Mountainbikers trotseren kou Tegenslagen maken Leida Strijk voorzichtiger PZC Programma 18e Indoor Zeeland Vereecken heerser voor één dag Secretaris Thiry: Indoor Zeeland groeit nog steeds sport 20 Groeiende tak van wielersport gaat altijd en overal door maandag 23 december 1996 van onze verslaggever Koen de Vries YERSEKE - Het is koud in Yers- eke. De wind met een ge voelstemperatuur van tien gra den onder nul duikt vanaf de Oosterschelde zo de zeedijk over, de Yersekse Moer in. Nie mand benijdt de mountainbi kers die meedoen aan de achtste wedstrijd van de crosscompeti tie. Niemand benijdt ook de juryleden, van wie een enkeling met de neus in de wind de ene na de andere renner de regels ziet overtreden. Het is zo koud in Yerseke dat zelfs speaker Bert van Gils, die wanneer iedereen z'n winterjas al lang en breed aanheeft nog gewoon in een colbert met over hemdje rondloopt (de bovenste twee knoopjes steevast open), een dikke trui en een dun jasje aan heeft. Je hoort hem nog net niet klappertanden door de ge luidsboxen, die zijn stem dank zij de oosterstorm extra ver dra gen. Ondanks de barre omstandig heden is aan zijn bijzondere vorm van humor nog niets ver anderd. Wanneer een moeder en dochtertje het parkoers overste- Belangrijke zege poloërs Ganze GOES - De walerpoloërs van Ganze hebben zaterdag een be langrijke overwinning behaald op Warande 3. De ploeg uit Oosterhout kende een goede start, door een 0-2- voorsprong te nemen. Ganze kwam echter langzaam maar zeker beter in de wedstrijd en wist nog op 1-2 te komen voor het eind van de eerste periode. Daarna ging het gelijk op en stond het 4 -4 eind tweede perio de. In de derde periode had Ganze het betere van het spel en kwam op een 6-4-voorsprong Er volgde een spannende laatste periode waarin Warande eerste terug wist te komen op gelijke hoogte: 6-6. Twee minuten voor tijd scoorde Ganze 7-6 en beide ploegen bleven kansen krijgen maar er vielen geen doelpunten meer. Scores Ganze: Wagenvoort 3, Van Berkel 2 en Philipsen en Moerdijk 1 ken, waarschuwt hij: „Mevrouw kijk toch uit met uw kindje. U heeft er zo veel moeite voor moeten doen." Wat is mountainbiken eigenlijk een mooie sport. Wanneer alle buitensporten zijn afgelast, stapt de mountainbiker alsof er mets aan de hand is op zijn fiets. Regen, wind, kou, het moun tainbiken (eigenlijk een zomer sport) gaat altijd door. En je kan deze snel groeiende tak van wielrennen overal beoefenen. De rit in Yerseke gaat over stoep, weg (onder meer langs trimsalon De Vrolijke Viervoe ter), dijk, plantsoen, park, vuil nisbelt. akker, een paar pallets, een tuinpad en door een boom gaard. En als klap op de vuurpijl ligt de finish pal voor een knus cafeetje. Supertrio De wielerroem van Yerseke laat overigens verstek gaan in de thuiswedstrijd. Vital Timmer mans, die naar verluidt heeft bijgetekend bij het Belgische profploegje Zetelhallen, is op vakantie. Patrick Tolhoek, de nummer twaalf van de wereld, is ziek geweest (buikgriep) en bekijkt de zaak van afstand. Franklin Klaasse is de enige van het supertrio die van start gaat. Maar hij zal de strijd voortijdig bëeindigen. „Het is zwaar ge noeg geweest." Klaasse wikt en weegt nog steeds over het voort zetten van zijn wielercarrière. Zijn werkomstandigheden (hij is laborant) zijn de beslissende factor. Wanneer na vijf kwartier kleu men koploper Eric Vereecken gaat finishen, trekken de vijftig toeschouwers richting Bert van Gils en café. „Het stadion loopt vol", schettert de speaker. Ver eecken kan zij n handen nog om hoog brengen. De verkleumde Adrie Jongeneelen, winnaar van de categorie 35-plus, pro beert een wheely (fietsen met het voorwiel van de grond), maar dat mislukt jammerlijk. Het meest verkleumd lijkt