Shirt van Oranje is het mooist Van Oeveren houdt het voor gezien PZC CDA wil Sparta in Spangen houden sport 2C Oprichting Dynamica vertraagd Flinke prijzenpot WK-dammen Gorré vertrekt bij Groningen Voetballers Ethiopië op de vlucl Boardman richt zich op de weg Tom Cordes blijft wielrennen Nieuwe harsaffaire in Arnhem uitslagen Laatbloeier Frank Verlaat hunkert naar erkenning uit Zeist woensdag 22 januari 1997 van onze verslaggever Mark Caldenhoven VLISSINGEN - Van pro blemen wil niemand bij Dynamica weten. De nieuwe Walcherse atle tiekvereniging, die voort komt uit Dynamo'70, Atletica, Sporting Wal cheren en - sinds kort - ook Marathon, heeft evenwel meer tijd nodig voor de oprichting dan eerder was voorzien. Vanwege de juridische consequenties rond de op richting van Dynamica wordt nu gestreefd naar 1 mei als oprichtingsda tum. In eerste instantie zou op 1 januari het start schot klinken Jan Ver- meule, van Dynamo'70: „Er zijn geen problemen. Maar er is ons gebleken dat een paar maanden te kort is om een nieuwe ver eniging op te richten." Hans van Tongeren van Sporting Walcheren - en één van de voorvechters van de fusie tussen de vier atletiekclubs op Walche ren - zegt zich niet te hebben vergist in de op richting van een nieuwe vereniging. „We hebben gewoon meer tijd nodig. Een nieuwe vereniging betekent nieuwe statuten en een nieuw huishoude lijk reglement. Die moe ten vervolgens door de at- letiekunie KNAU worden goedgekeurd en bij de no taris worden vastgelegd. Dat vergt gewoon meer tijd. Bovendien kunnen we de leden, zoals vroeger mogelijk was, niet zomaar overhevelen naar Dyna mica Ze moeten zich alle maal opnieuw inschrij ven." De aanstaande Walcherse atletiekclub Dynamica streeft bovendien een zo genoemde bedrijfsfusie na. Van Tongeren: „Dat wil zeggen dat we de vier oude clubs opheffen, maar dan wel met totaal nieuwe statuten moeten komen. Als we voor een andere constructie hadden geko zen, blijft er altijd één ver eniging over. Dat wilden we per se niet." De vertraging in de op richting van Dynamica heeft volgens Van Tonge ren geen consequenties voor de leden. Chronische spierblessure laat voetballer van Zierikzee geen keus door Kees Verkerke ZIERIKZEE - Marco van Oeve- ren (32) heeft een punt gezet achter zijn voetballoopbaan. Steeds terugkerende spier- scheuringen in zijn bovenbeen verhinderen de speler uit Burgh-Haamstede om nog met enthousiasme tegen een bal te schoppen. Het doet hem pijn om halverwege het seizoen Zierik zee te verlaten. Zeker nu zijn ploeg in ernstige degradatie nood verkeert in de zondag-der deklasse. Van Oeveren, die bedrijfsleider is bij een boekhandel in Zierik zee, spreekt tegen dat zijn be sluit is versneld nu het rommelt binnen de gelederen van voet balvereniging Zierikzee. Trai ner Jan Englebert heeft zij n ver trek aangekondigd en ook John van der Have heeft al laten we ten aan het eind van het seizoen te vertrekken. Hij stapt over naar ZSC in Scharendijke. Al s er i emand op het veld leiding kan geven aan een jonge ploeg als Zierikzee, dan is dat Marco van Oeveren wel. Maar de voor malige aanvoerder kwam dit seizoen slechts drie keer in ac tie. „Als je niet meetraint en ook geen wedstrijden speelt, lig je snel uit de groep. De gezellig heid is weg bij Zierikzee en daar hou ik een rotgevoel aan over." „Ik erger mij aan de mentaliteit van sommige spelers. Ze incas seren niet en weigeren te luiste ren naar tactische aanwijzin gen. Als ze rondjes om de pionnen moeten lopen gaan ze er voorlangs in plaats van er omheen. Dat geeft toch te den ken. Ze hebben