Animo te goed voor tweede klasse PZC Sterk begin kan Swift niet helpen Kloetinge verdedigt titel in Goes sport 18 Talentvolle Souburgse korfbalploeg is hard toe aan serieuze tegenstanders uitslagen Zeeuwse korfbalteams presteren wisselvallig Jan Timman loopt uit u maandag 23 december 1996 Hockey van onze verslaggever Richard Thannhauser VLISSINGEN - Tergend lang zaam tikken de seconden weg op het scorebord in sporthal Bas- kensburg. De korfbalwedstrijd Animo-Rotterdam, al na enkele minuten een gelopen koers, kruipt naar het einde. Terwijl toeschouwers keuvelen over het menu, dat op Eerste Kerstdag dient te worden verorberd, mikt Robin Wisse de bal nog maar eens door de korf. Uiteindelijk wint Animo met 25-8, waarna het plukje aanhangers de gezel lige babbel besluit voort te zet ten in de kantine. Nee. de wandeltocht van Animo in de zwakke tweede klasse, is het aanzien nauwelijks waard. Animo heeft de kwaliteiten voor minimaal een plaats in de mid denmoot van de eerste klasse. Maar dat niveau werd vorig jaar onnodig prijsgegeven. Dat be seft ook Leonard Debbaut, de kapitein van het Souburgse vlaggenschip. „Vorig jaar had den we natuurlijk pech. Zelf raakte ik al na twee wedstrijden geblesseerd, waardoor ik de rest van het zaalseizoen miste. Aan de andere kant moet ik zeggen dat er in het afgelopen seizoen teveel fout zat. De vakken wa ren niet in balans, de inzet op de training was onvoldoende en de spelers spraken te weinig met elkaar over korfbal. Nederlagen werden te gemakkelijk geac cepteerd." Even heeft Leonard Debbaut op het punt gestaan te stoppen met korfbal. Maar dat moment ligt al weer ver achter hem. „Het plezier is terug. De ploeg is be hoorlijk verjongd, we spelen en trainen scherper en hebben als doel gesteld om in elke zaalwed strijd minstens twintig punten te maken. Totnutoe is dat één keer niet gelukt." Geconcentreerd Dat was tegen Keep Fit, dat in Vlissingen een punt pakte (15- 15). De ploeg uit Roosendaal kan als enige in het spoor blijven van Animo. Rotterdam, dat tot zaterdag slechts twee verlies- punten meer had dan Animo, was in theorie een lastige tegen stander. De praktijk bewees al snel het tegendeel, want voor dat de Zuid-Hollanders besef ten dat het duel al een eindje was gevorderd, leidde de thuis- door Jan Roovers BENNEKOM - Swift speelt dit seizoen een bijrol in de over gangsklasse van het zaalkorf bal. De ploeg zal, na de 20-16- nederlaag die het zaterdag leed in Bennekom tegen DVO, pun ten moeten pakken tegen de staartploegen om lijfsbehoud veilig te stellen. Na een veelbelovende start leid de Swi ftmet5-2.De opdrachten werden goed uitgevoerd en ver dedigend zat het dicht. Alle re den dus voor gematigd optimis me. Dat werd getemperd toen DVO, met in het achterhoofd nog de viering van het 50-jarig bestaan, serieus aan achtervol gen ging denken. Het werd meer dan dat. 7-5. En de 9-7 voor de door Jan Roovers VLISSINGEN - Met uitzonde ring van Animo - en in mindere mate Tjoba - spelen de Zeeuwse korfbalploegen te wisselvallig om in de landelijke competitie echt mee te doen. Uit de zesde ronde kwamen Animo, Tjoba en Luctor als winnaars tevoor schijn, Swift, Zuidwesters, To go en Stormvogels verloren. Eerste klasse, Koag-Tjoba 7-12: Een wedstrijd met twee gezich ten. Na de eerste helft leidde de thuisploeg met 7-4. Maar in de tweede helft bleef Koag geheel zonder score. In zaalkorfbal waarschijnlijk nog nooit ver toond. Coach Han Verbeke vond echter nog belangrijker dat zijn .ploeg door de overwinning weer naar boven kan kijken. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Koag speelde een tactisch spelletje waar de bezoekers de hele eerste helft geen antwoord op hadden en 7-4 was dan ook niet bepaald geruststellend. Na de pauze had Tjoba in zijn verdediging de juiste tactiek ge vonden om de tegenstander te bestrijden en de angel uit de aanval van KOAG te halen. Dat resulteerde allereerst in de aan sluiting bij 7-7. Daarna dwong Tjoba met iets meer pressie ook de overwinning af. Scores Tjoba' Jolanda Kole 4, Anita Valstar 2, Wilko Fokke 2, Wilfred van de Meer 2, Jacqueli ne Cornelisse en Mark de Schip per. Zege Kasparov in Gran Canaria LAS PALMAS - Gari Kasparov heeft het sterk bezette schaak toernooi op Gran Canaria gewonnen. De Rus, wereldkam pioen van zijn eigen prof- schaakassociatie (PCA), had za terdag aan een remise tegen de Indiër Viswanathan Anand ge noeg voor de eindzege. Kasparov speelde in de laatste partij met zwart. Na 33 zetten besloten beide grootmeesters het punt te delen. Anand moest winnen om gelijk te komen maar bereikte hoegenaamd niets tegen de Siciliaanse verde diging van zijn opponent. Kas parov behield in de eindrang schikking van het evenement, met. de zes beste schakers van dit moment, vrij gemakkelijk zijn punt voorsprong op Anand. De andere concurrenten waren al uitgeschakeld voor de zege. EFE club al met 8-0. Op die stand viel niets af te dingen, want Animo opende fanatiek en geconcen treerd. In het aanvalsvak werd veel bewogen, hetgeen funest was voor de trage Rotterdamse defensie. Ook verdedigend zat het aanvankelijk goed in elkaar bij Animo, dat Rotterdam ook nog eens de eenvoudigste door loop-ballen zag missen. Na ruim 22 minuten werkte Rotterdam de nul weg: 8-1. De fase van lamlendigheid was bij Animo toen al begonnen. De scherpte was even weg. Af en toe werd te snel gekozen voor het schot en ook de passing werd slordiger. De gasten misten de kwaliteit om echt te profiteren en mochten halverwege blij zijn dat de schade niet hoger was op gelopen dan 12-1. In de tweede helft duui-de het even voordat Animo de draad weer oppakte. Rotterdam mocht zelfs even vrolijk mee scoren, waardoor het verschil iets kleiner werd: 15-6. Daarna hervond Animo zich en kwamen beide schutters, Chaim Koole en Robin Wisse, weer in het ritme van voor de pauze. Het duo, dat bijna de complete productie verzorgde, maakte er een wed strijd van wie het grootste aan deel in de score zou hebben. Zaterdag won Wisse deze twee strijd. Hij trof elf keer doel, Chaïm Koole bleef steken op ne gen. Het geeft wel aan dat het spel van Animo is afgestemd op de twee talentvolle spelers. De wouwen, maar ook de twee er varen vakleiders (Debbaut en Baas), spelen dienend. Hèt streven „In deze rol ben ik op mijn best", zei Debbaut, die een paar jaar geleden met Swift in de hoofd klasse speelde. Swift, de Mid delburgse rivaal van Animo, is als overgangsklasse!- de num mer één van Zeeland. Een posi tie, waaraan Animo in de toe komst wil gaan knagen. „Dat moet altijd hèt streven zijn", zegt Debbaut. Of het reëel is, zal de toekomst leren. Feit is wel dat Animo op dit moment over het nodige talent beschikt. „Sjaak Baas is 32, ik ben 29. Daaronder komt een zestal, dat nog jaren meekan en ook nog zal groeien. Op het veld spelen we eerste klasse en staan we hal verwege op kop. Dat geeft aan dat dit Animo zeker mogelijk heden heeft. In twee jaren moe ten we of op het veld of in de zaal op overgangsklasse-niveau spe len." Zo ver gaat coach Aernout Crucq niet. Hij durft ook niet te zeggen of zijn ploeg op dit mo ment al in de eerste klasse zaal een hoofdrol kan spelen. „Het klasse-verschil is zo groot. Ik vrees dat dit zaalseizoen ons straks punten gaat kosten op het veld. In de tweede klasse zaal zijn we oppermachtig. Straks op het veld zullen we weer moe ten wennen aan echte tegen stand. Bovendien bestaat de kans dat de jongeren, diedit jaar zijn ingepast, straks