We wachten niet op een big bang PZC Tom Poes en het boze oog varia 4 Chaos bij uitkeringen arbeidsongeschikte ambtenaren het weer in zeeland ...en in europa Kleuters filosoferen over gevoel en leven puzzelen Doorloper recept snelheidscontrole vrijdag 21 februari 1997 van onze verslaggever Martin de Bruin Hij zou zijn pensioenpremie niet hebben afgedragen. Opeens zou zijn uitkering te hoog zijn. Als klap op de vuur pijl kwam het bericht dat hij zou worden gekort op zijn uitkering, omdat hij onlangs zijn dienst plicht zou hebben vervuld. Zes navorderingen kreeg de 53-jari- ge voormalige ambtenaar aan zijn broek. Variërend van het lieve sommaatje van 15.000 gul den tot laatst 8.500 gulden. Anderhalf jaar lang sidderde hij bij het ontwaren van een enve loppe van de Uitvoeringsinstel ling Sociale Zekerheid voor Overheid en Onderwijs (USZO) die bij hem maandelijks in de brievenbus viel. „Het is af en toe zeer stuitend wat je tegenkomt'', zegt Ageeth Klaver, juriste in dienst van het Haagse kantoor van de Avba- Kabo. Zij heeft enkele tiental len dossiers van cliënten die worstelen met hun uitkeringen, die worden verzorgd vanuit het kantoor van de USZO in Zoeter- meer. Vijf navorderingen van de eerder genoemde ambtenaar zijn door haar van tafel gehaald. Met betrekking tot de zesde loopt nog een procedure. Samen met haar collega's van andere afdelingen is de juriste overspoeld met vragen van ambtenaren, wier arbeidsonge schiktheidsuitkeringen soms tot angstwekkend hoge navor deringen leidden. Of tot drei ging met gerechtelijke stappen als er niet binnen twee weken zou worden betaald. Tiendui zenden hebben het afgelopen jaar of te veel of te weinig geld ontvangen van de USZO. Van de 106.000 dossiers zouden er 37.500 niet kloppen. Gouden randjes De 1.800 werknemers van de USZO, verspreid over het gehe le land, kunnen het ook niet hel pen. Hun organisatie is niet op gewassen gebleken tegen de grote veranderingen die zich af tekenden. De ambtenaar wordt langzaam klaargestoomd om arbeidsvoorwaarden te accep teren die in de lijn liggen met wat in het bedrijfsleven gewoon is. Dus geen fraai invaliditeits pensioen meer en straks ook geen wachtgeld. De gouden randjes verdwijnen. De uitkeringsinstanties moes ten daarop inspelen. De betrok ken afdelingen van het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds (dat werd geprivatiseerd) fu seerden daarom met drie depar tementale diensten die de wachtgelden verzorgden '(van Binnenlandse Zaken, Onder wijs en Defensie). Dat gebeurde op 1 januari 1996. Het besluit om alle sociale zekerheidsrege lingen van de 800.000 over heidsdienaars naar de nieuwe cüenst over te hevelen werd twee jaar naar achteren geschoven. Dat is maargoed ook, want in de dertien maanden dat de USZO nu actief is, is het een chaos geworden met de uitkeringen. Volgens woordvoerder Henk de Jager werd de instelling gecon- fronteerd met 15.000 gedeelte lijk arbeidsongeschikten, van wie geen gegevens in huis wa ren. Bovendien bleek voor 20.000 mensen de omrekening van invaliditeitspensioen naar WAO enorm complex te zijn. Daarom werd gewerkt met voorlopige uitkeringen, hetgeen betekent dat mensen later wor den gedwongen tot terugbeta ling. Sommige mensen zijn daardoor het spoor geheel bijster geraakt, want wat moet je als je elke maand vijf verschillende bedra gen krijgt overgemaakt? Ageeth Kllaver: ,,0p een gegeven mo ment stortte iemand zevendui zend gulden terug, omdat hij daar geen recht op meende te hebben. De volgende maand kreeg hij dat bedrag wéér over gemaakt." Ze hoopt dat ze binnenkort di rect kan overleggen met de tot nu toe redelijk onbereikbare medewerkers van de USZO die de dossiers onder hun hoede hebben. „Dergelijke zaken moeten snel worden afgehan deld. De cliënt heeft recht