Kloetinge lijdt pijnlijk verlies LBA zwaait Izaak Ovaa uit Derby inspireert Danny Wassink Soccertoernooi stuit op tegenslag Brabantse zaalvoetballers riant aan de leiding in eerste klasse Gullit krijgt kledinglijn Vader Graf blijft in vrijheid Van Soerland van intensive care Joao Havelange steunt Weah Toernooi bridgeclub Oostburg Deense voetballers maken cd Ronaldo sluit weddenschap af uitslagen Havelange verwacht problemen WK 2002 Nipte winst Windhoek Maximale score voor dammers Middelburg 2 door Hans Hollestelle MIDDELBURG - Trijp King Cars won de topper in de eerste klasse van de zaalvoetbalcom- petitie (district Zuid I) van No- mi: 4-3. De Trijp-formatie gaat nu alleen aan de leiding en heeft ook nog een wedstrijd minder gespeeld dan naaste concurrent Nomi. Kloetinge liet de kans liggen om op de tweede plaats te komen. De nummer drie op de ranglijst ging met 12-3 onderuit tegen Jongepier Sport. De Landbouw haalde fors uit tegen Groene Ster Maroc, 15-7. Biezentrap- pers ging in eigen huis met 3-7 de boot in tegen Zavio/Sport- huis De Cocq. ZVH/Morres is evenals Zuidwest Negen een plaatsje in de rangschikking ge stegen. ZVH/Morres won met 8- 4 van SVSW/Klaassen Twee- wielers en Zuidwest Negen klopte Matisse met 5-3. Jongepier Sport-Kloetinge 12- LONDEN - Ruud Gullit krijgt een eigen kledinglijn. De 34-ja- rige trainer-speler van de Lon- dense voetbalclub Chelsea heeft daartoe een vijfjarig contract gesloten met het Britse bedrijf Hay Robertson. Gullit ontvangt „een bedrag van zes cijfers" (in Britse pon den) plus royalty's van-de onder de merknaam „Ruud" te verko pen producten. Het gaat om vnjetijdskleding en accessoires. „Ruud" wordt een submerk van Hav Robertons merk Admi ral. De nieuwe lijn zal bestaan uit veertig producten. Die ko men international op de markt bij het begin van het volgende voetbalseizoen. Gullit is niet de eerste Neder landse voetballer die zich met kleding associeert. Frank Rijk aard begaf zich na zijn carrière in ondergoed en ook de Ajax- spelers Ronald en Frank de Boer benutten hun naamsbekend heid in de kledingbranche. Tot de pioniers op dit terrein be hoorde de gracieuze rechter spits Tscheu La Ling, die ooit probeerde handel op te zetten in jasjes van kurk. ANP 3: Het liep goed bij de thuisclub Met de rust was er al een 8-1- voorsprong opgebouwd. Kloe tinge had weinig in te brengen. Johan Tuin had met vijf treffers het grootste aandeel in de zege van zijn ploeg. Egon Kok (3), Pieter den Hollander (2) en Rob Hoorenman (2) maakten het do zijn vol. Nels Rijvers, Stoffel Biesterbosch en Hans Wattel scoorden tegen. Zuidwest Negen-Matisse 5-3: Matisse wist de 3-0-achterstand bij rust in te lopen maar verder kwamen de Goesenaren niet. Zuidwest Negen pakte tenslotte de overwinning. John Castelein, Wilco Lievense (beiden 2) en Vincent de Rijke maakten de doelpunten voor de thuisclub. Humphrey Scholten scoorde 3 keer tegen. SVSW/Klaassen Tweewielers- ZVH/Morres 4-8: De thuisclub opende de score, maar halver wege stond ZVH/Morres al op een riante 5-2-voorsprong. Hans Picavet (4), Jean-Paul Eg- germont. Kees de Putter (2) en Arno Zwegers schoten Morres naar de