Smit en Daane luiden noodklok PZC Theo Rabout uit op eerherstel Nipte zege tennissers in bedrijfscompetitie sport Steeds minder vrouwen actief in de Zeeuwse atletiek sportagenda uitslagen vrijdag 24 januari 1997 z26 door Kees Verkerke KERKWERVE - Hoe slecht is het gesteld met de vrouwenatle- tiek in Zeeland? Het handjevol vrouwen, datjiu nog aan de start verschijnt van de Zeeuwse crosscompetitie, luidt de nood klok. Zij roepen de verenigingen op om de vrouwenatletiek te promoten. Als er nu niets ge beurt, bestaat de kans dat er binnen nu en een paar jaar geen vrouw meer aan de start staat van een loop wedstrijd. Greetje Smit (46) uit Kerkwerve telt op twee handen de deelne mers van de laatste crosswed strijden in Zeeland. Ze noemt willekeurige namen als Jopie Daane, Nellie van Horssen, Elly Westerweele, Leni van Kleeven, Willy de Nooijer, Tina Kats. Hermien Roggeband en Wilma van Donk, maar dat zijn stuk voor st.uk atleten die de 3 5 al zijn gepasseerd en dus de status van veteraan dragen. „Als je bij de senioren kijkt, zie je af en toe Anjolie Wisse, Petra Rasenberg, Marjanne de Voogd, Frederique Versluijs en Lia Me lis aan de start staan. Ook daar is het armoede troef. Bij de jeugd loopt er voldoende talent rond, maar zodra ze A-junior worden, is het weer gebeurd", maakt Smit duidelijk. ,.Ik heb het idee dat de jeugd geen pijn meer wil lijden. Dege nen die je nog wel ziet lopen, zie je na de wedstrijd in de kleedka mer uitgeput neervallen. Echt, ze hebben geen inhoud meer. Als ze een keer diep zijn gegaan, zie je ze maanden niet meer terug. En ligt dat nou aan de opvoe ding van de ouders of is het ge woon het tijdsbeeld?", vraagt de Delta Sport-atlete zich af. Greetje Smit begon op haar 35e jaar met hardlopen. Ze werd lid van Delta Sport in Zierikzee en is inmiddels een bekende ver schijning op cross-, weg- en baanwedstrijden. Ze verbeter de c-lubrecords, nam deel aan Nederlandse veteranenkampi- oenschappen en probeert tot op heden nog steeds persoonlijke records te verbeteren. „De laat ste jaren zie je steeds dezelfde gezichten op de wedstrijden. Dat groepje vrouwen wordt ook steeds kleiner. En als er een nieuw gezicht verschijnt, is het meestal van korte duur. Neem nou Liesbeth van Ast. In een jaar tijd loopt ze van de ene naar de andere overwinning. Maar waar is ze nu gebleven? Ik zeg maar, wat snel komt is snel weg." „Lopen kan een versla ving zijn. Als je regelmatig een duurloopje doet, voel je prettig. Als je onder de douche staat na een loop dan straalt er een lek ker gevoel door je heen." Na de laatse cross wedstrijd heeft Smit zich weer enorm opgewonden. Ze vindt dat de media en de or ganiserende atletiekverenigin gen te weinig oog hebben voor de vrouwenatletiek. Bovendien weet zij zich gesteund door een aantal atleten die dezelfde me ning zijn toegedaan. Jopie Daane (45) uit Vlissingen ziet de verschraling in de vrou- Greetje Smit: „Als er een nieuw gezicht verschijnt, is het meestal van korte duur." foto Pieter Honhoff doorSjaakSinke HOEK - Theo Rabout van Atletica moet morgen in de Braakmancross aan de bak om zijn leidende in de CZ-crosscompetitie te heroveren. Door ziekte moest hij de Deltacross missen, waardoor clubgenoot Pascal Meerman de leiding overnam, voor Jan de Bart (AV'56) en Eric Goossens (Scheldesport). Omdat de zes beste wedstrij den meetellen voor het kampioenschap blijft Rabout de favoriet voor de Zeeuwse crosstitel. Ed win de Leeuw (Dynamo) staat met vijf wedstrijden nogmaartwee punten achter Rabout, die nog maar aan vier wedstrij den deelnam. De organisatoren van Scheldesport hopen nog op na-inschrij vingen van onder meer Hans van de Griendt en de kampioen van 1996 Miquel van Tongeren, eiden van Atletica. De veteranentitel lijkt een prooi voor Pie- tervanHorssen (Dynamo) te worden. Zijn voorsprong op clubgenoot John Guequi- èrreisruim lOOpunten, terwijl