van hockeyvrouwen Verzwakt HWP kansloos Spanning blijft in hoofdklasse PZC Brabander maakt van nood deugd Biljarter De Kraker vergooit eigen kans sport 21 Olympia verliest, maar Vlissingen profiteert niet uitslagen maandag 10 maart 1997 loorEduard Hofman - De tweede ron- van de hockeycompetitie le- bij de vrouwen de nodige lerrassingen op. Koploper Jlympia uit Terneuzen, tot zon- nog zonder puntverlies, verrassend van Zeven- Het achtervolgende gissingen weigerde van deze nisstap te profiteren. De Wal- ploeg ging in Tilburg met onderuit tegen Shot. [)e mannen van Middelburg bvamen opnieuw tot winst. Te- het Tilburgse Shot trokken Zeeuwen met 1-3 aan het eind. Middelburg stijgt deze overwinning twee alaatsen. Het verschil met hek kensluiter Zevenbergen is twee Rapide-mannen pakten - na teleurstellende resultaten van de afgelopen weken - weer ?ens een punt in de uitwedstrijd Etten Leur (2-2). „Een te uitslag", merkte coach Klaeijsen van de tweede klasser op. „Het begon slecht, daarna gingen we beter spelen, we waren te slap in de af Maxim Haartsen te voor 1-1Rapide kwam in de slotminuut (bij een 2-1 stand) langszij, door een treffer van Klaeijsen. Olympia kwam thuis tegen Best (2-3) binnen een minuut op ach terstand en holde de hele wed strijd achter de feiten aan. Voor Ölympia scoorden Mark d'Ang- remond en Jeroen Blom. Ruimte Hekkensluiter Middelburg deed goede zaken door met 1-3 te winnen bij Shot. Volgens aan voerder Jonas Mulder had de score nog veel hoger kunnen uit vallen „We kregen ongelooflijk veel ruimte, maar wisten er niet mee om te gaan." Joris Ei- opende de score, waarna Van Werkum op aange ven van Ringeling de marge ver grootte. Wouter Arend legde de 1-3 eindcijfers vast. klasser HSD herstelde zich knap van de zware neder laag vorige week. Thuis tegen JHade kwam de Schouwse ploeg ivlot op 2-0 door doelpunten van en Kroezemans. Door jeen dubieuze strafbal en een la te treffer konden de bezoekers tot 2-2 terugkomen. Vlissingen en HCGO deelden - na een ge- lijkopgaande wedstrij d met veel kansen over en weer - de punten: 1-1. Pieter Ventevogel scoorde halverwege het tweede bedrijf de meer dan verdiende gelijk maker. Vrouwen De vrouwen van Olympia gin gen in cle derde klasse verras send kopje onder. Na veertien overwinningen maakte Zeven bergen een einde aan de zege reeks van Olympia. De neder- laag kwam voor coach Eduard Hofman niet als een verrassing „De voorbereiding op deze wed strijd was al niet best. We heb ben ons na een povere eerste helft nog wel iets hersteld, ore erden een veldoverwicht en wa ren duidelijk cle betere ploeg. Maar het lukte niet omondanks een handvol strafcorners en een aantal niet te missen kansen, te scoren." Zevenbergen, dat na de pauze tweemaal voor het Olympia- doel verscheen, had daar min der moeite mee. Na een enorme misser in cle blauw-witte verde diging namen cle bezoekers cle twee punten mee naar Zeven bergen. Vlissingen Ineen geli j kopgaande wedstrij d verloor de nummer twee Vlis singen met 2-1 van Shot. De be zoekers kwamen na een moeilij ke beginfase snel op een 2-0 achterstand. Monique Rispens „We waren kennelijk niet tegen de spanning opgewassen. Na de treffer van Nienke de Looff wer den we wel de beter ploeg, maar het lukte niet om dat af te ma ken." Vierde klasser Goes verloor na een chaotisch begin in de twee de helft, waarin maar liefst zes doelpunten vielen, met duidelij - ke 0-8 cijfers van Prinsenbeek. De ontmoeting tusen HSD en Rapide eindigde in een 1-2 over