Cruciaal duel voor volleyballers Joop Nicodem in hoofdtoernooi Trainer Jan Schut hoopt op revival van Hulster ploeg sportagenda bridge II1! door Peter van Kouteren HULST - Met de maximale winst uit negen wedstrijden voeren de volleyballers van Morres/Hulst in de tweede divi sie C de ranglijst aan. De forma tie van Jan Schut staat niette min morgen, zaterdag, voor een cruciaal duel in de competitie. De Zeeuws-Vlamingen treffen om 17.00 uur in eigen huis het eveneens nog ongeslagen Mikro Electro/SR uit Roosendaal. Jan Schut vindt het te ver gaan om van de wedstrijd van het jaar te spreken, maar beseft dat er een belangrijke kloof met de con currentie kan worden geslagen. Het heeft er op papier veel van weg dat de twee beste ploegen van de tweede divisie elkaar morgen in Hulst treffen, maar Jan Schut is ervan overtuigd dat ook het op de derde plaats ge klasseerde team van De Schal- mers ondanks een achterstand van zes punten nog lang niet is uitgeschakeld. „Qua stand lijkt het er inder daad op dat er twee ploegen zijn die er met kop en schouders bo venuit steken", weet hij. ..Maar qua volleybal vind ik De Schal- mers beter dan Roosendaal. De Schalmers heeft alleen twee slechte wedstrijden gespeeld: tegen ons en tegen Roosendaal. We hebben zelf een paar keer eerder tegen Roosendaal ge speeld en ik heb van andere ploegen een aantal dingen over hen gehoord. Dat is een heel lijstje. Aan de andere kant hecht ik daar ook niet zo heel veel waarde aan. Het zijn uiteinde lijk de jongens in het veld, die het moeten maken." De trainer hoopt daarbij op een revival van zijn ploeg, die vlak voor de korte winterstop een kleine vormcrisis doormaakte. „We zijn de laatste wedstrijden van de competitie een paar keer goed weggekomen", geeft hij eerlijk toe. „We waren aan rust toe. De laatste weken zijn we in tensief bezig geweest, met de hele ploeg bij elkaar. Dat is na tuurlijk toch ons probleem. Ik heb met studenten en werkom standigheden te maken, waar door we doordeweeks maar met vier van de negen spelers kun nen trainen. Dat is niet echt ide aal. Ik zou graag twee keer per week met een compleet team willen trainen en het liefst wel drie keer per week." Het moet zo'n kleine twintig jaar terug geweest zijn, dat Jan Schut voor het eerst als trainer aan de slag ging. De Sterre en Mori'es/Hulst waren zijn ver enigingen en nog altij d werkt hi j met veel plezier en een grote prestatiedrang. „Het is natuur lijk niet zo dat ik elke woensdag, vrijdag of zaterdag zeg: hoera, ik ga mijn tasje pakken. Dat hangt ook een beetje van het team af. Maar ik vind het heex- lijk om met jonge'gasten om te gaan. Het gaat erom dat je oefe ningen kunt doen, waarmee je iets kunt bereiken. Je moet je zelf een doel kunnen stellen. Zesde worden, of zevende: dat vind ik geen doelstelling. Je moet kunnen strijden tegen de gradatie, of voor promotie kun nen gaan." „Ditjaargaanwe duideli j k voor de eerste drie plaatsen en na tuurlijk het liefst voor plek één of twee. Maar er spelen bij de spelers andere dingen mee. Kampioen worden en er niks aan vinden omdat je nauwelijks hebt gespeeld, dat gaat meestal niet samen. En met zijn allen lekker spelen en geen kampioen worden, is misschien ook niks. Ik zou het als trainer niet leuk vinden dat we dit seizoen derde zouden worden, maar ik zal niet op voorhand zeggen dat dan mijn hele seizoen is mislukt. Ik hoop dan alleen dat een aantal spelers beter is geworden. In dat opzicht is de eerste winst al geboekt. Een aantal spelers is mede dank zij de inbreng van routiniers in de loop van het sei zoen onmiskenbaar gegroeid. Jan Schut: „Martin Roodzant heeft