Niemand komt aan Knoester-tijd Ontwikkeling jongensturnen baart Ben Vermandei zorgen PZC Zandbergen ook solo naar vrijwel perfect optreden Vijf keer goud voor Eelco van Gemert sport 18 Zeeuwse zwemtop jaagt op kampioenschap weer tevergeefs op record Schaakstrijd kent nu weer vier leiders maandag 27 januari 1997 van onze verslaggever Frits Bakker OOSTBURG - Het hoofd richt zich even op in een moment van opperste concentratie, de han den hangen losjes wapperend langs het lichaam. Maartje van Keulen (17) zegt in de minuten voor de start: „Ik moet mijn ze nuwen omzetten in kracht, dan heb ik kans om te winnen." Voor het eerst die dag klipkt het on vermijdelijke op uilplaatsen door het zwembad. Sandra Temmerman (17) duikt weg en komt meiers verder als eerste weer boven. De Zeeuwse vrou- wentop gaat in De Eenhoorn in Oostburg het gevecht aan op een nummer dat altijd goed is voor strijd. Ryan Verplanke, vanwe ge het clubgevoel met geel zwarte vlaggetjes op beide wangen beschilderd, is koel- bloediger en sneller dan de con currentie. In het Zeeuws zwem- kampioenschap is de toon gezet. De vrouwen hebben geopend met de wisselslag. Het is zoiets als de tienkamp in de atletiek, maar dan in het water en alles samengepakt in een race van iets meer dan twee minuten. Voor de allrounders van de zwemsport is het een ultieme vormtest. Zeker als het - zoals op de Zeeuwse winterkampi oenschappen - de eerste kracht meting is van het toernooi. Wie is super, wie niet. Wie kan op de combinatie van souplesse, ele gantie en kracht boven alles uit stijgen. Het openingsnummer van het kampioenschap is het verhaal van een prestigeslag. Vooraf de historische feiten. Het Zeeuws record op de tweehon derd wisselslag bij de vrouwen (vier keer vijftig meter vlinder slag, rugslag, schoolslag en vrije slag) staat al bijna tien jaar met 2.23.14 op naam van Marleen Knoester. De veelzijdigste van de Knoester-zusjes (nu 28) zwom de toptijd op het NK in Emmen op 5 maart 1988. Het weekeinde van die wedstrijden staat haar nog bij. Marleen Knoester, die in Vlissingen woont en af en toe invalt als hulp in het zwembad, is in 1992 gestopt met wedstrijdzwem- men. „Ik ga zelden meer kijken, maar volg het nog wel. Het is leuk om te lezen dat mijn re cords nog niet verbeterd zijn." In haar vrije tijd doet Marleen Knoester tegenwoordig aan roeien. „Ik zit in het damesteam vanHoechst." De wandelende zwemencyclo- pedie Co Wagenvoort uit Goes, die zaterdag door griep is geveld en de wedstrijden niet kan bij wonen, heeft uit de recordboe ken gehaald dat het eerste Zeeuws record op de wisselslag van 1977 dateert. IvonneKlasen van De Bruinvis uit Sas van Gent was op 22 januari 1977 de eerste recordhoudster in een tijd van 2.47.1. Het werd eerst ver beterd door Irma de Waard (2.41.3) en Jolanda Spruyt (2.40.0) en later tot zes keer toe door Marleen Knoester. Twee andere Zeeuwse zwemsters hadden het record ook even in handen: de uit Breskens afkom stige Miranda de Zeeuw en een andere Knoester: de schoolslag specialiste Ariënne. Voor een schijnaanval op het re cord dienen zich zaterdag in Oostburg voor de finale aan: Ryan Verplanke (Scheldes- troom, volgt een hbo-opleiding aquatische ecotechnologie op de Hogeschool Zeeland): met negentien jaar de oudste van zes finalisten. Veelvoudig Zeeuws kampioene, dochter van trainer Frans Verplanke. Beste slag: schoolslag. Vooraf zegt ze: ,,Ik kan winnen, maar alleen als ik heel goed ben." Zwemt vanaf haar zesde en denkt nog niet aan stoppen. ..Ik heb niet het gevoel dat ik in mijn jeugdjaren ook maar iets heb gemist." Sandra Temmerman (Scheldes- troom, 17-jarige havo-scholie re): was in topvorm, totdat ze vorig jaar tot twee keer toe met de brommer tegen een auto op botste. „Het eerste ongeluk was in april. Ik kon