een terug- valkrijgen." Over het duel. waarin Animo in de slotfase de 25-puntengrens haalde, was hij niet ontevreden. „Je zag bezetenheid in het team Heb je dat niet, dan schiet je dit soort tegenstanders niet af. Tot 7-0 speelden we heel goed. Daarna werd het minder. Lo gisch, want het ging te gemak kelijk. Al hebben we het na een zwak begin in de tweede helft weer goed opgepakt." Animo-Rotterdam 25-8 (12-1). Sco res Animo: Wisse (11), C. Koole (9), De Rijke (2), Houmes, Van de Kette rij, Debbaut en Bebelaar. Scheids rechter: Beider. Aantal toeschou wers: 75. thuisclub bij de rust maakte duidelijk dat de bezoekers zon der Ralph Gillissen, Leon Kloet en Claudia Fritz aan kwaliteit hebben mgeboet. Weliswaar liet Swift goed weerwerk zien, maar op cruciale momenten bleven goede scoringskansen onbenut. En omdat voor goed veldspel nou eenmaal geen punten wor den gegeven èn de thuisploeg de kansen wel afmaakte, groeide het verschil naar vier punten, 14-10. Een korte opleving in de eindfa se bracht bij 18-16 nog even hoop in Zeeuwse harten, maar twee snelle goals van de tegen stander sloeg die de bodem in. Scores Swift: Sjoerd Sanderse 4 (en een gele kaart), Rob Sanderse 4, Bert Jeras 3, Danielle Krijger, Margreet Rotte en Leo Langebeeke. Tweede klasse G, Tempo-Zuid westers 15-12: Na een goede start van de bezoekers (0-2 en 3- 4) ontregelde het tactisch con cept in de verdediging van de thuisploeg de aanval van Zuid westers. 'Anti-korfbal' noemde coach Peter Crucq van Zuid westers dat spelletje, maar omdat het wel rendement ople verde had Tempo daar geen boodschap aan. Ruststand 7-5. Tijdens de pauze gaf Crucq zijn achttal de patronen mee die het tij moesten keren, maar praktijk 'en theorie bleken niet hand in hand te gaan. Na 11-6 speelde Zuidwesters een verloren wed strijd. Derde klasse M. Luctor-DVS'69 15-14: De overwinning doet Luctor in de middenmoot aan schuiven. De thuisploeg kende een bliksemstart (3-0), maar moest ook toestaan dat de te genstander al even snel weer in de wedstrijd kwam, 3-3. Het ge vecht ging daarna naar 6-6 bij de rust. Luctor dreigde het spoor bijster te geraken (7-9). maar na een sterke tussensprint zette Yvonne Wisse na 9-9 met twee goals (11-9 en daarna ook nog 13-11) de toon voor een win nend slotakkoord. Togo-ACKC 9-10: Omdat één aanvalsvak niet liep had Togo het in de eerste helft moeilijk, 3-3. Na de pauze trok de thuis ploeg echter het initiatief naar zich toe en vertaalde het over wicht ook in de score, 9-6. „Dat hadden we natuurlijk nooit meer weg mogen geven", keek coach Erik Maljers terug. In de laatste tien minuten viel zijn ploeg aanvallend echter stil en had ook wel wat pech met het schot. Kort voor tijd sloot ACKC aan en liet in de slotmi nuten de thuisploeg zelfs met le ge handen achter. Derde klasse N, Stormvogels- Vios N 12-13: Coach Kamphuis van Stormvogels dacht dat zijn ploeg na twee goede beurten eindelijk het juiste ritme had gevonden Maar tegen Vios bleek scoren toch weer een on derdeel dat zijn achttal nog al tijd niet optimaal in de vingers heeft. Tot de slotminuten zaten de Vogels steeds aan de goede kant van de score, maar omdat een aantal mensen niet echt in de wedstrijd zat, werd de marge nooit groter dan twee doelpun ten. De strafworp die de bezoe kers een minuut voor tijd kregen besliste de wedstrijd. Kamphuis zette vraagtekens bij die ultieme sanctie, maar gaf ook grif toe dat zijn ploeg lang voor tijd al 'binnen' had moeten zijn. Zestien teams in zaalvoetbaltoernooi door Kees Verkerke 'S HEER AREXDSKERKE - Kloetinge verdedigt donder dag (Tweede Kerstdag) haar titel op het zaalvoetbaltoer nooi van 's-Heer Arendskerke. RCS uit Oost-Souburg en de organiserende vereniging werden vorig