Geen genade voor de laatkomers Beroemdheden doen zich te goed PZC Verzamelaar van Elfstedenknipsels Zeeuwen in de Elfstedentocht Bont gezelschap rijdt over Friese wateren sport 16 Een seconde te laat en de schaatser telt al niet meer mee Ljouwert weer terug op aarde Terèse van Lare geeft op maandag 6 januari 1997 van onze verslaggever Hans van Soest LEEUWARDEN - Al uren galmt van de tribunes bij de fi nish het gejuich en gezang de schaatsers tegemoet. Het en thousiasme van het publiek trekt de uitgeputte deelnemers van de vijftiende Elfsteden tocht de laatste meters door. Zij die om tien uur 's avonds fi nishen zijn nog in staat tot rondedansjes en malle caprio len. Om elf uur is dat al minder. Een enkeling is nog in staat om met veel gevoel voor theater het ijs te kussen, maar het meren deel komt dan al niet meer ver der dan het vermoeid heffen van de armen. Het nog steeds massaal toestro mende publiek zit er dan echter al niet meer voor hen. Het wacht op de klok van twaalf uur. Klaar om de laatste Elfstedenrijders binnen de tijd over de streep te schreeuwen. Half twaalf. De schaatsers die binnenkomen op de Bonkevaart zijn vaak al niet eens meer in staat hun armen in de lucht te steken. Zij hebben het meest af gezien. Blauwe ogen, gescheur de lippen, bloedende neuzen. Vanaf de finishlijn worden ze door EHBO'ers naar de stem- pelhokjes gedragen. Vijf voor twaalf. De man die met een gebroken heup Leeuwarden haalt, schrijft geschiedenis. Hij komt in alle televisiejournaals. Op een brancard wordt hij afge voerd. Eén minuut voor twaalf. De binnengekomen schaatsers strompelen naar het stempel- hokje om nog op tijd te zijn. Tien seconden voor twaalf. Het pu bliek telt hardop af. Iedereen die nu binnenkomt verdringt zich voor de stempelaars. Nog drie, nog twee, nog één en dan stopt het. Na Ron van Veen uit Boskoop krijgt niemand meer een stempel. van onze sportredactie LEEUWARDEN - Over de Frie se wateren trok zaterdag een ui termate bont gezelschap van schaatsers en schaatsters. De meesten zo goed ingepakt, dat ze de kilometers volkomen on herkenbaar aflegden. Een lo gisch gevolg van ervaring en verstand. Desondanks werden de deelne mers voor hun vertrek uit de Frieslandhal via de speaker keer op keer voorzien van goede tips. „Vaak knipperen met de ogen. Dan bevriezen ze minder snel." De Friese GGD verzorgde een A4'tje met adviezen. Draag winddichte kleding die niet knelt. Enkele dunne laagjes is beter dan één dikke trui. Hoes jes om de schoenen tegen vocht en kou. Draag altijd een goede sneeuw-/skibril en stevige handschoenen en muts, ook voor de veiligheid. Gezicht en vitale delen insmeren met wa- tervrije vaseline. Op het ijs wordt een officiële laatste finalist gehuldigd. Die krijgt geen stempel, maar een handtekening van de voorzitter van de Elf steden vereniging Henk Kroes en de Friese com missaris der koningin Loek Hermans. Op het nippertje kan Kroes nog voorkomen dat het niet een zwartrijder is wiens stempelkaart wordt afgete kend Enkele meters van de tele visiecamera's staat Ron verguld naar zijn eigen stempelkaart te kijken: dit geeft hem recht op het zo felbegeerde zilveren kruisje. „In Franeker kwam ik nog ruim een uur voor sluitingstijd bin nen," hijgt hij uit. „In Dokkum was dat al teruggelopen tot een kwartier. De laatste kilometers waren een hel. Maar ik ben hier nu toch op tijd. Geweldig! Als ik maandag op mijn werk kom, staan al mijn collega's te ap- Toch reden er schaatsers rond zonder handschoenen of mut sen. De man die zijn benen dacht te kunnen beschermen met een knickebocker en lange kousen was een vreemde eend in de bijt, net