Nu al heimwee naar Mariekerke OPRUIMING w Trots op haar ridder ilk PZC SURFEN? MODESCHOENEN Jeans Inn 30% zeeland 10 Inwoners weinig optimistisch bij afscheid gemeentebestuur OP OP OP OP ->TV\ iiiiiiiiillHIHiiyiiUhtiniJéüllllfiiiwIK. i\. GEMEENTE MIDDELBURG John's 10 t/m 50% KORTING TREFPUNT WALCHEREN DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Aan de inwoners van de gemeenten Domburg, Mariekerke, Valkenisse, Veere en Westkapelle SLUITING GEMEENTEHUIZEN JACKS HALVE PRIJS! maandag 23 december 1996 van onze verslaggever MauritsSep MELISKERKE - Met een zeer drukbezochte receptie heeft het gemeentebestuur van Marie kerke zaterdagmiddag afscheid genomen van zijn inwoners. „We schaffen Mariekerke niet af, we schuiven het niet terzijde en we gaan niet door een zijdeur weg", sprak burgemeester mr. B. J. van Putten de gasten toe. „Nee, we heffen Mariekerke op. Die zijdeur is trouwens gebarri cadeerd. Opheffen heeft meerdere bete kenissen, zo had Van Putten ge lezen in het Groot Woordenboek der Nederlandse Taal. „De eer ste betekenis van opheffen is omhoog steken. En dat doen we vandaag, de gemeente omhoog steken." Samen met de huidige (van Mariekerke) en toekomsti ge (van Veere) raadsleden A W. Maris (RPF) en P. de Visser (SGP) hing hij een plaquette op in de raadzaal, die straks tijde lijk de trouwzaal wordt. De plaquette heeft de vorm van het grondgebied van Marieker ke en bevat vier wapens: dat van Mariekerke en die van de drie kernen Aagtekerke, Grijpsker- ke en Meliskerke. Van Putten: „Deze plaquette is het koppel teken tussen Mariekerke en Veere. Wie straks vanuit West kapelle, Domburg, Valkenisse of Veere in deze zaal trouwt, kan in de trouwreportage niet om Mariekerke heen." Show Vervolgens nam Van Putten weer plaats in de rij van ge meentebestuurders om alle gas ten de hand te schudden. Alleen wethouder P. van der Meulen was uit het gelid gestapt en stond aan de andere kant van de zaal. Hij voelde zich niet hele maal op zijn gemak in deze 'show'. „De mensen zegggen allemaal 'bedankt'. Dan zeg ik maar 'graag gedaan'. Maar waarom moeten ze mij bedanken? Daar heb ik het niet voor gedaan." Toch moest hij onmiddellijk weer een hand schudden en een dankwoord in ontvangst ne men. „Hij heeft geprobeerd voor de armen te zorgen", legt de Ma- riekerkenaar uit. „Dat is heel veel waard. Veel mensen hebben een steuntje in de rug nodig. Daar heeft hij zich voor inge zet." Toekomst Bij de foto-expositie over Ma riekerke in de inmiddels ont ruimde burgemeesterskamer was het voortdurend druk. Be halve terugblikken op het verle den, werd er ook gediscussieerd over de toekomst. De herinde ling en de daarmee gepaard gaande schaalvergroting bleek menigeen niet aan te staan. „We hebben straks geen pest meer te zeggen", mompelde een man tegen een kennis. Die kon dat slechts knikkend beamen. „Toch geen wonder dat de men sen niet meer gaan stemmen", vervolgde de criticus. De grote betrokkenheid bij de gemeente lijke politiek is typerend voor de Mariekerkenaar", verklaarde Van der Meulen. „Ze wisten de wethouders altijd goed te vin den. Dat vond ik ook het mooie aan mijn portefeuilles welzijn en sociale zaken. Ik had veel contact met de mensen." Met de raadsleden A W. Maris en P. de Visser hangt burgemeester B. J. van Putten de plaquette met de wapens van Mariekerke, Aagtekerke, Grijpskerke en Meliskerke op. foto Lex de Meester. Fietser gewond bij aanrijding OOSTKAPELLE - Een 75-jari- ge man uit Oostkapelle is zater dagochtend licht gewond ge raakt toen hij werd aangereden door een auto. De bestuurder, een 36-jarige Duitser, kwam uit de richting van de Torenstraat in Oostka pelle en wilde vanaf de Water straat de Dorpsstraat inrijden. Daarbij verleende hij geen voorrang aan de Oostkapelle- naar. De fietser kwam ten val en bezeerde zijn schouder. WESTKAPELLE Kerstspel - In de hervormde kerk in Westkapelle wordt op woensdag 25 december om 19.00 uur het kerstspel 'Het her derskind' opgevoerd. De opvoe ring vindt plaats door de zon dagsschool 'Kinderen van één Vader' Westkapelle. Behalve opvoering van het kerstspel worden ook dia's vertoond en kerstliederen gezongen. Gereedschap uit bedrijf weg ARNEMUIDEN - Uit een b drijfspand aan de Langcweg Arnemuiden is in de nacht va zaterdag op zondag een ho veelheid gereedschap gestolen De waarde van de spullen is oi bekend. De dieven zijn binnei gekomen door de planken op kelder van het pand weg te h; len. Het bedrijf wordt