jaar respectieve lijk tweede en derde. SSV'65 viel met een vierde plaats net buiten de prijzen. Het toer nooi, in Sportpunt Zeeland te Goes, wordt voor de 26e keer gehouden. Zestien teams doen mee. De ploegen komen Zuid en Noord-Beveland en Wal cheren. Peter Kamstra van de evene mentencommissie van voet balvereniging 's-Heer Arends kerke, kan terugkijken op een rijke historie van het ZTZ (Zwaar Transport Zeeland)- zaalvoetbaltoernooi. „Inder tijd is het toernooi opgezet als experiment. Het zaalvoetbal was toen nog niet zo populair, maar voor de veldploegen een leuke binnenactiviteit. We zijn toen gestart met acht ploegen. Zes jaar geleden is er een an dere weg ingeslagen door met boarding te spelen. Die for mule heef t slechts drie jaar ge werkt. Het was voor het pu bliek onaantrekkelijk en bo vendien waren de spelregels onduidelijk. Sinds drie jaar spelen we weer volgens de offi ciële zaalvoetbalregels", aldus Kamstra die samen met André Tange en Frank Goedegebure voor de derde achtereenvol gende keer verantwoordelijk is voor de organisatie. Aantrekkelijk Het toernooi heeft haar be staansrecht bewezen Volgens Kamstra komt dat door ieder jaar weer een andere invulling te geven aan het toernooi. „Daardoor blijft het aantrek kelijk voor de veldspelers. Vo rig jaar was Dennis de Nooijer als begeleider voor RCS op het toernooi. Een graag geziene gast die zo'n dag gebruikt om zijn contacten met de Zeeuwse voetballers aan te halen." Het enige probleem is volgens de organisatoren dat veel spe lers sporadisch aan zaalvoet balactiviteiten meedoen. Daardoor zijn de spelregels niet bij iedereen bekend. Maar met de zes aangestelde scheidsrechters moet volgens Kamstra alles in harmonie op gelost kunnen worden. Naast de bekers zijn dit jaar voor de eerste acht ploegen geldprij zen te winnen. In drie sporthallen wordt er vanaf 10.00 uur gespeeld in vier poules. Na kwart- en hal ve finales staat om 16.40 uur de finale op het programma. De indeling: Poule 1: Goes, Wolfaartsdijk, Heinkenszand en Robur. Poule 2: Kloetinge, Nieuwdorp, We- meldinge en Kapelle. Poule 3: 's-Heer Arendskerke, Patrij zen, Colijnplaatse Boys en Le- wedorpse Boys. Poule 4: RCS, SSV'65, De Bevelanden en Luctor'88. Peter Kamstra van de evenementencommissie van voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke, is een van de organisatoren van het ZTZ-zaalvoetbaltoernooi. foto Willem Mieras van onze sportredactie GRONINGEN - Jan Timman blijft winnen in het Koop Tju- chem-sehaaktoernooi in Gro ningen. In vier ronden haalde de Amsterdammer de maximale buit binnen. Zaterdag versloeg hij Loek van Wely, gisteren de Armeniër Vladimir Akopian. Na vier ronden heeft de Amster dammer één vol punt voor sprong op Nigel Short. Het voormalige Britse wonderkind is de enige in de Martinihal die het tempo van Timman enigs- zins kan volgen. Timman won zaterdag het onderonsje tegen Van Wely. Vanzelfsprekend stond er in het duel het nodige prestige op het spel. Van Wely staat immers sinds enige tijd bo ven de nationale kampioen op de Elo-ratinglijst. De Torre- verdediging kwam op het bord en de strijd kreeg al direct een scherp karakter. Op de dertien de zet offerde Timman een stuk. In het middenspel had de Am sterdammer sneller kunnen winnen door een toren mee te pakken, maar met twee verbon den vrijpionnen wist hij de par tij toch in zij n voordeel te beslis sen. In de vierde ronde zette hij zijn zegereeks voort met een over winning op Akopian. De Arme niër werd in het eindspel van het bord getikt en gaf zich op de 41e zet over. Van Wely, die net als Timman met twee overwinnin gen was begonnen, liet zich door de nederlaag tegen Timman niet ontmoedigen. DeTilburgerstak de Amsterdammer zelfs de hel