Van Dijk wroet in heilige grond PZC varia Ex-lid gereformeerde gemeenten zoekt wortels van 'het geloof der vaderen' het weer in zeeland levensbeschouwing W l( ...en in europa U 15 137 l\ IS s< Apenheul-directeur verlaat na 25 jaar zijn geesteskind Heer Bommel en de wezelkennis puzzelen Sleutelwoord recept JannyvanderLee snelheidscontrole dinsdag 31 december 1996 Buitenstaanders kunnen er niet over schrijven en als je geen buitenstaander bent, schrijf je er niet over. Dan schrijf je er uit. Het geloof is heilige grond daar moeten mensen niet in gaan wroeten. Tot op zekere hoogte kan ik daar om de reacties van mos lims op Rushdies boek wel begrijpen. Rushdie heeft in heilige grond gewroet en hij heeft beledigd wat voor moslims heilig is. Ga liever ergens anders over schrijven. door Willem Staat Dat kreeg Gert jan van Dijk te horen van een streng bevin delijke gereformeerde dominee, die hij persoonlijk goed kende. Deze journalist, opgegroeid in de gereformeerde gemeenten, maar tegenwoordig onkerke lijk, wilde de betreffende zielen herder interviewen over diens kijk op het geloof der strenge protestanten. Ik heb zijn advies niet opge volgd, zo schrijft Gertjan in het voorwoord van zijn boek dat de titel Het geloof der vaderen kreeg. Het begrip van de boven aangehaalde dominee voor de vervolgers van Rushdie kwam Van Dijk tot nu toe overigens niet op een banvloek te staan. Onder de bevindelijken rang schikt hij de gereformeerde ge meenten (3 soorten), het deel van de Christelijke Gerefor meerde Kerken dat zich herkent in het blad Bewaar het Pand, de uiterste rechterflank van de Ne derlandse Hervormde Kerk (verzameld rond het blad Het gekrookte riet), de links daar van opererende (Hei-vormde) Gereformeerde Bond, de ver schillende soorten oud gerefor meerde gemeenten en allerlei op zichzelf staande vrije gemeen ten. Van Dijk dacht dat het een koud kunstje zou zijn een journalis tieke impressie te geven van de bevindelijke wereld. Hij kende immers vanuit zijn jeugd het klappen van de zweep. „Maar ik vergiste me. De strakke zwart wit weergave van de relatie tus sen God en mensen is weliswaar inzichtelijk en kent zelfs een ze kere schoonheid en de uitdruk king 'God het al, de mens niets' laat weinig ruimte voor specu latie en meningsverschillen zou je zeggen." Geen karikaturen Gertjan had zich tot taak ge steld objectief journalistiek te werk te gaan. Hij weigerde zijn toevlucht te zoeken tot karika turen. Daardoor groeide zijn verhaal uit tot een boek waarin hij op indringende wijze de denkwereld van de zware gere formeerden beschrijft. Dat ge beurt aan de hand van vele ge sprekken met dominees en gewone kerkleden over allerlei terreinen des levens. Daarbij wordt duidelijk dat de aan de buitenkant eenvormig lijkende bevindelijke sector vele .onder linge grensmuurtjes kent. Het sterke van het boek is de au thentieke weergave van de leef wereld van het beschreven volksdeel. De tale kanaans en de daaraan gelieerde bevindelijke woordkeus bij geestelijke zaken druipen ervan af. De door Van Dijk aangesproken mensen ui ten zich nogal eens op een wijze die voor buitenstaanders op zijn minst diep nadenken vergt over de vraag wat er wordt bedoeld. Een voorbeeld: 'als God u le vend maakt aan uw ziel, dan wordt de zonde leyend'. Doem De auteur bewaart slechte her inneringen aan de doem die over het bestaan hing. Met de paple pel was hem ingegoten dat de mens van nature tot niets posi tiefs in staat was. Redding was wel mogelijk, maar een dubbel tje op zijn kant. De door hem geïnterviewde R. A van der Garde, directeur van het Kei-sten -onderwijscentrum voor