Gemeente zoekt parkeerruimte PZC Smerdiek behoudt z'n molen Stichting Renesse steunt RecreatiefI Milieu Centrum Verdeeldheid over hoogbouw Goese Meer BBR pleit voor komst jeugdwerker in Reimerswaal Muziekverenigingen Reimerswaal moeten wachten op meer geld Gemeente kiest voor dure variant buslus Boomdijk Hansweeri zeeland b 14 Verlies plaatsen door bouw bank Heinkenszand wellicht gecompenseerd Inbraak Goes in scène gezet Inbraakpogingen Middelburg Plannen voor betere campings Drankrijder raakt rijbewijs kwij Politie bekeurt 141 hardrijders Geluidsapparatuur weg uit auto Bibliotheek Heinkenszand leent cd's uit donderdag 30 januari 1997 van onze verslaggeefster Caroline Moerland HEINKENSZAND - Het dage lijks gemeentebestuur van Bor- sele zaI proberen compensatie te vinden voor het verdwijnen van parkeerruimte in Heinkens zand. Dat zei wethouder drs. P. J. Vollaard woensdag in een reactie op de bedenkingen die zijn ingediend tegen de nieuw bouw van de Rabobank op het Van der Biltplein. Belangheb benden reageerden hiermee op een voorbereidingsbesluit dat begin november door de ge meenteraad is aangenomen. Burgemeester en wethouders hebben dinsdag een reactie op de bedenkingen geformuleerd. Deze waren ingediend door de dorpsraad van Heikenszand, winkeliersvereniging Winbela en een particulier. Het dagelijks gemeentebestuur is in elk geval van plan een verklaring van geen bezwaar aan te vragen bij Gedeputeerde Staten voor de nieuwbouw. Belanghebbenden kunnen bij dit bestuurscollege opnieuw bezwaar aantekenen. De kritiek op het in november genomen besluit richtte zich op een aantal punten. Zo vinden de betrokkenen dat de Rabo- nieuwbouw te veel bestaande parkeerplaatsen opslokt. Ze zouden graag zien dat het kan toor op een andere plaats komt en hebben moeite met het ont werp. Verder hebben ze kritiek op de inspraakprocedure. „We zullen ons inspannen voor vervangende parkeerruimte", zegt Vollaard in een reactie op de bedenkingen. Hij weet niet waar die precies moet komen. De gemeente val een aantal lo caties nog nader onderzoeken. Verder heeft de wethouder be grip voor de kritiek op de proce dure. „Bij de start van het tra ject dat moest leidden tot de herinrichting van het Van der Bilt- en Stengeplein, was er be duidend meer ruimte voor in spraak dan bij de uiteindelijke besluitvorming. Dorpsstraat Verder is binnen het college van burgemeester en wethouders afgesproken dat de aanpak van de Dorpsstraat in Heinkens zand niet lang meer kan wach ten. Bewoners vragen hier al jaren om uit het oogpunt van verkeersveiligheid en omdat het wegdek slecht is. Afgesproken is dat de gemeente voor de zomer vakantie een inspraakprocedu re zal starten. Wat betreft de vorm en de plaats van de Rabo-ixieuwbouw, zegt Vollaard dat betrokkenen daar van begin af aan niet enthousi ast over zijn geweest. De ge meentelijke welstandscommis sie is echter positief over het ontweip. Bovendien is het ge meentebestuur ervan overtuigd dat nieuwbouw in de omgeving van het Van der Bilt- en Stenge plein een aanwinst is voor het dorpscentrum. De voorgenomen nieuwbouw van de Rabobank op het Van der Biltplein gaat ten koste van de parkeerruimte. foto Willem Mieras van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - De bouw van twee blokken appartementen op het golfbaanterrein in het Goese Meer verdeelt de Goese com missie ruimtelijke ordening, hoewel het plan in overleg met de projectontwikkelaar en be zwaarden inmiddels is bijge steld. CDA WD en SGP/GP V/RPF kunnen leven met het compromis, waarin één blok met acht appartementen is ge schrapt. GroenLinks voelt er weinig voor, evenals D66, die vindt dat hoogbouw niet past in het Goese Meer. De PvdA wil zich nog intern beraden, maar is niet erg enthousiast. De voorstanders hebben overi gens een numerieke