Kerstshows bereiken hoogtepunt £5 PZC Ztyl&tig Seafarm in Kamperland kweekt 60 ton vis Beste ondernemers Actie voor behoud van Axelse archief Borselse sportnota maakt tongen los RBVI zoekt steun voor bloemdijken zeeland 21 Bomen transparant met glasverstild met poedersneeuw en beijsde ballen ondernemend zeeland Drankrijder betrapt in Vlissingen geslaagd de kwestie agenda zaterdag 30 november 1996 sb van onze verslaggeefster Claudia Sondervan VLISSINGEN - Bouwhandels, tuincentra, cadeauwinkels en warenwinkels, de kerstversie ringen begonnen er op te dui ken vanaf half oktober en de shows bereiken nu hun hoogte punt. De boom mag 'ouderwets Dickensiaans', kleurig oranje, champagne, ivoor of vanille- geel, in natuurstijl met riet, hout, zink, pelpindasnoeren, sierfruit en droogbloemen, transparant met glas en kris tal, verstild met poedersneeuw en beijsde ballen of glamou rous met engeltjes en ivoor en matglanzend oudgoud. De trends worden tentoongesteld op de vele kerstshows in de provincie. Het Winterpaleis aan de Dam in Middelburg is vandaag, za terdag, open tussen 10 en 17 uur. Het thema is een konink lijke kerst, met ridders, jonk vrouwen en bijpassende aan kleding. Geschenken van handbeschilderde tafels tot taarten en kruiden zijn er sa mengebracht door onderne mers en organisaties. Bij Imkerij Poppendamme in Grijpskerke wordt vandaag rond de korven vol bijen in winterslaap een Christmas Fair gehouden tot 17 uur Am bachtslieden tonen vaardighe den en de producten van de im kerij en kaarsenmakerij worden met andere accessoires in kerstsfeer aangeboden. Op de informatiemarkt staan het Zeeuws Biologisch Museum, de stichting Educatief Toeris me. het Sportfondsenbad Vlis singen, Dijkhuizen Rondvaart en Carlier Tours. Tuincafé Bij Europatuin Goes wordt de kerstshow aangegrepen om het nieuwe tuincafé officieel in ge bruik te stellen. Het wordt de plaats voor demonstraties en lezingen, zoals vandaag, zater dag, over het geurschikken met geurig plantaardig materiaal en zaterdag 7 december rond de kunst van het linten strik ken. steeds tussen 11 en 16 uur. Bij Intratuin in Koudekerke worden tot donderdag 5 de cember sterren voor in de kerstboom verkocht door vrij willigers van de Doe Een Wens Stichting Nederland. De op brengst wordt gebruikt om de hartewens van levensbedrei gend zieke kinderen van drie tot achttien jaar te vervullen De sterren worden in een grote kerstboom opgehangen. De kerstshow in het groenwaren- huis heeft een internationaal thema met versierstijlen uit di verse landen. Er zijn elke za terdag demonstraties in versie ringen maken. Ook het nieuwe terrascafé dat bum-man res taurant Huis ter Schelde onder het dak van het vernieuwde tuincentrum opende is in kerstsfeer. Het Ambachtscentrum in Goes is zaterdag 7 en zondag 8 de cember als kerstmarkt inge richt. De proeverij van de pro ducten van de gebruikers van het centrum wordt omlijst met een kerstverhaalvertelling, muziekschooloptreden en kin dermodeshows van Demar. Tussen dinsdag 10 en zaterdag 21 december is het Kersthuisje (14-17 uur) ingericht op de kwekerij van Eleonore de Ko ning in Oudelande. Van gepre pareerde, niet winterharde planten zijn versieringen ge maakt. Bezoekers krijgen een winterroosje mee. Op de Markt en het nieuwe Stadhuisplein in Terneuzen is vrijdag 13 december een kerst markt van de ondernemers rond de Markt en winkelcen trum Steenen Beer. Vanaf 19 uur spelen op drie podia de harmonies De Vliegende Hol lander. De Volharding, de brassband van het Leger des Heils, muziekgezelschap De Kandelaar en het Hulster