De Boys zijn rijp voor promotie Autoclub zoekt nieuw elan Vader en zoon Warrens heersen PZC Basketbalwinst Oostburg ië verhuizen tijd nog. Vrouwen van Hoek doen goede zaken sport 2 19 Terneuzen Al verliest van RCS Belangrijke zege Terneuzen BI Terneuzense Boys BI verliest Terneuzen Cl blijft winnen UVC omzeilt lastige klip Animo wacht beslissingsduel Ploeg blijft SKNW achtervolgen na 3-0-zege op Meeuwen Vrouwen van De Kikkers na overwinning mede-koploper maandag 10 maart 1997 door Aector Dooms TERNEUZEN - Hoek deed in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal een goede zaak door met 6-0 van hekkenslui ter Rijsoord 2 te winnen, waar door wat afstand van de on derste plaats werd genomen. Temeuzense Boys speelde een goede wedstrijd, maar verloor desondanks de slag om de voorlopige derde plaats tegen titelkandidaat Zwart Wit'2 8 2 met 3-1. Hoek-Rijsoord 2 6-0: Hoek was op alle fronten gewoon een maatje te groot voor Rijs oord. De winst had zelfs nog met veel hogere cij fers kunnen uitpakken. Al vroeg in de wed strijd stuurde Annemiek de Steur Joyce Buijze de ruimte in, die knap de keepster uit speelde: 1-0. Buijze was zelf de aangeefster bij het tweede doelpunt, dat Sascha van Hautekerke op haar naam schreef. Aan het eind van de eerste helft maakte Albertine Reijns er 3-0 van. Na rust bouwde Jo sé de Wit met een afstands schot de voorsprong uit tot 4- 0. Goed doorgaan van Willian- ne Scherbeijn stel:e opnieuw Reijns in staat de 5-0 aan te te kenen. Reijns zorgde ook voor de uiteindelijke 6-0 uitslag. Zwart Wit'28 2-Terneuzense Boys 3-1: Terneuzense Boys speelde een goede wedstrijd, maar stuitte vooral in de eerste helft op een nog beter combi nerend Zwart Wit. Kort voor rust kwam de thuisploeg dan ook op een terechte 1-0 voor sprong. De tweede helft was het eerste half uur voor een hardwer kend Temeuzense Boys, maar de gelijkmaker kwam er niet. Uit een scrimmage was het juist Z wart Wit dat uiterst ge lukkig er 2-0 van maakte, waarna het door een zuiver buitenspeldoelpunt geflat- teerdzelfs 3-0 werd. Vijf minu ten voor tijd zorgde Inge van Houten voor de uiterst ver diende en spreekwoordelijke eerreddende treffer: 3-1. OOST-SOUBURG - De A-junioren van Terneuzen moesten zaterdagmiddag in de landelijke derde divisie genoegen ne men met een 1-3-nederlaag bij RCS Al. De Zeeuws-Vlamin gen hadden qua voetbal weliswaar bijna de gehele wedstrijd het beste van het spel, maar de grotere fysieke kracht van RCS bleek doorslaggevend. De thuisclub kwam a l vroeg in de wed strijd op een 1-0-voorsprong uit een strafschop, maar onmid dellijk na de hervatting was het Anrico van I-Iecke die voor de gelijkmaker tekende. Twee counters deden Terneuzen daarna de das om. Zeven minuten na de rust weid het 1 -2 en twee mi nuten voor tijd 1-3. TERNEUZEN - In de tweede divisie voor B-junioren nam Terneuzen BI zaterdagmiddag wat verder afstand van de laatste plaatsen door een 4-0 overwinning op eigen veld tegen Excelsior BI. Het duel met de Rotterdamse bezoekers ging lange tijd geiijkop. maar kort voorde rust scoorde zowel Roel Alberti als Ryan de Regt. Terneuzen BI had daarna het heft voortdurend in handen en liep in de tweede helft uit naar 4-0. Jair Jandroep scoorde eerst 3-0, waarna Leon Florussen het laatste doelpunt voor zijn rekening nam. BREDA - In de derde divisie voor B-junioren bleef Temeu zense Boys BI zaterdagmiddag opnieuw ïhet lege handen. Uit tegen Baronie BI verloor de ploeg van trainer Ko de Fouvv met 5-1na een 2-1 ruststand- Heel snel in de wedstrijd al nam Ba ronie een 2-0 voorsprong, maar nog voor de rust wercl het 2-1 dooreen treffer van Ronnie Faassen. Daarna liet Terneuzense Boys zeker vier opgelegde kansen liggen, met als gevolg dat het geen 2-2 maar 3-1 werd. Tenslotte liep de Bredase ploeg nog naar 4-1 en 5-1 weg. OUDENBOSCH - In de hoofdklasse voor C-junioren bleef Terneuzen Cl zaterdagmiddag ongeslagen door uit tegen VES'35 met 3-1 te winnen. De ruststand in dat duel was 0-2. Voor Terneuzen scoorden Selcuk Kil ic en Wout Kolij n voor de rust en had Eric Atuahene na de hervatting succes. Indezelfde klasse deed Terneuzense Boys in de onderste regionen goede zaken tegen Goes ClIn Terneuzen werd het niet minder dan 11-0. Arjen Oostdijk scoorde vijfmaal en Hussei jn Kara twee maal. Verder troffen eenmaal doel: Mevlud Eryuruk. Moises Rodrigo-de Block, Joery Mirrer en Jörg Coppens. CLINGE - De volleybalsters van IJVC omzeilden zaterdag een lastige klip. In Clinge werd met 0-3 gewonnen van CVC. Dat kostte veel meer moeite dan de uitslag doet vermoeden. De setstanden: 16-17, 4-15 en 14-16. CVC bood goed partij en hield in de eerste en derde set heel lang gelijke tred met de koploper van de eerste klasse. In het derde bedrijf haalde IJVC in een spannende slotfase een 14-12 achterstand met veel inzet op. Slechts in de tweede set, toen bij CVC Bernadet- te Willaert aan de kant bleef, beschikte IJVC veruit over de sterkste ploeg. VLISSINGEN - De korfballers van Animo wacht na hun rui me zege van afgelopen zaterdag (22-9 op Zwijndreeht) nog een toetje. De ploeg van Aemout Crucq moet tegen Keep Fit uit Roosendaal strijden om de titel van de tweede klasse. Het duel is om des keizers baard, omdat beide teams verzekerd zijn van promotie naar de eerste klasse van het zaalkorfbal Hoor Aector Dooms TERNEUZEN - De voetbalver eniging Terneuzense Boys is in velerlei opzicht rijp om de stap naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal te maken. In de selectie van trainer Jaap Goos- sen huist voldoende talent om op een hoger niveau uit te ko men, hoewel zaterdag in het Zuidersportpark van Terneuzen ie 3-0-overwinning tegen Luctor blijft na overwinning derdeklasser door Jan Roovers TERNEUZEN - De 15-10-over- winning op het bezoekende Weidevogels waarmee de korf balploeg van Luctor uit Terneu zen zaterdag de competitie af sloot, betekent vrijwel zeker lijfsbehoud in de derde klasse M van de landelijke competitie. Mede veroorzaakt door een aan- tal fusies was al eerder bekend dat de drie beste nummers zeven uit de zestien derde klassen niet zouden degraderen. Luctor wist voor aanvang van deze wed strijd al bijna zeker dat de ploeg tpij die 'top drie' zat., Na deze overwinning' zit het helemaal goed. Het zag er aanvankelijk aller minst naar uit dat Luctor de bei de winstpunten op zak zou ste ken. In een ondermaatse eerste helft werd de ploeg door de be zoekers uit Bleiswijk bij vlagen van de vloer gespeeld. Vooral .aanvallend miste Luctor scherpte en de 3-7 ruststand na een matige vertoning onder streepte dat manco. In het tweede part zouden Carlo Hamelink en Yvonne Wisse het team op de barricaden halen. In de score van 3-7 achter naar 9-7 voor zou Carlo Hamelink maar liefst vier treffers produceren. Ret hielp de ploeg over het dode punt heen en bezorgde Weide vogels net die mentale tik die de thuisploeg nodig had om de wedstrijd over te nemen en bij 15-10 winnend af te sluiten. Scores Luctor: Carlo Hamelink 5, Danny Hamelink 3, Yvonne Wisse 2, Marjolein Wisse 2, Li- anne Hamelink, Michel Groen- heyde en Peter Durink. Meeuwen pas door twee late doelpunten gestalte kreeg. Daarnaast heeft de sponsoring onder leiding van Ad Oostdijk een geweldige vlucht genomen. En met de face-lift van de ac commodatie in het vooruitzicht zou een promotie uitstekend passen in het beleid van de za terdagclub. Terneuzense Boys aast nog al tijd op de titel, maar wordt dwars gezeten door SKNWK. De ploeg uit Nieuwerkerk valt in de slotfase van de competitie moeilijk op een fout (0-2-winst bij Wemeldinge) te betrappen. De koploper heeft - met nog zes wedstrijden te spelen - een