scholen van de gerefor meerde gemeenten in Neder land, zet de puntjes nog eens op de i. „Wij moeten onze kinderen elke dag opnieuw voorhouden dat wij allen gezondigd hebben en dat wij nooit en te nimmer onze Schepper kunnen behagen uit ons zelf. Alles wat je doet is in wezen zonde. Ik hou mijn dochtertje van drie elke dag voor dat ze een nieuw hartje no dig heeft. Meer kan ik niet doen. En dan is het te hopen dat de Heere door Zijn Geest in het hart van het kind gaat werken en dat ze er dan werkelijk van overtuigd raakt dat ze een boos hart heeft Treffend komt de hang naar lij- delijkheid aan de orde. God straft wie hij lief heeft. Hij heeft er goede bedoelingen mee, zo luidt de redenering. Een polio patiënt zegt: „Het was voor mij een wonder dat ik ziek werd. Dat de grote Schepper van he mel en aarde nog bemoeienis met me wilde hebben". Een inwoner van Stavenisse, waar bij de Ramp 153 mensen het leven lieten: 'ons dorp is zwaarder getroffen dan enig an der dorp. Maar we herdenken die ramp niet. Hoe zou je zo'n kennelijk oordeel Gods ook moeten herdenken?' F undanicn talisme Van Dijk weet het allemaal op een rij te zetten met een fijn ge voel voor de nuance. Dat blijkt als hij ingaat op de vraag of er sprake is van fundamentalis tisch denken. Na een bevesti gend antwoord verwijst de auteur overeenkomsten met ra- Vandaag dicale moslim-stromingen naar het rijk der fabelen. „Zij (de be vindelijken) hebben geen leger, geen 'soldaten' die bereid zijn te vechten voor een maatschappe lijke orde gebaseerd op Gods wetten en aan wie een ereplaats in het hiernamaals beloofd wordt als ze bij dat gevecht de martelaarsdood sterven. De be vindelijke gereformeerden val len niet aan, ze dringen hun waarheid niet met geweld aan anderen op". Van Dijk legt uit waarom de Barneveldse SGP-burgemees- ter Hardonk weigert om Sinter klaas te ontvangen, terwijl hij wel instemt met de vestiging- van een moskee. Dat er 'rekkelijken' zijn en 'pre- ciezen'blijkt ook uit opmerkin gen van C. J Boender (van 1978 tot 1993 burgemeester van Aal burg, daaivoor zes jaar van Ma- riekerke). Hij zag er geen been in een voetbalkantine te openen 'want ik was ook burgemeester van dat deel van de gemeente dat liever tegen een bal aan trapt'. Tot de hoogtepunten van het boek behoort de wijze waarop Van Dijk Gerrit van den Berg, een kritisch lid van de gerefor meerde gemeenten, de avond maalsviering laat beschrijven. Een ritueel waarbij 'zichbaar' wordt wie er al zijn en wie niet. Uit het relaas blijkt dat de zit- tenblijvers, zij die zich 'nog on bekeerd' wanen, zich te buiten gaan aan het be- en veroordelen van mensen die (ten onrechte) wel aan het avondmaal deelne men. De getuige spreekt van een 'be vindelijk gereformeerd totaal theater, waarin de spelers ook toeschouwers zijn'. Hier verliest Van Dijk even de serene objec tieve afstand tot zijn onderwerp als hij zijn toevlucht neemt tot het kopje 'bevindelijke gerefor meerde terreur'. Een boek als Het geloof der va deren dwingt tot een vergelij king met het werk 'De zwarte kousen kerken' van prof Anne van der Meiden. Welnu: Van Dijk schrijft, zijns ondanks, er uit, terwijl Van der Meiden toch' meer een overschrijver is. n.a.v. Het geloof der vaderen, Denk wereld der bevindelijk gereformeer den. 263 pag, uitgeverij SUN Nijme gen, prijs f 39,50 Hoog water Het wordt een zeer koude jaarwis seling. Dit hebben wij te danken aan hogedruk noord van ons en lage- druk ten zuiden. Hierdoor staat er een krachtige oostelijke aanvoer van koude lucht. Het hoog boven Noorwegen trekt het komend et maal richting Schotland. De tempe ratuur komt