overwinning. Jeffry Aalbersberg maakte alle doel punten van SVSW. Biezentrappers-Zavio/Sport- huis De Cocq 3-7: Tot de rust ging het gelijk op: 2-2. Op het monent dat Zavio met 4-3 voor stond probeerde de thuisploeg door te drukken, maar dat pakte verkeerd uit. Zavio behaalde de winst door doelpunten van John Alleman (3), Dirk Verdonk en Harry Riemens (elk 2). De te gentreffers waren van Jacco Ho- ningh, Serge Beulens en Marco Goovers. De Landbouw-Groene Ster Ma roc 15-7: De score had nog veel hoger kunnen zijn maar De Landbouw nam was gas terug tegen het einde van de wed strijd. De treffers van De Landbouw waren van Marco Borghart (6), Gert-Jan De Groene (3), Jacco Bekenes (3), Jan Joosse, Jon Herselman en Harm van Dijk. Kalid Akhiyad (2), Miloud Ak- hiyad, Jamei Bouzambou, Ma- jid Labah en Taner Igdeci (2) scoorden tegen. Vrouwen In de eerste klasse bij de vrou wen heeft Kloetinge 1 de tweede plaats van Biezentrappers/Ger- ka Sport overgenomen. In een rechtstreeks duel tussen beide rivalen zegevierde Kloetinge 1 met 6-0Tympaan 1 won met 7-0 van Tvmpaan 2 en blijft met vier punten voorsprong aan de lei ding. Kloetinge 1-Biezentrappers- /Gerka Sport 6-0: Doelpunten van Marlinda Verhoeven, Ju dith Eckhardt en Miranda Be kenes (allen 2). Kloetinge 2-Kloetinge 3 11-0: Tamara Jacobusse (5), Judith Bruinooge (4). Liesbeth Schrier en Jeanine van der Horst maak ten de goals. Tympaan 3-Jong Ambon 2-0: Sonja van Eenennaam maakte de beide treffers voor Tympaan Tympaan 2-Tympaan 1 0-7: Doelpunten van Suzan van de Knijfif (3), Judith Eckhardt (2), Natanja Schreuder en Ilona Stouthamer. Bert van Leuken (links) schudt zijn voorganger Izaak Ovaa, de hand. De bij de LBA als voorzitter vertrekkende Ovaa was even daar voor onderscheiden met de zilveren speld. foto Lex de Meester van onze verslaggever Koen de Vries ZOUTELANDE - In Hotel Willebrord te Zoutelande is gister avond Izaak Ovaa (64) geëerd met de zilveren speld van de LBA de Landelijke Bond van Amateurs van de KNVB (voetbalbond). Ovaa, die tevens lid van verdienste werd van de LBA legde na de oktobervergadering de voorzittershamer van de LBA district Zuid I neer. Hij was in totaal twintig jaar bestuurslid van die bond, waarvan de laatste tien jaar voorzitter. Izaak Ovaa begon zijn bestuurlijke carrière in de voetballerij in 1968toen hij secretaris van De Meeuwende voetbalclub uit zijn woqnplaats Zoutelande, werd. Later werd hij voorzitter van die zaterdagclub en vertegenwoordigde hij Zeeland in Zeist bij alge mene vergaderingen van de KNVB. Na zijn vertrek bij de LBA heeft Ovaa al zijn bestuurlijke activiteiten bij de KNVB afgesto ten. Wel is hij nog actief in de politiek en is hij voorzitter van de VW te Zoutelande De zilveren speld werd Izaak Ovaa opgestoken door de Braban der Bert van Leuken, die Ovaa opvolgt als voorzitter. „Wat mij betreft had Ovaa nog lang voorzitter mogen blijven", stelde Van Leuken gisteravondHij kon zich wel vinden in de 'Zeeuwse' ma nier van vergaderen. „Kort, zakelijk, to the point. We hebben heel goed met hem kunnen werken." MANNHEIM - Peter Graf, de vader van tennisster Steffi, en zijn voormalige adviseur Joachim Eckardt