Onrust over gastransportleiding PZC Zeeland groeit toe naar fusie tot één waterschap rond 1999 Mobiel verkeerscentrum Duurzaam Veilig opent deuren in Oostburg Geen forse stijging tarieven waterschap Het Vrije van Sluis Mestzak Graauw moet verdwijnen Maatregelen voor onveilige kademuur zeeland zaterdag 7 december 1996 z 20 kerkdiensten Inwoners Gentiaanstraat Terneuzen ten onrechte'gealarmeerd weekenddiensten van onze verslaggever Hans Heïjt OOSTBURG - Eén druk op de knop volstaat om de gewenste informatie in beeld te krijgen. Bezoekers van het mobiele verkeerscentrum in Den Hoekzak in Oostburg kunnen kiezen uit een interview met gedeputeerde ing. J. Hennek- eij, statistische gegevens over verkeersongevallen en tal van andere onderwerpen die ver band houden met het project Duurzaam Veilig. In het project Duurzaam Veilig West-Zeeuws-Vlaanderen worden de bewoners in een vroeg stadium bij de planvor ming betrokken. Daarom is het van belang dat ze goed worden geïnformeerd. Als aanvulling op de informatie bijeenkomsten en het folder materiaal is vrijdag in multi functioneel centrum Den Hoekzak in Oostburg een mo biel verkeerscentrum ge opend. Door een druk op de knop kun nen de gebruikers de meest uiteenlopende informatie over het project Duurzaam Veilig tot zich nemen. „Hot voordeel van de audio-visuele appara tuur- is dat het makkelijk geac tualiseerd kan worden", legde C. Bolijn-Hertzberger van het bestuurlijk overleg Duurzaam Veilig uit bij de ingebruikna me van het verkeerscentrum. „En omdat het verkeerscen trum mobiel is, kan het wor den ingezet in de verschillende kernen in West-Zeeuws- Vlaarideren. Maar ook in an dere delen van het land kan het mobiele centrum gebruikt worden om informatie te ge ven over Duurzaam Veilig. Bij de ontwikkeling van het centrum is gebruik gemaakt van de nieuwste computer software. Belangstellenden kunnen bij het opvragen van informatie een keuze maken uit een grote verscheidenheid aan kaartmateriaal, foto's, toespraken en andere infor matie over Duurzaam Veilig. Medewerkers van Veilig Ver keer Nederland (VVN) helpen de mensen die via het ver keerscentrum informatie over Duurzaam Veilig willen op roepen. In een later stadium wordt het mobiele informatie systeem ingezet als trainings centrum voor gedragsbeïn vloeding. Zondag 8 december 1996 Aardenburg Nederlandse Her vormde Kerk 10.30 ds Valk (gez- dienst); Doopsgezinde Gemeente 10.30 dhr Kruidenier; Rooms-Ka- tholieke Kerk zo 9.15; Coensdike zo 9; Axel Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds Schipper; Gereformeer de Kerk 10 ds v. Elderen, 17 kand. Ketelaar; Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt 10-15 ds Burger;Gerefor- meerde Gemeente 10-15 lees- dienst; Rooms-Katholïeke Kerk za 19; zo 11, Biervliet Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 ds v.d. Schee (HA); Rooms-Katholieke Kerk za 19; Boschkapelle Rooms-Katholieke Kerk zo 9.30; Breskens SOW-Ge- meente 11 ds Blokland; Rooms-Ka tholieke Kerk zo 10;Cadzand Neder landse Hervormde Kerk 9.30 ds Houwaart; Clinge Rooms-Katholie ke Kerk za 19; Graauw Rooms-Ka tholieke Kerk zo 10.30; Groede Rooms-Katholieke Kerk za 19; Hei kant Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Hengstdijk Rooms-Katholieke Kerk zo 11; Hoek SOW-Gemeente 10 ds v.d. Maas (in herv.kerk); Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt 9.30-15 ds Souman; Gereformeerde Ge meente in Nederland 9.30 en 14 leesdienstRooms-Katholieke Kerk zo 11Hontenisse Nederlandse Her vormde Kerk 11 mevr. Don; Hoofd plaat Rooms-Katholieke Kerk za 17; Hulst Nederlandse Hervormde Kerk 9.30 mevr. Don;Evangelische Ge meente (Het Ravelijn) 10 dhr Wulf- fraat; Rooms-Katholieke Kerk za 19; zo 10.30; Koewacht Rooms-Katho lieke Kerk zo 10.30; Kloosterzande