Bouw Groote Kreek niet in fasen f Oostburg wijst WVG-motie af Van Rooijen laat een leegte achter GEMEENTE HULST Eenheid bij omroep SlotFM ver te zoeken SISISSIS zeeland 12 Hulst wil totaalbenadering voor ontwikkeling nieuwe woonwijk alarmnummer os-u weekenddiensten vrijdag 17 januari 1997 Vrijwilligers willen eigen zender van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti HULST - De gemeente Hulst voelt er weinig voor de ontwik keling van de nieuwe woonwijk Groote Kreek gefaseerd aan te pakken. De grote behoefte aan woningen in Hulst rechtvaar digt volgens haar een totaalbe nadering. Wel is het de bedoe ling het bouwplan in fasen bouwrijp te maken. De Clinge- weg tussen Hulst en Clinge krijgt in het bestemmingsplan de status van vijftig kilometer weg. Ter hoogte van de rioolwa terzuiveringsinstallatie komt een rotonde die samen met een westelijke ontsluitingsweg toe gang tot de wijk geven. De provincie strubbelde eerst nog wat tegen: die vindt 450 wo ningen ineens wat teveel van het goede. Maar Hulst denkt dit aantal huizen de komende achtenhalf jaar nodig te hebben om in de behoefte aan bouwka- vels te voorzien. Als alles vanaf nu meezit, en daar begint het na alle tegenslagen eindelijk op te lijken, kan nog voor de zomer begonnen worden. Het bestemmingsplan voor het plangebied voorziet in de bouw van zo'n 450 woningen van ver schillende typen, tien woonwa gens en de aanleg van vijverpar tijen, singels en veel groen. Alleen een gebied ten zuidoos ten van het plan - Tuindorp ge noemd - wordt de komende zes jaar zeker nog niet in gereed heid gebracht voor bebouwing. Daarop blijft voorlopig een agrarische bestemming liggen. Om de Groote Kreek voor al het verkeer veilig te ontsluiten, wordt de Clingeweg tot aan de zuiveringsinstallatie ingericht als vijftig kilometer-weg. In dit gedeelte worden twee zoge naamde middengeleiders aan gebracht en een rotonde weste lijk van het plan. Alleen langzaam verkeer mag in de toekomst nog gebruik maken van het noordelijk deel van de Waterstraat. Voor dit verkeer komt er bovendien, zo leeft al thans de wens bij het dagelijks gemeentebestuur, een aparte route naar de binnenstad. Doel is via een tunneltje de binnen- en buitenvest bij de voormalige Asschepoort te verbinden. Fiet sers en bromfietsers hoeven dan niet om te rijden via de Van der Maelstedeweg of Koolstraat. Voor het eerst heeft de gemeente Hulst bij de planontwikkeling het instrument van het beeld kwaliteitsplan gehanteerd. In dit plan zijn richtlijnen en idee- en geformuleerd over de wijze van bebouwing en de inrichting van de onbebouwde ruimte, be doeld om de kwaliteit en samen hang binnen de wijk te garande ren. Zo zijn in het 'stedelijke' deel van het plan roodbruine bakste- nenmeer op zijn plaats, voldoen in het 'lommerrijke' villawijkje lichte kleuren en mogen de wo ningen in het 'waterrijke' wes ten worden uitgevoerd in vrolij ke pasteltinten. Twee 'urban villa's' van vier of vijf bouwla gen hoog en een poortgebouw markeren het aanzicht van de wijk vanaf de kern Hulst. Verder komt een weg dwars door het plan uit op een halfrond plein - 'het centrum' - waarop volop plaats is ingeruimd voor speel- voorzieningen, een school en winkels. Samenhang Ondanks het beeldkwaliteits plan als hulpmiddel is de ge meente Hulst niet in zee gegaan met één projectontwikkelaar die de samenhang in de wijk moet bewaken. Plaatselijke aannemers kunnen dan ook zo veel mogelijk aan hun trekken komen. Wel was Hulst verplicht zestig woningen aan project ontwikkelaar Nagron in Tilburg te gunnen. In samenwerking met het stede bouwkundig bureau RBOI heeft de gemeente ook een ander pro bleem, de nabijheid van de ri oolwaterzuiveringsinstallatie, opgelost door middel van een waterpartij met eiland, ge naamd het Ravelijn. De wonin gen blijven op die manier buiten de vereiste straal van 250 meter tot de installatie