Graff speler met temperament Van Bronckhorst wil goede voorbeeld geven Teulings kan niet zonder hockey Prijzenbeleid schiet fans van Feyenoord in verkeerde keelgat Tennisteam Forza boekt ruime zege sport 18 Opvolger van Ruud Heus kan de druk bij Feyenoord wel aan sport in zeeland uitslagen dinsdag 3 december 1996 van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Hij staat, sinds de kopstoot die hij aan Yassine Abdellaoui uitdeelde en die hem rood opleverde, te boek als een agressief baasje. Een zekere ma te van agressiviteit is Patricio Graff, na tien jaar de opvolger van Ruud Heus in de Kuip, niet vreemd. Maar hij houdt het zelf toch meer op zijn Zuid-Ameri kaanse temperament. ,,Ik ben geen schopper en ik ben zeker niet gemeen. Ja, ik heb één keer m'n hoofd verloren. Letterlijk, ja. ha.ha. Maar in Nederland doen ze je stiekem pijn, in Ar- Meho Kodro bij Tenerife vraagteken van onze sportredactie ROTTERDAM - Tenerife ver loor zaterdag op eigen veld met 2-1 van Rayo Vallecano. Maar aan die slechte uitslag kan Fey- enoord beter geen waarde hech ten, vindt de Duitse oefenmees- ter Jupp Heynckes. „Je mag de competitie niet vergelijken met Europees voetbal. Dit zijn feest dagen voor de echte topspe- lers." Heynckes kwam zondagavond met Tenerife in Rotterdam aan. Dinsdag staat hij voor de return - eerste duel was 0-0 - van de derde ronde UEFA beker in De Kuip. Die zal nog niet half ge vuld zijn. ..Het Nederlandse pu bliek ziet Tenerife blijkbaar nog niet als Europese topclub. Maar dat zal dinsdagavond anders zijn", sprak Heynckes dreigend. Tenerife trainde gisteravond in De Kuip, hedenochtend volgt nog een korte sessie bij buur man Excelsior op Woudestein. Die laatste training is vooral om te kijken hoe het met de gebles seerde sterspeler Meho Kodro gaat. „Hij heeft door een spier blessure de afgelopen dagen al leen maar kunnen trainen. Pas dinsdag moeten we kijken of we het aandurven", aldus Heync kes. Als de voormalige aanval ler van Barcelona afhaakt, maakt oud-Feyenoorder Aure- lio Vidmar een goede kans op een basisplaats. ANP gentinie gebeurt het open en bloot," zegt de man, die als een van de twee Zuid-Amerikaanse ontdekkingen van Arie Haan naar Rotterdam werd gehaald. Een beetje temperament heeft Feyenoord vanavond in het cru ciale Europa Cup-duel tegen Tenerife, waarbij een plaats in de kwartfinales op het spel staat, wel nodig. De Spanjaar den kunnen er immers ook wat van. staan al tientallen jaren be kend om hun keiharde spel in grote wedstrijden. Hoewel Graff pas 21 jaar is en voor zijn komst naar Feyenoord nauwelijks een seizoen in de hoofdmacht van Rosario Cen tral speelde, bezit hij al genoeg internationale ervaring om zich in topduels staande te kunnen houden. Graff won in zijn eerste jaar als prof meteen de Conme- bol, de Zuid-Amerikaanse ver sie van de UEFA Cup. Vorig jaar rond deze tijd kwalificeerde hij zich met zijn Argentijnse werk gever voor de finale tegen Atle- tico Mineiro uit Brazilië. Kabaal Graff: „Net als met de UEFA Cup-finale ging de eindstrijd over twee wedstrijden. In de uit wedstrijd verloren we met 4-0, thuis wonnen we met 4-0, waar na wij de strafschoppen beter namen en in ons eigen stadion voor 50.000 mensen de beker in ontvangst mochten nemen. Maar de eerste wedstrijd zal me nog jaren bijblijven. In het sta dion van