daar een goede invloed op gehad. De meesten kunnen veel van hem leren. Hoe je traint, hoe je een wedstrijd begint. Werner Tak is in dat opzicht ook al een paar jaar een voorbeeld geweest Trainer/leraar Jan Schut: „Een aantal spelers is mede dank zij de inbreng van de routiniers onmiskenbaar gegroeid." foto Charles Strijd van onze sportredactie BARENDRECHT - Biljarter Joop Nico dem heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn biljartcarrière. De Goesenaar haalde gisteren in Barendrecht het hoofdtoer nooi van de Open Nederlandse kampioen schappen driebanden. Nicodem-senior deed dat door in de laat ste ronde van het kwalificatie toei'nooi de sterke Duitser Norbert Ohagen te ver slaan. Joop Nicodem verraste Ohagen vooral in de eerste set. De Duitser dacht bij 13-6 de set binnen te hebben, maar ver loor die toch van de ontketende Goese naar: 15-14. In de tweede set ging Nico dem gewoon door waar hij gebleven was: 15-9. Vandaag treedt Joop Nicodem aan tegen Louis Havermans, een speler die net als Ohagen op papier sterker is. Raymond Nicodem, de zoon van Joop, liet in de laatste ronde van het kwalificatie toernooi een mooie kans liggen. Tegen de Turk Hasan Pamuk miste hij bij 14-14 in de eerste set de carambole op een haar. In de tweede set was Nicodem-Junior kans loos (7-15). Ook Richard de Bruin sneu velde met het hoofdtoernooi in het zicht. Brabander Christ van der Smissen was met 2-0 te sterk. en is dat nog steeds. Martin Fer- ket zal het wat blokkering be treft van die jongens moeten overnemen en heeft al ongeloof lijk veel geleerd." Constant Als liefhebber van een snel spel letje blijft er voor de trainer niettemin werk aan de winkel. „We spelen nog niet helemaal het spel dat ik wil, maar gemid deld nog altijd iets sneller dan de meeste ploegen in deze klas se. Ik hoor van de meeste tegen standers dat wij de meest con stante ploeg zijn. Dat is een goed teken. Ons spel staat of valt met een goede pass, waarna we met een goede set-up tot een gevari eerde aanval kunnen komen. We hebben alleen soms nog te veel tijd nodig om met side-outs een wedstrijd te winnen. Daar heb je een goede blokkering voor no dig. Dat zou ik eigenlijk nog wat sneller onder de knie willen krijgen." Dure nederlaag voor Windhoek door Hans Hollstelle MIDDELBURG - Parbo/Wind- hoek is het nieuwe jaar slecht begonnen. De enige Zeeuwse zaalvoetbalploeg in de hoofd klasse van het district Zuid I ging in eigen huis met 0-3 on deruit tegen het Eindhovense Totelos. De Goese zaalvoetbal lers kregen genoeg kansen, maar hadden moeite met de af werking. Totelos vormde een sterk collec tief en counterde succesvol. Tot drie keer toe werd een verdedi- gingsfout van de thuisploeg af gestraft. Op de helft van de wed strijd keek Parbo/Windhoek al tegen een 0-2-achterstand aan. Na de rust werd wat meer risico genomen maar ook dat leverde geen doelpunten op. Paal en lat stonden het scoren in de weg. Totelos pakte tenslotte een 3-0- overwinning. Parbo/Windhoek, dat op volle oorlogssterkte aan trad, had meer verwacht van die ontmoeting omdat de Eindho- venaren nog een plaatsje lager op de ranglijst stonden Parbo- coach Angelo Geelhoed noemde het dan ook 'een dure nederlaag' voor zijn ploeg. Atletiek Paardensport Oeltacross: De atletiekvereniging Delta Sport houdt morgen (zaterdag) in Westenschouwen de 25e Deltacross. Deze cross is de vijfde wedstrijd voor de CZ-crosscompetitie. Programma: 10.30 uur: pupillen, 11.10 uur: junio ren, 12.10 uur: 3300 meter korte cross vrouwen, 12.30 uur 5000 meter vrou wen, 13.00 uur: 5000 meter korte cross mannen, 13.30 uur: 5000 meter jon gens A, mannen