kwijt Terneuzen wil buurthuizen PZC Overeenstemming over aankoop gronden voor recyclingszone Twee verschillende werelden Steun bedrijven voor wereldwinkel Milde straf voor dwaze joy rij der Druk op revalidatie-artsen neemt toe in Zws-Vlaanderen Goes start project sociale vernieuwing in de wijk Oost zeeland z 14 weekenddiensten B en W willen bezuinigen op welzijnsbegroting streekbeeld vrijdag 10 januari 1997 Een autosloperij is een van de zaken die de gemeente Terneuzen wil zien in de toekomstige recyelingzone in de Koegorspolder. foto archief PZC van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - De ontwikkeling van een terrein voor recyclingbedrijven in de Koegorspolder bij Terneuzen is verder binnen handbereik van de gemeente ge komen. Burgemeester en wethouders hebben met de eigenaar van de omliggen de landbouwgronden overeenstemming bereikt over de aankoop van de nodige percelen en de opstallen. Het gaat daarbij om een gebied van 15,3 hectare. Inde recyelingzone wordt onder meer het overslagstation van het openbaar li chaam Afvalstoffen Verwerking Zeeuws-1 Vlaanderen (AVZV) gebouwd. Voor de overige gronden zal de gemeente een ac tief aankoopbeleid gaan voeren, meldt het college in zijn voorstel aan de raad. Wet houder Jva n Rooijen liet vorige maand al weten dat hij reeds in gesprek is met ver schillende belangstellende ondernemin gen. In de zone wordt ook plaats in geruimd voor auto-sloopbedrijven. De feitelijke ontwikkeling van de recyeling zone is in financiële zin afhankelijk van de komst van het baggerspeciedepot van Rijkswaterstaat. De gemeente heeft groot belang bij de aankoop van de landbouwgronden van W. Termote. Niet alleen omwille van de beno- dige ruimte, maar ook omdat de agrariër duidelijk had gemaakt dat hij bezwaar zou aantekenen tegen cle vestiging van het overslagstation naast zijn deur. De onderhandelingen omtrent de aan koop van de eigendommen van Termotes buurman H. van der Eijk lopen nog. Het college acht het uit 'maatschappelijk oog punt niet gewenst dat er ixx het plangebied nog woonfuncties voorkomen'. In het ka der van het Plan van Aanpak Gebiedsge richte Benadering Kanaalzone zijn de meeste huizen in de Koegorsstraat reeds aangekocht en gesloopt. De ontwikkelingen rond de recyelingzone worden donderdag 16 januari besproken in de commissie ruimtelijke ordening. De vergadering in het stadskantoor begint om 19.30 uur. 11 en 12 januari 1997 ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. (0115) 614000. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. (0117) 491466. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. (0117)391366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van derPas, IJzendijke, tel. (0117) 301366. Breskens en Groede: R. Bonarius, Walenstraat 1, Groede, tel. (0117) 371825, spreekuur 11 en 17 uur. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: W. L. Fraanje, Voorburcht 2, tel. (0115)431244. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: K. Haeck, Staakstraat 130, Assene de, tel. (0015) 452525. Spreekuurzat. 10.OOuurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: C. L. Th. v. d. Mee en R. van Berkel, Wilhelminalaan 13, tel. (0114) 313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel. (0115) 441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. (0114) 681377, spreekuurzat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Tandartsen: Zeeuws-Vlaanderen: J. A. M. Nijsten, Hondiusstraat 2, Terneuzen, tel. (0115) 613780. Spreekuren zat. en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 612060. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst,zat. 10-18 en zon. 11-12 en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.0 uur. Hulst en Hengstdijk: R. T. Versol en J.C. Versol-ten Hoop en, Hengstdijk, tel. (0114) 682365 Spreekuur 13-14 uur. Plevierstras 18, Hengstdijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uurir de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die menstraat 83, tel. (0115) 619628 Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaar 7, tel. (0115) 696425. Spreekuurzat van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel (0117) 382769/ (0117) 492398 (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (01151 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- ma 24 uur: J. v.d. Heijden, Clinge, tel. (0114) 312230. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: N. van Waterschoot, tel. (0115) 491990. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: E. Erpelinck, tel. (0115) 41661. BIERVLIET Schoontijden - De ijsclub de Brandpunt in Biervliet houdt morgen, zaterdag, wedstrijder: schoontijden voor mensen var 16 jaar en ouder. De wedkamp! begint om 15.30 uur. Zondag 12 januari wordt voor de jeugd vanaf groep 3 weer een 'elfste dentocht' uitgezet. Gestart wordt er om 14 uur. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Burgemeester en Wethouders van Terneuzen willen de buurtcentra 't Schel penhoekje, De Triangel en De Driehoek verder verzelfstandi gen en zo mogelijk overdragen aan particuliere stichtingen. In die nieuwe situatie worden de gebruikers verantwoordelijk voor de beheer- en exploitatie kosten van de accommodaties. Investeringslasten, de opstal verzekering en technisch onder houd blijven voor rekening van de gemeente, zo luidt het voor stel van het college aan de raad. Binnen de gemeente Terneuzen werden de afgelopen zes jaar tien welzijnsaccommodaties gerealiseerd, verspreid over de verschillende kernen. Zes cen tra uit die rij worden beheerd door particuliere organisaties. B en W willen nu ook de vier overigen afstoten, vooralsnog met uitzondering van De Veste Met 90 km door bebouwde kom ZAAMSLAG - Bij een snel heidscontrole donderdagmor gen tussen 10.15 uur en 11.15 uur op de Veerstraat in Zaamslag passeerden 380 voer tuigen, waarvan er drie de toe gestane maximum snelheid van 50 kilometer per uur overschre den. De hoogst gemeten snel heid was 78 kilometer per uur. Een tweede controle werd van 11.30 uur tot 12.05 uur gehou den op Mr. J. Haarmanweg in Terneuzen. Van de 214 passe- rende voertuigen overschreden er 27 de toegestane snelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 90 kilo meter per uur. WESTDORPE Nieuwjaarsconcert - De harmo nie Eikels worden Boomen uit Westdorpe houdt zaterdag 18 januari een nieuwjaarsconcert in de katholieke kerk van West dorpe. Het gezelschap speelt werken van Beek, Evenepol, Hautvast en De Haan. Voorts treedt als gastgezelschap de muziekvereniging Sint-Cecilia uit Philippine op. Het concert begint om 20.30 uur. in Terneuzen. Daarmee kan naar mening van het dagelijks gemeentebestuur een belangrij ke bezuiniging worden gereali seerd op de welzij nsbegroting. De verzelfstandiging van de centra betekent voor de ge meente een aanzienlijke ver mindering van de jaarlijkse ka- pitaalslasten. Met de ruimte die zo onstaat. denkt het college te kunnen voldoen aan de stijgen de onderhoudsbehoefte van de gebouwen en komt er ook meer geld vrij voor vervangsinveste- ringen. Schuld Binnen welk tijdsbestek B en W de drie buurthuizen van de hand willen doen, is nog niet bekend. Vooralsnog dienen een aantal knelpunten te worden opgelost bij de inmiddels zelfstandige centra. De Stichting Dorpshuis Zaamslag heeft de afgelopen ja ren een schuld opgebouwd van 38 .000 gulden door te optimisti sche verwachtingen over de ex ploitatie en het wegvallen van het Kultureel Werk. de hoofdge bruiker. Het Dorpshuis