van het water schap Hulster Ambacht. Deze financiële tegenvallers worden doorberekend in het uiteindelij ke exploitatieplan. De gemeen te heeft de grondprijs van de ka vels nog niet vastgesteld, maar zij verwacht toch op een alles zins acceptabel bedrag uit te ko men. De commissie stads- en dorps ontwikkeling krijgt het bestem mingsplan donderdag 23 janua ri voorgelegd. Vanaf 16.30 uur buigt zij zich over de opzet van de nieuwe woonwijk. r Sgg; Het bouwrijp maken van de Grote Kreekpolder wordt fasegewijs aangepakt, maar voor de bouw zelf wordt een totaalplan gemaakt. foto Charles Strijd van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - De fracties van Dorpsbelan gen Toerisme (D&T) en PvdA in de ge meente Oostburg hebben donderdagavond tijdens de raadsvergadering onvoldoende steun gekregen voor hun afzonderlijke moties ten gunste van gehandicapten. CDA en WD vonden de voorstellen van het colle ge voor de verruiming op de verordening van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) voorlopig toereikend. Het college had zich bereid verklaard de WVG-verordening op een aantal punten aan te passen. B en W stelden onder meer voor de eigen bijdrage voor rolstoelen te la ten vervallen en de deelnemers aan het col lectief vervoerssysteem 25 extra strippen te verstrekken. Deze en andere aanpassingen in de' WVG-verordening waren voor de PvdA onvoldoende. De sociaal-democraten pleitten onder meer voor het afschaffen van de eigen bijdragen van woningaanpassingen en het met terug werkende kracht op nul stellen van de eigen bijdragen voor rolstoelen. Die eigen bijdra ge is recentelijk komen te vervallen door een besluit van de minister van Sociale Zaken. „Daardoor kan het zijn dat iemand, die op 31 december een rolstoel aanvraagt een ei gen bijdrage heeft moeten betalen en ie mand die dat op 1 januari deed niet", aldus PvdA-fractievoorzitter L. Wille. „Door met terugwerkende kracht de eigen bij dragen te laten vervallen, voorkom je onrechtvaar digheid." Geen aanvraag Volgens wethouder A Rosendaal werd mét het voorstel van de PvdA juist onrechtvaar digheid gecreëerd. „Een aantal mensen heeft de afgelopen jaren geen aanvraag in gediend voor een bijdrage en die groep is moeilijk traceerbaar", aldus Rosendaal. Het college wilde geen van de punten uit de motie van de PvdA overnemen. Het D66- raadslid A Verhage was de enige gemeente bestuurder die steun gaf aan de meeste pun ten uit de motie van PvdA Ook hij vond dat de tegemoetkomingen van het het college aan het adres van de gehandicapten niet ver genoeg gingen. D&T stelde in een andere motie voor de rol stoelhouders met een minimum-inkomen voor een gereduceerd bedrag toegang te verlenen tot het collectief vervoerssysteem, omdat het voor niet-ouderen en gehandi capten zeer prijzig is. D66 en PvdA steun den de motie, maar daarmee was er nog geen raadsmeerderheid. Wethouder C. Bolijn- Hertzberger beloofde wel het probleem van de rolstoelbegeleider met de smalle beurs en andere knelpunten in het collectief vervoer niet te negeren. De punten kunnen ter spra ke komen in een commissievergadering van de gemeente Oostburg en binnen het samen werkingsverband van het collectief ver voerssysteem, waarin ook de gemeenten Sluis-Aardenburg én Terneuzen partij zijn. Ook de Kamphuis-variant kan in die bij eenkomsten aan de orde worden gesteld. Het Oostburgse CDA-raadslid L. Flikweert stelde tijdens de raadsvergadering voor het voorstel over te nemen dat haar partijge noot L. Kamphuis in de gemeente Sluis- Aardenburg heeft gelanceerd. In de Kamphuis-variant wordt voorgesteld om bezitters van een eigen auto, die onder de WVG-regeling vallen, een deel van de vervoerszones in geld uit te betalen. Het Oostburgse college wilde de variant echter niet overnemen. Rosendaal verklaarde dat met de Kamphuis-variant de oorspronkelij ke doelstelling van het collectief veivoer wordt doorkruist. De bedoeling van het sys teem is om na een periode van drie jaar alle deelnemers een gelijk aantal strippen en geldbedrag te verstrekken. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - De radioma kers van de lokale omroep Ter- neuzen hebben alle banden met de huidige stichting verbroken. De vrij willigersgroep heeft geen enkel vertrouwen meer in het bestuur onder voorzitterschap van R. Roelands. Woordvoerder T. van Duist maakte donderdag bekend dat de groep, zo'n twin tig in getal, zelf een zendmach tiging wil gaan aanvragen voor een lokale zender in de Schelde- stad. Het is bijzonder mistig rond SlotFM. Eén ding is wel duide lijk: het onderlinge vertrouwen tussen de vrijwilligers, de Faci litaire Stichting Zeeland (FSZ) en het bestuur is niet meer te re pareren. Ook binnen het be stuur, dat formeel uit vier men sen bestaat maar in de praktijk alleen een voorzitter en secreta ris omvat, is de verdeeldheid groot. Volgens bestuurslid S. Hame link (tevens financieel aandeel houder bij de in Middelburg ge vestigde FSZ) 'vertelt Roelands sprookjes' door te suggereren dat er serieuze fusieplannen zijn met de nooit echt van de grond gekomen Axelse omroep. „Het is niets meer dan een dwaze een mansactie van een gefrustreer de radiopiraat die z'n zin te ver wil doordrijven." Mogelijkhe den om de voorzitter tot de orde te roepen zijn er niet, stelt Ha melink, omdat er geen vergade ringen meer worden uitgeschre ven. Filiaal Roelands op zijn beurt hekelt de opstelling van het facilitair be drijf, dat naar zijn idee te veel invloed wil uitoefenen op de aard van het beestje. Daardoor zou SlotFM - sinds zomer 1996 al opererend onder de Walcher- se eenheidsnaam Radio Maxi maal - te zeer een 'filiaal' wor den van Middelburg en dus geen echte lokale omroep meer zijn voor Terneuzen. Vanavond draait Roelands de knop van de zender om en gaat de studio op slot. Zelf verwacht hij dat het station, in een nieuwe vorm, ui terlijk begin volgende maand weer de lucht in kan. Donder dag is over de situatie een brief uitgegaan naar Burgemeestf en Wethouders van Teraeuze en het Commissariaat voor c Media, aldus Roelands. Vier medewerkers van SlotFl die zeiden ook voor hun zestie collega's te spreken, belegde donderdag een persconferent over de precaire toestand waa in de omroep momenteel vg keert. Volgens Van Duist hee de voorzitter er een puinhot van gemaakt door na te late een daadwerkelijke overee: komst aan te gaan met de F§ Hoewel de stukken ter ondert kening bij de notaris lagen, het zo ver nooit gekomen. FSZ trok zich afgelopen weel einde definitief terug als geli schieter en acquisiteur voor r clameboodschappen. SlotF laat een schuld van goed een ti achter, aldus Hamelink, te bet len door FSZ. De enige beroep kracht van de stichting, L. Oé is overgeplaatst naar de zuste zender in Middelburg. Doorstart Roelands gaat ervan uit dat rond februari andere financii middelen heeft aangeboord o samen met het voormalige A else raadslid J. Jongepier, e doorstart te kunnen maken. verwacht dat zeker de helft v de nu opstandige vrijwillig tot inkeer zal komen en zich de nieuwe organisatie aansli Hij peinst er in dit stadium n over op te stappen als bestui der, zoals de groep-Van Du maar wat graag zou zien. „Als het bestuur de boel nu li laat, is het gedaan met de lok omroep in Terneuzen. Ik heb geen vertrouwen in dat er plaats van ons bestuurders vonden kunnen worden die staat zijn de zaak correct ai handelen. Wij willen geen af leide worden van Maxime Wij willen de zender écht lok houden." De fusiebesprekingen tusser eenmansorganisatie van Jon pier en het 'demissionair' ope rende Slot-bestuur die dond dagavond waren gepla gingen niet door vanwege zie van de Axelaar. Roelands rek erop dat de organisatie op kc termijn met twee nieuwe lei kan worden versterkt, zodal omroep terug op de rails I worden gezet. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - In politiek Ter neuzen is met de nodige spijt ge reageerd op het vertrek van wet houder J. van Rooijen (CDA) per 1 februari. De fracties in de ge meenteraad en burgemeester drs. R. C. E. Barbé vinden una niem dat Terneuzen een zeer kundig en ervaren bestuurder verliest die moeilijk te vervan gen zal zijn. Wél wordt van ver schillende kanten een vraagte ken gezet bij het deze week genomen collegebesluit om het commercieel management-ad- viesbureau (Varocom) dat Van Rooijen gaat beginnen, te laten meedingen naar de projeefbege- Concert De Groot in Den Dullaert pas op 28 januari HULST - De try-out van Boude- wijn de Groot in Den Dullaert in Hulst wordt niet op zaterdag 18 januari gehouden, zoals abusie velijk is vermeld in de krant van woensdag 15 januari. Het con cert van De Groot in Den Dul laert is op dinsdag 28 januari en begint om 20.15 uur. leiding voor het nieuwe theater in Terneuzen. D66 en GroenLinks vinden het onverstandig dat het college in dit stadium al uitspraken doet over een mogelijke zakelijke overeenkomst met Varocom. „De man is nog niet eens afge treden! Dit is zeer dubieus. Het college zou er in mijn ogen slim aan doen DHV (het andere ad viesbureau dat om een offerte is gevraagd, red.) de opdracht te gunnen. Al is het alleen maar om alle schijn van handjeklap te vermijden", aldus R. Meijer van GroenLinks. Fractievoorzitter J. van Mil van D66: „Er worden twee bureaus benaderd, maar je kimt je voor stellen dat de een misschien iets beter in de situatie is ingevoerd. Dat zou de keuze dus wel eens kunnen beïnvloeden. Ik wil niet keihard roepen dat dit niet kan of dat het kwalijk riekt, maar een geurtje zit er toch wel aan. Ik ben benieuwd met welke mo tivatie B en W naar de raad ko men wanneer een keuze moet worden gemaakt." Terughoudend De overige partijen reageren wat terughoudender. PvdA en GPV/RPF willen niet afgaan op berichten in de pers en wachten eerst de officiële stukken van het college af. „Nu heb ik nog geen inzicht in de precieze argu menten van het college om dit zo te doen. Als we dat hebben, zul len we zeker reageren", aldus de PvdA'erE. Kerckhaert. Ook zijn GPV/RPF-collega G. van den Berg-van Dijk zegt het in dit stadium moeilijk te vinden 'een eerlijke reactie te geven' op het uitgelekte collegebesluit. WD, SGP en Van Rooijens ei gen CDA zien op voorhand geen enkel bezwaar. „Waaromniet?", stelt zijn beoogde opvolger C. de Mol-Marcusse. „Je moet een wethouder die een eigen toe komst gaat beginnen evenveel kans gunnen als ieder ander. Het college gaat uit van een stuk kwaliteit en weet wat Van Rooijen waard is. Het definitie ve besluit wie van de twee het mag gaan doen, is bovendien uiteindelijk aan de raad." Bewijzen Die visie hangt ook burgemees ter Barbé aan. „Natuurlijk we ten we dat Van Rooijen belang stelling heeft voor het theater. Ik ben overtuigd van zijn kwalitei ten, maar we zijn ook zakelijk in Terneuzen. Dat betekent dat hij - net als iedere andere adviseur - gewoon zal moeten bewijzen de beste te zijn. Even wachten tot dat hij een tijdje geen wethou der meer is, verandert niets. Het mag natuurlijk ook weer niet zo zijn dat Van Rooijen als zelf standig ondernemer slachtoffer wordt van een verleden als suc cesvol wethouder." Geen van de partijen neemt het Van Rooijen kwalijk dat hij tus sentijds opstapt uit het college. W. Gosselaar (WD): „Ik heb daar alle begrip voor. Een maand tussen aankondiging en vertrek is wel heel snel, maar het besluit komt ook op een moment dat alle grote projecten in Ter neuzen in een afrondend stadi um verkeren. Zijn opvolger hoeft de draad voorlopig - we hebben nog maar een goed jaar te gaan tot aan de volgende ver kiezingen - alleen maar op te pikken." De Mol zei donderdag beschik baar te zijn voor de wethouders- post. Formeel moet de fractie echter nog besluiten haar al dan niet voor te dragen. Bij haar toe treding tot het college zal De Mol haar onderwijsbaan bij het ROC Westerschelde opzeggen. De coalitiegenoten PvdA en WD hebben er niets op tegen wanneer de huidige CD A-frac tievoorzitter ook de volledige portefeuille (volksgezondheid, ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer) van Van Rooijen overneemt. 