René Ruitenberg onverzadigbaar Val van Niemann laat de schaatsploeg koud i Siemerink en Schultz geplaatst in Australië Belg Calle wint eerste Mossel Elburger boekt in eigen woonplaats derde schaatszege in drie dagen Elfstedenbestuur wil grijsrijders van het ijs weren ►■MilMMÈÊÊmmaaamÊÊÊÊÊimÊmÊÊm Burm wint L-springen Amateurvoetbal afgelast Van de Rafelaar tekent bij Steen oefent tegen Beveren Wim Ovaa trainer Serooskerke Van Dijk verslaat titelhouder Jimmink valt uit in Dakar-Dakar Rentree Pantani in februari uitslagen Marcel Wouda boekt opnieuw overwinning Deltacross 39) po onze verslaggever lob van der Heiden ;LBL"KG - Het peloton is moe. )e inspanningen bij de Elfste- lentocht en links en rechts ge rmaniseerde natuurijswed- trijden beginnen hun tol te jsen. Behalve bij René Ruiten- ierg. De inwoner van Elburg is .ven onverslijtbaar als onver zadigbaar en won gisteren in pjn woonplaats zijn derde wed strijd in drie dagen. ia de USA-marathon en de iwinstedentocht, waar Ruiten- naar eigen zeggen Belgisch ampioen werd, won hij giste- de puur Hollandse Veluwe- neertocht. Niet alleen in naam een klassieker, want behalve de pieperige Henk Angenent en Irik Huizebosch, was iedereen ir.En dus is het een overwinning üe staat. Regelmaat is volgens Ruitenberg het sleutelwoord, ünritme. Daarom ging hij giste- ren driftig op zoek naar een wedstrijdje. Dat veel van zijn collega-mara- horischaatsers zo langzamer hand aan het einde van hun Latijn beginnen te raken was Ruitenberg vooral in de laatste van de wedstrijd opgeval len. „Niemand deed nog iets. Al leenmijn broer Henri probeerde nog een paar keer weg te rijden, naar daar bleef het bi j Ruitenberg ontkende een dag eerder voor het grote geld in Zeeuws-Vlaanderen bezweken te zijn. Dat hij voor een tas vol guldens naar Sluis was gegaan in plaats van de strijd aan te binden met Arnold Stam in Baf- lo. „Hij moest 162 kilometer schaatsen en ging hier na 60 ki lometer kapot. Sluis is een hap pening. Bijvoorbeeld driehon derd meter klunen, terwijl er maar 270 meter tapijt ligt. Mooie gekte. Dat wilde ik mee maken. Mijn broer Henri was er elf jaar geleden geweest. Op zijn aam-aden heb ik dat nu ook meegemaakt. Het startgeld deed er niet toe. Het gevolg van alle vermoei enissen was dat de kopgroep van zes (de broers Ruitenberg, Bouma, VanMechelen, Pieterse, Borst) na ruim honderd kilome ter ongeschonden bij de streep kwam. Daar maake René Rui tenberg het karwei simpel af. „Het gaat te ver om te zeggen dat ik wist dat ik zou winnen, maar ik voelde me wel heel sterk. De hele wedstrijd al. Het was een kwestie van goed oplet ten, van voren zitten en met de goede mensen meegaan. Ik denk dat het te maken heeft met de goede voorbereiding op deze winter. De schema's van Jan- Wiebe Last waren erop gericht dat we in deze fase van het sei zoen zouden pieken en dat lijkt aardig te lukken." Het is wat wrang dat Ruiten berg juist in die ene wedstrijd waarom het allemaal ging geen rol van betekenis kon spelen. „Het is natuurlijk erg