Rab vervangt Guus Hiddink PZC Oremans verrast Huber Elliot in finale Gebrselassie sneller dan ooit Twee titelkandidaten in tweede klasse zaal sport z27 Revaliderende bondscoach blijft thuis Jean-Paul van Gastel keert terug in selectie Van Breukelen niet terug bij PSV Bouwer en Kesler keren terug Dugarry dreigt AC Milan Ontslag na tonen geslachtsdelen Koude douche tafeltennissters Haarhuis haalt kwartfinales Museeuw wint etappe, Zabel pakt hoofdprijs in Ruta del Sol uitslagen vrijdag 21 februari 1997 /an onze verslaggever feijsbert Spierenburg ZEIST - De patiënt voelde zich- ;elf sterk genoeg, de dokter >venwel achtte het nog onver antwoord dat hij het werk al- iveer hervatte. En dus vliegt Guus Hiddink, die zuinig is op iz'n gezondheid, volgende week niet met het Nederlands elftal mee naar Parijs voor de vriend schappelijke wedstrijd tegen Frankrijk, woensdagavond in liet Pare des Princes. De plaats van de bondscoach, die vorige week woensdag een darmoperatie onderging, wordt ingenomen door Jan Rab, trai ner van de zaterdagamateurs van DOVO en in Zeist docent van de KNVB-cursus voor voet baltrainer. Rab was ooit bonds coach van diverse jeugdselec- ties. Het Nederlands elftal heeft hij als hoogstverantwoordelijke nooit onder z'n hoede gehad. De 53-jarige, volledig gediplo meerde oefenmeester uit Schoonhoven fungeerde op het WK van 1990 in Italië als scout voor interim-bondscoach Leo Beenhakker. De KNVB heeft Rab als interim- bondscoach aangesteld omdat hij over het hoogste trainersdi ploma beschikt en Hiddinks vaste assistent Johan Neeskens niet. „Neeskens is nog in oplei ding", aldus KNVB-woord voerder Rob de Leede. „Rab is eindverantwoordelijk vanwege zijn ervaring. Hij kent het klap pen van de zweep bij de KNVB voldoende om deze klus te kla ren." Een andere kandidaat. Hans Dorjee, voormalig assistent van Hiddink en momenteel bonds coach van Jong Oranje, is niet beschikbaar omdat hij revali deert van een hartinfarct. De Delftenaar is aan de beterende hand, maar een rentree wordt de eerste maanden nog niet ver wacht. Beenbreuk Achter de schermen heeft Hid dink wel de 18-koppige selectie samengesteld. Ook zal hij de op stelling voorbereiden. Ten op zichte van de laatste interland, in december in Brussel tegen België, is in de spelersgroep één wijziging aangebracht. De Fey- enoorder Jean-Paul van Gastel vervangt Aron Winter, die door Inter wordt geclaimd in ver band met de bekerwedstrijd te gen Napoli. Van Gastel is net hersteld van een beenbreuk. De Rotterdamse spelmaker kwam •sindsdien pas drie wedstrijden in actie, tegen Top Oss (vriend schappelijk), RKC (Amstel Cup) en Volendam (competitie). Pijnlijk ontslag Jan Rab debuteerde in 1969 op 26-jarige leeftijd als coach in het betaalde voetbal bij de (toenmalige) eredivisieclub Tel star. Op sportpark Schoonen- berg in Velsen was hij vijf jaar werkzaam met als hoogtepunt een zesde plaats in de eindklas sering. Later, bij FC Utrecht, was Rab aanmerkelijk minder succesvol. Een conflict met het bestuur ontaardde in een pijnlijk ont slag, gevolgd door een arbitra gezaak die z'n naam geen goed zou doen. In het betaalde voet bal zou Rab nog één keer em plooi vinden, bij DS '79. Voor het overige was hij aangewezen op clubs uit het amateurvoet bal: Barendrecht, Rozenburg, Lunteren en DOVO. Woensdagmiddag, enkele uren voor de interland in het Pare des Princes, komt