een auto, die geen voorrang gaf, niet ontwij ken en sloeg over de kop." De li chamelijke schade: scheurtje in de aanhechting van de kruis band en schaafwonden op ar men en benen. „Ik was net her steld, toen ik in oktober op een kruispunt weer tegen een auto reed." Het gevolg: een zware kneuzing aan het onderbeen, die het zwemtalent weer uit het wedstrijdritme haalt. Maartje van Keulen (De Storm vogel, 17 jaar, volgt opleiding mdgo): is met de tweede snelste tijd voor de finale geplaatst. „Het ligt zo dicht bij elkaar dat we met drie, vier meiden kans maken om te winnen." Ze moet het hebben van de vrije slag en de schoolslag. „Maar in zo'n fi nale gaat het vooral erom hoe je mentaal bent. Ik kan - in een su perdag - mijn zenuwen omzet ten in kracht." Ellen van de Velde (Scheldes- troom, 14 jaar, vwo): „Ikprobeer mee te gaan met de toppers om bij de eerste drie te komen." Zwakste onderdeel: de vrije slag. Dus niet direct een kans hebster als het op de laatste eindsprint aankomt. Tipt op twee clubgenoten: Ryan Ver planke en Sandra Temmerman. Carolien de Milliano (Scheldes- troom, 15 jaar, havo): heeft al dagen toegeleefd naar dit kam pioenschap. „Ik ben zenuwach tiger dan anders, want ik voel dat er iets moois in kan zitten." Ryan Verplanke hijgt uit na haar overwinning op de wisselslag. Sandra Temmerman (boven) weet dat ze verslagen is. foto Charles Strijd Heeft de gave om ongemerkt mee te glippen in het geweld van de toppers. Kim Scholt (De Stormvogel, 13 jaar, brugklas): de jongste fina- liste, mooie techniek, door de jonge leeftijd nog iets te weinig kracht. Het sterkst op de vrije slag en de schoolslag, -maar maakt zichzelf geen al te grote illusies. „Ik zwem tegen meiden van wie ik nog nooit heb gewon nen." Vlinderen De wedstrijd. Sandra Temmer man vlindert naar een voor sprong met krachtige armsla gen. Ze tikt na vijftig meter aan met een ruime marge op Ryan Verplanke en Maartje van Keu len. Ellen van de Velde, Carolien de Milliano en Klim Scholt heb ben al meters goed te maken. „Ik had het gevoel dat ik snel op toe ren kwam", zegt Temmerman later. Ze zwemt verder weg op de rugslag, De Milliano knokt te rug, Verplanke is waakzaam. „Ik moet het hebben van de twee laatste slagen." De routinier slaat toe op de schoolslag. Ryan Verplanke leidt dus na drie van de vier onderdelen. „Ik keek even opzij en zag dat ik heel snel op kop lag." Sandra Temmerman: „Ik stortte in op de schoolslag en wist al dat ik ver loren was: als de schoolslag niet gaat, wordt de vrije slag ook niks." Dan komt de eindsprint: Verplanke zwemt superieur naar de zege, Temmerman komt meters tekort, De Milliano wordt derde voor Van de Velde. De Scheldestroom-meisjes dic teren de wedstrijd. Maartje van Keulen verbleekt bij dat ge weld, Kim Scholt wordt zesde. Het Zeeuws record blijft fier overeind. Marleen Knoester zwom 2.23.14, Ryan Verplanke (over twee dagen goed voor vijf keer goud) laat 2.28.0 noteren. Bijna vier seconden onder haar beste tijd, maar vijf seconden boven de toptijd uit 1988. Was het toen zo goed, of nu zo matig? Ryan: „Ik had, toen ik klein was, altijd het gevoel dat Marleen echte top was. En ik net niet. Ik heb er voor geleefd, alles voor gedaan, maar nu is het iets min der. Ik ga op zaterdagavond ge woon op stap met vrienden, ook als er zondag een wedstrijd is. Niet alles moet wijken voor het zwemmen. door Aector Doorns OOSTBURG - Voor Eelco van Gemert is het Zeeuws kampi oenschap zwemmen een kwestie van pieken. De 24-jarige zwem mer van De Stormvogel ziet de titelstrijd als een ideale voorbe reiding op het NK sprint waar voor hij de limiet heeft gehaald op de 100 meter wisselslag en 50 meter vlinderslag. De allrounder staat de laatste vijf jaar op eenzame hoogte in Zeeland. Ook op de Zeeuwse kampioenschappen