vei-velend dat ik door een val achterop raakte. Natuurlijk zou ik de Elf stedentocht dolgraag gewon nen hebben, maar aan de andere kant ben ik helemaal niet ja loers op Henk Angenent. En ook niet op Erik Huizebosch. Die jongens worden op dit moment geleefd. Die gaan helemaal over de kop en ze zijn nu allebei ziek. Ik ben een keer bij Studio Sport geweest, maar verder kan ik ge woon met mijn sport bezig zijn. En daar gaat het toch om. dat je lekker kunt schaatsen." Als het aan Ruitenberg ligt, duurt het natuurijsseizoen nog even voort. Om meer dan één re den. „Als het natuurijs weg is, gaan we weer terug naar het kunstijs. Daar sta ik in het klas sement op de eerste plaats, met een voorsprong van dertig pun ten op Lammert Huitema. Hoe meer wedstrijden er afgelast worden, hoe liever het me is. Dan kan hij me ook niet inha len." GPD René Ruitenberg (links) en Ruud Boi won de sprint. isten tijdens de 100 kilometer lange Veluwemeertocht te ontsnappen aan het peloton. Ruitenberg foto Marcel Antonisse/ANP van onze sportredactie MELBOURNE - .Tan Siemerink bals dertiende geplaatst voor let tennistoernooi om de open Australische kampioenschap pen dat maandag in Melbourne begint. Bij de vrouwen neemt Brenda Schultz de tiende plaats in. De ranglijst bij de mannen wordt aangevoerd door de Ame rikaan Pete Sampras, de num- een van de wereld. Hij ïordt gevolgd door zijn landge noot Michael Chang en de Kro- Goran Ivanisevic. Titelver- liger Boris Becker is zesde gerangschikt. Bij de vrouwen is Steffi Graf eerste. Bij afwezig heid van de geblesseerde Ameri kaanse Monica Seles, die vorig jaar zegevierde, is de Spaanse Arantxa Sanchez Vicario twee de geplaatst. De plaatsingslijsten. Mannen: 1 Samp ras (VSt), 2. Chang (VSt), 3. Ivanisevic (Kro), 4. Kafelnikov (Rus). 3. Muster (Oos), 6. Becker (Dui), 7. Ferreira (ZAF). 8. Enqvist (Zwe), 9. Rios (Chl), 10. Alberto Costa (Spa), 11. Courier (VSt), 12. Gus- tafsson (Zwe), 13. Siemerink (Ned), 14. Mantilla (Spa), 15. Stich (Dui), 16 Bera- sategui (Spa). Vrouwen: 1. Graf (Dui), 2. Sanchez Vicario (Spa), 3. Martinez (Spa), 4. Hingis (Zwi), 5. Huber (Dui), 6. Majoli (Kro), 7 Davenport (VSt), 8. Spirlea (Roe), 9. Habsudova (Slw), 10. Schultz (Ned), 11. Wiesner (Oos), 12. Coetzer (ZAF), 13. Likovtseva(Rus), 14. Mary Joe Fernandez (VSt), 15. Rubin (VSt), 1 fiAp pelmans (Bel). AFP van onze verslaggever Mare Molenaars ROOSENDAAL - Het bestuur van de Ver eniging De Friesche Elf Steden zint op maatregelen om 'grijsrijders' van het Elf- stedenijs te weren. Het gebeurt dat schaatsers die een startbewijs voor de Elf stedentocht hebben hun startkaart voor grof geld verkopen. „Onaanvaardbaar", zegt voorzitter Henk Kroes. Het Elfstedenbestuur verklaarde vorige week de oorlog aan schaatsers die zonder een geldig startbewijs de Tocht der Toch ten rijden. Om zwartrijders door de mand te laten vallen bedacht het bestuur een systeem met oranje armbanden. Die wer den alleen uitgereikt aan legale deelne mers. Het systeem faalde: de organisatie