Onbegrip over beslissing van GS Slopers bezig in oude school PZC Schot in plan voor centrum Kapelle Nieuw college gaat op tournee Plan voor bouw appartementen Midwinterfeest in dorpshuis Bruinisse zeeland s1l Kleding gestolen uit vrachtauto Auto over de kop in de sloot Verdachte van inbraak ingeslot Flinke buit bij inbraak school Bromscooter gestolen bij schoo Man aangereden, auto rijdt do< Boete voor wilde rit op snelweg bij Borsele Hoorzitting over weigeren vergunning uitbreiding transportbedrijf Kerkwerve activiteiten Esümm Excursie op de Schotsman Ill I IIIIIIIIIMi EBÜH Celstraffen vo stelend drietal woensdag 22 januari 1997 MIDDELBURG - Uit een vrachtauto, die geparkeerd s op de Lange Delft in Middelburg, zijn dinsclagochtent tien voor twaalf een aantal dozen met merkkleding gesti De chauffeur was op het moment van de diefstal pakjes het bezorgen. De laadruimte was niet afgesloten. De wa van de buit is niet bekend. Later die dag in Vlissingen tussen half een en kwart voor een soortgelijke diefstal pl Onbekenden stalen uit een auto in de Torenstraat een zienlijke hoeveelheid kleding. De chauffeur was bezig me afleveren van spullen. Onbekenden hebben de laadkle genhandig laten zakken en vervolgens de spullen meeg men. De waarde van de buit is onbekend. AAGTEKERKE - Een 33-jarige automobiliste uit Aagti ke is dinsdagochtend om tien uur licht gewond geraakt bi verkeersongeval. De vrouw belandde met haar auto op di in de sloot van de Roosjes weg in Aagtekerke. De vrouw k uit de richting Domburg. Op het gladde wegdek raakte een slip. De auto werd zwaar beschadigd. De vrouw kla over een pijnlijke rug. VLISSINGEN - De politie heeft dinsdag een 18-jarige singer aangehouden op verdenking van inbraak in een ning aan de Ritthemsestraat in Oost-Souburg. Een dag ei had de politie een even oude plaatsgenoot aangehouden hetzelfde vergrijp. De tweede man wist toen te ontko Beiden zijn ingesloten voor nader onderzoek. De pi kwam de twee op het spoor, nadat zij gebeld waren doo bewoner. De man meldde dat hij enkele mannen op hei van een schuur bij zijn woning had gezien, die kennelij hem wilde inbreken. VLISSINGEN - Bij een inbraak in een kinderdagverblij de Verlengde Bonedijkestraat in Vlissingen is keuken- e luidsapparatuur, een draadloze telefoon en een computi stolen. De diefstal vond plaats in het weekeinde, maarl politie kwam pas maandagmiddag een aangifte binne: totale waarde van de buit is onbekend, maar de politic moedt dat gelet op de omvang van de buit getuigen gei moeten zijn, die iets gezien hebben. VLISSINGEN - Uit een fietsenstalling van een school a A Coortelaan in Vlissingen is dinsdagochtend tussen 1 voor acht en tien over half twaalf een grijze Aprillia 1 scooter gestolen van vijfduizend gulden. Het verzeker plaatje is PBH 202. OOSTKAPELLE - Op de kruising Dorpsstraat-Waters in Oostkapelle is maandag rond middernacht een 21-j fietser uit Oostkapelle aangereden door een automobili' fietser reed over de Dorpsstraat richting Domburg. De mobilist kwam volgens de fietser tegen de rijrichting in Waterstraat en reed hem aan. De onbekende bestuurde echter door. De fiets van de Oostkapellenaar raakte be digd en de man klaagde achteraf over pijn in het hoofc 22-jarige vrouw uit Oostkapelle is dinsdagochtend licl wond geraakt aan haar hoofd toen zij met haar auto tegc boom botste. Zij reed vanuit Oostkapelle over de Grijps seweg richting Grijpskerke maar verloor de macht ovi stuur. De auto raakte aanzienlijk beschadigd. van onze verslaggever ZIERIKZEE - De sloophamer slaat er flink op los in het schoolgebouw aan het Zierikzeese Jannewekken. De voormalige dépendance van scholengemeenschap Schouwen-Duiveland wordt verbouwd omdat het pand onderdak gaat bieden aan het volwassenenonderwijs, een afdeling van de Beatrixschool en peuterspeelzaal Harlekijn. Hiervoor zijn een aantal aanpassingen nodig. De renovatie bestaat onder meer uit het aanbrengen van een plateaulift, het vernieuwen van elektrische installa ties, plafonds en kozijnen en het opknap pen van de fietsenstalling. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever BRUINISSE - De vierde editie van het Schouwen-Duivelandse Midwinterfeest wordt zaterdag 1 februari gehouden. Na Zierik- zee, Brouwershaven en Ouwer- kerk is dit jaar het dorpshuis van Bruinisse aan de beurt. De opbrengst van de kaartver koop gaat naar de Oudheidska mer in. Bruinisse. De kleder drachten van dit kleine museum zijn hard aan vervanging toe. Het Midwinterfestival is vier jaar geleden ontstaan met als doel de saaie winter wat op te vrolijken Deze formule is een succes gebleken. De vierde edi tie begint om 19.30 uur en wordt geopend door een nog onbeken de vertegenwoordiger van de nieuwe gemeenteraad. Vier bandjes zullen acte de presence geven. Het gelegenheidscombo van Maai-ten Bruynes bijt het spits af, gevolgd door de swingende jazz van het Bruynes Combo. Vervolgens amusementsmuziek van het Cocktail Combo en de avond wordt afgesloten door de nieuwe versie van het inmiddels opgeheven Delta Combo, een formatie genaamd Two Two Ze ro. Het feest wordt omstreeks 24.00 uur afgesloten met een 'muzikaal hoogtepunt'. Het or ganisatiecomité rekent op onge veer 150 bezoekers. MIDDELBURG - Officier van justitie nu-. J. Valente vergeleek dinsdag op de zitting van de Middelburgse politierechter het rijgedrag van een 21-jarige man uit Goes met dat van een dron ken automobilist. De man had in augustus 1995 de nieuwe vriend van zijn ex- vriendin belaagd op de snelweg. Tij dens de wild-west-rit vonden onder meer kop-staartbotsin- gen plaats. De officier achtte voor het opzettelijk aanrijden en botsen een boete van 2500 gulden op zijn plaats en eiste voor het in het bezit hebben van een traangasbusje een voor waardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proef tijd van twee jaar. Politierechter mr. R.C.P. Rammeloo verlaagde de boete tot 2000,gulden en be perkte de proeftijd bij de twee weken voorwaardelijk tot een jaar. van onze verslaggever Herre Stegenga MIDDELBURG - Het is trans portbedrijf Hendrikse uit Kerk werve en wethouder C. W. Veer- lioek van Schouwen-Duiveland volstrekt onduidelijk waarom Gedeputeerde Staten een uit breiding van het bedrijf in de wegslaan. De argumentatie van de provin cie zorgde dinsdagmiddag tij dens de commissie bezwaar schriften in Middelburg alleen maar voor onbegrip. Raadsman M. L. Villée betoogde namens Hendrikse dat de provincie zich er makkelijk van af maakt. Veerhoek proefde enige voorin genomenheid bij de voorzitter van de commissie. Hendrikse wil 1500 vierkante meter toevoegen aan zijn bedrijf aan de Zandweg om een par- keerterrein voor vrachtwagens aan te leggen. De provincie kan zich hiermee niet verenigen. In het kader van de 'bundeling van de bedrijvigheid' kan Hendrik se beter vertrekken naar Zierik- zee, zo is de transporteur te ken nen gegeven. Volgens Villée zorgt deze oplossing eei'der voor versnippering. „Kerkwerve is een steunpunt van het bedrijf. Je kunt dan niet naar Zieiikzee verkassen." Bovendien zou Hendrikse deze investering niet kunnen opbrengen. GS vallen terug op het Streek plan, waarin vermeld staat dat een internationaal transpoitbe- drijf thuishoort op een bedrij venterrein. In Keikwerve vindt echter geen op- of