Jeugdhonk in De Polderburcht PZC Plan appartementen op plaats voormalig hotel in Koudekerke Cadzand benoemt ambassadeurs voor eigen bodem Wachten op Sint-Nicolaas aan Koopmanshaven Arnemuidse brandweerman koninklijk onderscheiden zeeland Erepenning voor voorzitter Lotusgroep College Arnemuiden loopt vooruit op sluiting school De Zonnestraal maandag 25 november 1996 w10 van onze verslaggever Rolf Bosboom KOUDEKERKE - Op de plaats van het voormalige hotel-res taurant Hof van Walcheren in Koudekerke komt een apparte mentencomplex. Het gaat om ongeveer twintig appartemen ten in de koopsector. „De plan nen daarvoor zijn in de maak", zegt financieel directeur C. Roo- se van Bouwbedrijf Flipse, dat eigenaar van het pand is. „We zullen die binnenkort aanbie den aan de gemeente." Hof van Walcheren staat al leeg sinds maart 1995, toen het ho tel-restaurant failliet ging. Flipse kocht het beeldbepalen de pand, op de hoek van de Prinses Beatrixlaan en de Brou werijstraat, kort daarna. Het Koudekerkse bedrijf wilde het slopen om de doe-het-zelfzaak aan de Badhuisstraat, een doch teronderneming van Flipse, er heen te verhuizen. Ook zou het kantoor van het bouwbedrijf, nu gevestigd aan de Middel burgsestraat, daar worden on dergebracht. De gemeente Valkenisse was echter niet bereid daaraan mee te werken. Het college baseerde zich op een rapport dat het Mid delburgse adviesbureau RBOI had opgesteld. Belangrijkste ar gument was dat de voorgestelde bouwmarkt voor de helft klan ten van buiten Koudekerke zou moeten trekken. Dat is in strijd met het gemeentelijk beleid, dat in principe alleen detailhandel voor de lokale behoefte toe staat. Het college vond ook dat de locatie planologisch gezien beter geschikt is voor woning bouw dan voor de vestiging van een doe-het-zelf winkel. Flipse komt daarom op korte termijn met het plan voor circa twintig koopappartementen. Financieel directeur Roose vind het nog te vroeg om de bedragen te noemen waarvoor de appar tementen van de hand zouden moeten gaan. „Maar als indica tie geldt datje op het niveau van een twee-onder-een-kapwo- ning zit." Roose twijfelt nog of hij de plannen zal aanbieden aan het college B en W van de gemeente Valkenisse of van de toekomstige gemeente Veere, waar Valkenisse op 1 januari in opgaat. Van Hof van Walcheren staat nu nog alleen het oor spronkelijke, markante gebouw overeind. De later gerealiseerde aanbouw is inmiddels gesloopt. Verder heeft Flipse, met het oog op het verhoogde risico van brandstichting, alle asbest uit het pand verwijderd. Delta Nutsbedrijven, dat in de omge ving werkzaamheden uitvoert, gebruikt het terrein op dit mo ment tijdelijk voor de opslag van materialen. Bromfietser komt ten val MIDDELBURG - Een 32-jarige Middelburger ging zaterdag avond op de Meanderlaan in zijn woonplaats onderuit met zijn bromscooter. De man had te veel gedronken. Nadat hij in het ziekenhuis was behandeld aan zijn knie, blies hij op het politiebureau 970 mi crogram. Dat is bijna 4,5 keer zo veel als is toegestaan. De man kreeg een rijverbod en een dag vaarding. Op de Bossenburgh- weg in Vlissingen betrapte de politie vrijdagnacht een 22-ja- rige automobilist uit Vlissingen op rijden onder invloed. De man had meer dan twee keer zoveel gedronken als is toegestaan. VLISSINGEN Kankerbestrijding - De afde ling Vlissingen van het Konin gin Wilhelmina Fonds (kankerbestrijding) houdt don derdag 28 november een jubile umavond. De bijeenkomst staat voor een groot deel in het teken van de huldiging van collectan ten die al jaren de deuren langs gaan om geld in te zamelen voor de kankerbestrijding. Een van de jubilerende collectanten doet dat al veertig jaar. Verder zijn er negen mensen met een 25-jarige staat van dienst en veertig die al 12,5 jaar hebben gecollecteerd, Zij ontvangen allen een onder scheiding uit handen van J. K. Daamen, coördinator van het Koningin Wilhelmina Fonds, regio zuid-Nederland. De bij eenkomst vindt