Ploeg Luctor verpulvert record Ten Cate wil na winterstop naar Vitesse PZC Melanie Bos kondigt afscheid aan Marco Dieleman beste snelschaker Veere wacht op ja-woord Van Ham Derde zege op rij vrouwen Vlissingen iiwdifincyiiiïi) sport Middelburgers zwemmen in twaalf uur 66 kilometer uitslagen Cool zeg, die koude zone onderin... maandag 23 december 1996 sbw door Aector Doorns TERNEUZEN - Zwemster Me lanie Bos ziet zich vrijwel zeker genoodzaakt te stoppen met de wedstrijdsport. De 21-jarige Heao-studente uit Vlissingen geeft zichzelf nog tien procent kans dat ze nog terugkeert in de zwemsport. Bos worstelt al lang met een chronische blessure aan het el lebooggewricht. „Het is een botvergroeiing aan mijn lin kerelleboog. Ik heb verschil- lende onderzoeken in het Di jk- zigtziekenhuis van Rotterdam ondergaan. Het gaat met pie ken en dalen, maar doktoren hebben me verzekerd dat top sport voor mij uit den boze is. Dan raken mijn spieren over belast." Melanie Bos vindt dat de bege leiding van de bond heeft ge faald, „Mijn lichaam kon het niet aan. Ik moest in de voorbe reiding op de Europese kampi oenschappen in Sheffield de trainingsarbeid opvoeren van drie uur per week naar vier urn- per dag. Die omschakeling was te groot. De spieren geraakten overbelast. De begeleiding deed echter niets. Het Vlissingse talent was ja renlang de beste zwemster van Zeeland. Ze kon zich ook goed meten met de nationale top. Toch heeft ze het gevoel dat ze niet alles bereikt heeft. „Ik heb best leuke prestaties geleverd, maar er heeft meer ingezeten. Het valt me moeilijk om nu al terug te blikken, maar mijn hoogtepunt vind ik nog altijd het Zeeuws record van 57.8 op de 100 meter vrije slag, dat ik tijdens de Zeeuwse kam pioenschappen in Goes heb ge zwommen. Ook de vierde plaats met de nationale A-es tafetteploeg tijdens de EK in Sheffield was mooi", verzeker de Melanie Bos zaterdag aan de rand van het zwembad De Honte in Terneuzen, waar ze als coach van Luctor bij de Kerstzwemmarathon fungeer- de.De studente in management economie en recht vertrekt in februari voor een stage van een half jaar naar Canada. Daarna maakt ze haar besluit defini tief bekend. Het recreatief zwemmen ziet ze niet zitten. „Je mist dan de druk om te moeten presteren. Dat is niets voor mij. Of ik ga door, öf ik stop er helemaal mee", zegt Melanie Bos zelf verzekerd. loor Aector Dooms [ERNEUZEN - De zwemploeg :an Luctor won zaterdag in Ter- leuzen met groot machtsver- oon de negende Kerstzwem- narathon. Het Middelburgse leam van coach Melanie Bos terpulverde met zesenzestig ki- ometer over de twaalf uur du rende estafette alle bestaande records. Ook Scheldestroom ;erbeterde met 1.300 meter het oude record (63.150 meter), dat de ploeg uit Breskens tot zater dag samen met De Schelde in handen had. Luctor boekte zijn eerste zege in de Kerstmarathon, maar het was dan ook meteen goed raak. Onder aanvoering van Rudolf Holswilder, Arjen van Oord en lasper van Bochove verzwakte de Middelburgse ploeg geen mo ment. De gangmakers trokken Frans Vermeulen, Sjoerd Bras ser, Kikki Myhrbro, Viola Tolle- laar en Rob Vermeulen in hun ipoormee. Melanie Bos vreesde even voor een inzinking, maar na de scher pe opening - 5.800 meter na een urn* wedstrijd - werd er met gro te regelmaat gezwommen. Met nog vier uur wedstrijd te gaan, durfde de winnende coach geen voorspelling te doen. „Ik ben er nog niet helemaal gerust op. We hebben een goed team. Het zijn net geen toppers, maar ze doen het uitstekend", meende de 21- arige