als die meneer met de kee pershandschoenen. Opvallend was de verschijning van een toerrijder in een Feyenoord- shirt met nummer 4: Koeman. Sommige deelnemers aan de toertocht legden zich een extra zware last op. Ze waren bepakt en bezakt alsof ze op wereldreis waren. Henk Kasper uit Wemel- dinge bijvoorbeeld reed met een rugzak van acht kilo. „Ik had bijvoorbeeld reserveschaatsen mee. Een Elfstedentocht maak je niet zo vaak mee. Je mag dus geen risico's nemen. Die reser veschaatsen kwamen me goed van pas. Ik heb ze in Franeker aangetrokken. Want ik had me toch een pijn in mijn voeten.." Eén man leek het een goed idee de tocht vast te leggen op video. Hij belastte zijn linkerheup met een zware videocamera met mi crofoon. plaudisseren. Als ik dat kruisje niet had gekregen, had ik daar echt een rotgevoel over gehad. Toen ik aankwam, heb ik me door de menigte heengevoch ten. Alles moest wijken. Dat kruisje, daar doe je het toch voor." Voor niets Op een bankje op het ijs zit Jo- han ten Velde uit Almelo. Hij kwam enkele seconden na Ron binnen. Te laat. „Vlak voor de finish ben ik gevallen over een schaatser die op het ijs lag. Bril kwi j tmuts kwij t en die man nog eens gevraagd hoe het ermee ging... Als ik dat laatste niet had gedaan, had ik nu het kruisje ge had. Ik heb er écht voor gereden Dat kruisje is toch het bewijs dat je hebt meegedaan, dat je het hebt volbracht. Voor mij is het niet eens zo zeer een bewijs om thuis mee aan te komen, maar een bewijs voor mezelf. Nu lijkt het een beetje of het voor niets geweest." Johan kan er tenminste nog over praten. Om hem heen zitten tientallen schaatsers verslagen naar het ijs te staren. De toe snellende journalisten worden afgesnauwd en weggestuurd. „Rot op, laat me met rust." Zijn naam wil hij niet zeggen. Wel dat hij zich waardeloos voelt. „Het is niet alleen dat ik mijn kruisje niet krijg, maar ze kon den me toch die laatste stempel wel geven? Nu heb ik helemaal niets." Vijf over twaalf. De net nog zo bontgekleurde tribunes zijn in een mum van tijd leeg. Ineens is al het publiek weg. Slechts een handjevol warmhartigen staat de nog steeds binnenrijdende schaatsers toe te juichen. De laatkomers zijn niet alleen li chamelijk maar ook geestelijk kapot. Tweehonderd kilometer geschaatst met maar één doel voor ogen: de Bonkevaart, be roemd en geliefd om de feestelij ke inhaal die daar volgt. Niets van dat al. Het publiek vindt verliezers niet interessant. En ook de organisatie trekt zich weinig van hun emoties aan. Zes minuten na middernacht beginnen vrijwilligers de finish al af te breken. Als de laatste toerrijder om kwart over twaalf over de eindstreep komt, staat er nog één camera op hem te wachten. „Het was zwaar, te laat, balen", vertelt hij de televi- sieverslaggever. „Een applausje voor deze prestatie!", roept een van de weinig overgebleven om standers. Een ingetogen hand geklap volgt. Het is een te kleine pleister op een te grote wond. GPD Franeker staat weer in de harten van de Nederlanders gegrift van onze sportredactie LEEUWARDEN - De Bonke vaart is twaalf uur na de finish weer gewoon de Bonke. Het ijs is in bezit genomen door tiental len plezierrijders. Langs de kant staan nog de dranghekken en half afgebroken tribunes. Ver der herinnert alleen de gele eindstreep op het ijs nog aan de Elfstedentocht. Iedereen die er overheen schaatst, kan het niet laten even de handen in de lucht te steken. Maar nu is er geen publiek meer dat klapt, zijn er geen journalis ten meer die vragen hoe het voelt. De enige mensen die langs de kant te vinden zijn, zijn ge meentewerkers die de wegver sperringen