Varkensmester houdt poot stijf PZC Eerste paal voor bouwplan Seispark 'Vluchtstoelen' voor ouderen Sas Papegaaienburg wordt opgeknapt 'Vluct voor o Commissie verdeeld over hoogbouw bij golfbaan Goese Meer zeeland w14 J. Wouters wil nu met collega twee stallen bouwen aan Welzingedijk Nieuwland Inbraak Goes in scene gezet Inbraakpogingen Middelburg Plannen voor betere campings Drankrijder raakt rijbewijs kwij Politie bekeurt 141 hardrijders Geluidsapparatuur weg uit auto Arnemuiden krijgt snel weer hertenkamp Smerdiek houdt De Nijverheid binnen grenzen Uw avondwinkel gaat 's morgens vroeg aflopen. donderdag 30 januari 1997 Wethouder P. M. Bruinooge van Middelburg slaat de eerste paal voor de wijk Seispark. foto Ruben Oreel van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - Wethouder P. M. Bruinooge van Middelburg (ruimtelijke ordening) heeft woensdag de eerste paal geslagen voor het Seispark aan de rand van de stad. Het bouwplan bestaat uit in totaal 32 huizen. Eenentwintig daarvan worden nu gerea liseerd. Zes kunnen er in een later stadium bijkomen en nog eens vijf, grote landhuizen kunnen aan de overkant aan de Sandberg- laan worden gebouwd. Middelburg" kampte de laatste jaren met een terugval in de wo ningbouwproductie. Oorzaak daarvan was onder meer het uit blijven van nieuwe bestemmingsplannen. Dat leidde, samen met een grote kooplust onder het publiek en een lage rentestand, tot een onrustige woningmarkt. Dat is een van de redenen waarom dé gemeente Middelburg bij hoge uitzondering besloot in te stemmen met de volledig particu- liere exploitatie van een aantal bouwgronden. Behalve bij het Seispark, gebeurt dat ook aan de Kruisweg en aan de Kruitmo- lenlaan. Prooijenspark Recent, is de gemeente begonnen met de uitgifte van kavels in het jongste nieuwbouwplan, het Prooijenspark. Binnenkort komen de plannen voor Molenwater, Veldzigt, Veersepoort en Ter Veste in een uitvoeringsschemaWethouder Bruinooge zei dat er bin nenkort weer voldoende nieuwbouwwoningen te vinden zijn in Middelburg voor starters, maar ook voor gezinnen, doorstro mers en senioren. GOES - Een 28-jarige vrouw uit Goes heeft vorig jaar novemj ber een inbraak in haar woning in scène gezet om verzekè ringsgeld te kunnen opstrijken. Ze heeft dit bekend tegenove: de politie. Ze deed vorig jaar november aangifte van inbraak. Toen di politie poolshoogte kwam nemen, vond deze braaksporen bi het slaapkamerraam. Ook was de inhoud van laden en kastel uitgesmeten over de vloei- De verzekering schatte de schadi op zo'n zevenduizend gulden. De recherche die de inbraak onderzocht, kreeg op een gegevei moment argwaan. Dinsdag werd de vrouw aan de tand ge' voeld. Daarop bekende ze dat ze uit geldgebrek de inbraak ij scène had gezet. De verzekering had de vrouw nog niet schadeloos gesteld. D politie heeft proces-verbaal tegen haar opgemaakt. De bej schuldigingen die tegen haar worden geuit zijn het doen va^ een valse aangifte, valsheid in geschrifte en poging tot oplichi ting. MIDDELBURG - Op vier plaatsen in Middelburg is in d nacht van dinsdag op woensdag geprobeerd in te breken ii een auto. In alle gevallen was een ruit ingeslagen. De pogin gen vonden plaats op de De Ruyterstraat, de Nieuwe Vlisj singseweg (tweemaal) en op de Vlissingsesingel. De politi vermoedt dat een dader heeft geprobeerd in te breken, omda de auto's vlak bij elkaar stonden geparkeerd. Uit de auto wordt overigens niets vermist. ZIERIKZEE - Van de zestig recreatieondernemers in de West hoek die hun bedrijf moeten verplaatsen om natuurontwik keling