an Wingen laat winst glippen Leida Strijk voldoet aan verwachtingen Opnieuw vergadering sectie betaald voetbal Joop van den Oudenhoven streeft naar perfectie op biljarttoernooi Short ontevreden ondanks eindzege tarjolein Meulenberg in finale kersttennistoernooi Verlies Siemerink en Haarhuis Sparta zoekt opvolger Ten Cate Jaspers de sterkste in Zundert Moskou wint toernooi Almelo Parreira trainer bij MetroStars uitslagen pan onze verslaggeefster iPriscilla Godschalk GOES - Emerence van Wingen, Ine enige ongeplaatste halve fi- Inalist vrouwen enkel op het Ikersttennistoernooi in Goes, is Ier niet in geslaagd opnieuw te (verrassen. Na 45 spannende mi- nut en en een 4-0 voorsprong op (Marjolein Meulenberg verloor |de speelster uit Goes de match linet 6-5. „Het is dom van me om de partij uit handen te geven. Ik sta met I >4-0 voor. In het begin maakte ik (iminder fouten, maar na die voorsprong merkte ik dat Mar- jjolein beter in haar spel kwam (en ik de fouten ging maken. 'Daarnaast mis ik ook vastheid. Dat komt doordat ik eigenlijk niet meer train, alleen op maan- dagavond tijdens de cursus voor tennisleraar A" Meulenberg kan het geinis aan wedstrijdrit- me van Van Wingen beamen. ,,Ik kende Emerence eigenlijk niet zo goed en wist niet hoe zij zou spelen. Ik wilde haar dwingen door aan te vallen vanaf de ba seline, maar maakte zelf de fou ten. Dus ben ik op zeker gaan spelen en sloeg alles zo diep mo gelijk terug. Toen begon zij de fouten te maken." Toen de speeltijd verstreken was. stond het 5-5 en moest de winnende set gespeeld worden. „Belangrijk was nu dat mijn eerste service meteen in was", vertelt Meulenberg, Ik kon niet teveel risico nemen." Van Win gen kwam net iets tekort waar door Meulenberg vandaag in de finale staat tegen Luciënne Sig- mund, die gisteravond Corine Davidse met 6-3 versloeg. Van Wingen heeft het tennis weer opgepakt. „Ik heb vroeger veel gespeeld. Ik zat in het na tionale team tot zestien jaar. Op m'n zestiende moest ik kiezen tussen studeren of full-time ten nis en dat werd dus studeren. Nu ben ik klaar met de studie en ik doe naast mijn werk een cursus tennisleraar A omdat ik niet al le banden met deze sport wil verbreken- In juli speelde ik voor het eerst weer single en daarvoor heb ik drie jaar ge- mixed en gedubbeld. Óp soort toernooien probeer ik het één en ander en ik moet zeggen dat het niet tegenvalt. Ik heb de wed strijd eigenlijk uit handen gege ven. De slagen zijn er, maar de conditie en ritme ontbreken nog." Ook voor Meulenberg is het een tijd geleden dat ze op de baan heeft gestaan. In augustus speelde zij haar laatste wed- van onze sportredactie ZEIST - Op verzoek van zeven clubs uit het betaalde voetbal heeft het demissionair bestuur Betaald Voetbal van de KNVB een buitengewone algemene vergadering uitgeschreven. De bijeenkomst is belegd op maan dagavond 6 januari in Zeist. FC Den Bosch, Cambuur, Dor drecht '90, Fortuna Sittard, De Graafschap, Heracles en FC Zwolle verzochten het sinds 11 december demissionaire be stuur een nieuwe vergadering uit te schrijven om meer infor matie te verschaffen