de sterkste Zeeuwse veteranencrosser Peter Picavet (RKHAV) nog niet heeft ingeschreven. Marianne Provoost (AV!56) gaat bij de vrouwen voor de winst aangezien Anjolie Wisse (AV'56) nog niet op de deelnemers lijst staat. De titelstrijd bij de vrouwen gaat voorlo pig echter tussen lijstaanvoerster Mari anne de Voogd (Sporting Walcheren) en Frederique Versluys (Wielingen), welke laatste in de Deltacross verrassend met de overwinning naar huis ging. Veterane Jo pie Daane (Dynamo) is eerzuchtig genoeg om het haar jongere collega's zo moeilijk mogelijk te maken. Achter Daane gaan Elly Westerweele (Atletica) en Nelly van Horssen (Dynamo) voor de overige ere plaatsen. De wedstrijden worden gehouden op het Recreatiepark "De Braakman" te Hoek. Programma: 12.15 uur: 1100 meter pupillen, 12.45 uur 1500 meter meisjes D, 13.00 uur: 2200 meter jongens D, 13 .15 urn-: 2200 meter meisjes B/C en korte cross vrouwen, 13.30 uur: 3300 meter jongens C en meisjes A 14.00 uur: 4500 meter jongens B en korte cross mannen, 14.30 uur: 7500 meter jongens A en veteranen H50+. 15.15 uur: 10.500 meter mannen en veteranen H40. wenatlétiek al jaren met lede ogen aan: „Ik heb al zo vaak ge probeerd om het te stimuleren. En als er dan een nieuw gezicht aan het front komt en ze stoten him teen een keer tegen een steen, ben je ze alweer kwijt. Maar ik wil niet alleen de vrou wen de schuld geven. We moeten ook de oorzaak zoeken bij de verenigingen. Kijk nou eens op een wedstrijd. De laatste keer moesten de vrouwen vroeg in de middag een cross lopen. We wer den tussen de jeugdwedstrijden gepland, terwijl de mannen hal verwege de middag onder alle aandacht van publiek de wed strijd afwerkten", stelt Daane, die zelf ook steeds minder wed strijden loopt. „Ik mis waardering als vrouwe lijk atleet. We worden veel te veel vergeleken met de tijden van de mannen. Hoe bestaat het", aldus Smit. De Delta Sport-atlete heeft ook een brief geschreven aan de voorzitter van de Stichting Zeeland Atle tiek: Frank Bordui. Daarin vraagt ze om aanpassing van het KNAU-reglement voor vetera nen. „Bij de mannen worden in de Zeeuwse crosscompetitie wel leeftijdsgrenzen getrokken voor het prijzengeld en klassement. Bij de vrouwen wordt vanaf 35 jaar alles op één hoop gescho ven." Visie Daane: „Ik vind dat de atletiek verenigingen alert moeten zijn. Ten eerste moeten ze binnen de vereniging een trainer neerzet ten met een duidelijk visie, die vrouwen in de loopsport willen begeleiden. Ik denk dat de jeugd meer wedstrij dgericht getraind moet worden. Hoe eerder je pijn lijdt, hoe zachter het later is. Ik weet hoe moeilijk het is om de jonge meiden van nu te interes seren voor gerichte wedstrijd sport. Maar er moet iets gebeu ren." Smit: „Als er niets gebeurt, dan bhj ven we in hetzelfde kringetje draaien. Wij worden steeds ou der en er komt geen aanwas vanuit de jeugd. Dat is de dood steek voor de vrouwenatletiek. Laten ze eens een voorbeeld ne men aan Anjolie Wisse en Irma Heeren. Die twee Zeeuwse atle tes zijn Nederlandse top. Van die uitstraling moeten we ge bruik maken." door Michel Verberkmoes HOEK - Right Line was in de be- drijfscompetitie in de Ador-hal te sterk voor het team van De Paepe. Tony Seen startte na mens Right Line met een zwaar bevochten 5-3 zege op Jacky de Paepe. Kees Kommers moest verrassend de punten delen met Jan Goethals. Harry Riemens versloeg Peter Klooster met 10- 4, waardoor Right Line met 5-1 voorkwam. Paepe kwam terug in de wed strijd, dankzij de inbreng van Davy Pielaet. In het enkelspel versloeg hij Ton van der Zeijst met 9-4, in de dubbel was hij sa men met Peter Klooster te sterk voor Kees Kommers/Ton van der Zeijst: 7-4. Harry Riemen- s/Tony Seen wisten toch nog de volle winst binnen te halen voor Right Line, ze wonnen in een spannend duel met 7-5 van Jac ky de Paepe/Jan Goethals. In de vrouwencompetitie