kosten dekt uit eigen inkom sten, kan rekenen op een garan tiesubsidie van de gemeente. Het college van burgemeester en wethouders is van plan aan een groot aantal evenementen financieel bij te dragen, maar wil in de meeste gevallen niet het volle pond betalen. Het jubileumconcert van het Hulster Gemengd Koor, het tiende Muziek- en Folklorefes- tival in Hulst, de Hulster Dweil- dag, het Majorettenconcours, de Zomerorgelconcerten en de Reynaertactiviteiten kunnen dit jaar rekenen op geldelijke steun. Het college wil daarnaast het geldbedrag dat is gekoppeld aan de Culturele Prijs verhogen. De aanmoedigingsprijs blijft vijfhonderd gulden, de waarde- ringsprijs gaat omhoog naar duizend gulden. De hoogte van de subsidie aan de organiserende verenigingen of stichtingen wijkt in de meeste gevallen af van het gevraagde bedrag. Zo komt de Reynaert- stichting er enigszins bekaaid vanaf. Voor de organisatie van de Reynaertboekenweken en de Reynaertavond heeft het colle ge geen 7550 gulden over, maar drieduizend. De stichting Mu ziek- en Folklorefestival vraagt vierduizend gulden, maar krijgt er drieduizend. De Bareelen, verantwoordelijk voor de Hul ster D weildag, moet het verschil van bijna duizend gulden tussen de gevraagde 2220 en gekregen 1250 gulden, nu ergens anders vandaan zien te halen. Ook de commissie Internationale Zo merorgelconcerten komt na de subsidietoekenning zo'n 700 gulden tekoit. Alleen de Mini- en Majoretten- groep De Vossen en het Hulster Gemengd Koor krijgen het be drag dat zij bij de gemeente in dienden, namelijk zo'n 1200 gulden en 3000 gulden. Het to taalbedrag aan subsidies be draagt 12.425 gulden. De com missie culturele zaken moet zich nog over de toekenning van de subsidies uitspreken. TERNEUZEN - De Terneuzense wethouder K. van der Ho (WD) gaat er voorlopig vanuit dat de gemeente de volle c miljoen gulden aan leges die de bouw van de Westerschei: tunnel zal opleveren, nodig heeft om de eigen kosten vanh; aandeel in de planontwikkeling te deldien. Fractievoorzitter ing. J. van Mil van D66 vroeg de wethou; donderdag in de commissie financiën terughoudend te 2 met het uitgeven van de leges, totdat zeker is welk bedrag! neuzen zelf kwijt is. Alleen al voor het inhuren van eend kundig bureau voor de projectbegeleiding (de tunnel ivo deels gebouwd op grondgebied van de gemeente) moet gens een eerste schatting 1,6 miljoen gulden worden uil trokken. „Dus of we wat aan de leges overhouden, is langj zeker", aldus Van der Hoofd. DEN HAAG - D66-Tweede-Kamerlid P. ter Veer wil groe; bedrijven die samen veel meer dan vijfduizend varkensh ben onder de MER-plicht laten vallen. Hij vraagt of de ministers J. van Aartsen (Landbouw) enM Boer (Vrom) daarvoor mogelijkheden zien. Nu is er alleeni MER-beoordelingsplicht voor afzonderlijke bedrijven i meer dan 5000 varkens. Bij de vergunningaanvraag voora bedrijf kunnen gemeenten zelf beoordelen of er een Milt Effect-Rapportage moet komen. Ter Veer wil weten hoe de milieubelasting wordt berekend in een gebied een aantal bedrijven zit dat elk afzonder! minder dan vijfduizend varkens telt maar samen daar ver': ven uitkomt. De provincie Zeeland heeft het voornemen om een MI plicht in te voeren voor bedrijven met 1000 varkens of mi Wordt die MER-plicht een feit, dan geldt die ook voor bed ven met bijvoorbeèld pluim- of rundvee. TERNEUZEN - De gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen wil het kwijtscheldingsbeleid voor de minima zoveel mogel gelijktrekken. Of dit volledig gebeurt en of de gemeente A in deze het voorbeeld zal zijn is nog niet duidelijk. In Axel is de kwijtscheldingsnorm honderd procent, elders procent. Hulst volgt - zo bleek tijdens de vergadering van Intergemeentelijke Samenwerkingsorgaan Zeeuws-Vlas deren - binnenkort Axel. Oostburg en Sluis-Aardenburgw len de kwijtscheldingsnorm de komende j aren fasegewijs v! ruimen. Terneuzen wil alvorens de norm op te schroeven ea onderzoeken of ook de waterschapsheffing in het kwijtsch dingsbeleid geïntegreerd kan worden. SAS VAN GENT - Een 28-jarig"e inwoner van Sas van Gen donderdagmiddag door enkele burgers aangehouden, nat hij tien overhemden uit een bak voor een winkel aan de We kade had gestolen. De man werd overgedragen aan de pol. en voor verhoor ingesloten. De hemden waren gezamen! circa 850 gulden waard. VLISSINGEN - Het dameskwartet 'Beaufort' uit Vlissinj neemt vandaag (vrijdag) deel