18en 13 januari 1997 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: M.A.H. Maenhout, Van Kingsber- genlaan 2, tel. (0115)613256. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: M. Maenhout, Van Kingsbergen- laan 2, tel. (0115) 613256. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. (0117) 455555. Cadzand, Retranchement en Sluis, zat: J. P. A. de Meijer, Lange Wolstraat 12, Sluis, tel. (0117) 461366. zon: M.H.M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. (0117) 391366.Bier- vliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: A. G. Hermanides, Dorpsstraat 17, Breskens, tel.(0117)381566. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: E. Klop, Bastionstraat 36, tel. (0115) 561777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J.A. Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. (0115) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: J. Lips en B. Schulte, Gr. Bagijne- straat 16, tel.(0114)313131. Hoek, Sluiskil, Philippine: M. Jongsma, Julianastraat 2, Hoek, tel.(0115)441356. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aarden- burg,tel. (0117)491380. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: G. J. A. Fassaert, Margrietstraat 9. Kloosterzande, tel. (0114) 681905. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulsten Hengstdijk: M. P. Schaub, Zaamslag, tel. (0115) 431366. Spreekuur, zat. 11-12 uur, Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel.(0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- ma24uur: L. Mathijssen, Hulst, tel. (0114) 314440. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: R. Schouteten, tel. (0117) 452003, b.g.g. (0117)459000. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: W. Vervaet, tel. (0115) 561532. WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Hulst; maken bekend dat een aanvraag is ingediend voor het bouwen van een woning op het perceel Carmelweg 17 te Hulst. Het geluidsniveau, veroorzaakt door het verkeer rijdend over de Zandstraat, bedraagt ter plaatse aan de gevels van de woning meer dan de wettelijke voorkeurswaarde van 50 db (A). Overeenkomstig het bepaalde in artikel 83, lid 1 van de 'Wet geluidhinder', juncto het 'Besluit grenswaarden bin nen zones langs wegen' zijn wij voornemens om aan Ge deputeerde Staten van Zeeland te verzoeken een verkla ring hogere grenswaarde te verlenen. Het ontwerp van het verzoek en de daarop van toepas sing zijnde bescheiden liggen met ingang van 20 januari 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, Grote Markt 21 te Hulst. Opmerkingen over het ontwerpverzoek kunnen gedurende bovenge noemde termijn schriftelijk en/of mondeling bij het ge meentebestuur kenbaar worden gemaakt. Hulst, 17 januari 1997. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen, de secretaris, mr. H. J. van Geesbergen. WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Hulst; maken bekend dat een aanvraag is ingediend voor het bouwen van een appartementencomplex op het perceel gelegen hoek Hoofdstraat - Wilhelminastraat te Sint-Jan- steen. Het geluidsniveau veroorzaakt door het verkeer rijdend over de Wilhelminastraat en de Hoofdstraat bedraagt ter plaatse aan de gevels van de appartementen meer dan de wettelijke voorkeurswaarde van 50 db(A). Met ingang van 20 januari 1997 ligt dit bouwplan gedu rende twee weken op de afdeling Stads- en Dorpsontwik keling van de gemeentesecretarie, kamer 208 (bureau bouwen en wonen), voor een ieder ter inzage. Een