speel den in poule A de teams van De Kreek en Sjef tegen elkaar ge lijk. Voor De Kreek zorgde het duo Jenny Tarant/Gemma van Tiggelen voor de punten. Zij versloegen met 9-7 het koppel Ria Vermeire/Mirjam Trapman. Sjef kwam langszij door een 9- 7-overwinning van het koppel Rita de Clerck/JeanineLongue- ville op Janny Dieleman/Elly van Tatenhove. De Boskreek 2 behaalde een 8- 4-zege op Sjans in de bedrijfs competitie. De basis werd gelegd in het mannen- en vrou wendubbelspel. Mario Nelis- se/Edgar Brenner waren met 12-5-cijfers veel te sterk voor Gerard Nieuwdorp/Pascal van Hurck. Anita Maas/Maria nne Brenner breidde de voorsprong uit door een 9-4-overwinning op Marian Schelstrate/Elly van Steenberge. In de gemengddub- bels behaalden beide teams twee overwinningen. Terneuzen Huib van de Akker en Kees van Tiel bleken in de mannencom- petitie in het Racketcentrum te Terneuzen te sterk voor Eric Cobben/Jan Nouwen. Kees van Tiel startte met een 7-5-over- winning op Eric Cobben, terwijl Huib van de Akker met 6-6 ge lijkspeelde tegen Jan Nouwen. In het mannendubbel wonnen Van de Akker/Van Tiel met 10-5 van Cobben/Nouwen. In de vrouwencompetitie speel den in poule 5 de teams van Stroopie Likkers en CIS tej elkaar gelijk. Conny den Hai: r/Adri Verhage waren succes voor Stroopie Likkers, dank een 11-7-zege op het kop Martha Kuypren/Anja Piel CIS kon op gelijke hoogte 1 men, doordat Wer Scu'ly/Jacky Sewell veel sterk waren voor Ella Schee /CaryBoon: 18-1. Meermarkt van der Velde haalde een 6-2-overwinninj; poule 3 van de bedrijfscompi tie. Zij versloegen het team 1 Grieks Restaurant Delphy. vrouwendubbel tussen Chri an Leeuw/Marian Hamelink Ingrid Elskamp/Petra Vi< bleef onbeslist, maar Van Velde kwam aan de leiding d de combinatie Peter Visser/ ter Rompa. Zij waren met 1 duidelijk de baas over Ma: van Jole/Wim Ducheine. P< Visser was ook succesvol in gemengddubbel. Samen i partner Ingrid Elskamp sloeg hij Marian Hameli /Wim Ducheine met 11-2. andere gemengddubbel tus Christian Leeuw/Maikel Jole en Petra Visser/Peter R< pa bleef onbeslist: 7-7. Hulst In poule B van de bedrijfsci petitie in Den Dullaert te H boekte Luctor een maximal 0-overwinning op het team Kredietbank. Marisa Adria sens begon met een 6-4-zegi Gaby Bauwens, teiwijl B van der Klooster te sterk bi voor Frans Strooband (9-4) gemengddubbelcombinatie Marisa Adriaansens/Henk de Berg was net iets sterker Gaby Bauwens/Robert Vern len: 8-6. Tenslotte wonnen H van der Klooster/Henk var Berg met nipte 8-7-cijfers Frans Strooband/Robert meulen. Door deze overwiru liep Luctor Tyre Center uit o concurrentie. De ploeg staa 8 punten voor op Fermon' Hans Anders, die wel een v strijd minder hebben gespet Amateurvoetb: gaat niet door VLISSINGEN - De KNVB 1 het hele programma voor r gen (zaterdag) en zondag ir amateurvoetbal afgelast gens de slechte gesteldheid de terreinen. Atletiek Braakmancross: De atletiekvereniging Scheldesport houdt morgen (zater dag) in Hoek de zesde wedstrijd voor de CZ-crosscompetitie. De cross wordt gehouden op het recreatiepark De Braakman te Hoek. Programma: 12.15 uur: 1100 meter pupillen, 12.45 uur: 1500 meter meisjes D, 13.00 uur: 2200 meter jongens D, 13.15 uur: 2200 meter meisjes B/C en Korte cross vrouwen. 13.30 uur: 3300 meter jongens C/meisjes A, 13.30 uur: 5500 meter vrouwen, 14.00 uur: 4500 meter jongens B en mannen korte cross, 14.30 uur: 7500 meter: jongens A en mannen veteranen H50+, 15.15 uur: 10.500 meter: mannen en mannen veteranen H40. Basketbal Vrouwen eerste divisie: Jumpers-Vertraco/Vlissingen (vrijdag 21.00 uur), Hoofddorp-Cady'73, Prisma College-Filtech Five. Mannen tweede divisie: Vertraco/Vlissingen-Jumping Crabs (zaterdag 20.30 uur). Vrouwen derde divisie: Volharding-Flash'82 (vrijdag 20.00 uur), Black Eagles-BV Souburg (zaterdag 19.00 uur). Mannen eerste klasse: Dynamo'70-Volharding (zater