Jong Oranje in Reims in actie tegen de Franse jeugd. Op de bank van het natio nale jeugdelftal wordt de taak van Dorjee waargenomen door Ruud Dokter. Selecties Oranje: Frank de Boer, Ronald de Boer, Kluivert, Overmars, Van der Sar (Ajax). Bergkamp (Arsenal), Van Hooijdonk (Cel tic), Van Bronckhorst, Van Gas tel, De Goev (Feyenoord). Reizi ger (AC Milan), Cocu, Jonk, Numan, Stam, Valckx (PSV), Seedorf (RealMadrid), Vierklau (Vitesse). Jong Oranje: Melchiot, Musam- pa, Nelis, Splinter (Ajax), Boa- teng (Feyenoord), Paauwe, Ricksen (Fortuna), Van der Hoe ven, Korsten, Makaay (Vitesse), Bruggink, Oude Kamphuis, Vennegoor of Hesselink (FC Twente), Van der Doelen, Zen den (PSV), Van Fessem (Wil lem II). GPD van onze sportredactie ROTTERDAM - Voor Jean-Paul van Gastel betekent de nieu we uitverkiezing voor het Nederlands elftal een 'daverende verrassing'. De geblokte middenvelder van Feyenoord heeft sinds zijn dramatische beenbreuk tegen PSV pas drie wed strijden achter de rug. „Maar het is de beloning voor alle uren die ik samen met de medische staf van de club in mijn herstel heb gestopt," zegt Van Gastel, die gistermorgen na de ochtend training een tele foontje uit Zeist kreeg. Van Gastel wil waken voor overbelasting nadat hij in record tijd is teruggekeerd op het hoogste niveau. Om die reden slaat hij in deze periode af en toe een training over bij Feyenoord. „Ik ben nog steeds geen honderd procent. Geestelijk wel, maar fysiek merk ik dat ik toch een lange tijd weg ben ge weest," GPD Haile Gebrselassie maakt een ereronde, nadat hij als eerste atleet op een indoorbaan de 5000 me ter binnen de 13 minuten heeft voltooid. foto Reuters van onze sportredactie STOCKHOLM - Haile Gebrselassie heeft gis teravond tijdens indoorwedstrijden in Stock holm zijn wereldrecord op de 5000 meter ver pulverd. De Ethiopiër kwam als eerste atleet in de historie op een binnenbaan beneden de grens van dertien minuten: 12.59.04. Het oude record van 13.10.98 stond sinds 28 januari 1996 in Sindelfingen op zijn naam. Marko Koers behaalde zijn derde achtereen volgende overwinning in een zogenoemde Per- mi twedstrijd. De 24-jarige Molenhoeker won de 1000 meter in 2.17,77, een persoonlijk re cord. „Het was een perfecte race", zei de held van de avond. „Ik bedank mijn vele supporters voor hun steun." Gebrselassie is tevens houder van het wereldrecord op de vijf kilometer in de open lucht. ANP EINDHOVEN - Hans van Breukelen heeft gisteravond beslo ten niet in te gaan op de aanbieding van PSV om daar keepers trainer te worden. De oud-international had enige bedenktijd gevraagd. Hij ziet zijn toekomst meerliggen op hetgebiedvan het management. De huidige trainer van de doelmannen, Jan Formannoy, stopt en gaat verder als materiaalman. ANP RIJ S WIJK - Gerard Bouwer en Henk Kesler, leden van het de missionaire sectiebestuur betaald voetbal van Jos Staatsen. nemen vrijwel zeker ook zitting in het nieuw te vormen colle ge. Beiden zijn benaderd door de formatiecomissie onder lei ding van Gaston Sporreenzijn positief gestemd. Bouwer was in het kabinet van Staatsen penningmeester. Kesler beheerde juridische zaken. Dat wil niet zeggen dat ze dezelfde porte feuilles zullen houden. Het vorige bestuur betaald voetbal van de KNVB viel over het mislukken van de zender Sport7. De vorming van een nieuw bestuur loopt enige vertraging op door allerlei vakanties. Sporre