plaats in dienst- centrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen en begint om 19.30 uur. Mevrouw E. Benze, medisch voorlichter bij het fonds, geeft een presen tatie, WEMELDINGE - Voorzitter Tj. J. Heijboer van de Lotus- groep Noord- en Midden-Zeeland is zaterdag in Wemeldinge onderscheiden met de dr C. J. Leenepenning. De organisatie die slachtoffers uitbeeldt bij (rampen)oefeningen, schonk de in Sint-Annaland woonachtige Heijboer de penning voor zijn inzet. Groepscoördinator J. J. van Overveld ontving de gou den Lotus-speld. Heijboer zet zich al 22 jaar in voor Lotus, zowel in de groep be noorden de Westerschelde als in de landelijke raad. Hij trekt zich binnenkort terug als studiegroepleider, maar blijft wel aan als voorzitter. Van Goesenaar Van Overveld is twintig jaar actief voor Lotus. De groep vierde zaterdag het 25-jarig jubi leum. Met grote verslagenheid ontvingen wij het be richt van het plotseling overlijden van onze me despeler LAURAN TRAAS Een goede vriend is van ons heengegaan. Wij zullen hem als sportvriend missen. Wij wensen zijn familie veel kracht en sterkte toe om dit verlies te kunnen dragen. Spelersgroep 2e elftal s.v. Hoedekenskerke Geschokt en bedroefd hebben wij kennis geno men van het overlijden van een goede kennis, vriend en oud-klasgenoot LAURAN TRAAS Wij wensen Johan, Corry en verdere familie heel veel sterkte toe. Henk en Ilona Traas en familie Baarland, 22 november 1996. Verslagen hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van ons gewaardeerd lid LAURAN TRAAS Wij wensen zijn familie alle sterkte toe om dit ver lies te dragen. Bestuur en leden Watersportvereniging Ellewoutsdijk Geschokt vernamen wij het overlijden van ons lid LAURAN TRAAS Bestuur en leden van s.v. Hoedekenskerke wen sen zijn ouders veel sterkte om dit verlies te dra gen. Bestuur en leden s.v. Hoedekenskerke Sprakeloos zijn wij na het overlijden van onze buurjongen LAURAN Wij wensen zijn ouders alle sterkte toe. Martin en Lianne Witte Bram en Elly Dirkx Baarland. 22 november 1996. MIDDELBURG Ledenactie mannenkoor - Het interkerkelijk mannenkoor Comt nu met Sangh uit Middel burg is dringend op zoek naar nieuwe leden. Daarom zijn er op de maandagen 2 en 9 december open repetities, waar belang stellenden kennis kunnen ko men maken. Het koor, met een voornamelijk klassiek geeste lijk repertoire, zoekt zowel bas sen als tenoren. De repetities worden gehouden in een van de zalen van de Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middelburg en beginnen om 20.00 uur van onze verslaggever Marcel Modde CADZAND - De hadplaats Cadzand heeft sinds zaterdag drie eigen ambassa deurs. Op initiatief van de promotie stichting Frisse Neuzen werden de vaste Duitse gasten Johannes Schreckenberg en Klaus Dewes en directeur Tiny Maen- hout van het Toeristisch Bureau Zeeuwsch-Vlaanderen aangesteld als de eerste vlaggendragers in een rij die jaar lijks zal worden uitgebreid. In Badhotel De Wielingen kregen zij de bijbehorende versierselen opgespeld door wethouder L. Cuelenaere-Faes van de gemeente Oostburg. Schreckenberg is initiatiefnemer van een Duits boekingskantoor in Cadzand, dat voor medewerkers en gepensioneer den van de Bundespost goedkope vakan ties organiseert in de omgeving. De Bundespost levert met tachtigduizend overnachtingen per jaar een belangrijk aandeel in het toeristisch product Cad zand. Dewes viel het eerbetoon ten deel door de thriller die hij schreef. Het boek, De Dode van Cadzand, speelt zich niet alleen af in de Zeeuws-Vlaamse kust streek. ook laat de auteur- op ludieke wij ze bestaande karakters ui t. het gebied een rol spelen. Maenhout wordt alom gepre zen voor haar inzet voor het toerisme in de regio. Het Frisse Neuzenteam heeft voor 1997 een nieuw plan bedacht om met de bad plaats verder aan de weg te timmeren. Het streven is Cadzand te presenteren via Internet. De stichting stelt subsidie be schikbaar aan alle plaatselijke