dag 16.30 uur), Scheldesport-Vertraco/Vlissingen 2 (zaterdag19.30 uur). Vrouwen eerste klasse: Oostburg-Voorwaarts, Volharding 2-Marathon, Dynamo'70-Vertraco/Vlissingen 2. Mannen tweede klasse: Oostburg-Me- vo'80, BV Souburg 2-Volharding 2, Scheldesport 2-Smokkelhoek. Meisjes junioren eredivisie: Piranha's-Vertraco/Vlissingen. Jongensjunioren hoofdklasse: Vertraco/Vlissingen-Filtech Five (zaterdag 17.00 uur). Biljarten Bowling Middelburgs kampioenschap: Zaterdag (jeugd vanaf 13.00 uur) en zondag (senioren) worden in bowlinghuis De Kruitmolen in Middelburg de laatste ronden gespeeld voor het plaatselijk kampioenschap. In de voorronden hebben nagenoeg alle spelers van de bij de Bowling Vereniging Middel burg aangesloten teams meegedaan. Er is zowel bij de vrouwen als bij de mannen in vier klassen gespeeld. De vier finalisten van elke klasse strijden om de titel. De beste van iedere klasse gaat door naar de districtskampioen schappen. Indeling voor zondag, klasse D, vrouwen 12.00 uur, mannen 13.00 uur; klasse C, vrouwen 14.14 uur, mannen 15.15 uur; klasse B, vrou wen 16.45 uur, mannen 17.45 uur; klasse A, vrouwen 18.00 uur, mannen 19.00 uur. Dammen Nationale competitie: Morgen (zaterdag) staat de negende ronde van de nationale damcompetitie op het programma. In de eerste klasse A speelt PWG 's-Gravenpolder in Ons Dorpsleven aan de Poelvoordestraat tegen DDV Dordrecht. De Middelburgse damclub moet het in de tweede klasse D in Tilburg opnemen tegen Astra Informatica II. Beide wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Zeeuwse clubcompetitie: In de clubcompetitie van de Pro vinciale Zeeuwse Dambond staat in de eerste klasse vanavond de wedstrijd tussen PWG 's-Gravenpolder 4 en Lammerenburg 2 op het programma, Paardensport Dressuur Heikant: De Stichting Hippische Sportcentrum Heikant houdt Za terdag en zondag, in Manege Heikant aan de Vylainlaan 30 in Heikant, een dressuurwedstrijd voor paarden en pony's. Programma: Zaterdag 9.30 uur: klasse B en L pony's; 10.00 uur: klasse L paarden; 11.15 uur: klasse B paarden; 14.00 uur: klasse M2 pony's; 14.15 uur: klasse M2 paarden; 14.50 uur: klasse Z1 paarden; 16.02 uur: klasse Z2 paarden; 16.29 uur: klasse Z1 pony's; 16.38uur:klasseZI paarden; 17.05 uur:klasseZ2paarden.Zondag 9.30 uur: klasse B pony's; 10.45 uur: klasse L paarden; 12.00 uur: klasse M1 paarden; 13.45 uur: klasse M2 paarden; 13.55 uur: klasse M1/M2 pony's; 14.20 uur:Z1/Z2 paarden; 14.50 uur: klasse B paarden; 16.05 uur: klasse Z2 paarden. Sprinconcours Axel: De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Graeve Jan uit Axel houdt zaterdag, in Manege Magrette in Axel, een springconcours voor paarden en pony's. Aanvang 16.00 uur. Rugby Competitie: Zondag speelt Oemoemenoe in de play-offs in de eerste klasse op de Middelburgse Nadorst tegen A.R.C. uit Amstelveen. De kick-off is om 14.30 uur. De Goese Rugbyclub Tovaal speelt op sportpark Het Schenge een vriendschappelijk duel tegen Gouda. De kick-off is om 14.00 uur. Schaken Zeeuws kampioenschap: Morgen, zaterdag, worden in het Zwincollege aan de Nieuwstraat 50 te Oostburg de vijfde en zesde ronde van hetZeeuws kampioenschap gespeeld. Aanvang van de eerste partij 10.00 uur. Aan vang tweede partij 15.00 uur. Schaatsen Finale hoofdklasse libre: In café 't Keldertje in Terneuzen wordt dïtweekein- de de eindstrijd hoofdklasse libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen ge houden. Aanvangstijden: vandaag (vrijdag) 19.00 uur, morgen en zondag telkens 13.00 uur. Slotpartïjen zondagmiddag 15.30 uur. Gewestelijkefina- le tweede klasse libre: In 't Trefpunt in Ovezande wordt dit weekeinde de gewestelijke eindstrijd tweede klasse libre gehouden. Aanvangstijden: vandaag (vrijdag) 19.00 uur, morgen (zaterdag) en zondag 13.00 uur. Slót- partijen zondagmiddag 15.30 uur. Finale vijfde klasse bandstoten: In