(giller heeft heel wat uit te leggen Veere is klein, maar geen dorp PZC PZC -ombudsman varia DE LAATSTE WEKEN Totale leegverkoop, alles moet weg! A; Onaantrekkelijk werk Gemanipuleerde soep straks niet herkenbaar Heer Bommel en de wezelkennis puzzelen recept Jannv"anderLee het weer in zeeland ..en in europa B a; si snelheidscontrole woensdag 27 november 1996 EU vraagt duidelijk Turks beleid van onze redactie buitenland De Turkse minister van Bui tenlandse Zaken. Tansu giller, moet haar Nederlandse collega Van Mierlo vandaag bij het begin van haar bezoek aan Nederland heel wat uitleggen over de verhouding tussen haar land en de Europese Unie. Ankara heeft een associatiever drag met de Unie. maar in Euro pa nemen de zorgen toe nu de fundamentalistische premier Erbakan de scepter zwaait, met steun van Ciller en haar partij. Bovendien wil de Europese Unie - waarvan Nederland per 1 januari voorzitter wordt - op heldering over het uitblijven van een Turkse reactie op het EU-verzoek het Turks-Griekse grensconflict voor te leggen aan het internationale hof in Den Haag. Populair gillers opstelling heeft sinds het begin van haar betrekkelijk korte politieke carrière een gro te verandering ondergaan. Toen ze in 1991 aantrad als vice-mi nister van Economische Zaken, was ze enorm populair, ook al was niet iedereen gecharmeerd van haar enthousiasme voor de vrije-marktpolitiek. Veel heeft Qiller echter niet tot stand weten te brengen, ook niet tijdens haar premierschap. Sinds haar laatste ommezwaai neemt haar populariteit sterk af. Velen vinden het ongeloof waardig dat Qiller in zee is ge gaan met de leider van de fun damentalistische islamitische Welvaartspartij en dat ze als vi ce-premier en minister van Bui tenlandse Zaken deel uitmaakt van de eerste Turkse regering onder leiding van een funda mentalistische premier. Kort na de verkiezingsoverwin ning van de Welvaartspartij (Refah) in december 1995 wees Ciller, leidster van de Partij van het Rechte Pad (DYP), een coali tie met de fundamentalisten nog van de hand. Ze vond dat de fun damentalisten Turkije 'de duis ternis zouden binnenleiden' door het land dichter bij de mos lim wereld te brengen. Binnen haar partij werd het ver bond met Erbakan niet gunstig ontvangen. Een aantal DYP- parlementariërs stapte op. Sommigen suggereerden dat Cillers plotselinge enthousias me voor de fundamentalisten is ingegeven door de hoop dat zij als lid van de coalitieregering een halt zou kunnen toeroepen aan de drie onderzoeken wegens corruptie die tegen haar zijn in gesteld. nota bene op initiatief van de Welvaartspartij. Toen de coalitiebesprekingen nog gaan de waren, hielpen de fundamen talisten haar te ontsnappen aan een parlementair onderzoek wegens corruptie. Maandag werd bekend dat een parlementaire commissie met een royale meerderheid had be sloten dat Ciller zich niet voor het Staatsgereehtshof hoeft te verantwoorden wegens ambts misbruik en nalatigheid. Ze heeft ook dit besluit te danken aan parlementariërs van de Welvaartspartij en aan haar ei gen DYP Het ging om een beschuldiging van onregelma tigheden bij het toekennen van opdrachten voor de aanleg en reparatie van elektriciteitsnet ten voor de staats-elektrici- teitsmaatschappij Tedas in de tijd dat Ciller premier was. Rijkdom De twee overige aanklachten zijn ernstiger. Twee andere com missies zullen zich de komende weken verdiepen in de vraag of de - naar verluidt