pende hand toe door Short op remise te houden. Een slecht weekeinde kende Viktor Kortsjnoi. De 65-jarige veteraan verloor twee keer. Te gen Short speelde hij zaterdag te lang op winst, gisteren duwde Peter Svidler, de tweevoudig kampioen van Rusland, hem on der het bord. ANP New Delhi. Indira Gandhi Gold Cup-toer nooi, vrouwen. Laatste groepswedstrij den: Zuid-Korea - Australië 2-1 (1-1), China - Rusland 8-1 (6-0). Eindstand: 1Z- Korea 4-12,2. Australië 4-6 18-8, 3. India 4-6 10-5,4. China 4-6 14-11,5. Rusland 4- 0. Derde plaats: China - India 5-0 (3-0). Finale: Australië - Zuid-Korea 6-2(1-1). Paardensport Topscorer Robin Wisse (links) van Animo, zaterdag goed voor elf treffers tegen Rotterdam, kiest positie. Rechts: Chantal van de Ketterij. foto Lex de Meester Londen. CSI-W. Kwalificatie wereldbe ker, na barrage: 1. Robert Smith (GBr) Tees Hanauer 0-31,95, 2. Philippaerts (Bel) Darco 0-32,53, 3. Michael Whitaker (GBr) Ashley 0-34,36, 4. Wulschner (Dui) Prinz Oldenburg 0-36,78,5. Skelton (GBr) Dollar Girl 4-32,04; zonder barrage: 10. e.a. Lansink (Ned) Calvaro Z, Van der Vleuten (Ned) Vink Especiale, Romp (Ned) Burg's Mr. Blue, Tops (Ned) Top Gun la Silla alien 4 strafpunten. Stand WB: 1Raymakers (Ned) 72,2. Nie- berg (Dui) 52,3. Sloothaak (Dui) 48,4. Mi chael Whitaker 47, 5. Wulschner 45, 13. Van der Vleuten 33, 14. Lansink 32, 15. Van de Pol 31, 18. Geerink 29, 23. Romp 24,25. Bril 23, 27. Van der Schans 22,32. Tops 18. Jachtspringen: 1. Sloothaak (Dui) SP Ni- kita 53,38 seconden, 2. John Whitaker (GBr) Virtual Village Randi 54,92,3. Lans- ink/Amadeus Z 55,58, 4. Van der Vleu- ten/Olympic VinkGroetz 57,01. Puissance: 1. Goosen (GBr) Sagrat, Mandli (Zwi) Don Ramiro 0 strafpunten in de vierde barrage, 3. Rocuet (Fra) Ani sette Breceenne, Darragh (ler) Ghandy 4 in de vierde barrage. Bruinisse. Dressuurwedstrijd Schouwse Ruiters uit Kerkwerve in manege Aqua- delta. Paarden Z2: 1.Anneke Phernam- bucq/Gentle (Weelr.) 180, 2. Irma van Niedek/Gustafson (Sasr.) 174,3. Jolanda de Hoop/Folkmar (Schier.) 166. Z1:1.EIIes Kole/Jazek(Z-Bev.) 181,2. As- trid van de Veer/Bichette (Gouwe Rey- ers) 177,3. Sonja Dekker/Gerina (Gouwe Reyers) 174. M2: 1. Mieke Roovers/Kokette (Paardebloem) 160, 2. Eppo Roovers/Kwint (Paardebloem) 156, 3. Liesbeth de Jong/lsha (Sasr.) 154. M1: 1. Mascha Bustraan/Kimberley (Z- Bev.) 172, 2. Mascha van Gent/Winters Honneur (Rijswijkse SJV) 171, 3. Irma van Niedek/lpsilon, 162. L: 1. Llanne Hartoog/Konchita (Z-Bev.) 175, 2. Rian Leyten/Joris (Oranjer. W) 170, 3. Corina Zoeteweij/Jasperina (Z-Bev.) 168. B: 1. Barbera Gotte/Hotpepper (Walche ren) 164, 2. Rianne Wondergem/Karaat (Gouwe Reyers) 163, 3. Marieke Wolff- /Garona G (Scheldestad) 163. Pony's Z2: 1. Jacqeline Walraven/Edel- weis (Oranjezon) 188, 2. Angela Daane- /Amedijks Orin (Z-Bev.) 178. Z1: 1. Wen dy Moelker/Helenique (Paardenbloem) 166. M2, cat. DE: 1. Carola Paauwe/King (Z-Bev.) 171,2. Suzanne Reinerman/Rey- thems N (Eendrachtr.) 162. M2. cat. C: 1. Jolanda Bevelander/Sheila (Schouwse R.) 149. M1, cat. DE: 1. Henriëtte van de Ree/Alfred (Oranjer. W) 159, 2. Jacolien Reynierse/Rapid Star (Scheldestad) 158. L, cat. DE: 1. Marjolein Akkermans/Misty (Eendrachtr.) 162, 2. Mirjam Reynierse- /Jura (Paardebloem) 161. L, cat, C: 1. Ro zemarijn Overhand/Deborah (Sasr.) 153. B, cat DE: 1. Sandra van der Bijl/Kadance (Schouwse R.) 170,2. Leonard den Boer- /Labyrinth (Schouwse R.) 157. Axel. Springconcours LR en PC Graeve Jan in manege Magrette. Paarden Z: 1. Sanja Dingemanse/Gultana (Paarde bloem) 3.5/83.96, 2. Bram Klaasse/Erano (Walcheren) 4/78.59, 3. Winnie de Land- meter/Benjamin O (Gouwe Reyers) 8/68.56. Z progressief: 1. Sanja Dinge manse/Gultana, 13/45.61. M (n.b.): 1. Luc Cornelissens/lmposant Star (Hulst) 0/50.27, 2. Martijn Cerpentier/lduna (Oranjer.) 