Vlissingers in beroep bij provincie Briljanten echtpaar klaagt niet 18 Tweede groenteman op markt mag blijven Herinrichting Paul Krugerstraat begonnen Zuid-Beveland lonkt naar toerist met nieuwe producten Unieke opzet verkeersopfriscursus ouderen Vlissingen bekijkt staat voetbalvelden RCS Oost-Souburg zeeland Bewoners Piersonstraat fel gekant tegen woningbouw in boomgaard Auto opengebroken in Souburg Planten uit tuinen gestolen Auto in Vlissingen gestolen Inval in drugspand in Souburg Winkeldievegges aangehouden Geld gestolen uit winkel Hardrijders op de foto Graveeractie fietsen succesvol Uw avondwinkel gaat 's morgens vroeg alope donderdag 23 januari 1997 van onze verslaggever Maurits Sep VLISSINGEN - Als de Vlissing- se gemeenteraad volgende week donderdag (30 januari) instemt met de bouw van vier woningen in een boomgaard aan de Pier sonstraat, toont zij daarmee aan dat inspraak in Vlissingen een farce is. Dat schrijven C. H. Da- niëlse en J. E Ploegaert, woord voerders van bewoners van de Piersonstraat en omgeving, aan hun medestanders. Samen pro beren zij de gemeente al jaren van uitvoering van de plannen te weerhouden. In de brief roepen Daniëlse en Ploegaert op de raadsvergade ring massaal te bezoeken. Veel heil vernachten de twee woord voerders overigens niet van de beraadslagingen. Zij berusten erin dat de Vlissingse gemeente raad 'ja' zegt tegen de bouw van vier woningen. Een meerder heid van de raadscommissie ruimtelijke ordening stemde al met die plannen in. Zij richten zich daarom nu op een beroeps procedure bij de provincie. Die moet immers de bestemmings planwijziging goedkeuren. Daniëlse en Ploegaert erkennen dat zij de komende week weinig meer kunnen uitrichten om als nog een meerderheid van de raad achter hun standpunt te krijgen. De bewoners proberen de gemeente er al jaren van te overtuigen dat hun wijk al com pact genoeg is en dat het weini ge groen dat er is, behouden moet blijven. Tot op heden zon der succes. „We zijn er alleen maar pissiger op geworden. We worden niet serieus genomen", klagen Da niëlse en Ploegaert. „D'r is al zo weinig groen in de wijk. Door deze plannen ontneem je de wijk elke kans om die later op een ho ger niveau te brengen. Er zijn bijvoorbeeld geen speelvoorzie- ningen. Andere wijken zoals Rosenburg worden heel ruim opgezet. Prima, maar waarom wordt onze wijk dan dichtge bouwd?" De gemeente Vlissingen wil meer kleine locaties in de stad bebouwen met woningen. Bij de bewoners is daarom de indruk ontstaan dat de 'kwestie Pier sonstraat' is uitgegroeid tot een prestigezaak. Ploegaert: ,,Zo van: als er bij ons niet gebouwd mag worden, kan er ook op an dere plaatsen niet worden ge bouwd." De gemeente zal er op deze manier echter niet in sla gen de politiek dichter bij de mensen te brengen, aldus de be- van onze verslaggever Marco van Barneveld LEWEDORP - Marktkoopman R. Hibels uit Oost-Souburg kan gewoon aardappelen, groente en fruit verkopen in Lewedorp. De gemeente Borsele mag hem daarvoor geen vergunning wei geren. Dit heeft mr T. Dam steeg!, president van de recht bank in Middelburg, woensdag besloten. Dinsdag diende de zaak tijdens een zitting van de sector be stuursrecht in Middelburg, waar Hibels tegenover de ge meente stond. Die instantie wil de hem een vergunning weige ren omdat de standplaats aan een ander was gegund. Twee verkopers van groente, fruit en aardappelen vond de gemeente Borsele te veel. Punt is dat Hibels al enkele ja ren over een vergunning be schikte en zijn collega die pa pieren de laatste jaren