in Oostburg was het niet anders: Van Gemert haalde spelenderwijs vijf keer goud. „Ik zie deze wedstrijd als uitdaging om mijn persoonlijke records scherper te stellen", zei hij zondag. Daarin slaagde de Stormvogel-zwemmer niet he lemaal, hoewel hij bij een van zijn favoriete nummers - de 100 vlinderslag - slechts eentiende seconde (58.4) boven het Zeeuws record zat. „Ik had in dit snelle zwembad eigenlijk ge hoopt onder de 58 seconden te duiken." De vijf overwinningen haalde Van Gemert op de 100 meter rugslag, de 50 en 100 meter vrije slag, 200 meter wisselslag en 100 meter vlinderslag. Met die totaalscore evenaarde hij zijn medailleoogst van vorig jaar. In zijn triomftocht moest Van Gemert dit keer zijn clubgenoot Sandy Pleyte voor laten gaan op de 100 meter schoolslag. „Dat was geen verrassing, want hij is sterker dan ik op de schoolslag. Eelco van Gemert zal de komen de jaren in Zeeland nog de te kloppen zwemmer blijven. „Ik hoop tot mijn achtentwintigste jaar op dit niveau door te gaan", zegt hij en passant. Hij ver wacht dat Sandy Pleyte zal uitgroeien tot zijn sterkste con current, want Cees van Houwe- lingen is al een tijd bezig met de afbouw van zijn loopbaan. Van Houwelingen: „Ik heb bewon dering voor wat Van Gemert doet. Hij traint twaalf tot vijf tien uur per week en is al jaren Zeelands beste zwemmer." Voor Van Houwelingen was het in Oostburg zijn tiende provincia le titelstrijd. „Ik train bijna niet meer, maar zolang ik in de me dailles kan zwemmen, ga ik door", aldus de bijna 34-jarige zwemmer van De Schelde. De titelstrijd bij cle vrouwen werd beheerst door Ryan Ver planke. De zwemster van Schel- destroom begon zaterdag met Eelco van Gemert grossierde in overwinningen in Oostburg. het winnen van het openings nummer: de 200 meter wissel slag. Daarna pakte ze nog vier keer goud: op de 100 meter vlin derslag, 100 meter schoolslag. 50 meter vrije slag en 100 meter rugslag. Vooral de winst op hel laatste nummer deed de zwem ster deugd. Ze haalde 1,7 secon de van haar beste tijd af. Eén Zeeuws record kwam op de tweede dag van het kampioen schap uit een onverwachte hoek. Sandra Temmermar schitterde op de 100 meter rug slag met een tij d van 10 59Het oude record van 1.06.43 stond op naam van haar oud-clubge note Ilse de Jonge. Daarmee lijkt de 17-jarige zwemster, die in haar categorie drie keer won terug op haar oude niveau. „Za terdag had ik een rotdag. Ik was ook best nerveus, want het was de eerste belangrijke wedstrijd na mijn blessure. Ik voel dat de conditie terugkomt, maar di1 record had ik nog niet verwacht. Maar wil ik meedoen met de na tionale top, dan moet ik in de 1.05 of lager zwemmen." Drie gouden plakken waren er ook voor Ellen van de Velde (Zeeuws jeugrecord 100 rnetei schoolslag), Judith Salomé, ook van Scheldestroom en voor hel jeugdige talent Sven Schieman van De Schelde bij de jongens van dertien jaar. De Stormvogel en Scheldes troom pakten het gros van de medailles. Vrijwel alle deelne mers kwamen tot hun beste sei- zoentijd. Het Zeeuws kampi oenschap werd afgesloten met 4x 100 vrije slag bij de mannen: een nek-aan-nek race tussen De Schelde en Stormvogel. doorCorné Boogaard OOSTBURG - Na de derde speeldag van het individueel Zeeuws schaakkampioenschap is de kopgroep uitgebreid tot vier man. Ralf Gommers, Johan de Wolf, Albert Riemens en Cor Jansen hebben vier en een halve punt verzameld uit zes wedstrij - den. Twee koplopers na de tweede ronde moesten in Oostburg te gen elkaar aantreden. Albert Riemens en Ralf Gommers hiel den elkaar in evenwicht en be sloten al snel tot remise. Dat gaf enkele achtervolgers de kans om op gelijke hoogte te komen. Betere stelling In de partij tussen Cor Jansenen Corné Boogaard had Jansen steeds de betere stelling, het geen uiteindelijk