door grond- speculatie vergaarde - rijkdom van de oud-premier en haar echtgenoot rechtmatig tot stand gekomen is. Ook beschuldigin gen dat zij zakenrelaties be voordeeld zou hebben bij de verkoop van de staats-autofa- briek Tofas, de Turkse Fiat, zijn onderwerp van onderzoek. ANP van onze verslaggever Theo Haerkens Soepen en sauzen die gepro duceerd zijn met behulp van genetische manipulatie zijn straks in de winkel niet herken baar. Als er geen sticker op zit, wil dat niet zeggen dat een product 'puur natuur' is. Wie zekerheid wil, moet naar de natuurvoe dingswinkel, zo geeft staatsse cretaris Terpstra van Volksge zondheid toe in een nota aan de Tweede Kamer. De bewindsvrouw wil dat de consument weet wat hij koopt Ze vindt daarom dat genetisch gemanipuleerde producten voorzien moeten worden van een etiket waarop dat staat. Maar dat geldt niet voor pro ducten waaraan niet meer te zien is hoe ze geproduceerd zijn. ..Etiketteren heeft slechts zin als de controleerbaarheid vast staat", schrijft de bewinds vrouw in haar nota. Als de chemische samenstelling van een product dat met behulp van genetische manipulatie is geproduceerd niet afwijkt van hetzelfde product dat zonder manipulatie tot stand is geko men, valt er niets te controleren en is een etiket overbodig, rede neert ze. Als voorbeeld noemt zij soja, een grondstof die in duizenden levensmiddelen wordt verwerkt en waarover de laatste weken heftig wordt gediscussieerd. Bij verhitting verliest gemanipu leerde sojaolie de eiwitten Het is de moeite waard. Die kans mag u niet laten lopen'. De krant moet Veere niet kleineren, is de teneur uit een brief van een lezer. Veere mag dan klein zijn, weinig in woners tellen, het blijft een stad(je). „De afgelopen maan den viel het me op dat de PZC in de plaatselijke berichtge ving Veere nogal eens betitelde als 'dorp'. Er werd geschreven over 'de voetbalclub van het dorp'; 'bij de ingang van het dorp', over 'ringrijden in het dorp". Uit de reactie van deze lezer maak ik op dat zoiets ge voelig ligt en dat hij van de krant oog verwacht voor de fij ne nuance. Voor de briefschrijver gaat het om een vrij principiële bena dering. „Het zou kunnen zijn dat u achter mijn reactie een vorm van eng chauvinisme vermoedt. Dat is niet het ge val; ik woon zelfs niet in Vee re", zo laat hij vooraf weten, om misverstanden te voorko men. Om daarna het volgende vast te stellen: „Mijn zorg is veeleer dat met zo'n geruisloze verandering in de betiteling van een historische Zeeuwse plaats weer een klein stapje wordt gezet in de richting van een algemene vervlakking. Van zorgvuldig omgaan met het historisch erfgoed is dan al gauw geen sprake meer. Ik weet best dat het formele on derscheid tussen stad en dorp al in de vorige eeuw is verval len. De wet spreekt sinsdien alleen nog maar van gemeen ten. Van stedelijke privileges is vanaf die tijd geen sprake meer. Het onderscheid tussen stad en dorp is vandaag de dag in de gedachtegang van be stuurders en bevolking gelijk aan het verschil tussen groot en klein." Ik citeer nog even verdei- uit het epistel:,,Toch blijft er ook dat andere verschil. Het ver schil in karakter tussen een stad en een dorp. Ede op de Ve- luwe heeft tweemaal zoveel inwoners als de Zeeuwse hoofdstad. Niettemin heeft het onmiskenbaar het karak tervan een dorp. Niemand pie- schrij ver ervan roept de redac tie van de krant op om in de ge wone dagelijkse berichtgeving