verwacht dat het college half maart bekend is. ANP MILAAN - De Franse international Christophe Dugarry dreigt te vertrekken bij AC Milan. De aanvaller meent dat hij bij de in verval geraakte Italiaanse topclub te weinig aan spe len toekomt. Als zijn situatie niet snel verandert, wil Dugarry na dit seizoen naar een andere club. Dugarry speelde dit sei zoen achttien keer, terwijl Milan tot nu 32 officiële duels af werkte. „Toen ik mijn contract tekende, werd me verteld dat er drie spitsen voor twee plaatsen zouden zijn.. Inmiddels zijn dat er zes", verklaarde de teleurgestelde speler. AFP EINDHOVEN - Eerste divisieclub Eindhoven heeft Patrick Deckers (25) op staande voet ontslagen. De speler liet maan dagavond in het duel met Helmond Sport zijn broek zakken en toonde zijn geslachtsdelen aan het publiek. Hij kwam tot zijn daad, nadat de scheidsrechter hem de rode kaart had ge geven. Een groepje supporters van Helmond Sport jouwde Deckers uit. Volgens het bestuur van Eindhoven is de actie van de speler onacceptabel. „Het in het openbaar tonen van geslachtsdelen is bij de wet verboden. Het valt onder de schending van de openbare orde", aldus de lezing van het bestuur. Deckei's heeft deWCS in de aim genomen. ANP DEN HELDER - De missie van de Nederlandse tafeltennis sters om promotie naar de Europese Superliga te bewerkstel ligen, is gisteren nagenoeg uitzichtloos geworden. De Neder landse ploeg verloor in de eerste wedstrijd van de finale van de play-offs kansloos van Rusland: 0-4. De Russinnen bleken donderdag veel te sterk. Emily Noor verloor in drie games van Timina. Vervolgens werden Mirjam Hooman, Gerdie Keen en Hooman/Noor in het dubbel zwaar afgetroefd door respectie velijk Melnik, Palina en het dubbel Timina/Palina. Neder land kan alleen nog promoveren door zaterdag het tweede duel met 4-0 te winnen en geen game af te staan. MEMPHIS - Paul Haarhuis heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het tennistoernooi in Memphis. De als vijfde geplaatste Nederlander versloeg in de tweede ronde de Ame rikaan Justin Gimelstob: 6-4 6-3. In de derde ronde zette hij vervolgens de Amerikaan Woodruff opzij: 6-4 6-4. RTR door Aector Doorns TERNEUZEN - Terneuzen ver speelde wellicht zijn laatste kans op de titel in tweede klasse zaalvoetbal regio Zeeuws- Vlaanderen tegen Transport Vooruit. De ploeg uit Oostburg won in Terneuzen na een specta culaire wedstrijd met 9-7. In de eerste helft nam Terneuzen terecht een 5-3-voorsprong', maar vijf minuten na de pauze waren de rollen omgedraaid. Drie keer op rij rondde Trans port .Vooruit op effectieve wijze snelle aanvallen fraai af: 5-6. Patrick Baumgarte zorgde nog wel voor 6-6, maar daarna werd de riskante speelwijze - met de meespelende doelman Michel de Ridder - bij Terneuzen tot drie keer toe afgestraft. Trans port Vooruit had in Serge de Ruijsscher (3), Frank van cle Vij ver (3), Hans Bakker, Roland de Muijnck en de heroptredende FrankNeve zijn doelpuntenma kers, terwijl voor Terneuzen Pa trick Baumgarte (3), Johnny de Lijzer (2), Barry van der Hooft en Robbie Vermast de doelpun ten voor hun rekening namen. TES'92/Qutility-Premiere/Za- man Sport 4-6: Bij een 1-5- voorsprong in het voordeel van de Hulstenaren leek de wed strijd gespeeld. Het werd toch nog knap benauwd voor Zaman Sport, omdat de thuisclub tot 4- 5 terug kwam. De gasten had den echter het