Rooms-Katholieke Kerk za 18.30; zo 11; Lamswaarde Rooms-Katholie ke Kerk za 19; Nieuw-Namen Rooms-Katholieke Kerk zo 9; Nieuwvliet Nederlandse Hervorm de Kerk 10 ds Hoogendoorn; Vrije Evangelische Gemeente 10 ds v.d. Wetering; Oostburg Nederlandse Hervormde Kerk 10 dhr Wasterval; Gereformeerde Kerk 10 ds Van- poucke; Gereformeerde Gemeente 10-15.30 leesdienst; Oud-Gerefor meerde Gemeente 9.30 en 14.30 leesdienst; Gereformeerdee Ge meente in Nederland 10 en 14.30 leesdienst; Christengemeente De Hoeksteen (Den Hoekzak) 10 dhr Peeman; Jehova's Getuigen 10 en di 19.30; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Ossenisse Rooms-Katholie ke Kerk zo 9.30; Philippine Rooms- Katholieke Kerk zo 9.30 Retranchement; Rooms-Katholie ke Kerkza 19.15;zo 11;Schoondijke Nederlandse Hervormde Kerk 10 ds v.d. Sar (SOW); Rooms-Katholieke Kerk zo 9.15; Sint-Anna ter Muiden Nederlandse Hervormde Kerk 11 ds Houwaart; Sint-Jansteen Rooms- Katholieke Kerk za 19; Sint-Kruis Nederlandse Hervormde Kerk 9 ds Valk; Sluis Rooms-Katholieke Kerk zo 10.45; Sluiskil Nederlandse Her vormde Kerk 10 ds de Mey Mecima; Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Slijkplaat Rooms-Katholieke Kerk za 17; Stoppeldijk Rooms-Katholie ke Kerk za 19; Terhole Rooms-Ka tholieke Kerk zo 9.30; Terneuzen: Opstandingskerk 10 ds Heijting, 16 dienst; Goede Herderkerk 10 ds Klap; Noordstraatkerk 10 ds de BoerZie- kenhuis 'De Honte' 17.45 ds Hoo- gendoorn;'Ter Schorre' 10.30 ds Taalman-de Ruiter;Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30-15 ds Storm; Gereformeerde Gemeente 10-15 leesdienst; Oud-Gereformeerde Gemeente 10 en 17 leesdienst; Oud Gereformeerde Huisgemeente 9.30-16 dhrTollenaar; zat. 19.30 dhr I Tollenaar;Gereformeerde Ge- i meente in Nederland 9.30,14 en 18 leesdienst; Nederlands Hervormde Evangelisatie, Zeldenrustcollege 10 ds Kolijn;De Levensbron 17 ds Kolijn; Evangelische Gemeente (De Kandelaar) 10 dhr GoemaerePink stergemeente Gebouw Bethel 10 dienst; Nieuwstraat 27"10.30 dienst; Zevende Dags Adventisten (GoedeHerderkerk)za lOdienst; Je hova's Getuigen 10 en di 19.30; Rooms-Katholieke Kerk Triniteits- kerk zo 11; Opstandingskerk za 19; Westdorpe Rooms-Katholieke Kerk za 19, IJzendijke Rooms-Katholieke Kerk zo 10.30; Zaamslag Neder landse Hervormde Kerk 10 ds Koel man; Gereformeerde Kerk 10 en 15 ds de Haan;Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30-15 ds Leeftink; Christelijke Gereformeerde Kerk 10-15 ds v. Ek; Zandstraat Rooms- Katholieke Kerk zo 10; Zuiddorpe Rooms-Katholieke Kerk za 17; zo 9.45; Stadskantoor Sas blijft alle werkdagen open SAS VAN GENT - De deuren van het Sasse stadskantoor blij ven ook bij invoering van de 36- I urige werkweek voor ambtena- I ren volgend jaar maandag tot en met vrijdag in elk geval tussen 8.30 en 12 uur open. Verschillende politieke fracties uitten drie weken geleden tij dens de begrotingsraadsdiscus- sie de vrees dat het weekeinde met de vrijdag zou worden uit gebreid. In het overleg met de ambtenarij heeft het college al leen de vrij dagmiddagen tussen 1 mei en 1 oktober opgeofferd. Tijdens de zomermaanden is het loket vrijdag na het middaguur gesloten. De rest van het jaar kunnen burgers er dinsdag- en. vrijdagmiddag tussen twee en, j vijf uur terecht. Het bureau bevolking is zelfs op dinsdagen tussen 8.30 en 18 uur toegankelijk voorzaken als rij- I bewijzen en paspoorten. De raad vergadert donderdag 12 decembervanaf 19.30uurinhet stadhuis aan de Westkade en laat dan weten of ze tevreden is over de onderhandelingsresul taten. Marijke Hemelsoet van Veilig Verkeer Nederland overhandigde de winnaar van de verkeersprijsvraag een fiets bij de opening van het mobiele verkeerscentrum in Oostburg, gadegeslagen door C. Bolijn-Hertzberger van het bestuurlijk overleg Duurzaam Veilig. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - De inwoners van de Gentiaanstraat in Ter neuzen maken zich 'volkomen ten onrechte' ongerust over de aanleg van een gastransportlei ding langs hun huizen, vindt districtschef D. Boonman Delta Nutsbedrijven. Volgens hem voldoet de leiding aan alle vei ligheidsvoorschriften en is het 'niets gevaarlijker dan een ge wone huisaansluiting'. Inwoners van de Gentiaan straat trokken donderdag aan de bel bij de DELTAN en de ge meente toen ze zagen dat het nutsbedrijf begonnen was met Molest moeder bestraft met week voorwaardelijk TERNEUZEN - DeTerneuzense politierechter mr. R.C.P. Ram- meloo veroordeelde vrijdag een 21-jarige man uit de Schelde- stad voor mishandeling van zijn moeder conform de eis tot een week voorwaardelijke gevange nisstraf. proeftijd twee jaar. De verdachte had op 29 april dit jaar zijn moeder - na een ruzie thuis - geschopt en geslagen. De vrouw liep daarbij blauwe plek ken en ontvellingen op. De zoon gaf slechts toe dat hij zijn moe der te hard in de arm geknepen. „Ze krijgt altijd snel blauwe plekken", probeerde hij de mis handeling te bagatelliseren. De man toonde zich enigszins verrast dat hij op de zitting moest verschijnen. ..Ik heb net zes maanden voor hasjsmokkel in de gevangenis in Spanje geze ten Ik ben op borgtocht van 40.000 gulden vrijgekomen Heeft ze de aanklacht niet inge trokken?", vroeg hij zich af. Het slachtoffer bleek al meerdere malen door haar zoon te zijn mishandeld, maar op 29 april was de maat voor haar vol. Volgens het proces-verbaal had de zoon aan haar om een auto gevraagd Dat was niet de eerste keer geweest Hij had eerder al een auto doorverkocht en de tweede auto geraakte bij een eenzijdig ongeval totaal ver nield. voorbereidingen voor plaatsing van de gasleiding. ..We zijn daar op geen enkele manier in ge kend", zegt E. Riemens. Ze vindt de manoeuvre op z'n minst vreemd. „Als ze die leiding ver der helemaal langs de buiten rand van Terneuzen leggen, ge beurt dat niet zomaar. Wanneer ze dan plotseling bij ons in de straat staan, dan werkt dat niet bepaald positief op de gemoeds rust." Zowel de gemeente als de DEL TAN benadrukken dat er niets bijzonders aan de hand is. Boonman: „Er ligt kris kras door Zeeuws-Vlaanderen zo'n vijftienhonderd kilometer aan gasleidingen (in Terneuzen al leen al iets van honderd kilome ter) onder de grond. Ook onder tal van straten in woonwijken! Als de mensen in de Gentiaan- straat nu plotseling zo bang zijn voor gas. dan moeten ze maar direct hun eigen aansluiting la ten afsluiten." Volgens woordvoerder O. Vos- veld was de gemeente op de hoogte van het tracé voor de zes kilometer ringleiding van het gasontvangstation aan de Haarmanweg naar de nieuwr bouwijk in Othenepolder. Dit najaar werd daarvoor een ver gunning afgeleverd. Aan het geven van informatie over tijdeüjk overlast door graafwerkzaamheden is vol gens Vosveld niet gedacht, om dat daaromtrent tot dusver nimmer problemen zijn ge weest. „Misschien kunnen we in het vervolg beter wel even een briefje bij de mensen binnen gooien", reageert Vosveld op de onverwachte commotie. Het gaat om een extra leiding (gekoppeld aan het huidige stel sel onder de Diepenbrockstraat) die ervoor moet zorgen dat de inwoners bij een storing niet zonder gas komen te zitten. Na protest van mensen uit de Gen tiaanstraat over onbereikbaar heid van hun garages tijdens de graafwerkzaamheden, besloot de DELTAN de leiding op te schuiven tot onder de groen strook aan de andere kant van de weg. De afstand tot de huizen bedraagt, aldus Boonman, meer dan de vier meter die minimaal staan voorgeschreven bij de aanleg van een hoofdtransport leiding. De ringleiding wordt