niet de wil beter te gaan voetballen. Het is een sneeuwbaleffect. Ze gaan el kaar verwijten maken en dat wordt steeds erger." Gespreksavond „Goed, komt er een gespreks avond. Praten we twee uur over de mentaliteit van de spelers en krijgt de trainer verwijten over organisatorische dingetjes. De volgende dag wordt er een korte duurloop gehouden en dan zie je een deel van de spelers al hal verwege afhaken." „Zierikzee zal het met deze spe lersgroep nog zwaar krijgen in deze competitie. Ik hoop dat Englebert het seizoen zal afma ken. Maar daarna moet er een frisse trainer met discipline en een nieuwe spelersgroep ko men. Een groep die wat voor el kaar over heeft", vertelt de ver dedigende middenvelder. Van Oeveren wil absoluut niet Marco van Oeveren: „Zierikzeezal het met deze spelersgroep nogzwaar krijgen in de derdeklasse." het zinkende schip verlaten. Hij hoopt dat hij de komende maan den betrokken wordt bij het rei len en zeilen van het eerste elf tal. Dat hij kan meehelpen te redden wat er te redden valt. Steun aan de spelers geven of misschien wel een activiteit op bestuurlijk vlak binnen de voet balvereniging Zierikzee op zich nemen. „Ik wil er zeker bij be trokken blijven. Een club als Zierikzee mag toch niet degra deren?" Van Oeveren werd geboren in Scharendijke. Vanaf zijn zesde tot z'n achttiende voetbalde hij samen met zijn één jaar jongere broer Ronald - die inmiddels al zes jaar voor eerste divisieclub RBC uit Roosendaal speelt - bij ZSC. „Toen hadden we al het gevoel dat we ons plafond nog niet bereikt hadden. We waag den de stap van de zaterdag tweedeklasse afdelingsploeg naar de zondag-tweedeklasser KNVB-ploeg Zierikzee. Wij konden als broers uitstekend met elkaar spelen. Bij Zierikzee zaten we in een gouden ploeg, met spelers als Kees Verkaart, Rini Verwest, Peter van Vossen en Rini Stoutjesdijk." Avontuur „Na vijf jaar Zierikzee kozen we voor het avontuur. Ronald ging naar VC Vlissingen, dat toen hoofdklasse speelde, en ik koos voor tweedeklasser Middel burg. Het eerste seizoen promo veerden we onder Paul Telussa naar de eerste klasse. Ik miste toen geen wedstrijd. Ik speelde in het Zeeuwse elftal tegen clubs als Ajax, Feyenoord, An- derlecht en Club Brugge." „Na die promotie begon de el lende. Ik kreeg een spierscheu- ring in mijn hamstring. Ik was toen 24 jaar. Kees Vermunt was trainer geworden bij Middel burg. Het was een rampensei zoen voor mij. Ik liep alle fysio therapeuten af. Kwam terecht bij Pierre van Acker in Zeist en bracht zelfs een bezoek aan dokter Martens in België. Ik moet er nog om lachen, Plij gaf mij een spuit j e en zei dat ik maar weer gewoon moest voetballen. Ja, we moesten hem ook nog on der tafel betalen. Vanaf die tijd heb ik regelmatig gesukkeld met spierscheuringen." „Na twee jaar Middelburg be sloot ik weer terug te keren naar Zierikzee. Ik dacht, die ploeg speelt vierde klasse, dus daar kan ik op mijn gemak voetbal len. Gewoon de trainingen op halve kracht meedoen en dan in de wedstrijden voluit. Maar zo werkte dat niet. Ik miste ieder seizoen wel vij f tot zes wedstrij den wegens die blessure." „De afgelopen twee jaar kwam fotoPieterHonhoff die spierscheuring steeds vaker terug. De laatste keer moest ik van het veld omdat ik de bal maar vijftien meter ver kon schieten. Ik kwam alleen in de kleedkamer en toen ik onder de douche stond, droop de teleur stelling van me af. Ik besloot op dat moment definitief te stop pen", aldus Van Oeveren. Van Oeveren - die altijd wel goed was voor zes tot zeven doelpunten per seizoen - wil nu een half jaar de tijd