over de verkoop van de tv-rechten voor i de komende periode van mini maal 2,5 jaar. Het bestuur kreeg na het aftreden van de clubs het mandaat om verder te onder handelen, maar gaf die op dracht op 24 december terug omdat er door Ajax en Feye- noord te veel beperkingen zijn In Zeist komt maandag ook op nieuw de bankgarantie van het failliete Sport7 aan de orde. De clubs hopen toch nog geld te ontvangen uit de overeenkomst tussen Sport7 en de KNVB. Ver der staat de voortgang rond de benoeming van een nieuw sec- tiebestuur op de agenda. Verontrust De vereniging van contractspe lers (WCS) en de Centrale Spe- lersraad (CSR) zijn verontrust over de plannen van de clubs in het betaald voetbal om te ko men tot ingrijpende wijziging van de bestaande competitieop- zet. Ook zijn ze tegen de plannen voor de herverdeling van tele- visiegelden, een vermindering van .het aantal profclubs en de formatie van een interim-be stuur. Volgens de WCS en de CSR handelen de profclubs en de KNVB in strijd met de regle menten. De CSR moet toestem ming geven voor elk besluit dat erop gericht is de competitie- opzet ingrijpend te wijzigen. Bovendien hebben de spelers recht op een aandeel in de tele- visiegelden. Volgens WCS/CSR geeft het Reglement Betaald Voetbal aan strijd. „Ik speelde toen A-toer nooien en daarvoor reis je het hele land door. Het aantal toer nooien was groot, dus op een ge geven moment had ik meer zo iets van: daar gaan we weer. Op het laatst werd ik het reizen zat, het dichtstbijzijnde toernooi was in Rotterdam. Daarom ben ik weer in de B-klasse gaan spe len en het is ook een stuk gemak kelijker Voor de Vlissingse Meulenberg heeft dit tennistoernooi iets speciaals, aangezien het een Zeeuwse aangelegenheid is. „Ik wil me dan toch van mijn beste kant laten zien, maar die drie kwartier is niet geweldig. Het is gewoon te kort. Gaat het om twee gewonnen sets, dan is er na één verloren set nog niets aan de hand en kan er nog van alles ge beuren. Als je hier met 4-0 ach terstaat, heb je minder kans om die weg te werken, omdat je aan tijd gebonden bent dat slechts het demissionaire bestuur met nieuwe kandidaten kan komen. Die kandidaten be hoeven vooraf instemming van de CSR. Bovendien moet het demissio naire bestuur lopende zaken af handelen, zoals het sluiten van een nieuwe overeenkomst over televisierechten. Ten onrechte doet dat nu een commissie, al dus WCS/CSR. De CSR is het ook niet eens met de besloten algemene vergade ring Betaald Voetbal op 6 janua ri, waar wellicht een nieuw (in- terim)bestuur wordt benoemd. De CSR zegt dat deze handel wijze haaks staat op de in de KNVB-reglementen vastgeleg de benoemingsprocedure. Theo van Seggelen van de WCS zegt dat de spelers een tijdje hun mond hebben gehouden. „Er zijn regels tussen de KNVB en de clubs. Die moeten in acht worden genomen. Zoals het nu gaat, is het allemaal erg ondoor zichtig." Op 3 januari heeft de WCS een gesprek met de KNVB over de nu ontstane situ atie. ANP Gemis aan wedstrijdritme brak Emerence van Wingen tegen Marjolein Meulenberg op. foto Dirk-Jan C DOHA - Het meuwe tennisseizoen is voor Paul Haarhuis en Jan Siemerink slecht begonnen. Beiden gingen onderuit in de eerste ronde van het toernooi in Doha. Haarhuis verloor met 4-6. 