Nieuw kantorencentrum in Goes Nieuw vervoer voor personeel Pechiney Fix Partycentrum De Kaasboer failliet Rechter buigt zich over geschil rond illegale woonwagen Gemeente aanvaardt toch legaat voor aula Zeeuwse scholen op radio in mavo- leescompetitie Beter leven dankzij de kledingbeurs zeeland 19 Verzamelgebouw voor dienstensector kost 1,9 miljoen gulden ondernemend zeeland in detail mensenwerk A agenda j<Rustig donderdag 9 januari 1997 van onze verslaggeefster Claudia Sondervan GOES - Een kantoorverzamel gebouw met 18 eenheden voor dienstverlenende bedrijven die onderling voor elkaar wat kun nen betekenen. Dat project on dernemen J. Timmerman en zijn echtgenote A Timmerman van Timmerman Verzekerin gen en projectontwikkelaar Timco in Goes. Het bedrijfs pand van elektrotechnische groothandel Schuurman bv aan de 's Gravenpolderseweg in Goes moet medio dit jaar omgebouwd zijn tot kantoren en dienstcentrum De Tol. De ombouw vergt een investering van 1,9 miljoen gulden. Timmerman Verzekeringen bv, Timco bv en de derde onderne ming van het echtpaar, pensi oen- en spaaradviesbureau Spaarplan Nederland, betrek ken in juli één van de nieuwe kantoren. Een tweede huurder is ^inmiddels ook gevonden. Sinke Komejan verzorgt ver huur en beheer voor het cen trum, dat 2200 vierkante meter kantoorruimte beschikbaar krijgt. Volgende week begint de promotie van De Tol. BBP Design (Bakjes, Bloe men en Planten) is de naam van de mini-onderneming die acht mensen van het Groen College in Goes hebben opgericht. Het bedrijf levert bloemstukken en bloembolarrangementen. Van af vrijdag 10 januari staat het bedrijf op de mechanisatie- beurs in de groente- en fruit veiling in Kapelle. BBP Design, dat resideert bij het Groen Col lege, wil de producten met na me via standverkoop aan de man brengen. Een mini-onder- neming is een als volwaardige bedrijfsorganisatie opererende onderneming onder de vleugels van de Stichting Mini-Onder nemingen. Door een bedrijf ge durende één jaar te drijven krijgen studenten ervaring in de aspecten van het onderne men. Bij liquidatie in mei die nen mini-ondernemingen hun aandeelhouders een zeker ren dement te kunnen bieden. BBP Design mikt op een rendement van circa tien procent. De toekomstige gebruikers van De Tol zijn dienstverlenende bedrijven, in de optiek van J Timmerman. „Accountants, architecten, advocaten, notariaat, arbodiensten, auto- matiserings- en softwarebe drijven", noemt hij als voor beelden. Het idee voor het centrum ontsproot uit eigen behoefte aan meer ruimte. Zo wel voor de verzekeringsacti viteiten, die in 1979 begonnen en die momenteel worden uit gevoerd voor zo'n 2700 relaties, als voor de met name in de luxe woningen actieve projectont wikkelaar Timco die in 1990 werd opgericht, als voor Spaarplan Nederland bv. Voor het laatste bedrijf werft Tim merman momenteel nieuwe medewerkers om aan de lande lijke uitbreiding van het marktgebied, die Timmerman voor ogen staat, gestalte te ge ven. „Verzamelgebouwen voor de dienstensector zijn er nau welijks in Zeeland. We denken hiermee aan een behoefte te voldoen die ook nieuwe bedrij ven van buiten de provincie kan aantrekken." Architectenbureau De Putter Autolease Zeeland droeg woensdag 55 Volkswagen personenbusje over aan Pechiney in Vlissingen- Oost. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster in Goes tekende het nieuwe ge zicht voor het kantoor en ma gazijn dat pal aan de rotonde, tegenover de Watertoren ligt. Achter het pand is een bevei ligde parkeerplaats met 70 plaatsen die via een overdekte corridor tussen het hoofdge bouw en het achterliggende kantorengebouw bereikbaar wordt. De gevels van de bebou wing worden opengemaakt met gebruik van blauwgetint glas en staal, met een naar vo ren gebrachte entree en trap penhuis. Uitstraling is belang rijk in het concept van het Goese ondememersechtpaar. Zo krijgt de centrale entreehal meer een lobby-sfeer met een open haard. Elke eenheid op de begane grond krijgt een eigen entree van buitenaf. Er zijn ge meenschappelijke voorzienin gen, zoals een algemene spreekkamer en een intercom installatie. De bedrijven van het echtpaar Timmerman brengen in eerste instantie acht mensen in het gebouw, maar Timmerman verwacht dat in totaal zeventig mensen er een werkplek gaan vinden. VLISSINGEN-OOST - Directeuren mw. C. Singor en J. A Priem van Autolease Zeeland te Goes droegen woensdag for meel 55 nieuwe personenbussen van het type Volkswagen Combi over aan direc teur ir. H. C. Frijlink en onderdirecteur al gemene zaken P. J. Arendse van Pechiney Nederland in Vlissingen-Oost. Vertegen woordigers van importeur Pon Holding en de Goese Volkswagen-dealer Autobedrijf Van Strien woonden de overdracht bij. De wagens worden ingezet bij het perso- neelsvervoer voor de aluminiumsmelter. De nieuwe wagens vervangen de oude vloot wagens die de afgelopen zes jaar dienst hebben gedaan. Het nieuwe lease contract mag gezien worden als een goed teken voor Pechiney Nederland, beaamt Arendse. Directeur Priem van Autolease Zeeland, belangrijkste autoleaser voor de grote Zeeuwse industrieën, beaamt dat de strakkere huishoudingen bij de grote be drijven rond de Sloehavens hun weerslag hebben op de aantallen auto's die in lease worden genomen. De rubriek Onderne mend. Zeeland staat on der de redactie van Clau dia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk wor den aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlis- sinqen of via faxnr. 0118- 470102. van onze verslaggeefster Claudia Sondervan MIDDELBURG - De vier bv's van de familie Kauffman, eige naren en exploitanten van Fix Recreatie- en partycentrum De Kaasboer in Biggekerke, zijn woensdagochtend in Middel burg voor de rechtbank failliet verklaard. C. Kauffman en zijn zonen R. Kauffman en M. Kauffman vroegen zelf het fail lissement aan. Op het party centrum rust een bankschuld i van 3,5 miljoen gulden, zegt curator mr J. Wind van Kern- kamp Advocaten in Middel burg. C. Kauffman stuurde in decem ber het personeel al naar huis. Hij wil niet zeggen om hoeveel mensen het ging. Het gaat om de beheersmaatschappij Fix Recrea bv en Fix Partycentrum bv, beiden van C. Kauffman, het mobiele discobedrijf Fix Licht en Geluid bv van M. Kauffman en de discotheek Club Fix bv van R. Kauffman. Bij aangifte van het faillisse ment zouden er volgens de ei genaar nog circa twee ton aan baten bestaan. Kauffman wijt het faillisse ment aan de bij nader inzien veel te hoge koopsom voor het in slechte staat van onderhoud verkerende partycentrum aan de Kaasboerweg in Biggeker ke. Het is de tweede maal in an derhalf jaar dat een exploitant van De Kaasboer failliet gaat. Medio 1995 werd exploitant H. Meeuwis failliet verklaard om een grote huurachterstand bij toenmalig eigenaar P. Regoort en hoge schulden bij leveran ciers en middenstanders. Meeuwis liet eind mei 1995 de Kaasboer plots achter om met de noorderzon te vertrekken. Eind november 1995 ging het pai*tycentrum over in handen van