weghalen. Leeuwarden, een dag na de tocht. Het leven herneemt zijn normale gang. Hoewel het niet meer zo koud is, is de binnen stad verlaten als op een regulie re zondag. In vergelijking met de ongemeen gure wind van za terdag heerst er zelfs een aange name temperatuur. De meeste toerrijders zijn al thuis of op weg daar naar toe. De feestvier ders liggen hun roes uit te sla pen. Vanuit de cafés worden de platgetrapte plastic bekertjes de straat op geveegd. Op het centrale plein van de stad, het Zaailand, maken twee schoon makers de feesttent schoon. Daar is twee dagen achtereen uitbundig gehost. Op het NS-station lopen enkele schaatsers met hun weekend tassen rond, wachtend op de trein naar huis. Bij een souve nirstalletje op het perron kopen ze het allereerste fotoboek dat vannacht inderhaast in elkaar is gezet. Kleurenfoto's van de wedstrijdrijders en de feestvie rende mensen die zaterdag langs de vaarten stonden. Voor wie er niet genoeg van kan krij gen en een mooie herinnering voor later. Enkele toerrijders gaan voor ze thuisreis nog even langs het Fries Expo Centrum (FEC). het zenuwcentrum van de afgelo pen dagen. Ze waden door een centimeters dikke laag plastic en kartonnen afval naar de berg van duizenden schoenen die hier van de startplaats naar toe is gebracht. De meesten begin nen niet eens aan een zoektocht naar hun spullen. Onbegonnen werk. Maar een schaatser uit Leersum heeft geluk. Triomfantelijk zwaait hij met zijn paar stap pers in de lucht. „Ik dacht, laat ik voor de gein eens gaan kij ken," zegt hij. „De eerste vond ik direct. Stom toeval. En dan zoek je natuurlijk door." GPD van onze sportredactie FRANEKER - De bekende Ne derlanders kwamen als vliegen op de stroop op Franeker af. Waar veel publiek is, gedijen de televisiepersoonlijkheden. Ur- sul de Geer, Paul de Leeuw, dj Tom Muideren vooral Veronica- presentator Gijs Staverman pikten hun graantje mee van de toejuichingen en het applaus. De redactie van het nieuwe tele visieprogramma Laat de Leeuw had donderdag besloten het programma van Paul de Leeuw rechtstreeks in Franeker op te nemen, in en rond de Theetuin naast het Planetarium. „Nor maal doen we het programma in Amsterdam maar als de actuali teit er aanleiding toe geeft springen we daar op in," aldus een lid van de televisieploeg. Dat kon allemaal zo snel omdat alle televisiefaciliteiten er al waren. Paul de Leeuw liet zich in het begin van de middag al even zien op het ijs bij het Elf- stedenbruggetje. Hij maakte met het dweilorkest de Sterre- kiekers zweef duiken op het ijs en deed zich onder luide aan moedigingen tegoed aan Beer- enburg. Gijs Staverman van Veronica presenteerde zijn programma Streetlife vanuit Franeker en maakte tegen het middaguur een soort zegetocht langs de me nigte. „Wie is die man?" vroeg een toeschouwer toen Staver man door jeugdigen haast op de schouders werd genomen. Ook Ursul de Geer werd achtervolgd en omringd door een schare vooral jeugdige bewonderaars. De Geer had er duidelijk geen last van. Op het raadhuisplein stond de bus van Radio 10 Gold met onder andere Tom Mulder en in de 'Bogt fen Guné' was een studio van Radio 1 ingericht. En dan was er ook nog het Staatslot op locatie. Burgemeester Mari anne Haveman mag zich, mede dankzij het progamma van Paul de Leeuw waarin ze optrad, wellicht nu ook tot de bekende Nederlanders rekenen. Maar ook als dat niet zo blijkt te zijn, staat in elk geval Franeker zelf weer een poos in de harten en hoofden van het Nederlandse volk gegrift. GPD 'Loe de Jager uit Wissenkerke heeft de verkeerde schaatsen bij zich' van onze sportredactie LEEUWARDEN - Je hebt ie mand