6-1 en 2-6 van de Amerikaan Pa trick McEnroe. Siemerink redde het niet tegen de onbekende Egyptenaar Tamer El Sawy. Hij verloor met 3-6 7-6 en 6-7. Thomas Enqvist verloor ook in de eerste ronde. De Zweed, tweede geplaatst, verloor met 6-4 en 7-5 van zijn landgenoot Magnus Larsson. De Engelsman Tim Henman versloeg eenvoudig in twee sets de Oostenrijker Herbert Wiltschnig. RTR ROTTERDAM - Sparta probeert op korte termijn een opvol ger voor Henk ten Cate te vinden. Slaagt die poging niet dan wil de Rotterdamse eredivisieclub de huidige trainer aan zijn contract tot het einde van het seizoen houden. Ten Cate heeft met Vitesse een akkoord bereikt over een ver bintenis van 2.5 jaar. Hij zou direct in dienst willen treden bij de Arnhemmers. Ten Cate moet bij Vitesse de plaats innemen van Leo Beenhakker, die per 1 januari als technisch directeur aan het werk gaat. Sparta vraagt een vergoedingssom van Ten Cate of Vitesse. „Maar die vergoeding heeft niet de hoogste prioriteit", zegt voorzitter Van den Burg. „Die ligt bij het vinden van een nieu we oefenmeester. Daar zijn extra kosten aan verbonden. Sla gen we er echter op korte termijn niet in een opvolger te vin den, dan houden we Ten Cate aan zijn contractDat weet hij ANP ZUNDERT - Dick Jaspers heeft maandag het invitatietoer- nooi driebanden in Zundert gewonnen. De Brabanse biljarter versloeg in de finale E. Merckx met 50-44. Jaspers kwam tot een gemiddelde van 1,562 tegen 1,375 voor Merckx. In de halve finale had Jaspers al afgerekend met de Belg Raymond Ceulemans. ANP ALMELO - CSKA Moskou heeft gisteren het internationale volleybaltoernooi in Almelo gewonnen. De Russen versloe gen in de finale CS Gran Canaria uit Spanje met 3-0. De set standen bewezen het krachtsverschil: 15-11 15-10 en 15-12. Rentokil ZVH verloor de strijd om de dei-de plaats van Vents- pils Nafta uit Letland met 3-2. Teun Buijs, trainer van ZVH, zag de nederlaag als een les voor zijn jonge ploeg. Hij weet het verlies aan de onervarenheid van zijn team. „Op 13-9 in de vierde set ontstond er een dis cussie over het tiende punt van de Letten, toen was de concen tratie bij ons weg. De tegenstander profiteerde en pakte de setwinst. Dat was een wijze les voor ons team." ANP NEW YORK - Met het aantrekken van Carlos Alberto Parrei ra (53) heeft de Amerikaanse voetbalcompetitie Major Soccer League zijn eerste wereldkampioen binnengehaald De Braziliaanse coach leidde Brazilië in 1994 in de Verenigde Staten naar de wereldtitel. MetroStars uit New York/New Yersey contracteerde de trainer maandag voor twee jaar. Nadat de Portugees Carlos Quiroz aan het einde van het afge lopen seizoen vertrok naar Grampus Eight in Japan, zat Me troStars zonder trainer. Parreira was eerder bondscoach van de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Beide landen bracht hij naarde WK's in respectievelijk 1990 en 1982. Na de wereldtitel met Brazilië werkte hij bij Sevilla in