ten opzichte van Veere - en dat geldt volgens hem ook voor andere Zeeuwse stadjes zoals Sluis, Tholen, Brouwershaven en Hulst - van meer notie voor stedenbouw en historisch be sef te doen blijken. Ik vind zijn pleidooi sympathiek en ben het volledig met hem eens. Hij snijdt een onderwerp aan waar journalisten in de dagelijkse Kees van der Maas Lezers kunnen bij de PZC-ombudsman terecht met hun vragen, opmerkingen en klachten over de in houd van de krant. Van maandag tot vrijdag is hij elke ochtend tussen 9.30 en 12.00 uur rechtstreeks te bereiken onder telefoonnummer 0118-484401Brieven zijn welkom op het adres: PZC- ombudsman, Postbus 18,4380 AA Vlissingen. kert erover om Ede een stad te noemen. Ook de Edenaar zelf niet. Veere heeft het inwoner tal van een klein dorp. Maar het heeft duidelijk het karak ter van een stad. Dat blijkt uit de wijze van bebouwing, de monumentale gebouwen die er staan, de omwalling, de vesten en de stadsmuren. Iedere be zoeker van Veere met enige no tie van historie en stedenbouw ontdekt onmiddellijk dat hij een stad is binnengetreden. Tot voor kort noemde niemand Veere een dorp, ook de Veere- naren niet. Nu ervaar ik dat onze eigen Zeeuwse krant Vee re zo nu en dan een dorp gaat noemen. Dat verontrust me." Een hartenkreet, zo'n brief. De routine misschien niet altijd bij stil staan. Het niet meer functionele onderscheid tus sen een stad en een dorp, is dat nu zo belangrijk? Als je je niet wilt vergissen zou j e - in navol ging van veel ambtelijke stuk ken - bijvoorbeeld de term kern Veere kunnen gebruiken en dan ben je van alle proble men af. Maar dan kom ik terug op de redenering van de brief schrijver. die er bezwaar tegen heeft dat het op die manier zo kil wordt en dat dergelijke eenvormigheid eigenlijk doodslaat. Wanneer precies aan Veere stadsrechten zijn verleend is niet bekend. Uit een stuk van 31 mei 1355 blijkt dat Veere zich tóen al stad mocht noe men. Tot bloei gekomen door visserijhandel en scheepvaart was het eens de zesde in rang der stemmende steden van Zeeland. Respect Tot op de dag van vandaag heeft Veere als historisch stad je in Nederland naamsbe kendheid. Bij de gemeentelij ke herindeling op Walcheren is, mede om die reden, voor de nieuwe plattelandsgemeente (voorlopig) de naam Veere ge kozen. Na 1 januari 1997 wordt het dus nodig om onder scheid te maken tussen ge meente Veere en stad Veere een verschil in aanduiding zo als dat ook al bestaat tussen gemeente Tholen en stad Tho len. De lezer die mij de hierboven geciteerde brief toestuurde heeft gelijk als hij schrijft dat het van belang is om zorgvul dig om te gaan met het histo risch en cultureel erfgoed. En dat beperkt zich in zijn visie dan niet tot aandacht voor mo numentale gebouwen, wonin gen en ander waardevol mate riaal uit vervlogen tijden, maar het gaat ook om respect voor de naam en het karakter van een historisch stad(je) zo als Veere. De krant speelt heeft wat dat betreft een voortrek kersrol. Voor de redactie iets om attent op te zijn. De stad Veere. foto archief Wim Riemens Is de afvoer van vloeibare fosforslak met behulp van een pan en een carrier nu on aantrekkelijk werk of niet? De redactie van de krant vond kennelijk van wèl, want ze plaatste een foto van dit on derdeel van het productiepro ces bij Hoechst Holland in Vlissingen-Oost boven een ar tikel met als kop 'Lager mini mumloon werkt niet' (PZC 8 november jl.). In dat ai-tikel