momei teel verbouwd tot woning. MIDDELBURG Amerikaanse geschiedenis - I Zeeuwse Volksuniversite houdt in samenwerking met h Roosevelt Study Center in Mi< delburg de cursus 'Twee eeuw. Uncle Sam' over de Amerikaai se geschiedenis. De cursus wordt gegeven in zi avonden van 19.30 tot 21.30 uu op 15 en 29 januari, 12 en 26 f< bruari en op 12 en 26 maart i het Center, Abdij 9 in Midde burg. Koninklijke onderscheiding H. J. Bouwmeester van onze verslaggever MauritsSep DOMBURG - H. J. Bouwmees ter uit Domburg is zaterdag be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de ko ninklijke onderscheiding voor zijn totale verdiensten in zijn werkzame leven en voor de vele activiteiten op sociaal-maat schappelijk en cultureel vlak. Bouwmeester monsterde in de Tweede Wereldoorlog als vierde stuurman aan op de konvooi vaart die de geallieerde troepen in Europa moest bevoorraden. Van 1949 tot 1954 werd hij door zijn werkgever de KLM - Bouw meester was verkeersvlieger - gedetacheerd in voormalig Ne- derlands-Indië om daar perso neel op te leiden. Na zijn pensionering verhuisde Bouwmeester in '76 naar Dom burg. Daar was hij twaalf jaar bestuurslid van de Domburg- H. J. Bouwmeester,geridderd. sche Golfclub. Negen jaar was hij penningmeester van de VW Domburg en sinds 1993 zit hij in de Raad van Advies van de Mu seumstichting Marie Tak van Poortvliet. Dit jaar heeft Bouw meester na vijftien jaar afscheid genomen van de brassband foto Lex de Meester Apollo uit Domburg. Hij was daarvan voorzitter en oprichter. Ook de Tekenklas in Domburg is door hem opgericht. „Jij mag met recht een echte Domburger worden genoemd", sprak bur gemeester H. .W. Hietkamp tot de geboren Tilburger. Dinsdagmiddag 24 december en vrijdag 27 december gesloten. Alle dames- en herenschoenen 10 tot 70% korting Renate kinderschoenen 10 tot 30% korting Sportschoenen 10 tot 70% korting TORKNSTRAAT 1 - 4353 AA SBROOSKERKK - TEL 0118-591251 Je huis in de krant brengt mensen over de vloer. Hn de makelaar weet van wanten en kranten. Bouwplannen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Noordweg voor het uitbreiden van het woonhuis/verbouwen van een schuur tot orthopedagogische praktijk ruimte op het perceel Noordweg 376. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet vergunning te verlenen. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 30 de cember 1996 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Bouwen en Wonen van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bedenkingen heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Zie voor andere gemeentelijke informatie de pagina van de gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. ManncnMude Wij starten v.a. vanmiddag op bijna de gehele wintercollectie Kanaalstraat 55 Souburg 0118-462158 ADVERTEREN DOET VERKOPEN Neem nu een GRATIS proefabonnement Informeer bij de Rabobank in uw woonplaats of bel: (0118) 58 18 10 http-y/www. tref. nIAA/alcheren TrelPunt Walcheren is een initiatie! van de gezamenlijke Rabobanken op Walcheren De werkzaamheden ter voorbereiding op de start van de nieuwe gemeente Veere per 1 januari 1997 zijn in volle gang. In aiwachting van de bouw van een nieuw gemeentehuis zullen de diverse afdelingen voorlopig in de 'oude' gemeentehuizen en het gebouw van de Centrale Dienst Gemeentewerken gehuisvest worden. De verhuizing is in volle gang De huidige gemeentehulzen zullen hierdoor van 23 december 1996 tot en met 2 januari 1997 11.00 uur gesloten zijn. Voor dringende zaken betreffende de burgerlijke stand (geboorte- en overlijdens- aangifte) kan contact opgenomen worden met de heer C. M. Filius. tel. 0113- 371295 of de heer R. J. Sonius. tel. 0118-572015. Wanneer er tussen 23 december en 2 januari 1997 dringend een reisdocument is gewenst, kan dit (na telefonische afspraak) worden aangevraagd bij de Koninklijke Marechaussee te Vlissingen tel. 0118-483400. Voor dringende zaken betreffende Beheer en Onderhoud (rioolverstoppingen bui ten de erfafscheiding. beschadigingen van wegen, gemeente-eigendommen, open bare verlichting, gladheidsbestrijding) kunt u de hulpdienst bellen tel. 597697. Bezoekadressen: Dorpsplein 28 Koudekerke: raadsvergaderingen, burgemees ter en wethouders, gemeentesecretaris, voorlichting, personeel en organisatie, afdelingen interne dienstverlening en informa tie en automatisering: Markt 1 Domburg: de afdeling financiën Dorpsstraat 3 Meliskerke: afdelingen burgerzaken