Spanje, het Turkse Fenerbahce en laatstelijk bij Sao Paulo, RTR/AFP Zeeuwse combinaties op voorgrond tijdens tweede dag Indoor Zeeland Basketbal door Lucien Roelandt GOES - Indoor Zeeland werd ook op de tweede dressuurdag geconfronteerd met veel af schrijvingen. Gladheid maakte, vooral in de ochtend, de Goese Zeelandhallen voor zo'n dertig procent van de deelnemers on bereikbaar. De Zeeuwse combi naties hielden zich overigens knap staande in het veld, dat voor een groot deel bestond uit combinaties van buiten de pro vincie. Leida Strijk nam de gelegen heid te baat om een van haar jonge paarden aan een grote ac commodatie al vast te laten wennen. De international deed wat van haar verwacht werd. Zowel in de klasse Ml als L eiste zij de eerste stek vóórhaar op. In de Ml reed Strijk de veel uit straling en souplesse tonende Bollvorm's Pallieter naar het fraaie totaal van 174 punten. „Dit is een heel fijn paard, waarmee ik gewoon gek ben. Maar dat blijken meer mensen, want er is heel veel belangstel ling voor. Ik zou het erg jammer vinden dat de baas hem zal ver kopen, want ik heb er erg hoge verwachtingen van", stelde een duidelijk tevreden Leida Strijk. De 26-jarige amazone toonde zich in deze rubriek duidelijk een maatje te groot voor de con currentie. Het verschil met de nummer twee, Patricia Bonjer met Enrico, was achttien pun ten. Krachtproef In de klasse L verdiende de 26- jarige amazone uit Halsteren met haar pas vierjarige paard Bollvorm's Feier 169 punten. „Ondanks dat het een hengst betreft, is dit een heel fijn paard om te rijden", zei Strijk, die te- weden was met deze serieuze krachtproef. „Deze accommo datie leent zich bovendien uit stekend voor jonge paarden. Een omgeving waar ze straks op internationaal niveau te maken krijgen. En zo'n gelegenheid doet zich voor jonge paarden niet zo vaak voor." Ook Corina Zoetweij leverde een goede prestatie. De amazo ne uit Yerseke benaderde met de merrie Jasperina Strijk tot op drie punten. Het leverde haar de tweede plaats op. Ook Lianne Hartog liet zich blijkbaar inspi reren door Strijk. De amazone uit Yerseke eindigde met Kon- chita met 165 punten op een ver dienstelijke derde plaats. Liesbeth van Oosten mocht zich ineenMl rubriek bij de prijsuit reiking als eerste opstellen. De amazone uit Zierikzee kreeg voor haar verrichtingen met Voac's Kerel 162 punten op haar protocol. De Souburgse Maris- van onze sportredactie GRONINGEN - Nigel Short heeft gisteren het Koop Tjuchem schaaktoernooi in Groningen gewonnen. De En gelsman bereikte in de elfde en laatste ronde na twaalf zetten een vlugge remise tegen de Oe kraïner Alexander Onisjoek. Daardoor stelde Short de over winning veilig. Hij verdiende met de zege 8000 gulden. Ondanks de winst in Groningen was de Brit niet tevreden. „Wel over mijn resultaat, maar niet over de kwaliteit van mijn par tijen. Die was niet opvallend. Niemand stak trouwens in grootse vorm, zodat ik met een relatief lage score het toernooi heb gewonnen. Het verloop van het evenement was vreemd. Na zes ronden stonden Timman en ka Boone met Kingston (158 punten) werd