Vlissingse, die zelf één teer aan de zwemmarathon meedeed. Als er even onder de 5.400 meter werd gedoken, werd de mindere beurt in het volgende uur ge woon weer rechtgetrokken met een afstand van 5.500 meter. Het was Scheldestroom dat voor de meeste tegenstand zorgde, maar het tempo van Luctor lag net iets te hoog voor de winnaar van vorig jaar. Rond vier uur zaterdagmorgen had coach Frans Verplanke van Scheldestroom al gezien dat de kloof niet meer te overbruggen viel. „Deachtei-standistegroot. Dit halen we niet meer in. Een inzinking van Luctor lijkt me hoogst onwaarschijnlijk", zei Verplanke, die graag voor de tweede achtereenvolgende keel de marathon wilde winnen. Tot zijn spijt kreeg hij gelijk. Wan neer Scheldestroom eens wat meer meters maakte dan Luctor, dan werd dat meteen beant woord met een tempoversnel ling van de latere winnaar. De overige teams hadden in de concurrentiestrijd al veel eerder moeten afhaken. De organise rende zwemvereniging De Schelde stelde enigszins teleur met een zevende plaats. „Maar volgend jaar kan het weer alle maal anders zijn", concludeerde Jacques van der Hooft. De zwemtrainer van De Schelde moest zelf ook nog even aan de bak, omdat het team even niet compleet was. De zwemmarathon was er ook voor de gevorderde teams en de recreanten. Bij de gevorderden stak Piranha's SWEM met kop De ploeg van Luctor gaf de tegenstanders in de Kerstzwemmarathon geen enkele kans. Links gehurkt coach Melanie Bos. foto Peter Nicolai en schouders boven de rest uit. De afstand van 61.150 meter zou bij de wedstrijdteams zelfs goed geweest zijn voor de derde plaats. Wellicht valt voor de or ganisatie te overwegen om deze geoefende zwemploeg volgend jaar in de jubileumuitgave in de wedstrijdcategorie te laten starten. Bij de recreanten ging de eerste plaats naar de Water buffels. Tot in de kleine uurtjes mocht de zwemmarathon zich verheugen in een goede belangstelling. De kantine deed goede zaken. Vaste bezoekers lieten het bier goed smaken en de kroketten waren niet aan te slepen. De meer re creatieve zwemmers en zwem sters lieten zich verleiden tot een dansje op de disco-muziek. Voor de Belgische debutant Ju les („mijn achternaam zeg ik lie ver niet") was het een beetje te veel van het goede. „Ik vind het een prachtig evenement. Ik snap ook niet dat de Euroregio-tele visie er niet is. We staan als de butant op een derde plaats. Mooi toch, maar van de muziek word ik gek", vertelde de 56-ja- rige Belg tij dens een korte pauze in de kantine. De gymzaal was traditiege trouw goed gevuld met deelne mers die trachten hun x-ust te vinden. Maar slapen was ervoor de meesten niet bijNa het einde van de zwemmarathon zochten de deelnemers, de organisato- ren en de tachtig vrijwilligers snel hun bed op. „Het evene ment heeft zijn bestaansi-echt bewezen. Volgend jaar hebben we een jubileum. Dan gaan wë iets extra's doen", blikte Schel- de-voorzitter Piet Acke alvast vooruit. Huidige trainer Beenhakker aast op positie technisch directeur van onze verslaggever Piet Qcks ROTTERDAM - Henk ten Cate wil tussentijds opstappen bij Sparta om na de winterstop in dienst te treden bij Vitesse. De trainer van Spai*ta, die ook in de belangstelling staat van NAC, heeft al te kennen gegeven aan het eind van het seizoeix het Kasteel te zullen verlaten. De opzet van Vitesse is om Ten Cate de huidige trainer Leo Beenhakker tussentijds op te volgen. Deze heeft te kennen ge geven per 1 januari als tech nisch directeur bij Vitesse te willen doorgaan. Gistei-en na het 