Gide on Dieleman uit Vlissingen. Ter wij 1 hi j een over het parkoers lo pende toeschouwer van heinde en verre kan zien aankomen, botst hij er frontaal bovenop. Een gat in zijn koersbroek en een kapotte knie zijn het resul taat. Hinkend overschrijdt Di eleman de finish. Wat een prachtige sport. Zelfs hinkend kan je mountainbiken. Eric Vereecken tijdens de afdaling van de oude vuilnisbelt van Yerseke. foto Willem Mieras door Wim de Vos YERSEKE - Eric Vereecken was in zijn amateurwielerperiode een redelijke veld rijder. Verschillende malen schreef hij de Zeeuwse veldritcompetitie op zijn naam. Daarnaast behaalde de Hulstenaar ook in nationale veldritten aansprekende resulta ten. Nog immer is Vereecken een gevreesd tegenstander voor veel coureurs. In de ATB- wedstrijden van de Zeeuwse veldritcompe titie moet hij dit jaar steeds voorrang verle nen aan nationale topper Patrick Tolhoek. Zaterdag, in Yerseke, moest Tolhoek nood gedwongen en zeer tegen zijn zin verstek la ten gaan. Voor Vereecken lag toen de weg open om er een one-man-show van te ma ken. Vereecken houdt van moeilijke omstandig heden. Zoals zaterdag bijvoorbeeld de snij dende oostenwind die de deelnemers op het open parkoers in Yerseke tartte. De voorma lige amateur (die dit jaar voornamelijk in trimkoersen uitkwam) uit Hulst leek geen hinder te ondervinden van die omstandig heden. Meteen na het startschot nam hij de leiding en ook in het verdere verloop van de ze achtste wedstrijd in het kader van de Zeeuwse veldritcompetitie duldde hij geen tegenstander in zijn buurt. Toch moest Vereecken na afloop toegeven dat hij in de slotfase van de wedstrijd pro blemen had gekend. „Vooral in de laatste twee ronden heb ik het erg moelijk gehad. Die wind vergt veel van je krachtenIk kreeg toen honger maar ik kon het gelukkig tot het einde toe volhouden", vertelde hij later in de warmte van de permanence. De snelle start van Vereecken (de eerste ron de legde hij af in 9 minuten en 50 seconden, waarna zijn tussentijden in de volgende ronden steeds verder opliepen) veiTaste het complete deelnemersveld. De strijd om de eerste plaats was dan ook snel beslist. Achter de rug van Vereecken (echter wel op respectabele afstand) streden Marcel Re- mijn en Michel Rommers om de plaatsen twee en diie (uiteindelijk beslist in het voor deel van Rommers) teiwijl Davy Dubbel dam en Nico van de Klundert onder elkaar uitvochten wie vierde en vijfde zou worden. Dubbeldam eindigde tenslotte als vierde en de vijfde plaats voor Van de Klundert. Die vijfde plaats was ruim voldoende om de lei ding in het algemeen klassement over te ne men van Patrick Tolhoek, die door zijn ab sentie dus niet kon scoren. In de categorie boven de 35 jaar was-(en dat was geen verrassing) Arie Jongeneelen op nieuw de sterkste. De coureur uit Bosschen- hoofd bleef opnieuw Daan Verhulst en Jacob Cysouw voor. Door die uitslag veran- derde er in het algemeen klassement hoege naamd niets. De veldrit leverde voor de tweede achter eenvolgende maal een overwinning op voor Marco van der Meulen, terwijl Richard Slabbekoorn en Marco van Haaften de rap- sten waren bij respectievelijk de nieuwelin gen en de jeugd. Vrijdag 27 december: Gehandicaptendag. Zaterdag 28 december: 9.00 tot 18.00 uur: aange spannen rijden. Zondag 29 december: Dressuur pony's: 9.00 uur: klasse B,groep 1,2 en 3; 11.30 uur: klasse B, groep 1 en klas se L, groep 1 en 2; 15.00 uur: klasse L, groep 3 en klasse M1 en M2 groep 1; 17.00 uur: klasse Zl; 17.30 uur: klasse Ml, groep 2; 18.00 uur: klasse Z2. Maandag 30 december: Dressuur paarden: 9.00 uur: klasseB, groep 1,2 en 3:12.00 uur: klasse B, groep 4 en klas se L, groep 1 en 2; 15.00 uur: klasse L, groep 3,4 en 5; 18.00 uur: klasse Ml, groep 