verenigingsgebouw 't Centrum in Oolt- gensplaat wordt dit weekeinde de eindstrijd vijfde klasse bandstoten van het district Schouwen-Duiveland gehouden. Aanvangstijden: vandaag (vrijdag) 19.00 uur, morgen 13.00 uur. Competitie: In café-bar De Westhoek te Burgh-Haamstede wordt zondag de eerste ronde gespeeld van de com petitie voor jeugdteams uit de drie Zeeuwse districten. Het programma ziet er als volgt uit: 11.00 uur Hof van Eede-BVW en Zierikzee-Ónder Vrienden, 14.00 uurZierikzee-Hof van Eede en Onder Vrienden-BVW. GP Wïssenker- ke: In her De Kroon in Wissenkerke wordt dit weekeinde de finale gespeeld van de Grote prijs Regio Bank. Vandaag (vrijdag) staat in de A- en B-groep de strijd om de vijfde tot en met achtste plaats op het programma (aanvang 19.30 uur), morgen (zaterdag) wordt in beide groepen vanaf 12.30 uur ge streden om de toernooizege van de achtste uitgave van dit toernooi. De prijsuitreiking wordt meteen na de finales gehouden. Toernooi: In maart start in Wemeldinge de derde lustrumuitgave van het Henk Quakkelaar-toernooi, een triathlon in de spelsoorten libre, bandsto ten en driebanden. De inschrijving staat tot 15 februari open bij snackbar Micha of bij organisator Quakkelaar zelf. Snooker Tafeltennis Tennis Trimlopen Turnen Volleybal Vrouwen, tweede divisie C: Gepidae-Sarto/P; Sovicos-Tonegido/V; Mor- res/Hulst-Inter/Rijswijk (Den Dullaert, 17.00 uur); Fitplan/V-De Schalmers; Dimplex/Ekspalvo-Slïedrecht Sport 2; Zovoc-VTC Woerden. Derde divisie F: Odulphus-Savok; VVS'92-Den Bosch'78 (Baskensburg, 18.00 uur); Jupi- ter-WC 3; Radius-Smash'78; Voko-Donki Sjot; Graphiset/TSR-Mikro Elec- tro/SR 2. Promotieklasse: Morres/Hulst 3-Sgravo; VVS'92 2-Dynamo'70 2; Morres/Hulst 2-Dynamo'70; VVS'92 3-De Kikkers. Eerste klasse: VVR-Ardi- to; CVC-De Sterre; IJ VC-BOK 3. Tweede klasse: VVR 2-Scheldesport 2; IJ VC 2-BOK 3. Mannen, tweede divisie C: Mikro Electro/SR-Radius; Sovicos-Tonegido/V; Morres/Hulst-Hands Up (Den Dullaert, 17.00 uur); Alcom/Capelle 2-De Schalmers; VVS'92-US 2 (Baskensburg, 13.30 uur); Gemini/K-Rijnmond 2. Derde divisie F: Mikro Electro/SR 2-Wea/Mevo'80; VVS'92 2-Atak;55 (Bas kensburg, 16.00 uur); Interkontakt/P-De Zebra's; Tivoc-De Schalmers 2; IJVC-Sliedrecht Sport 2 (De Eenhoorn, 17.00 uur); Gavok-Rijnmond 4. Pro motieklasse: Mytilus-Savok; VVS'92 4-De Sterre; Morres/Hulst 2-Dyna- mo'70; VVS'92 3-De Kikkers; Ardito-Mytilus 2. Eerste klasse: Mytilus 3-Sa- vok 2; Morres/Hulst 3-Dynamo'70 2; VVS'92 5-De Kikkers 2; IJVC 2-BOK. Tweede klasse: Mytilus 4-Savok 3; CVC-Dynamo'70 3; Ardito 3-BOK 2. Wandelen Wintertocht: De Zeeuwse Wandelsport Bond houdt morgen (zaterdag) de derde wintertocht te Goes. De afstanden zijn: 5, 10 en 15 kilometer. Start: tussen 11.00 en 13.00 uur bij Sportpunt Zeeland te Goes, waar ook inge schreven kan worden. Zeeuws kampioenschap marathonschaatsen: IJsclub De Poel houdt mor gen (zaterdag) het Zeeuws kampioenschap marathonschaatsen voor jeugd, vrouwen, mannen en veteranen. De wedstrijd wordt verreden op de kunstijsbaan van Geleen en begint om 08.00 uur. Inschrijven vanaf 7.45 uur op de ijsbaan. Waterpolo Open Walcheren Ranking: Zondag wordt in de zaal van Cue Action Vlissin gen (Arsenaalplein) de tiende ronde van de Open Walcheren Snooker- ranking gehouden. Het toernooi begint om 11.301 Competitie: Zaterdag, sportpunt Zeeland te Goes: 18.30 uur, kringvrou- wen: Ganze-RZ; 19.15 uur, districtmannen: Ganze-BZV 3. Zwembad De Honte te Terneuzen: 17.30 uur, districtmannen: De Bruinvis-TZV 3. Zwem bad Oostburg: 18.30 uur, mannen: Scheldestroom-Stormvogel 3. De Schelde (mannen) speelt om 16.15 uur in Weert tegen De Rog. De Stormvo gel 2 (mannen) speelt om 17.00 uur in Den Bosch tegen BZV 4. De Stormvo gel 1 (mannen) speelt om 18.15 uur in Nieuwerkerk aan de IJssel tegen NVO/Barracuda. De Schelde (jongens-junioren) speeltom 18.45 uur in Oos terhout