laatste woord. Het halve dozijn van de titel kandidaat kwam tot stand via Jean Biesbroeck (2), Peter Bou- man (2), Gino Herwegh en Evert Verwer. Gavin Jones (2), Frans door Michel Verberkmoes HOEK - Fred Elliot uit Terneu zen plaatste zich als eerste voor de finale van de 35+ categorie van de open Ador Tenniskampi oenschappen in de Braakman. In de halve finale was hij met ruim verschil te sterk voor Ro land de la Ruelle: 11-3. De te genstander van Elliot in de fina le komt uit de wedstrijd tussen Wilfried Daneels en Harry van Quekelberghe. In de Dl-categorie schakelde Jack van der Staal de als 3e/4e ingeschatte Leen Wijland uit. Van der Staal won met 6-5, waardoor hij de laatste vier be reikte. Verder was er in deze ca tegorie nog een overwinning Riekwell en Menno den Dekker zorgden voor de tegendoelpun ten. Philippine-Benny Sport 2-4: De Sasse derby werd verdiend ge wonnen door Benny Sport, dat over een beter ploeg beschikte. Dat kwam ook tot uiting in de productie van vier spelers: Gui- do Bauwens. Dennis Engels, Pe ter Remortel en Luc van Hecke. Bij Philippine tekenden Iiuib Duijvetter en Jim de Jong voor de doelpunten. Max Korting-Kees Mechielsen 7-2: Nadat Max Korting al had gewonnen van Vervaet, werd Kees Mechielsen aan de zegekar gebonden. Met Sjef Pouwels (4) in een productieve rol werd de Terneuzense ploeg overtuigend opzij gezet. Dave de Booij (2) en John van Boven waren mede verantwoordelijk voor de ze venklapper. Kees Mechielsen moest het stellen met de inbreng van John de Ritter en Jacco Stoffels. Vervaet-Arrow 2-5: Bij de rust leidde Vervaet met 2-1 door treffers van Eugenio Alvarez en Mario Vermeirssen. Toen Arrow in de tweede helft op toeren kwam, werd het overwicht uit gedrukt in doelpunten van Jan de Visser (3), Ingmar Hoefnagels en Marcel Verdurmen. ABAB-De Ridder/Vlaanderen 14-3: Henk Ottens (6) en Stevin Ockeloen (5) konden zich aan vallend uitleven, maar ook de rest had zijn aandeel in de mon sterscore. Werner Corijn, Jacky Caniere en Jos Dieleman scoor den eveneens voor ABAB. De Ridder/Vlaanderen kan de de gradatie niet meer ontlopen. voor Peter Boerjan, die Chris Burky geen kans gaf: 10-5. Piet Hamelink werd finalist in de D2-klasse via een regelmatige 7-4 zege op H. Berendsen. Trudy Blokland behaalde bij de vrouwen in de C2-categorie een verrassende 6-5-overwinning op Margriet Buize. Daardoor is de strijd in deze klasse weer vol ledig open. In de E-categorie plaatste Anja van Drongelen uit Axel zich voor de finale via een ruime overwinning op Joke Rij- ckaert: 12-3. Ingrid Visser en Harold Houg wonnen in het. gemengddubbel Cl met 8-4 van Karin de Bruyc- kere/Paul van Waterschoot, waardoor ze verzekerd zijn van een plaats in de finale. van onze sportredactie HANNOVER - Bij haar dertien de dubbele fout was het direct afgelopen. Anke Huber boog in Hannover diep het hoofd, Miri am Oremans balde grijnzend een vuist. De Nederlandse scha kelde de Duitse nummer zeven van de wereld in drie sets uit (6- 0 5-7 6-4) en stuit in de kwartfi nales op de Oostenrijkse Barba ra Paulus. Oremans maakte gisteren in de tweede ronde een droomstart. Huber leek versteend in de eer ste set, raakte nauwelijks een bal goed. „Het was een rot dag, maar tot het. eind had ik het idee toch te kunnen winnen", sta melde de nummer twee van de plaatsingslijst onthutst na haar nederlaag. Huber was na de af melding van