blijven in vrijheid. Het gei-echtshof in Karlsruhe wees gisteren het hoger beroep van de openbare aanklager af. De rechtbank in Mannheim liet Graf in november na een borgsom van vijf miljoen mark vrij. Eckardt moest voor zijn vrijheid 300.000 mark betalen. Bei den zaten vijftien maanden vast wegens belastingontduiking van 40 miljoen mark. SID NIEUWEGEIN - Badmintonner Joris van Soerland heeft de intensive care-afdeling van het Lucas ziekenhuis in Amster dam verlaten. Hij ligt nu op een andere afdeling. Zijn toestand blijft echter zorgelijk. Van Soerland onderging afgelopen za terdag een operatie aan een geperforeerde blinde darm. Na de ingreep heeft hij enkelq dagen in kritieke toestand op de in tensive care gelegen. ANP ROME - Joao Havelange, voorzitter van de wereldvoetbal bond FIFA, weigert de kopstoot die George Weah van AC Mi lan 20 november uitdeelde aan Jorge Costa van FC Porto te veroordelen. De Braziliaan zei in een interview met de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport dat hij persoonlijk de prijs van sportief ste speler zal uitreiken aan de Liberiaan. Weah heeft zijn ex cuses aangeboden voor de kopstoot, die hij uitdeelde omdat Costa een discriminerende opmerking had gemaakt. De Por tugees, die een operatie aan de neus heeft ondergaan, heeft de Afrikaan echter aangeklaagd bij de politie. „De FIFA heeft Weah gekozen en daarin komt, ondanks de kopstoot, geen verandering", zei Havelange. „Eénreactie, na provocatie nog wel, wist niet tien jaar van goed gedrag uit." RTR MIDDELBURG - De Bridge Sociëteit Oostburg houdt vrijdag 27 december in restaurant De Braakman in Hoek het traditio nele oudejaarstoernooi. Er worden 42 spellen topintegraal in twee zittingen gespeeld. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan van de Oostburgse bridgeclub is er voor elke deelnemer een prijs. Het totale prijzenbedrag bedraagt drieduizend gul den. Inschrijven tot uiterlijk 22 december. Het toernooi begint om 10.45 uur. VLISSINGEN - Alle Deens voetballers, uitkomend in het Belgische en Nederlandse betaald voetbal, brengen zaterdag een kerst-cd'tje uit. Volgens Vlissinger Emiel Miedema is het eindresultaat „onverwacht goed". „Dit is de eerste produktie in de nieuwe geluidsstudio in Vlissingen", zei Miedema, die de cd produceerde en arrangeerde. „Zaterdagavond, vooraf gaand aan de wedstrijd Heerenveen-Fortuna, gaat de cd in première. Voor de eerste oplage zijn er 2000 cd'tjes in Neder land besteld. BARCELONA - Ronaldo heeft met zijn landgenoot Roberto Carlos van Real Madrid een weddenschap afgesloten rond de topper tussen Barcelona en RealDe inzet is één milj oen pese tas (13.000 gulden). Ronaldo moet dit bedrag aan Carlos betalen als de ploeg uit Madrid het duel wint. De uitbetaling is omgekeerd als Barce lona zegeviert. De voetbalsterren steken het geld overigens niet in hun eigen zak. Het bedrag gaat naar een weeshuis. ANP van onze sportredactie ROME - De voorzitter van de wereldvoetbal FIFA, Joao Havelange, verwacht dat er problemen ontstaan bij de wereldtitelstrijd in 2002. De FIFA wees de organisatie van dit toernooi onlangs toe aan Japan en Zuid-Korea. „Iedereen