College Hulst weer vol berouw PZC Reynaertcollege wil eind aan onveilige situatie rond school Oostburg ziet af van nieuwe Drank- en Horecaverordening Knopenhaakje een raadselachtig ding Van Gelder kijkt op van internationale oriëntatie bedrijven zeeland 18 Excuses aan raad na commotie over PC-privé-project Bouwcorporatie wijst Oostburg op gevaar van te veel nieuwbouw Bon voor dronken bromfietser Kop-staartbotsing Westdorpe Omroep Zelzate: informatie over verkeer en rampen Tegenligger laat gewonde achter kerkdiensten Gewond bij eenzijdig ongeval Politie bekeurt 61 hardrijders Drankrijder voor de rechter Onbekende vernielt vangrail weekenddiensten zaterdag 18 januari 1997 van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Duizend maal excuses voor de ongelukkige gang van zaken. Het college van Burge meester en Wethouders van Hulst heeft nooit de bedoeling gehad de raad voor het blok te zetten. In de informatievoorzie ning tussen betrokken ambte naren en het college over het in middels omstreden PC-privé- project is kennelijk wat misge gaan, erkennen B en W. Zij schrijven dit in een reactie op de felle kritiek vanuit de raad vorige maand. De raadsleden voelden zich danig bedonderd toen zij vlak voor de maande lijkse vergadering vernamen dat de aan te schaffen privé- computers waarover de fracties nog moesten beslissen, al lang en breed bij de ambtenaren thuis stonden. Het hek was van de dam. Het college nam het voorstel ij lings terug, om de zaak tot op de bodem uit te zoeken. Dat heeft burgemeester A Kessen inmid dels gedaan. Hem is gebleken dat de medewerkers een nieuw PC-privé-project, toen hen werd gevraagd of zij interesse hadden, onmiddellijk zagen zit ten. Vanuit de markt kreeg de gemeente datzelfde moment een aanlokkelijke aanbieding in de decembermaand. De leveran cier wilde de computers best te gen een aantrekkelijke prijs le veren. maar wilde daar niet te lang mee wachten. In de veron derstelling dat de raad toch wel ja zou zeggen tegen het voorstel, is de bestelling de deur uitge gaan. De order ging echter niet vergezeld met de voorwaarde dat de raad akkoord zou gaan. Het ging fout toen de compu ters. in plaats van de verwachte levertijd van vier tot zes weken, al veel eerder (dan de datum van de raadsvergadering) in het ge meentehuis werden bezorgd. Daarvan was het college niet op de hoogtegesteld. „Hieromtrent hebben wij indringend met de ambtelijke verantwoordelijken gesproken, opdat in de toe komst een en ander kan worden voorkomen", zeggen B en W in hun nieuwe (precies hetzelfde) voorstel aan de raad. „Formeel gezien had de procedure beter gekund.'" Het antwoord stemt PvdA'er A Hegger, die de kwestie in de raadsvergadering van decem ber aanhanging maakte, bij lan ge niet tevreden. Zij is het zat van onze verslaggeefster Pascalle Capetti HULST - Directie en ouderver eniging van scholengemeen schap Reynaertcollege dringen er bij het college van Burge meester en Wethouders van Hulst op aan haast te maken met de aanpak van de verkeersvei ligheid rondom de school aan de Gildenstraat. Leerlingen rijden vanaf het schoolplein onmid dellijk de Poorterslaan in en daardoor ontstaan levensge vaarlijke situatie. Sinds de verbouwing vón de lo catie Gildenstraat is het steeds drukker geworden op de school. van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W ziet geen aanleiding om een nieuwe Drank- en Horecaverordening vast te stellen om onder meer gemeentelijke leeftijdsgrenzen voor verstrekking van alcohol en beperkingen aan de verkoop van sterke drank vast te leggen. Volgens B en W biedt de lande lijke Drank- en Horecawet vol doende mogelijkheden om de zaken in de hand te houden. De Drank- en Horecaverorde ning van de gemeente Oostburg dateert van 1979 en zou aange past kunnen worden. Het colle ge heeft bijvoorbeeld de mogelijkheid om in een gemeen telijke verordening de leeftijds grens voor het verstrekken van alcoholische en