Van Kerckhoven heeft het druk I Gemorrel aan de zondagsrust INBRAAK BEVEILIGING PZC Speciale stenen bij Jan Eikenaar Dow prijst centrale Z- zuinige Holland l zeeland 21 Bouwbedrijf Kloosterzande trekt in nieuw, groter pand in detail ondernemend zeeland PERFEKTE INRICHTING L E v de kwestie agenda zaterdag 7 december 1996 van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti KLOOSTERZANDE - Het gaat Van Kerckhoven's Bouw bedrijf uit Kloosterzande voor de wind. De orderportefeuille is goedgevuld. Onlangs rondde het bedrijf de bouw van het in formatie- en bezoekerscen trum in Emmadorp af. De 27 aanleunwoningen bij verzor gingstehuis De Burght in Oost- burg zijn bijna gereed en ook de fabricagehal van BOC in Ter- neuzen wordt binnenkort vol tooid. De onderneming was bo vendien verantwoordelijk voor de nieuwbouw van Zeeland Kozijnen in Axel en Garage Voet in Hulst en verzorgt mo menteel voor staalconstructie bedrijf Hertogh in Walsoorden een nieuwe bedrijfsloods met kantoren. De groei van het inmiddels 75- jarig bouwbedrijf maakte een uitbreiding van de kantoor ruimte in Kloosterzande nood zakelijk. Het oude gebouw werd gesloopt en aan de Presi dent Rooseveltstraat, op een oppervlakte van zeshonderd vierkante meter, werd een ge heel nieuw pand neergezet, dat plaats biedt aan tien medewer kers. Het kantoor, een ontwerp van architect Gruisen Sander- se, is voorzien van kantoren, een ontvangstruimte, een ont werp- en calculatieafdeling, vergaderruimten en een kanti ne. De Van Kerckhoven's Groep is voornamelijk actief in Zeeuws-Vlaanderen, maar richt zich sinds kort ook op de Belgische markt. Zij is gespeci aliseerd in nieuwbouw (bur gerlijke en utiliteitswerken), onderhoudswerken (onder meer bij Dow), renovatie, sys teembouw, industriële bouw. grond-, weg- en waterbouw, installatietechniek en loodgie ters- en dakdekkerswerken. Spreiding Van Kerckhoven is daarnaast fabrikant van prefab-elemen ten voor daken en gevels. Di recteur F. van Kerckhoven wil in de nabije toekomst nog meer spreiding in activiteiten en doelgroepen brengen, opdat het bedrijf minder kwetsbaar wordt voor conjunctureel moeilijke tijden Hij denkt daarbij aan het uitbreiden van de prefab-activiteiten in de re gio en de activiteiten in België. ..We denken ons te kunnen on derscheiden door de kwaliteit. Want die laat daar nog wel eens te wensen over." Vrijdag 13 december opent burgemeester T. Steenkamp om 14.00 uur het nieuwe hoofdgebouw Vanaf maandag 9 december zijn bij zo'n tweehonderd grote Shell-stations krasloten te koop. De groei van het aantal verkooppunten vloeit voort uit de uitbreiding van de kraslo tenvergunning van de Lotto, begin dit jaar. Mede door de ontwikkeling van de techniek is het nu ook mogelijk de loten via benzinestations aan te bie den. Deelnemende pompen krijgen een apparaatje dat di rect in verbinding staat met de hoofdcomputer in Den Haag. In Zeeland worden de kraslo ten op vijf punten verkocht: in Goes, Kloetinge, Lewedorp, Arnemuiden en Middelburg. Na een ingrijpende renovatie gaat op zaterdag 14 december om 10.00 uur het vernieuwde zwemparadijs van Roompot Beach Resort in Kamperland open. Voor de eerste vijftig be zoekers is er een gratis zwem- rugzakje. De heropening wordt gevierd met een spetterend weekendfeest met onder meer een drijvende reuzen-speelmat voor de jeugd, muziek en de monstraties. Bert Bimmel Makelaardij in Vlissingen en Makelaardij Faasse Faasse in Goes treden op 1 januari toe tot het ERA- netwerk, een internationale organisatie van makelaars die samen een marketingbeleid ontwikkelen. Daar hoort een aantal zaken bij, zoals de ERA Service Verplichting. De bor den en advertenties van beide makelaars dragen voortaan het ERA-kenmerk. Overigens blij ven beide bedrijven zelfstan dig en lid van de Nederlandse Vereniging van Makelaars. De Van Kerckhovens voor hun nieuwe kantoor. foto Peter Nicolai van onze verslaggeefster