1-1 gelijkspel bij Volendam zei de oud-bondscoach zelfs al voor tachtig procent zeker te zijn, dat hij na de winsterstop niet meer op het veld zal staan. Volgens Beenhakker zou Ten Cate zelfs vandaag al een beslis sing nemen. Spaida wil Ten Cate evenwel niet niet zo maar laten vertrek ken. Peter van der Burg wil niet van een voortijdig vertrek we ten. „Tenzij," zegt Spai-ta's voorzitter, „er een idioot hoog bedrag tegenover zou staan. Maar dit is niet ons standpunt. Ik vind dat Ten Cate moet blij ven. Hij heeft een tweejarig con tract en dat moet hij uitdienen. Eerlijk gezegd ben ik een beetje boos over de gang van zaken. Als hij tussentijds naar een an dere club vertrekt, zou dat alleen maar onrust in de spe lersgroep tot gevolg hebben. Bovendien zet hij ons voor het blok. Dat is voor ons onaccepta bel." Op de hoogte Peter van der Burg heeft nog geen contact met Vitesse gehad over de mogelijkheid van een af koopsom. „Ik heb Theo Aalbers hierover nog niet gesproken." De voorzitter van Vitesse is trouwens wel op de hoogte van Sparta's verlangde afkoopsom, van onze verslaggever Peter van den Belt ZIERIKZEE - Deze week be slist Maurice van Ham voor welke vereniging hij de rest van het seizoen wil voetbal len. Wordt het zaterdag hoofdklasser Veere of toch die andere amateurclub, waarvan hij de naam niet prijs wil geven (vermoedelijk Zwarte Schapen)? „Donder dag neem ik een beslissing", aldus de dertigjarige speler. Sinds zij n tenxgkeer uit Grie- kenland heeft Van Ham ge probeerd om bij een Neder landseprofclub aandeslagte komen. Hij trainde op proef bij AZ en RBC, maar deze clubs boden hem geen con tract aan. Van Ham: „AZ nam mij niet serieus. Die lie ten me alleen maar linksbui ten spelen, terwijl dat niet mijn favoriete plaats is. Ik speel het liefst kort. achter de spitsen of centraal op het middenveld. Bij RBC was trainer Jan Poortvliet tevre den over mij. Maar door het wegvallen van de inkomsten van Sport7, was er geen geld meer." Van Ham, die eerder uit kwam voor AZ en Beveren, verhuist per 1 januari van Culemborg naar Zierikzee. Het afgelopen half jaar hield hij zelf zijn conditie op peil. Bovendien speelde hij zaal voetbal voor Hyundai/Kabelkrant in Den Helder. „De kans dat ik voor Veere kies, is redelijk groot." Trainer Ron Schiier van Vee re denkt dat Vaxx Ham uitste kend in zijn elftal zou passen. Een plaatsje achter spits Ad Gladdines lijkt Schrier de beste positie. „Maar ik wil hem eerst een paar keer zien trainen. Pas dan kan ik be oordelen wat de beste plaats voor hem is. Hij is sowieso een speler die anderen beter laat voetballen. Zo iemand kunnen we momenteel wel geblonken." De overschrijving van de 19- jarige Micha Radowjevski van het Belgische Kapellen naar Veere is zo goed als rond. Radowjevski, die eerder speelde in de jeugd van Vlis singen en Goes, is rechtsbui ten. Hij moet bij Veere de concurrentiestrijd aangaan met Erwin de Nijs. die vier ton zou bedi-agen. Vites se zou bereid zijn Sparta finan cieel tegemoet te komen, maar Masters-zege Erwin Groen van onze sportredactie LELYSTAD - Bowler Erwin Groen uit Goes heeft gisteren de 'Flevoland Open', een A-toer nooi dat deel uitmaakt van het Dutch Masters Circuit, gewon nen. Groen speelde in totaal vijf ronden van vijf games en was in de slotfinale te sterk voor de Belg Rick Clerckx. Het was Groen's eerste Masters-zege van dit seizoen. Vrijdag begon Groen in Lely stad aan de voorronde. Nadat hij de kwartfinales had bereikt, slaagde Groen er in de halve fi nales te bei-eiken. In