1, 2 en 3; 20.00 uur: klasse Ml, groep 1 en klasse M2, groep 1 en 2. Donderdag 2 januari: Springen pony's: 9.00 uur: klasse B. klassiek; 11.15 uur: klasse L, klassiek; 11.45 uur: klasse B, progressief; 13.45 uur: M/Z pony's, cat. ABC en klasse M, cat. DE, klassiek; 14.15 uur: klasse L, cat. ABC, progressief; 15.30 uur: klasse M/Z, cat. ABC en klasse M cat. DE, vastgestelde tijd; 17.00 uur: klasse Z/ZZ cat DE, klassiek; 18.00 uur: klas se ZZ/ZZ, cat. DE, vastge stelde tijd. Vrijdag 3 januari: Dressuur: 9.00 uur: paarden klasse Zl: 12.00 uur: paarden klasse Z2:14.30 uur: paarden Nationaal ZZ-licht; 16.00 uur: paarden Nationaal ZZ- zwaar; 19.45 uur: finale po ny's klasse M, cat. DE; 20.30 uur: finale pony's klasse ZZ/ZZ, cat. DE; 21.15 uur: finale paarden klasse Ml; 22.00 uur: finale paarden klasse M2; 22.30 uur: Kür op muziek paarden klasse Z2. Het avondprogramma wordt afgewisseld met shows. Zaterdag 4 januari: Dressuur paarden: 9.00 uur: Nationaal ZZ-licht; 9.30 uur: Nationaal ZZ-zwaar; 11.30 uur: Pi'ix St. George; 16.00 uur: landenproef Junioren; 16.30 uur: landenproef Young Riders; 20.00 uur: Grand Prix en divei'se shows. Zondag 5 januari: Dressuur paarden: 9.00 uur: Intermediaire I; 13.00 uur: Intermediaire II; 14.00 uur: finale klasse Zl; 14.30 uur: finale klasse Z2; 15.00 uur: Kür- op muziek Grand Prix, Pas de deux Zeeuwse en Bra bantse combinaties, en di verse shows door de Weelrui- ters en Kosci-Csarda. Dinsdag 7 januari: Springen paarden: 9.00 uur: klasse B, klassiek; 12.00 uur: klasse B, progressief; 14.00 uui": klasse L. klassiek; 18.30 uur: klasse L, vastgestelde tijd. Woensdag 8 januari: Springen paarden: 10.00 uur: klasse M, klassiek; 13.45 uur: klasse M, progressief; 20.00 uur: Clinic en shows met me dewerking van Tineke Bar- tels, IJsbrand Chardon en Bert Romp. Donderdag 9 januari: Springen paarden: 9.00 uur: klasse Z, klassiek; 13.45 uur: finale klasse B, verkoi-t klas siek; 15.15 uur: klasse Z, jacht; 18.45 uur: klasse ZZ, klassiek; 20.30 uur: finale klasse L, verkort klassiek; 22.00 uui-: klasse ZZ, jacht. Vrijdag 10 januari: CSI/Internationaal springen paarden: 9.00 uur: Tabel A 1.35m, klassiek direkt op tijd; 12.15 uur: Tabel A 1.40m, klassiek direkt op tijd; 15.15 uur: Tabel A 1.35m, klassiek met barrage; 18.00 uur: Tabel A 1.40m, klassiek met barrage; 19.45 uur: Tabel A 1.35m, Speel uw spel; 21.45 uur: show-team Putten: 21.45 uur: Tabel A 1.40m, Jacht. Zaterdag 11 januari: Springen paarden: CSI/Internationaal springen en finales om de Gouden Mossels klasse ZZ, Z en M. 10.00 uur: finale klasse M, verkort klassiek; 11.30 uur: kleine finale Tabel A 1.35m, twee fasen; 13.30 uur: kleine finale Tabel A 1.40m, pro gressief; 15.45 uur: show- Rottweilers; 16.00 uur: finale klasse Z, verkort klassiek; 18.15 uur: finale 1.35m, klas siek met barrage; 20.15 uur: show Bordercollies; 20.30 uur: finale Tabel A 1.40m, klassiek met barrage; 22.30 uur: vijfspanshow; 22.45 uur: finale ZZ, verkort klassiek; 23.45 uur: Huldiging win- naars Gouden Mossels. Brabantse amazone beschouwt optreden in Goes als leermoment van onze verslaggeefster Edith Ramakers HALSTEREN - Leida Strijk was 12 jaar toen ze haar eerste pony Brigitte kreeg. Het was geen liefde op het eerste gezicht, ook al vond ze paardrijden van af het begin leuker dan al de an dere sporten die ze niet langer dan een half jaar had volgehou den. Maar dat ze haar dagelijks brood ermee zou verdienen en dat ze tot de Nederlandse dres- suurtop zou gaan behoren, had ze nooit kunnen voorzien. „Misschien ben ik juist door te genslagen zo van paarden gaan houden. Ieder ander kind zou toch, nadat ze een hoef van een paard in het gezicht heeft gekre gen, toch eerder denken aan stoppen dan doorgaan. Dat