Good Company Koor. Bij de kerstaankleding horen een le vende kerststal met twee ka melen, kraampjes met glühwein, oliebollen, erwten soep en ambachtelijke produc ten en een 'druppelkot' De Kerstman draagt een zak vol kleine presentjes. Middelburg De Markt in Middelburg is vrij dag 13, zaterdag 14 en zondag 15 december het decor van een muzikale kerstmarkt. Bands en artiesten geven optredens op het podium in de tent met stands van winkeliers en op het buitenpodium bij de als 'vak werkhuisjes' vermomde marktkramen. Zondag is er een lopend kerstorkest. De kerst markt is open vrijdag van 15 tot 21 uur; zaterdag 10.30 tot 21 uur en zondag 13 tot 17 uur- De Stichting Thoolse Evene menten en Promotie richt voor zaterdag 14 december sporthal Meulvliet in als kersthal met ruim dertig stands en een Kerstvrouw Er zijn demon straties zelf cadeaus maken, edelsmederij, haarkappen, ge zichtsverzorging en bloem schikken. Tijdens de officiële opening van de viskwekerij Seafarm in Kamperland kregen de genodigden een rondleiding door het bedrijf. foto Pieter Honhoff van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert KAMPERLAND - De vissen zwemmen rond in enorme be tonnen bakken. Bij een aquari um stel je je wel iets anders voor. De dieren zijn er dan ook niet om te worden bekeken, maar om op te eten. Vrijdag opende P. A M. Kleemans, di recteur van het ministerie van LNV, de viskwekerij Seafarm bij Kamperland. De officiële ingebruikname volgde op een praktijkperiode van een jaar. Het bedrijf heeft een subsidie gekregen van 240.000 gulden aan EU-gelden en een ton van het ministerie. Het is de bedoe ling jaarlijks zestig ton vis te kweken. De kweek van zeevissoorten als tarbot, zeebaars en zeebra sem is uniek in Nederland. Het bedrijf heeft gekozen voor de kweek van duurdere vissoorten omdat dit het hoogste rende ment oplevert. Het bedrijf, ge vestigd aan de voet van de Stormvloedkering, is verze kerd van een afzetmarkt, meent Kleemans: „De visstan den en quota in de zee vertonen een wisselende lijn en een aan tal heeft een laag niveau. U heeft een goede en gegaran deerde afzet.'- De subsidie is verleend omdat het kweken van zeevis de visserij kan doen afnemen en de visserij-bedrij- ven hiermee hun problemen met de quota kunnen oplossen. Voor het kweken van zeevis is een goede waterkwaliteit ver eist: het moet helder, warm en zuurstofrijk zijn. In de winter moet het worden verwarmd tot 18 graden. Het zuivere Ooster- scheldewater is 'perfect', zei directeur R. Oorschot. Maar het afvalwater moet ook wor den geloosd. Wat dat betreft had hij kritiek op het ministe rie: „Er worden milieu-eisen opgelegd die het karakter van een zekere willekeur dragen.-' Ook het 'welzijn en welbevin den' van de vissen in de kweke rij kwam aan de orde. In tegen stelling tot de tarbot, zijn de zeebaars en de zeebrasem schuwe dieren. In de kwekerij zijn enkele exemplaren te be zichtigen in een klein, glazen aquarium. Hun soortgenoten bevinden zich in een niet toe gankelijk gedeelte. Het bedrijf probeert hiermee stress bij de dieren te voorkomen. van onze medewerkster IJZENDIJKE - Van de Vljver- Cammaert bv uit Schoondijke heeft de trofee voor de beste ondernemersvisie (BOV) van 1996 gewonnen. Deze, door de Junior Kamer Zeeuwsch- Vlaanderen in het leven geroe pen onderscheiding, werd tij dens een druk bezochte bijeen komst in de Mauritshof in IJzendijke overhandigd aan directeur C. van de Vijver. Eregast Ed Nijpels en gedepu teerde J. Hennekeij gaven hun visie op het regionale bedrijfs leven in een lange rij van spre kers. Tevens werd