C. Kauffman. Er werden flinke investeringsplannen ge maakt voor het centrum, waar onder een nieuwe discotheek annex showroom voor Fix Licht en Geluid. „Toen ik de bank echter vertelde dat de taxatiewaarde zo'n drie keer lager was dan het aankoopbe drag, draaide die de geldkraan dicht", stelt Kauffman. Vol gens de ondernemer werden die houding, de slechte start positie en wat hij noemt 'slecht publiek' de zaak fataal. „We hebben een jaar gedraaid met exploitatietekorten van der tig- tot vijftigduizend gulden per maand. We hebben in de loop van de tijd al apparatuur verkocht om aan schulden te voldoen." De financiële positie werd der mate penibel dat in september duidelijk werd dat het party centrum dicht moest. Begin de cember zegde de bank de kre dietfaciliteiten formeel op, sinds januari is De Kaasboer dicht. van onze verslaggever Marco van Barneveld KAPELLE - Woonwagenbewo ner G. van Esch mag niet wor den verwijderd van een kamp aan de Vroonlandseweg in Ka pelle. Hij is daar weliswaar ille gaal gaan staan, maar het woonwagenschap heeft vol doende mogelijkheden gehad om hem een legale plek op dat nieuwe kampje te geven. Bovendien zijn al anderhalf j aar geleden toezeggingen gedaan dat hij ofwel daar, ofwel in Goes terecht zou kunnen en nu heeft hij nog steeds geen plek. Dit stelde F te Braake, advocaat van Van Esch, woensdag tijdens een zitting van de sector be stuursrecht van de arrondisse mentsrechtbank in Middelburg. De gemeente wil Van Esch ver wijderen van het kampje aan de Vroonlandseweg te Kapelle om dat hij daar in november vorig jaar illegaal is gaan staan. Te Braake wees echter op de toe zeggingen die in het verleden door het woonwagenschap zijn gedaan. Daarin schetste hij de historie van Van Esch, die al lange tijd in onzekerheid leeft wat een standplaats betreft. In mei 1995 had hij een huur overeenkomst voor een plek in Zierikzee, maar daar werd hij niet toegelaten. Reden was dat het schap niet met de bewoners aldaar had overlegd, wat die mensen niet lekker zat. Vervol gens werd weer met het schap overlegd en volgden de toezeg gingen: zodra in Goes of Kapelle plaatsen vrij zouden komen, zou Van Esch daar terecht kunnen. Om privé-redenen wilde Van Esch het liefst naar Kapelle, maar ondertussen stond hij nog steeds op een plek in Middel burg waar hij regelmatig pro blemen had met zijn buren. Toewijzing Toen het kampje in Kapelle vo rig jaar gereed was, zette Van Esch - met de toezeggingen van het schap in zijn achterhoofd - ogenblikkelijk zijn wagen daar neer. Dat nu zag de gemeente Kapelle absoluut niet zitten. Er waren weliswaar toezeggingen gedaan, stelde A van den Berge van de gemeente gisteren, maar een officiële toewijzing had Van Esch nog niet. „Hij staat er dus illegaal", aldus Van den Berge. Bovendien zouden de vier plaatsen op het kamp al aan an deren zijn toegewezen, onder wie een persoon die per 15 janu ari zonder huisvesting zit. Voor die tijd moet Van Esch daarom weg zijn. Volgens R. Spanjervan het woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland zou Van Esch vervolgens waarschijnlijk bin nen enkele dagen in Goes te recht kunnen, omdat daar dan een plek vrij komt. De president van de rechtbank, mr. T. Damsteegt, begreep wei nig van de toezeggingen die in het verleden zijn gedaan. „En hoe worden er keuzes gemaakt? De plekken op het kamp in Ka pelle zijn vergeven terwijl Van Esch een plaats was beloofd. Hoe werkt dat dan", vroeg Damsteegt zich af. Spanjer van het woonwagenschap wees er