voorsprong van drie punten op Terneuzense Boys. Er werd zaterdag in de be stuurskamer driftig gespecu leerd over de titelkansen. Via een andere weg, de nacompeti- tie, kan Terneuzense Boys als nog zijn doel bereiken. Terneuzense Boys speelde za terdag bij vlagen goed voetbal tegen Meeuwen, maar moest aan de andere kant (te) vaak het initiatief aan de tegenstander laten. De ploeg uit Zoutelande deed nauwelijks onder voor de thuisclub, maar Meeuwen schoot aanvallend te kort. Meeuwen slaagde er niet één keer in om Boys-doelman Ro nald Gort tussen de palen tot een inspanning te dwingen. Voor trainer Jan Meulmeester om moedeloos van te worden. ,,Als wij één goede spits, bij voorbeeld Wiico de Valk van SKNWK, zouden hebben, ston den we stijf bovenaan." Meul meester had graag gezien dat zijn ploeg meteen al door een agressieve speelwijze een doel punt had afgedwongen. Terneu zense Boys, dat Jacky Scheele (hij zat licht geblesseerd op de bank) met name in de beginfase miste, had daarna een periode het beste van het spel. Slechte start De slechte start was de Boys verdedigers nauwelijks kwalijk te nemen, want er stond voor de ervaren doelman Ronald Gort dan ook een verdediging die am per de gemiddelde leeftijd van twintig jaar had. Op het mid denveld werd routinier Onno Ribbens omringd door Ralf Ze- gers, Leon Goossen én het grootste talent van de laatste ja ren Gert-Jan Vlaander. Halver wege de tweede helft gaf de ze ventienjarige middenvelder een staaltje van zijn talent ten beste. De actie, waarbij Vlaander langs drie Meeuwenspelers sla lomde, getuigde van durf en flair. Zijn voorzet op maat werd door Ralf Zegers van dichtbij naast geschoten. Zegers stond er niet te lang bij stil, want nog geen twee minuten later revan cheerde hij zich voor zijn misser. Een uittrap van doelman Ro nald Gort bereikte de diepgaan de middenvelder, die met een fraaie lob Meeuwendoelman Erwin de Bree passeerde: 1-0. Terneuzense Boys was in die fa se van de wedstrijd, waarin de ploeg het beste voetbal speelde, via zijn spitsen Aubrey Curran en Peter Landa al dichtbij een doelpunt geweest. In de tweede helft gingen de oranjezwarten onder impuls van Ribbens en Vlaander op jacht naar een tweede treffer. De goede spelop vatting van Meeuwen leverde een veldoverwicht op. Terneu zense Boys ontworstelde zich in de slotfase aan de druk en be paalde door twee snelle tegen aanvallen, met Leon Goossen als aangever, via treffers van in valler John de Ritter en Peter Landa de eindstand op 3-0. Aan het laatste doelpunt zat een luchtje van buitenspel, maar dat zij de goed leidende scheids rechter Ko Pijpelink vergeven. Aubrey Curran van Terneuzense Boys schiet op het doel van DeMeeuwen. foto Charles Strijd Huldiging van de winnaars van de Zevac. Vlnr: J. de Koeijer, E. de Groot, A Vergouwe, R. de Feijter, J. de Feijter, J. Kolijn, M. de Kok, C. Lantal en J, Vergouwe. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De volleybal lers van De Sterre en Morres- /Hulst 2 maakten in de Zeeuwse promotieklasse geen fout. De twee titelkandidaten wonnen overtuigend. Bij de vrouwen nestelde De Kikkers zich aan kop van de ranglijst door een zwaar bevochten overwinning op Sgravo. Ze komen op gelijke hoogte met Morres/Hulst 2, dat niet in actie kwam. De mannen van De Sterre na men dank zij een goede opslag tegen Dynamo'70 het initiatief. Dat resulteerde in een afgete kende 3-0-zege. Morres/Hulst 2 kwam tegen Ardito sterk uit de startblokken (15-3), maar werd daarna op grote achterstand ge zet. De Hulst-reserves knokten zich veel wisselend in een ener verende slotfase van 7-14 naar winst met 16-14 en hadden in de derde set geen moeite met een mentaal gebroken tegenstan der; 15-10. Savok wees De Kikkers met 3-1 terug en de reserves van Mytilus pakten tegen de eigen eerste keus verrassend