Atletico zaten 80.000 uitzinnige Brazilianen. Die maakten verschrikkelijk ka baal. Bovendien regende het zo ontzettend, dat je vanaf je eigen helft het doel van de tegenpartij niet kon zien." Die ervaring komt hem in het jonge elftal van Feyenoord aar dig van pas. Het gros van de spe lers in de selectie van Arie Haan heeft nog nooit een hoofdprijs gewonnen en moet nog leren om te gaan met de druk die er op de ploeg in de Europa Cup en in topwedstrijden als tegen Ajax en PSV ligt. Het is geen toeval dat Feyenoord thuis nog niet één Europa Cup-wedstrijd heeft gewonnen en aan de con frontaties met Ajax en PSV een schamel punt overhield. Graff zegt dat het publiek nog lang niet het beste van wat Fey- van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROTTERDAM - „Waar blijft het publiek," vraagt de voorzit ter van Feyenoord zich af. De Kuip zou vanavond moeten vol lopen voor een prachtige Euro pese voetbalwedstrijd, maar het bordje 'uitverkocht' zal van avond niet voor de ramen van de stadionloketten hangen. Feyenoord begrijpt niet waar om. De leiding van de Rotter damse club is een onderzoek ge start naar de oorzaken achter de tanende belangstelling in de Nederlandse competitie en in de Europa Cup. Want die is niet van vandaag of gisteren. De cij fers geven al langere tijd aan dat er iets structureel mis is met het stadionbezoek. Dat men zich zorgen maakt, is begrijpelijk. Om de concurren tie aan te gaan met andere Ne derlandse en Europese topclubs moet Feyenoord zijn begroting elk jaar met enkele miljoenen opschroeven. De recettes vor men daarbij nog altijd een van de belangrijkste inkomsten bronnen. Lopen die terug, dan verzwakt vroeg of laat de positie van de club aan de top. De Nederlandse voetbalbond beweert dat het voetbal juist te maken heeft met grotere bezoe kersaantallen Kan wel zijn, meent Van den Herik, maar dan hebben ze de eerste divisieclubs niet meegerekend. Bovendien wordt alles scheefgetrokken door het fenomeen Amsterdam Arena. Ajax trekt plotseling 50.000 toeschouwers bij elke thuiswedstrijd. Met de seizoenkaarthouders van Feyenoord zit het nog wel snor. Dat zijn er al een paar jaar achter elkaar zo'n 17.000 a 1.8.000 per seizoen. De meeste zorgen maakt men zich over de losse verkoop. De supporter die zo af en toe naar het stadion ging, blijft thuis. Buiten de sei zoenkaarten om verkocht Feye noord deze competitie bij acht thuiswedstrijden in totaal 46.802 kaarten in de losse ver koop Vorig jaar waren dat er nog 52.895 en in het seizoen 1994/'95 verkocht men maar liefst 7 9.916 entreebewijzen aan de loketten bij de eerste acht duels in de Kuip. Is het de clubcard, het nieuwe voorverkoopsysteem via de kantoren of winkels van de Staatsloterij (SENS) of is het de overvloed aan voetbalwedstrij den op televisie die als hindernis enoord in huis heeft, heeft mo gen aanschouwen. „Dat geldt ook voor mijzelf. Er zijn veel nieuwe spelers. Daarvan ben ik er een en ik merk dat ik nog steeds de speelstijl van alle an deren niet ken. Zoiets heeft tijd nodig. Ik doe dingen verkeerd omdat de communicatie niet goed is of omdat ik van de man die voor mij staat iets anders verwacht. Pas als ik iedereen goed genoeg ken, zal het publiek de ware Patricio Graff zien spe len." Sociaal gezien heeft hij zijn weg wél al gevonden. Dat is wonder baarlijk, want zijn