Bier- vliet kampt eveneens met ex- ploitatieproblemen en teert in hoog tempo in op het nu nog po sitieve saldo. In het multifunctioneel centx-um aan het Edvard Grieghof is sprake van achterstallig ondex- houd en het dorpshuis in Hoek schx-eeuwt om nieuw meubilair en vloei'bedekking. Tenslotte dienen er tevens enkele bouw kundige aanpassingen plaats te vinden aan het vorig jaar ge opende onderkomen van Toon beeld aan de Handellaan. Het college wil ruim 1,7 ton uittrek ken om deze knelpunten weg te werken. Ook zal er overleg wor den aangegaan met de betrok ken besturen om een gezondere exploitatie te bewerkstellingen. De ontwikkelingen rond de buuxtcentra woi'den woensdag 15 en donderdag 16 januari be sproken in respectievelijk de eomissies welzijnszaken en fi nanciën. Beide (openbare) ver gaderingen in het stadskantoor beginnen om 19.30 uur. De wel- zijnscommissie bespreekt te vens het aanwenden van de be schikbare rijkssubsidies voor het uitvoeren van zogeheten in- burgeringsprogramma's voor 'nieuwkomers' en de organisa tie van activiteiten in het kader van het minderhedenbeleid. van onze verslaggever Conny van Gremberghe KAPELLEBRUG - Aan de ene kant van de rijksweg begint 's avonds laat de boel te leven, aan de andere kant gaan dan de lichten uit. Aan de ene kant wordt in clubverband met fiches gerammeld, aan de andere wegkant leggen mensen incidenteel in alle rust een kaai-tje. Aan de westzijde van de rijksweg vloeit - als het geluk aan de zij de van de clubgast is - champagne, aan de oostelijke wegberm staat voor de liefhebbers de koffie klaar. Een weg dwars door Kapellebrug, een scheiding van twee werelden. Die van de casino-club en dat van Mart en Ria... foto Pieter Honhoff van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - De wereldwinkel Oostburg krijgt bij de verbou wing van de vestiging aan het Raadhuisplein niet alleen fi nanciële steun van sympathi santen. Een bedrijf uit Breskens voor een nieuw plafond en onderneming uit Oostburg een keukenblok. Eeix ander bedrijf uit de Eenhoorn- stad levex't vloerbedekking tegen inkoopprijs en het hout wordt door een onderne tegen sterk gereduceerde geleverd. Oostbui-gse wereldwinkel neeft een vex-koopoppervlakte wn twaalf vierkante meter, naar door de toenemende be- angstelling is die i-uimte niet genoeg meer. Het pand voxdt daarom zodanig ver bouwd, dat een winkelopper- /lak van zestig vierkante meter onze verslaggeefster Moerland 'IERIKZEE - Een milde straf oor een zéér onverantwoorde Zo omschreef kanton- echter mr. A L. R. Melens don- zijn eigen vonnis. De eroordeelde was een 21-jarige lotterdammer die in de zomer an 1995 'in een malle bui' zon- rijbewijs in de auto van zijn ader was gestapt. Vervolgens hij met een snelheid van 20 kilometer rechtdoor op een -splitsing en belandde in de erin. Hij kreeg als straf een oete van vijfhonderd gulden. plaats waar de toen 20-jax-ige de berm in- :-hool was de T-splitsing ter oogte van het natuux-gebied De chelphoek, daar waar de toofweg op de N57 uitkomt. man zat met vier vrienden in e auto, merkte het. einde van de ■eg te laat op en x-eed met hoge xelheid x-echtdoor. De auto be- indde in de berm en alle inzitt- inlclusief de bestuurder kneuzingen op. De auto fors beschadigd. ülein wonder riet is een klein wonder dat het zo goed is afgelopen", erkle Melens op. De verdachte ook tegen een andere auto j kunnen rijden. Bovendien ed hij veeifig kilometer hax- ontstaat. Ook Amnesty Interna tional en Unicef krijgen in de vernieuwde zaak de ruimte om hun producten te koop aan te bieden. De verbouwing is 7 ja- nuax-i begonnen en neemt circa zes weken in beslag. De verkoop wordt voor die periode vei- plaatst naar een directiekeet op het Kerkplein. Deze keet is gx-a- tis