mogelijk te maken, hebben 36 al een plan ingediend bi' de gemeente. Daarin geven ze aan hoe ze de kwaliteit van hui camping willen verbeteren. Volgens de Regiovisie moeten d campings verhuizen naar compensatielocaties op minder ge voelige plaatsen, waar ze de kwaliteit van hun bedrijven kun nen verbeteren. Er is in totaal tachtig hectare voor gereser veerd. De ondernemers worden binnen de gemeente begeleii door een herverkavelaar. ZUIDZANDE - Een 51-jarige automobilist uit Oostbur: moest dinsdagavond kort voor middernacht zijn rijbewijs in leveren bij de politie, omdat hij onder invloed van alcohol O] de Mariastraat in Oostburg reed. Diezelfde nacht werd een veertigjarige inwoner van Terneu zen aangehouden in de Guido Gezellestraat in zijn woon plaats. De man kreeg een rijverbod van één uur opgelegd ei een boete van 350 gulden, omdat hij teveel gedronken h MIDDELBURG - Bij snelheidscontroles op de Noordweg Sint Laurens, de Langendam in Zoutelande, de Oostkapelse weg in Serooskerke en de Torenweg in Middelburg heeft d politie woensdag 141 bekeuringen uitgedeeld. Vooral op d Torenweg was het raak. Daar reden in nog geen twee uur tijc ruim zeventig automobilisten te snel RITTHEM - Uit een auto, die geparkeerd stond aan de Ram mekenswegbij Ritthem, is woensdagmiddag" een radiocasset terecorder gestolen. De waarde van het apparaat bedraag 595 gulden. van onze verslaggeefster Edith Ramakers NIEUW- EN ST JOOSLAND - De Brabantse varkensfokker J. Wouters geeft zich niet zomaar gewonnen. Met zijn collega W. Timmermans uit Boxtel heeft hij bij de gemeente Middelburg een nieuwe aanvraag ingediend om aan de Welzingedijk in Nieuw- en Sint Joosland twee varkensstallen te bouwen. De aanvragen voor de milieuver gunningen worden afzonderlijk beoordeeld en liggen tot en met 27 februari ter inzage bij de ge meente Middelburg. van onze verslaggeefster ARNEMUIDEN - Zo spoedig mogelijk wordt er begonnen met de bouw van een nieuw on derkomen voor herten in het hertenkamp in Arnemuiden. Het hertenkamp ligt er nu verla ten bij en wacht op een grote op knapbeurt. In december zijn de zes herten, drie bokjes en drie hindes. verkocht. „Daar stond ik helemaal achter. Het kamp was een grote mod derpoel geworden en als de die ren hier aan de Singel waren ge bleven, hadden ze een ellendige tijd beleefd. De bodem had zich dan ook nooit kunnen herstel len", zegt Jo Theune, verzorger van de herten. Binnenkort kan de Arnemuide- naar zijn hobby weer uitoefe nen. „Ik ben er heel blij mee dat de gemeente heeft besloten dat er een nieuw hertenverblijf komt. Het zal nog wel zeker een half jaar duren voordat de bo dem hersteld is en voordat de nieuwe hei-ten op de jonge aan plant mogen lopen. Maar het be gin is gemaakt." Na de opknapbeurt zullen 1 bok en 3 hindes het hertenkamp be volken. „Het kamp is wel twee keer zo groot als het vorige, De beesten hebben ruimte nodig. Als het aan mij. ligt, zou ik ook wel een kalkoen of ander klein vee willen verzorgen. Dat wordt het er in 't Singeltje nog leuker op." van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - De bouw van twee blok ken appartementen op het golf baanterrein in het Goese Meer verdeelt de Goese commissie ruimtelijke ordening, hoewel het plan in overleg met de pro jectontwikkelaar en bezwaar den inmiddels is bijgesteld. CDA WD en SGP/GPV/RPF kunnen leven met het compro mis, waarin één blok met acht appartementen is geschrapt. GroenLinks voelt er weinig voor, evenals D66, die vindt dat hoogbouw niet past in het Goese Meer. De PvdA wil zich nog in tern