aan de Nederlandse kampioi schappen barbershopzingen in Arnhem. Zij zijn het en Zeeuwse kwartet dat hieraan meedoet. Het zogenaamde b bershopzingen is een specifieke vorm van close harmony, t vierstemmige, a capella zangkunst. Beaufort bestaat uit: Anne Cora Verbrugge (lead), Franc Rietman (tenor), Marjan Brinkhaus (baritone) en Jolanda Vlieger (bass). Deze vier dames maken tevens deel uit vanl Nederlands kampioenskoor de 'Sea Sound Singers'. van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Het algemeen be stuur van waterschap Het Vrije van Sluis heeft geen behoefte aan het houden van verkiezin gen per brief. Meerdere be stuursleden van de algemene vergadering maakten donder dag duidelijk dat ze goede erva ringen hebben met het kiezen van waterschapsbestuurders via de stembus. Ze verklaarden dat de opkomst bij die verkie zingen altijd hoog is. De leden van de algemene ver gadering bespraken een notitie over de toekomst van de water schapsverkiezingen. De dage lijkse besturen van de water schappen in Zeeland konden geen unanieme keuze maken voor de traditionele stembus- verkiezingen öf vei'kiezingen per postbrief. Daarom werd be sloten het discussiepunt voor te leggen aan de algemene verga dering. Hoofdingeland A Scheppers legde een duidelijke voorkeur aan de dag voor de stembusver kiezingen en verklaarde dat het goed was deze te koppelen aan andere verkiezingen. Ook E. Aan Infra Scaldem in Terneuzen, school voor opleidingen in de ge zondheidszorg voorZeeuws-Vlaan- derenm, is Jean-Paul de Burger uit Terneuzen geslaagd voor zijn diplo ma verpleegkunde. Wijffels, A van Hanegem en di verse andere leden van de alge mene vergadering heten weten dat ze de waterschapsverkie zingen - in verband met de op komst - het liefst gekoppeld zien aan de verkiezingen voor de ge meenteraad of Provinciale Sta ten. Tijdens de waterschapsverga- dering gaven de algemene be stuursleden hun goedkeuring aan het voorstel 298.000 gulden beschikbaar te stellen voor een hydraulische graafmachine. De leden van de financiële commis sie hadden voorafgaand aan de algemene vergadering uitvoerig gediscussieerd over de vervan ging van de graafmachine. Na mens de financiële commissie adviseerde hoofdingeland R. Calon tijdens de algemene ver gadering positief over het voor stel. Hij verklaarde dat kopen iets goedkoper was dan huren. Verschillende leden van de alge mene vergadering lieten weten dat ze de aankoop van de hy draulische graafmachine niet wilden tegenhouden. Maar ze maakten duidelijk het niet pret tig te vinden dat de financiële commisie kort voor het begin van de algemene vergadering nog moest overleggen over het voorstel. Dijkgraaf C. J. Almekinders toonde begrip voor het onge noegen. Hij legde uit dat er een dag eerder nog relevante gege vens waren binnengekomen en dat de extra vergadering van de financiële commissie als een uitzondering moet worden be schouwd. Voeten. Dikke voeten, dunne voeten, platvoeten, eeltvoeten, moeilijke voeten, zweetvoeten, opgezette voeten, dikke voeten, ver moeide voeten, beblaarde voeten. Voeten moeten - omdat we tegenwoordig moeilijk anders kunnen - gevat worden in lederen of an dere beschermende waren. De schoen moet het doen. De voet beschermen, vrijwaren voor ongemak en omdat niets lastiger is dan slecht passende schoenen doen wij mensen er goed aan om alvorens over te gaan tot de aanschaf van een nieuw paar het leer goed te toetsen, de soepelheid van de zool te testen en de algemene zit na te gaan. Dat kost moeite, maar het moet. foto Pieter Hon hoff dienen te worden betaald met sponsorgeld. Het is dan ook de stichting die eventuele verlie zen zal moeten zien te dekken bij tegenvallende opbrengsten, aldus de wethouder. De ondei- nemersvereniging draagt de eindverantwoordelijkheid van dë door Metamorphosis georga niseerde evenementen. „Metamorphosis wordt 15 sep tember beoordeeld en afgere kend op de geleverde prestatie. Blijkt de opdracht niet naar be horen te zijn uitgevoerd, dan zullen wij niet schromen een evenredig deel van het budget in te houden", stelde Van der Hoofd. Hij deed de toezegging dat de samenwerking met het bureau eind dit jaar in de com missie financiën wordt geëvalu eerd. Het centrummanagement krijgt tevens de rol toebedeeld van centraal aanspreekpunt voor de organisatie van alle ac tiviteiten in het hart van Ter neuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 34