meerder heid in de raad. Ontwikkelingsmaatschappij Het Goese Meer BV wilde aan vankelijk een hotel bouwen bij de golfbaan, maar zette dat plan om in een appartementen complex. Een hotel zou onvol doende rendabel zijn. Het da gelijks gemeentebestuur bleek bereid aan een bestemmings planwijziging mee te werken. Enkele omwonenden tekenden echter protest aan. Zij vrees den voor vermindering van het uitzicht, vonden dat het plan niet in overeenstemming was met het beeld dat de project ontwikkelaar hen had voorge schoteld: het Goese Meer, ruimte, een weidse blik. De commissie ruimtelijke orde ning spoorde wethouder C. R. M. M. Linssen dan ook aan een tussenweg te zoeken. Zijn bemiddeling heeft ertoe geleid dat van de drie appar- tementenblokken er één is geschrapt en dat er meer reke ning is gehouden met 'zichtlij nen'. Volgens Linssen ligt er nu een redelijk compromis. Niettemin volhardt één van de twee oorspronkelijke be zwaarden in zijn protest tegen appartementenbouw aan de overzijde van de Krukweg'. Bovendien zijn er nieuwe be zwaarden bijgekomen. Een fa milie die een kavel heeft ge kocht ten noorden van de bouwlocatie is bang voor ver lies van privacy. De projectont wikkelaar zou haar een alter natieve kavel aanbieden, maar de familie heeft daarvan niets meer gehoord. Daarnaast roerden vertegen woordigers van de Vereniging van Bewoners van het Goese Meer zich woensdag tijdens een vergadering van de com missie ruimtelijke ordening'. Een groeiend aantal leden zou tegen het bouwplan zijn. Lins sen verbaasde zich erover dat hij die geluiden pas nu hoort. Niettemin is de kans reëel dat tijdens de te voeren planologi sche procedure door verschil lendebewoners bezwaar wordt aangetekend, met de nodige vertraging vandien. Linssen liet weten dat. hij zijn compromisvoorstel handhaaft en ongewijzigd in de raad brengt. Daar kan hij in elk ge val rekenen op de steun van CDA WD en SGP/GPV/RPF en waarschijnlijk de andere collegeleden, al met al een rui me meerderheid. Te massaal GroenLinks vindt de apparte- mentenblokken te massaal en is dus tégen. D66 zit op die lijn en pleit voor laagbouw op die plaats. De PvdA wil eerst frac- tieberaad. Woordvoerder H. W. Hoogeriand zette wel vraagte kens bij het vermeende feit dat de projectontwikkelaar af spraken met zowel één be zwaarde (kavelruil) als met de Vereniging van Bewoners van het Goese Meer (tijdig infor meren) niet is nagekomen. GOES - Een 28-jarige vrouw uit Goes heeft vorig jaar novei ber een inbraak in haar woning in scène gezet om verzel ringsgeld te kunnen opstrijken. Ze heeft dit bekend tegeno\ de politie. Ze deed vorig jaar november aangifte van inbraak. Toen politie poolshoogte kwam nemen, vond deze braaksporen 1 het slaapkamerraam. Ook was de inhoud van laden en kast uitgesmeten over de vloer. De verzekering schatte de scha op zo'n zevenduizend gulden. De recherche die de inbraak onderzocht, kreeg op een gegev moment argwaan. Dinsdag werd de vrouw aan de tand g voeld. Daarop bekende ze dat ze uit geldgebrek de inbraak scène had gezet. De verzekering had de wouw nog niet schadeloos gesteld. 1 politie heeft proces-verbaal tegen haar opgemaakt. De b schuldigingen die tegen haar worden geuit zijn het doen v; een valse aangifte, valsheid i n geschrifte en poging tot oplic ting. MIDDELBURG - Op vier plaatsen in Middelburg is in i nacht van dinsdag op woensdag geprobeerd in te breken een auto. In alle gevallen was een ruit ingeslagen. De pogi gen vonden plaats op de De Ruyterstraat, de Nieuwe Vb singseweg (tweemaal) en op de Vlissingsesingel. De pohl vermoedt dat een dader heeft geprobeerd in te breken, omd de auto's vlak bij elkaar stonden geparkeerd. Uit de aut< wordt overigens niets vermist. ZIERIKZEE - Van de zestig recreatieondernemers in de Wes hoek die hun bedrijf