vervolgens op dat onder meer wordt gekeken of bewoners 'eventueel met elkaar overweg kunnen'. Ulegaler Het ging er bij Damsteegt echter moeilijk in dat de toezeggingen door het schap al in mei '95 zijn gedaan en dat Van Esch nu nog steeds geen plaats heeft. Boven dien zou het wachten in Goes zijn op de verwijdering van een bewoner die daar illegaal staat. ,,En aan die bewoner in Goes zijn nooit toezeggingen gedaan. Dan staat die er eigenlijk 'ille- galer' - al bestaat dat natuurlijk niet - dan Van Esch in Kapelle", aldus Damsteegt. „Die had dus al lang weg moeten zijn zodat Van Esch daar had kunnen staan." De rechter doet vandaag (don derdag) uitspraak. Boete voor illegaal vissen MIDDELBURG - Een 35-jarige inwoner uit Goes is woensdag voor het vissen in verboden wa ter veroordeeld tot een geldboe te van 40 gulden. Hij zette op 1 mei vorig jaar twee hengels uit in de Pietkreek van Arnemui- den, terwijl hij de vereiste ver gunning miste. Het vonnis was conform de eis. an onze verslaggever /larten de Jongh :UININGEN - Reimerswaal lauvaardt toch het legaat van ^eoanderhalve ton voor een open- habare opbaarruimte in Yerseke. i c'Onderzoek moet uitwijzen of kenhet bedrag voldoende is om een ictósobere voorziening zonder ibeivergaderzaal te bouwen. Een ■kerandere mogelijkheid is een een- rdevoudige uitbreiding bij verzor- teagingshuis Vredelust. Burge- onmeester en wethouders hebben et^hun eerdere voorstel het legaat ivette weigeren, teruggenomen. re:.Uitgangspunt blijft dat de ge- molmeente geen eigen geld in de op baarruimte hoeft te steken. Een eerste onderzoek wees uit dat (Reimerswaal flink in de buidel zou moeten tasten voor de bouw van een openbare aula: bovenop het legaat van anderhalve ton nog eens 150.000 gulden plus de jkosten die gemoeid zijn met de aanleg van infrastructuur. Op voorstel van wethouder M. van Overloop (BBR) wordt nu (gekeken of een versobering mo gelijk is. Verantwoordelijk wet houder A P. Bruinooge (SGP): „In het begin gingen we uit van een aula compleet met gardero be, toiletten en een zaaltje. Dat bleek niet te kunnen." Wellicht blijkt anderhalve ton wel vol doende voor een opbaaiTuimte zonder zaal, die uitsluitend is voorzien van een aanrecht en een toilet. Andere optie is een eenvoudige uitbreiding bij Vre delust. De mogelijkheid van samenwerking met de begrafe nisondernemer wordt openge houden. Crematies Het legaat is afkomstig van I. Daane, die voor zijn overlijden woonde in het Yersekse verzor gingshuis Vredelust. Het mag alleen worden benut voor een openbare opbaarruimte in Yers eke. Zo'n ruimte is nu enkel te vinden in het gebouw van de ge reformeerde gemeente, maar die mag net gebruikt worden voor crematies. Het voorstel het legaat te weigeren had geen principiële achtergrond, zegt Bruinooge. Of het moet het principe zijn dat de gemeente er geen geld op wil toeleggen. van onze verslaggever jHenkPostma MIDDELBURG - Klassen van acht Zeeuwse scholen treden de komende maanden voor Om roep Zeeland tegen elkaar in het strijdperk. Dat gebeurt in het kader van het landelijk leesbe vorderingsproject De Blauwbil- gordel. Er doen scholieren uit het derde mavo-leerjaar mee. E]ke maandag van 16.00 tot 17.00 uur, te beginnen op 27 ja nuari, treedt een school aan in een radioprogramma. Belangrijkste onderdeel is een quiz waarin de kennis van scho lieren en docenten wordt getest over een 'boek van de week'An dere onderdelen zijn een speur tocht in een bibliotheek, beant woording van vragen over