ieder, die bedenkingen heeft tegen het bouwplan, kan die gedurende voornoemde termijn schriftelijk indie nen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 17 januari 1997. De burgemeester van Hulst, mr. dr. A. A. L. G, M. Kessen. PUBLICATIE BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Hulst maken ter voldoe ning aan artikel 41 van de Woningwet bekend dat de vol gende verzoeken om bouwvergunning zijn ingediend: - plaatsen carport Rooseveltweg 24 te Hulst; - bouwen woning Wilhelminalaan 2 te Hulst; - plaatsen carport Chopinstraat 27 te Hulst; - plaatsen garage Rietstraat 1 te Hulst; - plaatsen tunnelkas Absdaalseweg 70 te Hulst; - plaatsen carport Hattingalaan 16 te Hulst; - bouwen woning Carmelweg 17 te Hulst; - bouwen 4 halfvrijstaande woningen Lijsterbes 17 t/m 23 te Sint Jansteen; - uitbreiden woning en aanbouwen berging Vrijheer 4 te Sint Jansteen; - plaatsen steen rond gevel Tolweg 107 te Absdale; - herbouwen garage Tarweweg 6 te Absdale; - verhogen dak loods Julianastraat 32 te Heikant; - plaatsen tuinhuis Kapelledreef 22 te Clinge; - plaatsen carport Dorpsstraat 1a te Graauw; - verbouwen berging Hombachstraat 26 te Nieuw-Namen; - bouwen kelder en berging Reijnaertstraat 35 te Nieuw-Namen, Hulst, 17 januari 1997. Burgemeester en wethouders, de burgemeester, mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen, de secretaris, mr. H. J. van Geesbergen. ARTIKEL 19 WET R.O. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 83, lid 1 van de 'Wet geluidhinder', juncto het 'Besluit grenswaarden bin nen zones langs wegen' zijn wij voornemens om aan Ge deputeerde Staten van Zeeland te verzoeken een verkla ring hogere grenswaarde te verlenen Het ontwerp van het verzoek en de daarop van toepas sing zijn de bescheiden liggen met ingang van 20 januari 1997 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage op het Stadskantoor, Grote Markt 21 te Hulst. Opmerkingen over het ontwerpverzoek kunnen gedurende bovenge noemde termijn schriftelijk en/of mondeling kenbaar wor den gemaakt. Hulst, 17 januari 1997. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen, de secretaris, mr. H. J. van Geesbergen. ARTIKEL 18a WET R.O. De burgemeester van Hulst brengt ter openbare kennis dat het college van burgemeester en wethouders voorne mens is, in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan, met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening toestemming te verlenen voor het uitvoeren van onderstaand bouwplan. Het betreft: - het vernieuwen van de keuken op het perceel Ellestraat 36 te Heikant. De burgemeester van Hulst brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Or dening ter openbare kennis, dat burgemeester en wet houders ten behoeve van onderstaande bouwplannen voornemens zijn; - ingevolge artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning vrijstelling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan en - een verklaring van geen bezwaar aan te vragen als be doeld in artikel 50 van de Woningwet. Het betreft: - het bouwen van een woning op het perceel Carmelweg 17 te Hulst; - het bouwen van een appartementencomplex met een winkel en een wijkgebouw op een perceel op de hoek Hoofdstraat/Wilhelminastraat te Sint-Jansteen en - het bouwen van 12 woningen op een perceel aan de Oude Drijdijck te Sint-Jansteen. Met ingang van 20 januari 1997 liggen de verzoeken ge durende twee weken voor een ieder ter inzage op de af deling Stads- en Dorpsontwikkeling van de gemeentese- cretarie, kamer 208 (bureau bouwen en wonen). Een ieder die bedenkingen heeft tegen het uitvoeren van de voornemens, kan die gedurende voornoemde termijn schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders. Postbus 49. 4560 AA Hulst. Hulst, 17 januari 1997. De burgemeester van Hulst, mr. dr. A. A. L. G. M. Kessen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42