nemen om rustig na te denken wat hij nog kan betekenen in de voetballe rij. In februari hoopt hij voor de tweede keer vader te worden. „Ik weet dat ik het voetballen zal missen. Daarom zou ik latei- iets met jeugd willen gaan doen. Als ik nu terugkijk naar mijn tijd bij Middelburg en Zierik zee. dan heeft voetbal mijn le ven verrijkt. En ik heb er veel vrienden aan overgehouden". APELDOORN - De beslissingsmatch tussen Rob Clerc Alexei Tsjizjov om de wereldtitel dammen kent een goed vulde prijzenpot. De spelers kunnen van 5 tot en met 12 nu in het gebouw van het Nieuwsblad van het Noorden in G ningen 45.000 gulden verdelen. Volgens plan gebeurt dal fifty-fifty basis. Clerc, die als invaller op de gedeelde eei plaats eindigde tijdens het WK in Ivoorkust, bereidt zich tensief voor op de tweekamp tegen de Russische topspeler. traint onder meer met oud-wereldkampioen Harm Wiers: GPD GRONINGEN - Dean Gorré vertrekt aan het eind van het zoen bij FC Groningen. De 26-jarige aanvaller, in mei tra fervrijheeft dat zijn werkgever inmiddels laten weten. Gc kwam in het najaar van 1994 op huurbasis van Feyeno naar Groningen, dat hem later overnam. Voor Gorré bestaat belangstelling uit Spanje, Engeland Italië. „En een Nederlandse topclub", aldus de Gronin clubtopscorer met acht treffers. Het is een publiek geheim dat Ajax is. ANP ADDIS ABEBA - Een groot gedeelte van de Ethiopische v( balploeg heeft een tussenlanding in Rome aangegreper vandoor te gaan. Waarschijnlijk zullen de spelers asiel gen. De Ethiopische ploeg was op doorreis naar Marokko, genstander in de Afrika Cup. De Ethiopische staatsra maakte melding van de verdwijning van een aantal spel Hoeveel voetballers van het 23 spelers tellende gezelsc] wegliepen, is niet bekend. De leiding gaf te kennen teru, willen keren naar Ethiopië en het duel te willen uitstel RTR LONDEN - Werelduurrecordhouder Chris Boardman ri zich dit jaar geheel op de internationale wegwedstrijden. Engelse wielrenner kondigde aan zijn wereldtitel op de a tervolging niet te verdedigen. Hij heeft zijn baanfiets voo: pig opgeborgen. Boardmans voornaamste doelstelling jaar is het wereldkampioenschap tijdrijden in San Sebast: Ook is hij van plan in twee grote etappewedstrijden van s' te gaan: de Tour de France en de Vuelta a Espana. ANP DE RIJP - Oud-professional Tom Cordes is tot overeensti ming gekomen met Topteam Tegeltoko. De wielrenner e aan de slag als eliterenner in de ploeg van Jepn-Paul van P pel. Hij zal uitkomen in wedstrijden voor de Topcompeti de Teleflextour en Olympia's Ronde. Profs mogen tegenwc dig meedoen aan wedstrijden voor de Topcompetitie. ANi ARNHEM - De centrale training van het Nederlands m nenhandbalteam in Arnhem moest gisteravond voortij worden afgebroken. Beheerder Harry Aalbers van spoil Valkenhuizen draaide om half tien het licht uit, nadat hij I geconstateerd dat de internationals hars gebruikten om rr grip op de bal te krijgen. In Arnhemse sporthallen is dat boden. Harsgebruik in Arnhem werd dit seizoen landelijk niei toen het eredivisieduel Swift-VenL voortijdig werd beè digd. Ook toen greep de betreffende zaalbeheerder in. De i terende negen minuten van dat duel zijn nog steeds niet speeld. GPD Autosport 1/2-1/2, David (Lux) - Atalik (Tur) 0-' fuentes (Ned) - Dao (Vie) 1/2-1/2, Ka Rally Monte Carlo. Stand na 12 klasse- (Rus)Bacrot <Fra) 1/2-1/2. mentsproeven: 1Makinen (Fin) Mitsubi shi 3.09.17, 2. Liatti (Ita) Subaru 3.09.41, Sportprijsvragen ~„...z (Spa) Ford Escort 3.09.^-,, c Schwarz (Dui) Ford Escort 3.13.00,5. Nit- ten dmsdaig21januari: 3-5-, tel (Dui) Mitsubishi 3.17.40. 