op duidelijkheid." Dat vindt ook De Jager. Hij er kent dat er vele problemen zijn en zijn geweest bij het verstrek ken van uitkeringen, maar vindt dat de AbvaKabo wel iets genu anceerder haar kritiek had kun nen uitstorten. „De USZO moest heel snel een gigantisch project uitvoeren: een nieuw uitkeringssysteem ontwerpen, het huidige verbeteren en dan nog eens de operatie voorberei den met betrekking tot de wet Overheidspersoneel Onder de Werknemersverzekeri ngen Achteraf gezien had het een goede zaak geweest als we een aantal jaren voor de startdatum van 1 januari 1996 hadden kun nen beginnen. Je had eerst rus tig kunnen fuseren en daarna de nieuwe regelgeving kunnen in voeren. Maar de politieke druk was groot." Het gevolg was een onstuimig eerste jaar. „De problemen de den zich niet voor bij nieuwe ge vallen. Het was juist de grote groep die werd geconfronteerd met de nieuwe regels en het overgangsrecht. Van 15.000 ge deeltelijk arbeidsongeschikten moesten we vanwege de toeken ning van hun WW-deel alle ge gevens opvragen van hun werk gever. We hadden niets. In totaal hebben we toen voor 80.000 mensen een omzetting moeten plegen. Maar voor 20.000 men sen bleek het overgangsrecht van invaliditeitspensioen naar de marktconforme WAO niet zomaar toe te passen en was er sprake van allerlei complexe si tuaties. Het was zo ingewikkeld dat als je toch groepsgewijs uit keringen had vastgesteld, je he le gekke situaties had gekre gen," aldus De Jager. De USZO koos er voor deze groep een voorlopige uitkering te verstrekken, gebaseerd op het netto-inkomen van december 1995. Daarna werd gewerkt aan definitieve uitkeringen. „We hebben de zaak nu redelijk on der controle. Op een gegeven moment moet je zeggen: dit is de definitieve uitkering. Maar ook daar zijn dan weer vele vragen over, want we moesten ook een indexering toepassen en een an der systeem van vakantietoe slag. Dat zijn dan geen fouten, maar je moet wel heel veel uit leggen." De bond noemt het een kwalijke zaak, dat de medewer kers slechts een stoomcursus kregen van een halve week, daar waar nonnaal een half jaar voor staat. Bovendien zou ook de computerprogrammatuur on voldoende zijn. De problemen zijn inmiddels goecl in kaart gebracht, aldus de USZO. Elke drie maanden krijgt minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken een voort gangsrapport van het manage mentbureau Coopers Ly- brand, dat redelijk optimistisch is over het verloop. Ook volgens Ria Caljouw, be stuurder van de AbvaKabo en deel uitmakend van de Raad van Toezicht van de USZO, gaat het inmiddels beter. „Maar zo lang er grote groepen met pro blemen zitten, gaat het niet goed genoeg, ondanks dat het personeel zichuit de naad werkt. Daarom hebben we ook voorgesteld de WW-operatie die in 1998 te gebeuren staat, gelei delijk door te voeren. We zitten niet te wachten op een nieuwe big bang." Ommezwaai Er is volgens haar veel ellende geconstateerd. Mensen zijn ge kwetst. „Het. is toch al voor veel ambtenaren een grote omme zwaai dat ze plotseling hun uit kering zien veranderen en er wordt gezwaaid met sancties. Jarenlang kregen ze gewoon hun uitkering en nu moet het plotseling allemaal anders. Ze voelen zich dubbel gepakt." De Jager: „Toch is het spijtig dat wordt gesuggereerd dat het nog een chaos is. We zijn ontevreden, omdat we onze cliënten niet met respect hebben kunnen behan delen. Maar als je leijkt naar de opdracht die we hadden en hoe de situatie thans is, denk ik dat we op 1 januari klaar zijn voor de nieuwe operatie. We gaan het redden." GPD foto Cees Zo rn/G P D De USZO verzorgt onder meer de uitkeringen voor ambtenaren van het departement Onderwijs. Vandaag Een hogedrukgebied met centrum boven Spanje en Zuid-Frankrijk trekt naar het oosten. Een complex