moeten verplaatsen om natuurontwi. keling mogelijk te maken, hebben 36 al een plan ingediendl de gemeente. Daarin geven ze aan hoe ze de kwaliteit van hi camping willen verbeteren. Volgens de Regiovisie moeten campings verhuizen naar compensatielocaties op minder g voelige plaatsen, waar ze de kwaliteit van hun bedrijven kui nen verbeteren. Er is in totaal tachtig hectare voor gerese veerd. De ondernemers worden binnen de gemeente begele door een herverkavelaar. ZUIDZANDE - Een 51-jarige automobilist uit Oostbu; moest dinsdagavond kort voor middernacht zijn rijbewijs n leveren bij de politie, omdat hij onder invloed van alcohol c de Mariastraat in Oostburg reed. Diezelfde nacht werd een veertigjarige inwoner van Ternei zen aangehouden in de Guido Gezellestraat in zijn wooi plaats. De man kreeg een rijverbod van één uur opgelegd e een boete van 350 gulden, omdat hij teveel gedronken MIDDELBURG - Bij snelheidscontroles op de Noordweg j Sint Laurens, de Langendam in Zoutelande, de Oostkapelsi weg in Serooskerke en de Torenweg in Middelburg heeft c politie woensdag 141 bekeuringen uitgedeeld. Vooral op c Torenweg was het raak. Daar reden in nog geen twee uur tij ruim zeventig automobilisten te snel RITTHEM - Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Ran mekensweg bij Ritthem, is woensdagmiddag een radiocassej terecorder gestolen. De waarde van het apparaat bedraaf 595 gulden. van onze verslaggever Marten de Jongh KRUININGEN - Reimerswaal heeft dringend een jeugdwerker nodig. Met dat advies geeft de denktank van Bewoners Belan gen Reimerswaal (BBR) een aanzet voor de discussie die de gemeente wil voeren over een nieuw op te zetten jeugdbeleid. In afwachting van de beleidsno titie van de gemeente presen teert de BBR reeds een eigen no ta. Volgens de denktank moet er dringend wat gebeuren, omdat de gemeente het contact met de jeugd is verloren. De gemeente heeft de indruk dat zij een deel van de jeugd van HEINKENSZAND - De biblio theek in Heinkenszand gaat compact discs uitlenen. Uit re cent onderzoek onder (niet-)ge- bruikers is namelijk gebleken dat er behoefte is aan een uit breiding van de collectie met cd's. Leden kunnen voorlopig kiezen uit honderd populaire en even zoveel klassieke geluidsdra gers. Deze zijn afkomstig uit de bibliotheken van Goes en Ka pel le. Elk jaar wordt de comple te cd-collectïe vervangen door een nieuwe. Wanneer het expe riment aanslaat, kunnen leden ook in de 's-Gravenpolderse vestiging van de Openbare Bi bliotheek Borsele cd's gaan le- twaalf tot twintig onvoldoende bereikt. De nog te verschijnen beleidsnotitie zal de huidige si tuatie in kaart brengen en wen sen en problemen op een rij tj e zetten. Dit moet leiden tot het maken van concrete plannen. Met het advies een jeugdwerker aan te stellen neemt de BBR- denktank vast een voorschot op de resultaten. Goed luisteren naar de eigen jeugd zou de eer ste taak moeten zijn van de nieuwe functionaris. Daarnaast dient de gemeente voorzieningen te treffen voor al le dorpen die dat wensen. Bij voorbeeld door speel- en leef ruimte te creëren, te adviseren in bouwtechnische zaken en be taalbaar wonen mogelijk te ma ken voor jongeren. Bedrijven Volgens de BBR is het eveneens belangrijk dat er voldoende leer- en werkplaatsen zijn bij lo kale bedrijven. Werkplaatsen die ook zouden moeten worden betrokken bij gemeentelijke aanbestedingen. Het stimuleren van het uit gaansleven vindt de denktank ook belangrijk. Bij de besteding van gemeenschapsgeld dient er een juiste verhouding te zijn tussen uitgaven voor ouderen en voor jongeren. De nota gaat ook in op de situa tie te Yerseke waar jongeren een container hebben verheven tot hangplek. De container is te klein voor de doelgroep, zo is de BBR gebleken tijdens een ge sprek met de jeugd. Het