veteranen H50/H60, 14.15 uur: 10.000 meter mannen. De start en finish ligt in de Boswachterij Westenschouwen. Na-inschrijven in Restaurant Zeelust, Steenweg 15 te Westenschouwen. Badminton Landelijke competitie: eerste klasse: Backhand 1-Aeolus 1, zondag 12.00 uur, Sportpunt Zeeland Goes. Tweede klasse: Backhand 2-Velo 4, zondag 12.00 uur, Sportpunt Zeeland. Vierde klasse: Hirundo 1-Avanti 2, zondag 10.00 uur; Robad 1-Terneuzen 1, zondag 10.00 uur; Backhand 3-Avanti 1, zondag 12.00 uur, Sportpunt Zee land. Basketbal Competitie: vrouwen eerste divisie: Idétrading-VertracoA/lissingen (vrij dag 21.00 uur), Hoofddorp-Jumpers, Prisma College-Cady'73. Mannen tweede divisie: Vertraco/Vlissingen-Eastwood Tigers (zaterdag 20.30 uur). Vrouwen derde divisie: BV Souburg-Jumping Crabs (vrijdag 20.00 uur). Mannen eerste klasse: Dynamo'70-Blauw-Wit (zaterdag 16.30 uur), Schel- desport-Barons (zaterdag 19.30 uur), Vossenberg-Vertraco/Vlissingen 2. Vrouwen eerste klasse: Volharding 2-Oostburg, Dynamo'70-Smokkel- hoek, Voorwaarts-Marathon, Vertraco/Vlissingen 2-Marathon 2. Mannen tweede klasse: BV Souburg-Smokkelhoek, Dynamo'70 2-Volharding 2, Scheldesport 2-BV Souburg 2. Meisjesjunioren eredivisie: ATC Hengelo- Vertraco/Vlissingen. Jongensjunioren hoofdklasse: Vertraco/Vlissingen- Springfield (zaterdag 17.00 uur). Indoor Zeeland, Zeelandhallen te Goes: Vandaag (vrijdag): CSI/Internationaal springen paarden: 9.00 uur: Tabel A 1.35m, klassiek direkt op tijd; 12.15 uur: Tabel A 1.40m, klassiek direkt op tijd; 15.15 uur: Tabel A 1.35m, klassiek met barrage; 18.00 uur. Tabel A 1.40m, klassiek met barrage; 19.45 uur: Tabel A 1.35m, Speel uw spel; 21.45 uur: show-team Putten; 21.45 uur: Tabel A 1.40m, Jacht. Morgen, zaterdag: Zaterdag 11 januari springen paarden CSI/Internatio naal springen en finales om de Gouden Mossels klasse ZZ, Z en M. 10.00 uur: finale klasse M, verkort klassiek; 11.30 uur: kleine finale Tabel A 1.35m, twee fasen; 13.30 uur: kleine finale Tabel A 1.40m, progressief; 15.45 uur: show Rottweilers; 16.00 uur: finale klasseZ, verkort klassiek; 18.15 uur: finale 1.35m, klassiek met barrage; 20.15 uur: show Bordercollies; 20.30 uur: finale Tabel A 1.40m, klassiek met barrage; 22.30 uur: vijfspan show; 22.45 uur: finale ZZ, verkort klassiek; 23.45 uur: Huldiging winnaars Gou den Mossels. Dressuurwedstrijden Axel: De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Grae- ve Jan uit Axel houdt zaterdag, in manege Magrette in Axel, een dressuur- wedstrijd paarden en ponys. Programma. Pony's 10.00 uur: klasse B; 11.45 uur: klasse L; 13.15 uur: klasse M1/M2; 14.00 uur: klasse Z1/Z2. Paarden 14.40 uur: klasse Z1; 15.30 uur: klasse M1/M2; 16.30 uur: klasse L; 17.45 uur: klasse B. voor alle Zeeuwse squashers. De deelnemers zullen worden onderver deeld in vijf categorieën: mannen C en D, vrouwen wedstrijdklasse en vrou wen en mannen recreanten. Tafeltennis Zeeuwse kampioenschappen: Morgen (zaterdag) en zondag worden in sporthal 't Zwaantje te Terneuzen de Zeeuwse tafeltenniskampioenschap pen gehouden. Morgen komen de jeugdcategorieën in actie. Zondag is het de beurt aan de senioren. Bij de mannen verdedigt Kalun Yu zijn titel in het enkelspel. Bij de vrouwen ontbreekt titelverdedigster Astrid Ruiter. De wedstrijden beginnen op beide dagen om 09.30 uur. Tennis Zondag, districts-indoorcompetitie: Kapelle, Racketcentrum: 09.00-12.00 uur: MLTC 3-Marïekerke 1 (mannen); De Stoof 1-Souburg 3 (mannen). 