een pion en de winst opleverde. Johan de Wolf bereikte na een lange partij te gen René Tiggelman een eind spel met een pion meer, dat hij naar winst voerde. De middagzitting werd gestart met vier koplopers, die onder ling moesten strijden om de eer ste plaats. De Wolf en Riemens hielden het al na tien zetten voor gezien en deelden het punt. Dat gebeurde ook op het eerste bord, waar Gommers en Jansen te genover elkaar zaten, maar hier had de partij heel wat meer voe ten in de aarde. Op het derde bord had Hans Aangeenbrug bij winst het leidende kwartet kun nen achterhalen, maar hij vond Mark de Bruijne op zijn weg. Achterveld Door enkele remises in het ach tervolgende veld is er weinig aan de ranglijst veranderd. Gommers, De Wolf, Riemens en Jansen leiden voor De Bruijne, die een half punt minder heeft en een viertal spelers, onder wie oud-kampioen René Tiggelman met een punt minder. In groep 2 werd de strijd tussen de koplopers Koen Leenhouts en Wouter Bliek in het voordeel van Leenhouts beslist,.. Door af wezigheid van Leenhouts in de tweede partij zag Bliek echter weer kans langszij te komen door een overwinning op Dick Wolters. Zowel Leenhouts als Bliek heeft nu vijf punten, een half punt meer dan Frans Rikumahu, die Leen Schipper verschalkte. Achter Rikumaho volgen Veerle Leenhouts, Dick Wolters en Ko Kabboord met vier punten. Voorzitter commissie wedstrijdsport Zeeland voelt zich in de steek gelaten van onze verslaggever Mark Caldenhoven HALSTEREN - Al decennia zet Ben Vermandel zich met hart en ziel in voor de tumsport, al decennia trekt de 52-ja- rige trainer uit Sas van Gent „aan de bel" als dat volgens hem noodzakelijk is. Nooit met de bedoeling zichzelf op de borst te slaan, altijd in het belang van zijn zo geliefde sport. Dat was al zo in 1970, toen Ben Vermandei de nood klok luidde over het gebrek aan beleid bij het keurturnen binnen de Zebra - de toenmalige Zeeuws-Brabantse turn kring. Het is niet anders anno 1997. De trainer van de Sasse turnvereniging Thor vindt de Zeeuwse terugval bij het jongensturnen zelfs „een zeer ongezon de ontwikkeling". Zaterdag werd Zeeland bij de eerste ge combineerde regionale turnkampioen- schappen Brabant West/Zeeland in het Brabantse Halsteren door slechts ne gen turners vertegenwoordigd, van wie nota bene zeven van Thor. Dat is een historisch dieptepunt voor de Zeeuwse tumsport. Schrikbarender, in Verman- dels ogen, was echter de absentie van leden van het Middelburgse MTV'69 en het Goese Volharding, die zich in de Zeeuwse hiërarchie met Thor tot de top mogen rekenen. Nu leverden ook GV Koudekerke en WIK uit St. Annaland ieder één jongenstumer. „MTV en Volharding zullen best wel oorzaken kunnen aangeven waarom ze hier niet met jongens aanwezig zijn", zegt Vermandei, die ook optreedt als jurylid. „Maar van het traditionele drietal Thor, MTV en Volharding staan we in Sas van Gent wel alleen. Als Zeeuwse trainer en turnfanaat voel ik me dan door MTV en Volharding in de steek gelaten. Dat Volharding en MTV het zonder trainer voor de jongens moe ten stellen, baart me enorme zorgen." Barrière Vermande! heeft als voorzitter van de commissie wedstrijdsport van de regio Zeeland van de gymnastiekbond recht van spreken. „Kijk, jongensturnen is allang geen taboe meer. Die barrière is geslecht, maar het gebrek aan aanvul ling gaat in de toekomst de nodige pro blemen opleveren. Dat weet ik zeker. Bovendien zijn er in Zeeland geen trai ners die zich op de jongens richten. Dat is geen desinteresse - dat is overdreven - maar er wordt bij veel clubs te snel ge zegd dat ze gewoon geen trainer voor jongens hébben. Bij Thor is dat ook niet optimaal geregeld, maar we proberen er wel het beste van te maken. Dat mis ik een beetje bij andere Zeeuwse turn verenigingen." Tom