Fusie rk-parochies in Terneuzen PZC Burgemeester Kessen is gezeur over PC-project meer dan beu Hulst betaalt zich arm aan grond voor nieuwe woonwijk Oostburg verruimt steun voor minima •Sial GEMEENTE HULST zeeland z 14 Heilige Willibrordus en Verrezen Christus verder onder Emmaiis Man slachtoffer bandenprikker Inval in drugspanden Politie stopt drankrijders Winkeldief en -diefjes betrapt Diefstal uit auto's in Souburg weekenddiensten streekbeeld vrijdag 24 januari 1997 van onze verslaggever René Hoonhorst TERNEUZEN - De twee rooms- katholieke parochies, de Heilige Willibrordus en De Verrezen Christus, in Terneuzen gaan sa men. De nieuwe parochie gaat verder onder de naam Emmaüs en zal vanaf 1 januari 1998 of zoveel eerder als mogelijk ge bruik maken van de - eerst nog te verbouwen - Triniteitskerk. De Terneuzense katholieken zullen volgend jaar voor de ei gen diensten geen gebruik meer maken van de Opstandingskerk aan de Bellamystraat. De ruim vijfduizend parochia nen van De Verrezen Christus en de Heilige Willibrordus hebben dat donderdagavond van him eigen kerkbesturen te horen ge kregen. Voor veel regelmatige kerkgangers (zo'n vijfhonderd Terneuzense parochianen) zal de fusie geen verrassing meer zijn geweest, omdat een onder zoek anderhalf jaar terug al wees op de personele en financi ële noodzaak van een samen smelting. Overigens moet bisschop Muskens van Breda formeel nog toestemming verle nen voor de fusie van de twee parochies. Het rapport van bureau Kaski liet er in het najaar van '95 al geen twijfel over bestaan dat katholiek Terneuzen het met één parochie en één kerk zou moeten doen. Het leek het on derzoeksbureau echter het meest waarschijnlijk dat de Tr initeitskerk zou moeten sneuve len, vooral ook omdat in de Op standingskerk samengewerkt wordt met hervormden en gere formeerden. Die oecumenische gedachte bleek de afgelopen tij d echter ook de zwakte van de Op standingskerk. Omdat er slechts één grote zaal in het complex aan de Bellamystraat is, zouden de verschillende kerkgenootschappen elkaar af en toe in de weg kunnen zitten. Herinrichting De twee parochiebesturen heb ben daarom de meerkosten van verbouw van de Triniteitskerk voor lief genomen. In een herin gerichte Triniteitskerk, die ook meer 'liturgische uitstraling' heeft dan de Opstandingskerk, kunnen alle Terneuzense kerk gangers tijdens 'gewone' zonda gen in één mis terecht. Gebruik van een kleinere zaal aan de Bel lamystraat zou twee diensten noodzakelijk kunnen maken, maar het gebrek aan pastores (zes voor acht parochies) laat dat niet toe. Een keus voor de Triniteitskerk is een keus voor kwaliteit, betogen de kerkbe stuurders. Nieuwe naam Om te laten zien dat Terneuzen echt een nieuwe start maakt, is ook gekozen voor een nieuwe naam. De Emmaüsparochie verwijst naar de twee Emmaüs gangers die ook twijfelend en onzeker op weg gingen, maar onderweg Jezus tegenkwamen en uiteindelijk sterker en zeker der van zichzelf en hun geloof werden. De Clingse emeritus pastoor P. Theeuwes is intussen al benoemd als formateur. Hij zoekt in én buiten de twee schei dende besturen naai' geschikte kandidaten voor een nieuw Em- maüs-bestuur. Naast een nieuw parochiebestuur, bestaande uit pastor K. Jordens en zes ande ren, komen er ook een aantal ad viserende en ondersteunende organen bij. De bestuursleden G. de Schep per, C. Doppegieter (beiden van de Willibrordusparochie), H. Magermans en C. van Hoeve (Verrezen Christus) benadruk ten donderdag dat het fusiepro ces geen verliezers kent. Vóór 1999, een jaar na het afstoten van de Opstandingskerk, moe ten alle Terneuzense parochia nen het gevoel hebben dat het samengaan een hele vooruit gang" is, hopen en verwachten de (oud)bestuurders van de twee afzonderlijke parochies. Voor de fusie van de beide parochies is gekozen voor de Triniteitskerk mede ook door haar 'liturgische uitstraling'. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Voor burgemeester A Kessen van Hulst is de kwestie afgedaan. Hij wenste donder dag in de commissie financiën en ook volgende week in de raadsvergadering geen enkele discussie meer over het om streden PC-privé-project. In een persoonlijke (vertrouwe lijke) brief aan PvdA-raadslid A Hegger schrijft hij dat zij te ver is gegaan in haar kritiek op de procedure rond de aanschaf van computers voor ambtena ren. Hegger is furieus over deze gang van zaken. Zij heeft het landelijk partijbureau van de PvdA ingeschakeld om dit ju ridisch uit ie zoeken. Kessen laat in de brief, die ove rigens naar alle raadsleden is verstuurd, zijn verontwaardi ging blijken over de opmer- king van Hegger dat het min of meer de gewoonte is geworden in Hulst dat de gemeenteraad alleen de mogelijkheid heeft te slikken of stikken. Ook haar oordeel dat het college de raadsleden als 'houten pop pen' ziet, noemt hij een ernsti ge beschuldiging. De gang van zaken was misschien niet per fect, maar er kan zeker niet worden gesteld dat dit het zo veelste voorbeeld is dat de ge meenteraad voor het blok wordt gezet, vindt Kessen. De door Hegger aangedragen voorbeelden over Neckermann en de politiescooters hebben volgens hem 'volstrekt niets te maken met ondemocratisch handelen'. „In beide gevallen toch kon worden vastgesteld dat het college slechts de voor- was had gedaan, maar dat het aan de gemeenteraad bleef om de hoofdwas te doen. Ik, als voorzitter van de raad van Hulst, verzet mij sterk tegen het geschetste beeld dat het in Hulst anders, minder demo cratisch zou gaan dan in ande re gemeenten in Nederland." Onrust Ook de kritiek op de ambtena ren in de PZC van 18 januari is hem in het verkeerde keelgat geschoten. „Deze opmerkin gen leiden tot veel onrust in het stadhuis, hetgeen volstrekt niet in het belang van de ge meente Hulst en haar inwoners is. Bij de burger roepen zij zeer ten onrechte het beeld op van een niet goed functioneren van het totale bestuurlijke en amb telijke apparaat." Volgens Kessen had het nooit zover hoeven te komen. De uit leg waarom de computers al bij de ambtenaren thuis stonden, nog voordat de raad hierover had besloten, had voldoende moeten zijn. ..Meer sop is de kool niet waard." Hegger kreeg in de commissie financiën dan ook nauwelijks de gelegenheid haar woede over de inhoud en zogenaamde vertrouwelijkheid van de brief te uiten. Kessen kapte elke po ging van haar of van onafhan kelijk raadslid E de Vries reso luut, bijna woedend, af. Voor. Hegger is daarmee de kous niet af. „Ik word in de brief, die no ta bene aan alle raadsleden is verstuurd, verboden mijn mond open te doen, en met mij alle andere raadsleden. Dit is absoluut niet in de haak. Wie is de volgende, die een dergelijke brief krijgt? Niet ik schaad het belang van de gemeente Hulst, maar Hulst wordt juist door deze brief geschaad. Ik heb bo vendien nooit gezegd dat het ambtelijk apparaat niet func tioneert. Het ging mij alleen om de verantwoordelijken." Het landelijk partijbureau van de PvdA heeft haar inmiddels laten weten dat een voorzitter nooit een discussie over een be paald onderwerp kan verbie den. Het gaat de kwestie onder de loup nemen. HOEK - Een 5 3-jarige inwoner van Hoek durft zo langzame hand zijn auto niet meer achter te laten op de Molendijk Hoek. De man moest donderdag weer eens naar het politieb reau in Terneuzen om aangifte te doen van vandalistisc praktijken. Onverlaten hadden een band van zijn auto lekg stoken met een scherp voorwerp. Niet voor het eerst, ma voor de zesde keer in amper vier weken tijd. TERNEUZEN - De politie in Terneuzen heeft woensda avond bij invallen in twee woningen aan de Pijnboomstra drie bewoners van de Scheldestad aangehouden. De drie, r< pectievelijk 32, 33 en 48 jaar oud, werden overgebracht na het politiebureau. De politie kwam in actie nadat vanuit de wijk bij de autoriti ten klachten waren binnengekomen over handel in drugs. 0 derzoek bevestigde dit beeld. Bij de invallen werd in de e woning een geringe hoeveelheid gekookte cocaïne aangetn fen, terwijl in het andere huis attributen van en voor hai druggebruikers werden gevonden. Na verhoor werd de 32-; rige Terneuzenaar weer vrijgelaten. De andere twee werd in verzekerde bewaring gesteld. Ze worden verdacht van ha del in hard drugs. TERNEUZEN - De politie in Zeeuws-Vlaanderen hield in nacht van woensdag op donderdag twee autobestuurders a die onder invloed achter het stuur van hun auto waren geki pen. Een 24-jarige Terneuzenaar werd staande gehouden de Kanaaldijk bij Retranchement. Hij bleek ruim 0.6 promi alcohol in zijn bloed te hebben. De man kreeg een boete op} legd van 350 gulden. Later in de nacht werd in Terneuzen een automobilist Hengstdijk aangehouden, die met bijna driemaal de toeges1 ne waarde alcohol in het bloed over de Laan van Othene rei Het kwam de man op een dagvaarding te staan. Zijn rijbev kon hij inleveren. VLISSINGEN - Donderdagmiddag werd op de Gildeweg Vlissingen een 40-jarige man uit Middelburg aangehoud Hij had in een winkel aan de Gildeweg twee radio's