Voorstel oplossing vete bootlieden PZC Reimerswaal wil opheldering over vergunning BASF Verkoop Schouwse gemeentehuizen is op laag pitje gezet Vandaag de officiële opening van: BiStFO 't ArS6n3.3.l b ^Cougkoeling terneuzen CM. zeeland donderdag 16 januari 1997 z 16 Vergunningenstelsel moet soelaas bieden j Drankenhandel Wauters Veel succes! Smederij Verlinde Zn Rabobank KEES MECHIELSEN BV van onze verslaggever Wout Bareman TERNEUZEN - Er is een oplos sing in de maak voor het boot- lieden-conflict in de haven van Temeuzen. Het Havenschap Terneuzen heeft een nieuw ver gunningstelsel geïntroduceerd, waarmee in de haven van Vlis- singen al jaren naar volle tevre denheid wordt gewerkt. Het komt er op neer dat voor ie dere individuele werknemer een vergunning moet wox'den aan gevraagd. Montis Mooring bv, een van de twee bootliedenbe- dri j ven in Terneuzen, heeft al bij het havenschap geprotesteerd tegen de nieuwe aanpak. Het andere bedrijf, de Verenigde Bootheden bv. wil eerst meer in formatie. Het Havenschap Temeuzen heeft een klein half jaar gezocht naar een oplossing voor het con flict, waarbij het overigens slechts zijdelings was betrok ken. De problemen spitsten zich toe op een persoonlijke vete tus sen de directeuren van beide 'vastmaakbedrijven', M. Rinn van de Verenigde Bootheden en diens oud-administrateur A van den Berge, die vorig jaar Montis opzette. Omdat gevreesd werd dat de vete zou kunnen uitmonden in een regelrechte confrontatie van werknemers van beide bedrijven op de slui zen en in de haven, bemoeide het havenschap zich uiteindelijk toch nadrukkelijk met de kwes tie. Twee bemiddelaars, burge meester drs. R. C. E. Barbé van Temeuzen en drs. A A D. Sa- man van de Kring van Werkge vers, zagen hun pogingen de kemphanen om de tafel te krij gen stranden. Vex-volgens nam Bromfietsdief tegen de lamp GOES - De pohtie heeft dins dagavond wegens diefstal van een bromfiets een 30-jarige Rot terdammer aangehouden, die dit jaar al drie keer eerder voor dit vergrijp is opgepakt. In over leg met de officier van justitie in Middelburg, wordt de man vast gehouden op het bureau in Goes. Hij heeft inmiddels be kend. De rechtmatige eigenaar heeft zijn vervoemxiddel inmid dels weer terug. het havenschap zelf het voor touw, vooral in het belang van de veiligheid en de kwaliteit van de dienstverlening. De havenschapdirectie heeft de Bootlieden en Montis nu ver zocht de nodige vergunningen aan te vragen voor het perso neel. Op basis van de, zoals di recteur drs J. Philippen het noemt, 'historisch bepaalde be hoefte' zal het aantal te ver strekken vergunningen worden vastgesteld. Hoewel Philippen geen aantallen wil noemen, komt het waarschijnlijk neer op ruim dertig vergunningen voor de Bootlieden en vier voor nieuwkomer Montis. Diploma's „De vergunningen worden per wei'knemer verstrekt", zegt Philippen. „Of hij die kx-ijgt hangt af van een aantal facto ren. Natuxxrlijk speelt ervaring daarbij een rol, maar daarnaast zal de man in kwestie moeten beschikken over de nodige di ploma's. Op die manier probe ren we de kwaliteit van de dienstverlening veilig te stellen. Er wordt overigens wel een bo- vengrens vastgesteld. Je weet nu eenmaal dat er op jaarbasis zo'n 2600 schepen de sluizen passeren en op basis daaxvan kun je dus de behoefte vaststel len. Ga je daar overheen, dan wakker je de concurrentiestrijd aan en daarmee misschien een prijzenslag. De haven is daar mee niet gediend; vandaar die