de halve eindstrijd ging het tussen een viertal bowlers (de Duitser Hol- ger Ohlrogge, de Deense Jette Hjelm, de Belg Rick Clerckx en Erwin Groen), Groen versloeg Ohlrogge en trof Clerckx in de finale. In september streden beide bowlers ook al tegen el kaar in een finale. Toen was de eindzege van de vorige editie van het Dutch Masters Circuit de inzet. Ook toen was Groen te sterk voor de Belg. Door de overwinning die Groen gisteren behaalde, rukt hij in het tussen- klassement van het huidige Masters-circuit op naar de top drie. Bij de vrouwen zegevierde gis teren de Deense Gammelgaard met een score van 833 punten. Tweede werd landgenote Hjelm met 803 punten en op de derde plaats eindigde de Nederlandse Pascoal (794). heeft enige bedenkingen tegen de hoogte van het verlangde be drag. Volgens Aalbers is het onzin dat Ten Cate vandaag al tot een be slissing zou komen en dat het voor tachtig procent vaststaat dat hij het wordt. „Ten Cate is één van de drie kandidaten," al dus de voorzitter van Vitesse. Een andere mogelijkheid is, dat Wim Rijsbergen tussentijds van NAC naar Vitesse overstapt, waarna Ten Cate volgend sei zoen in dienst zou treden van de Bredase club. Wim Jansen Ook heeft Vitesse nog contact gehad met Wim Jansen die, in dien hij aan het eind van dit jaar uit Japan terugkeert, mogelijk de vervanger van Leo Beenhak ker zou kunnen worden. Wim Jansen heeft evenwel laten doorschemeren nog een jaar in door Paul van Dijke KOUDEKERKE - Marco Dieleman van de schaakclub Souburg is zaterdag in Koude- kerke winnaar geworden van het kerst schaaktoernooi. De Zeeuwse rapidkampi- oen bleef gedurende zeven ronden ongesla gen en eindigde met een vol punt voor sprong op vijf spelers. Bij aanvang van het toernooi werd één mi nuut stilte'gehouden ter nagedachtenis aan de vrijdag overleden Arend Vijfhuizen, pen ningmeester van de schaakclub Vlissingen en een bekende persoonlijkheid in de Zeeuwse schaakwereld. Vervolgens werd gespeeld in een open groep met zeven ronden volgens het Zwitsers sys teem, en in diverse vierkampen met een lan gere bedenktijd. De open groep kende een interessant wedstrijdverloop. Favorieten als Marco Dieleman, Ger van Rij en Bert Hendrikse verspeelden in een vroeg stadi um halve en hele punten, waardoor na vier ronden Paul van Dijke alleen aan de leiding kwam, dank zij een zege op Ewoud van Hec- lce. De vijfde ronde bracht clubgenoten Van Dijke en Dieleman tegenover elkaar. Een eenvoudige overwinning van Dieleman be tekende dat deze alleen de eerste plaats overnam. Ewoud van Hecke bleef in het spoor van de leider na een overwinning op Arjo Arendse. Doordat Dieleman in de daaropvolgende ronde afrekende met Van Cynthia Zaal van BC Vlissingen (12) bekroont een fast-break. foto Lex de Meester doorTom Joziasse VLISSINGEN - In de basket balcompetitie zijn de meeste teams al begonnen aan de kerst vakantie. De vrouwen van Vert- raco/Vlissingen kwamen zon dagmiddag nog wel in actie en sloten de eerste competitiehelft op een prima wijze af door de derde zege op rij te behalen. De formatie van coach Joop Elder- kamp verstevigde daardoor de vierde plaats in de eerste divisie vlak achter de top drie. De kloof met de overige teams is inmid dels gegroeid tot acht punten. De wedstrijd tegen Filtech Five begon in een hoog tempo. Beide teams wisselden veelvuldig van verdedigingssysteem, waardoor de aanvalsters in het begin moeilijk openingen konden vin den. Na tien minuten was de stand daardoor 10-9. Vervol gens wist BC Vlissingen enkele malen de bal