winning voor de Zeeuws-Vla mingen. Rapide kwam op voor sprong door een treffer van Marjan van Dorsselaer uit een scherp ingeslagen straf corner, waarna de 15-jarige invalster Nadine ter Broekhorst nog voor rust de partij in evenwicht bracht. Vijf minuten voor tijd pakte Rapide de volle winst na opnieuw een treffer van Marjan van D orsselaer. De deelnemers gaan op weg voor de loodzware loop over vijftien kilometer. foto Pieter Honhoff door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Voor Anton van den Heuvel uit Gemert was deelname aan de 25e Pannenkoekloop in Westenschouwen een welkome afwisseling vanhet trainingsweekend van zijn club 'BEA€ uit Helmond. Met dertig atleten streken de Brabanders neer in het schitterende bos èn duin-gebied aan de kop van Schouwen. Met een voorsprong van veertig seconden pakte Van den Heuvel de winst in de jubileumeditie van de Pannenkoek loop, voor Bert Hederik (Energie), Miquel van Tongeren (Atleti ca) en Theo Ra bout (Atletica). Al snel na het startschot vormde zich een acht man sterke kop groep, die na zes kilometer op het beruchte 'dodemanspad' uit een, spatte. Achtereenvolgens moesten Theo Rabout (Atletica), Jan Guiljam (AV'56), Roel Raaymakers (ITAC) en Peter ITeus- schen(HAC) lossen. „Een verschrikkelijk stuk mul zand waar je bijna kruipend naar boven moet" gruwelde Van Tongeren, die samen met John Quaak en Bert Hederik nog bij Van den Heuvel kon aanklampen, na de finish. Op het vijf kilometer lange traject over het strand begon Anton van den Heuvel aan de boom te schudden. John Quaak (Delta Sport) was daarvan het eerste slachtoffer De tweede man in de wedstrijd, Miquel van Tongeren, moest op het mulle zand toe staan dat Beid Heclerik hem naar de derde stek verwees. Theo Rabout kreeg zijn clubgenoot Van Tongeren weer in het vizier en begon gestaag op hem in te lopen. Van den Heuvel liet zich de overwinning niet meer ontgaan. In een tijd van 55 minuten en 39 seconden pakte hij de zege. De in Zeeland onbekende Van den Heuvel heeft al diverse cros- sen op zijn naam geschreven. Een jaar van blessures zorgde ech ter voor stagnatie in zijn loopbaan. Bert Hederik bleef net buiten bereik van Miquel van Tongeren, die elf seconden tekort kwam omzijn tweede plaats van 1995 te prolongeren. Theo Rabout viel in 56 minuten en 22 seconden net buiten de prijzen. Jan Guiljam verwees in de laatste kilometer John Quaak naar de zesde plaats. Wim van Dijke (Olympia) was met overmacht de sterkste bij de veteranen H40. Jaap Wondergem (Dynamo) was met de zesde plaats de beste Zeeuw, Kees van de Pol won niet alleen in de cate gorie H50 maar was zelfs nog zes seconden sneller dan de veel jongere Van Dijke. Ester Schilt (PAC) had weinig tegenstand bij de vrouwen en pak te de eerste plaats in 1.08.38. Karin Bastian (Sporting Walche ren), weer op de weg terug na een jaar blessureleed, finishte op de zesde plaats. Èllie Westerweele (Atletica) werd 'de dupe' van het trainings weekend van HAC. Zij moest bij de vrouwen veteranen Francien Lenssen en Margret Sandbrink voor laten gaan. Lacrosse komt als enige tot winst voor Sassenaars van onze sportredactie OOST-SOUBURG - Het was za terdag een slechte dag voor de Zeeuwse teams in de landelijke schaakcomeptitie. Alleen het achttal van Midelburg wist te winnen in de derby tegen Ter- ueuzen. De twee teams van Het Witte Paard uit Sas van Gent gingen kansloos ten onder. Van Berkel BSG Bussum-HWP I Sas van Gent 7-3Het zit de Sas- senaren niet mee in de lopende competitie. Bij