overslag van goederen plaats, benadrukte Veerhoek. „Dat gebeuit in Rot- tei-dam. Het gaat alleen om het parkeren." Hij het hier nog een hele reeks argumenten op vol gen: er wordt niet gebouwd, het parkeexdeiTein sluit aan op de huidige locatie en wordt 'land schappelijk ingepakt', er liggen meer bedrijven langs cle Zand weg en de werkgelegenheid is in het geding. „Het is een ramp voor het dorp als Hendrikse ver- trekt." Eén en ander zou ook blijken uit het feit dat geen en kel bezwaarschrift is ingediend tegen het uitbreidingsplan. Namens de provincie beweerde J. M. van de Vrie dat de zaak pla nologisch niet goed geregeld is. „Het transportbedrijf past niet meer in het nieuwe bestem mingsplan. Ter plekke is sprake van een ag'rai-isch afzetgebied." Dit had te maken met de drukte rond de herindeling, verklaarde Veerhoek. „Op het laatste mo ment moesten nog een aantal bestemmingsplannen worden goedgekeui'd." De discussie verliep niet tot te vredenheid van de wethouder Hij proefde 'enige vooringeno menheid'. Een verhuizing naar Zierikzee is geen optie voor Hendrikse, lieten Villée en Veer- hoek doorschemeren. ,,Iiij ver kast nog eerder naar Rotter dam", zei Villée na afloop van de vergadering. BERGEN OPZOOM woensdag 29 januari: zaal De Raaij- berg, vergadering van de Bond van Wapenbroeders, 20.00 uur. zaterdag 25 januari: Dorpshuis Vij- verzicht, nieuwjaarsconcert door het koor Happy Voices en de mu ziekvereniging Euterpe uit Hein- kenszand, 19.30 uur. BROUWERSHAVEN donderdag 23 januari: Cursuscen trum Noordwal kreatief, open da gen voor informatie over de cursus sen kantklossen, callïgrafie, raam weven, houtsnijden, knippen, patchwork, papier architectuur, fi- mo, strovlechten, zijde schilderen en knipkunst, 10.00-16.30 uur. Ook donderdag, vrijdag, zaterdag 10.00- 16.30 uur. zaterdag 25 januari: Dorpshuis, to neelstuk 'Hoe lang moet u nog?', door spelers van de Plattelands Jongeren Zuid. Na afloop bal, 20.00 uur. dinsdag 28 januari: Durpsuus, alge mene vergadering van de Vekabo kring Schouwen-Duiveland, 19.30 vrijdag 24 januari: Bethelkerk, zang avond door Interkerkelijk zangkoor Halleluja met het mannen-dubbel- kwartet uit Goes, Brassband Excel sior uit 's Heer Arendskerke en het Interkerkelijk koor Harpe Davis uit Colijnsplaat, 20.00 uur. districtskantoor aan de Schaap manstraat, jaarvergadering van de Industriebond FNV Afdeling Goes met huldiging van de jubilarissen, muzikale omlijsting door trouba- doer Anja Kopmels, 19.30 uur. zaterdag 25 januari: Zeelandhallen snuffelmarkt, 9.00-17.00 uur. zondag 26 januari: Zeelandhallen snuffelmarkt, 10.00-17.00 uur. maandag 27 januari: Hotel Termi nus, bijeenkomst van de afdeling Zeeland van de Crohn en Colitis Ul cerosa Vereniging Nederland 19.30-22.00 uur. dinsdag 28 januari: Muziekschool voorspeelavond door violisten leerlingen van Nico Max, 19.00 VLISSINGEN - De afde ling Walcheren van de Ko ninklijke Natuurhistori sche Vereniging houdt zaterdag 25 januari een winterwandeling op de Schotsman. Om 14 uur is het vertrek vanaf het parkeei-terrein- tje van Staatsbosbeheer. Oosterschelde College, basiscur sus grimeren, 18.45-22.15 uur. woensdag 29 januari: Oosterschel de College, cursus kalligrafie go tisch schrift, 9.30-11.30 uur. Cursus zijde schilderen en batikken 19.30- 21.30 uur. De Steen, begin ZVU-cursus histo rie tuinkunst, 5 avonden 19.30- 21.30 uur. 's-HEER ABTSKERKE maandag 27 januari: Transedent Meditatie Centrum, informatie avond basiscursus onthaasten, 20.00 uur. 's-HEERENHOEK vrijdag 24 januari: café Heieen, jaar lijkse ouweoereavond van de car navalsstichting de Koenkelpot uit Paerehat, 21.00 uur. 