niet afj rekend vanzo'n tweehonderd gulden. De man heeft een trai actievoorstel gekregen van tachtig gulden. In een winkel de Lange Geere in Middelburg werd donderdagmiddag 11-jarig jongetje betrapt toen hij een pakje sigaretten niet rekende. De jongen verklaarde geld te hebben gekregen zijn vader om sigaretten te kopen. Hij wilde het gelei ech zelf houden als aanvulling op zijn-zakgeld. De jongen is on< de hoede van zijn vader gesteld. Donderdagavond werden in een winkel aan de Glacisstraa' Vlissingen twee Vlissingse meisjes van respectievelijk 13 15 jaar oud aangehouden. Ze hadden voor enkele guldi snoep niet afgerekend. Ze zijn na verhoor heen gezonden doorverwezen naar het Haltbureau. OOST-SOUBURG - Woensdag omstreeks 19.15 uur is aan Ritthemsestraat in Oost-Souburg uit een onafgesloten ai een tas met daarin onder meer een agenda en schrijfbescb den gestolen. De aangeefster, een 25-jarige vrouw uit Oostl pelle, had haar auto slechts enkele minuten onbeheerd en r afgesloten achtergelaten. Woensdag tussen 20 en 21.30 uur werd op de Westerschel straat in Oost-Souburg uit een onafgesloten busje een tas r daarin onder meer een agenda, een portemonnee, alsmi persoonlijke en bankbescheiden gestolen. 25 en 26 januari 1997 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 J.A.P.A. Warringa, Beethovenhof 3b, tel. (0115)613768. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: P. R. L. Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel.(0115)613768. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. (0117) 491466. Cadzand, Retranchement en Sluis: J. P. A. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel.(0117)461366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: N. B. v. d. Maas, IJzendijke, tel. (0117)301266. Breskens en Groede: R. J, Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. (0115)561666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: L. Feyen,tel. (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: V. Voorbrood en B. den Ouden, Gr. Bagijnestraat 16, tel. (0114)313131. Spreekuur 11 en 17 uur- Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel.(0115)441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel (0114) 681377, spreekuur zat. 11.30 in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: Zeeuws-Vlaanderen: R. J. C. de Danschutter, Oostelijk Bolwerk 32 ('De Veste, Flat C), tel. (0115)620885. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 u. Apotheken: 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreeku u r zat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115)674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen,zon. 12- ma 24 uur: A. Ruijloft, Graauw, tel. (0114) 635272. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: M.Janssen, tel. (0117)461208". Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: J. Eggermont, tel. (0115) 451882. van onze verslaggever Conny van Gremberghe PAAL - Voorbij Graauw zinkt de grond onder zeeniveau. De Melopolder valt zo te ontpolderen, maar daar mag niet over ge sproken worden. Boeren, burgers en buitenlui zijn en blijven vooralsnog tegen een verruiming van de speelruimte van de Honte. Eigenlijk zou er recht gedaan worden met de ingreep. De mens zocht ongehinderd zijn weg op en naar het water. Zonder enige tegenprestatie. Het gevolg is dat zelfs aan het eind van Nederland in het nietige Paal, gemeente Hulst, masten boven de hoge deltadijk uitprijken als monumentjes van 's mens beheer- singsdrang. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Met de aankoop van de gronden voor de realisatie van de nieuwe woonwijk Groote Kreek is de trend gezet. Grond eigenaren doen hun gronden niet meer van de hand voor een bedrag minder dan vijftien gul den de vierkante meter. Gingen daarvoor de vierkante meters nog wel over de toonbank voor 7,50 gulden, nu moet een lapje van die omvang al gauw tussen de 15 en 25 gulden kosten. Het gevolg laat zich raden. De gemeente Hulstis veel meer geld kwijt aan de grondverwerving en dat wordt doorberekend inde uitgifteprijs. In de Veerstraat in Nieuw-Namen worden de per celen straks 125 in plaats van 112,50 gulden per vierkante me ter. De leden van de commissie stads- en dorpsontwikkeling spraken donderdag hun zorgen uit over deze ontwikkeling. De negen ton die Hulst moet neer leggen voor een stuk grond in Nieuw-Namen is behoorlijk aan de hoge kant, oordeelde D66- raadslid T. Blommaert. Wethou der G. van de Voorde kon zich dat voorstellen. „Ook ik vind het veel geld. Maar sinds er grond is weggedaan voor zes tien gulden, kun je niet meer aankomen met een bedrag van 7,50 gulden. Het was een hele zware afweging om dit te doe De fracties waren wel van r ning dat Hulst er in het nier bestemmingsplan in Niei Namen in is geslaagd de uiti teprijs binnen de perken te h den. Zij toonden zich ook tevrei over de opzet voor de niei woonwijk Groote Kreek tus Hulst en Clinge. Alleen de ni we route naar de binnenst die het college voor fietsers bromfietsers wil realiseren het ondertunnelen van de schepoort, stuitte bij CD- J. Steijaert op wat bezwa: „Dat gaat goud geld kosten. 