nodig tussen de duizen den toerrijders, maar kunt hem niet vinden. Michiel de Zeeuw- uit Geersdijk deed de bomvolle vertrektent in de Frieslandhal een meer dan verdienstelijk po ging, die de duizenden toerij ders massaal in lachen deed uit barsten. In de vroege ochtend van zater dag was vrijwilliger De Zeeuw, die in een koek- en zopietent in Birdaard actief was, in het drukke Leeuwarden op zoek naar Loe de Jager. De schaatser uit Wissenkerke moest ergens zijn, maar de mensenmenigte voorkwam een ontmoeting. De Zeeuw trok de stoute schoe nen aan en sprak speaker Wim Smit in de starthal aan. Aanko men met: kunt u die of die even voor me omroepen, lutk nooit. Waarna Smit tot hilariteit van de marathonschaatsers de ko mische woorden sprak: „Loe de Jager uit Wissenkerke heeft ver keerde schaatsen bij zich. Die kan hij hier afhalen." Waarna het weerzien razendsnel tot stand kwam, en de Frieslandhal lachte zich een deuk. Jongelui gooien zout op het ijs SNEEK - Onbekende jongeren hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een kleine hoeveel heid zout op het ijs onder een brug in Sneek gegooid. Voor de schaatsers leverde dit geen problemen op, omdat het spul tijdig werd ontdekt en ver wijderd. De politie weet nog niet wie er achter deze actie zitten. ANP Jan Dieleman: „Ik heb er gewoon aardigheid aan in." Jan Dieleman (86) heeft uit de hand gelopen hobby door Peter de Koning WATERLANDKERKJE - Hij zat zater dag al vroeg voor zijn televisie: de 86-jari- ge Jan Dieleman uit Waterlandkerkje. Om maar niets van de Elfstedentocht te mis sen. Zijn hobby is het verzamelen van al les wat over de tocht wordt geschreven en er ligt volgende week dus nog een aardige taak op hem te wachten. Alles wat over de schaatstocht in de krant verschijnt moet worden uitgeknipt. Want dat doet hij al zolang hij een krant leest. Het is een uit de hand gelopen hobby, waarvoor Dieleman geen verklaring heeft. „Ik heb er gewoon mijn aardigheid in. Wat ik ermee moet doen, weet ik eigen lijk niet. want ik kijk er zelden in." Het re sultaat staat op het tafelzeiltje: schoenen dozen vol met krantenknipsels. Want zijn belangstelling gaat ook naar andere za ken dan schaatsen uit. De problemen rond de Molukkers, het ko ningshuis, een roofmoord in Hulst, de ver geelde knipsels verhalen over het verle den. Maar de Elfstedentocht heeft toch zijn speciale belangstelling. De verslagen over Reinier Paping, die in 1963 historie schreef, zijn zo gauw niet te vinden. „Ik weet niet precies meer in welke doos die zitten." De opmerkelijk vitale Dieleman somt moeiteloos de namen uit het grijze verle den op. Adema, De Koning. Van der Hoorn, Jeen van den Berg. Jammer ge noeg zijn er uit die tijd geen knipsels in de verzameling van Dieleman „We hadden toen nog geen krant. Ik volgde de Elfste dentocht eerst op de radio. Paping heb ik ook niet zien winnen." Zo veel belangstelling, dan moet de in de buurt Hoek geboren ex-landarbeider zelf een verwoed schaatser zijn geweest? „Nee, dat niet, en daar heb ik wel eens spijt van gehad", erkent Dieleman. „Daarvoor ben ik veel te laat met schaat sen begonnen. Ik reed nog op oude Friezen met linten. Maar moeder was altijd zo be zorgd dat we door het ijs zouden zakken. Als wij mochten beginnen met schaatsen, dan dooide het alweer." Sommige schaatsers moeten vlak voor de sluitingstermijn over de streep worden getrokken. Jacobvan Essen/ANP van onze sportredactie SLUIS - Terèse van Lare uit Sluis heeft het eind van de Elfste dentocht niet gehaald. De meervoudig wereldkampioene tri athlon, gaf op in het plaatsje Ried, iets voorbij Franeker. Het waren niet zozeer de