Oud-personeel koopt bakkerij PZC Werken aan een beter dorpshuis Wegzenden Iraanse asielzoeker is directie niet te verwijten Eindelijk weer eens een te koud jaar Twee Oostburgse winkels van failliete keten al door werknemers overgenomen Informatie-avonden over persoonlijke bescherming in detail ondernemend zeeland mensenwerk agenda zeeland donderdag 2 januari 1997 z17 van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Curator mr. H. den Hollander van de failliete zes BV's van Echte Bakker Hans de Block heeft overeen stemming bereikt met twee oud-werknemers over de over name van de twee bakkerijcn- /winkels in Oostburg. Chef banketbakker J. Becks en chef broodbakker L. de Wolff gaan gezamenlijk aan de slag in de vestigingen in de Zuid- zandsestraat en de Brede- straat. Beide zaken krijgen de naam 't Bakkertje. De rechtbank in Middelburg sprak circa anderhalve maand geleden het failLissement uit over cle drie bakkerijen en vier winkels in Oostburg, Biervliet van onze verslaggever MIDDELBURG - Van der Peijl Techniek verzorgt in de be drijfsvestigingen in Goes, Mid delburg en Terneuzen voor klanten en andere belangstel lenden vier informatie-avon den over het onderwerp persoonlijke beschermings middelen. ArboNed geeft tijdens de bij eenkomsten informatie over de verantwoordelijkheid en aan sprakelijkheid van werkgevers en werknemers. Verder wordt een inleiding verzorgd over DELTA Nutsbedrijven geeft donderdag 9 januari in het dorpshuis in Kamperland een informatie-avond als vervolg op de tentoonstelling CV-ketel vervanging en milieu, die begin december eveneens in het dorpshuis werd gehouden. De De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der de redactie van Clau dia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk voor den aangeboden aan de redactie van de PZC, postbus 18, 4380 AA Vlis- singen of via faxnr. 0118- 470102. en Breskens van Echte Bakker Hans de Block. Het faillisse ment was wellicht niet nodig geweest, maar de eigenaar voelde er niets voor een sane- gaan. De precieze datum is nog niet bekend. De Wolff: „In de ene zaak wordt brood gebak ken en in de andere banket. Maar alle producten zijn in bei- ring door te voeren en gooide de handdoek in de ring. Voor de circa twintig personeelsleden, voornamelijk parttimers, werd ontslag aangevraagd. Wil de Wolff, echtgenote van de chef broodbakker, laat weten dat de twee vestigingen van 't Bakkertje half januari open de zaken verkrijgbaar. We ma ken alles zelf, tot aan de bon bons toe. Er wordt weinig of niet meer ingekocht. Verder wordt de openingstijd ver vroegd van half negen naar acht uur. Twee andere oud-personeels leden van De Block keren terug achter de toonbank van de Oostburgse winkels. De voor malige zaterdaghulpen heb ben, om verschillende redenen, weinig animo om terug te ko men. Daarom wordt zatei'dag een personeelsadvertentie ge plaatst. De Wolf: „We hopen natuurlijk zoveel mogelijk ou de klanten terug te winnen. De eerste reacties zijn bemoedi gend. Een aantal mensen heeft al te kennen gegeven opnieuw in onze winkels brood en ban ket te willen kopen." Curator Den Hollander ver klaart dat een andere oud werknemer serieuze belang stelling heeft voor de overname 'veilig denken' en worden pro ducten getoond van Fristads bedrijfskleding, Bata veilig heidsschoenen en -sokken en producten van Focus Veilig voor de bescherming van het hoofd. Op maandag 13 en dinsdag 14 januari zijn de twee informa tiebijeenkomst in Goes; de tweede avond wordt verzorgd in samenwerking met de Auto Technische Club. Op maandag 20 januari is de avond in Mid delburg en op maandag 27 ja nuari in Terneuzen. De bijeen komsten duren van 18.45 tot 22.15 uur. informatie-avond is vooral be doeld voor mensen die plannen hebben hun cv-ketel te vervan gen, of isolatiemaatregelen willen laten uitvoeren. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Coffee Club Vlissingen heeft het interieur veranderd. Het bruin en rose is vervangen door het rood en groen van Melitta. Coffee Club Vlissingen is één van negentien Coffee Club vestigingen van Melitta. Naast het drinken van een kopje kof fie en het eten van kleine ge rechten kan de bezoeker er ook Melitta-producten kopen. In Middelburg is sinds 20 de cember de nieuwe pizzeria en shoarma-zaak Netanya aan de Vlasmarkt geopend. De eige naar is Fatih Günal. De achttiende Europese vakbeurs voor industriële en ambachtelijke bakkers van brood en banket, chocoladebewerkers en ijsbereiders, Euroba, wordt in Brussel gehouden van zondag 2 tot en met donderdag 6 februari. Euroba '97 is dagelijks open van 10.00 tot 18.00 uur en vindtplaats invierhal- len van het Tentoonstellingspark. 'Hygiëne conform Europese richtlijnen' wordt een belangrijk the ma op de beurs en, in het verlengde daarvan, vernieuwing en investering. Vijftien kennisinstituten presenteren er hun potentiële inbreng. foto ANP van de bakkerij/winkel in Biervliet en dat de onderhan delingen voor negentig procent rond zijn. „Ook voor de winkel in Breskens is interesse", zegt Den Hollander. „De zaak ligt op een heel gun stige locatie in de Dorpsstraat. Maar het is niet uitgesloten dat het een ander soort winkel wordt waar geen brood en ban ket, maar andere spullen wor den verkocht." TMC Zeeland neemt Kadotiek Hennie over van onze verslaggever KRUININGEN - Kadotiek Hennie in Goes wordt per 1 ja nuari overgenomen door wo- ninginrichtingTMC Zeeland in Kruiningen. De Kadotiek wordt opgeheven, maar de ei genares. Hennie Bosman, treedt per 2 januari in dienst bij TMC Zeeland als woondecora- trice. Bi j TMC Zeeland in Krui ningen gaat zij de showroom inrichten met allerhande woonaccessoires. Uiteraard zal mevrouw Bosman ook ad viezen op het gebied van woon decoratie geven. TMC-directeur Jaap Witte: „TMC heeft voor de komende jaren een koers uitgestippeld waarin nog meer nadruk wordt gelegd op komplete woningin richting en bijpassende opti male service. De klant kon tot op heden bij ons al terecht voor alle soorten vloer- en raambe- kleding en meubelen voor het hele huis in elke stijl en prijs klasse. Ook verfartikelen en behang zitten in ons assorti ment. Steeds meer klanten \Toegen echter of we ook bij hen thuis advies konden geven bij het inrichten van hun wo ning. Daarvoor hebben we nu dus Hennie Bosman aange trokken als sfeerspecialiste." De officiële opening van de ruim 100 viekante meter show room van TMC Zeeland in Kruiningen is eind januari. Er bestaan ook plannen voor de inrichting van een showroom in Goes. van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - De directie van het Middelburgse asielzoe kerscentrum (AZC) De Een dracht gaat weer aan de slag. Een tijdelijke