niet had, tot hij het afgelopen najaar de benodigde vergunning toch aanvroeg. Vóór zijn periode zonder vergunning had de colle ga van Hibels echter al zo'n vijf tien jaar op de markt gestaan, zodat de gemeente vond dat hij de oudste rechten had. Het was die gemeente de afgelopen jaren niet opgevallen dat twee koop mannen dezelfde waar aanbo den in het dorp. De motivatie van de rechtbank om Hibels in het gelijk te stellen was gisteren nog niet bekend. De Paul Krugerstraat wordt vernieuwd. Vanaf deze week is op gedeeltes de rijroute verlegd, waardoorrekening moet worden gehou den met tegemoetkomend verkeer. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - Fase één van de werk zaamheden op en rond de Paul Kruger straat is ingetreden. Ten minste tot de bouwvakantie zal er aan één van de be langrijkste verbindingen naar en van het Vlissingse centrum worden gesleuteld. Eerst wordt de riolering verbeterd, voor dat omstreeks eind maart de Paul Kruger straat tot de Keersluisbrug een asfaltlaag krijgt en heringericht wordt. Volgens M. Hovijn, hoofd sectie nieuwe werken van de gemeente Vlissingen, is het een arbeidsintensief karwei met veel handwerk. Stoepen en bermen worden verlegd. De rijstroken worden versmald, er komen vrijliggende fietspaden en de kruisingen worden omgevormd tot pla teaus, die de snelheid van de auto's moe ten afremmen. „De herinrichting heeft als belangrijkste doel het langzame verkeer, de fietsers en voetgangers, meer ruimte te geven." De gemeente zal omwonenden blijven in formeren over de werkzaamheden, omdat ze beseft dat er overlast is. Ook op het aan passingsvermogen van winkeliers en on dernemers in cle omgeving van de Paul Krugerstraat wordt een beroep gedaan. Hun bedrijven zijn minder g'oecl bereik baar. „We sturen er bijvoorbeeld op aan dat het benzinestation Total de noodzake lijke opknapbeurt ook binnenkort uit voert. Dan delen we de pijn en hebben we van elkaar maar een keer last." De bewoners van de Paul Krugerstraat zullen soms over sleuven moeten stappen om hun woning te betreden, als de graafwerkzaamheden voor de deur plaatsvinden. „Maar we moeten ons niet te druk maken. De gemeente heeft al voor hetere vuren gestaan en bewezen dat ze snel kan werken", zegt Hovijn. De komende weken wordt het verkeer uit beide richtingen over een weggedeelte ge leid. Daarna zullen er gedurende de herin richting telkens op andere delen van de Paul Krugerstraat omleidingen zijn. OOST-SOUBURG - Uit een bedrijfsauto op de Wil] Alexanderstraat in Oost-Souburg zijn in de nacht van di dag op woensdag een mobilofoon, een boormachine en scheiden gestolen. De waarde is niet bekend. De auto is v moedelijk opengemaakt met een valse sleutel. MIDDELBURG - Uit een tuin aan de Teresastraat in Micld burg zijn dinsdagnacht twee stamrozen van het type sneet witje gestolen. Diezelfde nacht werden uit een tuin aan del tilistraat twee rozenboompjes ontvreemd. In de nacht: zondag op maandag werden uit een tuin aan de Roozenbu laan eveneens twee stamrozen gestolen. VLISSINGEN - In Vlissingen is dinsdagavond rond 22.45: een blauwe Opel Kadett hatchback gestolen. De wagen,: kenteken HG-33-JH, stond met draaiende motor geparke in de Hobeinstraat. De eigenaresse, een 41-jarige vrouw Vlissingen, was even een woning binnen gegaan, om iem; op te halen. Toen ze binnen was, hoorde ze de auto wegrijd OOST-SOUBURG - De politie heeft dinsdag een inval ged in een woning aan de Rijnstraat in Oost-Souburg. De hot bewoners, een 37-jarige man en een 44-jarige vrouw, wed aangehouden en ingesloten