beschikbaar gesteld door een aannemingsbedx-ijf in Sluis. De Wereldwinkel denkt nog cir ca 10.000 gulden nodig te heb ben voor de vernieuwde zaak. Op 18 januari houden de werk groepleden een tweede koek- verkoopactie. Deze keer zijn de kernen Breskens en IJzendijke aan de beurt. De koeken worden voor een meex-px-ijs vei-kocht en deze komt ten goede aan de in lichting van de nieuwe zaak. Sympathisanten die een bijdra ge willen geven, kunnen contact opnemen met de wereldwinkel Oostburg. der dan op die plaats is toege staan. De verdachte is nog steeds bezig de schade aan zijn vaders auto terug te betalen. Die bedroeg 12.000gulden. Hij heeftgeen re gelmatig inkomen. Om die reden eiste officier van justitie mr. C. Fetter een x-elatief lage stx-af: tweehonderdvijftig gulden voor het rijden zonder rijbewijs en nog eens eenzelfde bedrag voor het doomijden op de T-splitsing. Melens volgde de eis van de officier van justitie. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het aantal pa tiënten dat wordt behandeld in het Terneuzense revalidatiecen trum De Wielingen, groeit ge staag. Volgens algemeen direc teur P. den Boer van de stichting Revalidatie Geneeskunde Zee land valt die ontwikkeling toe te schrijven aan de achterstand die op dit gebied in Zeeuws- Vlaanderen valt in te halen. De andere centra van de RGZ in Goes kennen een relatief gerin ge groei. Den Boer gaat er vanuit dat de gi-otere patiënten- stroom zonder al te veel proble men kan worden opgevangen. De Wielingen werd in 1994 ge opend. Tot die tijd beschikte de RGZ in de x-egio enkel over een dependance voor kindei-en in IJ zendijke. Volwassen patiënten moesten voor een specialisti sche behandeling 'naar de over kant" „We hadden daar dus nogal wat achtei'stand in te lo pen". aldus de directeur In Zeeland zijn momenteel vier gespecialiseerde revalidatie artsen werkzaam. De vijfde, R. Keijsei-, is begin deze maand vertrokken naar het i-evalida- tiecentx-um Trappenberg in Huizen. Keijser is op zijn gebied één van de weinigen in Neder land die is gespecialiseerd in be handeling van kinderen. Zijn praktijk in De Wielingen wordt voorlopig waargenomen door J. van der Kaaij (47) uit Goes. De bedoeling is dat hij net als zijn voorganger minimaal één dag per week naar Terneuzen komt. Van der Kaaij werkte tot zes maanden geleden nog voor het Amstei-danxse Van Bremen-in- stituut. Schaars „We willen de vacature die is ontstaan door het veitrek van Keijser graag invullen, maar artsen die specifieke ei-vai-ing hebben met kindeirevalidatie, zijn in Nederland bijzonder schaars", vei'klaart Den Boer de tijdelijke oplossing. „We heb ben ook in België naarstig ge zocht naar een full-time ver vanger, maar helaas heeft dat nog geen resultaat opgeleverd." Hij durft om die reden ook niet te zeggen hoe lang Van der Ki'aaij zowel in Terneuzen als in Goes wordt ingezet. „Maar een echt probleem hoeft dat niet te zijn. Keijser werkte voor ons in verschillende instituten door heel Zeeland. Dat ging ook." Den Boer verwacht niet dat de openstaande vacature tot lan gere wachtlijsten zal leiden. In Zeeuws-Vlaanderen is de wachttijd voor een (minder dx-ingende) revalidatie momen teel nihil, aldus de RGZ-direc- teur. Boven de Westerschelde wox-dt in bepaalde gevallen 'maximaal acht weken geduld gevergd van een patiënt. Van der Kraaij gaat in De Wie lingen samenwerken met R. van Mechelen, die daar sinds 1994 de volwassenen voor zijn reke ning neemt. De ax-tsen van de RGZ wei-ken, behalve in de drie centra, ook in de Zeeuwse zie kenhuizen, verpleeghuizen en instituten voor verstandelijk gehandicapten. van onze verslaggever Frank Balkenende GOES - De wijk Oost wordt het nieuwe sociale vernieuwingsge- bied van Goes. Het college van B en W geeft Oost vooi-rang boven West. Volgens wethouder M. L. 