kwam een onder zoeker van het Sociaal Cultu reel Planbureau aan het woord die had vastgesteld dat werk lozen met een lage opleiding vaker bereid zijn om onaan trekkelijk iverk tegen een mi nimumloon te verrichten dan hoger opgeleide werklozen. Om zo'n onderzoeksresultaat in de krant te illustreren met een foto van afvoer van vloei bare fosforslak en die indu striële bezigheid - zonder nadere motivering - te bestem pelen als onaantrekkelijk werk, dat gaat Rien Mondeel, hoofd communicatie van Hoechst, te ver. In het weke lijks Hoechst-bulletin schrijft hij„Die conclusie is gauw ge trokken. Dat is onaangenaam voor onze collega's die voor de slakafvoer zorgen. Het is ook onjuist. Het werken met de (Kress)carrier is een zeer ver antwoordelijk karwei en zeker niet onaantrekkelijk." Waarvan acte. 5 Toonder Studio's waarmee het zich van het na tuurlijke product onderscheidt. Het spul is 'chemisch identiek' geworden. Wat er op het etiket staat is dan niet meer contro leerbaar en dus overbodig, meent Terpstra. Dat geldt wonderlijk genoeg niet voor het residu van dezelfde sojabonen. De eiwitten in de pulp die overblijft nadat de bo nen zijn uitgeperst, zijn wel her kenbaar en dus moeten produc ten waarin die verwerkt zijn, wel worden voorzien van een la bel. De staatssecretaris noemt ..het stellen van een etikette- ringseis aan producten die niet in de Europese Unie geprodu ceerd worden en in bulk naar Nederland getransporteerd worden problematisch". Eén boontje kan wel gemanipuleerd zijn, het andere boontje in de zelfde lading niet. De milieubeweging vindt dat zo een absurde situatie ontstaat. Zij meent dat het gebruik van gemanipuleerde producten ge zondheidsrisico's met zich mee brengt en dat etikettering dus zonder meer verplicht moet worden gesteld. Voor haar weegt echter minstens even zwaar dat de methode waarmee de boer gemanipuleerde soja verbouwt, het milieu ter plekke ernstig kan schaden doordat hij te kwistig met bestrijdingsmid delen spuit. Daarnaast vrezen ze het ergste als de resistente planten per ongeluk in de na tuur terecht komen en zich ver mengen met wilde planten. GPD Tom Poes stuurde de Oude Schicht op vaardige wijze tegen de berg hellingen op. Het spoor van de sportwagen was in het begin gemak kelijk te volgen geweest, maar op de rotsbodem werd het moeilijker en nu reed hij maar voort op goed geluk. „Ik kom vast te laat", mompelde Tom Poes. „In dit terrein kan heer Ollie gemakkelijk een ongeluk krijgen - en die wezel zal niet lang wachten om hem dat te bezorgen. Als ik nu maar wist waar die schurk heen gereden is..." Op dat moment werd hij een voetganger gewaar die op een moeilijke wijze aan een boomtak hing. Hij be greep, dat dit een spoor kon zijn en daarom remde hij zijn voertuig. „Hebt u hier soms een witte auto zien passeren?", riep hij naar bo ven. „Waarom denk je dat ik hier zit?", schreeuwde de ander boos. „Voor mijn pret soms? Nee. hoor, daarnet zijn hier een paar wegpiraten langs gevlogen - en ik kon me hier maar net in veiligheid brengen. Nu zit ik te wachten tot ik een klap hoor." „Een klap?", vroeg Tom Poes verbaasd. „Daar om die bocht is een afgrond", legde de wandelaar somber uit. „Zodoende." Tom Poes luisterde niet langer. Hij gaf gas en reed snel verder in de aangeduide richting. „Zolang die namaakneef aan het stuur zit zal er wel niets gebeu ren", dacht hij. „Maar hij zal nu al wel uitgestapt zijn. Het idee van die