aanvang van het seizoen was al duidelijk dat het eerste team een zwaar jaar zou krijgen. Toen werd er evenwel nog geen rekening gehouden met ander tegenvallers, zoals zaterdag bijvoorbeeld. Een groot aantal spelers van PIWP kon niet opgesteld worden, on- der wie de topspelers Paul Mot- wani en Helmut Cardon. Tegen Gelijkspel voor driebandenteam van Rilland van onze sportredactie RILLAND - Het driebanden- team van Partyservice Qcken- burgh heeft het duel met degra- I datiekandidaat Tegelhal Zuid niet in winst kunnen omzetten. De eredivisionist kwam in bil- jartzaal Jacobs niet verder dan een gelijkspel (4-4). De punten voor PC Ockenburgh werden gisteren binnengehaald door Ron Schuman en Roland Forthomme. Schuman won van Frans Belderbos: 50-46 in 52 beurten. De Belg Forthomme versloeg Anno de Kleine: 50-45 in 32 beurten. In de buurt van een overwinning kwamen de biljarters van Oc kenburgh nooit. John Tijssens, die samen met Schuman als eer ste achter de tafel kwam, had een off-day en verloor van Hans-JürgenKühl: 43-50 (52). Martin Spoormans was vervol gens niet bij machte om het Har ry van de Ven echt lastig te ma ken. Landgenoot Roland Forthom me sleepte uiteindelijk een punt voor Ockenburgh binnen. Anno de Kleine leidde lange tijd maar dankzij een serie van elf en een serie van tien kon Forthomme de partij uitmaken. Party Service Ockenburgh-Tegelhal Zuid 4-4. Schuman-Belderbos 50- I 46 (52), Tijssens-Kulil 43-50 (52), Spoormans-Van cle Ven 40-50 (52), I Porthomme-De Kleine 50-45 (32). een team als BSG, dat geen en kel risico nam en aantrad met één grootmeester en drie inter nationaal meesters, worden dit soort spelers enorm gemist. Aan de eerste drie borden gingen Jo- han Goormachtigh, Geert van der Stricht en Cees Nieuwelink dan ook onderuit tegen Giek, Barsov en Riemersma. Mark de Waal speelde weer een sterke partij en na taai verdedigen be haalde hij een verdienstelijke remise tegen Jeroen Bosch. Marc Lacrosse wist als enige zijn partij te winnen. De andere drie remises kwamen op naam van De Bruijcker, Krijgelmans en Van Rij. De ranglijst in de meesterklasse wordt aange voerd door Panfox Breda, voor HSG, LSG en BSG. Gedetailleerd: I. Giek - J. Goor machtigh 1-0, A Barsov - G. van cler Stricht 1-0, L. Riemersma - C. Nieuwelink 1-0, J. Bosch - M. de Waal 0,5-0,5, E. van den Doel - G. Deleijn 1-0, C. Langeweg - B. de Bruycker, M. Peek - H. Groffen 1-0, H. van der Poel - M. Lacrosse 0-1, A van de Heijden - J. Krijgelmans 0,5-0,5, J. Booij - G. van Rij 0,5-0, 5. Overschie-HWP Sas van Gent 2 6,5-1,5: Het grote aantal inval lers bij het eerste team heeft ui teraard gevolgen voor de lagere teams. Omdat het derde team van de Zeeuws-Vlamingen vóór deze ronde nog een grote kans had op de titel in de Zeeuwse hoofdklasse, werd ervoor geko zen om clit team zo min mogelijk te verzwakken en een aantal spelers uit het vierde op te stel len. Dat resulteerde voor Het Witte Paard 2 in een grote ne derlaag. Alleen vaste kracht Marnix van der Zalm kon een vuist maken en versloeg op het zesde bord zijn tegenstander. Verbruggen zorgde met een re mise op het laatste bord nog voor een klein beetje verlich ting. Het tweede van Sas van Gent hoeft zich geen zorgen te maken over de positie op de ranglijst. Aan kop van de twee de Masse C staat het team van Venlo, dat in de eerste ronde nog verslagen werd door HWP 2. Gedetailleerd: J. Quist-n.o.g. 1- 0 reglementair, T. Wirschell - C. Provoost 1-0, E, Brandenburg - W. Cardon 1-0, R. Fokkink - H. Kindt 1-0, A Segers - H. Pro voost- 1-0, H. Krop - M. van der Zalm 0-1, C. Feelders - M. de Bruijne 1-0, R. Ruijtenburg - PI. Verbruggen 0,5-0,5. Terneuzen - Middelburg 3,5- 4,5; Een heuse Zeeuwse derby in de derde klasse E. Middelburg, dat op cle tweede plaats stond, moest het opnemen tegen mid denmoter Terneuzen. Het Zeeuws-Vlaamse team heeft echter wel Zeeuws kampioen Ralf Gommers in de gelederen, die tegen René Tiggelman liet zien dat hij deze titel niet bij toeval heeft verkregen. Voor Gommers was het de zesde over winning voor Terneuzen dit sei zoen. Hij blijft ongeslagen. Een tweede overwinning voor Ter neuzen werd behaald door Da niël Lansay, die Henk Massink terugwees. Verder bleef de score voor de Terneuzenaren beperkt tot drie halfjes: Jordi Gernaert behaalde zijn zesde remise dit seizoen (tegen Johan de Wolf), teamleider Gosse Kamminga remiseerde met Albert Riemens en Adrie Dubbeldam bleef in evenwicht met Wout van Wij nen. Voor Middelburg wisten drie spelers hun tegenstander te ver slaan. Bert Hendrikse kreeg Jaap Dekker op de knieën. De invallende teamleider Jos de Ja ger zag zijn tegenstander Philip de Vroe een slappe opening spe len enmaakte hier dankbaar ge bruik van, terwijl Cees Freeke aan Van Haafte een stuk cadeau deed. Middelburg blijft door de ze overwinning op de tweede plaats achter RSR/Ivoren To ren, Terneuzen zakt terug naai de zesde plaats. Gedetailleerd: R. Gommers - R. Tiggelman 1-0, J. Gernaert -J. de Wolf 0,5-0,5, G. Kamminga - A Riemens 0,5-0,5, J. Dekker - B. Hendrikse 0-1, D. Lansay-H. Massink 1-0, P. de Vroe - J. de Ja ger 0-1, C. Freeke - A van Haafte 0-1, A Dubbeldam - W. van Wij nen 0,5-0,5. Ralf Gommers (Terneuzen) zorgde voor een winstpartij in de derby tegen Middelburg. foto Peter Nicolai van onze sportredactie VLISSINGEN - De topper in de hoofd klasse schaken is zaterdag in een over winning geëindigd voorliet eerste team van Souburg. Max Toetenel wist in de uitvluggerfase een overwinning voor Souburg uit het vuur te slepen. De spanning blijft gehandhaafd, omdat de achtervolgers Vlissingen en Middel burg 2 ruime overwinningen behaal den. HWP 3 lijkt door de nederlaag uit geschakeld voor promotie. In de promotieklasse wonnen Middel burg 3 en De Zwarte Dame hun wed strijd met ruime cijfers. Plet wachten is op de onderlinge confrontatie, die in de achtste en voorlaatste ronde op het pro gramma staat. SVWZV - Middelburg 2 2-6: Teamlei der S j aak Stei j n van Middelburg 2 vond de overwinning van zijn ploeg onver wacht groot. Men had vooraf toch nog wel wat angst gehad voor cle Oostburg- se ploeg, die op volle sterkte was aange treden. Middelburg 2 moest een beroep doen op een speler uit het derde team. Gedetailleerd: I, M. Verkimpe - H.W. van Klaveren 0-1, 2. C. Lanckriet - M. Westerweele 0-1, 3. O. van de Sloot - W. Siange 0-1, 4. H. Ries - S. Steijn 1-0, 5. T. Riemens - S. Stange 1-0,6. J. de Meester - M. de Bock 0-1, 7. B. de Vogelaere - B. Schelhaas 0-1, 8 G. de Winter - W van Sluijs 0-1. Souburg 1 - HWP 3 5-3: Het duel tussen de beicle koplopers in de hoofdklasse eindigde na zes en een half uur spelen in een overwinning voor Souburg. Max Toetenel werd de held van Souburg- door een verloren stelling in de uitvlug gerfase te winnen. Daar was overigens wel een blunder van zijn tegenstander Lammens voor nodig. Iiij gaf met nog twee minuten op de klok een toren weg. Gedetailleerd: 1. R. van Gemert - T. Fack remise, 2. M. Dieleman - A Galle 0-1, 3. P. Uijtdeioilligen - H. de Ridder