leven be vindt zich in één grote stroom versnelling. Vorig jaar zomer debuteerde hij als profvoetbal ler bij Rosario Central, een half jaar later won hij de Conmebol, in juli trouwde hij met de Argen tijnse Flavia en vijf dagen daar na haalde Feyenoord hem naar Nederland. Hij woonde aan vankelijk in een hotel in het hartje van Rotterdam, verhuis de vervolgens naar Antwerpen Arie Haan (links) in gesprek met Giovanni van Bronckhorst. foto Ed Oudenaarden/ANP van onze sportredactie ROTTERDAM - Arie Haan verwacht van avond veel van Giovanni van Bronckhorst tij dens de tweede confrontatie met Tenerife. De trainer van Feyenoord legde de afgelopen da gen menig training stil om aan te geven hoe het team Van Bronckhorst moet aanspelen. De 21-jarige jongeling zal voor de verrassingen moeten zorgen. „We hebben een paar situaties doorgenomen", aldus de international. „Bij mij ligt de ruimte en daar moet ik goed mee om leren gaan. Ik moet mijn verdedigende acties afwisselen met verrassende demarrages." In de Kuip wil hij opnieuw het goede voorbeeld geven. „De uitwedstrijd tegen Espanyol was onze beste wedstrijd van het seizoen. Toen blonk iedereen uit, was iedereen in vorm. Zo maar, in één keer. Want de wedstrijden ervoor hadden we ook matig gespeeld. Zoiets moet weer kunnen. Laten we dus maar zeggen dat het duel tegen Espanyol voorlopig onze beste was." ANP wordt opgeworpen. De bewind voerders van Feyenoord weten het niet. „We vermoeden dat het om een combinatie van al die factoren gaat," zegt algemeen manager Hans Hagelstein van Feyenoord. In het oosten van het land, bij FC Twente, is men ook al een ex tern onderzoek gestart. „We houden goed contact met de mensen van die club om te zien of de resultaten ons enig hou vast geven." Willem Veenman, voorzitter van de supportersvereniging van Feyenoord, meent dat er slechts een duidelijke reden is waarom het publiek niet meer warm- loopt voor grote voetbalwed strijden in de Kuip. „Dat is zui ver en alleen het prijzenbeleid. Feyenoord heet de club van het volk te zijn. In de Kuip zit 'Jan met de pet' op de tribune. Nou, die zie je bijna niet meer, hoor. Want 'Jan met de pet' kan niet elke twee weken 75 piek voor een voetbalwedstrijd betalen. Als hij pech heeft zit hij voor die 75 piek nog in de regen ook! Veenman voert al enkele seizoe nen actie tegen de hoge toe gangsprijzen. Hij staat namens het legioen op de barricaden, maakt van zijn hart geen moordkuil en vertelt Van den Henk en commercieel directeur Sjaak Troost met grote regel maat wat er in de ogen van de supporters mis is. „Het voetbal vervreemdt op dit moment in Rotterdam van het volk Ik roep al een paar jaar tegen Van den Herik dat Feyenoord zichzelf niet uit de markt moet prijzen. Ik kan best aardig met de voor zitter door de bocht, maar he laas legt hij alle kritiek en aan bevelingen op dit vlak naast zich neer. Ik snap wel dat hij zijn toko, zoals hij het vaak noemt, draaiende moet houden. Maar wij, de gewone mensen, willen gewoon naar ons 'cluppie' blij ven kijken. Als het zo schanda lig duur is, kan dat niet meer." Volgens Veenman zou Feye noord een goed gebaar naar zijn supporters maken als het bij een Europa Cup-wedstrijdals tegen Tenerife de prijzen een keer drastisch had verlaagd. „Neem eens genoegen met een beetje minder winst. Als de mensen voor een