vandaag niet boven de- 5 graden uit en plaatselijk blijft het kwik zelfs bij -7 graden steken. Na zonsondergang daalt de tempera tuur snel en worden spoedig waar den bereikt van rond de-10 graden, op sommige plaatsen wordt het zelfs -12 graden. Er staat ook een stevige oost- tot noordoosten wind, matig tot vrij krachtig 4-5 Beaufort, en dit geeft een gevoelstempera tuur van omstreeks -11 graden overdag. Het blijft droog en wij krij gen zonnige perioden. Vanavond en vannacht is het helder en goed weer dus voor vuurwerkliefheb bers. Verder wensen wij allen een goede jaarwisseling. Nautisch bericht wind: noordoost tot oost 4-5 Beau fort; zicht: goed; temperatuur kust water: 0 graden; afwijking water standen: enige verlaging; maximum golfhoogte monding Scheldes: ruim een halve meter. Zon en maan Dinsdag Zon op 08.50 onder 16.44 Maan op 23.47 onder 11.39 Woensdag Zon op 08.49 onder 16.45 Maan oponder 12.02 Vooruitzichten Voor woensdag: Het wordt op nieuwjaarsdag nog kouder overdag komt het kwik niet boven de -7 graden uit. Wel wordt het voorlopig de koudste dag. De komende nachtzal het niet veel kou der worden en krijgen we in de nacht meer bewolking. De oosten wind is afgenomen naar zwak tot matig, 2-4 Beaufort, en in de na nacht is er kans op lichte sneeuw. Het zicht wordt slecht tot matig. Voor donderdag tot en met zater dag: Een zwakke tot matige wind uit aan vankelijk west tot noordwest, later weer draaiend naar oost tot noord oost. De temperatuur ligt overdag tussen -1 en -2 graden, minimum 's nachts rond -5 graden. Hierna gaat het zeer waarschijnlijk dooien. uur cm uur cm. Dinsdag 31 december Vlissingen 05.45 190 18.06 187 Terneuzen 06.05 213 18.26 210 Bath 06.59 256 19.18 255an Roompot Buiten 05.45 143 18.05 144- liRl Zierikzee 07.05 144 19.30 147 ,p Wemeldinge 07.10 165 19.40 167'" Philipsdam West 07.15 153 19.45 157ure Laag water uur cm uur Dinsdag 31 december Vlissingen 12.06 169 Terneuzen 12.25 177 Bath 00.55 181 13.26 Roompot Buiten 12.00 133 Zierikzee 00.50 110 13,20 Wemeldinge 00.55 123 13.20 Philipsdam West 00.55 117 13.15 Hoog water Woensdag 1 januari Vlissingen 06.28 Terneuzen 06.46 Bath 07.46 Roompot Buiten 06.30 Zierikzee 07.40 Wemeldinge 07.50 Philipsdam West 07.55 uur cm uur cm 180 18.49 202 19.09 239 20.06 132 19.05 137 20.15 156 20.15 145 20.30 Laag water Iiaa erl cm aal lag ~",ad 196™, [ert 139lie 152 >"t 145 178 I1® 200 '8" 239 *<>r 135 s g 141 -an 159 153 jij, net jVZ I ter- Woensdag 1 januari Vlissingen 00.10 Terneuzen 00.29 Bath 01.36 Roompot Buiten 00.35 Zierikzee 01.20 Wemeldinge 01.30 Philipsdam West 01.30 uur cm uur cm 148 12.40 157 12.59 186 14.00 105 12.45 110 13.55 124 13.55 120 13.45 riet :en 166 Ta 174 .4 200 s.D 130 rari 144 Hoog water Donderdag 2 januari Vlissingen 00.56 Terneuzen 07.36 Bath 08.26 Roompot Buiten 07.25 Zierikzee 08.30 Wemeldinge 08.35 Philipsdam West 08.45 Laag water uur cm uur cm •141 13.25 189 20.16 226 20.55 122 20.10 130 21.00 146 21.05 138 21.20 158 'jo DP. /ar Donderdag 2 januari Vlissingen Terneuzen 01.15 Bath 02.16 Roompot Buiten 01.10 Zierikzee 02.15 Wemeldinge 02.15 Philipsdam West 02.10 uur cm uur 152 13.50 183 14.46 101 13.30 109 14.40 120 14.40 117 14.30 226 129 137 pa: 152 nee 150 nei var jet dui des Ko lui. 167 Pa' 194 „sl 125 kol 133 De 145 as- 140 du: gel bei No van onze redactie binnenland Wim Mager (56), alge meen directeur en initi atiefnemer van Apenheul in Apeldoorn, verlaat zijn gees teskind. In 1971 begon hij met een paar apen rond een oude blokhut in het Apel- doornse park Berg en Bos. Ruim 25 jaar later is zijn be denksel uitgegroeid tot de wereldwijd bekende