remise, 4. C. Boelhouwer - J. Maes 1-0, 5. C. Boogaard - J. Maas 1-0, 6. P. van Dijke - R. van Waterschoot remise, 7. E. van Boven - A den Hamer remise, 8. M. Toetenel - T. Lammens 1-0. Souburg 2 - Vlissingen 1,5-6,5: Na twee nederlagen op een rij heeft Vlissingen eindelijk weer een overwinning be haald, die het team volop in de race houdt voor de titel en voor promotie. Het team van Souburg 2 werd kwalita tief en op routine overklast. Eric van Driel en Wout Punt wonnen vanuit de opening binnen drie uur hun partij. Ook Wouter Bliek en Eric Claris- se wikkelden af naar winnende stellin gen. De remise van Martijn Naayer te gen Bas Rouw op het eerste bord betekende de overwinning voor Vlis singen. Gedetailleerd: 1. B. Rouw - M. Naayer remise, 2. M. Boelhouwer - P. vanRooijen remise, 3. R. Steijn- E. Cla- risse 0-1, 4. J. Hekhuis - W, Meulblok 0- 1, 5. R. Aiders - W. Punt 0-1, 6. M. Kool- hoven - H. Weiten remise, 7. R. Schroe- vers - W. Bliek 0-1. 8. J. Hollebrands - E van Driel 0-1. Landau - Goes 5-3: Het duel tussen de twee staartploegen in cle hoofdklasse werd een prooi voor de thuisploeg uit Axel, die daarmee de laatste plaats overdeed aan de Goesenaren. Gedetailleerd: 1A Arendse - J. van Ru- Ier 1-0, 2. P. Kalisvaart - M. Holwijn 1 -0, 3. T. de Putter - M, Burgerhoff remise, 4. J. Hay ward - E. Voogd '1-0, 5. R. de Hul ster - E. Kloostermaan remise, 6. W. Sinke-J. Oostdijk 1-0, 7. LI. Destombes - M. Lutwieler 0-1, 8. K. Verbraeken - J. Pauptit 0-1 door Jan Roovers TERNEUZEN - Vijf ronden lang hield biljarter Bram de Kraker de droom op een gewes telijk kampioenschap levend. In de zesde ronde werd die door een nederlaag ruw verstoord. Nadat hij zijn naaste belager had zien struikelen, lag de weg naar het gewestelijk kampioen schap hoofdklasse libre klein voor Ton van Eekelen uit Lepel straat open. De Brabantse fina list greep die kans met beide handen aan. Vragen waren er na afloop van deze titelstrijd in het gebouw van cle personeelsvereniging van DOW wel. Hoe kon het bij voorbeeld dat kampioen Van Eekelen slechts als achtste voor deze gewestelijke eindstrijd was opgeroepen? En ook het moyenne van 8.47 waarmee de speler uit Lepelstraat was bin nengekomen, was volkomen te genstrijdig aan dat waarmee hij dit kampioenschap afsloot: maarliefst 17.26. Meer dan het dubbele dan waar mee was gestart. Van Eekelen zelf schreef zijn louter winnen de reeks toe aan de optimale om standigheden, een goede start en een groeiend zelfvertrouwen. Een pluim voor de organisatie, die aangaf dat dergelijke toer nooien naar meer doen smaken. „Een NK, misschien zelfs een EK", gaf secretaris Piet Kentin nog eens aan. In deze eindstrijd zetten Ton van Eekelen en Bram de Kraker de toon. Na vijf ronden zat al leen Tonnie Schrauwen nog in de buurt van het leidende twee tal, een ronde verder - en na de nederlaag van De Kraker - wist Van Eekelen zich op basis van een beter algemeen moyenne al toernooiwinnaar. Na de winst in de slotpartij tegen Bram de Kra ker (180-142 in 18 beurten) werd hij dat ongeslagen. Achter Bram de Kraker deden de overige Zeeuwen het een stuk minder: Sjaak Walhout (Wal cheren De Bevelanden) startte goed, zakte echter gauw weg en kwam te laat weer op gang om nog echt mee te doen: Eddv Aerts (cle kampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen) boekte zijn enige winstpartij in cle tweede ronde in het Zeeuws on deronsje tegen William Re- meeus (Schouwen-Duiveland) en Remeeus zelf won in cle derde ronde van Wim Bezuyen, cle