Veere hoopt weer op eindsprint Kasse loopt uit ondanks remise Rillandia en Dauwendaele in balans 60% sport maandag 23 december 1996 sbw 17 Krabbendijke slaat toe na rust Periode voor Terneuzense Boys Arbiters laten verstek gaan Provoost snel op 500 meter Bondscoach debuteert eerder Gerrie Senden breekt neus Preud'homme langer bij Benfica Boks-arbiter doodgeschoten Hoofdklasser blijft na zevende nederlaag strijdbaar Simpele zege Niels Koole in derde Pallandtloop OPRÜÏMÏNG WINTER COLLECTIE Handbalploegen EMM en Delta Sport toe aan winterstop KRABBENDIJKE - De regelmatige 4-0-zege die Krabbendij- ke boekte op Borssele kwam pas na rust tot stand. Jeroen Lob- bezoohadna vijf minuten voor 1-0 gezorgd. Steef Constandse en in de laatste tien minuten twee treffers van Michel Bal be paalden de eindstand op 4-0. NIEUWERKERK - De resterende zeven minuten van de eer der bij de stand van 2-1 (wegens een massale vechtpartij) ge staakte wedstrijd SKNWK-Wemeldinge leverde niet de door SKNWK benodigde twee doelpunten op. Daardoor greep de ploeg uit Nieuwerkerk naast de eerste periodetitel. Deze gaat nu op doelsaldo naar Temeuzenze Boys. VLISSINGEN - De voetbalwedstrijden Unitas'30-Brouwer- shaven en DSE-Smerdiek gingen niet door omdat de scheids rechters niet verschenen. Dat was voor de Schouwse ploeg al de tweede keer in deze competitie. Na eerder dit seizoen on verrichter zake teruggestuurd te zijn uit Klundert, was voor Brouwershaven nu dus de reis naar Etten-Leur vergeefs ge weest. DEN HAAG - Adriaan Provoost uit Domburg heeft bij schaatswedstrijden op ijsbaan de Uithof in Den Haag een tijd gereden van 45,87 seconden op de 500 meter. Middelburger Eric Vrugt bleef daarbij ver achter: 58,60. Provoost reed ook een 1.500 meter en deed dat in een tijd van 21878Vrugt vol tooide de 1.000 meter in 1.57.78. ROME - Italië speelt op 22 januari in Palermo een vriend schappelijke interlandwedstrijd tegen Noord-Ierland. Dan debuteert de nieuwe bondscoach Cesare Maldini op de bank. Hij vond het gewenst de Azzurri een keer aan het werk te zien voor het belangrijke WK-kwalificatieduel tegen Engeland, 12 februari op Wembley. SID KERKRADE - Gerrie Senden heeft zaterdag in de wedstrijd tussen Roda JC en Heerenveen (6-1) de neus gebroken. De ver dediger van de Limburgse club moest na een duel met tegen stander Roelof sen geblesseerd het veld verlaten. De arts van Roda JC constateerde een gebroken reukorgaan. ANP LISSABON - Doelman Michel Preud'homme heeft zijn con tract bij Benfica tussentijds met twee jaar verlengd. De Belg staat nu tot juni 1999 onder contract bij de club uit Lissabon. Preud'homme had een beter aanbod van Real Madrid op zak. maar koos uiteindelijk voor een langer verblijf in Portugal. EFE MOSKOU - De internationaal bekende Russische boksarbi- ter en jurylid Vladimir Dadajev (70) is in zijn Moskouse wo ning doodgeschoten. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. Een motief is ook niet bekend. Een jaar geleden kwam Dadajevs zoon bij een moordaanslag in een restaurant om het leven. SID van onze verslaggever Peter van den Belt HENDRIK IDO AMBACHT - Na de 2-0-nederlaag van zater dag tegen ASWH maakte Veere de balans op van het eerste half jaar in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De blijheid mee te mogen spelen in de 'sterkste amateurcompetitie van Nederland', heeft plaatsge maakt voor het besef dat de ploeg daarin maar een beschei den rol is toebedeeld. Een rol die, als er niet snel iets veran dert, over enkele maanden is uitgespeeld. Twee overwinningen en vier ge lijke spelen is de oogst van de eerste dertien wedstrijden. Waarbij aangetekend moet worden dat, zeven van de tien vergaarde punten in de eerste vier duels werden behaald. De laatste negen wedstrijden werd niet meer gewonnen. In Hendrik Ido Ambacht liet Veere zich van zijn slechtste kant zien. Alleen tegen Achilles Veen, in de tweede competitie wedstrijd, had de ploeg