de brochure 'Wonen en werken in Zeeuwsch-Vlaanderen' gepre senteerd. Voordat BOV-commissievoor- zitter F. van den Hemel de en veloppe met de naam van de winnaar opende hield oud-mi nister van VROM Ed Nijpels - tegenwoordig is hij president directeur van een landelijke arbodienst - een inleiding over de terugtredende overheid. „Het bedrijfsleven moet de ga ten die de overheid laat vallen, opvullen in onder meer de ziek tewet en WAO'", zo zei hij. Ook voorspelde hij het einde van de collectieve cao-afspraken in ruil voor individuele arbeids voorwaarden overeenkomsten. van onze verslaggever Conny van Gremberghe AXEL - De Axelse genealoog F. Inniger is een actie begonnen om te voorkomen dat het Axelse gemeentearchief verder wordt uitgekleed. Inniger, die wordt gesteund door de heemkundige kringen De Vier Ambachten en Terneuzen, heeft inmiddels een honderdtal handtekeningen verzameld van mensen die wil len dat het Axelse archief intact blijft. Het Axelse gemeentebestuur besloot vorige maand om de no tariële archieven en de doop-, trouw- en begraafboeken over te hevelen naar de rijksdienst in Middelburg. Het intact houden van deze niet-gemeentelijke ar chiefstukken zou de gemeente op den duur te veel geld gaan kosten,"was de redenering. Inniger en zijn medestanders zijn echter van mening dat het verwijderen van de archiefstuk ken uit Axel een enorme aderla ting betekent. Hij heeft daar- ombij de bestuursrechter in Middelburg een verzoek om een voorlopige voorziening te tref fen ingediend, waarmee - als het wordt ingewilligd - voorkomen kan worden dat het raadsbesluit VLISSINGEN - Een 34-jarige automobilist uit Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrij dag om twee uur betrapt op rij den onder invloed. De man viel op door zijn woeste rijgedrag. De politie hield hem staande op de Edisonweg in Vlissingen. Uit een ademanaly se bleek dat de man bijna drie maal zoveel had gedronken als wettelijk is toegestaan. Uit on derzoek kwam naar voren dat zijn wagen niet was verzekerd. De Vlissinger kreeg een rijver bod van zes uur. Zijn auto krijgt hij terug zodra deze is verze kerd. Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is Lex Leijdekker uit Vlissingen afge studeerd in de fiscaal-juridische studierichting aan de Faculteit der Rechtsgeleerdheid. wordt uitgevoerd. Daarnaast heeft de Axelse stamboomon derzoeker bij de gemeente for meel bezwaar aangetekend te gen het raadsbesluit. „Als de zaken doorgaan heeft Axel straks een archivaris, maar geen archief meer. De verant- woordelijke wethouder (J. van Schaik) weet klaarblijkelijk niet wat voor slag dit x-aadsbe- slxiit teweeg brengt bij mensen die regelmatig in het Axelse ar chief speurwerk verrichten. Zij kunnen het zich niet altijd per mitteren om voor hun onder zoek naar Middelburg te rijden. Er wordt ook volledig voorbij gegaan aan een stukje emotio nele verbondenheid. Dit deel van het Axelse archief hoort in Axel. Als de verhuizing door gaat krijgen we te maken met een uniek verschijnsel, namelijk dat gemeenten om economische redenen hun ai'chiefstukken la ten verkassen", zegt Inniger. Onheus bejegend De genealoog heeft in eerste in stantie getracht om Van Schaik ervan te overtuigen dat het be sluit niet goed is voor Axel, maar dit lukte niet. „Van Schaik zei botweg dat de mensen die hun handtekening geplaatst hadden ook maar moesten toe zeggen dat ze 200 gulden per persoon zouden geven voor het behoud van de stukken. Dan zou er mogelijk nog iets kunnen wij zigen. Ik vond dat ik echt on heus bejegend werd." Inniger vindt voorts dat er