Steffi Graf de be langrijkste publiekstrekker in het met 765.000 gulden gedot eerde Duitse evenement. Oremans liep in de eerste set snel uit naar 6-0. De tweede set ging lang gelijk op. Bij 5-5 ver speelde Oremans, 53e op de we reldranglijst, haar opslag. Na 78 minuten stond er vervolgens 1-1 in sets op het scorebord. De ge lijkmaker van Huber leek voor Oremans het begin van het ein de. Ze liep aan het begin van de beslissende set een blessure aan het dijbeen op. Na de behande ling van vier "minuten keek de Nederlandse tegen een achter stand van 0-2 aan. Huber kon niet van het voordeel profiteren. Oremans brak de op slag van de Duitse en kwam op 2-2. Huber kreeg daarna nog een kans op een doorbraak naar 3-2, maar het de gelegenheid liggen. Bij 5-4 kreeg Oremans twee wedstrijdballen. Huber draaide vervolgens zichzelf de nek om met haar dertiende dub bele fout. Brenda Schultz het een goede mogelijkheid liggen om zich eveneens onder de laatste acht te scharen. De als rijfde ge plaatste Nederlandse liet zich- verschalken door de Sandrine Testud. De Francaise won in twee sets: 6-3 6-4. Het al veel geplaagde toernooi in Antwerpen raakte donderdag opnieuw een publiekstrekker kwijt. De geblesseerde Chileen Marcelo Rios, tweede op de plaatsingslijst, ging onderuit tegen de Tsjech Martin Damm. De met een beenblessure kam pende Rios won wel de eerste set, maar verloor de volgende twee met 7-5 7-6. ANP van onze sportredactie GRANADA - Johan Museeuw en Erik Zabel zijn vroeg in vorm. De Belgische wereldkam pioen veroverde gisteren zijn derde ritzege in de Ruta del Sol, de Duitser won het eindklasse ment. Opnieuw moest een sprint de beslissing brengen. Aan het ein de van de vij fde en laatste etap pe, over 106 kilometer tussen Torrox Costa en Granada, toon de Museeuw zich net als in de tweede en de vierde rit iets snel ler dan Erik Zabel. Voor Zabel, sprinter van origi ne, was het zijn eerste zege in een rittenkoers. De 26-jarige renner uit Berlijn gaat dit sei zoen opnieuw voor de punten- trui in de Ronde van Frankrijk. Daarnaast wil hij eindelijk ook eens in de grote klassiekers mee spelen. Verbond Gisteren had hij een stilzwij gend verbond met Museeuw. De Mapei-ploeg van de Belg stond Telekom bij in het verdedigen van de leidende positie van Za bel, terwijl Museeuw zich op zijn ritzege mocht richten. Voor Zabel was het zijn zevende tweede plaats van dit seizoen. Hij won wel de eerste rit in de Ruta del Sol en consolideerde die positie vervolgens met suc ces. Dat rappe renners de ronde kon den beheersen, lag voor een groot gedeelte aan de dubbele valpartij op de openingsdag in Sevilla. Kandidaten voor de eindzege als Alex Ztille, Tony Rominger en Armand de las Cuevas raakten daarbij op flin ke achterstand. Vervolgens toonden Zabel en Museeuw op de hehingen van Andalusië al vroeg in het seizoen over een goede conditie te beschikken. Dubbeldam De Nederlandse inbreng, via de Rabo-ploeg, TVM en Foreldora do, was in de Ruta del Sol te ver waarlozen. Alleen Lucien de Louw toonde zich bedreven in de tussensprints. In dat klasse ment eindigde hij met de Itali aan Angelo Canzonieri op de eerste plaats. Daw Dubbeldam uit Sluiskil werd gisteren 77e in de etappe, op ruim 12 minuten van Museeuw. In het eindklasse ment werd hij 94e. Zijn achter stand op Zabel bedroeg bijna drie kwartier. ANP Atletiek Stockholm. Indoorwedstrijden: Man nen, 60 m: 1. Surin (Can) 6,51,2. Boldon (Tri) 6,57 400 m: 1. Hall (VSt) 46.42, 2. Bullock (GBr) 46,42. 