sterke dranken te verhogen naar 21 jaar. In de landelijke Drank- en Horeca wet wordt voor alcoholische grenzen een leeftijdsgrens van 16 jaar gehanteerd en voor ster ke drank een grens van 21 j aar. B OOSTBURG - Directeur J. de Rechter van de Algemene Wo ningstichting Zeeuwsch- Vlaanderen heeft de gemeente Oostburg vrijdag gewaar schuwd voorzichting te zijn met het ontwikkelen van nieuwe be stemmingsplannen ten gunste van de woningbouw. Volgens De Rechter is ook in West-Zeeuws-Vlaanderen druk op de sociale huursector en moet voorkomen worden dat in de ge meente Oostburg, net als in Ter- neuzen, grote leegstand ont staat. Hij noemde het voorbeeld va n de n i e u we Temeuzense wij k Othene, die een zuigende wer king heeft op diverse bewoners van de binnenstad. De Rechter maakte zijn opmerking op een informele bijeenkomst in Oost burg met commissaris van de koningin drs. W. van Gelder, het gemeentebestuur van Oostburg en een aantal vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven en an dere maatschappelijke sectoren in de gemeente. om voor de zoveelste keer te moeten 'stikken en slikken'. „Dat was met Neckermann zo, dat was met de scooters van de politie het geval en nu weer. Het boetekleed dat Kessen steeds weer aantrekt, moet onderhand versleten zij n.De handelswijze van de ambtenaren, die er als vanzelfsprekend van uitgingen dat de raad akkoord zou gaan, is voor Hegger 'wederom een aan wijzing dat er binnen het ge meentelijk apparaat geen enkel respect is voor het hoogste or gaan, de raad'. De uitleg dat de verantwoordelijke medewer kers op het matje zijn-geroepen. geeft volgens haar te denken. „De ambtenaren leven blijk baar in een eigen koninkrijkje." Dat blijkt ook uit een voorval na publicatie in de krant. „Ik werd daarna gebeld door de leveran cier van de computers, die hoogst verontwaardigd was dat ik hem in de krant zwart had ge maakt. Dat had hij niet zelf ge lezen, maar van een hoge amb tenaar gehoord. De man was duidelijk voor zijn karretje ge spannen. Ik wil dan ook weten wie die hoge ambtenaar is. De kwestie komt donderdag 23 januari vanaf 19.30 uur aan de orde in de commissie financiën. OOSTBURG - Een 37-jarige bromfietser uit Oostburg werd donderdagavond op de Noordwal in zijn woonplaats aange houden. De man was met te veel alcohol op op de brommer geklom men. De ademanalyse wees uit dat hij tweeënhalf keer de toe gestane hoeveelheid had overschreden. WESTDORPE - Een 36-jarige automobiliste uit Wachtebeke liep vrijdagochtend hoofd- en nekpijn op bij een botsing op de Tractaatweg ter hoogte van de Eversdam bij Westdorpe. Een vrachtwagen reed achterop haar auto. De 50-jarige Duitse chauffeur bleef ongedeerd. De materiële schade aan de voer tuigen was aanzienlijk. van onze verslaggever René Hoonhorst ZELZATE - Automobilisten en andere verkeersdeelnemers die regelmatig over de Zelzaatse brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen komen, kunnen in het vervolg vertraging ver mijden door naar de Zelzaatse Regionale Omroep (ZRO) te luisteren. De Vlaamse regionale omroep- zender (bereikbaar op de FM- frequentie 106.2) krijgt de in formatie over de openingstijden van de brug rechtstreeks door vanaf het Zelzaatse brugwach tershuis. Ook onverwachte sto ringen kunnen daardoor direct op de radio worden gemeld. Au tomobilisten kunnen door de verkeersinformatie een andere route - via de tunnel of de brug bij Sas - kiezen als scheepvaart verkeer de brug van Zelzate passeert. De plaatselijke zender heeft on langs ook een contract gesloten met de gemeente Zelzate. Zo gauw het Vlaamse grensstadje wordt geconfronteerd met een calamiteit wordt de zender in geschakeld als 'ramp-radio'. Burgemeester J. Schenkels kan door een druk op de knop de in woners van Zelzate en omge ving direct inlichten over de aard van de ramp en de in acht te nemen veiligheidsvoorschrif ten. Tijdens een voorval als het verkeersongeluk van een vrachtwagen met