weet dat de keuze voor de twee landen een in ternationale politieke beslis sing is geweest", zei Have lange in een interview met de Italiaanse sportkrant Gaz zetta dello Sport. „Wat goed is voor de politiek, is bijna nooit goed voor de sport. Het WK in 2002 staat op de agenda van de vergadering van het uitvoerend comité van de FIFA komend week einde in Barcelona. De fina le- en openingswedstrijd heeft de bond respectievelijk toegewezen aan Japan en Zuid-Korea. Havelange maakt zich echter zorgen over de indeling van de groe pen. „Iedereen wil Brazilië, Italië, Argentinië, Duitsland en misschien zelfs Nigeria zien. Het zaL niet makkelijk zijn een goede balans tussen de groepen te vinden. En waar moeten we de loting houden? Misschien wel op een schip op de zee tussen de twee lan den." Terugtrekking Bij de vergadering komt ook de mogelijke terugtrekking van het voetbal bij de Olym pische Spelen aan de orde. Volgens Havelange heeft de sport in Atlanta financieel niets opgeleverd. „Als het marginaal blijft, kan voetbal van het programma verdwij nen", sprak de voorzitter. RTR door Peter van Kouteren SLUISKIL - Anders dan andere jaren maakte de loting voor het soccertoernooi in Zeeuws- Vlaanderen gisteren maar wei nig tongen los. Van de 31 Zeeuws-Vlaamse voetbalver enigingen nemen er tijdens de voorronden 23 deel. Meer dan de helft van dat aantal gaat op v oorhand al verder naar de fina leronde. Met een zogeheten 'gewogen lo ting' werd de aanzet gegeven tot het elfde soccertoernooi. De uit gesproken favorieten voor de eindzege ontlopen elkaar daar bij in eerste instantie. Zo is Hoek het aan zijn stand ver plicht om in een poule met RIA Vogelwaarde en Hontenisse tot de eindronde door te dringen. En ook Terneuzen mag geen problemen hebben met Terhole, Cadzand, Corn Boys en IJzen- dijke. De organisatoren van het soc certoernooi blijven in de aan loop naar de elfde editie op tegenslag stuiten. Door het plannen van een inhaalpro gramma op 21 december (veld- voetbal) moest voor het afwer ken van een voorronde worden uitgeweken naar Tweede Kerst dag. De tweede voorronde wordt 27 december gespeeld. Dennis de Nooijer moest als ge volg van een ongeval afzien van zijn plan om met een ploeg van Zeeuwse profs mee te doenGis teren meldde interim-voorzit ter Hans Lauret dat de beloften van Club Brugge (titelverdedi ger) zich vanwege competitie verplichtingen hebben afge meld. Van de vijf poules plaatsen de beste twee ploegen zich sowieso voor de eindstrijd, die op 28 de cember wordt gespeeld. De be loften van Eendracht Aalst zijn daarvoor automatisch ge plaatst. Om tot een sterk deelnemers veld te komen, zijn de Zeeuwse hoofdklassers Veere en Kloetin ge eveneens uitgenodigd om aan de eindstrijd mee te doen. In de finaleronde nemen zestien ploe gen het tegen elkaar op De bes te nummers drie uit de voorron den komen in aanmerking om tot dat streefgetal te komen. Het resultaat van de loting. Poule 1: Terneuzen, Terhole, Cadzand, IJzendijke, Corn Boys. Poule 2: HVV'24, Spui, Aardenburg, Terneuzense Boys. Poule 3: Sluiskil, SDO, Bier vliet, Steen, Philippine Poule 4: AZW, Hoofdplaat, Axel, Zaamslag Poule 5: Hoek, RIA