voor verhoor. Buiten de worj werden vier mannen aangehouden die er van worden dacht drugs in de woning te hebben gekocht. De drie Vim gers, 32, 33, en 47 jaar en een 38-jarige Middelburger wen na verhoor weer vrijgelaten. In de woning werd een hoevi heid wiet, geld en enkele vermoedelijk uit diefstal afkomsl goederen aangetroffen. OOST-SOUBURG - In de Paspoortstraat te Oost-Soubui] woensdagmiddag een 30-jarige vrouw uit Vlissingen aari houden. Ze had in een winkel in die straat speelgoed ter wa de van ongeveer 50 gulden niet afgerekend. De vrouw kot verhoor met een dagvaarding vertrekken. Diezelfde mid is op de Nieuwe Burg te Middelburg een 12-jarig meisje Middelburg aangehouden. Ze had in drie winkels in de Ij nenstad goederen met een waarde van om en nabij de 200jj den niet afgerekend. Het meisje is na verhoor doorvenve naar het Haltbureau. OOSTBURG - Bij een inbraak in een wankel aan de Niei straat in Oostburg werd in de nacht van dinsdag op woens een aanzienlijk geldbedrag gestolen. De 33-jarige man, dii de politie aangifte kwam doen, meldde dat het vermoede om enige duizenden guldens ging. Ook vier vakantiewoi gen aan het Lepelblad in Nieuwvliet kregen de afgelo week bezoek van inbrekers. Het is nog niet bekend wat er: is, omdat de eigenaren van de woningen nog niet zijn Oj spoord. SEROOSKERKE - Bij snelheidscontroles in Serooskerk op Neeltje Jans zijn woensdag 40 overtreders betrapt, In rooskerke werden 350 voertuigen geflitst, waarvan er 1 hard reden. Op rijksweg N57 waren 25 automobiliste: overtreding. van onze verslaggeefster Caroline Moerland GOES - Het Toeristisch Bureau Zuid-Beveland komt komend seizoen met tal van nieuwe 'pro ducten'. Zo is er een nieuwe fol der voor het gebied, waarin de gemeenten zich voor het eerst niet meer afzonderlijk presen teren. Ook komt er een toeris- tenkaart voor de Zak van Zuid- Beveland en verwacht het bu reau dat fietsers deze zomer voor het eerst de lang verwachte Zeevruchtenroute kunnen rij den. Het Toeristisch Bureau Zuid- Beveland is in 1994 opgericht om het gebied meer bekendheid te geven en initiatieven te ont plooien die vakantiegangers moeten aantrekken. Voor het komende seizoen heeft het bu reau heel wat op stapel staan. Zo is de nieuwe folder waarin Zuid-Beveland wordt gepre senteerd, net klaar. Het bijzon dere aan deze brochure is dat de vier gemeenten dit keer niet ie der een apart hoofdstukje heb ben gekregen. De informatie is gegroepeerd rondom thema's zoals fietsen, wandelen en wa tersport. „Die folder is vooral bedoeld voor de vakantiebeur zen", zegt coördinator E. van Wingen. Een ander nog te ontwikkelen promotiemiddel is een toeris- tenkaart voor het Waardevol Cultuur Landschap de Zak van Zuid-Beveland. Op deze platte grond staan alle bezienswaar digheden en fietsroutes in het gebied. Een oude wens van het toeris tisch bureau, een ANWB Zee vruchtenroute, zit er ook aan te komen. Deze fietstocht zal door alle vier de Zuid-Bevelandse gemeenten voeren. Als gevolg van personeelsgebrek bij de ANWB staan de bordjes er nog steeds niet. Ook is er nog geen overeenstemming met het wa terschap over de plaats waar ze moeten komen. Maar Van Win gen verwacht dat beide hinder nissen snel uit de weg zullen worden geruimd. Verder komt er een molenroute in Reimerswaal en gaat het toe ristisch bureau een overzicht maken van alle open tuinen op Zuid-Beveland. Ook hebben touroperaters komend seizoen dagtochten in het gebied opge nomen in hun gidsen. „Ik denk dat we goed aan de weg timmeren", zegt Van Wingen. Of alle