overkwam me toen ik een week paardreed. Drie keer ben ik aan mijn gezicht geopereerd en ik had gedacht nooit meer zonder schaamte naar buiten te kunnen gaan. Ik zag er niet uit. Toch heb ik veel op mijn ouders ingepraat om Brigitte niet te verkopen. Aan een nieuwe sport dacht ik niet. Ja, de plastisch chirurg heeft goed werk verricht." Leida Strijk (26) zal zeker met Don Graphit, een vijfjarige hengst van het stamboek Olden- bux-g, meedoen aan Indoor Zee land in Goes in het weekeinde van 3 tot 5 januai-i. „Ik kom met Don Graphit uit in de Z-klasse dressuur en ik weet nog niet met welk paard ik in de internatio nale rubi-ieken uitkom." De amazone uit Halsteren heeft een vechtersmentaliteit. Zon der die eigenschap zou Ze zich waax-schijnlijk louter nog op haar werkzaamheden in dres- suurstal de Mère in Halsteren hebben toegelegd. „Ik hou ook van clinics en trainingen geven, verantwoordelijk zijn voor de verzorging van de paarden (70 momenteel) en van meedenken met de grote baas van deze ma nege, meneer Bolluit. Maar mis schien ben ik juist door hem nog wel een wedstrijdsportster. Hij is een van de weinige mensen die mij kan motiveren als ik in de put zit om toch weer te gaan trainen." Wereldtopper Vier jaar geleden stond ze plots volop in de belangstelling. Lei da Strijk was een rijzende ster, die met Wempe bij het NK dres suur derde van Nederland werd. Twee weken later behoorde ze bij het CHIO in Aken met de merrie tot de beste vier van Ne derland, waardoor ze mee mocht doen aan het Europese kampioenschap. Tegelijkertijd werd ze met Bollvorm Ceylon in de lichte toer nationaal kampi oen en won ze dezelfde discipli ne in Aken. „Dat was de door braak. Het ging razendsnel. Iedereen in mijn omgeving zei dat het te snel ging. Als ik nu te rugkijk, hebben ze misschien gelijk gehad. Als ik de ring inga, kan ik bluffen, kan ik meer dan •tijdens trainingen. Dat pres teerde ik toen ook. Het zal wel een goede wedstrijdmentaliteit zijn." Niemand kon haar enthousias me temperen. Waarom zou ze zich ook zorgen maken om de toekomst? Alles verliep toch moeiteloos. In korte tijd was Leida Strijk een international met Anky van Grunsven, Tineke Bartels. Sven Rothenberger en Ellen Bontje als haar concur renten. „Maar dan merkje datje net in dat wereldje komt kijken. Het is een heel grote stap van de subtop naar de echte top. Alles moet meezitten en dat zat het na verloop van tijd niet echt meer." Toch bleef het het geluk haar nog toelachen. Achter Wempe en Ceylon wachtten enkele ta lentvolle paarden geduldig tot dat zij klaar waren voor het gro te werk. „Maar er moest ook geld in het laatje komen. Twee T Leida Strijk met Don Graphit: dit is een van mijn toekomstpaarden. jaar geleden werd daarom Boll vorm Gambler verkocht, een 7- jarig, talentrijk paard. Drie da gen later kreeg Boll voi-m Ceylon van het ene op het andere mo ment koliek. Binnen tien minu- foto Dirk-Jan Gjeltema ten was hij dood. Ik stond erbij. Het was vreselijk. Nog nooit eerder had hij koliek gehad. Ceylon was mijn favoriete paard. Ik had hem zelf uitgeko zen, opgeleid. Hij was wakker en heel fit. Ineens weet je dan weer hoe hard de realiteit kan zijn. Even daarna werd ook nog een ander paard ziek. Vanaf dat moment zijn we heel hard aan het werk gegaan om nieuwe paarden op te leiden." Het werd stiller rond Leida Strijk. De wetenschap dat ze over veel talent beschikt - an ders zou ze zich als broekj e nooit tussen de gevestigde namen hebben kunnen dringen - bleek soms een wankele basis. „Ik heb moeilijke tijden doorgemaakt. Vooral toen de jury vond dat Wempe een vreemde loop had. Daarover zijn we vaak in dis cussie getreden. Ik kan vinden wat ik wil en collega's kunnen het ook eens zijn dat Wempe een