naar verwachting in januari in gebruik genomen. Dijkgraaf W.A Gosselaar kreeg in De Halle in Axel, met zijn vrouw aan zijn zijde, vele lofuitingen toegezwaaid bij zij n afscheid van De Drie Ambachten. foto Peter Nicolai van onze verslaggever Conny van Gremberghe AXEL - Tegen 1999 zullen de drie Zeeuws- Vlaamse waterschappen gezamenlijk één nieuwe instelling vormen. Is dat gebeurd, dan resteren er in Zeeland nog twee water schappen; één boven en één onder de Wes- terschelde. Of die schappen een lang leven beschoren is betwijfelde waarnemend- dijkgraaf H. P. Cijsouw van het waterschap De Drie Ambachten vrijdag ten zeerste. Cijsouw plaatste gisteren bij het afscheid van dijkgraaf W. A Gosselaar in cultureel centrum De Halle in Axel forse vraagtekens bij de toekomst van de twee Zeeuwse water schappen. Hij vond een samenvoeging van de twee tot één Zeeuws waterschap voor de hand liggen. „Als we zien dat één van de be langrijkste motieven tot fusie, namelijk het egaliseren van de tarieven in Zeeland, met twee waterschappen nog steeds overeind blijft, dan ligt de vorming van één schap ze ker in de lijn van de verwachtingen. De kans is groot dat we Wim Gosselaar tegen die tijd terugzien als dijkgraaf voor heel Zeeland. Zijn uitstap naar het waterschap Zeeuwse Eilanden beschouwen we dan maar als een stage-periode", zei Cijsouw. Motor De Zeeuws-Vlaamse waterschapswereld, gemeentebestuurders, vertegenwoordigers van instellingen en organisaties, alsmede het personeel van De Drie Ambachten, na men vrijdagmiddag afscheid van Gosselaar, die na de jaarwisseling aan de slag gaat als dijkgraaf van Zeeuwse Eilanden. Verschil lende waterschapsbestuurders zeiden (Cij souw, K'. J. A Baron Collot d'Escury en Drie Ambachtensecretaris mr. J. Dekker) moeite te hebben met Gosselaars vertrek, omdat men hem toch beschouwde als de motor achter het Zeeuws-Vlaamse fusieproces. Vrijwel iedereen zwaaide de oud-wethou der van Terneuzen, die in 1990 de eerste dijkgraaf van een schap in Zeeuws-Vlaan deren werd zonder te beschikken over een agrarische achtergrond, lof toe. De schei dende dijkgraaf is niet alleen een aimabel mens, hij is ook tactvol, bezit overtuigings kracht, is geduldig en weet te schipperen. Cijsouw kon slechts één negatieve eigen schap bedenken, namelijk dat Gosselaar nog steeds rookt. Het feit dat Gosselaar Zeeuws-Vlaanderen in het midden van een fusieproces verruilt voor de 'overkant' is voor Cijsouw en de hoofdingelanden in de Kanaalzone een 'grote tegenvaller' van onze verslaggever Hans Heijt OOSTBURG - Het dagelijks be stuur van waterschap Het Vrije van Sluis wil de omslag voor in gezetenen in 1997 verhogen met drie gulden tot een bedrag van 193 gulden per woonruimte. De verontreinigingsheffing blijft gelijk en is net als dit jaar 135 gulden per vervuilingseenheid. Verder is bij het opstellen van de begroting voor 1997 rekening gehouden met een omslag van 74 gulden voor zowel de eige naars gebouwd als ongebouwd. Het dagelijks bestuur van Het Vrije van Sluis wil volgend jaar 9,8 miljoen gulden investeren. In vergelijking tot 1996 zijn de kapitaallasten met 559.000 gul den gestegen. De voornaamste oorzaak is het doorschuiven van het geraamde aandeel in het project Duurzaam Veilig van 1996 naar 1997. Als alle investeringen voor vol gend jaar worden gerealiseerd, bedraagt het tekort aan vaste fi nancieringsmiddelen 9,1 mil joen gulden. Het dagelijks van onze verslaggeefster Pascalle Cappetti GRAAUW - De mestzak aan de Graauvvsedijk in Graauw moet weg. De gemeente Hulst heeft de eigenaar van de mestopslagplaats tweeën half jaar geleden terecht aangeschreven deze te ver wijderen. Volgens de be stuursrechter is de mestzak te beschouwen als een agra risch nevenbedrijf en is deze daarom in