lagedrukgebied noord en west van Schotland ligt daar vrijwel statio nair. Hierdoor staat er boven onze omgeving een krachtige west tot zuidwestelijke aanvoer van zachte lucht. Storingen blijven vooralsnog noord van Zeeland en wij krijgen hier alleen wat wolkenvelden van. Het blijft droog metafentoezon. De temperatuurwordt 10 graden, maar plaatselijk zullen de termometers 12 graden aanwijzen, dus ver boven normaal. De wind blijft maar door staan, de zuidwesten wind is matig tot vrij krachtig in Oost-Zeeland, aan de kust krachtig af en toe hard 6 tot 7 Bft. Vannacht: door veel wind en wat bewolking wordt het niet kouder dan 8 graden. Nautisch bericht Wind: zuidwest krachtig tot hard 6 tot 7 Bft., in de middag enige tijd stormachtig, zicht: goed, tempera tuur kustwater: 4 graden, afwijking waterstanden: verhogingen, maxi mum golfhoogte monding Schei- des: twee meter. ZON EN MAAN Zon op 07.45 onder 18.09 Maan op 17.24 onder 07.01 Vooruitzichten Voor het weekeinde: zaterdag ver andert er nog maar weinig. Droog weer met af en toe zon, afgewisseld door wolkenvelden. Zondag trekt in de middag een frontale zone over Zeeland met veel bewolking en in de middag en avond neerslag. Tem peraturen overdag rond 11 graden, minima omstreeks 7 graden. De zuidwesten wind draait naar zud tot zuidwest en is matig tot krachtig, aan zee toenemend tot hard. Voor maandag tot en met dinsdag: aanhoudend zacht weer met tenv peraturen overdag rond 10 graden later iets minder zacht. Wisselvallig met af en toe neerslag en veel wind De zudwesten wind vrij krachtig to krachtig, aan zee af en toe hard. Mi nima rond 7 graden. Hoog water uur cm uur cn Vrijdag 21 februari Vlissingen 01.41 203 13.59 21: Terneuzen 02.02 228 14.19 24i Bath 03.02 274 15.16 26? Roompot Buiten 01.40 150 14.00 1& Zierikzee 03.15 150 15.40 16' Wemeldinge 03.20 172 15.35 18) Philipsdam West 03.40 162 15.55 173 VM uur cm uur cn Zaterdag 22 februari Vlissingen 02.18 212 14.28 22 Terneuzen 02.36 236 14.51 24! Bath 03.36 283 15.50 2S Roompot Buiten 02.15 156 14.25 17; Zierikzee 03.50 155 16.05 1& Wemeldinge 03.55 177 16.10 18 Philipsdam West 04.15 166 16.25 17 Laag water uur cm uur ci Vrijdag 21 februari Vlissingen 07.55 188 20.06 17. Terneuzen 08.26 197 0.29 18 Bath 09.28 227 21.35 21 Roompot Buiten 07.50 145 20.00 12 Zierikzee 09.20 146 21.25 12 Wemeldinge 09.20 160 21.25 14 Philipsdam West 09.10 153 21.25 13 VM uur cm uur a Zaterdag 22 februari Vlissingen 08.35 195 20.36 li Terneuzen 09.00 203 21.05 16 Bath 10.03 229 22.09 2! Roompot Buiten 08.25 150 20.35 13 Zierikzee 09.45 148 21.50 11 Wemeldinge 09.50 164 21.55 II Philipsdam West 09.45 157 21.55 1! CïSSb bewolkt - Lr zonnig LL, hagel MseSs opklaringen —o— warmtefronl windrichting koufront lagedruk H hogedruk luchtdruk in -1000- hecto pascal 19 temperatuur van onze redactie binnenland We leven in een materia listische wereld. Kin deren worden gelukkig en blij als ze iets krijgen: een ijs je, snoep, speelgoed. Maar dan zegt Cyriel: „Ik ben blij als we wel lief gaan spelen en niet gaan vechten." En Laura vertelt: „Als mijn vader thuiskomt, dan ben ik blij." Pinkeltje, de groep van 4-, 5- en 6-jarige leerlingen van basisschool De Wiekslag in Vianen, praat over gevoe lens. Over gelukkig en ver drietig zijn. Hoe dat voelt en wanneer je zulke gevoelens hebt. Een klein beetje filoso fie voor kleuters. Trend Kinderfilosofie lijkt de nieuwste trend in het basis onderwijs. De schooltelevi sie NOT/Deelvak brengt sinds kort een serie op het scherm Het huis met de twaalf deuren-, filosofie voor 8- en 9-jarige kinderen. Tot verrassing van de makers blijkt het programma over twijfel-en relativering zeer in trek. Inmiddels hebben bijna 1.500 scholen de handleiding besteld, met 7.400 leerlin- genboekjes. De 'goeroe' van