paar tientjes naar een Europa Cup-wedstrijd kunnen, ben je verzekerd van een volle Kuip en een lekkere sfeer. Wat er nu gebeurt is eigenlijk schanda lig De helft van het stadion blijft leeg." GPD Doelman Olaf Teulings: „In het begin van het seizoen was het al de vraag of de vereniging wel een team zou inschrijven voor de com petitie." foto Pieter Honhoff Overgebleven spelers Goes wellicht aan de slag bij HSD van onze verslaggever Peter van den Belt GOES - Bij de Goese hockeyvereniging GMHC gaapt er inmiddels een groot gat tussen jeugd en veteranen. Wegens een te kort aan spelers heeft de vereniging het eerste en enige mannenteam teruggetrok ken uit de competitie. Sinds dit weekein de lijkt een oplossing voor de achterblij vers voorhanden. Zij kunnen wellicht aan de slag bij HSD. De Schouwse hockeyvereniging is onder voorwaarden bereid om het restant van het Goese mannenteam te laten samen vloeien met hun eigen eerste hockeyteam. „In Zierikzee kampen ze met gelijksoorti ge problemen. Onze spelers zullen waar schijnlijk persoonlijk uitgenodigd wor den voor een gesprek en een training. Als het bevalt, kunnen ze daar het seizoen uit spelen", aldus voorzitter Joep dé Klerk van de Goese vereniging. Collega-voorzitter Hans Blom van HSD houdt overigens nog wel een slag om de arm. „Ik moet dit nog met de selectie be spreken. Op papier hebben wij dertien spelers, maar daar zitten veel studenten bij. Die kunnen niet ieder weekeinde. We kunnen aanvulling best gebruiken, maar een stuk of zeven spelers er bij. zou toch problemen geven. Dan wordt de groep weer te groot." Voor de Goese doelman Olaf Teulings zou een tijdelijke overstap naar HSD een per fecte oplossing zijn. „Hockey is mijn sport. Ik kan niet zonder. Bovendien is Zierikzee nog wel te bereizen." De 21-ja- rige Teulings had de huidige problemen bij zijn vereniging zien aankomen. „In het begin van het seizoen was het al de vraag of de vereniging wel een team zou in schrijven voor de competitie. Die beslis sing werd genomen en aanvankelijk leek het goed te gaan." Motivatie Goes, dat net als HSD uitkomt in de vierde klasse, moest dit seizoen echter steeds va ker een beroep doen op veteranen en jeugd. De invallers speelden vaak twee wedstrijden in een weekeinde. Dat kwam de prestaties van het team niet ten goede. Nederlagen van 11-1 (DDHC), 12-0 (Dru- nen) en 10-0 (Udenhout) namen bij som mige spelers het laatste restje motivatie weg. Teulings: „En nu we ook een gebles seerde speler hebben en iemand uit het team voor vier weken op vakantie is, blij ven er te weinig spelers over. Drie weken terug konden we al geen team meer op de been brengen, vorige week en het afgelo pen weekeinde was dat niet anders." Volgens Teulings zat het team tevens met een vervoersprobleem. „Van dezeven spe lers had lang niet iedereen een rijbewijs, terwijl we wel verre uitwedstrijden (Liempde. Kaatsheuvel) moesten spelen. Bovendien haakte ook onze tweede doel man af wegens een stage. Met hem erbij kon ik ook als veldspeler ingezet worden. Vorig jaar in de derde klasse, was dat wat lastiger, maar op dit niveau kan ik goed mee." Niet haalbaar „De oorzaak van de problemen is duide lijk", stelt preses De Klerk. „Voorgaande jaren bestond het team uit vrienden en werd bij elkaar gehouden dooreen coach. Maar veel van die jongens zijn gaan stude