interim-manager zal worden aangesteld om de communicatie tussen bewoners en de leiding te verbeteren. Di recteur A M. M. van Loon en zijn plaatsvervangster L. Claes- sens moesten begin december het werk neerleggen nadat rel letjes uitbraken in het centrum. Aanleiding daarvoor vormde de vermoedelijke zelfmoord van de 30-jarige Iraanse asielzoeker Amir Kaveh. De directie had hem de toegang tot het AZC ont zegd wegens verbaal en fysiek geweld. Kort na de spanningen in het Middelburgse asielzoekerscen trum besloot de landelijke di rectie-raad een commissie in te stellen die moest onderzoeken of Van Loon en Claessens juist hadden gehandeld. De dagelijk se bedrijfsvoering werd overge nomen om de rust terug te laten keren in De Eendracht. Ge sprekken tussen bewoners, per- soneel en vluchtelingenorgani saties moesten antwoord geven 1) ppprjtif» op de vraag of de directie het Iz juiste besluit had genomen door Kaveh tijdelijk het centum uit te zetten. vaardbaar zijn. „Op anonieme bideven is het moeilijk xeageren. Dat kan iedereen zijn. De com missie heeft met alle partijen gesproken. Ook met het perso neel. We hebben - denk ik - goed in beeld hoe de verhoudingen liggen en die zijn dusdanig dat de directie kan terugkex-en." Ook G. Zwaan, voox-zitter van de ondernemingsraad van het AZC-Middelburg, wilde inhou delijk niet reageren op het ano nieme schrijven. „Anonieme blieven schrijven is vexvverpe- lijk." Afgesloten Naar aanleiding vaxx de dood van Kaveh stelde de politie Wal cheren een onderzoek in. Getui gen zagen hoe de asielzoeker in de naclxt van vxijdag 6 op zater dag 7 december in het water sprong bij de Zeeuwse Biblio theek. Onduidelijk is nog steeds of de man zelfmoord pleegde of uit bravoure in het water sprong en is verdronken. Getuigenverkla ringen hebben geen duidelijk heid kunnen geven. Wat de poli tie Walchei-en betreft is de zaak afgesloten. Bedreigd Het onderzoek heeft uitgewe zen dat de dix*ectie gelet op de si tuatie cox-rect heeft gehandeld. Voorafgaand aan de uithuiszet ting had de overleden asielzoe ker mensen verbaal bedreigd en klappen uitgedeeld. „De situa tie", aldus CO A-woord voerder W. van Bastelaar. „was ernstig genoeg om een dergelijk maat regel te rechtvaardigen. Onder zoek heeft ook uitgewezen dat Van Loon en Claessens gewoon weer kunnen functioneren als directie.Wel krijgen zij daarbij steun van de intexlm-manager die voor een bepaalde duur de directie zal bijstaan. Van Baste laar wilde niet reagei'en op een anonieme brief, waarin de di rectie fouten worden vexweten. Tussen personeel en dii'ectie zou sprake zijn van een breuk. Te rugkeer van Van Loon en Claes sens zou volgexxs de brief onaan BERGEN OP ZOOM - De Bond van Wapenbroeders afdeling West-Brabant en Zeeland houdt op dinsdag 7 januari een nieuw- jaarsi'eceptie in gemeenschaps huis Eigen Haard in de P. Breu- ghelstraat in Bei'gen op Zoom. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. Op dinsdag 28 januari is de le- denvei'gadering van de bond, vanaf 19.30 uux- in restaurant De Raayberg aan de Antwerpse- sti-aatweg in Bergen op Zoom. Ruilbeurs van Zeeuwse Delta MIDDELBURG - De Commis sie Ruildag 1997 van filatelis- tenvereniging De Zeeuwse Del ta houdt op zaterdag 18 januari van 10.00 tot 16.00 uur in ont moetingscentrum Dauwendae- le in Middelburg een gx'ote beurs met onder meer postzegels, munten, modeltreinen, minia tuurauto's, ansichtkaarten en bankbiljetten. onze medewerker Jos Broeke Sinds 1988 ligt de gemiddelde boven nor maal xxxet in 1989 en in 1990 een record hoge waarde van respec tievelijk 11.4 en 11.3 gradeix (normaal 9.8 graden). Hieraan is nu een einde gekomen. In het af gelopen jaar lag de gemiddelde etmaaltemperatuur met 9.1 on der normaal. Januari, februari, maart, mei, september en de cember waren te koud. April en augustus waren aan de warme kant. Het aantal vorstdagen (minimumtemperatuur onder de 0 graden) liep uiteen van 58 in Vlissingen tot 85 in Westdorpe. Het aantal zomerse dagen (maximumtemperatuur boven de 25 graden) varieerde van 13 in Vlissingen tot 22 in Westdor pe. In Wilhelminadorp viel 641 te gen 789 mm normaal. Geduren de 539 uur viel er neerslag tegen 558 uur gemiddeld. Vooral au gustus en november waren nat te maanden. Zeer droog was het in januari en april. De zon scheen in Wilhelxnina- dorp 1833 tegen 1536 uur nor maal. Zonnig waren vooral april en juni. De winter van 1995-1996 was koud en lang. Het was de koud ste winter sinds 1.984-1985, Tot strenge vorst kwam het niet in Zeeland: de laagste tempera tuur-was -8.9 graden op 1 febru ari in Westdorpe. Op 22 decem ber was het er met 12.0 gi-aden nog erg zacht. Het was de zon nigste winter sinds 1962-1963. Verder was het te droog met voox-al in januari weinig neer slag: in Brouwershaven viel slechts 6.6 mm. De lente was aan de koude kant, maar wel droog en zonnig. Voor al in april viel weinig regen: An na Jacoba was met 1.7 mm het droogste plekje van Nedex-land. De eerste zomerse dag kwam al op 22 apx-il toen in Wilhelmina- dorp 25.0 gx-aden werd gemeten. Koud was het op 13 maart: in Westdorpe werd -5.1 gx-aden ge registreerd. De zomer was vrij zonnig, tem- peratum- en neerslag waren ge middeld genomen ongeveer normaal. De hoogste tempera tuur werd op 7 juni in Wilhelmi- nadorp gemeten: 33.7 graden. Bijzonder fris was het op 18 juli toen de temperatum- in West dorpe tot 4.6 gx-aden daalde; op 10 cm boven het gx~as was het zelfs 2.4 graden. In juli liepen de neerslagsommen behoox-lijk uiteen: van 22 mm in Westdorpe tot 66 mm in Schoondijke. Tot eind augustus was de zomer erg droog, maar op 28 en 29 augus tus vielen gx-ote hoeveelheden regen. In Cadzand wex-d op 29 augustus 60.0 mm afgetapt. Het stormde enige tij d uit het noord westen en omdat het spring vloed was verrxielde het extreem hoge water van 3.60 +NAP veel strandhuisjes. Met 678 (nor maal 607 uur) zon in Wilhelmi- nadorp was het vrij zonnig. VLissingerx was het zonnigste plekje van ons land. De herfst was aan de koude kant, vx-ij nat maar wel zonnig. November was een zeer natte maand met als natste Zeeuwse station Tholen-stad, waar 160 mm viel. De hoogste tempera tuur was slechts 22.3 graden op 5 september gemeten in West dorpe. Eind november kwam het tot lichte vox-st: op de 28e werd in Wilhelminadorp de laagste temperatuur gemeten: - 2.8 graden. December, tenslotte, was een koude en vrij droge maand. Kox~t voor de kex-stdagen viel de voi-st in met als laagste temperatuur: - 11.2 graden op 29 december in Westdoxpe. De laatste dag van het jaar was tevens de koudste. Het jaar begon en eindigde met een periode van strenge vorst. In fe bruari kon de binnenvaart alleen in konvooi zich een weg door het