tegen Warande. De Schelde (vrouwen) speelt om 21.15 uur in Eind hoven tegen Nayade. Zondag spelen de vrouwen van Stormvogel om 15.30 uur in Den Bosch tegen DEZV. Competitie, mannen, zaterdag: 't Zand 1 (eerste divisie) speelt thuis tegen het Schiedamse De Korenbeurs 2. Aanvang: 15.00 uur. In de derde divisie gaat SAR 72 om 17.30 uur op bezoek bij Falco (Valkenburg), 't Zand 2 (derde divisie) speelt in en tegen Nieuw Vennep, 17.00 uur. In de vierde divisie speelt 't Zand 3 thuis tegen FVT/Visser4 (15.00 uur) en Amemuïden tegen GTTC Haarlem (15.00 uur). Vrouwen: 't Zand 1 (eerste divisie) speelt in Til burg tegen Perfection/Irene, 15.00 uur. Beide vrouwenteams van MZ spe len om 17.00 uur in de Slagvaert. MZ 1 (derde divisie) tegen Treffers (Arn hem). Het reserveteam bindt de strijd aan metTanaka uit Etten-Leur. Jeugd: In de landelijke meisjescompetitie B ontvangt't Zand Woerden, 15.00 uur. Het jongensteam van 'tZand speelt in het landelijk A om 15.00 uur in Nieu- wegein tegen VTV. In het landelijke komt'tZand 2 om 14.00 uur in actie bij het Rotterdamse FVT/Visser 2 en Reynaert om 13.00 uur bij Sprint/Lam- merts2. 'tZand 3 treedt om 15.00 uurthuis aan tegen Steeds Hoger/TSB. Zaalhandbal Zaterdag: Dansschool Janvier Jeugdcircuit: Sportcentrum Schelde Inter national: 16.00-19.00 uur: poule B en C. Zondag: Districts-indoorcompeti- tïe: Kapelle, Racketcentrum: 09.00-12.00 uur: Lewedorp 1-Mariekerke 1 (mannen). Kapelle 1-MLTC 1. 12.00-15.00 uur: de Schelde 1-de Stoof 1 (mannen). MLTC3-Souburg 3 (mannen). 15.00-18.00 uur: DOS 1-Zierikzee1 (mannen). MLTC 2-Vrouwenpolder 1 (mannen). Terneuzen, Racketcen trum: 11.00-14.00 uur: Goes 1-Hulster Ambacht 1. MLTC 3-Hulster Ambacht 2. Mannen: Tweede divisie: Nutsspaarbank/Delta Sport-Roda'71 (sporthal Onderdak Zierikzee, 13.15 uur), EMM-DWS (sporthal Nassaulaan Middel burg, 14.45 uur), Snelwiek-Fides/Westlandia, Hercules-Hermes, HEC-Thrif- ty/Aalsmeer 3. Afdeling: EMM 2-WIK 2 (sporthal Nassaulaan Middelburg, 12.20 uur), GSC 2-Oliveo 2 (Sportpunt Zeeland Goes, 11.00 uur), GSC-ETC (Sportpunt Zeeland Goes, 14.45 uur). Junioren: EMM-Delta Sport (sporthal Nassaulaan Middelburg, 10.00 uur), GSC-Oliveo (SportpuntZeeland Goes, 12.15 uur). Vrouwen: tweede divisie: EMM-EBHV (sporthal Nassaulaan Middelburg, 13.30 uur), Stompwijk'92-Fides/Westlandia, HVM/Tachos- Groene Ster, Internos-Hermes, PSV 2-UVG 2. Afdeling: Olympus 2-ETC 2 (sporthal Baskensburg Vlissingen, 11.45 uur), EMM 2-DES (sporthal Nas saulaan Middelburg, 11.10 uur), GSC-Oliveo (Sportpunt Zeeland Goes, 13.30 uur). Junioren: EMM-Indus (sporthal Nassaulaan Middelburg, 16.00 uur). Zaalkorfbal Beveren-Graauw: De sportvereniging Aloy houdt morgen (zaterdag) de 30 kilometerloop Beveren-Graauw. De start is om 13.00 uur bij de sporthal te Beveren. Inschrijven bij de start in Beveren of in het Dorpshuis aan de Dorpsstraat te Graauw, waarna men per bus naar de start wordt vervoerd. Vanaf 13.30 uur zijn er in Graauw afwachtingslopen over 5,6 kilometer of 8 kilometer. Gecombineerde kampioenschappen: In de sporthal De Kannebuis in Hal steren worden zaterdag en zondag zowel de West-Brabantse als Zeeuwse kampioenschappen gehouden. Wedstrijdschema zaterdag voor mannen: 09.00 uurtot 12.00 uur alle categoriën. 12.00 uurtot 18.00 uur D-niveau al leen voor West-Brabant. Wedstrijdschema zondag voor vrouwen: 09.00 uurtot 12.00 uurinstap en pupil 1.12.00 uurtot 18.00 uur A/B/C-lijn pupillen, jeugd, junioren en senioren. Competitie, zaterdag: Overgangsklasse A: DVO-KVS, Nieuwerkerk-ODO M, Kios-Dalto, Swift-De Meeuwen (19.30). Eerste klasse G: Tjoba-Vitesse (16.45), GKV-ADO, Vr'schaar-Kinderdijk, Koag-Snel. Tweede klasse F: Ani- mo-De Bermen (14.45), ODO D-K.Fit, Zwijndrecht-Olympiek, R'dam-BI- .Wit'51. Tweede klasse G: Vent. Sport-TOP A (16.15), Tempo-Albatros, De Kapellen-HKC, Zuidwesters-IJsselvogels (16.20). Derde klasse M: Luctor- Togo (14.10), Weidevogels-ACKC, DVS'69-Or. Nassau, RWA-Dijkvogels. Derde kjasse N: Merwede-Olympia S, Stormvogels-Ondo M (17.45), Vios- Sch'vogels, Nio-Thor. Reserves: ROA: Swift 2-Pernix 2 (18.05). R2N: Animo 2-Koag 4 (13.25). R20: Tjoba 2-Vitesse 2 (15.25), Animo 3-Or.Wit 3 (18.45). Afdeling. St.B: BI.Wit-G.Luck (14.20), DSO-Zaamslag (16.15), BKC-Atlas (15.20). RPA: Tjoba 3-Animo 2 (14.15), St'vogels 2-Ondo 2 (16.30), Swift 3- HKC4(20.45),Z'westers 2-Vent.Sport3 (15.10). IA: Z'westers3-St'vogels3 (17.35), Seolto-Ondo3 (12.15). 