tweede. In de klasse B, rubriek b, greep Rianne Wondergem de zege. De amazone uit Gapinge had de bruine ruin Karaat goed aan het bit lopen. Bovendien begchikt de vierjarige Pion-zoon over goede gangen en veel uitstra ling. Met de score van 171 pun ten verdiende de combinatie twee winstpunten. Rianne Won dergem bleef naaste concurren te Chantal Rijnart uit Zeven bergen, met Lora onder het zadel, vijf punten voor. Jury-lid Bart Brooijmans: „Dit waren twee goedé combinaties. De ba sis was goed en ze maakten wei nig fouten." In de klasse L werd het oranje ik bovenaan met een score van plus drie. Ik heb nadien slechts vijftig procent gemaakt, maar dat was achteraf toch voldoen de om te winnen." In de laatste omloop viel een aantal snelle remises. Timman legde zich neer bij de gedeelde tweede plaats, met de Wit-Rus Gelfand. Hij deed met zwart ze ventien zetten tegen zijn vriend, de Bosniër Sokolov, en berustte toen in een pimtendeling. De kans op toernooiwinst was voor hem voorbij toen hij in de ne gende ronde verloor van Short. Gelfand probeerde nog wel de eindzege te veroveren in de slot- ronde, maar zijn tegenstander Loek van Wely gaf hem geen kans De Wit-Rus bleef als enige ongeslagen, maar kon nooit im poneren. Van Wely, in het begin nog even koploper, eindigde op de vierde plaats. ANP door Jan Roovers WISSENKERKE - Van 4 tot en met 25 januari houdt de bil jartvereniging Ons Genoegen uit Wissenkerke de achtste Grote Prijs Regio Bank, een re gionaal biljarttoernooi in de spelsoort libre. Wethouder C.J.Meulenberg- Op 't Hof van de gemeente Noord-Beveland verricht za terdag de opening, burge meester M L. Everaers reikt op de slotdag de prijzen uit. Gillis Sturm uit Serooskerke en lokaal favoriet John Baay verdedigen de toernooiwinst 1996 in hun klassen. Joop van de Oudenhoven (56), de geestelijk vader van dit toernooi, schuift het evene ment gemakkelijk in het rijtje, dat zich door de jaren heen re gionale faam heeft verworven. Terecht. Oudenhoven kreeg voor deze biljarthappening vanaf het begin immers steeds zo'n honderd inschrijvingen in de bus. Een gigantische klus, die niet zonder de nodige lef kan worden geklaard. Maar die inmiddels ook is bijgesteld tot een deelnemersveld met 64 biljarters. Uit de Bevelanden, maar ook uit Schouwen-Dui- veland en zeer beslist ook van uit Walcheren, dat jaarlijks met een groot contingent aan de start komt. Ons Genoegen ..nou en .Tien tallen clubs die zo heten. Niks bijzonders. Een club van doodgewone mensen. Toch an ders dan alle andere...'' Ja. want wat de club van vele an dere verenigingen onder scheidt is de durf die ze jaren geleden in dit toernooi etaleer de. Een enorme dosis lef, waarmee Joop van den Ouden hoven deze biljarthappening volop in de schijnwerpers heeft geplaatst. Joop van den Oudenhoven: „Oppassen dat we niet in een sleur terecht komen." Natuurlijk heeft de oud-leraar bij de eerste editie op zijn te nen moeten lopen Wekenlang - maar in de rug wel gesteund door de hoofdsponsor - moe ten plussen en minnen om een degelijk fundament te leggen voor de organisatie. 