goede uitstraling heeft, maar als de juiy haar kwaliteiten af keurt, ben je nergens." In sneltreinvaart gingen die be vindingen ook de internationale paardensportwereld rond. De amazone stond machteloos. „Ik ben nu zover da t ik besef dat het een vergeefse strijd is. Ik zal Wempe los moeten laten, want anders bevlek ik ook mijn eigen naam en word je als lastpost be stempeld." Haar incasseringsvermogen werd op de proef gesteld. Ze reed in die periode met een brommer tegen een auto en brak haar knieschijf. „Daarmee heb ik een half jaar gelopen. Ik heb toen weieens chagrijnig rondge lopen, niet lang hoor, want ik ben nogal vrolijk van aard. Ik zei een keer tegen meneer Bol luit, dadelijk ben ik oma en heb ik nog niets bereikt. Hij heeft me weer fanatiek gemaakt. Vanuit mezelf ben ik wel een gedreven persoon, maar soms heb je even een duw van iemand nodig en gaat het weer de goede kant op Voorzichtiger Ze durft niet aan internationale successen te denken, al weet ze dat ze gevoel voor dressuur heeft. Tegenslagen hebben haar voorzichtiger gemaakt. „Soms geef ik hier training aan zeer ge talenteerde jonge ruiters en amazones. Daar ga ik helemaal in opIn Annemiek van de Vorm de dochter van de partner van mijn baas, zie ik mezelf terug. Ze fietst twee uur per dag van huis naar school, daarna komt ze naar hier toe om te trainen. Dat doet ze zeven dagen per week en ze heeft nooit een slecht humeur. Met training geven en andere paardenzaken kan ik ook gelukkig worden." Toch is de wedstrijdsport eerste keus. Ze voelt zich nog te veel gegrepen door de competitie en door Lucien Roelandt GOES - De naam Ron Thiry is een begrip in hippisch Neder land. Niet als ruiter, maar als algemeen secretaris van de Stichting Concoursen Hippi- que Weelruiters, organisator van Indoor Zeeland. Een sport evenement dat ooit begon als een landelijk concoursje, maar inmiddels is uitgegroeid tot het grootste hippische evenement van Nederland. Maar ook kwa litatief klimt Zeelands grootste sportevenement, dat van 27 de cember tot en met 11 januari in de Zeelandhallen in Goes wordt gehouden, langzaam maar zeker naar de top. Om zo ver te komen, is kennis van zaken nodig. En om daar te blijven ook. Overleven in die paardensportmarkt valt op dit moment niet mee. Er zijn con coursen in overvloed. De top ruiters hebben de wedstrijden voor het uitzoeken. Achter de schermen is er dan ook hard ge werkt om Indoor Zeeland aan trekkelijk te maken. En met succes. Thiry, één van de drij vende krachten achter Indoor Zeeland, is er maar wat trots op dat bijna de complete Neder landse springtop de tenten bij de Ganzestad opslaat. „Met uitzondering van Jos Lansink, Jan Tops en Piet Ray- makers hebben we de complete top in huis. Met Emile Hendrix, Eric van der Vleuten, Rob Ehrens, Wout-Jan van der Schans, Ben Schroder, om maar enkele namen van de startlijst te noemen, heb je een prima uithangbord. En er komen ook nog heel wat bui tenlanders aan de start. Wat springen betreft hebben we in middels de CSI status bereikt." „Geloof me maar als ik zeg dat we nog steeds in een groeifase zitten. Ik ben er vast van over tuigd dat het achttiende Indoor Zeeland beter wordt dan ooit. Moet ook, want ook in.de sport betekent stilstand achteruit gang." Ron Thiry, die aan zijn eerste lüstrum als bestuurslid toe is, kwam naar eigen zeggen bij toeval in het bestuur. Maar zo toevallig blijkt die toetreding toch ook weer niet te zijnThiry vertoefde zelf regelmatig op een paardenrug, dochter Deni- se reed nationaal dressuur en vanaf het begin volgde hij de ontwikkelingen van Indoor Zeeland op de voet. Bovendien ondersteunt zijn bedrijf al ja ren het evenement als sponsor. Het zal dan ook niemand ver wonderen dat met de komst