's-H HENDRIKSKINDEREN vrijdag 24 januari: Heer Hendriks- huis, extra toneelvoorstelling van het stuk Pas op dat je geen woord zegt door de toneelvereniging Heer Hendrik, 20.00 uur. HEINKENSZAND woensdag 29 januari: de Stenge, al gemene dorpsvergadering door Stichting Dorpsraad Heinkenszand, 20.00 uur. OUDELANDE woensdag 29 januari: verenigings gebouw Oudelande, kindertheater voorstelling Beer gezocht voorkin deren van 4tot 10 jaar, 14.00 uur. zaterdag 25 januari: Dorpshuis, jaarlijkse uitvoering door Muziek vereniging Luctor et Emergo uit met gastoptreden door het interker kelijk koor Adonaï uit Zierikzee, 19.30uur. Bal na afloop. vrijdag 24 januari: vanaf Dorsphuis, dropping 1996/1997, voettocht door nachtelijk Schouwen, 19.00 uur. woensdag 22 januari: SKW de Lichtboei, playbackshow voor kin deren van vijf tot twaalf jaar, 13.30- 15.30 uur. vrijdag 24 januari: gebouw de Drie hoek, nieuwjaarsbal van volksdans vereniging Nehalennia, met orkest Cosninix, 20.00 uur. zaterdag 25 januari: Multifunctio neel Centrum, Het Verhalend Thea ter Mirjam Mare gehouden voor Vrouw Geloof en Samenleving S-D, 20.15 uur. dinsdag 28 januari: Hervormd Kerk centrum, ingang Havenplein, voor lichtingsavond voor kerkeraadsle- den over het functioneren in de kerk, 19.45 uur. Iets te melden? Schrijf, fax of bel de redactie van de PZC in Goes of Zie rikzee. Goes: Voorstad 22, 4461 KN, Post bus 31. 4460 AA; fax 0113- 273030, telefoon 0113-273000. Zierikzee: Oude Haven 41, 4301JK; fax 0111-414126, telefoon 0111- 415380. Op deze plaats achter het gemeentehuis wil Prisma Vastgoed een supermarkt, winkels en woningen gaan bouwen, foto Willem Mieras Prisma Vastgoed presenteert volgende week voorstel aan gemeente van onze verslaggeefster Caroline Moerland KAPELLE - De plannen voor de bouw van winkels en wo ningen achter het gemeente huis in Kapelle zijn in een ver gevorderd stadium. De Prisma Food Groep, eigenaar van de grond, presenteei-t ze volgende week aan de gemeente. De de tailhandelsonderneming wil een supermarkt, winkels en woningen bouwen plus een grote parkeerplaats aanleggen aan de Weststraat. Het centrumplan is een oude wens van het gemeentebe stuur. Samen met ABN/Amro Projectontwikkeling wilde Kapelle aan de Weststraat een complex winkels en woningen neerzetten. De gemeente had echter moeite de benodigde grond voor dit bouwplan te verwerven. Vervolgens ver kochten de eigenaren hun be zit aan de Prisma Food Groop en moest Kapelle met deze partij gaan onderhandelen. Deze besprekingen lijken nu concrete ï-esultaten pp te gaan leveren. Een door de Prisma Groep ingeschakelde architect heeft samen met een stede- bouwkundige van de gemeen te een nieuw bouwplan ge maakt. „Die twee hebben over zaken gepraat als de verschij ningsvorm van het complex en de architectuur", zegt direc teur C. van Zeideren van Pris ma Vastgoed. „Een uitgewei-kt en.goedgekeurd bestemmings plan is er al. Alleen de gemeen telijke welstandscommissie moet het ontwerp nu nog be- ooi'delen." Volgende week presenteert de detailhandelsonderneming de- tekeningen op het gemeente huis. Biezelingsestraat Een ander winkelcomplex in het centrum van Kapelle is eind november gereed geko men. Dit is ontwikkeld door Indek Vastgoed bv.. een onder neming van A den Dekker uit Kapelle. Het complex aan de Biezelingsesti-aat omvat zes winkels en een kantoorruimte. Voor vier panden heeft Den Dekker al een huurder gevon den. Drie van de zes winkels zij n echter nog steeds niet ver- huurd. De belangstelling voor de ruimtes valt Den Dekker tot nu toe een beetje tegen. „Ik had altijd begrepen dat er be hoefte was aan meer winkel oppervlak. Maar