Wilbrink van Thor maakt een hoeksteun op de brug. De turner uit Sas van Gent werd zaterdag Zeeuws kampioen in de categorie C3. foto's Willem Mieras Anthony van Assche hangt in de ringen. De 7-jarige turner geldt als een groot ta lent. Tommie Gerritse (14) en Tom Wilbrink (15) vertegenwoordigen Zeeland in ca tegorie 3 van de C-lijn. Het tweetal van Thor vormt daarmee, op topper Piet de Haze en de vanwege een blessure afwe zige Johnny den Engelsman na, de top in Zeeland. Tom Wilbrink pakte zater dag in de tweestrijd met kompaan en ploeggenoot Gerritse simpel de Zeeuw se titel, die dit jaar voor het laatst was te vergeven. Vanaf 1998 worden de kam pioenschappen per regio - Brabant- West/Zeeland - afgewerkt. Tom Wilbrink: „Vorig jaar hadden we met Perry van Ingen van MTV en John Stoutjesdijk van Volharding veel meer concurrentie. Ik vind het jammer dat die zijn weggevallen. Hoe dat komt? Ik denk dat veel turners de laatste tijd voor het springen hebben gekozen, ze ker bij Volharding." Vermandei: „Dat is begrijpelijk, maar de wedstrijdsport mag er nooit onder lijden." Tommie Gerritse: „In categorie 5C zat ik nog met zes jongens uit Zeeland, nu ben ik nog de enige." Vermandei: „Voor Tom en Tommie is de C-lijn het hoogst haal bare." Het toekomstige lichtpuntje in donkere Zeeuwse tumtijden bij de jongens is zonder twijfel de zevenjarige Anthony van Assche uit Sas van Gent, die zater dag in categorie 7C opnieuw ver boven zijn leeftijdsgenootjes uitstak. Volgens Vermandei is talent Anthony van As sche, die vier keer in de week traint bij bondstrainer Rob Stout op het steun punt in Ridderkerk, een topper in spé. ,,Als hij het restant van zijn lagere schooltijd optimaal weet te benutten, heeft hij op elf-, twaalfjarige leeftijd een dusdanige basis opgebouwd dat hij als topturner kan slagen. Verder wil ik voorlopig nog niet kijken." Potentieel Vermandei vindt niet dat Zeeland bij de eerste gecombineerde titelstrijd uit de toon valt. Hij heft niettemin het waar schuwende vingertje. „Ik denk dat veel clubs volgend jaar zeker met de neus op de feiten worden gedrukt. Delen op 50 is altijd beter dan delen op 2, toch? Het is hier met. jongensturnen dun gezaaid. Bij de meisjes is het potentieel aanzien lijk groter, maar ik vind wel dat Zeeuw se verenigingen de plicht hebben jon gens de aandacht te geven die ze verdienen. Dat zie je de laatste tijd veel te weinig." De gymnastiekbond kan volgens Ver mandei weinig voor Zeeland beteke nen. „DeKNGBkanopditmoment niet meer en niet minder aandacht besteden dan aan de andere regio's. Alle vereni gingen in Zeeland worden in de gele genheid gesteld aan jongensturnen te doen, maar het wordt niet opgepakt. Sterker nog: ze verlaten het schip een beetje. We moeten in Zeeland alerter zijn op opleidingen die door de bond worden aangereikt. Maar ja, dan moet er weer een stukje worden gereden..." In zijn functie als voorzitter van de commissie wedstrijdsport van de regio Zeeland constateert Vermandei boven dien een gebrek aan communicatie. De kritiek dat er niet of nauwelijks een te rugkerend overleg is tussen de Zeeuwse turnverenigingen trekt Ver-mandei zich aan. „Ik moet maar weer eens aan de bel trekken, want het is niet gezond wan neer we in de toekomst alleen nog in re creatieve sfeer iets aan jongensturnen doen. Het is best leuk als een paar van mijn jongens kampioen van Zeeland worden, maar* dat dient natuurlijk niet het algemene belang." Turnster MTV klaar voor NK door Kees Verkerke HALSTEREN - Conchita Zand bergen heeft tijdens de kampi oenschappen van de regio Bra- bant-West/Zeeland laten zien dat ze op weg is naar de nationa le turnt op. In sporthal De Kannebuis in Halsteren tumde zij vrijwel een foutloze wedstrijd met een nieuw persoonlijk record van 35.85 