van Thiry de dressuur wat uit drukkelijker in de schijnwer pers werd geplaatst. „Och, ik geef onmiddelijk toe, de dres suur is een van mijn stokpaard jes. Maar dat heeft hier niets mee te maken. Indoor Zeeland is al lang geen 'speeltje' meer, waar een eenling het program ma samenstelt." „We zijn begonnen met Natio naal Z- en ZZ-licht en zwaar", vertelt Thiiy. „Sinds twee jaar hebben we de CDA-status, vandaar ook dat ook de Grand Prix en Kür op muziek op het programma staan, met deelna me uit Duitsland. België en En geland. Leida Strijk. Jeanette Haazen en de net over de Belgi sche grens wonende Canadese Penny Zavitz zijn daar de trek pleisters. En ook de komst van de nationale Young Riders- en juniorenselectie is voor ons een bewijs dat er een duidelijke be hoefte bestaat aan dressuur- wedstrijden van het niveau zo als dat in de Zeelandhallen." „Indoor Zeeland is niet een evenement dat alleen aantrek kelijk is voor de beoefenaars, maar ook voor de liefhebbers op de tribune", zegt Thiry. „Maar ons programma bestaat niet alleen uit topsport, het wordt afgewisseld met vele shows met daarnaast een ont spanningscentrum in de vorm van een strodorp, waar het aangenaam verpozen is en waar je een hapje en drankje kan nuttigen." „Zo zijn de clinics van Tineke Bartels, Bert Romp en IJsbrand Chardon, die respectievelijk de dressuur, het springen en het mennen zullen demonstreren, een primeur voor Nederland. Verder stellen we nog alles in het werk om Gert van Olst naar Goes te krijgen. Een bekend heid op het gebied van zadel maken voor jonge paarden Hoe ziet Ron Thiiy de toekomst van Indoor Zeeland? „De for mule die we nu hanteren moe ten we vasthouden. Indoor Zeeland wordt gedragen dooi de hele regio, dat kun je merken aan de medewerking die je overal ontvangt. geniet telkens weer van het mo ment dat ze de ring binnenrijdt. „Ik wil meer in de dressuur. Ik geloof er echt in dat als je iets wilt, je dat ook kan bereiken. Het is nogal een Amerikaanse uitspraak, maar bij mij is ook niet alles vanzelf gegaan. Ik werk hard, ik geniet en ik blijf wensen houden, zonder harde uitspraken te doen. De paarden sport laat dat niet toe. Je moet namelijk ook geluk hebben." Indoor Zeeland is een geschikt moment om de jongere paarden op het grote werk voor te berei den. „In Goes is een internatio nale sfeer. Het is een leuk evene ment. Jonge paarden kunnen wennen aan de drukte. Voor Don Graphit is het een belang rijk leermoment. Hij houdt wel van een showtje. maar hij heeft een eigenaardigheid. Télkens als hij de klik van een fototoe stel hoort, werpt hij zijn hoofd in zijn nek. Maak je honderd fo to's van hem, dan doet hij dat honderd keer. Ik moet nog iets bedenken om dat af te leren, want het is toch een vreemde af wijking voor een dressuur-1 s paard." Verdiende zege Leo van Hemert in biljarttoernooi van onze sportredactie CLINGE - Leo Van Hemert van de biljartvereniging Hof van Eede uit Eede is gisteren win naar geworden van de eerste Grote Prijs De Troubadour. Voor dit toernooi in de spelsoort libre (handicap) hadden 37 deelnemers ingeschreven, de beste acht streden tijdens het weekeinde om de toernooizege. Die ging overtuigend naar de biljarter van de West-Zeeuws- Vlaamse vereniging. Van He mert bleef in de driedaagse eindstrijd ongeslagen. De nummers twee en drie op het podium hadden een achter stand van zes punten op de win naar. Naast Van Hemert was Jan den Hamer van Dow de enige die ook een paar prijzen op zak stak: in de zevende ronde bracht de Dow-speler de kortste partij van het toernooi op zijn naam. In die partij - tegen Rinus de Bree van Den Ouden Arend - liet Den Hamer ook de hoogste toer- nooiserie noteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 36