had en kele duizenden armbanden tekort om alle leden te voorzien. Het weren van grijsrijders is lastiger, er- kent Kroes. Het gaat om schaatsers die dus wel beschikken over een heuse start kaart maar rijden onder een valse naam. „Er zijn altijd leden van De Friesche Elf Steden die wel het recht hebben om mee te doen maar de tocht niet schaatsen. Die willen hun startkaart niet verloren laten gaan en zoeken iemand die wel graag wil rijden", zegt een schaatser uit de regio Roosendaal die zelf twee startkaarten kreeg aangeboden. Eén.voor 750 gulden, de ander voor 1500 gulden. Beide aanbie dingen heeft hij afgewimpeld. Henk Kroes gruwt van dit soort uitwassen en kondigt maatregelen aan die potentiële grijsrijders moet ontmoedigen. „We den ken erover om de startkaarten te voorzien van pasfoto's. Zodat we de deelnemers ook kunnen controleren als ze bij het ver trek de kooi ingaan, onderweg en bij de streep. Dat vergroot de pakkans. Rijders zullen zich dan wel twee keer bedenken voordat ze grof geld betalen voor een startbewijs." Het Elfstedenbestuur heeft geen enkele compassie met leden die hun startkaart - al dan niet tegen betaling - overdragen aan een ander. „Dat soort mensen is het lidmaatschap van onze vereniging niet waard. Ik kan me ook absoluut niet voorstellen dat ze zoiets doen. Maar ook ons bereiken dit soort sig nalen, al schrik ik van de forse bedragen die nu worden genoemd," zei voorzitter Kroes. Titelverdedigster beslist vandaag over EK-deelname van onze sportredactie HEERENVEEN - De val van Gunda Niemann gisterochtend op het ijs van Thialf heeft in de Nederlandse vrouwenploeg niet voor opwinding gezorgd. „Ster- Ier nog", zei bondscoach Aart van der Wulp gisteravond na de j voor het Europees kam pioenschap dat vandaag in Hee- renveen begint, „er is vanmid- aan de lunchtafel niet eens over gesproken." ÏAiemann werd door de Zwitser Martin Feigenwinter omver ge reden nadat deze per ongeluk ffli por had gekregen van de ifuitser Frank Dittrich. zag het gebeuren", zei Van der Wulp. „Ik zag ook direct dat het niets ernstigs was. De huid staat strak, vandaar dat het ;ven bloed spoot. Maar ik heb pen dat het wondje met wee hechtingen gedicht is. Niets om je zorgen over te ma- ton. Wat ik wel vervelend vind, vs dat Niemann herstellende is 'an een griepje. MochtTonny de nu kampioen worden, dan je altijd gezeur dat ze niet htwas." Niemann kan vandaag tot een uur voor de wedstrijd beslissen of ze meedoet. „We hebben dus de hele dag", zei Helmut Kraus, de assistent-bondscoach van de Duitse ploeg gisteravond. „Van middag heeft ze alweer op het ijs gestaan en het ging alweer beter dan vanochtend. We zullen er alles aan doen om haar aan de start te krijgen." De Jong Tonny de Jong rijdt vanmiddag de 500 meter tegen de Russin Natalja Polozkova. Op haar tijd kan Niemann zich richten, want de zevenvoudig Europees kampioen schaatst in het daaropvolgende paar tegen een andere Russin, Svetlana Ba- zhanova. Barbara de Loor, te gen Emese Hunyady, en Carla Zijlstra, tegen