ren en dus weggetrokken uit Zeeland. Dit seizoen bestond het mannenteam uit twee verschillende vriendengroepjes die elkaar niet konden vinden." Het gemis van een trainer, vaak een bin dende factor binnen een selectie, deed zich ook voelen. De Klerk: „We hadden wel iemand (Ed Oudersluis) die bereid was om de mannen training te geven, maar wel aan elf man en niet aan vier of vijf. Dat bleek echter niet haalbaar." Putten uit een tweede seniorenteam kan Goes niet. Dat is er niet. Volgens secretaris Mathilde Hietbrink een gevolg van de Zeeuwse mentaliteit „Zeeland is niet zo hockeyminded als bijvoorbeeld Brabant. Voetbal is hier veel populairder. Als gaat het met onze jeugdafdeling wel goed. Maar het zal nog even duren voordat er genoeg spelers door kunnen schuiven naar de senioren. Toch zullen we proberen om volgend jaar weer een mannenteam in te schrijven voor de competitie." en werd precies vier weken gele den vader van een dochter Sofia Jasmin. Graff zegt het allemaal aan te kunnen. Tussen de bedrijven door volgt hij bij het Talencen trum in Rotterdam intensief Ne derlandse lessen. Hij lacht om de ingewikkeldheid van het Ne derlands. „Praten is makkelijk, maar luisteren en begrijpen is moeilijk," zegt hij in vlekkeloos 'Rotterdams'. Als het te zwaar voor hem wordt, is er nog Ro nald Koeman die als tolk en 'op voeder' fungeert. In goede handen Aanvankelijk maakte zijn va der, een buschauffeur op het vliegveld van Rosario, zich de nodige zorgen over zijn zoon die het grote avontuur in Europa te gemoet ging. Vader Graff vond dat Patricio in Zuid-Amerika nog te weinig levenservaring had om zich in een totaal andere cultuur en in een koud, nat land als Nederland te vestigen. Maar al voor het begin van dit seizoen stelde Graff senior zijn visie bij. Op uitnodiging van Feyenoords nieuwe linksback woonde hij de open dag in de Kuip bij. Onder het gejuich van 50.000 wild-en- thousiaste supporters en Argen- tijnse vlaggen werd Patricio Graff binnengehaald. De vader, trots als hij was, keek met tra nen in de ogen toe en wist ge noeg. „Die jongen is in goede handen, hij zit bij een prachtige club," zei hij voordat hij weer op het vliegtuig naar Buenos Aires stapte. Patricio Graff sluit niet uit dat hij de komende tien seizoenen in Nederland voetbalt. „Waarom niet? Ik heb het hier naar mijn zin en denk dat ik nog een mooie periode met Feyenoord tege moet ga. Maar geen enkele prof voetballer kan zijn toekomst uitstippelen. Als we successen halen met Feyenoord is de kans groot dat ik hier langer blijf. Je speelt een hoop topwedstrijden. Van Fey enoord-Ajax heb ik ge noten. Dat was net zoiets als de derby Rosario-Newell's Old Boys. Bij die wedstrijd ging het er ook hevig aan toe op de tribu nes. De laatste keer gooiden ze rookbommen op het veld en moest de wedstrijd worden ge staakt. Wa't dat betreft was Fey- enoord-Ajax in mijn ogen niet zo schokkend..." GPD door Michel Verberkmoes TERNEUZEN - Forza boekte in de vrouwencompetitie in het Racketcentrum te Terneuzen een 4-0-overwinningop Doorns. Judith de Dobbelaere en Loes Tissink wonnen met 13-3 van Louise Apon/Lia Doorns, ter wijl de combinatie Roos Albi- cher/Mabel Kint een 12-9 zege boekte op Wies van Ooteghem- /Madet Lardinois. In de mannencompetitie was de strijd tussen Van Amersfoort- /Dey en Geuze/Van den Akker- tot