te onderscheppen en via fast-breaks te scoren. Dit Waterpolo Vrouwen, eerste klasse district: PSV 2- DEZV 9-7. Mannen, eerste klasse district: Treffers 2-ZVD0'74 9-6; Ganze-Warande 37-6. Japan werkzaam te willen blij ven. Vooralsnog heeft Vitesse, waar Ten Cate zijn betaalde voetbal loopbaan als 18-jarige begon, zijn zinnen gezet op de in het Zwitserse Crans Montana va kantie vierende trainer van Sparta. Ten Cate, die anderhalf jaar in dienst is van Sparta, zegt op zijn beurt in Vitesse de club te zien, waar hij zijn ambities kwijt kan. GPD Zaalhandbal Mannen, tweede divisie: Hercules-EMM 17-20, HEC-Nutsspaarbank/Delta Sport 22-26, Hermes-Roda'71 16-25, Thrifty- /Aalsmeer 3-Fides/Westlandia 22-22, DWS-Snelwiek 15-19. Afdeling: Olym- pus-Treffers 8-8, WIK 2-GSC1 31-10. Vrouwen, tweede divisie: Internos- -EMM 21-19, PSV 2-HVM/Tachos 17-19, UVG 2-Fides/Westlandia 23-16, Hermes- -Groene Ster 15-10, EBHV-Stomp- wijk'92 14-14 Afdeling: Olympus 1-Snelwiek2 15-4, Olympus2-Orïon 10- 10, Vires el Celeritas-GSC 15-5. Junio ren: Saturnus-EMM 5-13. resulteerde in een 30-15-voor- sprong na zestien minuten. De rust van de aantrekkelijke eer ste helft brak aan bij 41-23. In het begin van de tweede helft bleef BC Vlissingen superieur en liep uit naar een maximale 51-25-voorsprong na vijf minu ten. Daarna daalde het spelpeil van de thuisploeg aanzienlijk en de Tilburgers konden via af standschoten en vrije worpen terugkomen tot 65-51. De slotminuten duurden erg lang, doordat beide teams erg veel onnodige overtredingen maakten, waardoor de goed lei dende scheidsrechters het spel steeds stil moesten leggen voor vrije worpen. De eindcijfers werden vastgelegd op 79-64. Scores BC Vlissingen: Nanon Doeland 16 punten. Cynthia Zaal 15, Linda van Eenennaam 11, Inge Vandewynckel 9, Da nielle Bollebakker 8, Iet je Boer- ma 7, Yolanda Joosse 7, Jennifer Tupanwaël 4, Linda Verhage 2. Atlas 6-0, Volharding 6-0. RPA: Sl'vogels 2-Tjoba 3 9-12, Ondo 2-Vent.Sport 3 13- 13, Swift 3-Z'westers 2 16-15. IA: St'vo- gels 3-TOP 28-20, Seolto-Swift 4 7-5.1B: Togo 2-Merwede 5 13-13, BI.Wit 2-Tjoba 411-13, Seolto 2-Albatros48-15.2A: Luc- tor3-Olympia 14-17, Animo 4-Tjoba513- 17 2B: Tjoba 6-Sch'vogels 2 17-14, G.Luck2-Ondo518-11, Luctor 2-DSO 2 9- 113A: BI.Wit3-Tjoba8 13-9, BKC 2-TOP4 9-7, Atlas 2-Seolto 3 18-4. 3B: Togo 3- Swift516-14, Atlas3-Tjoba 711-8.4A:St- 'vogels 5 Ondo 6 10-6, Zaamslag 3-Seol- to 4 10-10. 4B: Togo 5-Seolto 5 12-15, Olympia 3-BI.Wit4 8-12. 4C: Sch'vogels 4-Togo 4 6-19, SKNWK-Emergo 2 14-6 Junioren, A-jeugd. PA: HKC-Animo 18- 12. 1A: Merwede-Swïft 2 4-9. 1B: Tjoba- Seolto 10-5, Animo 2-Ondo 7-7. 2B: Bl- .Wit-Stormvogels 4-8, Z'westers-Volhar- ding 10-4. 3B: Sch'vogels-Zaamslag 13- Zaalvoetbal Zaalkorfbal Overgangsklasse A: KVS-Dalto 20-21, DVO-Swift 20-16, ODO M-De Meeuwen 23-25, N'kerk-Kios N 17-9. Stand: Dalto 5- 9, DVO 6-9, KVS 5-7, De Meeuwen 6-7, Swift 5-4, Kios N 6-4, Nieuwerkerk 5-2, ODO M 6-2. Eerste klasse G: Kinderdijk- Vitesse 13-13, Snel-ADO 11-22, Vr- 'schaar-GKV 22-27, Koag-Tjoba 7-12. Stand: ADO 6-10, Snel 6-8, Koag 6-7, Vi tesse B 6-7, Tjoba 6-6, GKV 6-6, Kinder dijk 6-4, Vr'schaar 6-0. Tweede klasse F: Animo-R'dam 25-8, ODO D-Zwijndrecht 18-16, De Bermen-Olympiek 10-8, Keep Fit-BI, Wit'51 13-6. Stand: Animo 6-11, Keep Fit 5-9, ODO D 6-6, R'dam 5-4, Olympiek 6-4, Zwijndrecht 6-4, BI.Wit'51 6-3, De Bermen 6-3. Tweede klasse G: Vent.Sport-De Kapellen 12-14, Tempo- Zuidwesters 15-12, Albatros-HKC 14-14. Stand: IJsselvogels 5-10, Albatros 6-7, HKC 6-7, De