Claudia Pechs- tein, besluiten de eerste dag voor de vrouwen. Ritsma Bij de mannen schaatst titelver dediger Rintje Ritsma vandaag twee keer tegen de Rus Anatoly Krasheninin. Op de 500 meter rijdt hij vQor Ids Postma (tegen door Lucien Roelandt GOES - Vorig jaar eindigde Jeroen Burm als tweede, nu kwam de ruiter uit Kapelle- brug als spekkoper uit de bus. De Zeeuws-Vlaming eiste gisteren in een zinde rende barrage de Zilveren Mossel in de klasse L voor zich op. Burm toonde zich «net de bruine ruin Kartou- che de sterkste in een veld van maar liefst zeventien combinaties die zich voor de barrage hadden weten te plaatsen. De meesten hier van hadden echter hun kruid in het basisparcours ver schoten. Het groot aantal barrage klanten was voor parcours- bouwer Wim Grens uit Bode graven reden om de balken in de beslissende ronde op 1.25 meter te leggen. Voor de meesten te veel gevraagd, slechts drie combinaties wis ten ook in de beslissende ron de de nul vast te houden. Vooral de dubbel bleek de bottleneck voor de meesten. Niet voor Sandy den Exter, die als vierde starter Kir Roy al in een tijd van 34.85 rond stuurde. Een tijd die Jeroen Burm met Kartouche maar liefst ruim vijf seconden wist te verbeteren. Tijdverlies Maar Burm mocht zich nog geen winnaar wanen. Dat be wees Margreet Walraven, die met de viervoeter Harley Burm van de leiding leek te verdringen, maar tijdverlies voor de dubbel zorgde er voor dat de amazone uit Veere een fractie te kort schoot. Burm: „Die dubbel was niet alleen qua hoogte moeilijk, ook door de lange lijn gingen de paarden hard lopen en sprongen daardoor te vlak over de hindernis. Ik sneed die bocht af, waardoor Kar touche niet kon versnellen en ik hem niet terug moest ne men. Dat was mijn winst." de Noor Kjell Storelid), op de vijf kilometer rijdt pas nadat zijn Friese concurrent tegen Feigenwinter heeft geschaatst. Falko Zandstra bijt vandaag voor Nederland het spits af. Op de 500 meter komt de Jouster in actie tegen de voor Portugal schaatsende Fausto de Marrei- ros uit Haarlem. Op de vijf kilometer zal Zand stra het nagenoeg alleen moeten klaren. Voor de Italiaanse sprin ter Davide Carta is die afstand veel te lang. Loting Loting. Vrouwen500 meter: Andberg (Fin)-Adeberg (Dui); Magiera (Pol)-Larsson (Zwe); Mayr (Ita)-Aunula (Fin); Kon- statinova (Oek)-Klyga (WRu); Egyed (Hon)-Luse (Lit); Tons- berg (Noo)-Schon (Zwe); Das- calu (Roe)-Simionato (Ita); An- tal (Oos)-Trapeznikova (Rus); Hordebetiu-Belci Dal Farra (Ita); Polozkova (Rus)-De Jong (Ned), Niemann (Dui)-Bazha- nova (Rus); Hunyady (Oos)-De Loor (Ned); Pechstein (Dui)- Zijlstra (Ned). 1500m, zaterdag: Mayr-Larsson; Luse-Konstati- nova; Klyga-Adeberg; Andberg- Egyed; Magiera-Aunula; Tons- berg-Schon; Dascalu-Simiona- to; Trapeznikova-Belci Dal Far ra; Hordebetiu-Antal; De.Jong- Hunyady; Bazhanova-Pechs- teinNiemann-De Loor; Zijl- stra-Polozkova. Mannen, 500m: Balo (Hon) rijdt alleen; Breuer (Dui)-Zygmunt (Pol); Novichenko (WRu)-Ten Kortenaar (Oos); De Marreiros (Por)-Zandstra (Ned); Michaud (Fra)-Rosendahl (Fin); Carta (Ita)-Shepel (Rus); Ioratti (Ita)- Uvarov OekViten (Zxoëf- Jaroszek (Pol); Tonat (Dui)- Rykkje (Noo); Sighel (Ita)-Sae- tre (Nor); Eminger (oos)-Radke (Pol); Schon (Zwe)-Kuentz (Fra); Sayutin (Rus)-Feigen- winter (Zwi); Veldkamp (Bel)- Dittrich (Dui); Ritsma (Ned)- Krasheninin (Rus); Postma (Ned)-Storelid (Nor). 