spe ler van Amicitia uit Klundert die de droom van De Kraker verstoorde- Natuurlijk had de organisatie van DOW graag een man uit ei gen streek (De Kraker) gehul digd. Maar een heerlijke ambi ance, een talrijk opgekomen pu bliek (zaterdag- en gistermid dag volle bak) en sportieve uit schieters als de series d'americaine van een te laat op gang gekomen Norbert Jansen (180 en 172) maakten veel goed. En houden het verlangen naar een NK of EK levend. Volleybal Moskou. Final Four, EC voor bekerwin naars, vrouwen. Finale: Modena (Ita) - Ri- om (Fra) 3-0 (15-13 15-7 15-7), Om de derde plaats: CSKA Moskou (Rus) - Boe karest (Roe) 3-0(15-13 15-7 15-10). Wenen. Final Four, EC voor landskampi oenen, mannen. Halve finales: Maaseik (Bel) -Treviso (Ita) 3-1 (7-15 17-15 15-12 15-8), Modena (Ita) - Zagreb (Kro) 3-0 (15- 615-3 15-1). Finale: Modena - Maaseik 3- 0 (15-7 15-9 15-12). Om de derde plaats: Zagreb-Treviso 3-2(5-15 15-9 15-9 13-15 15-12). Bergamo. Final Four, EC voor landskam pioenen, vrouwen. Halve finales: Oera- lotsjka (Rus) - Matera (Ita) 3-2 (13-15 15-6 5-15 15-9 15-8). Bergamo (Ita) - Cannes (Fra) 3-0 (15-3 15-5 15-7). Finale: Berga mo - Oeralotsjka 3-1 (7-15 15-12 15-9 15- 9). Om derde plaats: Cannes - Matera 3-1 (5-15 15-6 15-9 15-10). Saloniki. Final Four, EC voor bekerwin naars, mannen. Finale: Cuneo (Ita) - Olympiakos (Gri) 3-0 (15-9 15-10 15-6), Om de derde plaats: Belgorod (Rus) - SCC Berlin (Dui) 3-1 (15-12 7-15 15-4 15- 13). Vrouwen, tweede divisie C: Gepidae- Sliedrecht Sport 2 2-3, Sovicos-VTC Woerden 3-0, Morres/Hulst-Dim- plex/Ekspalvo 3-1, Fitplan/V-Zovoc 3-0, Tonegido/V-Inter/Rijswijk 3-0, Sarto/P- De Schalmers 3-0. Stand: Sliedrecht Sport 16-43, Fitplan/V 16-37, Inter/Rijs- wijk 16-31, Gepidae 16-28, Morres/Hulst 16-26, Tonegido/V 16-24, Sarto/P 16-22, VTC Woerden 16-15, Zovoc 16-15, Dim- plex/Ekspalvo 16-13, Sovicos 16-11. Derde divisie F: Odulphus-Donki Sjot 0-3, WS'92-Mikro Eleclro/SR 2 1-3, Jupiter- Voko3-1,Radius-Graphiset/TSR3-2, Den Bosch'78-WC 3 1-3, Savok-Smash'78 3- 0. Stand: Odulphus 16-41, Donki Sjot 16- 35, VVS'92 16-33, J upiter 16-29, Voko 17- 29, Smash'75 17-24, Radius 16-23, Mikro Electro/SR 2 16-23, WC 3 16-20, Savok 16-16, Graphiset/TSR 16-14, Den Bosch'78 16-7. Promotieklasse: Morres- /Hulst3-BOK 1-3, VVS'92 2-Scheldesport 3-0, Sgravo-De Kikkers 0-3, Dynamo'70 2-Dynamo'70 0-3. Eerste klasse: VVR- Delta, CVC-IJVC 0-3, Ardito-De Sterre 2- 3. Tweede klasse: VVR 2-Scheldesport 2, VVS'92 4-IJVC 2 3-0. Mannen, tweede divisie C: Mikro Elec- tro/SR-US 23-0, Sovicos-Rijnmond 2 3-0, Morres/Hulst-VVS'92 3-0, Alcom/Capelle 2-Gemini/K3-0,Tonegido/V-Hands Up3- 0, Radius-De Schalmers 0-3. Stand: Mor res/Hulst 16-44, De Schalmers 16-39, Mi kro Electro/SR 16-36, Tonegido/V 16-33, Sovicos 16-28, Radius 16-23, US 2 16-22, Rijnmond 2 16-19, VVS'92 16-17, Hands Up 16-12, Gemini/K 16-12, Alcom/Capel le 2 16-3. Derde divisie F: Mikro Elec tro/SR 2-Sliedrecht Sport 2 1-3. VVS'92 2- Rijnmond 4 1-3, Interkontakt/P-IJVC 3-1, Tivoc-Gavok3-0, Atak'55-De Zebra's 0-3, Wea/Mevo'80-De Schalmers 2 3-1. Stand: Rijnmond 4 16-45, De Zebra's 16- 39, Sliedrecht Sport 2 16-33, VVS'922 16- 30, Interkontakt/P 16-27, Atak'55 16-25, Wea/Mevo'80 16-24, Mikro Electro/SR 2 16-14, De Schalmers 216-13, Gavok 16-6, IJVC 16-3. Promotieklasse: Mytilus-My- tilus 2 3-2, VVS'92 4-Scheldesport 3-0, Morres/Hulst 2-Ardito 3-0, Savok-De Kik kers 3-1, De Sterre-Dynamo'70 3-0. Eer ste klasse: VVS'92 5-Voorwaarts uitg., Mytilus3-BOK2-3, Morres/Hulst 