afgrond bevalt me niet..." van der Sloot ModeSchoen s tiacobspassage Horizontaal: 1. Speelde een seizoen bij Ajax (6); 7. Hij had de wens onbeschaafd te blijven (5); 8. Die kwast is allesbehalve lui (5); 9. Opvolger van 1 (5); 10. Deze plaats staat centraal bij hetvrijetoneel (4); 11. Op deze maniergoed wezenlijk (6); 12. Spijkersom opte bij ten (6). Vertikaal: 2. De godin van verwarde Europeanen (5); 3. Een van de mensen waar men jacht op maakt (6); 4. Op gezonken schepen vindt men deze dieren niet (6); 5. Dat dier is niet populair bij bader (4); 6. Zonder overleg is het een verlies voor Ajax (8); 10. Godin die de vorst weer aanspreekt (4); 11De betekenis van trek (3). Oplossing sleutelwoord van dinsdag ledikant ani sette slagwerk tegenzin dankbaar isoleren essehout roerdomp De woorden op de eerste en derde vertikale regel zijn: lastdier en diagnose Het sleutelwoord luidt: spring touw Paprika- kalkoenschotel Serveer deze kleurige kalkoenschotel met rijsttorentjes. Schep hiervoor gekookte rijst in een kopje of bakje, druk goed aan en 'stort' de rijst op het bord. Neem wel kopjes of bakjes met een gladde rand. In principe kunnen alle soorten gekookte rijst hiervoor gebruikt wor den. Voor 4 personen: 500 gram kalkoenfilet peper, zout paprikapoeder 1 rode paprika 1 groene paprika 2 uien 1 teen knoflook zonnebloemolie cayennepeper 2 dl gezeefde tomaten (uit pak) 1 eetlepel fijngehakte peterselie. Bereiding: Snijd de kalkoenfilet eerst in plakken en vervol gens in reepjes. Kruid met peper, zouten paprikapoeder. Maak de paprika's schoon en snijd het vrucht vlees in kleine blokjes. Pel en snipper de uien. Pel de teen knoflook. Verhit in een braadpan een scheut zonne bloemolie en bak hierin in twee porties de stuk jes kalkoen aan. Neem ze met een schuim spaan uit de pan. Voeg de uisnippers toe en fruit ze zacht. Pers de knoflook boven de uisnip pers uit en voeg de blokjes paprika toe. Kruid met zout en cayennepeper en laat enkele minu ten fruiten. Schenk de gezeefde tomaten in de pan en voeg de stukjes kalkoen opnieuw toe. Laat alles 10 minuten zachtjes pruttelen. Proef of nog extra gekruid moet worden en serveer de kalkoenschotel met rijst. Vandaag Een gordel van hogeluchtdruk strekt zich uit vanaf de Azoren over Zeeland naar Scandinavië. Een frontale zone west van ons zit hierin geklemd maar zal ons voorlopig niet kunnen bereiken. In de opkla ringen vannacht is plaatselijk mist ontstaan, verder is het nevelig en het blijft droog. De wind is zwak bo ven land 1 tot 2 Bft. en zwak tot ma tig boven open water 2 tot 3 Bft. Wel is het fris met een maximum tempe ratuur van omstreeks 4 graden. Vanavond en vannacht ontstaan er opnieuw mistbanken en wordt het een koude, nacht met plaatselijk lichte vorst. De minimum tempera- tuurligttusseii 1 graad aan zee tot-2 graden in het oosten van Zeeland. Er is weinig wind. Nautisch bericht Wind: oost tot noordoost zwak tot matig 2 tot 3 Bft., zicht: matig, in de nacht slecht, temperatuur kustwa ter: 7 graden, afwijking waterstan den: geen afwijking van betekenis, maximum golfhoogte monding Scheldes: minder dan een halve meter. Zon en maan: Zon op 08.22 onder 16.41 Maan op 18.56 onder 09.58 Vooruitzichten Voor morgen: de gordel van hoge luchtdruk strekt zich nog altijd over de regio uit. De frontale storing ligt bij Ierland en beweegt zich lang zaam in oostwaartse richting. In de vroege ochtend plaatselijk mist, verder droog en nevelig. In de nacht komt er meer bewolking. De tempe ratuur rond 4 graden, de minimum net boven het vriespunt. De wind zwak tot matig uit noord tot noord oost. 