'Financi eel onderbouwen en organisa torisch streven naar perfectie' was de opdracht die Van den Oudenhoven zichzelf stelde. Want uit ervaring weet hij maar al te best dat als er ook maar het minste of geringste verkeerd dreigt te gaan. dat dan meteen rond zingt. Dan durft de mindere pr statie nog wel eens aan de organisatie te worden opgehangen. De om standigheden moeten opti maal zijn. weet de organisator. Dat betekende dat vooral in de beginjaren de vinger aan de pols moest worden gehouden. Maar al snel bleek ook dat de pijlers waarop dit toernooi steunt, stevig gefundeerd zijn. De positieve uitstraling van deze regionale biljartstrijd zorgde er bovendien voordat - achter de hoofdsponsor - de subsponsors zich in rijen van drie opstelden. En dat werkt bijzonder lekker, ervaart de orga isatie in de voorbereiding op het toernooi telkens weer. „Maar het blijft natuurlijk zaak om niet te verslappen. Oppassen dat we niet in een sleur terecht komen en ge zichtverlies lijden", beseft Van den Oudenhoven. Blauwdruk Hij werkt met de blauwdruk van vorige organisaties, haalt de schoonheidsfoutjes weg en past aan waar dat nodig is. Niet in z'n uppie natuurlijk, weken vóór de start zijnschrij- vers. tellers, mensen die de re presentatie verzorgen en ver der ieder die een functie heeft in et geheel al 'ingepraat'. Als Joop van den Oudenhoven op de openingsdag aan de touw tjes trekt moet het hele decor fotoPieterHonhoff op zijn plaats schuiven. Op dat moment valt er niet alleen een enorme last van zijn schouders maar voelt hij zich ook een beetje trots omdat dat kleine clubje het 'm toch weer heeft gelapt. Dat moment moet zaterdag plaats vinden als zowel, de A- als de B-groep (beide 8 poules van 4 spelers) na de toernooi- openmg door de wethouder van start gaan. Het toernooi- schema bevat in elke groep drie ronden (van 32 naar 16 naar 8 spelers), de nummers drie en vier van de twee poules na de derde ronde spelen voor de vijfde tot en met de achtste plaats, de nummers één en twee gaan via kruisfinales naar de finale. De A-groep speelt op4,8,11.13.17.18.23, 24 en 25 januari, de B-groep komt op 4. 6,10, 11, 15, 18,22, 24 en 25 januari in actie. Op zaterdagen wordt om 11.00 uur begonnen, op doorde weekse dagen om 19.30 uur. Haarlem. Haarlemse Basketbalweek: Plaatsingswedstrijd: Bulgarije - Den Hel der 68 76 <32-31Finalepoule I: Kalev Tallinn (Lei) - Cagiva Varese (Ita) 71-70 (39-38) Finalepoule II: Maccabi Tel Aviv (Isr) - Rode Ster Belgrado (Ser) 77-62 (43- 29). lint een prooi voor Dickv Wie- ringa. De amazone uit Wol- phaartsdijk stuurde Kid-Creool naar 162 punten. De Noord-Be- velanclse bleef de Brabantse Su zanne Raming met Hanan drie punten voor. Biljarten Zundert Invitatietoernooi driebanden: Halve finales: Jaspers (Ned) - Ceulemans (Bel) 50-37/33 beurten, Merckx (Bel) - Caudron (Bel) 50-49/42. Finale: Jaspers - Merckx 50-44/32. Paardensport Indoor Zeeland dressuur paarden. Klas se Ml (rubriek 11 A): 1. Arno Teuns/Kere (Prins Maurits) 161,2.Tannievan Belzen- Gravin R (Gouwe Reyers) 156, 3. Dicky Wieringa/Jade (N-Bev.) 151. 