12.00-15.00 uur: Kapelle 1-Hulster Ambacht 1;Ludo et Emergo 1-Zierikzee 1 15.00-18.00 uur: Souburg 1-Hulster Ambacht 2. Souburg 1 -Sluiskil 1 (man nen).Terneuzen, Racketcentrum: 11.00-14.00 uur: Hulster Ambacht 1-Drive 1 (mannen); Sjef 1-MLTC 4. Trimlopen Schaatsen Biljarten Nationaal kampioenschap driebanden eerste klasse: Arjo Hollestelle van de vereniging ALM uit Goes is een van de finalisten in de nationale eind strijd eerste klasse driebanden, die dit weekeinde in Heeswijk-Dinther wordt gespeeld. Het NK begint vandaag (vrijdag) om 19.00 uur en vervolgt morgen en zondag vanaf 11.30 uur. Districtsfinale eerste klasse libre: In multifunctioneel centrum Hof van Eede in Eede wordt dit weekeinde de eindstrijd eerste klasse libre van het district Zeeuws-Vlaanderen gehouden. Aanvangstijden: vandaag (vrijdag) 19.00 uur, morgen en zondag 12.30 uur. Districtsfinale vijfde klasse bandstoten: In bar Walk-in te 's-Heerenhoek wordt zondag de slotronde gespeeld van de eindstrijd vijfde klasse band stoten klein van het district Walcheren De Bevelanden. Aanvangstijd: 12.30 uur, finalepartij 16.00 uur. In café-bar Benelux in Axel wordt dit weekeinde een begin gemaakt met de eindstrijd vijfde klasse bandstoten van het district Zeeuws-Vlaanderen. Aanvangstijden: vandaag (vrijdag) 19.00 uur, morgen en zondag telkens 13.00 uur. De tweede toernooihelft wordt op 17 en 18 januari gespeeld. Teamcompetities: De BV Jacobs speelt vandaag (vrijdag) in zaal Jacobs in Rilland in de derde divisie van de KNBB-competitie de thuiswedstrijd tegen Merwedehof uit Krimpen aan den IJssel. Aanvangstijd eerste partijen 19.30 uur. KNBB-eersteklasserSynflexBobimat speelt zondag inzaai Jacobs de thuis wedstrijd tegen Van Wanrooy uit Oss. Aanvangstijd eerste partijen 14.00 uur. Finale GP-driebanden KOT te Terneuzen: In het Racketcentrum Terneuzen wordt zondag de finale gespeeld van de Grand Prix driebanden van de ver eniging KOT uit Terneuzen. Finalisten zijn Dion Bergmans, Theo Platjouw en Cees Wissel sr. Aanvang eerste partij 14.00 uur. GP Wissenkerke: In de Grote Prijs Regio Bank in Wissenkerke wordt dit weekeinde de eerste ronde uitgespeeld. In her De Kroon komt vandaag (vrijdag, 19.30 uur) en morgen (11.00 uur) de B-groep in actie, de A-groep speelt de laatste poulewedstrijden uit de openingsronde morgen (14.30 uur) en maandag (vanaf 19.30 uur). Voorde B-groep start de tweede ronde woensdag om 19.30 uur. Marathon Middelharnis: In Middelharnis wordt morgenmiddag (14.00 uur) op de plaatselijke ijsbaan een marathon over een half uur en twee ronden verreden. De organisatie is in handen van ijsclub Middelharnis. Veerse Meerronde: Op het Veerse Meer wordt vandaag (vrijdag) en mor gen (zaterdag) een toertocht, de Veerse Meerronde, gehouden. De afstan den variëren van 10 tot 100 kilometer. De start van de toertocht voor schaat sers is in de jachthaven van Kamperland, aan de Havenweg 7. Om 12.00 uur worden zowel morgen als zaterdag de eerste toerrijders weggeschoten- .Toerrijders hebben de keuze uittien verschillende afstanden, 10,20,30,40, 50,60,70, 80,90 en 100 kilometer. De rit voert via de jachthaven van Kam perland, de Veerse Gatdam, Veere, de Haringvreter terug naar Kamper land. Er zijn op diverse punten stempelplaatsen. Klunen blijft de rijders be spaard. Inschrijven is op beide mogelijk vanaf 11.00 uur in café-restaurant D'Ouwe Veerstoep in Kamperland. Clubkampioenschappen: De ijsclub Nooitgedacht te Domburg houdt morgen (zaterdag) clubkampioenschappen. Om 13.00 uur beginnen er wedstrijden voor de jeugd toten met 16 jaar, vrouwen en senioren/vetera nen/liefhebbers. De wedstrijdrijders komen om 15.00 uur aan de start. In schrijven vanaf 12.00 uur op de ijsbaan. Prestatietocht Heinkenszand: Morgen, zaterdag, houdt de Heinkenszand- se IJsvereniging