beraden, maar is niet erg enthousiast. De voorstanders hebben overigens een numerie ke meerderheid in de raad. Ontwikkelingsmaatschappij Het Goese Meer BV wilde aan vankelijk een hotel bouwen bij de golfbaan, maar zette dat plan om in een appartementencom plex. Een hotel zou onvoldoen de rendabel zijn. Het dagelijks gemeentebestuur bleek bereid aan een bestemmingsplanwijzi ging mee te werken. Enkele omwonenden tekenden echter protest aan. Zij vreesden voor vermindering van het uit- SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen raakt molen De Nijverheid aan de Oude- landseweg in Sint-Maartens dijk niet kwijt. Het was de bedoeling die molen uit kosten overwegingen af te stoten, maar geen enkele instantie lijkt zich over het object te willen ontfer men. Zo kreeg de gemeente van de stichting De Hollandsche Molen te horen dat die instantie slechts met sloop bedreigde mo lens aankoopt. Eenzelfde geluid kwam van de vereniging De Zeeuwse Molen. Volgens gemeentewoordvoer der E Bakx is de molen recente lijk nog grondig gerestaureerd en staat het object er schitte rendbij. „Bovendien is de molen in prima staat." Van sloop is daarom absoluut geen sprake. Het Thoolse college van B en W heeft zich er dan ook bij neerge legd dat de molen in gemeente handen blijft. In een eerder stadium had J. Wouters voor de Welzingedijk een bouwvergunning gekregen voor de bouw van een varkens stal. De Brabantse varkensfok ker wil nu op datzelfde perceel echter twee varkensstallen te gen elkaar aan bouwen, waarin twee bedrijven gehuisvest worden. Die wijziging van de bouwvergunning is intussen af geketst. J. Wouters heeft daarte gen echter bezwaar ingediend bij de commissie bezwaar- en beroepschriften. Die zaak loopt nog. Geweigerd Rutger Kwekkeboom, admini stratief juridisch beleidsmede werker van de sectie bouwen en wonen van de gemeente Middel burg, legt uit: ..Eind 1994 werd Wouters een bouwvergunning voor die plaats geweigerd. De commissie bezwaar- en beroep schriften adviseerde het college toch de twee bouwvergunnin gen te verstrekken: een voor de Welzingedijk en een voor de Boomdijk. De Boomdijk is in een later stadium afgevallen omdat hij daar geen milieuver gunning voor kreeg. Die dijk is tegen verzuring beschermd ver klaard." Twee stallen Vandaar dat J. Wouters nu zijn pijlen richt op de Welzingedijk. Met W. Timmermans heeft hij bij de gemeente twee milieuver gunningen ingediend met het verzoek om per stal 3.240 var kens te houden. Milieuzaken toetst per inrichting. J. Piersma, juridisch beleidsmedewerker afdeling milieuzaken: „Volgens onze berekeningen mogen Wou ters en Timmermans ongeveer 2.280 en 2.450 varkens per stal houden. Opnieuw hebben we de relatie bekeken tussen de om vang van de ammoniakuitstoot uit de mest van de veehouderij en het effect daarvan op nabij gelegen verzuring gevoelige ge bieden. Zo komen wij op dat aantal." Als de commissie bezwaar- en beroepschriften adviseert dat de bouw voor de twee stallen door mag gaan, is de constructie van twee bedrijven in strijd met het bestemmingsplan. Over en kele weken geeft de commissie advies aan het college. zicht, vonden dat het plan niet in overeenstemming was met het beeld dat de projectontwik kelaar hen had voorgeschoteld: het Goese Meer, ruimte, een weidse blik. De commissie ruimtelijke ordening spoorde wethouder C. R. M. M. Linssen dan ook aan een tussenweg te zoeken. Zijn bemiddeling heeft ertoe geleid dat van de drie ap- partementenblokken er één is geschrapt en dat er meer reke ning is gehouden met 'zichtlij nen'. Volgens