19/88.07, 3 (z.b.) Martin de Kroo/Equador K (Scheldestad) 3/84.03. M progressief: 1. Martijn Cerpentier/l duna, 21/40.32, 2. Luc Cornelissens/lm posant Star, 10.5/62.08. L (n.b.): 1. Simon den Exter/Kedeng (St. Joris) 0/49.60, 2. Luc Cornelissens/Panter, 0/50.12,3 (z.b.) Han Wattel/Jacky (Vroonr.) 4/72.54. L progressief (n.b): 1. Michel Primus/ Montana (Renesse) 21/31.37, 2. Luc Cor nelissens/Panter, 21/39.51, 3. Han Wat tel/Jacky, 18/50.66. B (n.b.): 1. Martin de Kroo/Jumper K. 0/45, 2. Martin de Kroo/Kiran K, 0/44,3. Dick Stobbe/Valen- tino (Graeve Jan) 4/44. B progressief: 1. Han Wattel/Kimbal, 21/31.79, 2. Annabel Sijnesael/Adventura (Graeve Jan) 21/36.08, 3. Dick Stobbe/Valentino, 4/44.01. Pony's klasse Z: 1. Cindy Perdaen- /Scooby Doo (Zwinr.) 0/76.22, 2. Jolanda Verton/Arabei (Paardebloem) 8/78.27. Z progressief: 1. Cindy Perdaen/Scooby Doo, 21/34.41, 2. Jolanda Verton/Arabel, 8/36.87. M, cat. D: 1Cindy Perdaen/Mick, 0/64.25. M, cat. D progressief: 1. Cindy Perdaen/Mick, 31/33.00. L, cat. DE (n.b.): 1. Hans Vinke/Waldo (Kleppertjes) 4/49.27, 2. Marijke Broeka- ert/Amber (Kleppertjes) 14/53.06. Progessief: 1. Hans Vinke, Waldo, 16/54.47. L, cat C: 1. Erica van der Beemt- /Lenhavens Kelly (Breda) 3.75/92.00. Pro gressief: 1. Erica van der Beemt/Lensha- vens Kelly, 16/54.47. L, cat, AB: 1. Riana Ruissen/Tara (Paardebloem) 11/88.01. Progressief: 1. Riana Ruissen/Tara, 21/38.199. B.cat. DE: 1. Erica van der Bee- mt/Elegant, 3.5/82.04. Progressief: 1. Eri ca van der Beemt/Elegant, 11.5/49.62. Run-bike-run Weert. Run-bike-run (5 km lopen, 22 km ATB-fietsen, 2,4 km lopen). Mannen: 1. Barel (Overberg) 1.09.20, 2. Aalbers (Nij megen) 1.11.33, 3. Freriks (Horst) 112.09,4. Akkermans (Wessem) 114.01 5. Steijvers (Stramproy) 1.15.53, 6. Buist (Groesbeek) 1.16.32. Vrouwen: 1. Coppoolse (Nijmegen) 1.30.43, 2. Kamerbeek (Berg en Dal) 1.35.32, 3. Van Gerven (Beek en Donk) 1.41.00. Schaatsen Alkmaar. Tiende KNSB-marathon: 1. De Ronde (Amsterdam), 2. Borst (Leider dorp), 3. Pieterse (Diemen), 4. Verduin (Heemskerk), 5. Kuper (Exloo), 6 Huite- ma (Roden), 7. Alderts (St. Nicolaasga), 8. René Ruitenberg (Elburg), 9. Kramer (Oudeschoot), 10. Angenent (Alphen aan den Rijn). Algemeen klassement: 1. René Ruiten berg 176,1, 2. Hagen (Haarlem) 151, 3. Kramer 145,3, 4. Huitema 145,1, 5. De Ronde 140,1. Vrouwen: 1. Seinstra (Sintjohannesga), 2. Bron (Oldeberkoop), 3. Zonderland (Heerenveen), 4. Mager (Landsmeer), 5. Pasveer (Groningen). Algemeen klassement na zes wedstrij den: 1. Seinstra 127,3, 2. Mager 124,1, 3. Duivenvoorden (Noordwijk) 116,1. Nieuw-Amsterdam/Veenoord. Mara thon op natuurijs, een uur en tien ron den: 1. De Vries (Luxwoude), 2. Borst, 3. Huitema, 4. Pieterse, 5. Bouma (Oldetrij- ne), 6. Hagen, 7. Stam (Sprang-Capelle). 8. Groenendal (Oldehove), 9. Henri Rui tenberg (Oldebroek), 10. Angenent. Nijelamer. Kortebaan. Mannen: 1. Van Zwienen (Lekkerkerk), 2. Mollema (Gro ningen), 3. Sluyter (Beeksterzwaag). Den Haag. Wedstrijden IJsclub De Poel. Senioren, 500 meter: Provoost 45.87, Vrugt 58.60. 1.000 m.: Vrught 1.57,78. 1.500 m.: Provoost 2.18,78. Pupillen: 300 m.: 1. Janse 33.98, 2. Tol man 35,20 3. Treur37,00. 