vraagtekens geplaatst kunnen worden bij het democi'atisch gehalte van de be- sluitvorming over de kwestie. Het is overigens met voor het eerst dat het Axelse archief aan leiding geeft tot controverses. Twee jaar geleden voorspelde de Axelse historicus A de Kraker al problemen, omdat hij kritiek had op het beheer van het ar chief. Destijds wilde het ge meentebestuur geen opvolger aanstellen voor ax-chivaris A Prinsen die naar Hulst vcilrok, omdat naar de mening van het college een ambtenaar het ar chiefbeheer ook wel op zich kon nemen. Na protesten uit de hoek van de heemkundigen en in mindere mate uit de raad be sloot het college alsnog een nieuwe parttime archivaris aan te trekken. Die is er nu, maar dreigt zonder archief te komen te zitten. De commissie bezwaar- en be roepschriften van de gemeente Axel buigt zich op dinsdag 17 december over de bezwaren van Inniger. Ordinaire bezuiniging of toekomstgericht beleid? van onze verslaggeefster Caroline Moerland HEINKENSZAND - Hoeveel geld moet de overheid in sport steken om zoveel mogelijk mensen in actie te krijgen? De kwestie speelt op landelijk, maar ook op lokaal niveau. In Borsele is sport een hot item sinds de gemeente deze zomer een nota uitbracht over het onderwerp. Een ordinair be zuinigingsvoorstel, noemen sommige verenigingen het be leidsstuk. Andere betrokke nen vinden dat de clubs wat al te makkelijk klagen. Woensdag spreekt de gemeen teraad zich uit over het toe komstige sportbeleid. „Of ik voor of tegen zou stemmen? Ik ken de inhoud van de sportno ta niet echt, maar als het gaat om bezuinigingen zou ik te genstemmen'-, zegt sportster Ina Nagelkerke. Ze is lid van handbalvereniging Oiïon uit Heinkenszand. Spoi't is voor Nagelkei'ke heel belangrijk. „Ik handbal nu zo'n achttien jaar. Sport bete kent voor mij lekker ontspan ning. Als je een avondje hebt gehandbald, kun je er de vol gende dag weer helemaal te genaan." Ze vindt dat een ver eniging als Orion de financiële steun van de gemeente hard nodig heeft. De club kan wei nig sponsors krijgen, moet een hoge zaalhuur betalen en heeft weinig leden. Daardoor is de contributie hoog. „Ik ken best kindex"en die zouden willen handballen, maar die niet ko men omdat hun oudera het te duur vinden." De gemeente wil alles bij el kaar 143.500 gulden korten op het budget voor sport. De be- langiijkste wijzigingen in het beleid zijn: eigendom van ge meentelijke tennisbanen over dragen aan de verenigingen, voetbalclubs laten meebetalen aan het onderhoud van de vel den en het vervallen van de subsidie voor jonge leden van sportclubs. Stimulering Vooral dat laatste zit voorzit ter E. R. Zijderveld van tennis- verenigihg 's-Heer Abtskerke dwars. Het terrein dat de club gebruikt is geen eigendom van de gemeente, dus die bezuini gingsmaatregel geldt hier met „Wij gebruxken die jeugdsub- sidie daadwexkelijk om onze De Borselse wethouder wil naar een sportbeleid dat meer gericht is op bepaalde doelgroepen zoals jongeren en ouderen. foto Willem Mieras jonge leden te trainen. Ik denk dat spox-tstimulering begint bij kindex-en Die moeten nog leren ontdekken, kennisma ken met. Een volwassene kan zelf zijn of haar keuze bepa len." De gemeente wil het geld dat tot nu toe naar de jeugleden ging, inzetten voor speciale activiteiten diespoitdeelname voor deze doelgroep moeten bevorderen. Zijdeiveld voelt er niets voor om plannen te gaan schrijven. „Dat is niet de opzet van de vereniging." Jammer De Boi-selse sportwethouder C. J. Èlenbaas-Murre vindt het jammer dat clubs zeggen dat de nota niets meer dan een bezuiniging