een kostbaar punt. De hoofdmacht, opnieuw zonder Laurens van der Weidie, had de handen vol aan een kei hard werkende tweede ploeg en won in een vijfsetter: 3-2. Myti lus 2 deed als gevolg daarvan de laatste plaats over aan De Kik kers. Een bar slecht draaiend Scheldesport had niks in te brengen tegen WS'92 4, dat niet eens voluit hoefde te gaan om drie sets op rij te winnen: 3-0 (15-9,15-13 en 15-8). D(e vrouwen van De Kikkers be nutten hun inhaalduel met Mor res/Hulst 2 om op gelijke hoogte te komen met de rivaal. De Kik kers trof in Sgravo een erg taaie tegenstander, die in elke set lan ge tijd met kunst-en vliegwerk op de been bleef. Niettemin trokken de Aardenburgers drie keer op rij aan het langste eind: 13-15,8-15 en 10-15. BOK won eindelijk weer eens (met 1-3 van hekkensluiter Morres/Hulst 3) en de hoofd macht van Dynamo'70 deed wat het tegen de eigen tweede ploeg aan de stand verplicht was. De formatie van Abe Kramer won met 3-0. De vrouwen van Schel desport zijn in 1997 van slag en speelden in de ontmoeting met VVS'92 2 vooral tegen zichzelf. De behoorlijk serverende Vlis- singse reserves profiteerden van de aanvallende onmacht van Scheldesport en wonnen met 3- 0:15-7,15-10 en 15-11. van onze sportredactie ZUIDZANDE - In clublokaal hotel De Zwaan in Zuidzande heeft de West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub (WZA) zater dag de ereprijzen van de jaar klassering 1996 voor de be stuurders en navigators in de wedstrijd- en toerklasse uitge reikt. Dat gebeurt 'tijdens een feestelijke algemene jaarverga dering' had de club haar leden laten weten. Natuurlijk had de huldiging van de kampioenen een feeste lijk tintje, Het was echter zowat de enige vrolijke noot in een steeds triester decor. „Want het gaat niet echt goed, 1996 was nou niet bepaald het meest glo rierijke seizoen van de club", liet voorzitter Joop Kolijn we ten. De WZA-preses verwees daarvoor naar een aantal min der prettige zaken. Naar het schrappen van een badrit (wegens gebrek aan uit zetters) en de verminderde be langstelling bij de klassieke clubritten. „Weliswaar een lan delijk verschijnsel, maar dat is natuurlijk een schrale troost", besefte Kolijn. Een teruglopend ledental en een gevoelige finan ciële aderlating hielpen ook niet echt om optimistisch vooruit te kijken. Daarbij hielpen alleen de goed bezette badritten en de meerdaagse ritten als Smokkel- tocht en Kustrit. „Er zal naar nieuw elan moeten worden ge zocht en mogelijk helpen ook een andere klasse-indeling en het gaan rijden onder een ander reglement", stelde voorzitter Kolijn als middelen die de neer gang mogelijk kunnen stoppen. Na die sombere toonzetting haalde de huldiging van de kampioenen cle bijeenkomst weer wat op. De eindstand na tien ritten ziet er als volgt uit: Wedstrijdklasse bestuurders: 1. J. Vergouwe (Zuidzande) 81 punten, 2. J. Kolijn (Oostburg) 74, 3. C. de Jonge (Heinkens- zand) 73. Wedstr.kl. navigators: 1. A Vergouwe (Zuidzande 81 2. A de Jonge (Heinkenszand) 73, 3. J. de Koeijer (Oostburg) 69. Toerklasse bestuurders: 1. N. de Kok (Krabbendijke) 100, 2. E. de Groot (Breskens) 93, 3. J. de Feijter (Schoondijke) 90. Toerkl. navigators: 1. D. de Kok (Krabbendijke) 100, 2. Ch. de Bruycker (IJzendijke) 93, 3. R. de Feijter (Schoondijke) 90. Wedstrijdkalender De wedstrijdkalender van de WZA voor het seizoen 1997 telt de volgende ritten: 6/4 Schorre- blomrit. 