Linssen ligt er nu een redelijk compromis. Protest Niettemin volhardt één van de twee oorspronkelijke bezwaar den in zijn protest tegen appar- tementenbouw aan de overzijde van de Krukweg. Bovendien zijn er nieuwe bezwaarden bij gekomen. Een familie die een kavel heeft gekocht ten noorden van de bouwlocatie is bang voor verlies van privacy. De project ontwikkelaar zou haar een al ternatieve kavel aanbieden, maar de familie heeft daarvan niets meer gehoord. Daarnaast roerden vertegen woordigers van de Vereniging van Bewoners van het Goese Meer zich woensdag tijdens een vergadering van de commissie ruimtelijke ordening. Een groeiend aantal leden zou tegen het bouwplan zijn. Linssen ver baasde zich erover dat hij die geluiden pas nu hoort. Niette min is de kans reëel dat tijdens de te voeren planologische pro cedure door verschillende be woners bezwaar wordt aangete kend, met de nodige vertraging vandien. Ongewijzigd Linssen liet weten dat hij zijn compromisvoorstel handhaaft en ongewijzigd in de raad brengt. Daar kan hij in elk geval rekenen op de steun van CDA WD en SGP/GPV/RPF en waarschijnlijk de andere colle geleden. al met al een ruime meerderheid. GroenLinks vindt de appartementenblokken te massaal en is dus tegen. D66 zit op die lijn en pleit voor laag bouw op die plaats. De PvdA wil eerst fractieberaad. Woord voerder H. W. Hoogerland zette wel vraagtekens bij het ver meende feit dat de projectont wikkelaar afspraken met zowel één bezwaarde (kavelruil) als met de Vereniging van Bewo ners van het Goese Meer (tijdig informeren) niet is nagekomen. van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - Nog geen twintig jaar nadat de wijk Pa pegaaienburg in het noordoos ten van Vlissingen verrees, on dergaat een deel van die wijk dit jaar een fikse opknapbeurt. Het aanpassingsplan voor de Kanariesprenk voorziet in het verplaatsen van parkeerter reinen, het vergroten van tui nen en het slopen van schuur tjes aan de voorzijde van wo ningen, die achter de huizen weer worden opgebouwd. Het Kleiwegpad, dat nu een fiets pad is, wordt opengesteld voor auto's. De woningbouwvereniging Basco heeft vorig jaar 223 wo ningen aan de Kanariesprenk verkocht aan Staal Bankiers uit Den Haag. De nieuwe eige naar heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend om de tuintjes van ruim dertig wo ningen te mogen vergroten. Daarvoor moeten parkeer plaatsen wijken. Die keren ten noorden van het Kleiwegpad terug. Tevens wil Staal Ban kiers in een aantal van die gro tere tuinen nieuwe schuurtjes bouwen en de bergingen die nu voor de huizen staan, slopen. De plannen van Staal Ban kiers zijn weliswaar in strijd met het geldende bestem mingsplan Papegaaienburg I, maar passen wel in de visie die de gemeente Vlissingen zelf al had ontwikkeld voor de wijk. De Papegaaienburg had toch een impuls nodig om leefbaar der te worden. De gemeente wil er daarom toch aan mee werken. Tegelijk met de op knapbeurt die Staal Bankiers voor ogen heeft, wil zij dan de verkeerscirculatie, het open baar gebied en de verlichting van de Kanariesprenk verbe teren. Rondweg De woningen aan de noordzij de van de wijk zijn slecht be reikbaar. Het Kleiwegpad werd daarom al incidenteel gebruikt door auto's en dat *1 wordt nu gelegaliseerd. Er ontstaat zodoende een rond weg om de wijk. Op de Flamin- goweg geldt voortaan eenrich tingsverkeer. Tevens worden er diverse drempels aangelegd en de maximumsnelheid wordt beperkt tot dertig kilo meter per uur. Daarmee wordt bovendien aan een vaak ge hoorde klacht van bewoners over