punten. De 14-jarige ta lentvolle turnster van MTV'69 uit Middelburg steelde vooral de show op de balk met een dubbele pirouette en een veel vuldigheid en moeilijke uit voerbare salto's tijdens de vloeroefeningen. Dat zij kampioen van de nieuwe regio Zuid-West Nederland werd, was slechts bijzaak. Als enige turnster in de A-lijn telde niettemin de waardering van de jury op sprong, brug, balk en vloeroefening. Vorig jaar was Zandbergen zeven maanden uit de running geweest door een meniscusoperatie. Maar in de cember behaalde ze op de Ne derlandse kampioenschappen voor clubteams al een score van 33.50 en een paar weken gele den verbeterde zij op een inter nationale wedstrijd in het Fran se Lilli haar- totaal tot 33.80. Met haar score van 35.85 in Hal steren was de derdejaars Athe neum-scholiere Conchita Zandbergen in haar nopjes. „Doordat ik vandaag geen con currentie had, kon ik vrijuit tur nen. Ik durfde risico's te nemen en dat pakte goed uit." Zand bergen, die in juni op het NK de concurrentie aangaat met onder- anderen Monique Nuyten (Slie- clrecht Sport) uit Goes, Gabriel- le Wannes (Zoetermeer) en Mar leen Deuning uit Nijmegen, had een perfecte uitstraling tijdens haar vloeroefeningen. Op speciaal voor haar geschre ven Latijns-Amerikaanse mu ziek vloeide ze van driedubbele achterwaartse salto's naar de overslagschroef, gevolgd door een dubbele voorwaartse salto. De waardering van 9.05 was net iets meer dan haar oefening op de balk. Daar kreeg ze de han den van het publiek op elkaar, nadat zij met een voorwaartse salto op de balk begon en al snel een dubbele pirouette draaide. Echter deze mislukte door te veel snelheid en viel van de balk. Het was het enige smetje op Zandbergens reeks. MTV'69- trainer Koos Hamels: „Er zijn maar weinig meisjes in Neder land die zo'n dubbele pirouette kunnen uitvoeren op de balk. Bij het inturnen lukte het wel. Je kan zien dat Conchita na haar blessure knap is teruggekomen, Zij heeft een enorme uitstraling en met twintig uur training in de week is zij momenteel uitste kend bezig. Ik heb alle vertrou wen in haar. Bovendien heeft zij de mogelijkheid om als juniore op de A-lijn een podiumplaats in juni op de NK te verdienen. Het turnniveau in Halsteren was niet echt hoog. Bij de vrou wen kwamen slechts zes turn sters uit op de B-lijn en één op de A-lijn. Alle overige turnsters kwamen in de wedstrijd uit op het laagste niveau (C-lijn). Ha mels: „Het is jammer dat zoveel meisjes op de C-lijn zitten. Vele verenigingen in Zeeland kiezen daarvoor. Bij MTV'69 hebben wij het doel gesteld om naar de A-lijn toe te werken. Ik weet dali er in Zeeland nog voldoende ta-j lent rondloopt, maar een aantal; verenigingen neemt niet dé moeite gebruik te maken vari onze accommodatie in Middel burg. Gelukkig hebben Atla: (Heinkenszand), Delta Spoil (Zierikzee) en VTV (Vlissingen) inmiddels wel de weg naar ons gevonden." Angst Het was niet vreemd dat MTV'69 veel podiumplaatser innam. Juniore Wendy Huijzei (12) uit Kloetinge zag haar titei in de B-lijn van Zuid-West Ne derland aan haar neus voorbi gaan door een fout aan de brug „Ik was vorige week tijdens d< training van de brug gevallen Ik had vandaag angst voor dit oefening", aldus Huijzen, die met een keurige oefening op de balk en vloer wel de Zeeuwse ti tel verdiende. Marty Meijer (EMM) uit Ter- neuzen werd Zeeuws kampioe ne bij de senioren in de C-lijn ei haar clubgenote Dorien de Gra ve behaalde de titgl bij de junio ren in de C-lijn. Kristel van Ha veren (MTV'69) werd eerste bi jeugd in de A-lijn en Bianca Wil lemse (MTV'69) werd Zeeuw kampioen in de jeugd B-lijn Eva Hanssens van G.V. Koude kerke verzamelde op de vier on derdelen de meeste punten vooi Zeeland in de jeugd C-lijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26