't Hart van sociale vernieuwing is Oost beter voorbereid en is er al ervaring opgedaan met projec ten in de De Graaffstraat. 't Hart spreekt van 'een pragmatische keuze'. Overigens acht hij het geen ramp dat West nog wat ge duld moet hebben, want de looptijd van sociale vernieu wing bedraagt voox-taan een jaar per wijk of dorp. Dat bete kent dat West in 1998 aan de beurt is. Die vei-snelling is mogelijk om dat de gemeente de laatste vier jaar heeft kunnen experimente ren met pi-ojecten en wijkbeheer in de Goese Poldei'. „We hebben daarvan veel geleerd, ook van onze fouten. We weten nu veel meer; hebben meer ervaring met de organisatie van sociale ver nieuwing. Bovendien is Oost een kleinex-e, ovex-zichtelijke wijk met minder gx-ote proble men dan de Goese Polder", legt 't Hart uit. Participeren Sociale vernieuwing krijgt te vens een ander accent. In de Goese Polder lag de nadx-uk op het vermindex-en van achtex-- standssituaties. Wijkbeheer, autonomie van de wijk, burger- pax-ticipatie, luidt het motto. Overigens is daar ook i n de Goe se Polder een begin mee ge maakt. „Het centrale idee wox-dt dat verbeteringen vanuit de wijk komen en door bewonex-s zelf worden opgelost." Voor elke sociale vemieuwings- wijk wordt dan ook een coördi nerend ambtenaar en wijkbe- stuurder aangesteld. Oost moet zich wenden tot wethouder D. W. van de Merwe van zorg, sociale zaken, volksgezondheid en sport. Het wijkbeheer in de Goese Polder wordt grotendeels ingebed in het werk van vel schillende gemeentelijke afde lingen. Dat betekent dat de ambtenaar sociale vex-nieuwing zich minder intensief met deze wijk zal bemoeien. Wijkbe- stuurder wordt wethouder C. R. M. M. Linssen van x-uimte- lijke ordening, volkshuisves ting, openbax-e werken en ver keer. Parallel daaraan lopen wijzi gingen in de gemeentelijke or ganisatie. De afdeling stadsbe heer, grofweg de buitendienst, wordt met het oog op wijkbe heer momenteel gereorgani seerd. 't Hart onderstreept dat dat geen zin voor heeft bepaalde afdelingen, die weinig of niets kunnen betekenen voor wijkbe heer zoals financiën of econo mische zaken. „Maar zaken als het ondei-houd van groen en straten pi-oberen we zoveel mo gelijk per wijk op te zetten, zo dat de bewonei-s steeds dezelfde medewerkers in hun buuxt zien en die ook kunnen aanspreken." Een gemeentelijke delegatie en de wijkvereniging Goes-Oost zullen binnenkoit met elkaar bespreken hoe het wijkbeheer vormt dient te krijgen. Een vast stramien is er niet. 't Hart: „We zullen met elkaar moeten na gaan wat de slimste opzet voor Oost is. Er zal in elk geval een orgaan voor het wijkbeheer moeten komen." Net als de Goe se Polder zal ook Oost een eigen wijkbudget (nu 50 mille in de Goese Polder) ontvangen dat in samenspraak met de coördine rend ambtenaar kan worden be steed aan verbeteringen. Belgen met softdrugs gepakt TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield woensdag avond in de binnenstad een Bel gische man en vrouw aan omdat ze in het bezit waren van kleine hoeveelheden softdrugs. Het tweetal kreeg een binnen- stadvei-bod opgelegd. De 33-ja- rige vrouw kreeg bovendien een dagvaarding mee, omdat ze de aangeboden schikking van 220 gulden niet kon betalexx. Automobiliste rijdt in vangrail THOLEN - Een 33-jarige auto mobiliste uit Anna-Jacobapol- der is dondermiddag op de afx-it van de Thoolse brug tegen de vangrail gereden. De vrouw raakte rond vijf uur bij het ne men van de bocht in een slip Haar voex-tuig kwam tot stil stand tegen de vangrail, die hierdoor wei'd ontzet. Ook de auto van de vrouw was zwaar beschadigd. Zijzelf kwam met de schrik vrij,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 42