de kinderfi losofie in Nederland is Berrie Heesen. Hij is een van de ma kers van de tv-lessen, ont wikkelt sinds 1992 materiaal om samen met kinderen mee te filosoferen, heeft een kin derfilosofienetwerk opgezet en schreef het boekje Klein maar dapper, over filosofe ren met jongere kinderen. Heesen: „Al zeven jaar lang staan artikelen in onderwijs bladen en nu ineens is er be langstelling. Er is iets veran derd. Ondénvijs is niet alleen het aanleren van kennis en vaardigheden. Er zijn ook waarden in het leven. De tra ditionele normen van het christendom en het socialis me voldoen niet meer. Er ont staat een vacuüm. Daarover moeten we nadenken; filoso feren dus." Abstract denken Filosofie is niet te moeilijk voor kinderen, vindt Heesen. „Kinderen kunnen abstract denken. In een kleuterklas \Toeg ik 'wat was eerst onbe langrijk en later heel erg be langrijk'? Kleuters kwamen al snel met antwoorden. Pa pier, dat later een bankbiljet wordt. Je ogen, want in de baarmoeder kon je nog niks zien. Door zo met elkaar te praten leren kinderen struc tureren, onderscheiden en categoriseren. Ze leren beter denken en presteren daar door beter op school. Open vragen Filosofie is hooguit moeilijk voor de leraar. Die moet leren open vragen te stellen en ge sprekken met leerlingen te voeren zonder enig waarde oordeel. En om zijn mond te houden, vindt Heesen, want zeker in het voortgezet on derwijs is de leraar in zijn ogen te vaak de betweter. De consulenten van de stich ting regionaal steunpunt kunstzinnige vorming in het Gelderse rivierengebied dachten dat filosoferen een goeie manier zou zijn om met kinderen over kunst te pra ten. Ze volgden een cursus. Heieen Eibers: „Het bleek lastig er greep op te krijgen, de gesprekstechniek bleek hartstikke moeilijk. Je moet kinderen stimuleren zo breed mogelijk te denken, maar als leraar moet je dat wel in ba nen leiden." Ria Thoomes, directeur van de Van de Huchtschool in Soest, is al jaren geabon neerd op de Filosofienieuws brief en op haar school wordt geregeld gefilosofeerd. „Kinderen komen zelf met levensvragen over dood gaan, scheiden, ruzie tussen ouders en vallen weten 'hoe komt het dat...' en vragen waarom er bomen groeien. Dus praten we daarover." Basisschool De Wiekslag in Vianen gaat de zaak grondig aanpakken. Berrie Heesen zet binnenkort samen met de school een driejarig filosofie traject op. Selene Bagger man, juf van de kleuters op de Wiekslag, vindt dat écht filosoferen' meer is wegge legd voor wat grotere kinde ren op de basisschool. „Kleu ters zijn nog zo open. In feite is dit. mijn manier van een kringgesprek houden. Een gevoel van vertrouwdheid en gelijkwaardigheid is belang rijk om met ze over gevoelens te praten. Ik vertel ook dat ik verdrietig ben omdat mijn zusje kort geleden is dood ge gaan." GPD Toonder Studio's Heer Bommel en Tom Poes waren zwijgend bij de herberg aangeko men en daar greep de eerste de deurknop en wendde zich om. „Ik heb nagedacht", verklaarde hij. „En liet staat voor mij vast, dat je op de verkeerde weg bent, jonge vriend. Je probeert mij met soep de mond te snoeren, als je begrijpt wat ik bedoel. Wanneer ik het ge vaar van het boze oog wil beschrijven, begin je te roepen!" „Natuurlijk", begon Tom Poes, „want..." „Zwijg!", riep heer Ollie met grote strengheid. „Jij kiest de kant van de zwarten. Jij en Abel! Ik wil met jullie niks te maken hebben. Jij probeert me van mijn plicht als heer af te brengen, maar dat zal niet gaan. Ik ga de eenzame, rechtschapen weg van een Bommel!" Hij opende de deur en betrad de drempel. „Hier scheiden zich onze wegen", besloot hij. „Totdat je je gebeterd hebt. Vaarwel, jonge vriend!" „Hm", zei Tom Poes, „we zullen zien!" Met deze woorden begon hij terug te lopen naar het bos en heer