is. „De bedoeling van het stuk is dat verenigin gen meer eigen verantwoorde lijkheid krijgen. En dat dat gepaard moet gaan met een kleine bezuiniging is jammer. Maar de gemeente heeft vanaf volgend jaar fors minder geld te spenderen en het is dan met meer dan logisch dat wij ook van de sport een bijdrage vra gen." Volgens Elenbaas denken de verenigingen soms wat te be- peikt. „Ze zitten te veel in hun eigen hok." De wethouder wil naar een beleid dat gericht is op bepaalde doelgroepen, zo als jongeren en oudei'en. Ze wil sport in een breder verband plaatsen. „Als het gaat om be weging voor ouderen, kom je bijvoorbeeld al gauw op het teiTein van de volksgezond heid. En sport moet ook wor den betrokken in de jeugdnota die we gaan uitbrengen. Contributie Voorzitter R. de Baar van voet balvereniging Volharding uit Ovezande ziet het heel anders: „Iedere bezuiniging betekent dat je meer contributie moet vragen van de leden. En dat is in strijd met het beginsel van de oveheid dat de drempel voor sportbeoefening lager moet." De Baar vindt het vooral voor kinderen van belang dat ze voor weinig geld aan beweging kunnen doen. „In een dorp als Ovezande hebben ze niet veel keus. Sommige gezinnen heb ben twee of drie kinderen die aan voetbal doen. Oudërè moeten niet alleen conti'ibutie betalen, maar ook sportkle- ding kopen en hun zoon of dochter met de auto naar een wedstrijd rijden. En dan denk ik: 'moet dat nou, die bezuini gingen?' Ja dat moet. vindt voorzitter F. J. Tollenaar van de SGP/GPV/RPF-fractie in de Borselse gemeenteraad. „Ik denk dat die bezuiniging haal baar is. Ik sta persoonlijk posi tief tegenover sportbeoefe ning, maar ik vind dat de nota teveel in het negatieve wordt getrokken. Wanneer ik kijk naar het voorzieningenniveau in Borsele, dan liegt dat er niet om. Daar mogen verenigingen best zelf hun steentje aan bij dragen, net zoals de gemeente dat doet." Tollenaar vindt kortom dat er ten onrechte wordt gemop perd. Bovendien is het hem te gengevallen er geen alterna tieven zijn gekomen voor de bezuinigingen van de kant van de verenigingen „Maar ik hoop dat ze volgende week sportief zullen omgaan met de behandeling van de nota." van onze verslaggever Hans Heyt HENGSTDIJK - De stichting Regionale Bestrijding Varkens invasie (RBVI) wil het draag vlak onder de landbouwers voor het benoemen van bloemdijken vergroten. Het college van B en W van Hontenisse stelt voor in de buurt van bloemdijken geen milieubelastende, agrarische activiteiten meer toe te staan. De stichting RBVI steunt het voorstel en meent dat het ais wapen tegen de varkensinvasie ook voor de boeren de minst schadelijke maatregel is. Verder is de stichting van mening dat het aanwijzen van de bloemdij ken helpt voorkomen dat de boei-en boven hun ammoniak- plafond komen. Een vex-tegenwoordiging van de RBVI maakt maandag 2 december gebruik van het in- spraakrecht tijdens een com missievergadering in de ge meente Hontenisse. Tijdens die vergadering, die om 19.00 uur begint, komt de gemeentelijke notitie over de vai-kensperike- len aan bod. De RBVI roept de inwoners van de gemeente op, als toehoorder naar de vergade ring te komen. Die mensen kunnen dan zelf horen welke handelwijze de raadsleden voorstaan ten aanzien van de il legale bouw van een mestbe- zinkput aan de Langeweg bij Ossenisse. Brommer gestolen SINT-LAURENS - Vanaf een erf aan de Noordweg in Sint- Laurens is vrijdagochtend tus sen half tien en tien uur een groene Puch, type Rider Lady gestolen. De bromfiets is 2500 gulden waard. Het verzeke ringsnummer is TDW 377. EVENEMENTEN zaterdag: BERGEN OP ZOOM - De Botte Hom mel, 21.30 uur: Optreden van The Brotherhood Foundation en Vanity 4; DIRKSLAND - Hervormde Kerk. 20 uur: Concert door het vocaal en semble Manoeuvre; GOES Ambachtscentrum, 10-17 uur: Sinterklaascadeaumarkt met diverse activiteiten; Het Goese Lyceum. 