1B: Bl.Wit 2-Togo 2 (13.10), Albatros 4-Seol- to 2 (17.30). 2A: Olympia-AII Ready 2 (17.20), Ondo 4-Zaamslag 2 (16.55), Luctor 3-Animo 4 (15.25). 2B:Sch'vogels2-Korvo (12.50), Luctor 2-G.Luck 2 (13.00).3A: Bl.Wit 3-Seolto 3 (12.00), Tjoba 8-Olympia 2 (13.05), BKC 2-Atlas 2 (14.05). 3B: Togo 3-Atlas 3 (13.50). 4A: TOP 5-Ondo 6 (19.15), Z'westers 4- Luctor 4 (14.00), Zaamslag 3-St'vogels 5 (16.35). 4B: Togo 5-KVK 2 (15.00), Olympia 3-Swift 6 (16.10). 4C: Kieviten 2-Togo 4 (17.25). Junioren: A-jeugd. PA: Or. Wit-PKC 2, Albatros-Swift (15.20). IA: ADO-Swift 2 (12.25). 1B: Tjo- ba-Swift 3 (11.55), Ondo-Animo 2 (10.00), Seolto-TOP (11.05). 2B: St'vo- gels-Z'westers (15.20), TOP2-BI.Wit (15.45), Luctor-Volharding (11.50). Zwemmen Reno. Brunswick toernooi der kampioe- Stand na 16 van de 24 games: 1. Mona- celli (Ven) 3817 pins,2. Mozza (VSt) 3778, 3. Bohn ill (VSt) 3765,4. Ward (VSt) 3709, 5. Aulby (VSt) 3670,24. Baker (VSt) 3670, 38. Plummen (Ned) 3397. Beste 24 gaan door. Hockey Durban (ZAf). Drïelandentoernooi. Man nen. Nederland-Zuid-Afrika 3-2. Stand: 1. Ne derland 2-3,2. Zuid-Afrika 2-2,3. Argenti nië 2-1. Kunstrijden Parijs. EK ijsdansen. Originele dans: 1. Gritsjoek/Platov (Rus) 1 punt, 2. Krilo- va/Ovsjannikov (Rus) 2, 3. Moniotte/L- avanchy (Fra) 3,4, 4. Anissina/Peizerat (Fra) 3,6,5. Lobatsjeva/Averboe (Rus) 5. Schaken Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. Grootmeestergroep A, vijfde ronde: Pi ket (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0, Timman (Ned) - lllescas (Spa) 1-0, Sokolov (Bos) - Lautïer (Fra) 1/2-1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Short (Eng) 1-0, Granda Zuniga (Per) - Onitsjoek (Oek) 1/2-1/2, Giek (Rus) - Nikolic (Bos) 1/2-1/2, Yermolinski (VSt) - Salov (Rus) 0-1. Stand: 1. Piket 4, 2. Kortsjnoi, Salov, Sokolov, Timman 3, 6. Lautier, Nikolic, Onitsjoek, Yermolinski 2 1/2, 10. Granda Zuniga, lllescas, Short, Van Wely 2,14. Giek 1 Grootmeestergroep B, derde ronde: Rie- mersma (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2- 1/2, Nijboer (Ned) - Van derSterren (Ned) 0-1, David (Lux) - Janssen (Ned) 1-0, Ci- fuentes (Ned) - Peng (Ned) 1/2-1/2, Kalin in (Rus) - Atalik (Tur) 1/2-1/2, Bacrot (Fra) - Dao(Vie) 1/2-1/2.Stand: 1. Atalik, Vander Sterren 2 1/2, 3. Bacrot 2, 4. Dao, David. Kalinin, Nijboer, Peng, Riemersma 1 1/2, 10.Cifuentes, Van der Wiel 1,12. Janssen Sportprijsvragen Midlotto 3a. Eerste prijs (inclusief jack pot): 1 winnaar, bruto f. 5.084.799,00. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 55 winnaars, elk f. 1000,00. Vierde prijs: 89 winnaars, elk f. 250,00. Vijfde prijs: 2563 winnaars, elk f. 25,00. Zesde prijs: 3171 winnaars, elk f. 10,00. Zevende prijs: 44.357 winnaars, elkf. 5,00. Cijferspel 3a. Zes cijfers goed: 1 winnaar, bruto f. 100.000,00. Vijf goed: 2 winnaars, elk bruto f. 10.000. Vier goed: 20 win naars, elkf. 1000,00. Drie goed: 267 win naars, elkf. 100,00. Twee goed: 2621 win naars, elkf. 10,00. Lucky Ten, donderdag 23 januari: 1 - 6 - 12-18-21-26-27-30-38-41-43-44-47- 49-50-53-59-60-62-63. (onder voorbe houd). Tennis Zeeuwse winterkampioenschappen: Komende weekeinde wordt in het nieuwe zwembad ,,De Eenhoorn" te Oostburg de Zeeuwse winterkampi oenschappen gehouden. Zowel zaterdag als zondag wordt door de junio ren, jeugd en senioren om 