te hard rijdende auto's op de Flamingoweg tegemoet ge komen. Tussen de huizenblokken komt meer openbaar groen. Langs het Kleiwegpad is een bomenrij voorzien als een groene afscheiding tussen de Kanariesprenk en het achter liggende gebied. Samen met Delta Nutsbedrijven gaat de gemeente een nieuw verlich tingsplan opstellen. Er komen meer lantaarnpalen, die bo vendien ook zullen branden. Nu is de Kanariesprenk slecht verlicht. Van de weinige lan taarnpalen die er staan, brandt een deel maar tot elf uur 's avonds. Het aanpassingsplan voor de Kanariesprenk ligt vanaf van daag, donderdag, tot en met woensdag 26 februari ter inza ge in het Vlissingse stadhuis. SAS VAN GENT - In de rest van Nederland zijn evacuatiestoe- len al aardig ingeburgerd, maar in de Zeeuws-Vlaamse verzor gingshuizen zijn ze, voor zover de De Redoute-directeur O. van Gysel in Sas weet, nog niet zo bekend. De evacuatiestoelen kunnen bij brand of andere ca lamiteiten worden gebruikt om slecht ter been zijnde mensen comfortabel van de trappen af te 'rijden' en op die manier snel buiten de gevarenzone te bren gen. Een vertegenwoordiger van het bedrijf dat de stoelen levert, liet woensdagmiddag zien hoe makkelijk de evacuatiestoelen te bedienen zijn. Met één vinger aan de stoel liet hij 'proefkonijn' Van Gysel naar beneden glijden. De directeur van het verzor gingshuis wilde de bewoners maar laten zien dat de stoelen veilig en makkelijk zijn. Het Sasse verzorgingshuis heeft eind vorig jaar vijf evacuatie stoelen aangeschaft en Van Gy sel verwacht dat er over niet al te lange tijd nog twee bijkomen. De kosten van de stoelen, zo'n- 3,5 mille per stuk, heeft De Re doute uit het normale begro tingsbudget gehaald. Van Gy sel: „De zorgsector heeft de laatste jaren inderdaad moeten bezuinigen. Maar toch vonden wij dat er geld moest kornet voor deze reddingsstoelen. Hel gaat niet om een luxe artikef maar om een voorziening in hef kader van het brandveiligheids^ beleid. Mensen die zelf niet of niet zo goed meer lopen, kunner door de evacuatiestoelen in ger val van nood snel naar buiten.f Het personeel van De Redout? oefende al eens met de stoeleif en ook de brandweer probeerdf het systeem al eens uit. a In het Sasse bejaardenhuis werlf den woensdagmiddag een cliënt tenraad, de opvolger van dr vroegere bewonerscommissie en een cliëntenklachtencom* missie geïnstalleerd. Verzorg gingshuizen zijn verplicht orr dergelijke organen in huis t(v hebben. Van Gysel: ,,We zi]f daar, net als veel andere tehuif zen overigens, inderdaad wat tr laat mee. Maar we waren eersf met een aantal andere zaken bef zig en daarnaast kostte het nogf al wat moeite om kandidaten tl vinden. Vanaf nu voldoen we ir elk geval aan alle wettelijke ei| sen." r f MIDDELBURG j Cursussen - De Zeeuwse Volks!0 universiteit begint op dinsda| 11 februari met een cursur Kleur en Stijl, de lessen zijn of zes middagen van half twee to§ half vier in het ZVU-bureau if Middelburg. F Vlissingen pakt de wijk Kanariesprenk gron dig aan. foto Ruben Oreel van onze verslaggever René Hoonhorst Bij ons heeft u werkelijk alle tijd voor uw boodschappen. Rustig winkelen na een lange dag. Of nog even een snelle boodschap voor late trek of onverwachte visite. Het kan allemaal! Maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00 tot 22.00 uur. Zaterdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Dus elke avond koopavond en een lekker lange zaterdag Albert Heijn Miro Center Vlissingen: 1200 gratis parkeerplaatsen. W E

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 14