5000m: Vi ten schaatst alleen; Uvarov- Jaroszek: Ten Kortenaar-Mi- chaud; Balo-Zygmunt; Shepel- Rosendahl; Zandstra-Carta; Novichenko-Ioratti; De Marrei- ros-Breuer; Eminger-Kuentz; Sighel-Saetre; Rykkje-Tonat; Schon-Radke; Veldkamp-Dit- trich; Sayutin-Storelid; Post- ma-Feigenwinter; Krashenin- in-Ritsma. De Finse Anna Salonen won de klasse ZZ. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt GOES - De eerste Zilveren Mossel van het achttiende In- door Zeeland werd gisteren een prooi voor de Belg Andy Calle. De ruiter uit Kapellen hield in de barrage van de fi nale van de klasse B de don kerbruine ruin voor de tweede keer netjes van het houtwerk. De stijl waarin de Belg de achtjarige Unique-zoon rond stuurde was in de ogen van de jury duidelijk de beste. Getui ge de acht punten verschil met Kees van Moolenbroek uit Middelburg, die met Icerola eveneens geen splinter van het houtwerk haalde en beslag legde op de tweede plaats. De zeventienjarige Andy Cal le vond het beslist niet vreemd, dat de Nederlandse deelnemers raar stonden te kijken van het hoge stijlcijfer. „Dat verwacht men niet van een Belg. Bij ons kijken ze er immers niet naar hoe je je paard rond stuurt. Winnen dat is het enige wat teltDat is hier veel beter geregeld. Hier moet je eerst aantonen dat je de ba sis onder de knie hebt. daar krijg je dat stijlcijfer voor. Dat spreekt mij aan, want daar pluk je later de vruchten van. Daarom ben ik op aanraden van Rob ter Borg lid geworden van de Zeeuwse Sasruiters. Daardoor kan ik ook :-egelma- tig in Nederland rijden", stel de de duidelijk tevreden in- formatica-student. Ook Rinus Janssen van het Vlissingse Scheldestad reed met Hey Joe een foutloze bar rage. Het leverde de inwoner van de Scheldestad een fraaie vierde plaats op. Hoogtepunt Het hippisch evenement in de Zeelandhallen groeit op het sportieve vlak langzaam naar het hoogtepunt. Gisteren maakten de springruiters van de klasse Z en ZZ. hun op wachting. Daaronder waren heel wat nationale en interna tionale ruiters, met hun veel belovende jonge paarden. Met een derde plaats in de A- groep van de klasse Z leverde de Zeeuw Rob ter Borg een uitstekende prestatie. De rui ter uit Bruïnisse hield met Ekros Daddy's Last Penny in de klassieke omloop zowel in het basisparcours als in de barrage het strafblad blank. Met de tijd van van 38.83 die de kokkelvisser wist te reali seren, kwam hij ruim zes tel len tekort op de tijd van win naar Leopold van Asten met Noroma (32.30). De nummer twee, B-international Kyra Aaldering met Luna, moest ruim vijf seconden toegeven op de ontketende winnaar uit IJsselsteijn. In het jachtspringen