's Nachts naarzuid. Voor vrijdag tot en met zondag: de temperatuur overdag gaat omhoog naar rond de 7 graden. Ook de mini mum deze nacht ligt bij 3 graden. Veel bewolking en perioden met re gen. De wind eerst zuid tot zuidwest draaiend west tot noordwest matig tot krachtig 4 tot 6 Bft. uur cm uur cm Woensdag 27 november Vlissingen 03.02 239 15.15 247 Terneuzen 03.19 263 15.33 275 Bath 04.21 308 16.36 320 Roompot Buiten 03.00 180 15.15 188 Zierikzee 04.45 172 17.05 Wemeldinge 04.40 197 17.05 203 Philipsdam West 05.20 182 17.35 188 Donderdag 28 november Vlissingen 03.37 231 15.55 238 Terneuzen 04.00 257 16.13 265 Bath 04.57 302 17.13 314 Roompot Buiten 03.40 174 15.55 183 Zierikzee 05.20 169 17.45 176 Wemeldinge 05.20 192 17.40 199 Philipsdam West 05.55 174 18.10 182 17 1 'o w 18 10 i. Laag water te: él< zeti bie Woensdag 27 november Vlissingen 09.22 196 21.35 181 Terneuzen 09.48 206 22.06 193 Bath 10.56 225 23.10 210 Roompot Buiten 09.10 138 21.30 125 Zierikzee 10.35 134 22.45 121 Wemeldinge 10.40 150 23.00 138 Philipsdam West 10.35 144 22.55 131 Donderdag 28 november Vlissingen 09.59 192 22.12 170 Terneuzen 10.28 203 22.40 181 Bath 11.33 221 23.46 199 Roompot Buiten 09.55 137 22.55 116 Zierikzee 11.15 136 23.25 115 Wemeldinge 11.25 151 23.30 131 Philipsdam West 11.20 146 23.30 125 luchtdruk in temperatuur Vooruitzichten voor diverse Euro pese landen: Finland: Wolkenvelden, ook wat op klaringen en overwegend droog. Plaatselijk mist. Morgen in het zui den meer bewolking, mogelijk sneeuw. In het zuidoosten overdag lichte vorst, in het noorden strenge vorst. Noorwegen: Geleidelijk meer op klaringen en droger weer, maar vooral ten noorden van Trondheim eerst nog enkele sneeuwbuien. Middagtemperatuur langs de kust in het zuiden rond 2 graden. In het binnenland meest lichte tot matige vorst. Zweden: Vooral in het zuiden wol kenvelden en langs de Oostzee kans op wat sneeuw. Maxima rond het vriespunt in het zuiden, in Lapland strenge vorst. Denemarken: Vandaag eerst nog een enkele sneeuwbui. Geleidelijk droger, kouder en af en toe zon. Middagtemperatuur rond of net iets boven nul. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Vandaag in Ierland perioden met regen, elders ook sneeuw. Mor gen in Engeland tijdelijk opklarin gen. Vooral in het westen opnieuw regen. Fors toenemende wind. Maxima van circa 4 graden langs de Schotse kust tot ruim 10 in het zuid westen. België en Luxemburg: Meest be wolkt en geleidelijk kouder weer. Op de meeste plaatsen droog. Kans op mist. Middagtemperatuur vlak aan zee ongeveer 6 graden, inde Ar dennen rond het vriespunt. Noord- en Midden-Frankrijk: Van daag van het westen uit bewolkt en van tijd tot tijd regen, mogelijk eerst sneeuw. In het oosten, morgen ook elders, overwegend droog, bewolkt en kans op mist. Maxima in de Jura net boven nul, langs de Kanaalkust rond 9 graden. Portugal: Vooral vandaag in het noorden van tijd tot tijd regen. El ders eerst wolkenvelden, maar ge leidelijk meerzon. Middagtempera tuur van 16 graden in het noorden tot 20 in de Algarve, morgen in het noorden wat lager. Madeira: Wolkenvelden en soms wat zon. Droog. Middagtempera tuur ongeveer 20 graden. Spanje: Langs de Golf van Biskaje en eerst ook in het westen perioden met regen, in