4. Miranda Weijermans/Joele (Scheldestad) 148. Ml (rubriek 11B): 1. Leida Strijk/Boll- vorm's Pallieter (Halsteren) 174. 2. Patri cia Bonier/Indigo (t' Groene Dak) 156, 3. Rafaela van den IJssel/Abdij's Gullit (Oranjezon) 154,4. Linda de MuynclVJu- piter (Weelr 153,5. Jos van Oosten/Fly- er Z (Scheldestad) 151.Ml (rubriek 11C): 1. Liesbeth van Oosten/Voac's Kerel (Re- nesse) 162, 2. Mariska Boone/Kingston (Weelr157, 3. Ivanka Nagelkerke/Kas- sander N (Wouw) 156,5. Janine Bouden- s/Ceasar (Weelr.) 151 L (rubriek 9A): 1 Thamar Zweistra/Holly (Oranjezon) 166, 2. Marièlle Hoefsmit/Labachon (Putte) 159, 3. Margo Wondergem/Hurrïcane (Scheldestad) 158, 4. Anita Klaasse/Ze- mo Kamiro (Walcheren) 156, 5. Marcia van Dijk/lvano (S'-Ros) 156 L (rubriek 9B): 1 Heidi Poele/Kenzo (Weelr.) 161. 2 Natasja Dijkgraaf/Kingston (Schelde stad) 160, 3. Kryn van Lieren/Caprice (Weelr.) 157, 4 Deborah Benschop/Jo- ran B (Welr.) 154. 5. Suzy de Pagter/Kim- berley (Scheldestad) 153. L (rubriek 9CI: 1. Dicky Wieringa/Kid-Creool (N-Bev.) 162, 2. Suzanne Raming/Hanan (Wouw) 159, 3. Miranda Klap/Etoile (Sé-Ros) 158, 4. Gilles Quist/Jalvo (Weelr.) 153,5. Mar jan de Nooyer/Kareina (Gouwe Reyers) 150. L (rubriek 10A): 1. Saskia IJsseldijk- /Haronn B (Dionisius) 156, 2. Nancy Ha- vermans/Jambo(PWnsAuvergne) 153,3. Tineke Ravestein (Jebocan) 149, 4. Ri- chella Bader/Polly (Oranjezon) 149,5. Ni- na de Leeu^/Kame-Leon (Braanjenhoek) 148. L (rubriek 10B) 1. Leida Strijk'Boll- vorm's Feier (Halsterenl 169, 2. Corina Zoeteweij/Jasperina (Z-Bev.1166. 3. Li anne Hartoog/Konchita (Z-Bev.i 165, 5. Paulien Raucamp/Benjamin (Burghtr.) 161. B (rubriek 8A): 1 Sandra Vos'Kandy Kaprice (Wouwl 176, 2. Vanessa Ver- meule/llanka (Scheldestad) 165, 3 Loes Cevaal/Harriet (Gouwe Reyers) 164; 6. Ruth Jakobsen/Kendrigo (Oranjezon) 159. B (rubriek 8B): 1. Rianne Wonder- gem/Karaat (Gouwe Reyers) 175, 2. Chantal Ri|nart/Lora (Zevenbergen) 170, 3. Valeska Nastaly/Kwiriene (Schelde stad) 161, 4. Jorinde Boone/Last Juwel (Sé-Ros) 161, 5. Irene Davidse/ASK Heaven on Eart (N-Bev.) 160. B (rubriek 8C): 1 Inge Jordens/Gidion (Roosen daal) 177, 2. Anouk Taekema/Vasco (Weelr.) 174, 3. Jan de kroo/Jumper K (Walcheren) 174, Janine Polderman/ Latamanda (Weelr.) 167, 5. Frank Koom- enVeersedam's Kyria (N-Bev.) 162 B (rubriek 8D1 1 Conny van Stokkom/Bo naparte (Made) 177, 2 Vivian Wie- mans/lrano (Burghtr.) 161, 3. Jeanet Poelmanlzzytoff (Alphen a/d Rijn) 159.5. Loes Raucamp/Benjamin (Burghtr 1159. Schaatsen Vrouwen: 1 Jenita Smit (Rouveen), 2. Seinstra (Sint Johannesga), 3. Gretha Smit (Rouveen). 4. Dickhout (Holysloot). 5. Bron (Oldeberkoop). Schaken Groningen. Koop Tjuchemtoernooi: Elf de ronde: Gelfand (WRu) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2. Kortsjnoi (Zwi) - Hodgson (GBr) 1-0, Short (GBr) - Onisjoek (Oek) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Akopian (Arm) 1/2- 1/2, Sokolov (Bos) - Timman (Ned) 1/2- 1/2, Leko (Hon) Sjirov (Spa) 1/2-1/2 Eindstand: 1 Short 7, 2. Tïmman, Gelf and 6 1/2, 4. Van Wely, Leko, Sjirov 6, 7. Svidler 5 1/2, 8. Akopian, Hodgson, Kortsjnoi, Onisjoek, Sokolov 4 1/2 Sportprijsvragen Lotto 52: Ie prijs: geen winnaar, 2e prijs: 1 winnaar die bruto f. 100,000,00 ont vangt; 3e prijs: 28 winnaars die elk f. 1000,00 ontvangen, 4e prijs: 131 win naars die elk f 250,00 ontvangen. 