nieuwsfeiten en het voorlezen van een klassikaal gemaakt ge dicht. De uitzendingen vinden Plaats vanuit de openbare bi bliotheek in de plaats waar de school gevestigd is. He finale is op 12 mei in de Zeeuwse Bibliotheek. Om de mavo-scholieren op de uitzen dingen voor te bereiden vinden in de klas leesbevorderende ac tiviteiten plaats. De Zeeuwse Bibliotheek stelt daarvoor boe ken, kranten en lesmateriaal beschikbaar. Op vier scholen komt een auteur met de leerlin gen praten. Deelnemende scholen zijn de Christelijke Scholengemeen schap Walcheren in Middelburg (27 januari; bezoek door de schrijfster Ellen Tijsinger), de scholengemeenschap Schelde- mond in Vlissingen (3 februari; bezoek Gerben Hellinga jr.), het Goese Lyceum (10 februari), het Schelde College in Sint Maar tensdijk (17 februari), scholen gemeenschappen De Rede/De Schans in Terneuzen (24 febru ari; bezoek Ellen Tijsinger), het Reynaert College in Hulst (3 maart), het Zwin College in Oostburg (10 maart) en de scho lengemeenschap Professor Zee man in Zierikzee (17 maart; be zoek Caja Cazemier). door Josette van Velzen MIDDELBURG - Bij het pand Hoogstraat 25 in Middelburg staat al een flink aantal men sen te wachten. Er klinkt luid applaus en hoerageroep als kapiteine Lies Steging het lint doorknipt. Hiermee heropent ze samen met haar man, kapi tein Cor Steging, de kleding beurs van het Leger des Heils Middelburg. De menigte stormt naar bin nen. Er worden bloemen aan geboden en de kapiteins wor den gefeliciteerd met het nieuwe pand. De kopers be ginnen meteen druk te snuffe len. Onder het genot van koffie of limonade ter ere van de ope ning worden de winkel en de waar bewonderd. Het nieuwe onderkomen van de kledingbeurs staat precies tegenover de panden waarin het Leger al sinds de oprich ting gehuisvest is. De openingstijden zijn sterk uit gebreid. Behalve donderdag ochtend van tien tot twaalf zal de winkel nu ook woensdag ochtend op deze tijd open zijn en op koopavond van zeven tot negen uur. „De kledingbeurs was hard aan een nieuw pand toe", ver telt Cor Steging. „Ik was af en toe gewoon benauwd dat er iets zou gebeuren in de nauwe gang waarin we hiervoor de spullen verkochten. Het was bijna niet meer verantwoord." In de loop der jaren was de kle dingbeurs uit zijn voegen ge groeid. „Bovendien kon door ruimtegebrek het sociale as pect van de kledingbeurs, het elkaar ontmoeten en een praatje maken, niet meer vol doende aan bod komen." Mevrouw C. Louwerse heeft begin jaren zeventig de kle dingbeurs opgezet. Een jaar later kwam mevrouw P. Rison haar als vrijwilligster helpen. Samen worden ze als de kwar tiermaaksters van het eerste uur gezien. Moest Louwerse er vanwege haar gezondheid mee stoppen, de 73-jaar oude Rison is gemiddeld nog zo'n twaalf uur per week in touw voor het winkeltje. Kwaliteit Ondanks de vele rommel markten en kledingbeurzen van peuterspeelzalen heeft het Leger des Heils over aanbod en aanvoer van kleding niet te klagen. „Wel is de laatse jaren de kwaliteit van de spullen vaak minder. En - dat mag U rustig schrijven - al die zakken De dames De Kam en Floresse sorteren kleding voor de kledingbeurs van het Leger des Heils. foto Lex de Meester oude rotschoenen, daar heb ben we niets aan. Wie kan je nu nog blij maken met een paar afgetrapte gymschoenen? Het moet wel een beetje gaaf zijn." Tegenover de winkel in de Hoogstraat staat de kleding- container. Vooral particulie ren deponeren hierin hun oude of overtollige kleding, maar er zitten zelfs