gevaarlijke stoffen twee maanden geleden kan de bevolking nu snel verne men wat er precies aan de hand is en kan paniek worden voor komen, verwacht het Zelzaatse gemeentebestuur. Continu uitzenden De ZRO hoopt binnenkort 24 uur per dag uit te kunnen zen den, momenteel is de omroep tussen 8 en 20 uur in de lucht. De regionale zender is sinds een maand weer te beluisteren. De ZRO hield dik vijf maanden ra diostilte nadat alle apparatuur eind juni werd gestolen. Intus sen hebben medewerkers van de zender echter niet stil gezeten en een aantal nieuwe program ma-ideeën uitgedacht. Oude luistercijfer-krakers als het zondagse urntje tussen 11 en 12 - waarin burgemeester J. van Rest samen met reporter W. de Groff een aantal Sasse actuali teiten de revue laat passeren - blijven gehandhaafd. Tweehonderd leerlingen meer dan vorig jaar maken gebruik van de klaslokalen. Dagelijks pendelen nog eens zestig brug klassers heen en weer tussen het gebouw aan de Zandstraat en dat aan de Gildenstraat. De j eugdige overmoed van veel j on- geren wint het dikwijls van voorzichtigheid. Locatie-directeur J. de Nijs en voorzitter H. Berbee van de ou dervereniging verzoeken het college 'dringend' om aan deze situatie een eind te maken. Zij denken daarbij aan een snel heidsbeperking in de straat tot dertig kilometer per uur in com binatie met snelheidsremmers zoals drempels. en W betwijfelen of het verho gen van de leeftijdsgrens effect heeft op de drankmisbruik en of het mogelijk is voldoende te controleren op het naleven van zo'n bepaling. Ook het verhogen van de leeftijdsgrens voor de be diening in zaken, waar alcoholi sche consumpties worden ge schonken, vindt het college niet nodig. Het collegevoorstel de verouderde gemeentelijke Drank- en Horecaverordening in te trekken en geen nieuwe in het leven te roepen komt op woensdag 29 januari aan de or de in een vergadering van de commissie bestuurlijke zaken. Deze wordt gehouden in de commissiekamer van het ge meentehuis en begint om 8.30 uur Ook het voorstel van het college om E. Aemoudts aan de Veerhoekpolderweg een plan schadevergoeding van 50.000 gulden plus rente te verstrekken komt in de vergadering aan de orde. In vroeger tijden werden de knopenhaakjes gebruikt om knoopjes van handschoenen, kleding en laarzen door het knoopsgat te ha len. foto Peter Nicolai van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - Wie er toevallig nog één op zol der, in de gereedschapskist of in een naaidoos heeft liggen, weet hoogstwaar schijnlijk niet eens waar het haakje voor heeft gediend. Magda Blaauwendraat-de With uit Kapellebrug wist het in het begin ook niet. Haar man, die voor zijn hobby op eenden jaagt, gebruikte 'm om de inge wanden van de dieren te kunnen verwij deren. Tot ze er achter kwam dat het om een knopenhaakje ging. De gebruiksvoorwerpen worden ook wei eens schoenhaakjes genoemd, maar die vlag dekt volgens de verzamelaarster de lading niet. Want behalve voor schoenen, waren de haakjes in de vorige eeuw ook in zwang als hulpmiddel om knoopjes van handschoenen, kleding en laarzen door de gaatjes te halen. Knopenhaakjes, zegt ze zelf. Of buttonhooks, zoals ze in het Eldo rado van de haken - Engeland - heten. Het zijn eigenlijk net haaknaalden: een fraai versierd heft met een kromming aan het eind van het ijzer; alleen iets-scherper gebogen dan nodig is voor een herstel klusje aan trui of sok. Variërend van grootte. Van enkele centimeters tot een ivoren exemplaar van bijna een halve me ter. Variërend ook van materiaal: van zil ver tot hout. En variërend van vorm: van een handzaam, inklapbaar modelletje tot een rijkelijk versierd voorwerp, eventueel in combinatie met een schoenlepel en kle- clingborstel. Queen Victoria was ongetwijfeld zelf een fervent gebruikster. In de periode tussen 1840 en 1900 moeten er in Groot-Brittanië vele duizenden zijn gemaakt en verspreid Het knopenhaakje was er voor jong en oud, voor