16-18 uur: Walk-in concert m.m.v. 200 muzi kanten; 't Beest, 21 uur: 'Spacamstraat Swing party'; MIDDELBURG - Concert- en Ge hoorzaal, 20 uur: Jubileumconcert door musical- en operettegezel schap Groep Papillon; Minitheater, 20.30 uur: Het Middel burgs Theater speelt 'Thuis', NIEUW- EN SINT JOOSLAND Dorpshuis, 19.30 uur: Uitvoering van muziekvereniging ONDA, SEROOSKERKE - Schoenmode fa. Sinke, 13.30 uur: Aankomst Sint Ni- colaas; TERNEUZEN - Zuidlandtheater, 19.30 uur: Familievoorstelling Sus- ke Wiske op visite; Porgy Bess, 21.30 uur: Optreden van The New Orleans Red Beans; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 20.15 uur: Georgie Fame Pee Bee and the Night Train in een theater concert met jazz en blues; Vestzaktheater, 20.30 uur: Toheel- groep De Zeeuwse Komedie speelt 'Kras'; De Piek, 22 uur: Optreden van The Prodigal Sons; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugd- gebouw, 10-16 uur: Najaarsmarkt; IJZENDIJKE - Jeugdgebouw, 20 uur: Uitvoering van muziekvereni ging 'Geduld'; ZIERIKZEE - Concertzaal, 15 en 20 uur: Theaterspektakel 'Het oproer van Zierikzee'; ZOUTELANDE - Langendam, 13.30 uur: Aankomst St. Nicolaas; EVENEMENTEN zondag: BERGEN OP ZOOM Stadsschouw burg De Maagd, 14.30 uur: Intro- dans brengt de familievoorstelling 'Oliver Twist'; GOES - Ambachtscentrum, 10-17 uur: Sinterklaascadeaumarkt met diverse activiteiten; MIDDELBURG - Minitheater, 14.30 uur: Het Middelburgs Theater speelt 'Thuis'; Jazz-eetcafé Desafinado, 15 uur: Optreden van de Desafinado sessie band; Café 't Schuttershof, 16.30 uur: Big Bo and Mr. Bas; VLISSINGEN - Vestzaktheater, 15 uur: De Zeeuwse Komedie speelt 'Kras'; Grand Hotel Arion, 15 uur: Concert door de Projekt 1 Big Band; Strandpaviljoen Panta Rhei, 16.45 uur: Optreden van de band Mamilla Paradise, BERGEN OP ZOOM Roxy, zat. 14, 16.15en 19,zon. 14en 16.15uur: De klokkenluider van de Notre Dame; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14 en 16.15 uur: The Cable Guy; zon. 20 uur: II Postino; zat. 21.30, zon. 20 uur: Sleepers; Cinemactueel, zat. 14, zon. 14 en 16.15 uur: De klokkenluider van de Notre Dame; zat. 14,18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Fled; zat. en zon. 18.45 en 21.30 uur: The Hunchbak of Notre Dame; zat. en zon. 14, 18.45 en 21.30 uur: The nutty professor; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: De klokkenluider van de Notre Da me; zat. en zon. 19 en 21.30 uur: The nutty profeseor; HULST - De Koning van Engeland, zat. 14, 19.30 en 22, zon. 13.45, 16.15, 19 en 21.30 uur: De klokken luidervan de Notre Dame;zat. 19.15 en 22, zon. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Sleepers en Independen ce Day; zat. 19.30, zon. 13.45 en 16.15 uur: The Cable Guy; zat. 19.30, zon. 13.45 en 19 uur: Naar de klote; zat. 19.30en22,zon. 13.45,16 15,19 en 21.30 uur: The nutty professor; zat. 22, zon. 16.15 en 21.30 uur: The Fan; zat. 22, zon. 19 en 21.30 uur: Le Huitieme Jbur; MIDDELBURG - Cinema, zat 19.30, zon 20.30 uur: Jude; zat. 22 uur: Dos crimenes; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14uur: De Klokkenluider van de Notre Dame en The Cable Guy; zat. en zon. 14,19en 21.30 uur: The nut ty professor en Hunchbak of Notre Dame; zat. en zon. 19 uur: Indepen dence Day; zat. en