klasse Z waren Christiaan van der Plasse en Ilvo de Loos de Zeeuwse vaandeldragers. Van der Plasse stuurde de donker bruine ruin Delta Mossel Evi dent in 63.06 over de twaalf obstakels. Het talent uit Yers- eke kwam slechts een halve seconde tekort op winnaar Leon Thijssen met Incasso. Een prestatie die de Zeeuw de derde stek opleverde. Ilvo de Loos liet met Nadir de chrono op 66.26 stoppen. Goed voor een zesde plaats en een finale plaats voor de ruiter uit Hulst. Een finale die zaterdag wordt verreden en die ook Christi aan van der Plasse en Rob ter Borg wisten te bereiken. In de klasse ZZ ging de zege naar Anna Salonen. De Finse leerlinge van international Eric van der Vleuten toonde geheel in de stijl van haar leer meester de bruine merrie in de grote versnelling in 30.06 foutloos naar de finish. Salo nen was ruim vier seconden sneller dan de Limburger Luc Steeghs met Hemmingway. ZEIST - De KNVB heeft alle voor zaterdag en zondag in het amateurvoetbal vastgestelde wedstrijden afgelast. Deze maatregel is genomen in verband met de slechte gesteldheid van de terreinen. ANP YERSEKE - Hans van de Rafelaar blijft bij Yerseke. De voet baltrainer uit Vlissingen verlengde zijn contract met één sei zoen. Van de Rafelaar nam bij de zaterdag-eersteklasser be gin dit seizoen het roer over van Rens Griep. SPS gaat daarentegen op zoek naar een nieuwe trainer. Meino Dam. die vorig jaar met zijn ploeg kampioen werd in de hoog ste afdelingsklasse van het zaterdagvoetbal, is aan zijn twee de seizoen bezig bij de club uit Poortvliet. SINTJANSTEEN - Zondag-vierdeklasser Steen speelt mor gen (zaterdag) een oefenwedstrijd tegen profclub Beveren. De Belgische ploeg, die vorig jaar degradeerde uit de hoogste klasse, komt met de voltallige selectie naar Zeeuws-Vlaande ren. Het duel begint om 14.30 uur. SEROOSKERKE - Wim Ovaa is in het voetbalseizoen 97-98 de trainer van Serooskerke. De inwoner van Zoutelande, die de laatste jaren op diverse fronten actief was bij de Meeuwen - de club uit zijn woonplaats - tekende voor één jaar. Seroos kerke, dat nu getraind wordt door John Ebert, staat momen teel op een degradatieplaats in de zaterdag tweedeklasse. TAIPEI - Badmintonner Jeroen van Dijk heeft tijdens de Open Taiwanese kampioenschappen wereldkampioen Hery- anto Arbi verslagen. Van Dijk klopte de Indonesiër in twee games: 18-16en 15-9. Inde volgde ronde speelt Van Dijk tegen de Deen Peter Gade. ANP TAHOUA - Gerard Jimmink is tijdens de zesde etappe van de rally Dakar-Dakar uitgevallen. De Noord-Hollander kwam na dertig van de 736 af te leggen kilometers ten val. Daarbij schoot een schouder uit de kom. Pogingen van de loonwerker zelf en een arts het gewricht weer op zij n plaats te krijgen mis lukten. Per helikopter is de onfortuinlijke motorrijder naar het basiskamp vervoerd. Daar zetten de artsen de schouder onder narcose weer op zijn plaats. De 33-jarige loonwerker nam voor de derde keer deel aan de monstertocht. Verleden jaar eindigde hij als vierde, in 1995 als achtste. ANP