arm en rijk, voor man en vrouw. De gegoede burgerij had er minstens één van been, ivoor, zilver, paarlemoer of zelfs goud. De minder welvarenden kregen een simpelijzeren haakje bij aankoop van een paar schoenen. Soms met de naam van de firma er in gegraveerd. Blaauwendraat begon de haakjes te spa ren toen haar man er toevallig één van de buurman kreeg. „Om de ingewanden uit eenden te kunnen halen." Een hele mooie met zilveren heft, vindt ze nog steeds. Een poosje later stuitte ze op een tweede en toen was de interesse gewekt. Vooral in Engeland, Frankrijk en Zwitserland komt ze de voorwerpen op rommelmark ten of onder de toonbank van antiekzaken tegen. „Nederland was een calvinistisch land. Daar hadden ze het niet zo op al die opsmuk. Ik denk dat dat de reden is waar om ze hier nauwelijks zijn te vinden." Dat geldt ook voor informatie over de achtergronden van de knopenhaakjes. „In een boek over kostuum-accessoires werd het knopenhaakje alleen genoemd. Niets over de oorsprong of het gebruik ervan. Literatuur over de voorwerpen is er niet. Dat maakt het lastig om het verleden van de haakjes te traceren, maar Blaauwen draat vindt dat niet zo erg. Voor haar hoe ven de verzamelstukken ook niet op een grote hoop te liggen. Al houdt ze zich na^- tuurlijk altijd aanbevolen wanneer men sen thuis nog een dergelijk knopenhaakje hebben liggen. Tot 1 februari is de verzameling in de vi trinekast van de bibliotheek in Hulst te Zondag 19 januari 1997 Aardenburg Rooms-Katholieke Kerk 10.30 gezamenlijke oecumeni sche dienst; Axel Nederlandse Her vormde Kerk 10 ds. V.d. Maas; Ge reformeerde Kerk 10 en 17 ds. Van Elderen;Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt 10 ds. Burger, 16.45 ds. Leeftink;Gereformeerde Gemeente 10 en 15 leesdienst;Rooms-Katho- lieke Kerk zo 11; Boschkapelle Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Breskens SOW-Gemeente 9.30 ds. Blokland;Rooms-Katholieke Kerk zo 10; Clinge Rooms-Katholieke Kerk za 19; Graauw Rooms-Katho lieke Kerk zo 10.30; Groede Neder landse Hervormde Kerk 11 ds. V.d. Sar; Rooms-Katholieke Kerk za 19; Heikant Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Hengstdijk Rooms-Katholieke Kerk zo 11; Hoek SOW-Gemeente 10 dhr. Ende; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 15 ds. Souman; Gereformeerde Gemeente in Ne derland 9.30 en 14 leesdienst Rooms-Katholieke Kerk zo 11Hon- tenisse Nederlandse Hervormde Kerk 11 ds. Stap; Hoofdplaat Neder landse Hervormde Kerk gez.dienst te IJzendijke Rooms-Katholieke Kerk za 17; Hulst Nederlandse Her vormde Kerk 9.30 ds. Stap;Evange- lische Gemeente (Het Ravelijn) 10 dhr. Van Nes;Rooms-Katholieke Kerk za 19; zo 10.30; Koewacht Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Kloosterzande Rooms-Katholieke Kerk za 18.30; zo 11; Lamswaarde Rooms-Katholieke Kerk za 19; Nieuw-Namen Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Nieuwvliet Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds. Hoogen- doorn; Oostburg Nederlandse Her vormde Kerk 10 ds. Van Duinen;Ge- reformeerde Kerk 19 ds. De Nood; Gereformeerde gemeente 10 en 15.30 leesdienst;Oud-Gerefor- meerde Gemeente 9.30 en 14.30 leesdienst; Gereformeerde Ge meente in Nederland 10 en 14.30 leesdienst; Christengemeente De Hoeksteen (Den Hoekzak) 10 dhr. Kamp; Jehova's Getuigen 10 en di 19.30; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Ossenisse Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Philippine Rooms-Katho lieke Kerk zo 9.30; Retranchement Nederlandse Hervormde Kerk 11 ds. Houwaart (HA); Vrije Evangeli sche Gemeente 11 ds. V.d. Wete ring Sas van Gent Rooms-Katholie ke Kerkza 19.15; zo 11;Schoondijke Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 ds. V.d. Sar (HA), gez.dienst; Rooms-Katholieke Kerk zo 9.15; Sint Anna ter MuidenRooms-Ka- tholieke Kerk za 19; Sluis Neder landse Hervormde Kerk 9.30 ds. Houwaart (HA); Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45; Sluiskil