een schaats-prestatietocht. De afstanden zijn: 12,5, 25, 37,5, 50 en 75 kilometer. Inschrijven van 12.00 tot 15.00 uur bij de stempel post op de Zwaakse Weel. Skate-run-skate: De ijsclub de Poel houdt morgen (zaterdag) op het Schen- ge tussen Goes en Wolphaartsdijk een Skate-Run-Skatewedstrijd. De start is om 10.00 uur voor 15 kilometer schaatsen, 6 kilometer lopen en 10 kilo meter schaatsen. Inschrijven bij de keet van de ijsclub de Poel aan de in gang van de ijsbaan. Ouderwets overrijden: Op de ijsbaan in Wissenkerke houdt de plaatselijke schaatsclub wedstrijden ouderwets overrijden, een vorm van kunstrijden op de schaats. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur en staan open voor mannen, vrouwen (individueel) en paren. Volleybal Vrouwen, tweede divisie C: Morres/Hulst- Gepidae (Den Dullaert, 17.00 uur); Dimplex/Ekspalvo-Tonegido/V; VTC Woerden-Inter/Rijswijk; Slie- drecht Sport 2-De Schalmers; Zovoc-Sovicos. Derde divisie F: Jupiter- Odulphus; Radius-Savok; Voko-Den Bosch'78; Mikro Electro/SR 2-VVC 3, Donki Sjot-Smash'75; Grpahiset/TSR-VVS'92. Promotieklasse: Morres- /Hulst 2-Morres/Hulst3; VVS'92 3-Sgravo; Scheldesport-Dynamo'70; BOK- De Kikkers. Eerste klasse: Ardito 2-Savok 2; IJVC-Ardito; Delta-De Sterre. Tweede klasse: IJVC 2-VVR 2; Scheldesport 2-Dynamo'70 3; BOK 3-VVS'92 4. Mannen, tweede div. C: Morres/Hulst-Mikro Electro/SR (Den Dullaert, 17.00 uur); Alcom/Capelle 2-Radius; VVS'92-Tonegido/V (Baskensburg, 16.00 uur); Rijnmond 2-Hands Up; US 2-De Schalmers; Gemini/K-Sovicos. Derde div. F: Interkontakt/P-Mikro Electro/SR 2;Tivoc-Wea/Mevo'80; IJVC- Atak'55 (Sporthal Cadzand-Bad, 17.00 uur); Rijnmond 4-De Zebra's; Slie- drecht Sport 2-De Schalmers 2; Gavok-VVS'92 2, Promotieklasse: Morres- /Hulst 2-Mytilus; VVS'92 3-Savok; Ardito-De Sterre; Scheldesport-Dyna mo'70; Mytilus 2-De Kikkers. Eerste klasse: Morres/Hulst 3-Mytilus 3; VVS'92 5-Savok 2; IJVC 2-Ardito 2, BOK-De Kikkers 2. Tweede klasse: CVC- Mytilus 4; VVS'92 6-Savok 3; Ardito 3-De Sterre 2; Scheldesport 2-Dyna- mo'70 3. Waterpolo Schaken Bridge Nieuwjaarsdrive Middelburg: De bridgeclub Papyrus in Middelburg houdt morgen (zaterdag) de jaarlijkse nieuwjaarsdrive in de Stadsschouwburg in Middelburg. Maximaal 88 paren kunnen meedoen. Het evenement begint om 19.30 uur. Rond 24.00 uur zijn de winnaars bekend. Morgen, zaterdag, staan voor de Zeeuwse landelijke teams de volgende wedstrijden in de vijfde ronde op het programma. Meesterklasse: Rotter dam - HWP 1; Tweede klasseC: Rotterdam 3 - HWP 2; Derde klasse E: Char- lois/Europoort - Middelburg, Terneuzen - Sliedrecht. Voor de teams in de hoofd-en promotieklasse in deZSB staat de vierde ron de op het programma. Hoofdklasse: Souburg 2 - HWP 3, Vlissingen - Goes, Souburg 1 - Middelburg 2, Landau - SVWZV; Promotieklasse: Vlissingen 2 - Goes 2, Terneuzen 2 - DZD, Zierikzee - Middelburg 3, Landau 2 - SVWZV 2, HWP 4 is vrij. Zondag vindt in Goes het Zwem-schaaktoernooi plaats, een rapidtoernooi waarbij de deelnemers gedurende de (lange) middagpauze een duik in het zwembad kunnen nemen. Deelname staat open voor iedereen. Aanvang 10.00 uur in het Sportpunt Zeeland aan de Zwembadweg in Goes. Wielrennen Snooker Dammen Individueel Zeeuws kampioenschap: In Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der wordt morgen (zaterdag) gespeeld voor het individuele Zeeuws dam kampioenschap. De spelers in de promotieklasse, eerste- en tweede klasse komen in actie voor de zevende ronde. Aanvang 13.30 uur. Competitie: In de clubcompetitie van de dambond staan de volgende wed strijden op het programma: hoofdklasse, maandag: Goes/Zierikzee-Lam- merenburg 1, Aagtekerke-Souburg. Donderdag: BDV-Middelharnis 1. Open Walcheren Ranking: Zondag wordt in Vlissingen de negende ronde van de Open Walcheren Snooker Ranking gehouden. Het toernooi, dat ge speeld wordt in de zaal van Cue Action aan het Arsenaalplein, begint om 13.00 uur. IJshockey Squash Zeeuwse kampioenschappen: Morgen, (zaterdag) en zondag zal er van 10.00 tot 17.00 uur voor de eerste keer in Sportpunt Zeeland de Zeeuwse squashkampioenschappen worden gehouden. Het evenement staat open door Hans Vergoed De komende week prijkt het jaarlijkse CAP Gemini- toernooi in het Haagse hotel Des Indes weer op de kalender. Zes tien wereldtopparen, onder wie Leufkens-Westra en De Boer- Muller komen naar de residen tie, waar weer de inmiddels klassieke toernooiformule wordt gehanteerd: woensdag avond pro am, in het clubhuis van de Haagsche Golf en Coun try Club, donderdag- en vrij dagavond vanaf 19 uur. zater dag vanaf 12.30 en 19 uur en zondag vanaf 12.30 uur de vijf tien ronden van tien spellen vol gens de Butler-methode. De beide Nederlandse toppa- ren, inmiddels door de per 1 ja nuari j.l. aangestelde bonds coach Erik Kirchhoff al gekozen in het Nederlandse team voor de EK medio juni in het Italiaanse Montecatini, gebruikten j.l. zondag het tweede Nationale Nederlanden Viertal lentoer- nooi in het Zoetermeerse Bridgehome als een laatste test. Zij zullen ongetwijfeld met ge mengde gevoelens op dit sterk bezette toernooi, waaraan liefst 86 teams deelnamen, terugkij ken. Hun, onder de clubnaam Modalfa uitkomende team be gon het toernooi voortreffelijk en kon zich na zes ronden vol gens het Zwitserse systeem gaan opmaken voor de finale van 14 spellen waarin het Haag se team Jialal (-Van der Haar. Krijgsman-Meijs) een toch wel verrassende tegenstander zou zijn. Daar Modalfa in zes ronden 134 VP's (uit de maximaal haalbare 150!) had gecoord en Jialal 124 (het verschil was te danken aan een 21-9-overwinning die Mo dalfa in de zesde ronde op Jialal had behaald), kwamen beide teams als de nummers een en twee van de ranglijst in de finale opnieuw tegenover elkaar te zitten en Modalfa mocht, gezien hun VP- en IMP-voorsprong de finale met 20-10 (17 imps) ver liezen om toch nog de eerste prijs uit de rijkelijk gevulde prijzenpot te kunnen incasse ren. Het liep echter anders. De Hagenaars beslisten de con frontatie met 32-2 in hun voor deel en werden aldus de trotse winnaars van dit evenement, dat de traditionele opening van het nieuwe bridgejaar belooft te gaan worden. Het meest besproken spel (tien) uit deze over het geheel vrij vlakke finale lag als volgt: (zie diagram 1 Oost gever, allen kwetsbaar. In de gesloten (Noord-Zuid Krijgsman-Meijs, Oost-West De Boer-Muller) was het biedver- loop: West 1 klaver - Noord 1 SA - Oost past - Zuid 2 ruiten (transfer-) - West 2 harten (bod in de kleur van de tegenpartij: toonde een sterk disti-ibutioneel spel) - Noord 3 harten - Oost en Zuid passen - en West? Doublet diagram 1 is de voor de hand liggende actie met vijf directe slagen, maar Muller was ongetwijfeld bang dat zijn partner het doublet niet in zou kunnen laten en besloot te passen. In 3 harten gingen de voor de hand liggende zeven sla gen - Oost boertje vierde van troef was ook goed voor een slag - verloren: plus 300 voor Modal fa. een op het oog toch geen slecht resultaat, daar Oost-West geen manche leken te kunnen maken. De gebeux-tenissen aan de ande- re tafel logenstraften deze ana lyse echter Hier begon Jialal (West) met 1 klaver (Pools) Westra (Noord) gaf een infor matiedoublet en na het zwakke 1 ruiten-antwoox-d van Van dei- Haag (Oost) en een pas van Leufkens (Zuid) herbood West 1 schoppen. Noord doubleerde opnieuw. Oost paste, en Zuid bood 2 harten. Toen West ver volgens 3 klaver zei (stei'k en on- gebalanceerd) ging Oost er ten onrechte van uit dat zijn pax-tner een vijfkaart schoppen moest hebben en sprong naar 4 schoppen. Tegen dit contract startte Noord met harten aas en het contract leek ten dode opgeschreven, maar zie wat gebeurde. West ti'oefde en speelde een kleine klaver voor Noords vrouw. Op harten heer deed West vervol gens een ruitentje weg, maar moest de nagespeelde harten- vrouw wel troeven met schop pen 9. Op klaver aas viel de heer en klaver 10 werd voorgetroefd met de 8 en ovex-getroefd met de vrouw. De leider kon nu harten boer incasseren (klaver 3 weg) en nam ook ruiten aas heer mee. Dit leidde tot: (zie diagram 2) Schoppen is troef, West is aan slag en moet nog diïe van de laatste vier slagen maken. Het lijkt een onmogelijke opgave, maar het siext Jialal dat hij de enige theoretische winstkans (schoppen boer 10 nog sec in Noox-d) onderkende. Hij speelde in de diagrampositie namelijk klaver en troefde, toen Westra ruiten 9 bijspeelde, op tafel met schoppen 7Toen Zuid hier niet boven bleek te kunnen had de leider zijn 'onmogelijke' man che binnen. Plus 620 leverde 8 imps op voor Jialal, terwijl een down 9 imps voor Modalfa en daarmee de toernooizege zou hebben betekend. Pech voor de landskampioenen, dat Oost- West na een biedmisverstand een dei-gelijk diabolisch zitsel troffen, maar het was nogmaals zeker de verdienste van West dat hij de maakkans onderkende. Overigens, wellicht ten over vloede, het zou Noord niet ge baat hebben in de diagramposi tie voor te troeven met schoppen 10 of boer. Immei-s, West troeft het x-uitenvrouwvex-volg met schoppen heer en slaat schop penaas, waaronder bij Noord de resterende honneur valt en Oosts schoppen 7 de tiende slag betekent. diagram 2 Deltacross: De atletiekvereniging Delta Sport houdt morgen (zaterdag) in Westenschouwen de 25e Deltacross. De trimmers kunnen kiezen uit 4.5 ki lometer of 9 kilometer. De startom 14.30 uur en de finish ligt in de Boswach terij Westenschouwen. Inschrijven in Restaurant Zeelust. Steenweg 15 te Westenschouwen. Nieuwjaarsloop: De sportvereniging Aloy houdt morgen (zaterdag) in Graauw haar nieuwjaarsloop. De jeugd start om 14.45 uur voor 500 of 2000 meter. Om 15.15 uur starten de overige afstanden: 5.6, 8 en 16 kilometer. Start, finish en inschrijving bij het clubgebouw s.v. Aloy aan de Dorpsstraat te Graauw. noord noord 8108 B10 'V'ahvs V O V976 <>V9 £HV west oost west oost AH96 £V73 AH ^73 <s? B753 <7 S? O AH3 O B842 O O B8 A107432 £68 74 zuid zuid &542 ^542 S? 109642 10 O 105 O <£965 houdt morgen (zaterdag) het Nederlands kampioenschap IJssurfen op de Binnenschelde. Inschrijven is mogelijk tussen 09.00 en 10.30 uur, ter plaat se. De start is om 11.00 uur. Inlichtingen: 0164-244103 of 06-54646832. Zaalhandbal Mannen, tweede divisie: Nutsspaarbank/Delta Sport-Hermes (sporthal Onderdak Zierikzee, 13.15 uur), EMM-Thrifty/Aalsmeer 3 (sporthal Nassau- laan Middelburg, 14.45 uur), Snelwiek-Roda'71, Fides/Westlandia-DWS, Hercules-HEC. Afdeling: sporthal Baskenburg Vlissingen: 12.30 uur: Olym- pus-Atomium 2, 13.45 uur: Walcheren-Meeuwen, sporthal Nassaulaan Middelburg: 10.00 uur: EMM 2-Helius, Sportpunt Zeeland Goes: 11.00 uur. GSC 2-MOK, 13.30 uur GSC-DWS 2. Junioren: sporthal OnderdakZierikzee. 