Lianne Sleutjes DEN HAAG - De elfde Dow Chemical Energieprijs is vrij dag in Den Haag uitgereikt aan twee werknemers van bet Elec- triciteitsbedrijf Zuid-Holland. Ir. H. Hylkema en ing. J. Ha mers ontwikkelden een warm tekrachtinstallatie die veel minder aardgas gebruikt en minder kooldioxide uitsloot dan een gewone centrale. Hoofddirecteur drs. G. Verberg van de Gasunie overhandigde de oorkondes en de cheque ter waarde van 50.000 gulden. De prijs is bedoeld voor personen die zich verdienstelijk hebben van onze verslaggever Hans van den Dobbelsteen BURGH-HAAMSTEDE - Beeldhouwer- /kunstenaar Jan Eikenaar runt sinds een jaar het gelijknamige atelier in Burgh- Haamstede. Hij verkoopt er werken en geeft workshops over stenen: dat laatste pas ruim twee maanden. „Ik ben op het idee gekomen nadat één van mijn cursisten, een zakenman, met een apart stuk steen uit Zuid-Afrika was te ruggekeerd. Ik vroeg hem of hij meer steensoorten voor mij wilde exporteren. Dat heeft hij gedaan. Ik ben in Zeeland de enige die speksteen, serpentijn en verdiet verkoopt.Naast het atelier runt Eikenaar op dezelfde locatie een galerie. ,,De specifieke steensoorten waar ik mee werk zijn doorgaans niet bij de natuur steenhandels te koop. Het bijzondere er aan is dat ik, behalve zeer kleine stukjes, ook grote brokken verkoop. Dat is vooral voor professionele beeldhouwers ideaal; die werken graag met grotere stukken steen." Niet elk soort steen is volgens de beeldhouwer voor iedereen geschikt om mee te werken: „Een beginnend beeldhou wer doet er verstandig aan om eerst met het wat zachtere speksteen aan de slag te gaan; dat is 'eenvoudig' met rasp en vijl te bewerken. Serpentijn en verdiet daarente gen vragen om een steviger aanpak met bijvoorbeeld een beitel." Markt Eikenaar hoopt met'zijn steensoorten een plaatsje op de markt te kunnen veroveren. „Ik hoop op deze wijze de mensen uit de re gio een lange gang naar de spaarzame ver kooppunten elders in het land te bespa ren." Atelier Jan Eikenaar is gevestigd aan de Zuidstraat 16 in Burgh-Haamstede. Het is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 9.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: 0111-654544. gemaakt, voor duurzame ont wikkelingen in de procesindu strie. Van belang daarbij is dat energie en grondstoffen beter worden benut. De centrale die Hylkema en Hamers ontwikkelden, ver bruikt circa 110 miljoen kubie ke meter aardgas minder. Dat is ongeveer het gasverbruik in een jaar van de stad Zoeter- meer. De centrale stoot hier door per per jaar veel minder kooldioxide uit: een verminde ring die is te vergelijken met de uitstoot van 40.000 auto's die in een jaar elk 20.000 kilometer rijden. Productie De RoCa3 zoals de centrale heet.levert elektriciteit aanhet openbare net en warmte aan het stadsverwarmingsnet. Daarnaast levert de centrale met kooldioxide verrijkt rook gas aan 120 tuinders in Bleis wij k en Bergschenhoek. Zij blazen dit in hun kassen om de plantengroei te bevorderen. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZCpostbus 18, 4380 AA Vlissingen of via faxnr. 0118-470102. CADZAND Dorpsbelang - De raadsfractie van Dorpsbelangen Toerisme (D&T) in de gemeente Oostburg houdt op donderdag 12 decem ber een openbare fractieverga dering in café de Buitenlust in Cadzand. Belangstellenden kunnen met de leden van de fractie van gedachten wisselen over de raadsagenda van 19 de cember en andere actuele ge meentelijke zaken. De openbare vergadering begint om 20.00 uur. SAS VAN GENT Adventsdienst - Kamerkoor Vocalitas en organist Jos Ver- poorten werken op zondag 15 december mee aan een advents dienst van lezingen en liederen, de zogenaamde 'Lessons and carols' in de Cuyers kerk in Sas van Gent. Liederen van onder meer Ludo Claesen, Phillip Ledger en John Rutter worden ten gehore gebracht, evenals or gelwerken van J.S. Bach, Ernst Pepping en Alexandre Boëly. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. (Advertentie) Parador heeft alles voor de perfekte inrichting. Meubelen op maat. panelen cn accessoires. Allemaal in dezelfde houtsoort. Voor uw fantasie zijn de mogelijkheden on begrensd. Informeer u bij ons in de Parador Ideeen studio. WOONSYSTEMEN 71 ORANJESTRAAT 10, 4532 BS TERNEUZEN TEL: (0115) 61 29 71 van onze verslaggevers TERNEUZEN - Minister H. Dijkstal (Binnenlandse Zaken) vindt het hoog tijd dat in het parlement - en mogelijk daarbuiten - een fundamentele discus sie gevoerd wordt over de in de wetge ving beschermde status van de zondag. Die gedachtenwisseling acht de be windsman noodzakelijk, omdat hij van mening is dat de uitzonderlijke positie van de christelijke rustdag in de Neder landse multi-culturele samenleving niet meer te handhaven valt. De PvdA zwengelde de kwestie aan in de Tweede Kamer, omdat de sociaal democraten menen dat de Zondagswet aan een verandering toe is. Deze wet. waarin de christelijke rustdag veran kerd ligt, zou in de optiek van de PvdA joden en islamieten in de toekomst de mogelijkheid moeten bieden om op res pectievelijk zaterdag en vrijdag hun rustdag te houden. Is dat niet mogelijk, dan biedt de wet geen gelijke bescher ming. In christelijke kringen is ontsteld ge reageerd op Dijkstals uitlatingen. Met name oppositie-partij CDA vreest dat de paarse coalitie uit is op de liquidatie van de dag des Heren. De eerste aanval werd vorig jaar met de nieuwe Winkel sluitingswet ingezet, nu begint men een tweede. De zondagschenners belegeren het christenkamp. Rustdag In Zeeland zijn de meningen over het al dan niet in standhouden van de zon dagsheiliging verdeeld. Mevrouw M. Risseeuw uit Groede pleit voor het vasthouden aan de traditionele zon dagsrust. „Het is een goede zaak dat we een vaste rustdag hebben en de zondag ligt dan het meest voor de hand. In Sluis mag het dan wel druk zijn op zondagen, maar in de meeste dorpen ligt dat toch anders." Bij het voorstel van Dijkstal om flexibeler te zijn bij het bepalen van de rustdagen zet de inwoonster van Groede vraagtekens. Ze denkt dat het verwarrend wordt als de één op vrijdag, een ander op zaterdag en weer een an der op zondag rust houdt. Dat er in deze tijd steeds meer mensen op zondag arbeiden, kan mevrouw W Saarloos uit Hoek tot op zekere hoogte billijken. „Dat mensen bij grotere be drijven als Dow of een dienstverlenen de instanties als Delta Nuts op zonda gen werken is tot daar aan toe, maar dat het winkelpersoneel ook aan de slag blijft, vind ik ongewenst en nergens voor nodig." Saarloos wil gelovigen van andere religies niet discrimineren. Rondom moskeeën en synagogen moet het op vrij-en zaterdagen ook gewoon rustig kunnen zijn, zodat mensen op ge paste wijze hun geloof kunnen belij den." Bij het bepalen van de werktijden zou volgens haar rekening gehouden kun nen worden met de geloofsovertuiging De meningen over het al dan niet vasthouden aan de zondagsheiliging zijn in Zeeland verdeeld. foto Ruben Oreel van werknemers, maar ze zou het vrese lijk vinden als de zondag als traditione le rustdag zou verdwijnen. „Zondag- rust hoort bij onze samenleving. Ik vind het al verschrikkelijk als de winkels in Terneuzen nu één keer per maand op zondag open zijn." Ook van mevrouw I. de Winkel uit Nieuw-Namen hoeven de winkels op zondag niet open te zijn. Zij denkt met weemoed terug aan 'oudeiwetse zonda gen', toen niemand werkte en iedereen op 'zijn zondags gekleed ging'. Aan de andere kant wil ze niemand voor het hoofd stoten. „Ik ben niet gelovig. Als anderen op zondag geen rust nemen of boodschappen doen vind ik dat prima, maar zelf heb ik genoeg aan zes dagen Een inwoonster van Arnemuiden die niet met haar naam in de krant wil is re soluut. „We moeten een dag houden waarop je mag rusten of zelfs weten wat je doet Of je nu wel of niet naar de kerk gaat op zondag, doet er niet toe. Zo'n vrije dag