Nederlandse Hervormde Kerk 10 spec.dienst door de jongerengroep; Rooms-Ka tholieke Kerk zo 11; Slijkplaat Rooms-Katholieke Kerkza ^Stop peldijk Rooms-Katholieke Kerk za 19; Terhole Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Terneuzen: Nederlandse Hervormde Kerk: Opstandingskerk 10 ds. Reinders;GroteKerk10ds. De Boer; Goede Herderkerk 10 ds. Heij- ting, 19 dhr. Kruidenier-Gerefor meerde Kerk (Opstandingskerk) 10.45 ds. Klap;Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 15 ds. Storm; Gereformeerde Gemeente 10 en 15 leesdienst;Oud-Gereformeerde Gemeente 10 en 17 leesdienst; Oud Gereformeerde Huisgemeente 9.30-19 dhr Tollenaar; zat. 19.30 dhr Tollenaar;Gereformeerde Ge meente in Nederland 9.30,14 en 18 leesdienst; Nederlands Hervormde Evangelisatie, Zeldenrustcollege 10 ds. Ruygrok;De Levensbron 17 ds. Meeuse; Evangelische Gemeen te (De Kandelaar) 10 dhr. Gouds- waard.Pinkstergemeente Gebouw Bethel 10 dienst; Nieuwstraat 27"10.30 dienst; Zevende Dags Ad ventisten (Goede Herderkerk) za 10 dienst; Jehova's Getuigen 10 en di 19.30;Rooms-Katholieke Kerk Trini- teitskerkza 19; Opstandingskerk zo 9.30; Zaamslag Nederlandse Her vormde Kerk 10 ds. V. Vliet; Gere formeerde Kerk 10 en 15 ds. De Haan;Gereformeerde Kerk Vrijge maakt 9.30 en 15 ds. Leeftink;Chris- telijke Gereformeerde Kerk 9.45 en 15.15 ds. Van Ek; Zandstraat Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Zuiddorpe Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30. WESTDORPE Trimloop - In Westdorpe wordt morgen, zaterdag, de Eugene Vink Trimloop gehouden. In schrijven is mogelijk vanaf 13.30 uur in de kantine van vv Ria aan de Kapittelstraat. De eerste lopers starten om 14.45 uur. van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Commissaris van de koningin drs. W. van Gelder heeft zich vrijdag tijdens een werkbezoek aan de gemeente Oostburg onder de indruk ge toond van de internationale ori ëntatie van een aantal bedrij ven. Van Gelder maakte duidelijk dat diverse andere maatschappelijke geledingen iets kunnen leren van het bo- ven-regionaal denken bij het bedrijfsleven. De commissaris bezocht Funde ringstechnieken Verstraeten in Oostburg, Vroon bv in Breskens en Recreatiecentrum De Pan- nenschuur in Nieuwvliet. Daar na had Van Gelder op het ge meentehuis in Oostburg een onderhoud met de raadsleden en een informele bijeeenkomst met vertegenwoordigers van de recreatie, landbouw, de kerken, de gezondheidszorg en andere maatschappelijke organisaties. De'fracties van Dorpsbelangen AARDENBURG - Een 42-jarige fietser uit Aardenburg raak te donderdagavond gewond aan zijn voet op het fietspad van de Draaibrugsweg in Aardenburg. De man was door een onbekende tegenligger omver gereden. Na het ongeval reed de bromfietser door, zonder zijn identiteit bekend te maken. De fietser bleef achter met een diepe wond in de voet en een beschadigde fiets. Hij moest zich onder be handeling stellen in het Antonius-ziekenhuis in Oostburg. IJZENDIJKE - Een 42-jarige automobilist uit Hoek moest donderdagavond worden opgenomen in ziekenhuis De Honte in Terneuzen na een eenzijdig ongeval op de rijksweg N61 ter hoogte van IJzendijke. Diverse, nog onbekende, fracturen waren het gevolg. De man was in een bocht van de weg ge raakt en in een greppel beland. De auto raakte hierbij zwaar beschadigd. TERNEUZEN - Bij snelheidscontroles bij Axel en Hoofd plaat constateerde de politie vrijdag in totaal 61 overtredin gen. De hoogste gemeten snelheid in de Westlangestraat bij Hoofdplaat bedroeg 166 kilometer per uur, waar maximaal 80 kilometer is toegestaan. De radarpost langs de Axelse Lange- weg noteerde een passant die met 121 kilometer voorbij raas de. De controles vonden plaats tussen 10 en 12.15 uur. MIDDELBURG - Een 33-jarige inwoner uit Rilland is vrijdag door de Middelburgse politierechter conform de eis veroor deeld tot een geldboete van 1.250 gulden en een voorwaarde lijke rij-ontzegging van drie maanden, proeftijd twee jaar. Ook moet de man de Educatieve Maatregel Alcohol en Ver- keerscursus volgen. De verdachte was na een caféruzie onder invloed van alcohol naar huis gereden. Onderweg was hij nog doorgereden na een aanrijding. De politie kreeg melding dal er een busje bij betrokken was geweest. Het busje werd voor de deur van de verdachte teruggevonden. Er werd bij de man eenblaastest afgenomen. Hij overschreed met 595 microgram de toegestane limiet van 2 2 0 microgram NIEUW EN ST.