Kapellen 6-6, Tempo 6-6, Zuidwesters 6-4, Vent.Sport6-4,TOP5-2. Derde klasse M: Luctor-DVS'69 15-14, Togo-ACKC 9-10, RWA-Weidevogels 21- 11, Dijkvogels-Or.Nassau 22-11. Stand: RWA 6-10, Dijkvogels 6-7, Luctor 6-6, Or- .Nassau 6-6, DVS'69 6-6, AC C 6-5, Togo 6-4, Weidevogels 6-4. Derde klasse N: Olympia S-Sch'vogels 16-7, Merwede- Nio 11-15, Storrhvogels-Vios N 12-13. Stand: NIO 6-9, Merwede 6-8, Olympia S 6-8, Thor 5-5, Ondo M 5-4, Stormvogels 6-4, Scheldevogels 6-4, Vios N 6-4. Re serves. ROA: PKC 4-Swift 2 15-15. R2N: Animo 2-ODO M 3 19-19. R20: Vent S- port 2-Animo 3 13-13, Merwede 2-Tjoba 2 9-13. Afdeling. St.B: BI.Wit-DSO 8-18, G.Luck-Volharding 15-12, BKC-AII Ready 16-10, Atlas-Zaamslag 7-12. Stand: Good Luck 7-14, BKC 6-8, DSO 6-8, Zaamslag 7-8, Bl.Wit 6-6, All Ready 6-6, Regio Walcheren. Tweede klasse: Jong Ambon-Schinkel Ass. 4-1, Arnemuiden- -Sport Profile 7-2, Sinar-Tympaan 5-4, Ontop-Westkapelle 6-3, Dauwendae- le-EPZ 15-4. Rayon Vlissingen. Vierde klasse A: Schinkel Ass. B-VZV 5-5, Tympaan B-Valkenisse 2-7, Pechiney-PKCZ 2-8, DVV-Centraal 10-2. Vierde klasse B: Vlissingen-Van üus B 3-2, EPZ B-Hoechst Boys 4-3, Deltan-Uiterton 2- 2, Schinkel Ass, C-Prov. Zeel. 4-2, West- kapelle B-BVV 5-4. Vijfde klasse: VAW C-Twaalf 2-3, Uiterton C-PGV 2-5, Uiter ton B-VZV B 3-1EPZ C-DVV B 1-4. Rayon Middelburg. Recreatieklasse: Sranang-Eiland Boys 1-3, Aldegonde- -Dauwendaele I 2-4, Schoonen Elek- tro-Paardekracht2-9, EPZ-FC Dorst 4-1. Zwemmen Terneuzen. Kerstzwemmarathon. Wed strijdcategorie. 1. Luctor et Emergo, de twaalf uin* estafette in een recordafstand van 66.000 meter, 2. Scheldestroom A, 64.450 m, 3, Scheldestroom B, 59.000 m, 4. O.S.C. Speedoteam, 58.150 m, 5. Z.C. Koewacht, 57.750 m 6. Scheldestroom C, 54.750 m, 7. Schelde, 54.150 m, 8. Luctor et Emergo B 53.750 m, 9. Z.V. De Storm vogel, 50,100 m, 10. Onderdak, 45.500 m. Gevorderden: 1. Piranha's SWEM, 61.150 m, 2. Schelde Balletjes-team, 56.500 m, 3. Temse Schelde zwemmers, 56.250 m,4. De Bevelanders, 53.700 m, 5. De Braakman senioren, 53.250 m. Recre anten; 1. De Waterbuffels, 44.600 m, 2. Masters SWEM, 42.950 m, 3. Anne Belle. 41.450 m. Jeugd (vier uur): 1. Z.C. Koe wacht; 2. De Schelde. Marco Dieleman was de beste snelschaker op het Kersttoernooi te Koudekerke. foto Lex de Meester (Advertentie) Hecke, kon hij in de laatste ronde volstaan met remise. Tegenstander Bert Henderikse moest winnen om gelijk met Dieleman te komen en het toernooi te winnen, maar hij kon met zwart geen vuist maken waardoor de partij inderdaad remise werd. Dieleman eindigde hierdoor ongeslagen als eerste, een vol punt voor op Van Hecke, Van Rooijen, Henderikse, Van Gemert en Arend- se. Voor Dieleman was het kersttoernooi na het Zeeuws rapid- en snelschaakkampioen schap het derde grote toernooi dat hij dit jaar op zijn naam schreef. In de snelschaak finale, die gehouden werd tussen de win naars van de diverse vierkampen, wist Christiaan Cevaal van de schaakclub Vlis singen beslag te leggen op de eerste plaats. je wilt het lekkerste bak- resultaat. Oók dat het vet lang meegaat en schoon blijft. Dat het schoonmaken een fluitje van een cent is Wie alles wil komt bij Inventum terecht. Veilig en vertrouwd, de kwali teit is spreekwoordelijk. Slim ook, want deze friteuse houdt helemaal onderin een laagje vloeibaar vet net beneden de 100°C; bakrestjes verbranden niet, dus ook geen luchtjes. Veilig. Vertrouwd en Sum als geen Ander Mei voor informatie (0318)342222

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 19