3-IJVC 2 1-3, Savok 2-De Kikkers 2 3-0, Ardito 2- Dynamo'70 2 0-3. Tweede klasse: Myti- lus 4-BOK 2 0-3, CVC-Ardito 3 3-0, De Sterre 2-Dynamo'70 3 3-0. Waterpolo Mannen, derde klasse bond: Stormvo gel-Walrus 4-2, RWV-ZDHC 8-6, Raket- Hieronymus 7-11, Kempvis-Poseidon 9- 3, SZC-NVO/Barracuda 6-3, Spartaan- DSZ 2-5. Eerste klasse district: De Rog- Zeps 10-6, WZL-Schelde 11-3, Spio-Bre- da 11-6, Mosa/regio-Aegir 8-10, Merlet- DEZV 2-9, DZT-Hellas 11-7. Tweede klas se district: BZV3-DIO 7-7, Warande 3-DE- ZV 210-2, Ganze-Treffers 2 3-7, Warande 2-ZVD0'74 6-4, Heygrave-Gorgo 9-7. Kring tweede klasse: Bruinvis-Neptu- nus'58 3 4-3. Kring derde klasse: Krab ben 2-Stormvogel 3 6-9, DBD 2-Schelde- stroom 13-8, Ganze 2-Treffers3 9-4. Aspiranten: Punderman-Schelde 7-6. Vrouwen, district eerste klasse: Njord 2- DEZV 4-11, Vennen-Stormvogel 11-3, Zuidwesthoek-Treffers 12-2, Warande- PSV 2 5-8, Zegenwerp-Lutra 2-6, DZT- Hellas 6-7. District tweede klasse: Zee- ster-TZV 4-6, Njord 3-Eszet 9-2, RZL- Schelde 8-7, Nayade-ZVDO'74 2-2, Argo 2-HZ PC 3-3, Dokkelaers-Daphnia 18-3. Kring eerste klasse: Ganze-Breda 11-4. Wielrennen Parijs-Nice. Eerste etappe, Neuïlly-sur- Seine-Parijs: 1. Jalabert (Fra) 7,1 km in 8,19 (51,218 km/u), Tsjmil (Mol) 0.04, 3. Mauri (Spa) 0.07,4. Durand (Fra) 0.10, 6. Francis Moreau (Fra) 0.11, 7. Christophe Moreau (Fra) 0.118. Heulot (FRa) 0,13,9. Berzin (Rus), 10. De Las Cuevas (Fra), Ronde van Murcia. Vierde etappe, Mur- cia-Mula: 1. Konisjev (Rus) 168 km in 4.16.56, 2. Pianegonda (Ita), 3. Colage (Ita), 4, Marcus Zberg (Zwi), 5. Lafis (Zwe). Nederlanders: 25. Voskamp (Ned) 0.5132. Bouwmans, 42. Knaven 4.23,44. Van Heeswijk5.13,50. Riis (Den), 68. Van de Meulenhof, 77. Vierhouten 8.53, 78. Cerneus, 84. De Jongh 14.44, 95. Meijs, 96. Van den Akker, 97. De Louw, 108. De Koning, 118. Olano (Spa) 122. Boven, 125, Moerenhout. Vijfde etappe, tijdrit in Murcia: 1Dominguez 20,2 km in 23.46,2. Zulle (Zwi) 0.17, 3. Camacho (Spa) 0.19, 4. Gonzalez (Spa) 0.20, 5. Alvaro Gonza lez de Galdeano (Spa) 0.35,13. Voskamp 1.14, 32. Riis 2.00, 40. Bouwmans 2.30, 52. Van Heeswijk 3.02, 58. Vierhouten 3.21, 66. Van de Meulenhof 3.38, 81. Cerneus 4.26, 87. Boven 5.02, 91. De Jongh, 104. Olano, 108. De Koning, 112. Meijs, 119. De Louw, 124. Moerenhout, 125. Van den Akker. Pantani (Ita) werd gediskwalificeerd omdat hij had gewei gerd met de truivan de leider in het berg- klassement te rijden. Eindklassement: 1 Dominguez 18.44.23,2. Camacho 0.08,3. Gonzalez 0.24, 4- Moller 0.47, 5. Zülle 2.26, 20. Bouwmans 5.30, 25. Voskamp 7.14,33. Knaven 10.18, 50. Riis 17.24, 57. Van Heeswijk 18.44, 72. Vierhouten 22.25, 75, Van de Meulenhof 22.41, 82. Cerneus 28.09, 86. Boven 29.57, 90. De Jongh 31.05, 107- De Koning 32.07, 111. Meijs 33.28, 118. De Louw 34.33, 123. Van den Akker 36.52, 124. Moerenhout 36.59. Ronde van Brissago: 1. Leoni (Ita) 173,6 km in 3.51.03, 2. Balducci (Ita), 3. Minali (Ita), 4. Conté (Ita), 5. Lombardi (Ita). Ronde van de Vlaamse Ardennen. 1 Van Bon (Ned) 170 km in 3.59.00, 2. Dekker (Ned) 0.08, 3. Desmet (Bel) 0.09, 4. Mari- chal (Bel) 0.20, 5. Den Bakker (Ned) 0.51, 19. Talen. Den Haag. Ronde van Zuid-Holland, top- competitie: 1Van der Wolf (Rotterdam) 182 km in 4.02.59,2. Vanfrachem (Bel), 3. Theus (Bergeijk), 4. Van Steen (Dongen), 5. Kemper (Volendarn), 6. Hiemstra (Marum),7.VandeVen (Den Dungen),8. Cordes (Wilms), 9. Kyneb (Dui), 10. Ren ders (Bel). Zaalkorfbal Overgangs klasse A: KVS-Meeuwen 28- 22, DVO-KIOS 24-12, Odo M-Dalto 20-24. Stand: Dalto 14-27, DVO 14-20, De Meeu wen 14-17, KVS 14-15, Swift 14-13, Nieu- werkerk 14-10, ODO M 14-6, KIOS N 14-4. Dalto kamp, KIOS en ODO M degr. 1G: Kïnderdijk-ADO 18-15, Snel-Vitesse 12- 14, Vr'schaar-Tjoba 15-22, Koag-GKV 20- 20. Stand: ADO 14-21, Tjoba 14-17, Koag 14-17, GKV 14-14, Snel 14-13, Vitesse 14- 12, Kinderdijk 14-12, Vriendenschaar 14- 6. ADO kamp., Vriendenschaar degr., Vi tesse en Kinderdijk spelen besl.wed- str.om 2e degr.plaats. 