-JOOSLAND - Een onbekende automobilist heeft tussen donderdag- en vrijdagochtend over een lengte van 25 meter de vangrail ontzet bij Nieuw en St.-Joosland, Het schadebedrag is onbekend. Toerisme (D&T) en WD hiel den hun door de PvdA verfoeide pleidooi voor een hogere belo ning voor wethouders en raads- en commissieleden. De raadsle den worden gehonoreerd met een vergoeding voor gemeenten van 14.001 tot 18.000 inwoners. De gemeente Oostburg haalt de 18.000 inwoners net niet. L. Baarends (D&T) en J. Provoost (VVD) voerden een aantal argu menten aan om de opclassifica- tie te rechtvaardigen. Ze wezen onder meer op de opvang van het toerisme en de omvangrijke regionale taken. Van Gelder beloofde de opmer kingen 'mee te nemen', maar gaf D&T en WD weinig hoop op kans van slagen. „Je kan na tuurlijk denken, 'de aanhouder wint", aldus Van Gelder. „Maar niet zo lang geleden is de aan vraag om opclassificatie afge wezen. De situatie is sindsdien niet veel veranderd. En de gede puteerde die de aanvraag moet behandelen is nog steeds dezelf de." 18 en 19 januari 1997 ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: M.A.H. Maenhout, Van Kingsber- genlaan 2, tel. (0115) 613256. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: M. Maenhout, Van Kingsbergen- Iaan2, tel. (0115) 613256. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. (0117) 455555. Cadzand, Retranchement en Sluis, zat: J. P. A. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel.(0117)461366, zon: M.H.M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. (0117) 391366.Bier- vliet. Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: A. G. Hermanides, Dorpsstraat 17, Breskens, tel. (0117) 381566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. (0115) 561777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: J. Lips en B. Schulte, Gr. Bagijne- straat 16, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel.(0115)441356. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aarden burg, tel. (0117) 491380. Spreekuurzat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: G. J. A. Fassaert, Margrietstraat 9. Kloosterzande, tel. (0114) 681905. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: M. P. Schaub, Zaamslag, tel. (0115) 431366. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398' (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreeku u r zat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Thuiszorg: Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst.zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (01151 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- ma 24 uur: L. Mathijssen, Hulst, tel. (0114) 314440. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 -ma 24 uur: R. Schouteten, tel. (0117) 452003, b.g.g. (0117) 459000. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: W. Vervaet, tel. (0115) 561532. OOSTBURG Week van het Gebed - De Raad van Kerken in Oostburg houdt in het kader van de Week van het Gebed voor de Eenheid op dins dag 21 januari een oecumeni sche gebedsdienst. De dienst wordt gehouden in de rooms-katholieke kerk in Oost burg en begint om 19.00 uur. Het thema van dienst is: 'Laatu met God verzoenen'. Na de dienst is er om 19.45 uur gelegenheid in de Sint-Bavo- school om bij een kopje koffie te praten over het thema van de dienst en andere geloofsvragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 56