promotie ook heeft geleid tot meer vakantiegangers in Zuid-Beveland is echter de vraag. „Ik denk dat het effect er van voor de recratieondeme- mers nog te weinig merkbaar is. Maarzoiets moet natuurlijk ook groeien." VLISSINGEN - Ruim tweehon derd eigenaren van een fiets hebben woensdag hun tweewie- Iers laten graveren op de politie bureaus in Vlissingen en Mid delburg. De fietsen werden gratis voorzien van postcode en huisnummer. De meeste mensen (116) ver schenen in het Middelburgse bureau. In Vlissingen maakten 86 mensen gebruik van de dien sten van politiesurveillanten. Die moesten in het kader van hun opleiding de fietsen grave ren. Het ging om een eenmalige actie. Volgens politiewoord voerder D. P. Visser waren het vooral ouderen die met hun fiets naar de bureaus kwamen. Hij noemde de actie een succes. Het voordeel van een gestolen ge graveerde fiets is dat die later gemakkelijker kan worden te rugbezorgd aan de rechtmatige eigenaar. Het briljanten echtpaar Van der Heijden-Taal uit Vlissingen...het is de kunst boven je gebreken uitte groei en... foto Lex de Meester van onze verslaggeefster Edith Ramakers VLISSINGEN - Samen hebben ze het middel gevonden om gelukkig te blijven. Ondanks enkele kwalen geven ze elkaar niet de kans te klagen. „Want op onze leef tijd mag je toch gebreken hebben. Het is de kunst om boven je gebreken uit te groeien", zegt Vlissinger A C. van der Heijden. Het echtpaar vierde woensdag in Zorgcentrum Ter Reede het 65-jarige hu welijk. Het briljantenpaar verhuisde een jaar ge leden naar het Zorgcentrum. Daarvoor woonden ze zelfstandig. Maar toen J. van der Heijden-Taal haar heup had gebro ken, kregen ze met voorrang een kamer in Ter Reede. „We gingen toch wat kwakke len, dus besloten we daarin te trekken." Van der Heijden, clie net als zijn vrouw 86 jaar is en als timmerman werkzaam is ge weest, kreeg na zijn tachtigste last van zijn ogen. „Ik ging steeds minder zien en ik hoor niet. meer zö goed. Als ik naar de televisie kijk. doe ik dat alleen om mijn vrouw te plezieren, want de lettertjes zijn te klein. Zij is fan van The Bold and the Beautiful. Van een radioverslag van een voetbalwedstrijd van mijn club Feye- noord kan ik meer genieten. Dan leef ik mee, alsof ik de wedstrijd zelf heb gezien. Het is de kunst om van het kleine te genie ten." Tot zijn tachtigste jaar reed Van der Heij den overal naartoe met zijn auto. Toenbe- kend werd dat zijn gezichtsvermogen achteruit ging, moest hij zijn rijbewijs in leveren. „Dat heeft hem pijn gedaan. Hij voelde zich in zijn vrijheid beknot. Nu wil de fiet senmaker dat ik zijn fiets in tweeën zaag, maar daaraan begin ik niet. Ik maak me soms zorgen als ik hem op zijn fiets zie vertrekken, maar hij is lichamelijk zo sterk dat ik hem die beweging niet wil ontnemen", reageert de jongste van de twee zoons. van onze verslaggever Maurits Sep MIDDELBURG - 'Een voor Ne derland unieke cursus.' Zo kon digt W. D. Dijkman van Veilig Verkeer Nederland, afdeling Middelburg en Omstreken de nieuwe verkeersopfriscursus voor 50+'ers met rijvaardig- heidsrit op BROEM-niveau aan. De cursus begint maandag 27 januari en wordt gegeven in dorpshuis Westkapelle Herrijst in Westkapelle. Het unieke zit 'm volgens Dijkman in de duur van de cursus, die namelijk twee keer zo lang is als andere opfris cursussen, èn in het BRÓEM- element. Dat staat voor Breed Overleg Ouderen en Mobiliteit, een samenwerkingsverband van Veilig Verkeer Nederland (WN), ANWB en BOVAG. Dijkman: „Er zijn wel meer op friscursussen, maar die duren zes uur en