strijd met het be stemmingsplan. Daar komt bij dat de mestzak een ille gaal geplaatste constructie is, omdat geen bouwvergun ning is afgegeven. De arrondissementsrecht bank oordeelde dat de mest zak niet ten dienste staat van een in het bestemmingsplan gevestigd agrarisch bedrijf, maar, gezien de omvang van de mestzak, wordt gebruikt voor de opslag van mest van bestuur wil de algemene verga dering daarom vragen een be sluit te nemen over het aangaan van één of meerdere vaste geld leningen. Convenant De begroting 1997 van water schap Het Vrije van Sluis komt op donderdag 12 december aan de orde tijdens de algemene ver gadering. Deze vergadering wordt gehouden in sociaal-cul tureel centrum Den Hoekzak in Oostburg en begint om 9.00 uur. Ook het convenant ter voorbe reiding van de fusie van de drie Zeeuws-Vlaamse waterschap pen staat voor deze vergadering op de agenda. Het dagelijks be stuur kan akkoord gaan met het convenant en het voorstel te fu seren met De Drie Ambachten en het Hulster Ambacht op 1 ja nuari 1999. Het dagelijks be stuur van Het Vrije van Sluis hecht veel belang aan een bepa ling in het convenant dat de wa terschappen zich voor de volle honderd procent zullen inzetten om gedwongen ontslagen te voorkomen. en voor derden. Dat een el ders gevestigde varkensmes- terij via een maatschap aan het bedrij f is verbondendoet volgens de rechter niet ter za ke, Het beroep tegen de bestuursdwang door de ge meente Hulst is dan ook on gegrond. De rechtbank deed deze uitspraak, zonder dat daar een zitting aan te pas kwam. Beide partijen - de ge meente en de eigenaars Van Campen - hadden ermee in gestemd dat de zaak op die manier werd behandeld. De argumenten waren immers over en weer bekend. De Raad van State had de zaak eerder terugverwezen naai de rechtbank. Daarmee ver nietigde de Raad van State een eerdere uitspraak van de rechter in juni 1995 die het beroep van de Van Campens gegrond verklaarde. De eige naars kimnen in hoger be roep gaan. van onze verslaggever Marcel Modde TERNEUZEN - Het Haven schap Terneuzen gaat op korte termijn over tot het plaatsen van reddingskasten langs de ka de van de Oostelijke Kanaalarni bij de Kennedylaan. Ook wordt nog bekeken of het mogelijk is aan de kademuur een trap te be vestigen, zonder dat schepen daarvan last ondervinden bij het aanmeren, aldus woord voerder E van den Hemel. Direct nadat deze week een brandbrief van een verontruste inwoonster van de Scheldestad over de onveilige situatie bin nenkwam bij het Havenschap, is opdracht gegeven aan de technische dienst om de moge lijkheden te onderzoeken. „We zijn ter plekke gaan kijken en het plaatsen van een reddings- kast lijkt vooralsnog het minste wat we kunnen doen. Al komt daarbij wel het aspect van van dalisme om de hoek kijken. Dus hoe we dat precies gaan aan pakken, moet nog even nader worden bekeken. Waar het om gaat is dat er iets komt om ie mand zo snel mogelijk uit het water te halen." Het installeren van een trap zal moeilijk worden, verwacht Van den Hemel. De treden uit het diepe water naar omhoog inte greren in de kademuur, is nage noeg onmogelijk, omdat niet zo maar een gat uit de bewapende wand kan worden gehakt. „Dat was op zich wel een oplossing geweest, maar dan had daar tij dens de bouw rekening mee moeten worden gehouden in de vorm van een zogenaamde kast." Het bevestigen van een losse trap is lastig, omdat het uitsteeksel kan worden stukge varen. 7 en 8 december 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: N. Waalewijn, Oostelijk Bolwerk 12c, tel.(0115)614000, zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. G. Stevens, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. (0115)614000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuidzan- de, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. (0117) 491466. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. (0117) 391366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. K. Slingerland, Biervliet, tel. (0115)481345. Breskens en Groede: R. J. Laterveer, Dr. Broodmanstraat 2, Breskens, tel (0117) 381956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp, Noordstraat 8, tel. (0115)561666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16- 16.30 uur, zon. 11.30-12 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: K. Haeck, Staakstraat 130, Assene de, tel. (0015) 452525. Spreekuurzat. 10.00 uurop Bolwerk Oranje 2. Hulst, Clinge, Koewacht en Sint Jansteen, vrij. 17 - ma. 08.00 uur: V. Voorbrood en J. Lips, Gr. Bagij- nestraat 16, tel.(0114)313131. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. M. Nijsten, Bernhardstraat 1, Hoek, tel.(0115)441255. Spreekuur 12.00 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 17.00-ma. 08.00 uur. F. Helmers, Cloosterstraat 72, tel. (0114) 681277, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Cloosterstraat 72. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: L. Buysse, Volderstraat 21, Oost- burg, (0117) 455092. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: E. G. Tan, Markt 5, Axel, Tel. (0115) 561686. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 612090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. (0115)562888. Hulst.zat. 10-18en zon. 11-12en 14- 18 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel.(0114)314255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek M.P. Schaub- J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115- 561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) I 561488. Spreekuur, zat. 11-12 uur, I Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) f 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uur in I de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, Van Die- menstraat 83, tel. (0115) 619628. I Spreekuurzat. van 12.30-14.00 uur. Peter de Vos, Van Steenbergenlaan 7, tel. (0115) 696425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117)454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oost- burg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 3.00-13.30 uur. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuurzat. 11.00- 12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Tempelier 34, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00 - 12.00 uur. Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws- Vlaanderen, voor spoedgevallen j dag en nacht bereikbaar: West- Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0117) 456500, Kanaalzo ne: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws- Vlaanderen, dag en nacht bereik baar via tel. (0115) 674555. Pastorale zondagdienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: P. Theeuwes, Cinge, tel. (0114) 313513. West-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 - ma 24 uur: R. Schouteten, tel. (0117) 452003, b.g.g. (0117) 459000. Kanaalzone, zon. 12 - ma. 24 uur: C. Dochy, tel. (0115) 491346. Jongen (19) stal brommers terug van politiebureau TERNEUZEN - Een 19-jarige inwoner uit Sas van Gent moest zich vrijdag op de zitting van de Terneuzense politierechter ver antwoorden voor het terugha len van bromfietsen die de poli tie in beslag genomen had. Hij knipte in oktober en novem ber vorig jaar het. hekwerk ach ter het politiebureau in Terneu zen los om zijn eigendommen terug te halen. De man stond ook nog terecht voor mishande ling van een plaatsgenoot op 18 juni vorig jaar. Politierechter mr. R. C. P. Rammeloo legde de Sassenaar 40 uur werkstraf op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 56