Apen- heul. Het park trok het afgelopen jaar een recordaantal bezoe kers. Ruim 560.000 mensen kochten een toegangskaart je. Toch heeft Mager besloten op te stappen „Ik voel in mijn botten dat het geen kwaad kan dat ik vertrek Het park ligt als een blok op de weg. Ze kunnen heel goed verder zonder mijn hulp", zegt hij. Mager vertrekt naar Frank rijk. De regionale overheid van de streek rond Poitiers steekt veel geld in de ontwik keling van een apenpark naar voorbeeld van Apen- heul. Deze apentuin wordt de tegenhanger van het nabij gelegen wetenschaps- en techmekpark Futuroscope. Mager gaat zich bezig hou den met de inrichting van het park, de verzorging, huisves ting en presentatie van de dieren. Mager vertrekt op een mo ment dat het Apeldoornse park uitstekende toekomst verwachtingen heeft. De Apenheul heeft genoeg geld voor grote investeringen. Momenteel krijgt het park een omvangrijke opknap beurt. Tal van dierenverblij ven worden vernieuwd of aangepast Als het seizoen in april weer begint, gaat het nieuwe onderkomen van de dwergchimpansee's, de Bonobo's, open. Kans „Ik verlaat Apenheul met ge mengde gevoelens. Maar het gevoel dat ik in Frankrijk de kans krijg het allemaal nog een keer over te doen over heerst. Een kans die uit het niets kwam aanwaaien", zegt Mager Hij heeft niet de illusie dat het opzetten van een apenpark in Frankrijk een fluitje van een cent zal zijn. Ruim 25 jaar Apenheul- ervaring doen hem beseffen dat hij nog veel tegenslagen op zijn pad kan verwachten. „Een zwarte dag in onze ge schiedenis was de brand in het houten apenverblijf. Op 24 maart 1989 verbrandden 42 apen. Het was verschrik kelijk. Een andere angstaan jagende gebeurtenis was de virusinfectie die onze goril la's trof. Tijdens de winter van 1987/'88 lagen alle goril la's plat. We vreesden dat ze het niet zouden overleven. Uiteindelijk hebben we er twee verloren", vertelt Ma ger. Een lastige periode voor Apenheul was het ruim tien j aar durende geharrewar met de gemeente over het be stemmingsplan. In 1985 kre gen omwonenden genoeg van de steeds maar groeiende po pulariteit van de het park, met alle geluids- en par keeroverlast vandien. Ze bestudeerden het bestem mingsplan uit 1947 en ont dekten dat Apenheul geheel illegaal in het park Berg en Bos was gevestigd. Tien jaar lang mocht de directie het park niet uitbreiden. Radicaal Mager begint na nieuwjaar met zijn werk in Frankrijk. Adjunct-directeur Bert de Boer neemt zijn taken over. Mager kapt de banden met Apenheul radicaal af. „Ik kanwel zeggen dat ik betrok ken blijf maar daar heeft de nieuwe directeur niks aan. Voor je het weet loop ik hem voor de voeten en dat wil ik voorkomen. Apenheul moet zelfstandig verder." Wat overblijft voor Mager zijn de herinneringen aan de successen van Apenheul. Hij kijkt met het meeste plezier terug op de geboorte van de eerste gorillababy in het park. „Daar zijn we in 1979 wereldberoemd mee gewor den. Het was nog geen enkele dierentuin gelukt een baby gorilla na de bevalling in le ven te houden. Het was fan tastisch om te zien hoe de moeder haar jong tegen zich aandrukte. Tegenwoordig zijn we zo ver dat een beval ling van een gorilla bijna routine is geworden." ANP Tegen de avond keerden heer Bommel en Tom Poes naar de herberg terug. Ze waren vermoeid door de vele indrukken, die ze hadden op gedaan en heer Ollie reed stevig door om spoedig thuis te raken. „Een goede maaltijd zal smaken", zo sprak hij. „Het landvolk was, beleefd en voorkomend, daar niet van. Maar het is moeilijk om met die eenvoudige lieden tot een gesprek te komen, als je begrijpt wat ik