ijs banen. foto Dirk-Jan Gjeitema. door Edy de Witte GRAAUW - „Het is voor de leefbaarheid in een dorp een onmisbare faciliteit. Een goed geoutilleerd gemeenschaps centrum waar de bevolking te recht kan voor activiteiten op sociaal, cultureel en sportief gebied. Een ontmoetings plaats voor jong en oud, vanaf de crèche tot de oudex-enbond. Half februari wordt met een feestelijk tintje ons verbouw de dorpshuis officieel ge opend", meldt penningmees ter/secretaris Joseph Kips van de Stichting Gemeenschaps huis Graauw. Naast een interne verbouwing van de bestaande locatie is ex- een spox-tzaal aangebouwd. Met een afmeting van 25 bij twaalf meter is er sprake van een flink uit de kluiten gewas sen gymzaal, waar menige sporter zich kan uitleven. Als geboren en getogen Graauwenaar heeft de 61-ja- rige Kips zich stex-k gemaakt voor het doxpshuis nieuwe stij 1. „Zo'n twaalf jaar geleden kwam er al wat leven in de brouwerij met de aanbouw van een berging. In 1990 lagen er weer plannen op tafel om wat te vex-timmeren. Eerlijk gezegd schoten we daar niet veel mee op. De grote zaal, die tevens als gymzaal voor de ba sisschool en verenigingen dienst doet, zou amper uitge- bx'eid kunnen worden. En zeg nou eerlijk, van sporten in een zaaltje van vijftien bij zeven meter krijg je nou bepaald geen kick." Vrijwilligers Na de nodige besprekingen en stoeipaxlijen met wethouder Paul Weemaes ging uiteinde lijk de gemeente Hulst ak koord met de renovatie- en nieuwbouwplannen. Aan de nieuwe spox-tzaal hangt wel een prijskaartje van ruim 550.000 gulden. „Als stichting hadden we wel toegezegd met zei fwerkzaamheid ons steen tje aan de werkzaamheden bxj te dragen", vervolgt Kips. „Al le gebruikers van het doxps huis wei-den aangeschreven met de vi-aag om, indien nodig, actieve vrijwilligers te leve- i'en. Als coördinator kon ik dan bij elke vereniging een- aangestelde veraütwoordelij- ke benaderen als de handen uit de mouwen moesten." „Je mag deze actie gei'ust een succes foi-mule noemen. Sinds juli dit jaar hebben ruim veer Joseph Kips in de nieuwe sportzaal bij het verbouwde dorpshuis in Graauw. foto Charles Strijd tig vrijwilligers zo'n achthon derd uur eigen werk afgele verd. Het breek- eii voegwerk en schilderen met de grove kwast was duidelijk een kolfje naar de hand van de vrijwilli gers. De beloning, een con sumptie per uur, was zelfs geen afknappex-." Joseph Kips zelf, die als ex- bankdirecteur sinds anderhalf jaar gebruik maakt van de VUT-regeling, ti-ekt nog dage lijks zijn overall aan om hand en spandiensten te verrichten. Vanuit zijn bestuurlijke taak houdt hij daarnaast een oogje in het zeil en legt zijn oor te luisteren. Want ondanks de bouwwerken konden alle ge bruikers hun activiteiten in het doxpshuis blijven uitoefe nen. „Dat was min of meer een voorwaarde. In onze kleine ge meenschap kunnen we niet zo maar uitwijken naar een ande- i-e locatie. De mensen namen het dan ook niet zo nauw als ze over wat bouwmaterialen heen moesten stappen. De ou- dex-en zagen het zelfs als gym nastische oefeningen. Alleen door saamhorigheid en ge meenschapszin kun je dit in de huidige maatschappij bei-ei ken." In deze omgang met mensen kan Joseph Kips in middels bogen op heel wat er- vai'ing. Als bestuurder is hij actief in acht vex-enigingen. Bij de plaatselijke voetbalvereni- ging hanteei-t