zon. 19 en 21.45 uur: Sleepers; zat. en zon. 21.45 uur: Fled; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, 14-17 uur: Beelden van 27 kunste naars (t/m 5/1); Reindert Homan, grafiek (t/m 19/1); Galerie De Mollegangen, zat. 10-17 uur: Juul Kortekaas (schilderijen) en Marie-José Nefs (lijkwaden) t/m 7/12; Stu-Art Galerie, zat. 11-17 uur: Stu- Art Kado, werken diverse kunste naars (t/m 21/12); Galerie Ars Aetheria, 14-19 uur: 'Merck toch hoe sterek' werken van Peter Koster (t/m 31/12); Galerie 't Lievevrouwke, zat. 13.30- 18 uur: Groepsexpositie met gra fiek, tuinbeelden, vazen, objecten en terra sigillata (t/m 12/1 BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, zat. 13.30-16.30 uur: Aaf Renkema 'Gesluierd Licht' aqaurel- len (t/m 7/12); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werk van Nelly van Nieuwen- huijzen (t/m 22/12); GOES - Museum, zat. 13-16 uur: An tiek speelgoed (t/m nov); Galerie v.d. Berge, zat. 13-17 uur: 'View lndicators'(t/m 21/12); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Henny Huser, tekeningen en lino's (t/m 4/1); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat. 10-17, zon. 12-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aanwinsten 17e eeuwse schil derkunst (t/m 5/1); Singles, De keu ze van Lex ter Braak (t/m 12/1 J. Zeeuwse Bibliotheek, zat. 10-13 uur: 'Werd verwacht, affiches in beeld' (t/m 28/12); Galerie Het Gouden Briefke, zat. 10- 17 uur: Marian Kwaaitaal, olieverf schilderijen en Eka Thoden, bron zen sculpturen (t/m 4/12); De Vleeshal, 13-17 uur: Hans van Houwelingen, blik (t/m 15/12); Galerie 't Haentje te Paart, 14-16.30 uur: Frank Biemans, glasobjecten (t/m 29/12); GHL-galerie, 13-17 uur: Cor van Dix- hoorn, schilderijen (t/m 8/12); Galerie 'T', zat. 11-17 uur: Werken van Juul Kortekaas; NEELTJE JANS - Delta Expo, dag. 10-17.30 uur: Authentiek materiaal waterwerken (t/m 31/12); OOSTBURG - Den Hoekzak, zat. 10- 12 uur: 'Uitgelezen', expositie van 4 boekillustratoren (t/m 8/12); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: Een beeld van een tuin beelden (t/m 12/1); De kleur van water, natuurfo to's (t/m 5/1); Werk van Leen van Duyvendijk (t/m 12/1); SLUIS Raadskelder, zon. 14-17 uur: Cies Bauer-Verkest, schilderij en, tekeningen en lithografieën (t/m 5/1); ST. LAURENS - Boerderijgalerie 'De Osseberg', 14-17 uur: Ludmila Kal- maeva, schilderijen (t/m 20/12); TERNEUZEN Galerie In de Ga- lerant, zat. 11-17 uur: Beelden uit Wonderland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); Inter-Art B&A, zat. 14-18 uur: Peter van Nes, aquarellen (t/m nov VLISSINGEN Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Scheepswerven in Zee land' (t/m 19/1); CoosjeBuskenstraat200,12-17 uur: Gust Romijn, schilderijen (t/m 5/1); Bellamy 19, 13-17 uur: Hans Bom- meljé, Wim Bakker en Menno de Nooijer, schilderijen en beelden (t/m 5/1); WISSENKERKE - Galerie De Prak tijk, zat. 13-18 uur: Gérard Gribau- mont, olieverfschilderijen (t/m 4/1 YERSEKE - Museum, zat. 10-12 uur: 'Yerseke en de visserij op de Oos- terschelde' Frederik JWeijs, aqua rellen (t/m 16/8/97); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Cadzandse klederdrach ten (t/m 30/11); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Homosexualiteit: COC regio Wal cheren (ookvoorhuwelijken homo- fïli en voor vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280; COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115 630654. De politie houdt vandaag snel heidscontroles op de Absdaalse- weg te Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 51