kou en de wind die de 47-jarige Zeeuws-Vlaamse. die pas om half elf op het ijs stond, het leven zuur maakten. „Het was het zwarte gat; het slechte ijs en de duisternis. Tussen Harlingen en Franeker ben ik wel tien keer gevallen. En daarna nog een keer of zes. Het ijs was helemaal kapot gereden, maar je kon er niets van zien. Het was pikke donker." Kapot Bij Riet viel Van Lare opnieuw. Het ijs was daar zo kapot, dat het water erdoor kwam. „Met benen en mijn gat waren hele maal nat. Het zeemvel in mijn broek zat vol water. Ik heb het nog wel geprobeerd, maar ik kreeg het verschrikkelijk koud." „Het was een belevenis om het mee te maken. Als ik deze zo mer niet zou moeten sporten, was ik misschien doorgereden. Ik zat op schema. Meteen na de start schoten we iedereen voorbij. Allemaal krabbelaars. Ik zou de finish waarschijn lijk wel gehaald hebben, Piet van den Aarsen (53) uit Burgh-Haamstede, 11 uur en 30 min Stef Abrahamse (36) uit Sint Laurens, 13 uur en 30 minuten. Robbert Bakker (33) uit Middelburg, 12 uur en 15 minuten. Piet Basting (48) uit Retranchement, 13 uur en 30 minuten. Joop Basting (21) uit Retranchement, 13 uur. John van Beek (26) uit Arnemuiden, 14 uur. Hans Bekenes (51) uit Kapelle, 12 uur en 30 minuten. Frans van den Berge (45) uit Krabbendijke, 9 uur en 25 minuten. Tom van Bohemen (65) uit Groede, 12 uur. Leo Bosgra (35) uit Biggekerke, 11 uur en 45 minuten. Levien de Blaay (58) uit Terneuzen, 10 uur en 15 minuten. Michel Calon (31) uit Biervliet, 11 uur en 50 minuten. Arjan Conrinus (45) uit Overslag. 13 uur. Frans Daalman (47) uit Breskens, 13 uur. Ko Dees (50) uit Hoek, 11 uur en 15 minuten. Jaap Dekker (41) uit Veere, 10 uur en 40 minuten. Jaap van der Does (53) uit Heinkenszand, 12 uur en 30 minuten. Leen van Driel (55) uit Sint Maartensdijk, 13 uur. Evert Eckhardt (39) uit Kruiningen, 13 uur en 15 minuten. Cor den Engelsman (42) uit Middelburg, 14 uur. Jacob den Engelsman (36) uit Burgh-Haamstede, 15 uur, Gerard van Etten (48) uit Hulst, 12 uur en 15 minuten. AdrieFlipse (40) uit Westkapelle, 11 uur en 15 minuten. Fop Fonteijne (44) uit Burgh-Haamstede, 8 uur en 55 minuten, Edwin Franckaert (44) uit Sint Jansteen, 12 uur en 15 minuten. Gerben Franse (28) uit Kloetinge, 12 uur en 55 minuten. Gilles Geelhoed (53) uit Kapelle, 15 uur. Piet Goedbloed (43) uit Middelburg, 11 uur. Kees de Goffau (37) uit Rilland, 10 uur en 30 minuten. Harry Gubbels (32) uit Goes, 13 uur en 10 minuten. Johan Gijzel (49) uit Yerseke, 11 uur en 30 minuten. Ruud Hemmes (48) uit Middelburg, 11 uur en 30 minuten. Ruud Heumen (48) uit Middelburg, 11 uur en 30 minuten. Rob van Hiele (41) uit Gapinge, 11 uur en 30 minuten. Geert Hilbrands (57) uit Terneuzen, 12 uur en één minuut. Kees Hoogerland (34) uit Yerseke, 11 uur en 30 minuten. Dick van Houwelingen (51) uit Grijpskerke, 13 uur. Bram de Hullu (44) uit Nieuwvliet, 11 uur en 45 minuten. Paul van Iwaarden (51) uit Domburg, 10 uur en 32 minuten. Loe de Jager (45) uit Wissenkerke, 12 uur en 57 minuten. Johan de Jager (43) uit Lewedorp, 12 uur en 57 minuten. Bert de Jager (48) uit Lewedoip, 11 uur en 30 minuten. Jaap de Jager (36) uit Kapelle, 13 uur en 30 minuten. Henk Kasper (38) uit Wemeldinge, 12 uur en 23 minuten. Niek Klaasse (50) uit Middelburg, 12 uur en 30 minuten. Hans Klaasse (42) uit Middelburg, 12 uur. Henk Klaaysen (50) uit Vlissingen, 13 uur en 30 minuten. Piet Kluijfhout (36) uit Biggekerke, 13 uur. Ido Klijnsma (50) uit Zierikzee, 13 uur. Iman Koeman (39) uit Wolphaartsijk, 9 uur en 25 minuten. Chris Koopman (42) uit Sint Maartensdijk, 11 uur en 30 minuten Adrie Korstanje (45) uit Driewegen, 