na een werkweek zit erin ge bakken. Als je die regelmaat af zou schaffen, raak je in de stress", meent C. Antheunisse, een wat oudere Vlissin gen „Ik vind dat minister Dijkstal zich niet moet bemoeien met de zondag. Als mensen vanwege hun geloof een andere vrije dag wensen, kunnen ze dat regelen met hun werkgever. Ik ben niet kerk gaand. Toch is voor mij de zondag rust dag. Een dergelijk traditie hoor je in ere te houden." Van vrijdag eventueel ook een vrije dag maken omdat moslims dan hun rustdag houden, gaat haar veel te ver. „Zij komen niet van hier. Laten zij zich dan maar aanpassen. Anders moeten ze zelf maar een vrije dag rege len." Een boodschap van dezelfde strekking heeft een oudere inwoner van Veere. „Zondag moet een christelijke rustdag blijven. De winkels hoeven voor mij niet zondag open te zijn, maar dat is mijn persoonlijke mening. Een discus sie over de vrije zondag hoeft voor mij niet. Ik heb liever dat alles bij het oude blijft. Andere mensen moeten zich maar aanpassen." Winkelen Bedrijfsleider M. J. van Kempen van de Golff supermarkt aan het Havenplein Zierikzee vindt het prima dat de winkel op zondag dicht is „Dat is heel belang rijk, zeker in een christelijke omgeving. Voor de toeristen die hier 's zomers op Schouwen-Duiveland verblijven, hoef je je zaak 's zondags ook niet open te doen. Die weten dat de winkels dicht zijnenhouden daar rekening mee." Wat hem betreft blijft alles bij het oude. „Persoonlijk vind ik het belangrijk om één vrije dag in de week te hebben. En dat moet gewoon die zondag zijn. Bui tenlanders moeten zich aan de Neder landse normen aanpassen." Onderdirecteur algemene zaken van Pechiney Nederland nv P. J. Arendse vewacht geen problemen wanneer ie dere gelovige zijn of haar eigen weke lijkse rustdag zou mogen kiezen. „Wie hier in de productie een baan aan vaardt, weet vantevoren dat er op zon dag, zaterdag of vrijdag moet worden gewerkt. Alleen bij functiewijzigingen zijn er wel eens kleine probleempjes ge weest. Sommige mensen bijvoorbeeld willen principieel niet op zondag wer ken. En meestal valt daar wel een mouw aan te passen. Hetzelfde geldt voor isla mitische werknemers tijdens de Ram madam Ook daar wordt meestal wel een oplossing voor gevonden." Onzalig Voormalig SGP-raadslid W. de Koster uit Krabbendijke noemt het afschaffen van de zondagsrust 'een onzalige ge dachte' ..En dat zeg ik om principiële redenen. Het is Gods dag." Los van zijn persoonlijke geloofsovertuiging, denkt hij dat ieder mens één rustdag in de week nodig heeft. „De werkdruk neemt steeds maar toe en dan is het belangrijk dat je tenminste één dag in de week tot jezelf kan komen." Tenslotte laakt hij het 'oplaten van proefballonnetjes', zo als minister Dijkstal dat nu doet met de zondagsrust. „Een politicus moet met een grondig en overdacht standpunt komen en dat ook volhouden." EVENEMENTEN Zaterdag BERGEN OP ZOOM - De Botle Hom mel, 21.30 uur: Concert skate-punk- bands Human Alert en Benefit of Doubt; BRESKENS - De Uitkomst, 11-22 uur: Grote vogeltentoonstelling door vogelvereniging De Vink; COLIJNSPLAAT- Café De Patrijs, 22 uur: Concert band Free Easy; GOES - Zeelandhallen, 20 uur: Con cert René Froger; 't Beest. 20.30 uur: 'Tegendraads' met Nada Naga en Julia Hershei- me r; GRIJPSKERKE - Imkerij Poppen- damme, 12-17 uur: Christmas Fair; HOEK - Langstraat, 10-16 uur: Kerst markt; HULST - Den Dullaert, 14 uur: Jeugdtheater Het Appeltje met De Gelaarsde Kat; NH Kerk, 20 uur: Orgelconcert Bram Beekman; MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Vocal group The Deep River Quartet; Koorkerk, 16 uur: Concert Middel burgs Kamerkoor, Minitheater, 20.30 uur: Het Middel burgs Theater met 'Thuis'; SAS VAN GENT - Café De Rijnvaart, 22 uur. Concert The JP Butler Band; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 20 uur: Poupou met 'Vuur'; Grote Kerk, 19.30 uur: Korenavond; VLISSINGEN - De Piek, 