500 m.: 1. Janse 54,07, 2. Tolman 58,50,3. Treur 63,80. Schaken Groningen. Koop Tjuchem-toernooi. Derde ronde: Timman (Ned) - Van Wely (Ned) 1-0, Akopian (Arm) - Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Onitsjoek (Oek) - Leko (Hon) 1/2- 1/2, Hodgson (Eng) - Sokolov (Bos) 1-0, Gelfand (WRu)-Svidler (Rus) 1-0, Kortsj noi (Zwi) - Short (Eng) 0-1. Vierde ronde: Timman - Akopian 1 -0, Van Wely-Short 1/2-1/2, Svidler - Kortsjnoi 1- 0, Sokolov - Gelfand 1/2-1/2, Leko - Hodg son 1/2-1/2, Sjirov - Onistsjoek 1/2-1/2. Stand: 1. Timman 4, 2. Short 3, 3. Gelf and, Van Wely, Svidler 2 1/2, 6. Leko, Onitsjoek 2, 8. Hodgson, Sokolov 1 1/2, 10. Akopian, Sjirov 1,12. Kortsjnoi 1/2. Las Palmas. Torneo Gran Canaria. Tien de en laatste ronde: Anand (Ina) - Kaspa rov 1/2-1/2, Ivantsjoek (Oek) - Topalov (Bul) 0-1, Karpov (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2. Eindstand: 1. Kasparov 6 1/2, 2. Anand 5 1/2,3. Topalov, Kramnik 5, 5. Ivantsjoek, Karpov 4. Koudekerke. Kersttoernooi (matchpun- ten/weerstandspunten): 1. M. Diele- man, 6.0, 29.0, 2. E. van Hecke, 30.0, P. van Rooijen, 29.0, B. Henderikse, 29.0, R. van Gemert, 27.5, A. Arendse 5.0 25,.0,7. G. van Rij 4.5,23.5,8. P. van Dijke 32.0, A. Jonkheer 26.0, T. de Putter 26.0, W. van Stel 4.0 25.0,12 J. Maas 29.5, M. Wester- weele, 27.0, B. Schelhaas 25.0, E. van Driel 3.5 25.0. Skieën Crans-Montana. WB slalom vrouwen. 1. Riegler (NZe) 1.29,83 (44,83-45,00, 2. Wi- berg (Zwe) 1.30,50 (44,60-45,90), 3. Chauvet (Fra) 1.30,54 (45,24-45,30). Stand WB slalom: 1. Riegler 200 punten,, 2. Wiberg 160, 3. Chauvet 110. Stand WB algemeen: 1. Seizinger (Dui) 494, 2. Wiberg 462, 3. Gerg (Dui) 391. Val Gardena. WB afdaling mannen. 1. Ghedina (Ita) 2.00,28, 2. Alphand (Fra) 2.00,51, 3. Josef Strobl (Oos) 2.00,65. Stand WB afdaling: 1. Alphand 220, 2. Ghedina 205,3. Fritz Strobl (Oos) 154. Alta Badia. WB reuzenslalom mannen. 1 Von Grünigen (Zwi) 2.32,66 (1.18,15- 1.14,51), 2. Locher (Zwi) 2.33,43 (1.18,7- 1.14,51), 3. Nana (Ita) 2.34,15, 4. Knaus (Oos) 2.34,58. Stand WB reuzenslalom; 1Von Grünigen 280,2. Knaus 240,3. Lo cher 235. Stand WB algemeen: 1. Knaus 421, 2. Von Grünigen 331,3. Locher 295. Tennis Terneuzen. Kiwanistoernooi Racketcen trum. HD C2: Boddaert/Renique-Hame- link/Hamelink 4-2/5-2, Wijland/Mol- Riemens/Vercruysse 4-3/6-2, Jongsma- /Langeraert-Klooster/De Rijk 6-2/5-1, Klooster/De Rijk-Lauret/Simpelaar 7-1/8- 0, De Rechter/De Waai-Bleyenberg/Vis- ser 4-3/6-2, Van der Sloot/Veraart-Laur- et/Simpelaar 4-3/7-1. HD D1; Van Broekhoven/Oostvogels- Noe/Verheul 3-3/6-3, Van der Staal/Ver- braeken-Thans/Thans 6-2/6-3, Kunst/ Terluin-IJzerman/Wielakker 5-1/3-3, Sin- ke/Tommel-Gijsen/Potvlieger 6-2/3-4, Adriaanse/Boddaert-Van Halst/De Putter 4-5/6-4, Harms/Verschelling-Riemens- /De Smit 4-1/6-2, Vantricht/Vantricht-Van Drongelen/De Meyer 5-3/3-5, Oosthoek- /Verpaalen-De Pooter/Van Sonderen 5- 3/3-1, Albicher/Hoogwijk-Broeders/Van Esbroek 2-3/3-2, Thans/Thans-Taalman- /Van der Zeijst 1-4/3-2, Hamelink/De Zeeuw-Bax/Geuze 5-3/6-2, Van der Staal/Ysebaert-Filippo/Heyman 4-2/2-3, Bax/Geuze-Freijser/Freijser 5-3/3-3, Van- tricht/Vantricht-Louwerse/Wijland 3-3/7- 1. Van der Staal/Verbraeken-Taalman- /Van der Zeijst 4-3/5-3, Verschueren/Van der Voorde-De Pooter/Van Sonderen 5- 4/5-1. HD D2: Corijn/Mertens-Helsen/Willem- sen 5-3/3-5, Dees/Lambert-Govaert/Van Hese 3-1/4-2, Van Overdulve/De Vlieger- Van Boom/Walraven 2-4/3-2, Brandt/Sin- ke-Schelstraete/Vervaet 3-4/7-0, Maen- hout/Stams-Van Boven/De Zeeuw 6-0/4- 1, d'Hauw/Verschelling-Van der Peijl- /Radt 3-2/2-6, De Jonge/Rijckaert-Faas- /Van der Peijl 5-3/4-3, Dees/Lambert- Dieleman/De Visser 6-1/6-1, Vermeulen- /Vermeulen-Faas/Van der Peijl 3-3/3-3, Brandt/Sinke-De Meyer/Van Overloop 5- 2/4-1, Van Espen/De Kraker-Helsen/Wil- lemsen 7-1/8-0, Maenhout/Stams-Ver- meulen/Vermeulen 3-2/6-2, Saman/S- tam-d'Hauw/Verschelling 4-3/5-1. HD E: Hamelink/Statujew- Ambrosini/Ambrosini 2-2/9-1, Donze/De Pooter-Stoffijn/Vanhijfte 3-3/6-1. DD D1: De Dobbelaere/Mulder-Elskamp- /Kriekaard 3-3/6-3, Everling/Lippens-AI- bicher/Dobbelaar 4-1/7-1, Van Wijck/Van I Damme-Dutree/Pattijn 3-2/7-3, Bos/Gó- bels-Krijger/Vantricht 