van 'trainer Ron Schrier nog minder in te brengen. Het harde en gladde veld maakte goed voet bal onmogelijk, maar deson danks bleek de thuisclub op zo'n 'ondergrond nog best aardig te kunnen combineren. Een hoofdrol was daarbij weggelegd voor de lange en snelle aanvaller Edwin Middendorp. Daar was zelfs routinier Anton Belfroid niet tegen opgewassen. Kerstreces Veere kreeg voor het kerstreces de last te torsen van een vroege tegengoal (8e minuut: Mark van den Velden). Een kolfje naar de hand van de thuisclub, die ge groepeerd speelde en er bij bal verlies van Veere snel uitkwam. Vijf opgelegde kansen waren aan ASWH echter niet besteed. De ene die Veere daar, in de slot fase, tegenover kon zetten (Mar cel Kole), had de bezoekers nog een onverdiend punt kunnen opleveren. Kole kreeg de bal echter niet langs doelman Wil lem-Jan Barendregt, die op grond van die ene actie direct tot man van de wedstrijd werd ge bombardeerd. Twee minuten voor het einde maakte Ron Tem pelaar de 0-2. Erwin de Nijs, vroegtijdig naar kende doelman Jimmy Kikkert een elftal in het veld dat vorig jaar nog tweede klasse speelde. „En toen werden we maar vier de, in een competitie van niks", gaf aanvoerder Gladdines de stand van zaken weer. „Deze klasse is voor ons gewoon nog iets te sterk en onze basis is te klein. Het is jammer dat die twee jongens van Kloetinge (Bentschap Knook en Alex Lou- rens) deze zomer niet naar Veere gekomen zijn. Ze hadden hun komst wel toegezegd. Dat had een stuk gescheeld." Schrier: „In de eerste competitiehelft zijn we duidelijk tekort geko men." En wijzend op Gladdines „Bovendien is de ploeg te afhan kelijk van een man. Wellicht kan de selectie op korte termijn aangevuld worden. Maurice van Ham, terug uit Griekenland, beslist donderdag of hij het seizoen bij Veere af maakt en de overschrijving van Radowjevski schijnt rond te zijn. Adrie Belfroid, geblesseerd aan zijn hamstring, zag het gestun tel vanaf de bank aan. Dat moet pijn aan zijn ogen hebben ge daan. „Het gaat bij ons te ge haast. Bovendien zijn de spitsen van de tegenstanders koelbloe- diger. We kregen vandaag wei nig kansen, een ruststand van 5-0 had terecht geweest. Die goals vallen niet en Marcel krijgt dan in de slotfase de mo gelijkheid op 1-1. Maar dat soort kansen benutten wij niet." Strijbaar is Veere nog wel. „Het is te makkelijk om het bijltje er nu al bij neer te leggen", stelt De Nijs. Adrie Belfroid ziet zelfs nog kansen genoeg. „We moeten het onderling uitvechten met Kloetinge, Rijnsburgse Boys en Quick Boys. Tegen die ploegen kunnen we echt wel winnen." Gladdines: „We wachten op de ommekeer, maar die moet wel snel komen." Schrier: „We ho pen maar op een goede tweede seizoenshelft. Die heeft ons vo rig jaar ook gered. We zijn be halve bij Achilles Veen nergens weggespeeld en van de dertien nog te spelen duels spelen we er acht thuis," ASWH-Veere 2-0 (1-0). 8. Van den Velden 1-0, 88. Tempelaar 2-0. Scheidsrechter G.A Breugum (Den Haag). Aantal toeschouwers: 400. Gele kaart: Gladdines en De Jong (Veere). de kant gehaald, verwoordde de malaise treffend. „Om bij me zelf te beginnen. Ik raak geen pepernoot, terwijl ik vorig jaar aan een halve kans genoeg had. Maar we spelen allemaal ver krampt. Ballen over vijf of zes meter komen niet aan en in het veld lijkt het wel of de wil ont breekt." Ad Gladdines vindt de tegenstand in de hoofdklasse niet eens fantastisch: „Maar het lijkt wel of wij net iets minder slim zijn dan onze tegenstan ders." De spits stelde zichzelf daarbij als voorbeeld, want in de eerste helft kreeg hij een gele kaart wegens aanmerkingen op de leiding. „Dat gebeurde in het vuur van de strijd, want ik wil zo graag winnen." Gladdines en met hem vele an deren, vinden de selectie te smal. Schrier moest zaterdag Jurjen Swiers, Adrie Belfroid, Arthur van Huizen en Jan-Pie- ter Adriaansemissen. Dus stond met uitzondering van de uitste- Arjo Kousemaker (links) had