1000 m: 1. Koers (Ned) 2.17,77, 2. Malakwen (Ken) 2.17,89,3. Chirchir (Ken) 2.18,00.1500 m: 1. Tanui (Ken) 3.36,89, 2. O'Sullivan (Ier) 3.37,40. 5000 m: 1. Gebrselassie (Eth) 12.59,04 (WR). 2. Bunston (Can) 13.25,87. ver: 1 Pedroso (Cub) 8,22, 2. Sunneborn (Zwe) 8,19. hoog: 1. Janku (Tsj) 2,23. polshoog: 1. Brits (ZAf) 5,86. Vrouwen, 800 m: 1Mutola (Moz) 1.58,02,2. Vriesde (Sur) 1.59,57. 60 m horden: 1. Freeman (Jam) 7,80,2. Bukovec (Slv)7,85. hoog: 1 Bilac (Slv) 1,94, 2. Zilinskiene (Lit) 1,92. hinkstap: 1. Hansen (GBr) 14,53, 2. Pet- rescu (Roe) 14,50. Biljarten Viersen (Dui). WK driebanden, landen teams. Groep A: Griekenland - Egypte 2- 0. Portugal - Egypte 2-0. Groep B. Frank rijk - Tsjechië 2-0. Spanje - Tsjechië 2-0. Groep C: Nederland - Zweden 2-0. Mar tens - Nilsson 14-15 15-11 15-12/1,073- 0,926, Gieskens - Lennart Blomdahl 12- 15 15-13 15-5/0,875-0,702. Zweden - Co lombia 2-0. Nilsson - Gomez 15-5 15- 11/0,857-0,470, Lennart Blomdahl - Be- doya 15-6 15-8/1,034-0,500. Stand: 1Ne derland 1-2, 2. Zweden 2-2, 3. Colombia 1-0. Groep D: Ecuador - Turkije 1-1. Bel gië - Ecuador 2-0. Dielis - Aveiga 15-1315- 13/1,071-0,962, De Backer - Rubio 15-12 15-13/0,769-0,657. Groep E: Oostenrijk - Duitsland II 2-0. Groep E: Duitsland II - Mexico 2-0. Teamcompetitie Zeeuwse jeugd: Burgh- Haamstede; Hof van Eede-Zierikzee 4-3, Onder Vrienden-BVW 2-5. BVW-Hof van Eede 2-5, Zierikzee-Onder Vrienden 7-0. Wemeldinge: BVW-Zierikzee 0-7, Onder Vrienden-Hof van Eede 2-5, Hof van Eede-BVW 5-2, Onder Vrïenden-Zierik- zee2-5. Eede: Hof van Eede-Zierikzee 7-0, Onder Vrienden-BVW 5-2, BVW-Zierik- zee 0-7, Onder Vrienden-Hof van Eede 0- 7. Tussenstand na drie wedstrijden: 1 Hof van Eede 6-33, 2. Zierikzee 6-29, 3. Onder Vrienden 6-11,4. BVW. 6-11. Bridge District Zeeland. Vrouwen. Hoofdklasse M/N, vijfde zitting: Van Dijk/Leijnse 77.67, Maldegem/Wisse 57.67, Parent- /Schoolmeester 55.33, Van Boven/Brem- mers 51.33, Meijer/Sarneel 50.67, Meer man.Minet 50.33. Stand na vijf zittingen: Van Dijk/Leijnse 60.92, Maldegem/Wisse 56.94, Kramer/Vos 53.69, Kole/Pieters 51.61, Parent/Schoolmeester 51.49, Kips/Van Nieuwenhuyze 50.51. Eerste klasse: Van Beveren/Lindenbergh 61.50, Van de Hil/Van de Hil 56.00, Polderman- /Westveer 53.50, Bolderhey/Van Loo 53.00. Stand na 5 zittingen: Blok/Kemet- muller 56.27, Dees/De Jonge 56.10, Van Beveren/Lindenbergh 55.38, Polder- man/Westveer 52.71, Van de Hil/Van de Hil 51.17, Bolderhey/Van Loo 50.32. Sportprijsvragen Lucky 10, trekking donderdag: 1-4-5-17-18 33-36-40-41-44 46 - 49 - 55 - 59 - 60 65-70-74-75-80 (onder voorbehoud) Mid-lotto 7A: Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 62 winnaars, elk 1000,00; vierde prijs: 45 winnaars, elk 250,00; vijfde prijs: 3585 winnaars, elk 25,00, zesde prijs: 1258 winnaars, elk 10,00; zevende prijs: 57.675 winnaars, elk 5,00. Tafeltennis Den Helder Vrouwen, finale play-off promotie Superliga. Eerste wedstrijd: Nederland-Rusland 0-4. Noor-Timina 15- 21 21-17 18-21, Hooman-Melnik 13-21 15-21, Keen-Palina 16-21 13-21, Noor- /Hooman-Timina/Palina 16-21 10-21. Za terdag tweede wedstrijd in Zwijndrecht. Memphis. Mannen, 1,4 miljoen gulden: Derde ronde: Haarhuis (Ned/5) - Wood ruff (VSt) 6-4 6-4, Reneberg (Ned/7) - Sargsian (Arm) 6-2 2-6 6-3, Woodbridge (Aus/8) - Norman (Zwe) 7-5 6-3, Björk- man (Zwe) - Frana (Arg) 6-0 6-4. Haarhuis in de kwartfinale tegen Bjórkman. Antwerpen. Mannen, 1,4 miljoen gul den. Tweede ronde: Korda (Tsj) - Javier Sanchez (Spa) 6-3 6-3, Clavet (Spa) - Van Herck (Bel) 3-6 6-3 6-3, Damm (Tsj) - Rios (Chl/2) 4-6 7-5 7-6, Dewulf (Bel) - Pioline (Fra) 7-6 6-4, Henman (GBr) - Tillström (Zwe) 6-2 6-3. Hannover. Vrouwen, 765.000 gulden. Tweede ronde: Oremans (Ned) - Huber (Dui/2) 6-0 5-7 6-4, Testud (Fra) - Schultz (Ned/5) 6-3 6-4, Likovtseva (Rus/8) - Van Roost (Bel) 6-1 6-2, Sidot (Fra) - Appel mans (Bel/7) 6-3 4-6 7-5. Indeling kwartfi nales: Oremans - Paulus (Oos), Novotna (Tsj/1) - Likovtseva, Maleeva (Bul) - Te stud, Sidot - Majoli (Kro/3). Open Ador Tenniskampioenschappen: HE D1:1/4 finale: P. Boerjan-C. Burky 10- 5, J. Van der Staal-L. Wijland 6-5. HE D2: 1/4finale: P, Hamelink-H. Berendsen 7-4. HE E: 1/2 finale: C. Lauret-J.P. Schoonak- ker8-2. HE 35.1/2 finale: F. Elliot-R. de la Ruelle 11-3. DE C2: Trudy Blokland-Mar griet Buize 6-5. DE E: 1/2 finale: A. van Drongelen-J Rijckaert 12-3. HD Cl: Blackman/De Paepe-Taalman/Vercruys- se 10-4. HD C2: 1/4 finale: Blackman/De Paepe-Riemens/Vercruysse 10-3. HDD1: 1/4 finale: Tommel/Tommel-Huygens- ,'De Roeck 8-7 HD D2:1 /4 finale: Beuzen- berg,'Broeders-Faas/Meyer 8-5. DD C2: 1/4 finale: Adams/Blackman-Lambert- /De Mul 8-5. DD Dl1/4finale: Mulder/De Dobbelaere-Dees/Scheele 10-2. GD Cl: Visser/Houg-De Bruyckere/Van Water schoot 8-4. GD C2:1/4finale: VanTaten- hove/Michielsen-Adams/Pattijn 9-3. Voetbal Spanje, competitie: Sociedad-Barcelona 2-0. Stand aan kop: Real Madrid 25-56, Barcelona 25-50, Betis 24-47, Deportivo 25-44, Sociedad 25-44 Wielrennen Granada. Ruta del Sol. 1. Museeuw (Bel) 107 km 2.43.20,2. Zabel (Dui),3. Edo (Spa), 4. Ekimov (Rus), 5. Planckaert (Bel), 6. Etxebarria (Spa), 7. Canzonieri (Ita), 8. Hincapie (VSt), 9. Hamilton (Vst), 10. Smetanine (Rus), 23. Van den Meu- lenhof, 29. Bouwmans, 59. Den Bakker 6.04, 70. Van Bon, 77. Dubbeldam 12.07, 80. Van der Meer, 82, Vierhouten, 98. De Louw 15.40, 101. Koerts 20.37, 110. Van der Wolf 25.34, 111. Van den Akker, 119. Dekker, 120. Van der Steen, 124. Talen, 125. De Leeuw. Eindklassement. 1. Zabel 18.30.33, 2. Museeuw, 3. Etxebarria, 4. Canzonieri, 5. Fernandez (Spa), 6. Pee- ters (Bel), 7. Pena (Spa), 8. Beltran (Spa) 0.17, 9. Gonzalez (Spa) 0.41, 10. Ekimov 0.47, 28. Van den Meulenhof 6.20, 30. Bouwmans 8.04, 63. Den Bakker 29.11, 80. Van der Meer 35.14, 81. Van Bon 35.19, 85. De Louw 38.10, 93. Dekker 43.28,94 Dubbeldam 44.3195. Vierhou ten 45.07, 103. Koerts 51.06,107. Van der Wolf53.27.110. Talen 54.19,116. Vander Steen 1.00.46, 117. De Leeuw 1.00.35, 118. Van den Akker 1.01.47. Zaalvoetbal Tweede klasse regio Zeeuws-Vlaande- ren: Vervaet-Arrow 2-5, Max Korting- Kees Mechielsen 7-2; TES'92/Qutility- Premiere/Zaman Sport 4-6; Terneuzen- Transport Vooruit 7-9; Philippine-Benny Sport2-4;ABABacc.-De Ridder/Vlaande ren 14-3. Stand: 1. Transport Vooruit 16- 34, 2. Premiere/Zaman Sport 16-32, 3. ABAB acc. 17-30, 4. Terneuzen 17-29, 5. Arrow 16-25; 6. Benny Sport 17-24, 7. TES'92/Qutility 16-21,8. Max Korting 17- 21,9. Vervaet 14-19,10. Philippine 17-16, 11. Kees Mechielsen 17-15, 12. De Rid der/Vlaanderen 16-10. Miriam Oremans tijdens haar partij tegen de Duitse Anke Huber. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 49