2F: Animo-Zwijn- drecht 22-9. 2G: Vent.Sport-Zuidwesters 10-12, Albatros-IJsselvogels 17-16, TOP A-HKC 11-16. Stand: IJsselvogels 14-20, De Kapellen 14-19, HKC 14-17, Albatros 14-15, Tempo 14-12, Zuidwesters 14-10, Vent.Sport 14-10, TOP A 14-7. IJsselvo gels kamp., Zuidwesters en Vent.Sport spelen besl.wedstr.om 2e degr.plaats. 3M; Luctor-Weidevogels 15-10, RWA- DVS'69 12-10, Dijkvogels-ACKC 17-14. Stand: RWA 14-19, Dijkvogels 14-19, Or- .Nassau 14-14, ACKC 14-14, Luctor 14- 13, DVS'69 14-13, Weidevogels 14-13, Togo 14-7. RWA en Dijkvogels spelen be sl.wedstr.om kamp.schap. Togo degr. 3N: Olympia S-Thor 10-8, Merwede- VIOS N 24-13, Stormvogels-NIO 14-12, Ondo M-Scheldevogels 14-10. Stand: Merwede 14-24, Olympia S 14-20, NIO 14-16, Ondo M 14-15, Stormvogels 14- 14, Vios N 14-10, Thor 14-7, Scheldevo- gels 14-6. Merwede kamp., Scheldevo- gels en Thor degr. ROA: Meervogels 2- Swift2 14-12. R2N: Animo 2-Meervogels 3 12-11. R20: Vent.Sport 2-Tjoba 2 8-8, Merwede 2-Animo 3 10-10. Afdeling. RPA: Tjoba 3-Sl'vogels 2 23-11, Z'wes- ters 2-Swïft 3 9-12, Vent.Sport 3-Ondci 2 11-14. 1A: Ondo 3-KVK 17-11, TOP 2-St- 'vogels 3 13-5, Seolto-Z'westers 3 21-10. 1B: BI,Wit 2-Albatros 4 12-11, Seolto 2- Tjoba 4 12-13. 2A: All Ready 2-Animo 4 10-13, Ondo 4-Tjoba 5 11-12, Zaamslog 2-Olympia 8-17.2B: G.Lucl<2-Scheldevo- gels 2 12-6, Tjoba 6-Korvo 22-9, Ondo 5- DSO 2 10-13. 3A: Bl.Wit 3-TOP 4 11-10, 8KC 2-Tjoba 8 11-7, Seolto 3-Olympia 2 13-7. 3B: St'vogels 4-Swift 5 8-9, TOP 3- Tjoba 7 19-12, Atlas 3-Volharding 2 16- 10. 4A: Ondo 6-Z'westers 4 8-7, Luctor 4- TOP 5 8-11. 4B: Swift 6-Animo 5 7-5. 4C: Sch'vogels 4-SKN WK 0-8, Togo 4-G. Luck 4 15-22, Kieviten 2-Emergo 2 5-4. A-jeugd. 1B: Tjoba-Ondo 6-10, TOP-Ani- mo 2 11-7. 2B: Bl.Wit-Volharding 9-5, BKC-Luctor 16-7, Z'westers-St'vogels 5- 9.3B: Ondo 2-KVK 2 17-4, Zaamslag-Sch 'vogels 7-10. Zwemloop Roosendaal. Zwemloop. 1000 meter zwemmen/10 kilometer lopen. Mannen H21:1. N. Koole (Middelburg) 50.37,2. P. van Hal (Bergen op Zoom) 51.58, 3. R. Lobbezoo (Souburg) 52.22,5. Jacco Her- weyer (Biervliet) 53.31, 9. S. de Kok (Le- wedorp) 53.51. Mannen H40:1. N. de Ligt (Hellevoetsluis) 51.04, 2. P. de Jong (Moerstrate) 53.45, 3. P. Gerrits (Wouw) 56.25. Mannen H50:1. P. Verhege (West- kapelle) 1.00.37, 2. H. van de Kooy (Ruc- phen) 1.00.57, 3. K. de Waal (Goes) 1.01.04. Vrouwen D17: 1. C. Maat (Mid- delburg) 59.27, 2. F. te Kiefte (Breda) 1,01.29. Vrouwen D21: 1. M. de Voogd (Oostkapelle) 1.03,34. 500 meter zwemmen/5 kilometer lopen; Mannen H17: 1. A. van Oord (Middel burg) 24.08, 4. I. Roosevelt (Breskens) 29.30. Mannen H21: 1. D. Kint (Terneu zen) 26.34, 5. M. Roosevelt (Breskens) 32.18. Mannen H40:1. P.van Vaardegem (Westkapelle) 30.08, 2. H. Sarneel (Sas van Gent) 33.24. Vrouwen D21:1. M. Pro voost (Lewedorp) 27.56. Vrouwen D40: 1L. van Kleven (Vlissingen) 35.27, Vrou wen D17:1. M. Maat (Middelburg) 38.09. 250 meter zwemmen/2.5 kilometer lo pen: 1. K. Botman (Middelburg) 16.24.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 21