en alge mene en economische zaken Gapingseweg la Serooskerke: de afdelingen bouwen en wonen, civiel en cultuurtechniek, milieu en beheer en onder houd. Markt 5 Veere: gemeente archief Markt 95 Westkapelle: de afdelingen sociale zaken en welzijn Correspondentieadres: Postbus 1 4370 AA Koudekerke Openingstijden: 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Met ingang van 9 januari is er iedere donderdag een avondopenstelling van 17.30 uur tot 19.00 uur. Centrale telefoonnummer: 0118-555444 Faxnummer: 0118-553025 Let op! In verband met een personeelsbijeenkomst op donderdag 2 januari 1997 gaat de gemeentelijke organisatie die ochtend pas om 11.00 uur van start. Vanaf die tijd staan wij tot uw beschikking en zullen wij met enthousiasme proberen om u op de Juiste wijze van dienst te zijn. J. S. de Regt. beoogd-gemeentesecretaris DE AREND Nieuwe Burg 18, Middelburg, tel. 0118-612416 Kennisgeving Kernenergiewet Op 15 augustus 1995 is een vergunningaanvraag, inclusief milieu-effectrapport (MER), ontvangen van de Centrale Organisatie voor Radioactief Afval NV (COVRA). Het betreft een aanvraag voor wijziging van de vergunning op grond van artikel 15 en 29 van de Kernenergiewet voor haar inrichting aan de Spanjeweg 1industrieterrein van Vlissingen- Oost. Het bevoegd gezag voor de behandeling van de aanvraag bestaat uit de ministers van Economische Zaken, van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Naar aanleiding van de aanvraag is op 26 september 1995 door het bevoegd gezag een aan vulling op de aanvraag gevraagd, conform artikel 4.5, eerste lid, Algemene wet be stuursrecht. COVRA heeft op 15 december 1995 deze aanvulling ingediend. De aanvraag betreft de volgende zaken: - actualisering van de huidige vergunning, waaronder begrepen een aantal momenteel gedoogde wijzigingen; - de opslag van hoogradioactief afval in een nieuw gebouw: - tijdelijke opslag van hoogradioactief afval in speciale verpakking in het bestaande ge bouw voor laag- en middelradioactief afval; - opslag van nieuwe afvalstromen (laag- en middelradioactief); - uitbreiding van de opslaggebouwen voor laag- en middelradioactief afval. Naar aanleiding van de aanvraag is de ontwerp-beschikking opgesteld waarbij de ge vraagde wijzigingen vergund worden. In afwijking van de aanvraag wordt de uitbreiding van de inrichting evenwel beperkt tot hetgeen voorzien is tot 2015. Naar aanleiding van de ingediende bedenkingen op de ontwerp-beschikking zijn enke le voorschriften nader geconcretiseerd. Verder is de vergunning ongewijzigd gebleven Inzage beschikking De beschikking, inclusief overige relevante stukken, ligt vanaf 24 december 1996 tot en met 3 februari 1997 op werkdagen ter inzage op de volgende plaatsen: - de bibliotheek van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer", Rijnstraat 8 te Den Haag - de openbare bibliotheek van de gemeente Borsele", Stengeplein 1 te Heinkenszand; - het informatiecentrum van de provincie Zeeland""", Abdij 9 te Middelburg; - het gemeentehuis van de gemeente Borsele"""", Stenevate 10 te Heinkenszand. Op woensdag gesloten. Overige dagen van 9.30 tot 16.00 uur; Maandag van 14.00 uur tot 16.00 uur, woensdag en vrijdag van 14.00 uur tot 20.00 uur; Alle werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur: Werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, op donderdag tevens van 17.00 uur tot 20.00 uur. Beroep Tegen deze beschikking kan tot en met 3 februari 1997 beroep ingesteld worden bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019. 2500 EA DEN HAAG. Beroep kan worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen ingebracht hebben tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Indien gedurende de beroepsstermijn bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak een voorlopige voorziening wordt gevraagd, wordt de beschikking niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere informatie met betrekking tot de stukken en de procedure kunt u contact opnemen met dr. H.Th. Cahen van het Ministerie van Economische Zaken (tel. 070- 3797849). Ministerie van Economische Zaken m.u.v. leer Overhemden Sweaters Truien 10 T/M 40% KORTING! Damescollectie! Street-one Cecil KORTING! quality freewear EXTRA OPENINGSTIJDEN Middelburg - ma. avond 23-12 Oost-Souburg - ma.middag -avond 23-12, ma.middag 30-12 Heinkenszand - ma.avond 23-12, di. hele dag 24-12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 10