22 uur: Space Marines; St. Jacobskerk, 20 uur: Koorconcert door Winchester Cathedral Choir; Vestzaktheater, 20.30 uur: De Zeeuwse Komedie met Kras; Strandpaviljoen Panta Rhei, 20.30 uur: Concert Dave Mackenzie; Café Gommert, 22 uur: Jamsessie; Zondag BROUWERSHAVEN t Swarte Schaep, 15 uur: Concert Storyville Jassband.BRESKENS - De Uit komst, 10-18 uur: Grote vogelten toonstelling door vogelvereniging De Vink; GOES - Prins van Oranje, 15 uur: Opera Bastien en Bastienne door Stichting Kameropera Nederland; 't Beest, 15 uur: Familievoorstelling Ramona door Het Alibi Collectief; Café De Pompe, 16 uur: Concert band Miss Understood; HOEK - De Molenhoek, 15 uur: Con cert jazz-zanger Wim Koopmans; HOOGELANDE - Kapel van Sint Maarten, 14.30 uur: Concert Het Multatulikwartet; HULST - Baudeloogebouw, 15 uur: Pianoconcert Eliane Rodrigues; MIDDELBURG - Celtic Pub The Du ke, 15 uur: Ierse en Schotse folkmu ziek met Rob Willy; Schouwburg, 15.30 uur: Concert Het Rob Bavel Quintet; Café 't Schuttershof, 17 uur: Con cert Capital Swing; SAS VAN GENT - De Speije, vanaf 13 uur: Kerstmarkt; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 15 uur: Stichting Maat met voorstel ling Circus'; Open Hof, 15.30 uur: Adventscon- cert mandoline-orkest Con Amore; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: The Cable guy; zat. 14, 16.15en 19,zon. 14en 16.15uur: De Klokkenluider van de Notre Dame; zat. 16.15 uur: Babe; zat. 18.45 en 21.30,zon. 16.15en20uur: The long kiss goodnight; zat. 21.30, zon. 20 uur: Sleepers; Cinemactueel, zat. 14, zon. 14 en 16.15 uur: De Klokkenluider van de Notre Dame; zat. en zon. 14, 18.45 en 21.30 uur. The nutty professor; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14. 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Fled; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: The Hunchback of Notre Dame; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: De Klokkenluider van de Notre Da me; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: The nutty professor; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14en 19.30, zon. 13.45,16.15 en 19 uur: De Klokkenluider van de No tre Dame; zat. 19.15 en 22, zon. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Sleepers; Independence day; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45,16.15,19 en 21.30 uur: The nutty professor; zat. 19.30 en 22, zon. 16.15, 19 en 21.30 uur: Trainspotting; zat. 19.30, zon. 13.45 en 16.15 uur: Naar de klote; zat. 22, zon. 21.30 uur: The long kiss Toneelgroep Kina speelt stuk van Mrozek TERNEUZEN - De toneelgroep Kina speelt dinsdag 10 decem ber in zaal De Ambassadeur in Terneuzen een theaterstuk van de Poolse schrijver Slavomir Mrozek. De uitvoering 20 uur in de Grote Kerk aan de Noord straat) staat in het teken van de Dag van de Rechten van de Mens. De organisatie is in han den van de Stichting Turks The ater (STT) en de Vereniging Vluchtelingenwerk Terneuzen. Het stuk gaat over een vluchte ling die asiel aanvraagt op een ambassade. Daarmee confron teert hij de aanwezige ambassa deur met allerlei zaken die voor de overheidsfunctionaris tot op dat moment zo gewoon leken. Mrozek schreef het stuk aan het begin van de jaren tachtig, toen er nog een duidelijk scheiding bestond tussen 'Oost en West'. Regisseur Celil Töksoz heeft de situatie in zijn versie geactuali seerd. Hij laat in het midden waar het verhaal zich afspeelt. goodnight; zat. 22, zon. 13.45,19 en 21.30 uur: Le huitième jour; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30, zon. 20.30 uur: Le huitième jour; zat. 22 uur: Good men, good women; VLISSINGEN Alhambra, zat. en zon. 14uur:DeKlokkenluidervande Notre Dame; the Cable guy; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: The Hunch back of Notre Dame; The nutty pro fessor; zat. en zon. 19 en 21.45 uur: Sleepers; zat. en zon. 19 uur: Inde pendence day; zat. en zon. 21.45 uur: Fled; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Beelden van 27 kunste naars (t/m 5/1); Reindert Homan, grafiek (t/m 19/1); Galerie De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Juul Kortekaas (schilderijen) en Marie-José Nefs (lijkwaden) t/m 7/12; Stu-Art Galerie, zat.11-17 uur: Stu- Art Kado, werken diverse kunste naars (t/m 21/12); Galeriè Ars Aetheria. 