advies luidt de mogelijkheden te bekij ken voor de bouw van een soos. van onze verslaggever Marco van Barneveld SINT-MAARTENSDIJK - De ge meente Tholen raakt molen De Nijverheid aan de Oudelandseweg in Sint-Maartensdijk niet kwijt. Het was de bedoeling die molen uit kostenoverwegingen af te stoten, maar geen enkele instantie lijkt zich over het object te willen ont fermen. Zo kreeg de gemeente van de stichtingDe Hollandsche Molen te horen dat die instantie slechts met sloop bedreigde molens aan koopt. Eenzelfde geluid kwam van de vereniging De Zeeuwse Molen. Volgens gemeentewoordvoerder F. Baks is de molen recentelijk nog grondig gerestaureerd en staat het object er schitterend bij. Van sloop is daarom absoluut geen sprake. Het Thoolse college van B en W heeft zich er dan ook bij neergelegd dat de molen in gemeentehanden blijft. Overigens gaat een groepje vrij willigers zich over De Nijverheid ontfermen. W. G. Robbe was er ja renlang molenaar, maar heeft die functie onlangs neergelegd. Om dat hij de enige molenaar was, le verde dit een groot probleem op. Om dit in de toekomst te voorko men zal met een groep gewerkt worden. De vrijwilligers die zich hebben aangemeld krijgen, indien nodig, een speciale opleiding die de gemeente zal betalen. De poging van de gemeente molen De Nijverheid in Sint-Maartens dijk af te stoten om zo geld uit te sparen, is op niets uitgedraaid. foto Willem Mieras van onze verslaggever Marten de Jongh KRUININGEN - De Reimerswaalse muziekverenigingen moeten wachten op een oplossing voor hun financiële problemen. De noodkreet aan het adres van de raad leidde dinsdagavond niet tot concrete resultaten tijdens de ver gadering over de gemeentebegroting voor 1997. De PvdA trok een voorstel in dat de clubs had kunnen helpen. Het plan leek bij voorbaat kansloos bij een eventuele stemming. De bedoeling is de financië le perikelen nu aan de orde te stellen in de gemeentelijke commissie welzijn. De Reimerswaalse korpsen voorzien binnen enkele jaren de ondergang van enkele clubs als de gemeente de subsi dies niet verhoogt. Het voorstel van de PvdA was de inkomsten uit evenementen zoals kermissen en de mosseldag direct ten goede te laten komen aan andere acti viteiten die bijdragen aan de leefbaar heid van de dorpen. Dat zou ruimte bieden om toe te groeien naar vergoe dingsnormen van de Stichting Samen werkende Muziekorganisaties Neder land. De PvdA trok het voorstel in om niet bij voorbaat alle kansen op succes te ver gooien. De begroting '97 werd overigens vrij soepel aangenomen, zij het dat de frac ties met een hele reeks eigen voorstel len kwamen. Een gering aantal werd uiteindelijk ook in stemming gebracht. Eenstemmig aanvaardde de raad een motie van de WD die pleitte voor ver laging van het huurwaardeforfait. De bedoeling is die motie onder de aan dacht te brengen van de Tweede Kamer. Voorrang Bijna succesvol was het WD-voorstel om met voorrang te gaan werken aan een herziening van het bestemmings plan buitengebied. De stemmen staak ten. CDA BBR en één PvdA-raadslid steunden de liberalen. Het voorstel komt opnieuw ter sprake tijdens de volgende raadsvergadering. WD- fractievoorzitter I. Vogelaar legde uit waarom hij haast wil zetten achter een herziening. „De nota's over wonen, re creatie en bedrijventerreinen, het landschapsbeleidsplan en het bestem mingsplan buitengebied zijn onlosma kelijk met elkaar verbonden. De gege vens van de nota's verouderen en hebben daardoor minder actuele waar de als bouwsteen voor het bestem mingsplan buitengebied." Vogelaar wees verder op ruimtelijke ontwikkelingen als de ruilverkaveling Inkel, nieuwe infrastructuur ten oos ten van Schelde-Rijnkanaal en de rea lisering van de Zoomweg-Noord. Ont wikkelingen waarbij ook Reimerswaal bestuurlijke daadkracht moet kunnen