nu blijkt dat we het toch vooral van begin nende ondernemei's moeten hebben. Want de middenstan ders die al in Kapelle zijn ge vestigd, hebben in het alge meen geen nieuwe ruimte nodig. Den Dekker is nog wel in gesprek met enkele begin nende ondernemers. Maar er gaat wat tijd overheen voordat ze er zeker van zijn dat ze met de verhuurder in zee kunnen gaan. van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - Het college van Schouwen-Duiveland gaat op tournee. De komende maanden brengen burgemeester en wet houders een bezoek aan alle kernen op Schouwen-Duive land. Het doel van de bezoekjes is tweeledig. De inwoners kunnen kennismaken met de bestuui- ders en een toelichting krijgen op de gemeentelijke organisa tie, de bui'gemeester en de wet houders kunnen zich oriënteren op de zaken die spelen in de dor pen. Uit het vorig jaar gehouden sgbo-onderzoek naar de relatie tussen de burger en het bestuur bleek onder meei", dat de ge meente aandacht moet besteden aan de verschillende kernen op het eiland. Bruinisse is als- eerste aan de beui-t. Daar is voor gekozen om dat in 'de republiek Bru' de meeste weerstand bestond te gen de heiindeling. Dinsdag middag 28 januari spreekt het voltallige college met de vis sersverenigingen en met de ha venbedrijven. Daarna bezoeken de bestuurders bejaardentehuis In 't Opper Tussen 19.30 en 21.30 uur presenteert het colle ge zich aan de inwoners van Bruinisse. De kennismakings avond vindt plaats in jeugdher berg de Stoofpolder. Het is nog niet duidelijk wan neer de servicepunten' van de gemeente worden ingericht. De stuurgroep hei-indeling besloot vorig jaar gemeentelijke steun punten in te ï-ichten in Br se, Westei-schouwen en I wershaven om de afstand t de burger en het bestuur t kleinen. „Het idee ligt er, de precieze invulling kos voorbereiding", licht gem< woordvoerster Geleijnse t gemeenteraad moet ovei nog een officieel besluit r over de inrichting van de cepunten. MIDDELBURG - Drie m: uit Utrecht zijn dinsdag ir delburg voor pogingen t braken veroordeeld tot g genisstraffen van twee ei maanden. Het trio ging augustus 1995 uit stelen i rikzee. De Middelbui-gse politier mi'. R.C.P. Rammeloo oor< dat de rol van de jongst dachte (19 jaar) bij de int in panden aan het Havenp Zierikzee groter was gf dan van zijn mededadei kreeg daarvoor drie ma gevangenisstraf opgeleg overige twee verdachten, 23 jaar oud, werden veroo: tot elk twee maanden heel Officier van justitie mi-. D rink had onder het motto uit, samen thuis' tegen al vei'dachten dezelfde str< eist: drie maanden gevan straf, waarvan een maand waardelijk, met proeftijd jaar. van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Woonstichting Hulst heeft haar oog laten vallen op de hoek van de Van der Maelstede- weg en Zoetevaart in Hulst. Nu de plannen om op het braaklig gende terrein een kantoor neer te zetten niet doorgaan, wil de corporatie er liefst nog dit jaar een appartementsgebouw neer zetten. Recentelijk heeft zij hiervoor de grond aangekocht. De plannen Verkeren nog in een voorbereidend stadium, maar de wens bestaat op deze locatie zo'n twaalf appartementen voor senioren te bouwen, vei Valckx van de woonsticht 1994 bouwde de woning vereniging aan dezelfde complex met vijftien ap menten, voorzien van lift, bouw bleek dat er veel b stelling was voor de wat seniorenflats in de huurst De woonstichting heeft d architect Vei-plancke ing keld om een ontwerp te r Zij heeft een beeldbepale bouw voor ogen dat de van Hulst moet verfraaie zicht op de buitenvest ms appartementen volgens heel aanti-ekkelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 26