11.30 uur: Delta sport-HVOS, Sportpunt Zeeland Goes: 14.45 uur: GSC-Ro- da. Vrouwen: tweede divisie: vrouwen, EMM-UVG 2 (sporthal Nassaulaan Middelburg, 13.30 uur), Stompwijk'92-Groene ster, Fides/Westlandia-EB- HV, HVM/Tachos-Hermes, Internos-PSV 2. Afdeling: sporthal Nassaulaan Middelburg: 12.20 uur: EMM 2-Spirit, Sportpunt Zeeland Goes: 12.15 uur: GSC-Hollandiaan, de Stenge Heinkenszand: 11.45 uur: Orion-ETC2. Junio ren: sporthal Nassaulaan Middelburg: 11.10 uur: EMM-Unitas. Zaalkorfbal In het sportfondsenbad te Vlissingen spelen de mannen van Stormvogel morgen (zaterdag) vanaf 16.00 uur hun derde wedstrijd in de strijd om de beker. Tegenstander is GZC uit Gouda. In het sportpunt Zeeland te Goes wordende volgende wedstrijden gespeeld: 18.30 uur kring mannen: Ganze 2-Krabben 2; 19.15 uur kring vrouwen: Ganze-MZ PC; 20.00 uur district mannen: Ganze-Vennen. De mannen van Scheldestroom spelen om 16.30 uur in Oostburg tegen DIO 2. De Bruinvis mannen spelen om 17.30 uur in Terneuzen tegen PSV 6. De Stormvogel vrouwen spelen om 15.30 uur in Eindhoven tegen PSV 2. De Stormvogel 3 mannen spelen in Gorinchem tegen ZVDO'74. De Stormvo gel 2 mannen spelen in Schijndel tegen Neptunus'58. De Schelde mannen spelen in en tegen Breda. De Schelde vrouwen spelen in Hoeven tegen Daphnia. Vossenjacht: Zondag houdt Theo Middelkamp een vossenjacht voor ATB- rijders. De start is om 10.30 uur bij sporthal De Zwake te 's-Gravenpolder. Zaterdag: Overgangsklasse A: DVO-Nieuwerkerk, Dalto-Meeuwen, Kios- KVS, Swift-ODO M (19.30). Eerste klasse G: ADO-Vitesse, Tjoba-Kinderdïjk (15.20), GKV-Snel, Koag-Vr'schaar. Tweede klasse F: Animo-Odo D (14.45), Zwijndrecht-De Bermen (12/1), R'dam-Keep Fit (12/1), Olympiek-BI.Wit'51 (12/1). Tweede klasse G: Tempo-Vent.Sport, HKC-IJsselvogels, De Kapel len-Albatros, Zuidwesters-TOP A (17.35). Derde klasse M: Weidevogels- Togo (18.15), DVS'69-Dijkvogels, RWA-Luctor (17.45), Or.Nassau-ACKC. Derde klasse N: Merwede-Stormvogels (14.15), Sch'vogels-Dijkvogels, Vios-Olympia S, NIO-Ondo M (19.15). Reserves: ROA: Swift 2-DKOD 2 (18.05). R2N: Animo 2-Maassluis 2 (13.30). R20: Tjoba 2-ODO M 2 (14.05), Animo 3-Olympia S 2(12.15). Afdeling. St.B: DSO-Atlas (17.15), BKC-BI.Wit (16.50), Zaamslag-Volharding (15.50), All Ready-Good Luck (16.30). RPA: ADO 2-Vent.Sport 3, Tjoba 3-HKC 4 (12.55), Swift 3-St'vogels 2 (16.50), Z'westers 2-Ondo 2 (16.25). 1A: St'vogels 3-KVK (18.50), Swift 4-TOP 2 19.20),Z'westers 3-Ondo3 (15.15). IB:Tjoba 4-PKC10 (16.35), Seolto 2-BI- .Wit2 (11.05), Albatros 4-Togo 2 (17.35). 2A:Zaamslag 2-Tjoba 5(14.40), All Ready 2-Animo 4 (15.20). 2B: Sch'vogels 2-Ondo 5 (12.30), DSO 2-Tjoba 6 (16.05), Korvo-G. Luck 2 (17.05). 3A: Olympia 2-Seolto 3 (18.20). TOP 4-Tjo- ba 8 (18.10), BKC 2-BI.Wit 3 (15.40). 3B: Togo 3-St'vogels 4 (16.00), Tjoba 7- Volharding 2 (17.45). 4A: St'vogels 5-Z'westers 4 (2D.00), Luctor4-Seolto4 (13.30). 4B: Togo 5-Swift 6 (17.10). Animo 5-Olympia 3 (18.50). 4C: Togo 4- Emergo2 (14.50). Junioren: A-jeugd. PA: Swift-Animo (15.40). 1B: TOP-KVK (17.00). 2B: St'vogels-Volharding (17.40), BKC-Z'westers (14,30), Luctor-TOP 2 (12.20). 3B: Emergo-Ondo 2 (13.00). IJshockeywedstrijden: Zondag houdt ijsclub Nooitgedacht ijshockeywed- strijden in Domburg voor spelers vanaf 13 jaar. Sticks en pucks op de baan aanwezig. Inschrijven vanaf 12.00 uur. NK IJssurfen: Windsurfvereniging De Kreekrakkers uit Bergen op Zoom Zwemmen Speedo Club Meet: De zwemploegen van De Stormvogel, Scheldestroom, De Schelde, Koewacht, De Bevelanders en De Ganze strijden zondagmid dag in Hulst om een finaleplaats voor de Speedo Club Meet. De wedstrijd begint om 14.15 uur. Invitatiewedstrijd: In Terneuzen houdt De Braakman in samenwerking met De Schelde zondagmiddag een invitatiewedstrïjd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 29