tonen. Diverse voorstellen van Bewoners Be langen Reimerswaal (BBR) kregen on voldoende steun. Bijvoorbeeld het voorstel de dorpsraad Hans weert twin tig mille te geven voor het zelfstandig opzetten van kleinschalige projecten. Alleen de PvdA stemde daar voor. On voldoende steun kreeg ook het voorstel tien mille uit te trekken voor uitvoering van de nota recreatie en toerisme. Daarvoor bleek alleen de WD te por ren. van onze verslaggever Marten de Jongh HANSWEERT - Het keerpunt voor de bus in Hansweert komt aan het eind van de Boomdijk. Met dat voorstel geeft het dage lijks gemeentebestuur van Rei merswaal gehoor aan de wens van een aantal dorpsbewoners. Zij uitten tijdens een hoorzit ting vorig najaar kritiek op een eerder plan de zogeheten buslus aan te leggen halverwege de Boomdijk. Uitvoering van het nieuwe voorstel is wel twee keer zo duur. Het kost in totaal zo'n negentig mille. Bewoners ageerden tegen een keerlus halverwege de Boom dijk omdat die ten koste zou gaan van een plantsoensti-ook. De locatie was in hun ogen ook ongelukkig vanwege de nabij heid van het bejaardenhuis Ma- ria-Oord. Dit in verband met mogelijke geluidsoverlast. Een keerpunt aan het eind van de Boomdijk, tegen de Zeedijk aan, lost beide problemen op. Voq een buslus op de oorspronkeli ke plek lag waarschijnlijk ee mooie subsidie van de Rijk?' overheid in verschiet. Burgtj meester en wethouders gaan er van uit dat een keerpunt op d nieuwe locatie ook goede kaïf maakt op subsidie. Het zou gasf om een bijdrage van ongeveé 46 mille. De bedoeling is dj keerlus aan te leggen zodra duf delijkheid bestaat over dj Rijksbijdrage. f Herinrichting De aanleg van de keerlus houd1 verband met de herinrichtirjj van Hansweert tot dertig-kilt? meterzone. De herinrichtih was voor de busmaatschapp? ZWN aanleiding om te zoeke1 naar een alternatieve route. D' buslus komt maandag ter sprd ke ti j dens de vergadering van cP gemeentelijke commissie opeif bare werken en verkeersveilig* heid. De bijeenkomst begint oï' 19.30 uur. I van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert BURGH-HAAMSTEDE - Het bestuur van de Stichting Renes se is gematigd positief over deelname aan het Recreatief Milieu Centrum (RMC) in Re- nesse. De na voorzitter C. W. Veerhoek meest enthousiaste voorstander, A J. Padmos, heeft als adviseur geen stemrecht meer. Dat geldt ook voor de fer- ventste tegenstander, C. Verton. Hij vreest voor 'een financieel debacle'. Op J. M. Schot na, spraken de bestuursleden zich uit voor een bijdrage van 7,5 ton van de stichting in de inrichting van het RMC, dat in het kamp huis aan de Wilhelminaweg wordt gevestigd. De gemeente Schouwen-Duive- land zou het resterende bedx-ag van ongeveer zes ton moeten bijdragen. De stichting legt daarnaast de eex-ste drie jaar 75.000 gulden bij voor de ex ploitatie, de gemeente de rest, naar schatting 125.000 guldet; Na die eex-ste drie jaar zou de gé* meente een vast bedx-ag voor hé* exploitatietekort moeten reser' veren, en legt de stichting de reé] bij. W. P. Bx-oeders en Schot vx-ees1 den voor financiële tegenval* Iers. „De kosten en opbrengsteT zijn op het schexpst van de sned' bei-ekend", aldus Bx-oeders. „B- wordt uitgegaan van 40.000 be1 zoekers per jaar. Een aantal vajJ 25.000 lijkt me realistischer." 1 Voor de aanschaf van de speleij' kosten ongeveer 1,8 miljoej* gulden, is een subsidie toege1 kend van 1,3 miljoen gulden ui1 de Tnterreg'-pot .voor grens1 overschrijdende projecten. 1 „Het kost ons zelf maar zes toxi' Nu we debuitenkans hebben oij: via Brussel zoveel geld te krij* gen, moeten we er gebruik vai1 maken", zei Veerhoek. „Voorre' latief weinig geld hebben w( stx-aks een enoxm goeie attracti1 die zorgt dat het centx-um goe gaat lopen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 22