op het einde spannend. In de mannendubbel boekte het duo Meivin van Amersfoort/Riny Dey een 9-6-overwinning op Thijs Geuze/Hans Van den Ak ker. De enkelspelen gingen ook al gelijk op: Meivin van Amers foort versloeg Hans Van den Ak ker met 6-5, terwijl het duel tus sen Riny Dey en Thijs Geuze in een 7-7 gelijk spel eindigde. Daarna boekte het cluo Van Amersfoort/Dey een 5-1-zege. Botega behaalcle een 5-3-over- wtnning op Van Driel in poule 2 van de bedrijfscompetitie. De vrouwendubbel werd een over winning voor Van Driel, want Sandra Mulder en Marijke van Driel versloegen Corry Grob/Albertine Van der Boom met 7-5. Leen Wijland en Jos Grob wonnen het mannendub bel met ruim verschil (9-2) van Jan Huisman/Jaap van Driel. In de gemengddubbels behaalde Botega drie van de vier punten. Corry Grob en Leen Wijland speelden gelijk tegen Marijke van Driel/Jan Huisman, terwijl het duo Albertine Van der Boom/Jos Grob de winst bin nenhaalde tegen Sandra Mul der/Jaap Van Driel: 10-5. Hoek In de mannencompetitie in de Ador-hal te Hoek versloeg het team van Peugeot Dees met 9-3 het team van de Paepa's. Voor Paepa's kon alleen Jacky de Paepe een partij in winst omzet ten: 12-2 tegen Rocco Schurink. In de overige enkelspelen was Peugeot Dees heer en meester. Macky Edwards van Muyen versloeg Jan Goethals met 7-6. Guido de Rechter won van Peter- Klooster (9-4) en Toine de Waal klopte Cees de Rijk met 8-5. In de dubbelspelen pakte Paepa's nog een punt bijeen, dankzij de combinatie Jan Goethals/Cees de Rijk, die met 5-5 gelijk speel Bridge Schaken Tennis de tegen Guido de Rechter/Tok 2.', ne de Waal. Rocco Schurink en Macky Edwards van Muyen wa- ren in de andere dubbelpartij te sterk voor Jacky de Paepe/Peter H Klooster: 8-5. De teams van Boskreek 3 en Be- rendsen speelden tegen elkaar gelijk in de vrouwencompetitie, y Voor Boskreek won het koppe! Jj Nel Trompetter/Jolanda Beeu- de met 12-9 van Marian Cupi- do/Marty Vrancken. Annie Ne- I veen Jeanne Berendsen trokken I de stand gelijk door een 9-7*; I overwinning op Ann van Hoote; J gem/Rianne van Wanrooy. Bourgondiërs en Boskreek deelden de punten in poule va van de mixedcompetitie. Di q6 mannendubbel werd een prooi voor Bourgondiërs: Paul Freyl p/ ser en Frank de Ridder wonnen met 8-6 van Joop de Rechter. e.e /Aard de Loof. Boskreek bleej rij succesvol in de vrouwendubbel at hetduoAdriedeLoof/CharlotU Adam versloeg Annelies di Mul/Janny Dieleman met lO-lj In de gemengddubbels werden O' wederom de punten gedeeld] p( Voor Bourgondiërs wonnen ch combinaties Annelies de Mul-- J /Paul Freyser en Janny Diele- man/Frank de Ridder van res] V< pectievelij k Adrie de Loof/Aard d( de Loof (7-6) en Charlotte v, Aclam/Joop de Rechter (8-6); Voor Boskreek waren de combi- e? naties Charlotte Adam/Aard d| Loof (8-7 tegen Annelies dt p)< Mul/Frank de Ridder) en Adrii de Loof/Joop de Rechter (8-3 te gen Janny Dieleman/Paul Frey ser) succesvol. Wielervakbond wil meer actieve renners in college S BARCELONA - De internatio nale wielrennersvakbond AIG Pro maakt zich zorgen over haai onbekendheid bij de achterban De belangrijkste oorzaak is he: gebrek aan actieve renners it een bestuursf unctie. AICPro wij voor Milaan-SanRemo. cle eer] ste wereldbekerwedstrijd va: het seizoen, één renner aanstel] len die als vertegenwoordig# van het peloton het