4/5 Rode Kruisrit, 24/7 Badrit Retranchement, 31/7 Badrit Cadzand, 7/8 Badrit Groede, 7/9 Kreekerit, 5/10 Os- seweirit, 9/11 Belfortrit, 14/12 Wildrit. De Smokkelroutetocht wordt gehouden van 8 mei tot en met 6 juli, de Kustrit van 5 juli tot en met 28 september. door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketbal teams van Oostburg streden dit weekeinde met succes op twee fronten. De vrouwen wonnen met 48-52 in Kapelle van Smok- kelhoek, de Oostburgse mannen kenden geen problemen (66-43) met de Scheldesportreserves. Het eerste mannenteam van Scheldesport verloor met 99-78 van Vossenberg, maar dat was tegen de koploper van de Bra- bant/Zeeland-klasse geen schande. Bovendien miste Scheldesport spelmaker Willem van de Boogaart. Tweede klasse. BV Oostburg- Scheldesport 2 66-43: Een re gelmatige overwinning. Na een goede start consolideerde Oost burg de voorsprong tot aan de rust: 21-12. In de tweede helft liep de thuisclub uit naar 51-25. Drie driepunters van Erik-Jan van den Heuvel konden Schel desport niet meer redden- Eerste klasse. Smokkelhoek- BV Oostburg 48-52: De Oost burgse vrouwen speelden tak- tisch een goede wedstrijd- De foutenlast leek Oostburg nog op te breken, maar de Zeeuws- Vlaamse basketbal stem bleven op de been:48-52. door Wim de Vos TERNEUZEN - Vader Fons en zoon Mat- thieu Warrens uit Kloosterzande beheers ten afgelopen zaterdag de trindopen die de Hydro-Agri Runners in Terneuzen hield. Op de langste afstand (zeventien kilometer) greep Fons Warrens met een riante voor sprong de overwinning, terwijl Matthieu de strijd op de 8500 meter met ruim verschil in zijn voordeel besliste. In de Zeeuws-Vlaamse trimwereld loopt Fons Warrens inmiddels alweer ettelijke ja ren mee op de langere afstanden. Meestal doe de Kloosterzandenaar dat met redelijk succes. Alleen indien de erkende Belgische lange afstandslopers van de partij zijn moet Warren met een plaats op de tweede rang ge noegen nemen. Zaterdag, in Terneuzen, had Warrens weer een dag waarop hij door de opgekomen concurrentie niet te kloppen was. Reeds na de eerste van. de twee af te leggen omlopen had Warrens een ruime voor sprong opgebouwd op zijn naaste opponen ten, Valentino van Ovenneiren en Henk van Tatenhove. Dit duo leverde overigens een fraai gevecht om de tweede plaats. Terwijl Van Overmeiren en Van Tatenhove hun on derlinge strijd voerden, liep Warrens steeds verder en verder weg om uiteindelijk met meer dan drie minuten verschil de overwin ning te behalen. De strijd om de tweede plaats werd gewonnen door Van Overmei ren, die Van Tatenhove in de spurt klopte. Deze twee hadden op hun beurt ook weer ruim afstand genomen van de overige deel nemers. Startschot Op de 8500 meter was dus Matthieu War rens ongenaakbaar. Meteen nadat het start schot geklonken had nam Warrens afstand van de rest om op die manier zijn eigen wed strijd te lopen. Bij de eindafrekening had hij bijna tweeënhalve minuut voorsprong op gebouwd op zijn naaste belager, ex-wiel renner Rob Bijvank uit Westdorpe. Begrijp ons goed: we hebben natuurlijk niets tegen Belgie. Maar toch denken we bij VSB Bank dat u echt niet naar onze Zuiderburen hoeft te vluchten als u belastinggeld wilt besparen. Waar u dan wel naar toe moet? Gewoon: naar het dichtstbijzijnde VSB Bankkantoor, Voor een adviesgesprek met een van onze adviseurs. U krijgt dan alle mogelijkheden waarmee u in de toekomst duizenden guldens belastinggeld kunt besparen, op een presenteerblaadje aangeboden. Zoals bijvoorbeeld de VSB BeursprofijtKoopsom (Iet op: de sluitingsdatum hiervoor is 21 maart 1997) die u zelfs over 1996 nog een aanzienlijke aftrekpost kan opleveren. Maar we vertellen u ook graag meer over de andere speciaal door ons ontwikkelde Rscaal- vriendelijkê producten die bovendien garant staan voor een hoog rendement, zoals BeursproiijtSparen, CombinatieSparen en G/"oeiVermogen. Wilt u voorlopig nog in Nederland blijven wonen? Kom dan snel langs ol bel voor meer ïnfor- matie gratis met de adviseurs van VSB Bank: 06-0331 24 uur per dag, 7 dagen per week. VSB'BANK VSB. Daar kom je verder mee. (forti/oo Vraag naar onze slimme, fiscaal-vriendelijke producten. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 31