limiet." Philippen denkt nog een kleine maand nodig te hebben om de rxieuwe regeling in te voeren. Maar directeur Van deix Bex'ge van Montis laat nu al weten niet akkoord te gaan met het ver gunningstelsel. „Voor ons is dat een onwerkbare situatie. Hoe kan ik nu met een handjevol vergunningen uit de voeten? Bo vendien frustreert die regelge ving m'n hele bedrijfsvoering. Echt, ik vind dit een vorm van onbehoorlijk bestuur." Direc teur Rinn van de Bootlieden houdt zich op de vlakte. Hij wacht eerst aanvullende infor matie van het havenschap af. Of er bij zijn bedx-ijf arbeidsplaat sen op de tocht staan door' de toegenomen concurrentie wil hij niet kwijt. „Ik ga binnenkort met de bonden px-aten en het lijkt me galanter om zolang m'n mond te houden." van onze verslaggever Frank Balkenende KRUININGEN - Burgemeester A Verbree van Reimerswaal gaat het Antwerpse gemeente en provinciebestuur ophelde ring vragen over de nieuwe mi lieuvergunning voor het che mieconcern BASF. Hoewel de multinational zeer dichtbij de Reimerswaalse ge meentegrens ligt, is de gemeente niet formeel geïnformeerd door de Belgische autoriteiten. „Dat is knap lullig", reageert Verb x'ee, „want het betreft een milieuver gunning voor alle BASF-f abrie ken in het Antwex-ps havenge bied. Wat ik heb begrepen is dat de gevolgen voor landbouwers groot kunnen zijn, met name op het gebied van de uitstoot van kwik." Verbi'ee is op de hoogte gesteld door Benegoi'a, het Belgisch- Nederlands grensoverleg in het gebied ten noorden van Ant werpen. De provincie noch de gemeente Antwerpen heeft informatie verstrekt aan grensgemeenten als Reimerswaal en Woens- drecht. Verbree betreurt dat ten zeerste. „Je wordt via een milieuclubje geïnformeerd. Kennelijk ont breekt de wil aan gene zijde van van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - De verkoop van de gemeentelijke panden die overbodig zijn geworden door de herindeling op Schouwen- Duiveland, is voorlopig op een laag pitje gezet. „Belangstellen den krijgen bericht dat ze even pas op de plaats moeten ma ken", vertelt J. H. M. Beek. Het gaat om de gemeentehuizen van Westerschouwen, Bx-uxnis- se, Nieuwei'kerk en Midden- schouwen, maar bijvoorbeeld ook om gemeentewerkplaatsen die niet meer worden gebruikt. Als de inventarisatie is afge- rond, besluit het college over de verkoop. Montis Mooring heeft al protest aangetekend bij het Havenschap Terneuzen, dat met een nieuw vergunningenstelsel het slepende bootlie- denconflict hoopt te beëindigen. foto Charles Strijd De blijken van hartelijk meeleven met ons 60-jarig huwelijksfeest, waren voor ons overweldigend. Wij zijn dankbaar voor alle kaarten, brieven en tele foontjes. Ook waren wij blij verrast door de opbrengst van de collecte voor de kerkbouw in Soshanguve: 1.265,-. Iedereen hartelijk bedankt!!! Familie P. M. Oostdijk-de Putter Terneuzen Langs deze weg willen wij bedanken voor de belangstel ling na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgza me vader en opa ADR1AAN DE RIDDER echtgenoot van G. C. Michielsen Wij zijn getroost door de vele bemoedigende woorden, uw bezoek, uw handdruk, uw telefoongesprek, uw brief, de aanwezigheid van velen bij de begrafenis. Voor dit alles hartelijk dank. G. C. de Ridder-Michielsen Kinderen en kleinkinderen Temeuzen. januari 1997. ADVERTENTIES VERPLAATST De wekelijkse advertenties van de gemeente Terneuzen worden vanaf I januari 1997 met lan ger geplaatst in de PZC en De Stem U vindt ze dan