28 titels gestreden. De wedstrijden beginnen, zo wel zaterdag als zondag, om 14.00 uur. Melbourne. Australian Open, 12,9 mil joen gulden. Mannen, halve finales: Moya (Spa) - Chang (VSt/2) 7-5 6-2 6-4. Dubbelspel, kwartfinales: Eltingh/Haar- huis (Ned/3) - Knowles/Nestor (Bah- /Can/5) 6-31 -6 6-2 2-6 6-3, Lareau/O'Brien (Can/VSt/7) - Broad/Norval (GBr/ZAf/16) 3-6 6-3 6-47-5. Vrouwen, halve finales: Pierce (Fra) - Coetzer (ZAf/12) 7-5 6-1, Hingis (Zwi/4) - Mary-Joe Fernandez (VSt/14) 6-1 6-3. Bedrijfscompetitie Den Dullaert Hulst: Poule B: Kredietbank-LuctorTyre Center 0-8, Messagie Goudgeel-ING Bank Hulst 3-5, Reinaert-Poelier de Letter 4-4, CIS- Fermont Assurantiën Terneuzen 4-4, Hans Anders-STI 7-1Poule C: Vael-Sloe- bers 2-6, De Koeyer-Het Bonte Hert 7-1. Poule D: Trablo-Fassaert 2-6, Rabo Hulst 1-Media Video 6-2, Bleyko Beton-Stunt- markt 3 4-4, Bellamy-HAS 1 2-6, Van Seu- meren-Roctus Verzekeringen 2-6. Poule E: Randstad Polytechnïek-Medico Fit 5-3, Wabeko-Cerestar 3-5, Eurogroen-Bun Verzekeringen 3-5. Standen. Pot Luctor Tyre Center 7-37, Fermont Hans Anders 6-29, Messagie Gou 7-29, Kredietbank 6-26, V en K 6-2f Bank Hulst 6-23, Reinaert 6-21, Poel Letter 6-21, STI 7-20, CIS 7-19. Poi Nijboer Optiek 7-38, Cretex 6-32, bers 7-30, Vael 7-29, Foto van Dam 28, Koeyer 7-27, Het Bonte Hert Aquavia 7-25, Stuntmarkt 2 6-22, markt 1 7-21, De Schrijver 6-17. Po Rabo Hulst 1 7-37, Bleyko Beton HAS 1 6-33, Fassaert 6-30, Roctusl keringen 6-28, Bellamy 7-26, Mee deo 6-23, Stuntmarkt3 7-23, Rabo I- 6-21. Trablo 7-13, Van Seumeren Poule E: Bun/Verzekeringen 6-35, stad Polytechniek 7-35, HAS 2 6-3 restar 6-27, Van Wesemael 6-26, groen 7-23, Rabo Kloosterzande Wabeko 7-22, Medico Fit 6-21, Dice Gemeente Axel 6-16. Competitie Ador Braakman: vroi Zuid Kwartet-Nouveau 4-0, TS Boskreek 1 4-0, Match Point-De Kei 0, De Kreek-Sjef 2-2, Vijverboom Sport 1 2-2, Drive-Verplanke 4-0, Z zorg-Boskreek 2 0-4, Aardenburi land Supply 2-2, De Parel-Smas Volhouders-Petit Parijs 0-4, Does Boskreek 3 4-0, De jojo's-T.V.S. 2-2 nen: Right Line-Paepa's 7-5, Crusoi ting-Onze Zorg 12-0, Ron's Hair Fa: Peugot Dees 0-12. Mixed: Boskn Sjans 8-4, Vooruit 2-Aqua Claire 6' ronie-Tropical 5-7, Boetiek Star &Corneli 10-2, Sarien-Palm TearT Ador Sport 3-Dierenland 4-£ Smesjers-Ziekenzorg 2 4-8, De Pla Sukkels 12-0. Racketcentum Terneuzen. Vro Racket Jack-Leeuw 4-0, Boeye-T< 4-0, Everling-Forty Love 2-2, Van di st-De Kort 0-4, Van Steenberge-S| Ie 0-4, Jansen-Forza 1-3, Schaart melijn 4-0, Jearitoha-De Vin 4-0, Netje-Loof 0-4, Stroopie Likkers-C Mannen: Bleyenberg/Bleyenberi wijzer/De Jong 2-4, Nouwen/Cc Van Tiel/Van de Akker 1-5, Aude /Van Dijk-Deij/Edwards van Muys Heyman/Filippo-De Kort/Deij 0-6 laard/Veregge-Witte/Lauret 5-1, Tricht/De Kraker-De Reus/Van de 6-0, Leeuw/Van Aalst-Van der /Luykx 2-4, Kroes/Verhage-Herr /Pieters 2-4. Bedrijfscompetitie; Sportprijzen-Electron 0-8, Sport H.C.G.1 4-4, Grieks Restaurant Meermarkt van der Velde 2-6, Zom Van Kouteren-H.C.G.2 5-3. Voetbal Pasadena. US Cup, derde speel Verenigde Staten - Denemarke Mexico - Peru 0-0. Eindstand: 1.1 3-7, 2. Denemarken 3-6, 3. Peru Verenigde Staten 3-0. Zaragoza. Vriendschappelijk duel goza - Vitesse 3-1 (2-1). 20. Arag: 25. Pardeza 2-0, 40. Curovic 2-1 schop), 90. Morientes 3-1 Wielrennen Monterry. Ronde van de Azteken, etappe, Zacatecas - San Luis Po: Meza (Mex) 100 km in 2.17.17, 2. lez (Spa) 0.04,3. Calzolari (Ita) 0.06 be (Mex) 0.07,5. Quaranta (Ita) 0.I Stuttgart. Zesdaagse. Eindstand' pes/Wolf (Dui) 423 punten, 2. R schart (Zwi) 349. Op één ronde: 3 /Gilmore 320, 4. Ludwig/De (Dui/Bel)299,5. Dörich/Teutenbei 254. De Jaeger blijl bij Schoondijl SCHOONDIJKE - Willv d ger blijft ook volgend se trainer van voetbs Schoondijke. De oefenmi uitBreskens begint dan aa tweede seizoen bij de zoi zesdeklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 46