de bergen toenemen de kans op sneeuw. Langs de Cos ta's ook wat bewolking, maar gelei delijk meerzon. Middagtemperatuur in het noorden dalend naar circa 12 graden. Langs de Costa'sten zuiden van Benidorm rond 20 graden. Canarische Eilanden: Vrij zonnig en droog. Morgen ook wat wolken. Middagtemperatuur ongeveer 25 graden. Marokko: Westkust: droog en flink wat zon. In het uiterste noorden ook wolkenvelden. Middagtempera tuur circa 22 graden. Tunesië: In het noorden op beide dagen vrij veel bewolking en af en toe regen. In het zuiden geregeld zon. Maxima van 19 graden in het noorden tot 23 in het zuiden. BR der ker ziji Col bei die pot op len Oo: leic voc drt dra not xtc Vol PeI bie vai Un cai pei He vei lan feïi me ku: hel dra ovt ko: lm Zuid-Frankrijk: Veel bewolking en van het westen uit perioden met re gen, in de bergen sneeuw. Langs de Middellandse Zee zon en eerst nog droog. Er steekt een stevige Mistral op. Middagtemperatuur van 6 graden bij Clermont Ferrand tot rond 13 in het zuiden, morgen van het noor den uit flink kouder. Mallorca en Ibiza: Perioden met zon en morgen kleine kans op een bui. Middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Toenemende wind. Italië: Vrij veel bewolking en van tijd tot tijd (veel) regen, mogelijk ook onweer. In de bergen toenemende sneeuw- kans. Vandaag ook af en toe wat zon. Morgen flink toenemende wind. Middagtemperatuur van 8 graden in de Povlakte tot 17 in het uiterste zuiden en op Sicilië. Corsica en Sardinië: Half tot zwaar bewolkt. Vandaag overwegend droog, morgen enkele buien, mis schien met onweer. Van tijd tot tijd veel wind. Middagtemperatuur rond 15 gra den, morgen lager. Malta: Overwegend veel bewolking en perioden met regen. Mogelijk ook onweer. Tijdelijk veel wind. Middagtempertuur ongeveer 18 graden. Griekenland en Kreta: Vrij veel be wolking en van tijd tot tijd regen. Vandaag op Kreta eerst nog wat zon. Morgen overal enkele opkla ringen. Maxima van 10graden rond Thessaloniki tot 17 graden in het zuiden en op Kreta. Turkije en Cyprus: Kusten: Meer be wolking en met name langs de westkust perioden met regen. Op Cyprus eerst nog zon. morgen ook daar regen. In het westen enke le opklaringen. Middagtempera tuur van 15 graden in het noorden tot 21 op Cyprus. Duitsland: Veel bewolking en perio den met sneeuw, in het laagland ook regen. In het noorden af en toe zon, maar ook kans op een winterse bui. Plaatselijk mist. Middagtempera tuur van 3 graden in het westen tot net iets onder nul in het oosten. Zwitserland: Veel bewolking en met name in het westen en noorden van tijd tot tijd sneeuw, in de dalen vandaag ook regen. In het zuidoos ten, vooral morgen enkele opklarin gen. Maxima enkele graden boven nul, bij Locarno dichtbij de 10 graden. Oostenrijk: Bewolkt en af en toe sneeuw. In Stiermarken en Karin- thie veelal droog. Maxima in de da len net iets boven nul. Polen: Wolkenvelden en vandaag in het zuiden, morgen ook elders, sneeuw. Morgen in het noorden toenemende wind. Overdag lichte vorst. Tsjechië en Slowakije: Veel bewol king en vooral in Tsjechië af en toe sneeuw. Maxima rond het vries punt. Hongarije: Veel bewolking en voor al vandaag van tijd tot tijd regen of sneeuw. Morgen ook opklaringen. Middag temperatuur rond het vriespunt. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa A10 Ringweg Amsterdam A28 tussen Nunspeet-Harderwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4