Vogelwaarde, Hontenisse. Vlissingse handbaldoelman morgen met Delta Sport tegen EMM van onze verslaggeefster Priscilla Godschalk VLISSINGEN - Voor Delta Sport-doelman Danny Was sink is, het dit weekeinde 'erop of eronder'. „Omdat ik uit Vlissingen kom, wil ik graag winnen van een ploeg uit Mid delburg." De twee Zeeuwse handbalploegen Nutsspaar- bank/Delta Sport en EMM staan morgenmiddag (14.45 uur) in Middelburg tegenover elkaar in de sporthal aan de Nassaulaan. Inzet is de koppo sitie in de tweede divisie C. Voor Wassink is deze derby ex tra spannend, aangezien hij tegenover een goede vriend komt te staan. Hij speelde enkele jaren geleden met EMM'er Eric Lijbers bij hand balclub Olympus. „Elke zater dagavond hebben we nog een kaartavond bij Olympus. Na tuurlijk wordt dan vaak over handbal gesproken." Sinds juni van dit jaar speelt de 27- jarige Wassink voor Delta Sport. „Het is een hele toffe ploeg. Ik werd makkelijk opgenomen en ik paste me ook makkelijk aan Het probleem is alleen dat ik geen rijbewijs heb. Op het moment rijd ik mee met een maat van mij, die ook in Zierikzee speelt. Als hij stopt, dan wordt het moeilij ker voor mijDe club moet dan iets gaan regelen, bijvoorbeeld dat ik word opgehaald. Maar daar ziet het voorlopig nog niet naar uit." Bewijzen Zijn concurrent in het doel van de Schouwse club Piet Bos (in middels vijftig jaar) is nog een pittige partij voor hem ge weest. „Tegenover Piet moest ik me nog bewijzen. Ik mocht een paar keer tijdens de voor bereiding beginnen, om te kij ken hoe het ging. Als ik niet goed speelde, kwam Piet er in. Gelukkig ging het vanaf het begin goed en vindt Piet het niet erg dat ik in het doel sta. Zo lang het goed gaat, natuur lijk. Het gaat immers om het winnen." Naast Piet Bos heeft Wassink er sinds kort nog een concur rent bij gekregen: oud-doel man Paul Mulder. „Ik durf die strijd wel aan." Wassinkskwa liteit ligt in het tegenhouden van hoge ballen. Dat is ook niet te verwonderen als je 2.01 meter lang bent. „In het hou- Danny Wassink voelt zich thuis bij Delta Sport. den van lage worpen, ben ik wat slechter. Op dat punt train ik nu." Zondagmiddag kan Delta Sport bij winst de koppositie pakken. Over promotie naar de eerste divisie valt volgens Wassink echter nog weinig te zeggen. „Op het moment gaat het erom dat Delta Sport zich handhaaft in deze divisie. We worden nu wel als kampioens kandidaat gezien, maar zelf hebben we iets van: we zien wel waar het schip strandt", aldus een nuchtere Wassink. Dat de promotiestrijd waar schijnlijk een Zeeuws onder onsje zal worden, kan de lange doelverdediger wel beamen. „Na wat ik tot nu toe aan te genstanders heb gezien, is dat goed mogelijk. Maar we moe ten na het duel tegen EMM nog twaalf wedstrijden spelen..." Voor Wassink bepalen het har de spel en het contact met spe lers de charme van de sport. Vroeger voetbalde hij ook, maar uiteindelijk koos de Vlis singer definitief voor handbal. ,,Ik voetbalde op zaterdag en op zondag handbalde ik. Ik vond het bij voetbal maar niks dat ik buiten moest spelen. De zomer ging nog wel, maar in de winter was het koud en nat", aldus de 'mooiweer-voetbal- ler'. Tekort