moeite remise te maken met Jaap Veerhoek (rechts). foto Willem Mieras van onze sportredactie 'S-GRAVENPOLDER - In de zevende ronde van het Zeeuws damkampioenschap is kop loper Daaf Kasse weer een punt uitgelopen op naaste belager Johnny de Leeuw. Kasse kwam in het Dorpshuis van 's-Gravenpol- der tegen Kees de Jonge niet verder dan re mise. Maar doordat De Leeuw verrassend verloor van Aart Walraven gaat Kasse als de belangrijkste titelkandidaat het nieuwe jaar in. Kees de Jonge zorgde opnieuw voor een stunt. Nadat hij in de zesde ronde Johnny de Leeuw op remise had gehouden, kreeg ook Daaf Kasse de Souburger niet op de knieën. Na een zogenaamde klaverblad-opening, stond een voorpost van De Jonge lange tijd onder druk. De speler van Middelburg speelde echter vrijwel foutloos. De Leeuw trof een zeer geconcentreerde Aart Walraven, die zich na een minder ster ke opening in het middenspel goed herstel de. Toen De Leeuw met twee schijven aan viel, kon Walraven via een zogenaamde plakker de damlijn bereiken waarna winst een kwestie van tijd was. De Leeuw kreeg op de tweede plaats gezel schap van Dominique de Rooij en Peter Schunselaar. De Rooij profiteerde van on oplettendheid van Danny de Jager. In plaats vanschijfwinst af te dwingen nam De Jager een zwakke opstoot die De Rooij bin nen enkele zetten een winnende dam ople verde. Schunselaar verloor een inhaalpartij tegen Arjo Kousemaker, maar blijft door zijn overwinning op Wim Koppejan een ge gadigde voor een hoge klassering. Sensationeel was de remisepartij tussen Er- win Hamers en Cees Rijk. Eerstgenoemde stond in het middenspel al erg goed, maar liet zijn voordeel geheel verwateren. Jaap Veerhoek speelde tegen regerend kampioen Arjo Kousemaker opnieuw een sterke en de gelijke partij maar zag Kousemaker via een offermanoeuvre remise in de wacht slepen. In de promotieklasse verspeelde René Duse- bout zijn eerste plaats door een verrassende nederlaag tegen Adrie van der Schraaf. Nieuwe lijstaanvoerder is Ko Louwerse die Arjan Louwerse de baas bleef. Ook in de eerste klasse vond er aan kop een wisseling plaats. Izak Op 't Hof verloor van Ab Smit zodat Arie den Hollander via een zege op Chiel Poulisse de eerste plaats kon veroveren. In de tweede klasse blijven Ron Jongejan en Piet van Keulen de dans leiden. Jongejan won van een andere belangrijke titelkandidaat: AalbrechtRijk. Van Keulen versloeg Jan Poppe. door Sjaak Sinke MIDDELHARNIS - De overwinning van Niels Koole (Sporting Walche ren) in de derde Pallandt loop in Middelliarnis was er een om snel te vergeten: „Een trainingsloopje op een saai en koud polder parkoers", was zijn reac tie na ruim zestien kilo meter. In de eerste ronde van acht kilometer bleef een kop groep j e van zes man onder aanvoering van Niels Koole bij elkaar om zo de kou en de harde wind het hoofd te kunnen bieden. Na negen kilometer plaatste de Middelburger een versnelling die alleen de veteraan Steven Deram (Ronse) kon beant woorden. In de slotkilo- meters stelde Koole de ze ge veilig. Hij finishte na 54 minuten en 33 seconden. Tweede plaats De Belg Steven Derani, vorig week al sterk in de Salvatorhoeveloop, pas seerde als tweede de finishlijn voor de plaatse lijke favorieten Erie Pee man en Jaap van de Bok. John Guequièrre (Dyna mo) finishte op de vijfde plaats net voor zijn club genoot Adri Gideonse bij de veteranen H40. Voor malig voetbaltrainer Ka- rel van de Gruiter (Dyna mo) deed het uitstekend met de tweede plaats bij de veteranen H50. (Advertentie) kortingen tot UBCO IWOIU1B Lanae Vorststraat 73 - 4461 JN Goes Middelburgse koploper verspeelt weer kostbare punten van onze verslaggever Mark Caldenhoven RILLAND - Ze spraken identie ke woorden, maar de uitleg was als een verschil tussen noord en zuid. Ad Poortvliet en Joost van de Griek predikten voor eigen parochie. „We hebben twee pimten verloren", zeiden ze in koor. Degradatiekandidaat Rillandia en koploper Dauwendaele