16-21-23-24-34-36-40-42-43-53-54-5! 63-70-73-76. (ondervoorbehoud) Bowling Tennis Reno. Toernooi der kampioenen. Ama teurs, stand na 16van28games: 1. Naga- Melbourne. Australian Open, man tani (Jap) 3995 pins, 2. Rodriquez (Mex) kwartfinale: Moya (Spa) - Mai 3872,3. Ton Plummen (Ned) 3851, 4. Ry- (Spa/14) 7-5 6-2 6-7 6-2, Chang (VS an (Aus) 3830, 5. Petterson (VSt) 3747. Rios (Chi/9) 7-5 6-1 6-4. Dubbel, kwi nale: Woodbridge/Woodforde (Aus Darts Damm/Olkovsky (Tsj/Rus) 6-3 6-3 6-1 ach/Stark (VSt/11) - Ferreira/Galb Eerste divisie: Moby Dick 2 - Westkant 4- (ZAf/VSt/4) 7-5 2-6 6-4 7-6. 9, Souburg - Karoling 2 10-3, Trollen - Vrouwen, kwartfinale: Coetzer(ZAf, Gompy 3 6-7, Barbier - The F. Flops 9-4, p° <VSt>6"4 6"h Pierce <Fra>Appeln De Basken - Gompy 2 7-6, Polar Brs - (Bel/16) 1-6 6-4 6-4. Dubbel, kwartfn Roode Leeuw 7-6. Stand: 1 De Roode Fernandez/Sanchez Vicario (VSt/Sp; Leeuw 94-49, 2 The Polar Bears 92-51, 3 Bollegraf/Arendt (Ned/VSt/5) 6-4 D.T. Souburg 90-40,4 De Basken 85-45,5 Hingis/Zvereva (Zwi/WRu/4) - Ru Gompy 2 85-45, 6 Moby Dick 2 73-57, 7 Pascual/Suarez (Spa/Arg) 6-36-2, Da Gompy 1 71-59, 8 De Barbier 74-56,9 De port/Raymond (VSt/3) - Martinez/Tai Westkant46-84,10TheFourFlops46-71, nl (Spa/Arg/12) 6-3 7-6, Neiland/Sul 11 Karolingenburcht 2 40-9-, 12 De Dolle (Let/Tsj/2)- Kijimuta/Miyagi (Jap/13! Trollen 29-101,13 Gompy3 20-97. 6-3. JJ J J n Eredivisie: Scumbags - Walk Inn 8-5, Gemengddubbel, tweede ronde: Bi EMM - Red Lions 5-8,Triple PI. - DTP 10-3, ke/Eagle (Aus) - Dechaume-Ball Arrows 2 - Kantaria 1 4-9. Desperados - /Grabb (Fra/VSt) 6-3 6-0, Spirlea/Ji Moby Dick 113-0, Arrows 1 - Karoling 19- fon (Rpe/VSt) - Davenport/Connell 4, Kantaria 2 is vrij. Stand: 1 The Arrows 1 /Can/17-6 4-6 6-4. 107-36,2 The Triple Players 100-30,3 Ka- rolingenburcht 1 96-47, 4 The Despera- Voetbal dos 77-53,5 The Red Lions 70-60,6 Kan taria 1 69-61,7 The Walk Inn 61-69,8 The Eijsden.Euregio-competitie: MVV-L Arrows 2 57-73, 9 The Scumbags 58-72, mel 3-5 (2-3). Doelpunten MVV: Kos 10 DT Pechiney 56-74, 11 Kantaria 2 50- Landzaat en Knarren. 80,12 EMM 33-97,13 Moby Dick 1 24-106. Volleybal Schaken Europa Cup II, derde groepsweds Wijk aan Zee. Hoogovenstoernooi. (mannen): Maccabi Tel Aviv (Isr) - Ci Grootmeestergroep A, derde ronde: Ie (Ned) 3-0 (15-13 15-12 15-9). Ch Short (Eng) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Soko- pions League, derde groepsweds lov (Bos) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Kortsj- (vrouwen): Levski Sofia (Bul) - WC (I noi(Zwi)-Onitsjoek(Oek) 1-0, Piket (Ned) 2-3 (16-14 15-106-159-15 13-15). - Illescas (Spa) 1/2-1/2, Granda Zuniga (Per) - Nikolic (Bos) 1-0, Timman (Ned) - Zaalhandbal Salov (Rus) 1/2-1/2, Giek (Rus) - Yer- molinski (VSt) 1/2-1/2. Stand: 1. Piket 2 Standen: Tweede divisie mannen: E 1/2, 2. Sokolov, Tirnman, Yermolinski 2, 11-20, Delta Sport 11-19, Snelwiek V 5. Granda Zuniga, Kortsjnoi, Lautier, Westlandia 11-15, HEC 11-9, Aalsme Onitsjoek, Short, Van Wely 11/2,11. Illes- 11-9, Roda 11-8, DWS 11-7, Hermes 1 cas. Nikolic, Salov 1,14. Giek 1/2. Hercules 11-3. Tweede divisie vrouv Grootmeestergroep B, eerste ronde: Hermes 11-22, Groene Ster 11-14, V) Van der Sterren (Ned) - Van der Wiel landia 11-12, UVG 2 11-12, EMM 1i (Ned) 1/2-1/2, Riemersma (Ned) - Jans- Tachos 11-10, PSV2 11-9, Internos' sen (Ned) 1-0, Nijboer (Ned) - Peng (Ned) EBHV 11-7, Stompwijk'92 11-6. van onze sportredactie wogen standpuntbepaling zij een rapportage zien waa ROTTERDAM - De CDA-frac- staat aangegeven onder we tie in de Rotterdamse