Ollie stapte de herberg binnen. „Welkom", zei heer Bommel met grote nadruk. „U ziet hier voor u iemand die zwaar getroffen is. Mijn auto is verwoest en ik heb oog in oog gestaan met het boze oog. Door mijn ijzeren wilskracht en mijn sterk gestel ben ik ontkomen, maar nu is het genoeg. Ik ga een einde maken aan de zwarten en hun streken, heer waard! Bereid mij een eenvoudig doch voedzaam maal, zodat ik gesterkt aan het werk kan gaan." Horizontaal: 1. Openbaar beroep; 2. vis, uitgave; 3. zonderling, meisje; 4. meteen, knaagdier, dik; 5. aardse dampkring; 6. grote deur, toespraak; 7. groente, grond; 8. aanvankel_k, drank; 9. takje, mager, uitroep; 10. vrucht, Nederlandse schilder; 11. olievetstof, mollegang; 12. windgod, bevlieging; 13. veerkracht, eenvoudig. Verticaal: 1. Beroep; 2. lentemaand, vreemde munt, visuil; 3. smet, wild rund, ieder; 4. ge weldpleger, pausennaam; 5. Noorse sagenepos, treinstopplaats, muzieknoot; 6. lot zonder prijs, buizenstelsel v.e. fiets, uitdrukking; 7. onheilsgodin, boerenbezit, opstootje, schop; 8. houding, gelofte, inhoudsmaat, kleur; 9. kippenloop,'deel v.e. trap, insnijding. 1 23456789 Janny van der Lee Oplossing donderdag Record, dorpel, leider, ref ter, rimboe, einde, ekster, roebel, lorrie, eerder, ri ool, laster, roemer, rector. Het citaat is van William Shakespeare: "Hij die slaapt voelt zijn kiespijn niet". Aardappel-ruitjestaart Neem voor deze aardappeltaart geen afkokers, maar een vastkokende aardappelsoort. De verpakking van aardappelen vermeld om welke soort (ras) en (kook) type aardappel het gaat, dus een vastkokend, een bloemig of een zeer bloemig oftewel afkokende soort. Voor 4-6 personen: 600 gram aardappelen 7 plakjes bladerdeeg ca. 50 gram gerookt ontbijtspek plakjes) 1 eetlepel kleingeknipte bieslook 1 eetlepel gehakte peterselie 2 eieren 1,5 dl slagroom peper, zout 1 eetlepel geraspte kaas melk om te bestrijken Bereiding: Schil de aardappels en snijd ze in kleine blokjes. Kook de aardappelblokjes enkele minuten in licht gezouten water. Giet ze af en stoom ze kort droog. Verwarm de oven voor op 200-225°C. Laat de plakjes bladerdeeg ontdooien. Leg 5 plak jes op elkaar en rol deze uit. Bekleed een ingevette springvorm van 20-22 cm (met opstaande rand) met het deeg. Leg de overi ge 2 plakjes op elkaar en rol ook deze uit. Snijd hieruit repen om de taart mee af te dekken. Snipper de plakjes gerookt ontbijtspek klein. Meng de blokjes aardappel met de gehakte krui den en stukjes spek en schep dit in de met deeg bekleedde springvorm. Klop de slagroom met de eieren, peper en zout en de geraspte kaas los. Schenk dit over de aardap pels en dek het geheel af (zoals een appeltaart) met de reepjes deeg. Bestrijk het deeg met wat melk. Bak de taart in de warme oven gaar in ongeveer 45 minuten. Laat de taart voor het aansnijden enkele minuten op een rooster uitdampen. Vooruitzichten voor diverse landen geldig tot en met zaterdag: Finland: Overwegend veel bewol king, veel wind en perioden met sneeuw. Zaterdag tijdelijk minder wind en in de loop van de dag in het zuiden wat opklaringen. Maxima in het noorden ongeveer - 10 graden, in het zuiden rond het vriespunt. Noorwegen: Meest bewolkt en pe rioden met regen of sneeuw. Vooral langs de zuidwestkust veel neer slag. Overal soms veel wind. Middagtemperatuur ongeveer -10 graden in het noorden tot enkele graden boven nul in het zuiden. Zweden: Bewolkt en winderig weer metvantijdtottijd regen of sneeuw. In het zuiden ook af en toe wat op klaringen. Middagtemperatuur en kelegraden boven nul in het zuiden, in het uiterste noorden meest mati ge vorst. Denemarken: Vrij veel wolken, eni ge tijd regen en veel wind. Zaterdag ook wat opklaringen. Maximum temperatuur oplopend naar onge veer 8 