terug op de speciale pagina in het Zeeuwsch- Vlaams Advertentieblad. Het College van Burge meester en Wethouders heeft deze maatregel ge nomen om de gemeentelijke advertentiekosten te verlagen. de grens om samen te werken. Ik vind dat triest." Voor de BASF-fabxieken is een complete milxeu-effect-rappor- tage gevoerd en opgesteld, waarin Verbree graag inzicht wil hebben. „Ik ga dan ook aan de bel trekken bij de gemeente Antwerpen en de px'ovincie Ant werpen." Kamerlid R. Poppe van de Soci alistische Partij heeft kamer vragen gesteld over de BASF- vergunning. Hij wil van minis ter De Boer van onder meer mi lieu weten waarom de bevol king van Woensdrecht en omstreken, dus ook Reimers waal, niet betrokken is bij de i nspi'aak over de nieuwe milieu- vei'gunning voor de chemiegi- gant. Inspraak Poppe wijst de bewindsvrouw erop dat de Nederlandse en Bel gische overheden hebben afge sproken inspraak toe te passen bij gx-ensoverschrijdende mi lieu-effecten, ook al moet een verdrag daarover nog worden bekrachtigd. Een prangende vraag is waarom in dit geval daarvan is afgewe ken. Het kamerlid vraagt verder of de minister stappen neemt om de bewoners in het grensgebied alsnog te informeren en te ho ren. Tot nu toe is vooral gespecu- leerd over de nieuwe bestem ming van de gemeentehuizen van Westerschouwen, een voox-- malig hotel, en dat van Bruinis- se. Twee kandidaat-kopers van het gemeentehuis in Bruinisse haakten in november vorig jaar af omdat ze de vraagprijs, an- dei'half miljoen gulden, te hoog vonden. Zowel verzorgingstehuis In 't Opper als de Christelijke Wo- ningbouwvereniging hadden plannen het pand te slopen en bejaardenwoningen te bouwen. Ook een computerbedrijf heeft belangstelling getoond voor het voormalige gemeentehuis van Bruinisse. De opening wordt verricht door burgemees ter Barbé en wethouder Van Rooyen. Een speciale vermelding dient de unieke wijnkelder, die geopend wordt door Harrie van Glansbeek. Naaste en onderstaande bedrijven en instellingen feliciteren Rein van Glansbeek en Jack Barentsen met de opening van hun schitterende bistro. Wij traden op als hoofdaannemer aannemingsbedrijf gebr. simons bv Terneuzen, tel. (0115) 612885 STICHTING IAZZCLÜB ZEEÜWSCH VLAANDEREN De installatie werkzaamheden werden door ons verzorgd. loodgieters-installatiebedrijf WILLEMSEN v.o.f. Industrieweg 9, 4538 AG Terneuzen Telefoon (0115) 694173, Telefax (0115) 630113 Hulst Schoolweg 11 Terneuzen Tel. (0115) 612001 Terneuzen-Axel 4 Aannemings- en installatiebedrijf W.J. De Bruijn B.V. Terneuzen Wij verzorgden hier de elektrotechnische installatie Postbus 159, 4530 AD, Telefoon (0115) 618520 Hogendijk 59, 4538 BB, Fax (0115) 695093 De koel- en ventilatie-installatie werd door ons geplaatst. KOELA/RIESTECHNIEK AIRCONDITIONING LANGE REKSESTRAAT 2, 4538 AZ TERNEUZEN TESElIEIBiïWVALCKX, Stroodorpe 19, 4541 CC Sluiskil Tel. (0115) 472157 COMPRESSOREN - LASOIESELS - GENERATOREr NIJVERHEIDSSTRAAT 10, 4538 AX TERNEUZEN TELEFOON (0115) 61 93 76 TELEFAX (0115161 43 21 Reparatie-Onderhoud Verkoop en Verhuur Transportabele en Eleklrische Kompressoren Luchlgeroodschap Pompen Stroomaggrogamn Lasdieseis Dieselmotoren Kompressoren Ingersoll-Rand Luchlgaree.dscliap Ingersoll-Rand Pompen Slroomaggregaten Lasdieseis en tasbenodigdherlen G FN NACHT SERVICE de speciaalzaak voor beeld en geluid Havenstraat 1-3 4531 EK Terneuzen 9 0115 - 695 058 Fax: 0115 - 696 964

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 32