hiel den elkaar zaterdag keurig in evenwicht: 0-0. Hoewel de streekontmoeting tussen de derdeklassers ook op 4-4 had kunnen eindigen, gaf het puntje dat beide ploegen nu op hun conto konden bijschrijven de verhoudingen prima weer. Geen punten verloren, gewoon één gewonnen. Omdat Rillandia noch Dauwendaele een over winning verdiende. Daarvoor waren beide clubs te veel in ba lans, kregen ze evenveel kansen (vier), evenveel corners (vijf) en geen kaarten. Dipje De remise zonder treffers gaf aan waar het Dauwendaele, lijstaanvoerder in de tweede klasse E, en Rillandia het zater dag aan schortte: kansen benut ten. Rillandia-trainer Van de Griek, die vier opgelegde kan sen aan zich voorbij had zien trekken: „Daar mankeert het ons al maanden aan." Confrater Poortvliet, die zijn pupillen exact hetzelfde aantal aantrek kelijke mogelijkheden zag laten liggen: „We zitten de laatste we ken in een dipje met het benut ten van de kansen. Ondanks de snijdende koude en een moeilijk bespeelbaar veld op het sportpark aan de Bathse- weg te Rilland maakten Rillan dia en Dauwendaele er alles be halve een saaie vertoning van. De nervositeit kwam de kwali teit niet, maar de amusements waarde wel ten goede. Veelvul dig slordig balverlies en veel onnodige missers - als gevolg van het licht opgevroren veld - zorgden voor meer dan verma kelijke, hartverwarmende situ aties voorbelde doelen. Mirakel Dat het net niet werd gevonden, mocht een klein mirakel woi'den genoemd. Dauwendaele ver prutste vier prima mogelijkhe den. Uitblinker Arjen Human raakte de lat na een foutieve spelhervatting van Rillandia- doelman Alex Hoogendoorn, Edwin Leonhart knalde de-bal Arjen Human (op de voorgrond) in duel met Jaap van Gorsel van Rillandia. foto Dirk-Jan Gjeltema over na een vloeiende combina tie met Human, Robin van de Velde kwam slechts tot een rol- lertje na een prima solo en op nieuw Human verzuimde Dau wendaele met een kopbal op voorsprong te zetten. Rillandia - zonder de gebles seerden Pieter Moisson, Arnoud Verhage en Edwin Moens - was voor de rust één keer gevaarlijk, toen Bud Aschman op Dau- wendaele-sluitpost Ramon Te- lussa stuitte. Na de hervatting, toen Dauwendaele een 'bevro ren' indruk maakte, draaide Rillandia de geplaagde koplo per de duimschroeven aan. Far- ried Maniari en Aschman, tot twee keer toe, lieten de kans op eigen succes prevaleren boven het teambelang. Of, zoals Van der Griek zei: „Dan heb je een probleem." Dauwendaele snakt inmiddels naar de winterstop. Na nederla gen tegen AZW en Bruse Boys en het gelijkspel tegen Rillandia lijkt de lijstaanvoerder het spoor in december enigszins bijster. Het rij tje afwezigen - Ju lio Fagundez, Marcel Crucq, Marcel Astroh en Patrick Lan- gemaire - baart oefenmeester Poortvliet steeds meer zorgen. „De druk die de koppositie met zich meebrengt en het gebrek aan concurrentie in de selectie is moeilijk voor de spelers. Ik zal de komende weken gas terug ne men en proberen de druk van de ketel te halen." Titelrace Het is voor Poortvliet niet te ho pen dat buiten het kwartet af wezigen aanvaller Arjen Hu- man wegvalt. Dauwendaele heeft de achttienjarige aanval ler, gekomen van de A-juni oren van Feyenoord, in de race om de titel hard nodig. Al was het al leen maar om de Middelburgers aan het eventuele kampioen schap te helpen. De kans dat hij in de zomer van volgend jaar bij Dauwendaele vertrekt, lijkt zonneklaar. Human, dit seizoen al tien keer succesvol, geldt zonder meer als één van de grootste talenten van het Zeeuwse voetbal. Dat heeft Ron Schrier ook al gezien. De trainer van Veere heeft Human hoog op zijn verlanglijstje staan. Terecht. Human is een voortreffelijke, lastig te bespe len spits. Hij was zaterdag, on danks de niet geringe aanwezig heid van Rillandia-voorstopper Jaap van Gorsel, continu aan speelbaar, zocht steeds fraai de vrije ruimte en toonde zich sterk in de één-tegen-één-situaties. Wellicht is