gemeente- voorwaarden Sparta in Sp raad meent dat pogingen moe- gen zou kunnen blijven, ten worden ondernomen om Bij het handhaven van de vc Sparta voor de wijk Spangen te balclub op de huidige plek, l behouden. In een brief aan de Kasteel, moet volgens haar e wethouders J. C. Kombrink ter wel aan een aantal rai (ruimtelijke ordening) en J.T.C. voorwaarden worden volda M. den Oudendammer (sport en Zo moet het stadion volgens recreatie) dringt het raadslid E. UEFA-normen worden aan M. Hellwig-Kuipers aan op een past, dient er een goede berc studie, die tot dat resultaat moet baarheid via openbaar verv leiden. en auto te zijn en is een trainii De betrokken raadscommissies veld in de directe nabijheid' buigen zich binnenkort over de het stadion een 'must' om de toekomst van Sparta. Hellwig ciale betrokkenheid van de c waagt in de brief daarbij niet op de wijk te versterken. uitsluitend uit te gaan van een zouden er in de buurt velden verhuizing naar het oosten van andere voorzieningen besch de stad. Omwille van een afge- baar moeten zijn. GPD Frank Verlaat: „Laat mij maar gewoon mezelf blijven." van onze verslaggever Mark Caldenhoven STUTTGART - Soms, heel soms, voelt Frank Verlaat zich een nomade. Een zi geuner in voetballand. Was de klus ge klaard of zag hij ergens geen heil meer in, dan pakte Verlaat zijn boeltje en vertrok. Zo was het bij Ajax in Amster dam, zo ging het in Lausanne en zo her haalde de geschiedenis zich in Auxerre. De tenten staan nu opgeslagen bij VfB Stuttgart, voor zo lang het duurt. De papieren zeggen tot 2001, maar 'der Kapitan' hecht geen waarde aan con tracten. „Wat er volgend jaar gebeurt, weet je al niet." Het is de nuchtere kijk op het leven in de hectiek van Bundesliga, waar de scheidslijn tussen succes en de goot niet meer is dan een uiterst wankel koordje- In de gekte van Duitsland is Frank Ver laat zichzelf, blijft Frank Verlaat zich zelf. „Je bent hoe j e bentIk laat me niet gek maken. Doe je dat wel, dan heb je een probleem. In Duitsland hebben profvoetballers - veel meer dan in Ne derland - een bepaalde status. Dan worden ze, vaak ten onrechte trou wens. op een voetstuk geplaatst. Echt, ze zijn hier he-le-maal gek van voetbal. Maar laat mij maar gewoon mezelf zijn." Prestaties Die houding legt hem geen windeieren Al zijn het vooral zijn uitmuntende prestaties op het veld die aanvoerder Verlaat de grijze massa hebben doen ontstijgen. De geboren Haarlemmer - van 5 maart 1968-wordt ophanden ge dragen bij VfB Stuttgart. Hij is een schot in de roos van de trots van Schwabenland, die jaren kwakkelde maar dit seizoen een heuse bedreiging vormt voor titelkandidaten Borussia Dortmund en Bayem München. De vrije verdediger werd onlangs in Duitsland verkozen tot beste libero van de Bundesliga. „Dat doet me wel wat, al bevreemdt het me ook. Ik ben name lijk nooit tevreden over een wedstrijd van mezelf. Heb je succes in een team sport. dan heb je dat toch niet alleen." Hij lijkt zijn eigen prestaties te baga telliseren. „Ik ben bij Stuttgart toch vooral de controleur van de verdedi ging. Ja. dat gaat me redelijk af. Duit sers hebben toch vaak een wat naïeve instelling. Ze lopen allemaal naar vo ren, willen allemaal een goal maken. Ik zorg bij Stuttgart defensief voor een beetje evenwicht." Intact De officieuze verkiezing tot libero van Duitsland is één van de redenen dat Verlaat onlangs zijn contract bij VfB Stuttgart met vier jaar verlengde. On danks verregaande belangstelling van PSV en, in mindere mate, Feyenoord, „Het was geen gemakkelijke keuze. PSV speelt volgend