spullen bij die zo van bedrijven af komen. In de winkel is een heel rek ingericht met allemaal nieuw goed, soms met de oorspronkelijke prijskaartjes er nog aan. Doorgaans komen er ongeveer tweehonderd zakken per week binnen. De spullen worden ge sorteerd, waarbij de twaalf medewerkers behoorlijk kri tisch te werk gaan. Wat goed is, wordt netjes opgevouwen op de tafels uitgestald of in de rekken gehangen. De rest gaat naar het centrale depot in Dor drecht. De inhoud van de zakken be staat uit een verscheidenheid aan kleding en schoeisel. In de winkel is dan ook van alles te koop: dames-, heren-, baby- en kinderkleding, sokken, mutsen, wanten en sjaals, hoe den en petten, schoeisel, zelfs twee paar echte Friese doorlo pers, dekbedden, dekens, knuffels en af en toe ook kop jes, schotels en glaswerk. Zelfs lappen stof en bollen wol lig gen er op een enthousiaste naaister of breister te wach ten. De prijzen zijn laag. Een kostuum kost vijftien gulden, een trui vijf, een dames- of he renjas twaalf gulden vijftig, een pyjama vier gulden, een kindertrui twee. Vaste klanten „In de loop der jaren is de beurs eigenlijk altijd goed be zocht", aldus Rison. „Per och tend komen er zo'n rijf tig mensen in de winkel. Vaak staan ze al ver voor openings tijd buiten in de rij te wach ten." De winkel kent een aan tal vaste klanten uit alle lagen van de bevolking. „Ik koop hier van alles", zegt een bij standsmoeder. „Ik heb twee jongens, die het gelukkig niet erg vinden dat de kleding hier vandaan komt. Als dit er niet was, dan zou het veel minder goed met mij gaan." De modieus geklede mevrouw L. A Jongendijk vertelt dat ze hier al tien jaar komt neuzen. Met name naar de 'oude spul letjes van vroeger'. Met een aantal vriendinnen spreken ze iedere week af, waarna ze ge zellig gaan koffie drinken. Ze vond het vreselijk jammer dat de winkel drie weken dicht is geweest. Een andere mevrouw deelt mee nog nooit op de beurs in Middelburg te zij n ge weest, maar wel altijd in Goes. „Ik ga regelmatig neuzen. Je weet nooit wat je tegenkomt", zegt ze lachend. Ze heeft haar handen vol kleren. Weggeven „Een keer per maand worden kinderkleertjes en speelgoed voor een kindertehuis in Roe menië opgehaald. Ook de or ganisatie The Missions to Seamen is vaste afnemer", vertelt Rison. „Tegen een schappelijk prijsje verkopen zij de kleding weer op de boten in Vlissingen aan buitenlandse zeelieden die het niet zo breed hebben. En een deel van de kleding wordt gratis weggege ven aan hulpbehoeftigen." Naast het aanbieden van heel goedkope kleding voorziet de kledingbeurs ook duidelijk in een sociale behoefte. Een aan tal bezoekers komt voor de so ciale contacten. Nadat ze hier geweest zijn, staat er aan de overkant in de 'Koffiekontakt' altijd een kopje koffie klaar. Het is vaak een heel groepje, dat gezellig gaat koffiedrin ken. En er is ook altijd iemand van het Leger aanwezig. EVENEMENTEN AXEL - De Halle, 20 uur: Toneelstuk 'Gelijk een Vlam' door het volksthe ater De Scheldegalm; BERGEN OP ZOOM - De Maagd, 20.15 uur: Drift, cabaretprogramma van H. Macrander; GOES - 't Beest, 20.30 uur: 'Gyges en Kandaulus' leesvoorstelling van Het Gezelschap van de Zee; MIDDELBURG - Stadsschouwburg, 20 uur: A Clockwork Orange, En gelstalig toneelstuk' Concertzaal, 20 uur: Don Kosaken Chor Russland; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Ransom en The long kiss good night; Cinemactueel, 20 uur: Daylight, Ransom en Jingle all the way; GOES - Grand, 20 uur: Sleepers; 't Beest, 20.30 uur: Stealing Beauty; HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Ransom, Evita, Daylight, The Hunchback of Notre Dame, Jingle all the way en Fled; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: Emma; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Ransom, Daylight, Evita en The long kiss goodnight; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: Reindert Homan, grafiek (t/m 19/1); Galerie 't Lievevrouwke, 13.30-18 uur: Groepsexpositie met grafiek, tuinbeelden, vazen, objecten en ter ra sigillata (t/m 12/1); BURGH-HAAMSTEDE - Galerie 't Zuuddek, 10-17uur: Keesv.d. Wete ring (schilderijen) en Ida Wendrich en Liesbeth Muilemeister (kera miek) t/m 17/1; GOES - Museum, 10-17 uur: Werk van Graeme Marsden '2LOK3PRES' (t/m 25/1); HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 8.30-12.30 uur: Expositie 'Zee en Land', Raku-keramiek van A. Kuut en schilderijen van Tb. Schaapman (t/m 20/2); KAPELLE - Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Olieverfschilderijen van A. Kooijman (t/m 24/1 MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 11-17 uur: Singles, De keuze van Lex ter Braak (t/m 12/1 Zeeuwse Bibliotheek, 9-21 uur: 'Door het oog van J. Dingemanse', foto's (t/m 22/2); Kunstuitleen, 13-17 uur: Werk van HansdeRuijter(t/m 11/1); Galerie Het Gouden Briefke, 10-21 uur: A. van Dijke, schilderijen, en J. Notschade, keramiek (t/m 9/1); Vlissingsestraat 14, 9.30-11.30 en 13.30-15.15 uur: Philip Veurink, acr yl op papier (t/m 1/2); GHL-Galerie, 13-17 uur: Rob Verf, schilderijen (t/m 12/1); Hein Verwer, installatie (t/m 9/2); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10-12 en 14-17 uur: Mare de Klijn en Lous Schreurs (schilderijen), Henny de Klijn (keramiek) t/m 12/1; OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: Een beeld van een tuin, beelden (t/m 12/1); Werk van Leen van Duyven- dijk (t/m 12/1); OOST-SOUBURG - Watertoren, 12- 17 uur: Diverse projecten en instal laties i k. De Selektie VIII (t/m 26/1); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf, 10-17 uur: 'Witrussische Re naissance', werk van diverse Russi sche kunstenaars (t/m 18/1); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Scheepswerven in Zee land' (t/m 19/1); Gemeentearchief, 9-16.30 uur: 'Col lectie-Van der Burght, een persoon lijke zienswijze op de Tweede We reldoorlog' (t/m 10/1); WOLPHAARTSDIJK - Galerie de Hoekweide, 13-17 uur: Yvonne Struijs, twee- en driedimensionaal werk (t/m 11/1); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur: Werken van 9 Zeeuws-Vlaamse kunstenaars, the ma 'Winter' (t/m 31/1); ZIERIKZEE - Galerie Galerij, 13-16 uur: Gust Romijn, van computer- print tot schilderij (t/m 30/1 HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Fietster gewond bij inhaalpoging personenauto MIDDELBURG - Een 29-jarige fietster uit Middelburg is woensdagmiddag gewond ge raakt toen een witte auto haar klem reed op de Dauwendaelse- laan in haar woonplaats. De vrouw kwam hard ten val en moest zich onder doktersbehan deling stellen. De auto is zonder te stoppen doorgereden. De fiet ster reed achter een tractor toen ze werd ingehaald. De auto wil de passeren, maar moest dat af breken omdat een tegenligger naderde. Getuigen wordt ver zocht contact op te nemen met de politie (tel. 0118-68800). De politie houdt vandaag snel heidscontroles op de Kruinin- genpolderweg tussen Ovezan- de en 's-Gravenpolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 19