ROME - Marco Pantani verwacht begin februari zijn rentree te maken in het internationale wielerpeloton. De 26-jarige Italiaanse beroepsrenner (in '85 tweede in de Giro en derde in de Tour) hoopt zijn come-back te maken in de Trofeo Lai- gueglia, de traditionele opening van het Italiaanse wielersei- zoen. Pantani heeft sinds oktober 1995 geen wedstrijden meer gereden nadat bij een botsing met een auto tijdens Milaan- Turijn zijn linkerbeen werd verbrijzeld. De klimmer onder ging talloze operaties. RTR Biljarten Barendrecht. Open NK driebanden, kwa lificaties, tweede ronde: De Bruin (Ned) Van der Smissen (Ned) 0-2, Möker(Dui) - Arnouts (Ned) 0-2, Kostistansky (Oos) - Nieuwenburg (Ned) 0-2, Menheer (Bel) - De Backer (Bel) 1-2, Ohagen (Dui) - Joop Nicodem (Ned) 0-2, Pamuk (Tur) - Ray mond Nicodem 2-0. Schaatsen Motorsport Menaka. Dakar-Dakar, zesde etappe. Auto's: 1. Shinozuka/Magne (Jap/Fra) Mitsubishi 332 km in 3.14.35, 2. Fon- tenay/Musmarra (Fra) Mitsubishi 1.43,3. Saby/Serieys (Fra) Mitsubishi 4.25. Alge meen klassement: 1. Shinozuka 27.12.56, 2. Fontenay 2.30, 3. Saby 4.16, 4. Mazuoka 1.25.23, 5. Servïa/Picard (Spa/Fra) Nissan 2.53.52. Motoren: 1Pe- terhansel (Fra) Yamaha 3.29.53, 2. Mag- naldi (Fra) KTM 2.01, 3. Arcarons iSpal KTM 4.59,4. Lewis (VSt) KTM 7.28,5. Gal- lardo (Spa) Caviga. Opgave Jimmink (Ned) KTM. Algemeen klassement: 1Pe- terhansel 28.19.51, 2. Arcarons 1.15.29, 3. Gallardo 2.08.13. Zwinstedentocht. Nagekomen uitslag: 26. Piet van der Aarsen Elburg. Veluwemeertocht. Mannen, 100 km: 1René Ruitenberg (Elburg), 2. Borst (Leiderdorp), 3. Pieterse (Diemen), 4. Bouma (Oldetrijne), 5. Van Meggelen (Amsterdam), 6. Henri Ruitenberg (Olde- broek), 7. Kromkamp (Wolvega), 8. Klei ne (Kerkenveld), 9. Kramer (Oude- schoot), 10. Huitema (Roden), 11. Kooij (Rijsenhout), 12. Takken (Amsterdam), 13. Van Benthem (Ens), 14. Verduin (Heemskerk), 15. Baars (Nieuw-Vennep). Vrouwen, 67 km: 1. Gretha Smit (Rou- veen) 2.09.48, 2. Duivenvoorden-Grim bergen (Noordwijk), 3. Dickhout (Holysloot), 4. Jemta Smit (Rouveen). 5. Voskuil (Epe). 6 Oudhoff (Alkmaar), 7. Van de Hoorn (Ter Aar), 8. Wilderink (Broek in Waterland), 9. Sweertman (Scheemda), 10. More (VSt). Skiën Paardensport Indoor Zeeland springen paarden. Klas se Z (groep A) n.b.: 1 Leopold van Asten- /Noroma (IJsselsteijn) 0/32.30, 2 Kyra Aaldering/Luna (Heeswijk) 0/37.42, 3. Rob ter Borg/Ekros Daddy's Last Penny (Bruïnisse) 0/38.83, z.b. 20. Christiaan van der Plasse/Evident (Yerseke) 5/85.40. Klasse Z (groep B) n.b.: 1. Eric Willemsz Geeroms/Audi's Honesty (Aarle Rixel), 2. Sanna Salonen/Gieta (Mierlo) 0/37.72,3. Kyra Aaldering/Cher 0/42.94, 11. Sandy den Exter/Golan (Kortgene) 4/68.72, 17. Ilyo de Loos/Nadir (Hulst) 4/74.46. Klasse Z Jacht (groep A): 1. Eric van der Vleuten/Vink Ferrari (Mierlo) 59 99, 2 Er ic Willemsz Geeroms/Audi's Honesty 62.62, 3. Margreet Boekee/Jogger Cs Gravenzande) 62.73, 14. Sandy den Ex- ter/ASKLimara78.88,16. RobTerborg/E- krosDaddy's Last Penny 82.00. Klasse Z jacht (groep B): 1 Leon Thijsse n/lncasso (Sevenum) 62.47, 2. Jack Neefs/Blom's Fiona 62.68, 3. Christiaan van der Plasse/Evident 63,06, 6, Ilyo de Loos/Nadir 64.95. Klasse ZZ n.b.: 1. Sanne Salonen/Fortu- nella (Mierlo) 0/30.06, 2. Luc Steeghs- /Hemmingway 0/34,75, 3. Leopold van Asten/Godiva (IJsselsteijn) 4/28.80. Finale klasse B n.b.: 1. Andy Calle/Ecu D'Or (België) 0/58, 2. Kees van Moolen- broek/lcerole (Middelburg) 0/50, 3. Ron nie Lazeroms/Kendy (Sprundel) 0/49, 4. Rinus Janssen/Hey Joe (Vlissingen) 0/44,6. Abert Ubachs/Zemo G (Nieuw en St. Joosland) 12/39. Springen paarden L n.b.: 1. Jeroen Burm/Kartouche (Kapellebrug) 0/29.02, 2. Margreet Walraven/Harley (Veere) 0/29.58, 3. Sandy den Exter/Kir Royal (Kortgene) 0/34.85, 4 Bram Landa/Plati- na L (Hoogerheide) 3/36.64, 5. Peter van Broekhoven/Iris (Geel) 4/28.79. PEKING - Tijdens de wereldbe kerwedstrijden kortebaan in Peking heeft Marcel Wouda gis teren zijn derde zege behaald. De 200 wisselslag won hij in 1.57,38. Woensdag pakte hij al de winst op de 100 en 400 meter wissel, Wouda finishte ruim voor de Australiër Zane King, die aantikte na 2 01,09 Jens Kruppa uit Duitsland finishte als derde in 2.01,35. RTR Flachau Open NK Alpine ski, i reuzenslalom: 1. Loedler (Kro) 1.45,71.2. De Man (Alkmaar, 1e NK) 1.45,95,3. Rau- ter (Slv) 1.46,19. 7 Wareman (Rolde) 1.47,37, 32. Ooslerbaan (Nijmegen) 1.52,98. Sportprijsvragen Lucky 10, trekking donderdag 9 januari. 5-8-12-16-17-19-21 -22-23-25-26-29-45- 52-55-58-59-61-72-76. (onder voorbehoud) Tennis Sydney. Mannen kwartfinales: Ivanise vic (Kro/1) - Stolle (Aus) 6-4 6-2, Moya (Spa) - Rafter Aus) 7-6 6-3, Henman (GBr) - O'Brien (VSt) 1-6 7-6 6-4, Alberto Costa (Spa/3) - Black (Zim) 6-4 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Hingis (Zwi/2) - Basuki (Ino) 7-6 6-1, Capriati (VSt) - Fra- zier (VSt) 6-4 6-I.Fernandez (VSt)-Majoli (Kro/3) 7-5 6-4. Davenport (VSt/4) - Sawa- matsu (Jap) 6-3 6-7 6-1. Melbourne. Mannen, invitatietoernooi Colonial Classic, halve finales: Chang (VSt) - Becker (Dui) 2-6 6-4 7-6, Verliezersronde, halve finales: Stich (Dui) - Courier (VSt) 6-4 6-3, Medvedev (Oek) - Draper (Aus) 6-4 6-3. Auckland. Mannen, tweede ronde: Björkman (Zwe) - Ruud (Noo) 6-0 7-5, Rios (Chl/1- Tarango (VSt) 6-2 6-4, Gam- bill (Vst) - Woodruff (VSt) 5-7 6-2 7-6, On- druska (ZAf) - Kucera (Slw) 2-6 6-2 6-3. Hobart. Vrouwen, kwartfinales: Werdel- Witmeyer (VSt) - Wang (Taï/6) 6-46-2, En- do (Jap) - Ellwood (Aus) 3-6 6-4 6-2, Van Roost (Bel) - Cenkova (Tsj) 6-01 -0 opgave Cenkova, Callens (Bel) - Sidot (Fra) 6-3 3- 6 6-0. Volleybal Vrouwen, Europese beker voor beker winnaars, poule A, eerste ronde: CV Ma deira (Por) - Volco Ommen (Ned) 3-2 (15- 128-1516-14 10-1515-9). Schaatsen (Burgh-Haamstede) 2.39.20. ZIERIKZEE - In de Deltacross, die morgen (zaterdag) in Westen- schouwen wordt gehou den, start de korte cross over 5000 meter eerder dan gemeld. De atleten worden voor dit nummer om 13.00 uur weggescho ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 27