6-0/7-3, Bleyen- berg/Visser-Krijger/Vantricht 3-3/5-1, Es- huis/Van der Klok-De Bruyckere/Sassen I 5-2/5-1, Van Wijck/Van Damme-De Bruyckere/Sassen 4-2/3-3. DD D2: Den Hamer/De Jonge-Dieleman/Kamphorst 4-3/3-5, Dees/Dees-Van Espen/Gelauf 5- 1/4-1, De Kraker/Van Waas-Ulijn/Ulijn 3- 3/3-1, Fokker/Walraven-De Milliano/Ter- i mont 6-2/6-4, Berkers/Gijsen- Buysse/Lievens 4-3/3-3. GD B: De Schepper/De Brouwer-Fraanje- /Dijkman 5-2/6-4. GD Cl: Kool/Huis- Buyck/Risseeuw 6-2/6-2. GD C2: Buyck- /Risseeuw-De Jong/De Zeeuw 7-1/6-1, Maas/Oosthoek-Van Loo/Tommel 4-4/3- 2, Veraart/Bleyenberg-Tak/Dutree 3-3/7- 1. GD D1: Willemsen/Verpaalen-Yigit- /Tommel 4-2/6-3,Terluin/Terluin-Leeuw- j /Ducheine 6-1/6-2, Nijsse/Asselman- Scheele/Van der Berge 5-1/6-4, Van der Klok/De Kort-d'Hont/Stoffels 4-3/6-1, Gij- sen/Gijsen-Nijsse/Asselman 1-6/5-2, Leeuw/Ducheine-d'Hont/Stoffels 3-1/2- 2. GD D2: De Waal/Van Klaveren-Oost hoek/Maas 3-1/3-5, Van Waas/Krijger-De Zeeuw/De Zeeuw 4-2/3-3, Van Boom/Karreman-Hofman/Van Boven 7- 0/7-0, Lohman/Boogaard-De Paepe/Wil- lemsen 4-3/6-2, Van Overloop/De Jonge- De Bock/Van Leeuwen 1-4/5-2, Van Over loop/De Jonge-Klopmeijer/Klopmeijer 4-2/7-3, Van Waas/Krijger-Van Gool/Ver- beke 6-2/6-1, De Dobbelaere/De Visser- Hofman/Van Boven 6-1/7-0, Lohman- /Boogaard-Dubbeldam/De Pooter 5-2/6- 1, Van Boom/Karreman-De Dobbelaere- /De Visser 4-2/5-2. Veldrijden Koksijde. Wereldbeker, vijfde wedstrijd: 1. Van der Poel (Ned) 1.02.10, 2. Vervec- ken(Bel)0.06,3.Groenendaal(Ned)0.08, 4. Frischknecht (Zwi) 0.18, 5. De Vos I (Ned) 0.28, 6. Bramati (Ita) 0.35, 7. Van Santvliet (Bel) 0.49, 8. Wabel (Zwi) 1.02, 9. Ghiotti (Ita) 1.03,10. Nijs (Bel) 1.08,11.1 De Clercq (Bel) 1.18, 12. Simunek (Tsj) I 1.40,13. Willemsens (Bel) 1.42,14. Jans- 1 sens (Bel) 2.05, 15. Boezewïnkel (Ned) 1 2.10, 23. Gommers3.42. Stand: 1. Groenendaal 82 punten. 2. Van der Poel 81, 3. De Clercq 50, 4. Janssens 44, 5. Van Santvliet 38, 6. Vervecken 37, 12. De Vos 30,18. Boezewinkel 8. Landenklassement in Koksijde: 1. Ne derland 12 punten, 2. België 9, 3. Frank rijk 8. Algemeen landenklassement: 1. Neder land 53, 2. België 48,3. Zwitserland 38. Essen (Bel): 1Van der Poel (Ned) 1.02.00, 2. Herijgers (Bel) 0.19, 3. Moonen (Bel) 0.23, 4. Willemsens (Bel) 0.41, 5. De Bie (Bel) 1.13,6. Vervecken (Bel) 1.45,7. Bol- j len (Bel), 8. Wouters (Bel), 9. Wuyts (Bel) 1.55, 10. Van Doninck (Bel), 17. Boeze- winkel 3.41. Yerseke. Achtste wedstrijd Zeeuwse veldritcompetitie. Senioren: 1. Marco van der Meulen (Oostburg), 2. Arjan van I Haaften (Stavenisse), 3. Huib Slabbe- koorn (Kapelle). Nieuwelingen: 1. Ri chard Slabbekoorn (Kapelle). Jeugd: 1. Marco van Haaften (Stavenisse). ATB. Tot 35 jaar: 1. Eric Vereecken (Hulst), 2. Michel Rommers (Rilland-Bath), 3. Mar cel Remijn (Wilhelminadorp), 4. Davy Dubbeldam (Sluiskil), 5. Nico van de Klundert (Woensdrecht), 6. Dennis Mesu (Middelburg), 7. André Goossen (Wol- phaartsdijk), 8. Francois Franse (Kwa- I dendamme), 9. Raymond TolhQek (Zie- rikzee), 10. Eric Joosten. 35 jaar en ouder: 1. Arie Jongeneelen (Bosschenhoofd), 2. Daan Verhulst (Waarde), 3. Jacob Cysouw (Westkapel- le). 4. Johnny Stroosnijder (Wemeldin- ge), 5. Jan van Laarhoven (Hulst). Alge meen klassement. Senioren: 1. Van Haaften 142. 2. Slabbekoorn 135, 3 Van der Meulen 112. Nieuwelingen: 1. Slab bekoorn 159, 2. Doedee 141, 3. Langen- - berg 110. Jeugd. 1. Van Haften 160. ATB. Tot 35 jaar: 1. Van de Klundert 123,2. Tol- i hoek 120, 3. Vereecken 107, 4. Rommers 100,6. Mesu 95.35 jaar en ouder: 1, Jon geneelen 159,2. Verhulst 146,3. Cysouw 143, 4. Stroosnijder 121, 5. Van Laarho ven 115. ver! oud de i da^ han 0n< Hol Fas lel no£ het iet het jar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18