1 paar miljoen zeker en dat ik wel erg veel." Van de Voc gaf aan dat dit enkel nog ra een wens is en dat deze nog 1 is meegenomen in het hiüc bestemmingsplan. De vrees Steijaert dat verkeer vanuil Molenstraat in Clinge de re dwars door de wijk gaat nen vond de wethouder ongegrc „Het is veel handiger om ove Grote Kreekweg te rijden." Hij ging er donderdag vanui de vaststelling van het best mingsplan, nog enige opn kingen van de kant van de j vincie te krijgen over de omv en looptijd van het best mingsplan. Ook de grootte het woonwagencentrum is i gelijk niet voldoende om woonwagenbewoners on< dak te bieden, vernachtte h: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P, Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur za. 11-12.00 u. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur. Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) van onze verslaggever OOSTBURG - De gemeente Oostburg wil voor mensen met een minimum inkomen de mo gelijkheden om in aanmerking te komen voor bijzondere bij stand verruimen. Om dit te be reiken zal de aanvraagprocedu re voor gemeentelijke financiële steun vereenvoudigd worden. Daarnaast verdwijnt ook het drempelbedrag om in aanmer king te komen voor een vergoe ding voor met name medische kosten. Verwacht wordt dat een vereen voudiging van de regeling om een beroep te kunnen doen op de bijzondere bijstand een toena me van het aantal aanvragen met zich mee zal brengen. Men rekent op een stijging van 25 aanvragen per jaar. De ambte naren op de afdelingen sociale zaken/financiën hebben uitge rekend dat Oostburg door de versoepeling zo'n 17.500 gulden meer aan bijzondere bijstand zal zijn. Daar staat echter een vrijwel even grote besparing te genover in minder werktijd voor behandelende ambtena ren. Eerder nam Oostburg het be sluit om de minima in de ge meente over 1996 een extra uitkering van maximaal 150 gulden uit te keren. De commis sie financiën van de Oostburg buigt zich vrijdag 31 januari over de aanpassingen van het minima-beleid. AVO Integratie Gehandicapten is een ver eniging die zich al 70 jaar inzet voor ge handicapte mensen. AVO vindt dat ge handicapten dezelfde rechten hebben als niet-gehandicapten. Via een grote diversi- WTEGR~ATlE te'{ aan hulpverlening tracht AVO dit uit- GEHANOtC-P'EN gangspunt waar te maken. Spreekt deze doelstelling u aan en bezit u goede con tactuele eigenschappen? Bent u inventief en enthou siast? Dan kunt u de juiste man of vrouw zijn voor de vrijwilligersfunctie van RAYON LEIDER (m/v) die in Zeeuws-Vlaanderen de jaarlijkse nationale AVO- collecte mee helpt ondersteunen. Het verdient aanbeveling in bezit te zijn van een rijbe wijs B en een eigen auto. De onkosten voor autoge bruik e.d. worden vergoed. Voor nadere informatie kunt u bellen of schrijven naar: de heer A. Porte, telefoon (033) 4654343. AVO, Post bus 850, 3800 AW Amersfoort. Artikel 19 Wet R. O. De burge.meester van Hulst brengt ter voldoening aan het bepaalde artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat burge meester en wethouders ten behoeve van onder staand bouwplan voornemens is: - ingevolge artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en - een verklaring van geen bezwaar aan te vragen als bedoeld in artikel 50 van de Woningwet. Het betreft: - het bouwen van een woning op het perceel Jac. Jordaenstraat 39 te Clinge. Met ingang van 27 januari ligt het verzoek geduren de twee weken voor een ieder ter inzage op de afde ling Stads- en Dorpsontwikkeling van de gemeente secretarie, kamer 208 (buro bouwen en wonen). Een ieder die bezwaar heeft tegen het uitvoeren van het voornemen kan dit gedurende voornoemde ter mijn schriftelijk indienen bij burgemeester en wethou ders, Postbus 49, 4560 AA Hulst. Hulst, 24 januari 1997 De burgemeester van Hulst, mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42