5e prijs- 1351 winnaars die elk f. 25,00 ont vangen; 6e prijs. 3692 winnaars die elk f. 10,00 ontvangen; 7e prijs: 27.985 win naars die elk f 5.00 ontvangen Lucky Ten, trekking 30 december 13- 14-19-21-25 26-28-34-38-39 42 - 45 - 46 - 48 - 53 54-58-61-66-74 (onder voorbehoud) Tennis Perth. Hopman Cup. 1,4 miljoen gulden: Groep B: Zwitserland - Roemenie 2-1 Zuid-Afrika - Duitsland 3-0. Adelaide. Mannen, 575.000 gulden Eer ste ronde: Tillström (Zwe) Kafelnikov (Rus/1) 6-2 6-2, Prinosil (Dui/6) - Dosedel lTsj) 6-3 6-2, O'Brien (VSt/5) - Goellner iDui) 6-7 6-4 7-6, Woodforde (Aus/2) - Fromberg (Aus) 6-36-3, Tsjerkasov (Rus) - Furlan (lta/7) 4-6 6-4 6-4, Novak (Tsj) - Tebbutt (Aus) 7-5 1-6 7-6, Woodbridge (Aus/4) - Vacek (Tsj) 4-6 6-3 6-3, Black (Zim) - Carlsen (D^n) 6-4 6-3. Brisbane Vrouwen, 275.000 gulden. Eerste ronde: McQuillan (Aus) - Wang (Tai) 6-7 6-4 6-3, Grande (Ita) - Kljimuta Jap) 6-2 6-1Rittner (Dui) - Farina (Ita) 7-5 6-4, Likovtseva (Rus/3) - Suarez (Arg) 6-1 7-5, Ellwood (Aus) - Hack (Dui) 7-5 6-2 Kersttennistoernooi Goes: DE/B1 M. Meulenberg-E. van Wingen 6-5, Luciën ne Sigmond-Corine Davidse 6-3 DE/B2: A. van Straaten-F. Faasse8-2, E. Vendrik- T. van Wely 7-3, S, Frïgger-E. Vendrik 5-4, L. Clement-M van Sabben 9-0, HE/B1: V. Greeve-J. Verstraeten 6-5, H Schipper- A. Jongsma 6-5, K. Oostrom- M. Schouw 6-5 HE/B2' I van Belzen-R. Springer 7-5 HE/C1: D Rempt-M. de Rave 9-1, J. Ver- schuure-R. Hendrikse9-4, M Wisse-E. de Keyzer 7-2, P van Driel-H, Goedoge- buure 7-6, P van Driel-D. Reynhout 6-5 HE/C2: S de Lange-S Roose 9-0,1. Spln- newijn-M. Felius 6-3, S. Vermeulen-T. Nelis 5-3, I Spinnenwijn- S. Vermeulen 8-1 DD/B: Meulenberg/Vendrik- Labruy- ere/Van Straaten 8-3, Van Wely/van Win- gen-Davidse/Davidse 8-1 DD/C2: Aartsen/Aartsen- Saman/Hogendoorn 6- 5, Engelse/ Breen-Scholten/Ars 8-4 HD/B: Maandag/ Labruyere-Felius/ De Jong 7 3, Van De Broek/Thoorenaar- Bakker/Dorrenbos 6-5, Schouw/Jongs- ma-Keyzer/Manten 11-1 HD/C1: Van Dij- ke/Verbraat-Oranje/Schouw9-6. Van Dij- ke/Verbraak- Hendrikse Kokelaar 7 4 HD/C2: Felius/ De Lange-Van Weije Van Weije 9-4, HavermansVucic-Bimmel- ,'Stroo 10-6. Dorssers.Voeten Klinken berg/Klinkenberg 8-7, Remijn/Van -De Wal- Hendriks/Kodde 8-5 GB/B: Van De Dries Folmer-Clement/Maandag 84 GD/C2: Roozenburg/ Van Gellerum-Kui- per/VuctC 6-4. Ankeveen NK marathon, natuurijs. Mannen: 1. Verduin (Heemskerk), 2. Borst (Leiderdorp), 3. Angenent (Alphen aan den Rijn), 4. Pieterse (Diemen), 5. Huitema (Roden), 6, Stam (Sprang Ca- pelle), 7. Rene Ruitenberg (Elburg), 8. Kleine (Kerkenveld), 9. Bouma (Oldetrij- ne), 10. Huizebosch (Gramsbergen). Zaalvoetbal Toernooi Emergo te Vlissingen: 1 Tympaan,2. Dauwendae!e,3. Emergo, 4. Concurrent J, 5, 't Hoekje, 6, SVSW'72,7, Eiland Boys, 8. VOM, 9. Rooie Oortjes, 10. Hercules, 11. Middelburg, 12. De Sloep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 23