bedoel." „Hm", zei Tom Poes. „Op alles zeggen ze ja", vervolgde heer Ollie. „En dan is het zelfs voor een Bommel moeilijk om dieper te boren. Ik kreeg de indruk, dat ze door de oude graaf streng zijn aangepakt. Daar houd ik niet van. Mijn eerste daad zal zijn om een prettige, minzame sfeer te scheppen." Zo sprekende verliet hij zijn voertuig en trad de herberg binnen. „Goede avond", riep hij luid. „Het ruikt lekker, beer waard! Klap stuk, wed ik. Daar heb ik nu net trek in..." Hij zweeg verrast. Bij zijn binnentreden veranderde de eerst zo vre dige gelagkamer plotseling in een chaos vol vallende meubelen en wegvluchtende gasten. De herbergier sprak met een duik achter zijn tapkast waar hij met rollende ogen boven het houtwerk uit keek. „J-jawel, edele heer!", stamelde hij. „Wat zullen we nu hebben?" vroeg heer Ollie. „Blijf toch zitten, goe de lieden. Klaverjast rustig voort. Ik ben helemaal niet gesteld op overdreven beleefdheid." „J-jawel, jazeker", mompelden de gasten vreesachtig boven het meubilair tevoorschijn komend. „Er is geen reden voor vrees", voer heer Bommel voort. „Mijn landerijen zijn groter dan ik gedacht had en het gewas staat er keurig bijMaar nu moet er en einde aan deze bedremmelde stem ming komen. Ik geef een rondje, maar dan moeten jullie niet alleen maar ja zeggen. Spreek vrij uit." „Ja, ja, jawel", zeiden de gasten. „Jazeker." In sommige vakjes staat een getal dat correspondeert meteen getal in de balk on deraan. De letters die ingevuld worden in de vakjes met een getal, kunnen ook op de balk worden ingevuld. Verticaal vormen de letters in de eerste en derde kolom ook een woord. Hoe luidt het sleutelwoord? 7 8 8 7 8 7 3 8 4 7 8 2 4 8 8 8 6 10 1 1 4 8 10 5 4 2 4 8 5 8 6 7 9 5 7 10 1. Handvuurwapen; 2. kledingstuk; 3. be stuur; 4. armgewricht; 5. van blijvende waar de; 6. brillenmaker; 7. publiek; 8. terrein met kermisvermakelijkhe den. Oplossing maandag: mode-stom e-erker-o nv-gen-we ier-i-rad grof-lire -t-ido-t- krat-taak eer-g-dar pk-lap-la e-netel-a reus-kaal Gefrituurde Camembert (4 stukken) Dit recept gaat uit van een camembert van 250-300 gram die u in vier stukken snijdt. U kunt uiteraard ook kleinere puntjes nemen door de camembert in zessen te snijden of bijvoorbeeld grotere porties door halve camemberts te fritu ren. Pas in die gevallen de frituurtijd enigszins aan. Ingrediënten: 1 ronde camembert (250-300 gram) 1 ei 30 gram bloem 30 gram paneermeel 8 mooie takjes peterselie. Bereiding: Snijd de camembert in vieren. Breek het ei in een kommetje en klop het met een vork los, strooi bloem op een bord en paneermeel op een tweede. Wentel de stukken camembert eerst in de bloem (vooral de snijvlakken), haal de stukken dan door het ei en ten slotte door het paneermeel. Druk goed aan. Verhit frituurolie of -vet tot ca. 190 asC. Verwijder de lange steeltjes van de peterselie. Laat de gepaneerde stukken camembert in de hete olie glij den en frituur de stukken 1 ca. 2 minuten goudkleurig. Schep ondertussen op 4 kleine bordjes een lepeltje cranber ry-compote of Cumberland saus. Neem de camembert uit de frituurpan en laat de stukken op keukenpapier uitlekken. Strooi de takjes peterselie in de olie en neem ze er na 3-5 se conden weer uit. Laat ze uitlekken. Schik de stukken camembert op de bordjes naast de compo te of saus en schik naast elk stukje kaas 2 gefrituurde takjes peterselie. Vooruitzichten voor diverse landen geldig tot en met woensdag: Noorwegen:- Langs de westkust, vooral ten noorden van Bergen, flink wat sneeuwbuien en een sterk aantrekkende wind. Elders droog en opklaringen. Maxima langs de westkust dicht bij het vriespunt, verder landinwaars tussen -5 en -10 graden. Zweden: Wolkenvelden, maar ook opklaringen en vrijwel overal droog. Vooral in het noorden een stevige wind. Middagtemperaturen van-6graden in hetzuidentot-15in Lapland. Woensdag in het zuidoos ten wat hoger. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: In een brede strook langs de Noordzee kans op sneeuwbuien. El ders vrij veel bewolking en kleinere neerslagkansen. Op dinsdag een koude oostelijke wind. Op veel plaatsen middagtemperatuur iets onder nul, in het westen enkele gra den boven nul. België en Luxemburg: Aantrekken de koude oostenwind, mogelijk ook wat zon en en vrijwel overal droog. Maxima rond -7 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Zowel wolkenvelden als wat zon en in de Jura en Vogezen nog wat sneeuw. Vooal dinsdag een koude oosten wind. Middagtemperaturen vlak aan zee rond het vriespunt, elders meest lichte, in de Elzas meest mati ge vorst. Portugal: Flink wat wolkenvelden, soms ook zon. Enkele buien met een kleine kans op onweer. Middagtem peratuur aan de kust variërend van 11 graden langs de westkust tot 15 in de Algarve. Madeira: Onbestendig weer met flink wat buien en een kleine kans op onweer. Middagtemperatuur ongeveer 17 graden. Spanje: Wolkenvelden, op enkele plaatsen wat zon en nu en dan een bui met een kleine kans op onweer. Waarschijnlijk in het zuiden veel neerslag. Middagtemperatuur aan de costa's van 10 graden rond Bar celona tot ongeveer 16 bij Malaga. In het binnenland maxima rond 6 graden. Canarische Eilanden: Vaak bewol king en enkele fikse buien met een kleine kans op onweer. Middagtem peratuur rond 20 graden. Marokko: Westkust: Bewolkt, aan houdend buiig en een kleine kans op onweer. Beide dagen veel neer slag. Middagtemperatuur rond 16 graden. Tunesië: Vooral in het noorden wol kenvelden, elders perioden met zon. Vrijwel overal droog. Middag temperatuur rond 18 graden. Zuid-Frankrijk: Dinsdag nog vrij rustig, meest droog en in de nacht en ochtend kans op mist. Woens dag een koude oostelijke wind en hier en daar regen of sneeuw. Mid dagtemperatuur van -2 graden in het noorden tot +4 aan de voet van de Pyreneeën, langs de Middel landse Zee rond 7 graden. Tempe ratuur op 2000 meter in de Pyrene- een rond -7 graden, in de Alpen iets lager. Mallorca en Ibiza: Bewolkt en enke le buien, mogelijk onweer. Middag temperatuur ongeveer 15 graden. Italië: Wolkenvelden en buiige re gen. In de bergen sneeuw. Dinsdag aan de Adratische kust en woens dag in het zuiden waarschijnlijk droog. Maxima van rond het vries punt in het noorden tot 17 in hetzui- den en op Sicilië. In Midden-ltalié ongeveer 10 graden, maar woens dag enkele graden hoger. Duitsland: Wolkenvelden, ook hier en daar zon en een koude oosten wind. Woensdag minder wind. In de zuiden nog wat sneeuw. Tempe ratuur in de Zuidduitse Alpen op 1500 meter rond -10 graden. Maxi ma in het laagland tussen -6 en -10 graden. Zwitserland: Flink wat bewolking en plaatselijk sneeuw. Tempera tuur op 2000 meter oplopend tot on geveer -10 graden. Maxima in het dal vaak tussen 0 en -5 graden. Oostenrijk: Dinsdag vooral in het zuiden en westen, woendag ook op andere plaatsen soms sneeuw. Temperatuur op 2000 meter oplo pend tot rond -10 graden. In de lager gelegen gebiedpn. 's middags meest matige vorst. pagina 35: weero verzicht 1996 De politie kondigt voor vandaag en morgen de volgende snelheidscontro les aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A12 ter hoogte van Arnhem A16 ter hoogte van Breda A28 ter hoogte van Leusden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4