Vanaf zijn zesde jaar is Was sink al actief in de handbal sport. Hij begon bij Olympus, waar hij rond zij n twintigste in het eerste team terecht kwam. „Ik ben eigenlijk altijd doel verdediger geweest. Bij de as piranten was een keeperste- kort en aangezien de meeste spelers bang waren voor de bal. ben ik maar in het doel Een keeper moet volgens Was sink een goed handbalinzicht hebben en goede afspraken kunnen maken met de verde- foto Ruben Oreel digersinhetveld. Bovendien is concentratie van groot belang. „Af en toe wordt er wel eens een dolletje gemaakt vanaf de bank. De trainer roept mij ook wel eens aan de kant om aan wijzingen te geven als het fout gaat." Scholen De weinig rooskleurige situa tie van het Zeeuwse handbal grijpt Wassink aan. „Er is ge woon te weinig animo. Basket bal en voetbal zijn erg in op scholen. De leraren schenken daar de meeste aandacht aan. In steden zoals Den Haag en Rotterdam zijn clubs met wel vier a vijf mannenteams met daarnaast nog vrouwen- en jeugdteams. Het probleem hier is dat er haast geen jeugd is. Alleen EMM en Delta Sport hebben nog juniorenteams. Daarnaast verdwijnen steeds meer clubs of ze blijven met één team doorgaan." Biljarten Antwerpen. Wereldbeker driebanden, BWA, derde toernooi, tweede ronde: Raymond Ceulemans (Bel) - Ohagen (Dui) 3-1 (14- 15 15-4 15-7 15-14/ 1.439- 1,000), Efler (Oos) - Carlsen (den) 3-2(15- 14 15-14 11-15 13-15 15-12/0,985-1,014), Stroobants(Bel)-Tuzul (Tur)3-1 (15-63- 15 15-12 15-14/,066-1,068), Blomdahl (Zwel - Van Manen (Ned) 3-2 (13-15 15-4 15-11 11-15 15-9/1,408-1,102). Kwartfinale: Sayginer (Tur) - Jaspers (Ned) 3-1 (14-15 15-10 15-2 15-13/1,594- 1,111). Dammen Zeeuwse competitie, hoofdklasse: Mid- delharnis-PWG 2 4-12, Aagtekerke-GZC 4-12. Eerste klasse: PWG 4-Middelburg 2 0-16, Gapinge-PWG 35-11. Tweede klas se: Oostkapelle-PWG 5 6-2, PWG 5-Goes 2 4-4, Aagtekerke 2-Oostkapelle 7-1, Aag- tekerke 2 PWG 5 5-3, Goes 2-Oostkapelle 8-0. Schietingen In café Royal in Wolphaartsdijk hield de vereniging Zorgvlied een schieting op de liggende wippen. Eerste wip: hoofdvo- gel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; eerste zji- vogel: P. Meeuwse, St. Sebastiaan; twee de zijvogel: P. Vette, Concordia; eerste kal: H. Hoogstrate.tweede kal. P. Meeuw- se, beiden St. Sebastiaan; eerste onder- kal: P. Repkes, Victoria; eerste klep: P. Os- sewaarde, Doel naar Hoger; tweede klep: J. Govers, Victoria; derde klep: T. van de Maale, Ravenstein; vliegende vogelprij- zen: F. Koens, Spes Nostra en P. Vette, Concordia; meeste kleine vogels (10): T. Ponsaert, Diana. Tweede wip: eerste hoofdvogel: P. Vette, Concordia; tweede hoofdvogel: B.Vermeule, Zorgvlied; eer ste zijvogel: A. Dekker; tweede zijvogel: P. Ossewaarde, beiden Doel naar Hoger; derde zijvogel: A. Rentmeester, Willem Teil; vierde zijvogel: H. Hoogstrate, Sint Sebastiaan; eerste kal: H. van Leeuwen, Ravenstein; tweede kal: R. de Jonge; der de kal: A. Dekker, beiden Doel naar Ho ger; vierde kal: R. Bouwense, Raven stein. Sportprijsvragen Lucky Ten, vrijdag 6 december: 2 - 6 - 7 - 11-26-31-33-42-46-52-57-61-65-68- 69-71 -74-76-77-79. (onder voorbehoud). Tennis