zaterdag-hoofdklas ser Veere zelfs een stapje te laag voor Human. Het Middelburgse talent, vorig seizoen in Rotter dam uitgegroeid tot één van de beste junioren van Nederland, werd zaterdag bekeken door de Goese scout Robert Verbrugge, die opereert namens Club Brug ge, Roeselaere èn Moeskroen, de kersverse koploper in de Belgi sche eerste klasse. „Human kan alleen maar beter worden", hield Verbrugge zich op de vlak te. Poortvliet ziet het niet zo somber. „Ik heb goede hoop dat hij blijft." Rillandia - Dauwendaele 0-0. Scheidsrechter: J. Versteeg (Wijk en Aalburg). Aantal toeschouwers: 120. door Wim Kakebeeke VLISSINGEN - De winter stop komt de Zeeuwse hand balploegen niet ongelegen. De vorm die eerder geëta leerd werd, is spoorloos ver dwenen. Zo denken Delta Sport-trai- ner Alex de Brauwer (die zij n ploeg met 22-26 zag winnen bij HEC) en vrouwen-trainer Eric Dingemanse van EMM (na de 21-19-nederl.aag bij internos) erover. Bij de mannen van EMM, die met 17-21 wormen bij Hercu les, liggen de kaarten anders. De ploeg van trainer Rob de Vos speelt volgende week ge woon in Rijswijk, voor een toernooitje bij Animo. Mannen HEC. - Nutsspaarbank/Delta Sport 22-26 Wat is er mis bij de Schouwe- naren de laatste weken? Na de verdiende zege op EMM draait het plotseling niet meer. De leiderspositie in de twee de divisie heeft zo zijn nade len, erkent trainer Alex de Brauwer. „De stress zit erin. De druk om als koploper te presteren begint stilaan mee te spelen." De blessure van spelbepaler Bert de Vos, die zich aanvan kelijk ernstig liet aanzien, valt behoorlijk mee. Toch had de routinier, ondanks zijn zeven treffers, teveel kansen nodig had om tot suc ces te komen. Dat HEC,- thuis overigens nog ongeslagen, kon bijblij ven had de Schouwse equipe volledig aan zichzelf te wij ten. Voorin werden véél op gelegde kansen verprutst, terwijl de tot nu toe minst ge passeerde dekking veel pro blemen kende. Positief duo Positief voor de dag kwamen Ron Flipse en Bert Nuijens. Het duo speelde de laatste weken niet denderend, maar nam gisteren Delta Sport op sleeptouw. Op de belangrijke momenten profiteerde Delta Spoil optimaal van de mak kelijk scorende tandem. „Na vandaag kan het alleen maar beter", zei De Brauwer na afloop. „We leggen de riem er tien dagen vanaf, en hopen dat we beter starten dan we geëin digd zijn." Scores: De Vos 7, Lcfèvre 5, Flip se 4, Schaalje 4, Nuijens 3, Lars van Zwictcn, Vleeshouwer en Groenendijk allen 1. Hercules-EMM17-21 Ook bij de hoofdstedelijken is de glans er een beetje van af. Er wordt nog steeds ge wonnen, maar het kostte net als vorige week tegen Snel- wiek veel moeite. Er was geen eenheid binnen de lijnen, zeker voor de pauze niet. Hekkensluiter Hercules had te weinig ervaring in huis om dat af te straffen. „Er werd geknoeid", zei trai ner/coach Rob De Vos na af loop. „In de pauze heb ik ze dat nadrukkelijk verweten." Daarna stonden de neuzen even in dezelfde richting, waardoor het even draaide bij de Middelburgse ploeg. Excuus Toch krabbelde Hercules van 9-16 terug tot 17-18. „Ik mag het niet als excuus aanvoe ren, maar met een ruime voorsprong wil de concen tratie nog wel eens verslap pen." Scores: Lijbers 6', Pasman 4, En gels 3, Broeckhoven 3, Vael 2, Van der Meijden 2. Houtepen. Vrouwen Internos - EMM (vrouwen) 21-19 Trainer Eric Dingemanse weet als geen ander dat er ge wonnen had moeten worden van hekkensluiter Internos. „Het was ronduit slecht", stelde hij. „In de rust heb ik zelfs gevraagd of ze wel wil den winnen." De uitlatingen zorgden niet voor een ommekeer in het spel van de Middelburgers. Zonder de geblesseerde Su zanne Wohrmann en Samiah de Jager (vakantie), straalde de ploeg te weinig zelfver trouwen uit om aanspraak te maken op de twee punten. In ternos behaalde terecht de tweede thuiszege. Scores: Dekker 5, Jongepier 4, Tax 4. Ramsteijn 3, Davidse 2, Van de Bergh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17