seizoen vrijwel ze ker Champions League. Ik heb een goed gesprek gehad met Dick Advo caat, maar koos toch voor Stuttgart. Dat heeft een aantal oorzaken. Er is me beloofd dat ons team intact blijft en je speelt wekelijks voor mudvolle stadi ons. Dat was belangrijk voor me." En het geld m Zuid-Duitsland is goed, haast Verlaat er aan toe te voegen. Eén aspect voor een terugkeer naar Ne derland, na drie jaar Lausanne Sports en drie jaar Auxerre, was Oranje. „Het is een overweging geweest, maar geen hoofdzaak." Het zit hem zichtbaar hoog dat hij vanuit Zeist steevast wordt overgeslagen. Hij voelt zich soms wel eens vergeten, beaamt Verlaat. Hij speelde één interland - op 22 februari 1995 in Eindhoven tegen Portugal - en daar is het vooralsnog bij gebleven. De erkenning in Duitsland is niet de er kenning uit de Zeister bossen. „Dat doet best pijn. Ik vind het ook jammer. Ik heb veel mooie shirts gedragen, veel shirts overgehouden aan internationa le wedstrijden, maar het shirt van het Nederlands elftal is zonder concurren tie het mooiste. Waarom ik niet word geselecteerd? Dat vraag ik mezelf ook wel eens af. Als je in de Bundesliga - zo als iedereen zegt - goed speelt, ver wacht je een reactie van de bonds coach. Dan ben ik teleurgesteld als dat niet gebeurt." Even lijkt Verlaat - de nuchtere speler van zo even - zijn emoties nauwelijks nog onder controle te hebben. „Dat is toch met gek. Een voetballer wil toch het hoogste halen. Dat is in mijn geval het Nederlands elftal. Wat moet ik meer doen? Zelf kan ik niet meer doen dan ik al doe; wekelijks presteren. Als ik eerlijk ben, ziet het er niet naar uit dat het ooit nog gaat lukken." Verlaat maakt een weids gebaar met zijn armen om het gevoel van onmacht kracht bij te zetten. „Ik weet niet eens wat ik moet zeggen als ploeggenoten vragen waarom ik niet bij het Neder lands elftal zit. Kijk. ik móet niet spe len, maar ik vind wel dat ik ten minste bij de selectie hoor. Speel ik niet bij Stuttgart, hoor je mij niets zeggen, maar ik ben nota bene aanvoerder. Culturen Waarom bondscoach Guus Hiddink hem steevast over het hoofd ziet? Ver laat kan er slechts naar gissen. De weg der geleidelijkheid wellicht? Via het anonieme Lausanne Sports, de zoete inval van het Bourgondische Auxerre en de gekte van Stuttgart sloeg Verlaat geen treetje over op de internationale ladder. Het was geen klapper in één keer. „Misschien heeft het er mee te ma ken dat ik Nederland al op jonge leef tijd heb verlaten. Dat ze me uit het oog verloren zijn." Uit het oog, uit het hart, het is een wat vreemde constatering voor een speler die bij Ajax in 1987 en 1988 ietwat for tuinlijk twee Europa-Cupfinales mee maakte, maar zich later opwerkte tot vaste kracht bij Auxerre en Stuttgart. „Soms is het voordeel dat je zoveel cul turen hebt meegemaakt, dat je bij meerdere clubs hebt gezeten uit ver schillende landen. Bij mij misschien niet. Ik weet het niet. Ik ben waar schijnlijk een laatbloeier. Maar zo is mijn loopbaan nu eenmaal gegaan, via het buitenland. Toen ik bij Ajax op een dood spoor zat, moest ik weg. Je wilt spelen. Dat was het belangrijkste, niet de club." „Ik ben bij Lausanne helemaal op nieuw begonnen. Steeds ben ik op zoek gegaan naar mijn grenzen, steeds moest ik me weer bewijzen. Want wie kende Frank Verlaat toen ik bij Auxer re terecht kwam? Dat is wel steeds een uitdaging geweest. Je wilt laten zien dat je kunt voetballen. Kennelijk heb ik bepaalde kwaliteiten, anders had ik het waarschijnlijk nergens gered." ■H

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 20