Het Samenhangend Stelsel H f in het Gezondheidszorgonderwijs FfS* v Helpende Verzorgende kwalificatieniveau mm. - -•! tm Er is uitgebreide informatie 32 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 9 JANUARI 193 kwalificatieniveau Verzorging Verpleging Eerst theorie, dan praktijk? Dat kan! Meteen in de praktijk en ondertussen theorie? Dat kan ook! flofn F- «BI kwalificatieniveau 2 kwalificatieniveau 3 "s. .ss uOV-.1"! kwalificatieniveau 4 kwalificatieniveau 5 Waarom? In de zorg is steeds minder sprake van duidelijk onderscheiden werkvelden. Nieuwe opvattingen over de zorgverlening ontstaan, de zorgvragen en de organisatie van de gezondheidszorg veranderen. Er is behoefte aan helpenden, verzorgenden en verpleegkundigen die opgeleid zijn om met deze veranderingen om te gaan en van alle markten thuis zijn. Hoog tijd dus voor een nieuwen samenhangend stelsel van breed opgezfette opleidingen in de gezondheidszorg. Hoe? Het nieuwe stelsel bestaat uit vier opleidingen: voor helpende (kwalificatieniveau 2), verzorgende (kwalificatieniveau 3) en twee opleidingen voor verpleegkundige (kwalificatieniveau 4 en 5). De opleidingen zijn breed opgezet: In de afstudeerfase kun je je gaan verdiepen in een bepaalde differentiatie. Alle opleidingen kennen twee leerwegen. Er zijn verschillende types studenten: de een leert graag eerst alles over het beroep voor hij gaat werken, de ander leert makkelijker door al doende met de problemen in aanraking te komen. Daarom kennen deze opleidingen twee leerwegen: de beroepsopleidende leerweg biedt een dagopleiding, waarin je via beroepspraktijkvorming (zeg maar: stage) het geleerde gaat toepassen. de beroepsbegeleidende leerweg: hierbij zoek je voor aanvang van de opleiding een plaats om de beroepspraktijk te leren. En vanuit die beroepspraktijk ga je regelmatig naar school om de theoretische onderbouwing te krijgen. Instellingen waar je deze opleiding kunt volgen: beschikbaar. Even bellen dus voor een inlopakket ROC Westerschelde Terneuzen Tel. 0115 - 64 16 00 Helpende en verzorgende zowel de beroepsopleidende als beroeps begeleidende leerweg. Infra Schaldem Terneuzen Tel. 0115 - 61 34 86 Verzorgende 16 (individuele gezondheids zorg), de beroepsbegeleidende leerweg. Verpleegkundige, kwalificatieniveau 4, de beroepsbegeleidende leerweg. ROC Zeeland vestiging Ter Welle Goes Tel. 0113-2211 44 Helpende en verzorgende, de beroeps opleidende leerweg. ROC Zeeland vestiging Dreesstraat Vlissingen Tel. 0118 - 46 08 67 Helpende en verzorgende, zowel de beroepsopleidende als beroeps begeleidende leerweg. Verpleegkundige, kwalificatieniveau 4, de beroepsopleidende leerweg. ROC Zeeland vestiging Zeeuws Instituut Zorgopleidingen Vlissingen Tel. 0118 -46 78 80 Verzorgende IG (individuele gezondheids zorg), de beroepsbegeleidende leerweg. Verpleegkundige, kwalificatieniveau 4, de beroepsbegeleidende leerweg. Goes Verzorgende IG (individuele gezondeids- zorg), de beroepsbegeleidende leerweg. Hogeschool Zeeland Vlissingen Tel. 0118-48 90 00 Verpleegkundige kwalificatieniveau 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 52