hoofd van dt nieuw op te richten rennersraal vormt. De AICPro hoopt met hei initiatief zijn organisatie meel kracht bij te zetten. ANP District Zeeland. Hoofdklasse M/N, vrouwen, derde zitting (in procenten bo ven 50): Van Dijk/Leijnse 63.00, Kole/ Pieters 61.33, Bezemer/Verstoep 59.33, Maldegem/Wisse 57.33, Noordhoe- k/Ruissen 54.67, Kramer/Vos 54.33, Parent/Schoolmeester 52.00. Stand na 3 zittingen: Maldegem/Wisse 55.89, Kra mer/Vos 55.56, Van Dijk/Leijnse 55.33, Kole/Pieters 53.89, De Vlieger/Weststra- te 51.00, Noordhoek/Ruissen 50.67. Eerste klasse M/N, vrouwen, derde zit ting (in procenten boven 50): Blok/Ke- metmuller 64.00, Dees/De Jonge 57.33, Polderman/Westveer 54.33, Van Galen- /Kopmels 53.00, Van de Heijden/Schille- mans 53.00, Van Beverenb/Lindenbergh 52.33, Koster/Rijnberg 52.00, Van de Hil- /Van de Hil 51.67, Bolderhey/Van Loo 50.00. Stand na 3 zittingen: Blok'Kemet- muller 60.78, Dees/De Jonge 56.02, Pol derman/Westveer 53.69, Van Beveren- /Lindenbergh 52.24, Van de Hil/Van de Hil 52.00, Bom/De Wit 50.42. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking 2 december: 1-7-8- 13-16-25-26-28-38-44-51-52-53-54-57-61 -64-76-78-80 (onder voorbehoud). Lotto 48. Eerste prijs (jackpot): 9 win naars elk f. 190.203,20, tweede prijs: 5 winnaars elk f. 20.000,00, derde prijs: 149 winnaars elkf. 1000,00, vierde prijs: 193 winnaars elk f. 250,00, vijfde prijs: 4380 winnaars elk f. 25,00, zesde prijs: 4747 winnaars elk f. 10,00, zevende prijs: 58.856 winnaars f. 5,00. Cijferspel: 6 cij fers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed: 2 winnaars, 4 cijfers goed: 36 winnaars, 3 cijfers goed: 281 winnaars, 2 cijfers goed: 2829 winnaars van vaste prijzen, Wijk aan Zee. Sonnevancktoernooi. Zesde ronde: Reinderman (Ned) - Armas (Fra) 0-1, Janssen (Ned) - Rogers (Aus) 0- 1, Jonkman (Ned) - Claesen (Bel) 1/2-1/2. Willemze (Ned) - Löffler (Dui) 1-0, Dele- marre (Ned) - Bricard (Fra) 1/2-1/2. Stand: 1Bricard, Löffler 4 punten, 3. Delemarre 3 1/2. 8, M. van Belzen-M. van Broeck 6-7,0 Helleman/P. Stroo-G. van Poecke/R. Remortel 6-7, L. Terwiel/M. van Belzen-i de Wit/M. van Broeck 7-7. Poule C: SJEF Ludo et Emergo 10-2. A. Maenhout-R Suurmond 12-6, C. Baas-F. IJzerman 7-ï Ch. Vriends-N. de Paepe 10-6, M. Steute! A. Willemsen 9-6, A. Maenhout/C. Baas R. Suurmond/F. IJzerman 10-6, Ch Vriends/M. Steutel-N. de Paepe/A. Wi' lemsen 13-6. Afdeling mannenteams, poule A: Sou burg 1-Drive 1 2-10. E. Bakker-M. Leen wenburg 7-7. E. den Broeder-T. Popped 10. S. Flipse-M. Leenhouwers 7-11, J. dt' Lange-C. de Jonge 6-10, E. Bakker/E.de* Broeder-M. Leeuwenburg/T. Poppe 8-S S. Flipse/J. de Lange-M. Leenhouwers/C de Jonge 7-11. Poule C: Zierikzee 1-Ms riekerke 1 12-0. J. Volkeri-P. van de Meu len 12-1, B. van Cleef-R. Sohier 8-5, A. Klompe-J.P. Boomsluiter 15-4, Y. Volk? ri-A. Contant 12-7, J. Volkeri/Y. Volkeri-H van de Meulen/R. Sohier 12-6, B. va' Cleef/A. Klompe-J.P. Boomsluiter/A) Contant 11-5. MLTC-Lewedorp 4-8. K van Beurden-J. Raas 9-6, S. de Buck-S Smits 5-8, K. Slagboom-J. de Jager 6-S G. Kamermans-J. Rooze 7-12, K. va' Beurden/S. de Buck-J. Raas/S. Smits 8-? K. Slagboom/G. Kamermans-J. de Ja ger/J. Rooze 7-5. Souburg 3-de Scheldi 4-8. V. van de Linden-M. Snijder 12-5, M. Platschorre-W. ten Hacken 9-4, D. Lau-T Felius 5-10, J. van Leeuwen-S. Smit 6-S V. van de