14-19 uur: 'Merck toch hoe sterck' werken van Peter Koster (t/m 31/12); Galerie 't Lievevrouwke, zat.13.30- 18 uur: Groepsexpositie met gra fiek, tuinbeelden, vazen, objecten en terra sigillata (t/m 12/1); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer schole, zat. 13.30-16.30 uur: Aaf Renkema 'Gesluierd Licht' aqaurel- len (t/m 7/12); CLINGE Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werk van Nelly van Nieuwen- huijzen (t/m 22/12); GRIJPSKERKE - Imkerij Poppen- damme, zat. 12-17 uur: Jan de Pren- tenknipper; GOES - Galerie v.d. Berge, 13-17 uur: 'View lndicators'(t/m 21/12); HULST Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Henny Huser, tekeningen en lino's (t/m 4/1); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat.10-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aan winsten 17e eeuwse schilderkunst (t/m 5/1); Singles, De keuze van Lex ter Braak (t/m 12/1); Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: 'Werd verwacht, affiches in beeld'(t/m 28/12); De Vleeshal, 13-17 uur: Hans van Houwelingen, blik (t/m 15/12); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Frank Biemans, glasobjecten (t/m 29/12); GHL-galerie, 13-17 uur:Corvan Dix- hoorn, schilderijen (t/m 8/12); Galerie 'T', zat.11-17 uur: Werken van Juul Kortekaas; Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Werk van Hans de Ruijter (t/m 11/1); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Schilderijen van A. van Dij- ke. Keramiek van I. Notschaele (t/m 9/1); NEELTJE JANS Delta Expo. dag. 10-17.30 uur: Authentiek materiaal waterwerken (t'm 31/12); OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Uitgelezen', expositie van 4 boekillustratoren (t/m 8/12); OOSTKAPELLE Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: Een beeld van een tuin beelden (t/m 12/1); De kleur van water, natuurfo to's (t/m 5/1); Werk van Leen van Duyvendijk (t/m 12/1); SLUIS - Raadskelder, 14-17 uur: Cies Bauer-Verkest, schilderijen, te keningen en lithografieën (t/m 5/1); ST, LAURENS - Boerderijgalerie 'De Osseberg', zat.14-17 uur: Ludmila Kalmaeva, schilderijen (t/m 20/12); TERNEUZEN Galerie In de Ga- lerant, zat.11-17 uur: Beelden uit Wonderland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); VLISSINGEN Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Scheepswerven in Zee land' (t/m 19/1); CoosjeBuskenstraat200,12-17 uur: Gust Romijn, schilderijen (t/m 5/1); Bellamy 19, 13-17 uur: Hans Bom- meljé, Wim Bakker en Menno de Nooijer, schilderijen en beelden (t/m 5/1); WISSENKERKE - Galerie De Prak tijk, zat.13-18 uur: Gérard Gribau- mont, olieverfschilderijen (t/m 4/1 WOLPHAARTSDIJK - Galerie de Hoekweide, zat.13-17 uur: Yvonne Struijs, twee- en driedimensionaal werk (t/m 11/1); YERSEKE - Museum, zat.10-12 uur: 'Yerseke en de visserij op de Oos- terschelde' Frederik J. Weijs, aqua rellen (t/m 16/8/97); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel.06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23,00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384 Homosexualiteit: COC regio Wal cheren (ook voor huwelijk, homofi lie en vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280; COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115 630654. De politie houdt vandaag en mor gen, zondag, snelheidscontroles op de route Middelburg-Stormvloed- kering-Bruinisse. (Advertentie) pëTo het ^veiligste adres 'errit le jonge techniek axel Oranjestraat 5 - Telefoon 0115 - 562710

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 57