Amsterdam, EK landenteams, eerste di visie. Zwitserland - Oostenrijk 3-0. Ne derland - Belgie 2-1Van Lottum - Van Uf- felen 1-6 5-7, Van Scheppingen - Aerts 6- 2 6-4, Wessels/Kempers - Massa/Van Uf- felen 4-6 6-1 7-5. München. Grand Slam Cup, 10,2 miljoen gulden. Kwartfinales: Ivanisevic (Kro) - Woodforde (Aus) 6-4 6-4, Kafelnikov (Rus) - Courier (VSt) 2-6 6-4 8-6. Voetbal Turkije, competitie: Ankaragucu - Gala- tasaray 0-1. Duitsland, competitie: Bochum - Lever- kusen 2-2, Karlsruhe - Freiburg 3-0, Schalke'04 - Rostock 2-0, Bremen -1860 Munchen1-1. België, beker, eerste ronde: Aalst - Moes- kroen 3-0. Frankrijk, competitie: Lens - Nantes 0-4, Paris SG-Nancy 1-2. Zaalvoetbal Barcelona. WK, halve finales: Brazilië - Rusland 6-2, Spanje - Oekraine 4-1. Zaalvoetbal Eerste klasse Zuid I: Biezentrappers-Za- vio/Sporthuis De Cocq 3-7, De Land bouw-Groene Ster Maroc 15-7, Trijp King Cars-Nomi 4-3, Jongepier Sport- Kloetinge 12-3, Zuidwest Negen-Matisse 5-3, SVSW/Klaassen Tweewielers-ZVH- /Morres 4-8. Stand: Trijp King Cars 10-27, Nomi 11-24, Kloetinge 11-23, ZVH/Mor res 10-21, Hulshoff 10-21, Zavio/Sport- huis De Cocq 10-15, De Landbouw 10-14, Zuidwest Negen 10-13, Biezentrappers 10-13, Jongepier Sport 10-10, SVSW- /KlaassenTweewielers 10-7, Matisse 10- 6, Groene Ster Maroc 10-0. Eerste klasse vrouwen: Kloetinge 1-Bie- zentrappers/Gerka Sport 6-0, Kloetinge 2-Kloetinge 311-0, Tympaan 3-Jong Am- bon 2-0, Tympaan 2-Tympaan 1 0-7. Stand:Tympaan 1 9-25, Kloetinge 1 9-21, Biezentrappers/Gerka Sport 9-19, Kloe tinge 2 8-16, Tympaan 39-16, Miller Time 6-9, Pubbles 8-6, Jong Ambon 7-1, Tympaan 2 9-1. MIDDELBURG - De zaalvoet ballers van Parbo/Windhoek boekten een zwaarbevochten overwinning op FC Roelofs. In Etten-Leur won de Goese ploeg met 3-2. De openingsscore was voor de stug verdedigende Brabanders maar nog voor rust stond de Zeeuwse hoofdklasser met 2-1 aan de leiding dank zij doelpun ten van Marciano Seedo en Rob bie Dahoe. Seedo bouwde ver volgens de voorsprong uit tot 3- 1. Toen Roelofs de keeper wis selde voor een veldspeler kwam de ploeg terug tot 3 -2maar Par bo/Windhoek hield daarna goed stand en won verdiend. door Kees de Jonge VLISSINGEN - Voor het eerst in de Zeeuwse damgeschiede- nisviel er een maximale mon sterscore bij het Zeeuws team kampioenschap. In de eerste klasse won Middelburg 2 met maar liefst 16-0, van PWG 's- Gravenpolder 4. Veel tijd was hiervoor niet nodig, de totale wedstrijdduur bedroeg 3 uur en 48 minuten. Een unieke presta tie, misschien een uitdaging voor andere ploegen. Gapinge verloor met 11-5 van PWG 's- Gravenpolder 3. In de hoofdklasse won GZC (Goes/Zierikzee Combinatie) met 12-4 van Aagtekerke. Mid- delhamis verloor met 12-4 van PWG 's-Gravenpolde? 2. Het belooft overigens nog een span nende strijd te worden voor het kampioenschap, tussen PWG 's- Gravenpolder 2, GZC en Tho- len. Wie de langste adem heeft zal moeten blijken in de komen de rondes waarbij ze elkaar on derling tegenkomen. In de tweede klasse won Goes 2, met 8-0 van Oostkapelle terwijl Aagtekerke met 5-3 won van PWG 's-Gravenpolder 5.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 42