Linden/J. van Leeuwen-M: Snijder/W, ten Hacken 5-11, M. Plat schorre/D. Lau-T. Felius/S. Smit 5-11. Dutch Indoor Tenniscircuit, afdelint mixedteams. Shot-de Schelde 24-15. h' Ani-M. Meulenberg 6-3, 5-4, M. van d: Spoel-A. van Schaik 6-4, 6-1, 6-0, W.J Martenhof-J. Mooibroek 3-6,6-3,2-2, Jj Siemensma-V. Greeve 2-6, 4-6,1-4, h' Ani/W.J. Martenhof-M. Meulenberg/J; Mooibroek 6-3, 4-3, M. van de Spoel/S Carpentier-A. van Schaik/V. Greeve 6-3 3-4. AA Drink Winter Jeugd Circuit, J.E. t/rr 12: M. Hulster-R.J. Rustenhoven 6-3,6-2 M. Hulster-R. Tatuhey 6-4, 6-2, M. Hut ster-C. de Wolf 6-2, 6-3, M. Hulster-W Logger 6-5, 6-4, M. Hulster-J. Schneid? 4-6. 6-2, 6-2. J.E. t/m 14: A. de Bruyne-P Koelink 3-6, 6-4, 1-6. J.E. t/m 16: F. Cla: sing-T. de Rooy 1-6. 4-6. M.E. t/m 16: Snijder-A. Reints 5-6,1-6. Dansschool Janvier Jeugdcircuit, poule A: Silvana Bauer-Femmy Barends 13-2, Aniek Stevense-Nadine Hillebrand 5-6, S. Bauer/A. Stevense-F. Barends.N. Hil lebrand 6-5. Simone ten Hacken-Marcel- la van Vliet 4-7, Amber Hage-Wendy Aris 5-6, S. ten Hacken/A. Hage-M. van Vliet/W. Aris 2-10. Annemarie Ketting- Kirsten Kars 8-1, Jiska van Brink-Jelke Wagemakers9-5, A. Ketting/J. van Brink- K. Kars/J. Wagemakers 11-6. Kimberly Goudt-lnge Dierickx 10-1, Liza Beken- kamp-Linda Gruber 0-9, K. Goudt/L. Be- kenkamp-l. Dierickx/L. Gruber 6-4. Poule D: Michael Joosse-Steffie Franken 8-3, Jeroen Blom-Tim Bitter 6-2, M. Joosse/J. Blom-S. Franken/T. Bitter 7-3. Ferry Bor- dui-Peter Joziasse 13-0, Jaimy Bish-Pim Felius 1-9, F. BorduiAJ, Bish-P, Jozias- se/P. Felius 7-3. Frank Feijtel-René Lin- denberg 5-8, Michiel van Kuyck-Stephan Sinke 11-1F. Feijtel/M. van Kuyck-R Lin- denberg/S. Sinke 6-5. Stephan Nonne- kes-Ferry Sonnemans 2-8, Rens Feijtel- Sjoerd Huis in't Veld 4-6, S. Nonnekes/R Feijtel-F. Sonnemans/S. Huis in 't Veld 3- 8. Districts-ïndoorcompetitie, afdeling mixedteams, poule A. MLTC-de Schelde 8-4. F, Probert-R. Hendrikse 3-5, A. Pro- bert-O. Lijnbach 7-4, C. Barnhard- L. Clement 3-9, M. Roose-A. Ilic 11-0, F. Probert/F. Clausing-R. Hendrikse/O. Lijn bach 13-5, C. Barnhard/M. Roose-L. Cle ment/A. Ilic 9-5. Kapelle-Goes 2-10. G, Vroegop-Ch. van Weije 8-3, E. Nieuw- land-l. Spinnewijn 4-7, T. van Wely-D. Bakker 5-10, S. Vroegop-E. van de Merwe 5-10, G. Vroegop/E. Nieuwland-Ch. van Weije/I. Spinnewijn 5-12, T. van Wely/S. Vroegop-D. 8akker/E. van de Merwe 2- 10. MLTC 2-Hulster Ambacht 1-11 D. Helleman-G. van Poecke 5-6, P. Stroo-R. van Remortel 5-8, L Terwiel-J. de Wit 7- Voetbal Griekenland: lonikos-Olympiakos 0-1. Zaalvoetbal Castellon. WK-zaal. Kwartfinalepoule. Groep E: Rusland - Italië 3-0, België Spanje 1-2. Stand: 1. Spanje 2-6, 2. Ru land, Italië 2-3,4. België 2-0. Indeling van kwartfinales biljartstrijd TERNEUZEN - In het Racket- centrum Terneuzen is gister avond de loting verricht voor dt kwartfinales van de Grand Pril driebanden van de biljartver eniging KOT uit Terneuzen. De loting had het volgende re sultaat: Koos Zwanink-Cee Wissel sr., Fons Baart-Jo Boog aert, Rino Pecoraro-Dion Berg mans, Albert Lacante-The< Platjouw, Frits Bakker-Th& van Esbroek, Meerten Dallinga Jack de Maat, Cees Wissel jr- Etienne van Damme, Ton Koo*, men-Ronnie de Waal. Alle par tijen van de kwartfinale wo de: op vrijdag 13 december ge- speeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 30