worden op één dag ge geven. Wij vinden dat tempo te hoog voor de oudere cursisten. Er is er een bij van 85. Die kun je in slechts een dag niet alles le ren." Het theoriegedeelte is nu uitge smeerd over ruim twaalf uur op vijf lesavonden. Behalve dat al le verkeersregels en -borden weer eens de revue passeren en de weggezakte kennis wordt op gefrist, wordt daarin ook de fy sieke gesteldheid van de cursist onder de loep genomen. Er wordt een ogentest afgenomen en aandacht besteed aan het be wegen in de auto. Zoals elke cursus eindigt ook deze met een examen: de rij- vaardigheidsril. Weliswaarmo- gen de cursisten in hun eigen au to 'afrijden' maar er zit wel een gediplomeerde rij-instructeur naast hen. „Veel mensen hebben toch een eigen rijstijl ontwikkeld. De in structeur wijst hen op wat ze slecht doen en geeft daarover adviezen, maar vertelt ook wat ze goed doen", zegt Dijkman. De eerste cursus, die maandag aanvangt, is inmiddels volge boekt. Maar volgens Dijkman worden later in het jaar weder om verkeersopfriscursussen ge geven. WN werkt voor deze en de volgende cursussen samen met de Stichting Welzijn Oude ren Platteland Walcheren. van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans OOST-SOUBURG - De ge meente Vlissingen laat een on derzoek instellen naar de slech te staat van de voetbalvelden van RCS in Oost-Souburg. Al jaren dringt het bestuur van de voetbalclub aan op verbetering van de velden, die in een belab berde conditie verkeren. Pas dit jaar gaat de gemeente, die ver antwoordelijk is voor het onder houd, overstag. Uit het onder zoek dat door de onafhankelijke sportorganisatie NOC/NSF wordt uitgevoerd moet blijken hoe de velden structureel kun nen worden verbeterd. „Het probleem is dat we nu niet weten wat de exacte oorzaak van de slechte velden is. Het kan te maken hebben met de struc tuur van de grond", zegt de RCS-voorzitter A J. Uitterhoe- ve. Extreem Volgens hem is de toestand dit jaar extreem. Door de vele put ten in het veld is het spelen niet helemaal zonder risico, al valt het met de verstuikte enkels en gescheurde kniebanden tot nu toe gelukkig nog mee. Spelers van RCS en van bezoekende clubs klagen regelmatig over de velden. Voetballers die ma trainen of spelen op slechte den lopen verhoogde risico: blessures. Dat bevestigt Verkerk, medisch verzorger RCS. Volgens hem is de kans da spelers gewrichtsblessures gebroken enkels en verdras van de knie oplopen aanziei groter bij een slecht onder! den veld. De ondergrond is belangrijke risicofactor. „Ik me goed voorstellen dat de eniging twijfels heeft ove; conditie van de velden. R een grote vereniging. De ve zijn al zo zwaar belast, al dan ook in slechte staat ve ren." Gaten De gemeente zorgt wel da storende gaten in het veld i den gevuld, maar dat is z niet voldoende. Vanwege slechte conditie moeten strijden bij regen veel ee worden afgeblazen. Als d( sultaten van het onderzoek kendzijn, moet degemeenti beslissen hoeveel velden den opgeknapt. De RCS-spelers moeten ii geval nog tot het volgende zoen wachten totdat zij ove nieuwe grasmat beschikkei Bij ons heeft u werkelijk alle tijd voor uw boodschappen. Rustig winkelen na een lange dag. Of nog even een snelle boodschap voor late trek of onverwachte visite. Het kan allemaal! Maandag tot en met vrijdag geopend van 8.00 tot 22.00 uur. Zaterdag geopend van 8.00 tot 18.00 uur. Dus elke avond koopavond en een lekker lange zaterdag Albert Heijn Miro Center Vlissingen: 1200 gratis parkeerplaatsen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 18