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Tamelijk veel bewolking en van tijd tottijd regen. Vrij veel wind. Zaterdag in het zuidoosten van En geland af en toe zon. Zacht met 10 graden in het noorden en 14 in de omgeving van Londen. België en Luxemburg: Wolkenvel den en geregeld zon. Soms een ste vige wind. Vrijwel overal droog. Middagtemperatuur ongeveer 12 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Perio den met zon. Zaterdag later op de dag in Bretagne toenemende be wolking maar droog. Middagtem peratuur ongeveer 11 graden. Portugal: Flink wat zon en droog. In het noorden kans op wolkenvelden of mist. Maxima van 15 graden in het noorden tot 19 in het zuiden. Madeira: Flinke perioden met zon en droog. Middagtemperatuur on geveer 18 graden. Spanje: Droog en flink zonnig, maar in hetnoorden mogelijkenkelewol- kenvelden. Maxima variërend van 16 graden in het noorden tot 22 plaatselijk in het zuiden. Canarische Eilanden: Vrij zonnig. Op de noordstranden ook wolken velden, maar overal droog. Tempe- ratuurmeesttussen de 20 en 25 gra den. Marokko: Westkust: Flink wat zon en droog. Middagtemperatuur tus sen 20 en 25 graden. Tunesië: Overwegend zonnig en droog. Middagtemperatuur var rend van 18 graden in het noord tot ruim 20 in het zuiden. Zuid-Frankrijk: Vrij zonnig droog. Wel kans op mist. Maxir tussen 10 en 17 graden. Mallorca en Ibiza: Veel zon droog. Middagtemperatuur one veer 19 graden. Italië: Flink wat zon en droog. M dagtemperatuur van ongeveer graden in het noorden tot 16 op S: lie. Corsica en Sardinië: Flink zonnig droog. Maxima rond 16 graden. Malta: Veel zon en droog. Midd. temperatuur ongeveer 17 gradei Griekenland en Kreta: Vrijdag n vooral op de zuidelijke eiland kans op een (onweers)bui. Ver< flinke zonnige perioden en dro* Met name vrijdag op de Egeïsc Zee een stevige en frisse noordi wind. Middagtemperatuur op pend naar 12 graden in het noorc tot 15 in het zuiden op zaterdag. Turkije en Cyprus: Kusten: Wis lend bewolkt en een enkele regi of onweersbui. Langs de westk veel wind. Zaterdag van hetwesi uit meer zon en droger. Maxima s gend naar 10 graden in het noc oosten tot 18 op Cyprus. Duitsland: In het noorden van tottijd wolkenvelden en af en toe gen of motregen. Naar het zuic toe meer zon en vrijwel pve droog. Maxima ongeveer 10 c den. Zwitserland: Geleidelijk flinke z nige prioden en droog. Tempt tuur in dedalentussen8in hetnc den en 12 in hetzuiden. Op 2000 meter loopt de tempt tuur zaterdag op tot rond het vri punt. Oostenrijk: Overgang naar vrij z nig en droog weer. Temperatuu de dalen ongeveer 7 graden. 2000 meter stijging van tempt tuur tot aan het vriespunt op za dag. Polen: Vooral in het noorden gt geld wolkenvelden en van tijd tijd regen. In hetzuiden ookafen zon en droger. Maxima oplopi naar 5 graden in het oosten tol graden plaatselijk in het wester zaterdag. Tsjechië en Slowakije: Wolken den en af en toe zon. Vrijwel ov> droog. Middagtemperaturen o| pend naar rond 9 graden op za dag. Hongarije: Wolkenvelden maar geregeld zon. Droog. Maxima dag ongeveer 7 graden, zaten iets hoger. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 tussen Amsterdam - Utrecht - Zaltbommel vice versa A10 ringweg Amsterdam A7 ter hoogte van Marum Vertaler Van Agt krijgt Schotprij De Aleida Schotprijs 1997 is toegekend aan de vertaler F.J.T van Agt. Hij krijgt de onderscheiding voor zijn vertalingen Russische poëzie, in het bijzonder die van het werk van de dicl Alexandr Poesjkin. De tweejaarlijkse prijs wordt toegekend voor vertalingen uil Slavische literatuur.De Stichting is in 1952 opgericht door Ale Schot, één van de pioniers van Nederlandse vertalingen in die i tor. De prijs bestaat uit een bedrag van 5000 gulden en een penn: ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 4