hij zelfs sinds 1970 de voorzittex-shamer. Na een half jaar flink aanpak ken komt het resultaat van de verbouwing in zicht. Begin ja- nuax-i wordt de vloer van de sportzaal afgewei-kt. Hierna kunnen de sporters al aan de bak. De oude gymzaal krijgt een schuifwand waax-door weer twee aparte zaaltjes ge- creëerd kunnen worden voor bijvoorbeeld vergaderingen. In deze ruimte wordt ook het energieproject toegepast waarvoor het Juliana Wel- zijnsfonds 30.000 gulden bij draagt. De resterende 22.000 gulden hiervoor komt op het bordje van de gemeente. Met onder meer een verlaagd pla fond, twee nieuwe verwar- mingsketels en x*adiators krijgt het energieproject ge stalte. Gebruik De bestuurder van de stichting maakt zich geen zorgen over de bedx-ijvigheid in het dorps huis. ,.De ouderenbond en mu ziekvereniging zijn vaste gebruikers. Verder staan er ge regeld vergaderingen op de agenda van de conciërge. Ook de peuterspeelzaal neemt er haar intrek. Met enkele gym verenigingen en de plaatselij ke tafeltennisclub krijgt ook de spox-tzaal 's avonds vaste bezoekers. De basisschool ver zorgt twee middagen gymnas tiek voor de leerlingen en in de winteiperiode zal zeker voet balvereniging Graauw ge- bruik maken van de mogelijk heid om actief te blijven." „Natuurlijk staan we niet af wijzend tegenover vex-enigin gen uit de gemeente Hulst om vrije uurtjes sportief in te vul len. Het streven is wel om de spox-tzaal alleen voor sportieve evenementen te bestemmen. Voor multifunctioneel gebruik moet je weer beschikken over een beschex-mvloer. Zover zijn we nog niet, maar je weet nooit wat er op ons afkomt." Om het financiële plaatje i-ond te krijgen wordt de gemeente lijke subsidie voor de Stich ting Gemeenschapshuis Graauw vanaf 1997 met 40.000 gulden per jaar ver hoogd naar 75.000 gulden. Dit bedx-ag wordt dertig jaar lang door de gemeente begroot. Kips kan met een gex-ust haxt de toekomst van het gemeen schapshuis tegemoet zien. Al hoewel...in zijn achtei-hoofd spelen al plannen om het aan wezige gymmateriaal eens kritisch onder de loep te ne men. „Misschien is er via de een of andere weg een mogeli jkheid om het aanwezige ma teriaal aan te vullen. Je moet wel alert blij ven en zo ben je ei- genlijk nooit klaar." EVENEMENTEN Donderdag 2 januari: OOST-SOUBURG - De Zwaan, 14 uur: Poppenrevue Erik's poppen- feest door R. Hetty; TERNEUZEN - Kalashnikov, 20 uur: Jam session; BERGEN OP ZOOM - Roxy, 14 en 18.45 uur: De klokkenluider van de Notre Dame; Matilda; 21 uur: The long kiss goodnight; Sleepers; Cinemactueel, 12.30, 14.30, 17, 19 en 21.30 uur: Jingle all the way; 13, 15 en 17.30 uur: De klokkenluider van de Notre Dame; 16.30,19.30 en 21.45 uur: Daylight; 12.30 en 14.30 uur: Pinokkio; 19.15 en 21.30 uur; The hunchback of Notre Dame; GOES - Grand, 14 uur: De klokken luider van de Notre Dame; 20 uur: Sleepers; 't Beest, 15 uur: Lang leve de Konin gin; 20.30 uur: To die for; HULST - De Koning van Engeland, 13.45 en 16.15 uur: Pinokkio; Matil da; 13.45, 16.15 en 19 uur: De klok kenluider van de Notre Dame; The hunchback of Notre Dame; 13.45, 16.15,19 en 21.30 uur: Jingle all the way; Daylight; 19 en 21.30 uur: Fled; Evïta; 21.30 uur: Sleepers; The long kiss goodnight; MIDDELBURG - Cinema, 20.30 uur: Secrets and Lies; OOSTBURG - Ledeltheater, 14.30 uur: A Goofy Movie; 20 uur: Inde