13 uur en 30 minuten. Frans Leijnse (49) uit Middelburg, 11 uur en 50 minuten. Wim van de Linde (50) uit Heinkenszand, 13 uur en 25 minuten. Marcel de Looff (30) uit Goes, 10 uur en 30 minuten. John-Bart Louwerse (27) uit Koudekerke, 12 uur. Fred Luteijn (49) uit Yerseke, 16 uur. Cees Maas (30) uit Hulst, 12 uur en 45 minuten. Ton Macaré (63) uit Goes, 16 uur en 30 minuten. John Maljers (41) uit Veere, 11 uur en 5 minuten. Rien Manneke (51) uit Nieuw-Vossmeer, 13 uur en 10 minuten. Piet de Meester (48) uit Grijpskerke, 13 uur. Peter Mesu (39) uit Sint Laurens, 13 uur en 30 minuten. Marco van der Meulen (30) uit Oostburg, 10 uur en 15 minuten. Jaap Moelker (51) uit Wemeldinge, 11 uur. Cor Natte (45) uit Noordgouwe, 11 uur en 55 minuten. Theo Nijsse (38) uit Borssele, 13 uur en 30 minuten. Henk Paauwe (32) uit Gapinge, 12 uur en 30 minuten. George Pauwels (54) uit St. Jansteen, 13 uur en 45 minuten. Ben Pauwels (54) uit Kloosterzande, 13 uur en 30 minuten Mark Polvliet (31) uit Middelburg, 12 uur. Frans Provoost (27) uit Domburg, 11 uur en 20 minuten. Adriaan Provoost (36) uit Domburg, 10 uur. Wim Provoost (52) uit Domburg, 12 uur 55 minuten. Marcel Remijn (29) uit Wilhelminadorp, 12 uur en 41 minuten. Adrie Riemens (50) uit Domburg, 11 uur en 45 minuten. Willem van Rooy (52) uit Vlissingen, 14 uur en 50 minuten. Jan van Schagen (44) uit Nisse, 13 uur en 25 minuten. Dick Schenkel (56) uit Domburg, 11 uur. Mari Stevense (41) uit Heinkenszand, 10 uur. Rudie Slabbekoorn (32) uit Driewegen, 10 uur. Jos Slabbekoorn (31) uit Driewegen, 11.30 uur. Peter van Sluijs (35) uit Koudekerke, 13 uur en 30 minuten. Jaap van Tatenhove (42) uit Axel, 10 uur. Hans Tuinhof (44) uit Middelburg, 15 uur. Ad Vermazen (46) uit Zoutelande, 13 uur. Remmelt Veenstra (48) uit Oost-Souburg, 13 uur. Ger Villerius (50) uit Middelburg, 14 uur. Ad Verseput (46) uit Renesse, 13 uur. Rob de Waijer (57) uit Heinkenszand, 12 urn- en 15 minuten. Peter Warmerdam (45) uit Sluis, 12 uur. Arnold van der Wees (45) uit Zierikzee, 14 uur. Wim Westdorp (47) uit Kapelle', 12 uur en 30 minuten. Jan de Wilde (39) uit Driewegen, 11 uur en 30 minuten. Jan Zegers (52) uit Terneuzen, 12 uur. Aard Zuidweg (33) uit Kapelle, 12 uur en 20 minuten. Marinus Zuidweg (34) uit Heinkenszand. 15 uur en 50 minuten. Ko Zuidweg (32) uit Heinkenszand, 15 en 50 minuten. Uitvallers Ron van Belzen (37) uit Domburg. Gestopt bij Dokkum. Jan Fortrei (44) uit Heinkenszand. Gestopt in Bolsward. Sjaak Franse (51) uit Koudekerke. Gestopt in Franeker. Pieter Goeree (32) uit Driewegen. Gestopt in Franeker. Mart van de Guchte (27) uit Driewegen. Gestopt in Franeker. Wim Hoogerhuis (54) uit Renesse. Gestopt in Hindeloopen. Johan Hylsteyn (47) uit Middelburg. Gestopt in Franeker. Rien Jonker (45) uit Burgh-Haamstede. Gestopt in Franeker. Kees Kortleve (63) uit Wilhelminadorp. Gestopt tussen Franeker Bartlehiem. Bart de Koning (44) uit Vlissingen. Gestopt in Hindeloopen. Terèse van Lare (47) uit Sluis. Gestopt tussen Franeker en Bart hiem. Quinten van de Linde (54) uit Kloetinge. Gestopt in Franeker Wim Maranus (48) uit Westkapelle. Gestopt in Franeker. Frans van Meelen (45) uit Kloosterzande. Gestopt in Bolsward. Sjaak Meulmeester (46) uit Koudekerke. Gestopt in Franeker. Sjaak Oosterling (48) uit Breskens. Gestopt tussen Hindeloopen Workum. Lo Polvliet (55) uit Koudekerke. Gestopt in Bolsward. Dankfried Verhage (28) uit Koudekerke. Gestopt in Franeker. Pol van de Vijver (58) uit IJzendijke. Gestopt in Workum. Auk van Weert (35) uit Breskens. Gestopt vlak voor Bartlehiem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 16