pendence day; VLISSINGEN - Alhambra, 13.30 en 16 uur: De klokkenluider van de No tre Dame; Matilda; Pinokkio; 19 en 21.30 uur: Evita; Daylight; The hunchback of the Notre Dame; 13.30, 16 en 19 uur: Jingle all the way; 21.30 uur: The long kiss good night; TENTOONSTELLINGEN sitie leden Zeeuwse kunstkring (t/m 4/1); GHL-Galerie, 13-17 uur: Rob Verf, schilderijen (t/m 12/1); Hein Verwer, installatie (t/m 9/2); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10-12 en 14-17 uur: Mare de Klijn en Lous Schreurs (schilderijen), Henny de Klijn (keramiek) t/m 12/1; OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: Een beeld van een tuin beelden (t/m 12/1); De kleur van water, natuurfo to's (t/m 5/1); Werk van Leen van Duyvendijk (t/m 12/1); Werken le den Zeeuwse Kunstkring (t/m 4/1); OOST-SOUBURG -Watertoren, 12- 17 uur: Diverse projekten en instal laties i k. De Selektie VIII (t/m 26/1 RENESSE - De Blikvanger, 10-12 uur: Sint-Nicolaas en Santa Claus (t/m 5/1); THOLEN - Galerie 't Huis Tijdver drijf, 10-17 uur: 'Witrussische Re naissance', werk van diverse Russi sche kunstenaars (t/m 18/1); VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Scheepswerven in Zee land' (t/m 19/1); Gemeentearchief, 9-16.30 uur: 'Col lectie van der Burght, een persoon lijke zienswijze op de Tweede We reldoorlog' (t/m 10/1); Coosje Buskenstraat 200,12-17 uur: Gust Romijn, schilderijen (t/m 5/1); Bellamy 19, 10-17 uur: Hans Bom- meljé, Wim Bakker en Menno de Nooijer, schilderijen en beelden (t/m 5/1); WOLPHAARTSDIJK - Galerie de Hoekweide, 13-17 uur: Yvonne Struijs, twee- en driedimensionaal werk (t/m 11/1); IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10- 12 en 13-17 uur: Werken van 9 Zeeuws Vlaamse kunstenaars, the ma 'winter' (t/m 31/1); YERSEKE - Museum, 10-16 uur: 'Yerseke en de visserij op de Oos- terschelde' Frederik J. Weijs, aqua rellen (t/m 16/8/97); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Beelden van 27 kunste naars (t/m 5/1); Reindert Homan, grafiek (t/m 19/1); Galerie 't Lievevrouwke, 13.30-18 uur: Groepsexpositie met grafiek, tuinbeelden, vazen, objecten en ter ra sigillata (t/m 12/1); BURGH-HAAMSTEDE - Galerie 't Zuuddek, 10-17 uur: Keesv.d. Wete ring (schilderijen) en Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister (kera miek) t/m 17/1; De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Kerstgroepen-en stallen (t/m 6/1); GOES - Museum, 10-17 uur: Werk van Graeme Marsden '2LOK3PRES' (t/m 25/1); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Henny Huser, tekeningen en lino's (t/m 4/1); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aan winsten 17e eeuwse schilderkunst (t/m 5/1); Singles, De keuze van Lex ter Braak (t/m 12/1); Galerie 'T', 11-16 uur: Werk van Cor- rie Hagenaars (beelden van poly meer) t/m 25/1;; Kunstuitleen, 13-17 uur: Werk van HansdeRuijter(t/m 11/1); Galerie Het Gouden Briefke, 10-21 uur: A. van Dijke, schilderijen en J. Notschade, keramiek (t/m 9/1 Vlissingsestraat 14, 9.30-11.30 en 13.30-15.15 uur: Philip Veurink, acr yl op papier (t/m 1/2); De Vleeshal, 13-17 uur: Kerstexpo- HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. De politie houdt vandaag snel heidscontroles op de N59 tussen Zierikzee en Bruinisse en op de Ringbaan West in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1997 | | pagina 37