onderne mers die zich bij het initiatief willen aan sluiten. Daarnaast heeft de organisatie de intentie in het landschap verschillen de panelen te plaatsen met informatie over geschiedenis, flora en fauna van de streek. Ook bestaat het idee om toilet- en douchevoorzieningen aan te leggen ten bate van het dagtoerisme en wil de stichting in samenwerking met Rijkswa terstaat een monument oprichten ter herinnering aan de voor Cadzand verga ne oorlogsbodem Fort Maisonneuve. van onze verslaggever Rolf Bosboom ARNEMUIDEN - Mocht basis school De Zonnestraal volgend jaar noodgedwongen dicht gaan, dan kan er een jeugdhonk in Arnemuiden komen. In het scenario dat het Arnemuidse college van burgemeester en wethouders heeft bedacht, ver huizen de leerlingen van 't Vier- schip die nu nog in de depen dance aan de Clasinastraat (de voormalige De Polderburcht) zitten, naar het gebouw van De Zonnestraal aan het Oostgat. niet in aanmerking. Het gebouw is te klein en bovendien liggen de woonhuizen erg dichtbij. Het plaatsen van een keet die als jeugdhonk kan dienen heeft weer als nadeel dat het vrijwel ondoenlijk is om geluidsover last te voorkomen. Het aan brengen van isolatie is zeer kostbaar. De voormalige Pol derburcht aan de Clasinastraat is volgens het college de enige goede mogelijkheid. Ook het wijkondersteuningspunt (WOP) en eventueel de politie kunnen daar zonder veel ingre pen onderdak vinden. Wel zijn er maatregelen nodig om ge luidsoverlast voor omwonen den en de nabijgelegen Joos van Larenschool te voorkomen. „Het komt ons voor dat die pro blemen overwonnen kunnen worden", aldus het college. ..Het WOP, de politie en de school bijten elkaar niet en een jeugdhonk is natuurlijk niet open onder schooltijd." Ook voor 't Vierschip, dat nu nog over twee locaties is verspreid, zou het volgens B en W "een schitterende oplossing' zijn. Het college zal de gemeenteraad in december voorstellen om, in het geval dat de oude Polderburcht vrijkomt, dat gebouw 'in princi pe' te bestemmen voor het jeugdhonk. Het wijkondersteu ningspunt wordt tijdelijk on dergebracht in het politiebu reau. maar zal later - mogelijk samen met de politie - ook ver huizen naar de Clasinastraat. De skatebaan komt waarschijn lijk naast het honk te staan. Voor het jeugdhonk willen B en W drie ton uittrekken. Dat geld hebben zij bij elkaar weten te sprokkelen door verschillende geldpotjes die toch niet meer worden aangesproken, om te keren. De skatebaan gaat 55.000 gulden kosten. De plannen worden maandag 2 december besproken in de raadscommissie financiën. De openbare vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis in Arnemuiden en begint om 16.00 uur. Duintrap strand bij Biggekerke wordt vervangen van onze verslaggever BIGGEKERKE - De duintrap van de strandovergang Groot- Valkenisse bij Biggekerke moet worden vervangen. Vandalen hebben onlangs de trap dusda nig vernield dat herstel niet meer mogelijk is. Om de veilig heid van de gebruikers en de be reikbaarheid van het strand te garanderen, willen B en W van de gemeente Valkenisse de trap zo snel mogelijk vervangen. De nieuwe trap gaat 61.000 gulden kosten. Bij de najaarinspectie van de andere duintrappen in de ge meente is verder gebleken dat enkele trappen ernstige onder- houdsgebreken vertonen, De mankementen zijn op diverse plaatsen zo ernstig, dat de vei ligheid van de wandelaars in ge vaar kan komen. Het college wil de gebreken daarom direct laten verhelpen, wat 32.500 gulden kost. De werkzaamheden aan de duintrappen komen morgen, dinsdag, aan de orde in de recre- atieraad van de gemeente Val kenisse. De openbare vergade ring wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis in Koudekerke en begint om 13.30 uur. Radar snapt 49 hardrijders VROUWENPOLDER - Bij drie snelheidscontroles op Walche ren registreerde de radar zater dag in totaal 49 hardrijders. Op de N57 bij Neeltje Jans (maximumsnelheid honderd ki lometer per uur) waren dat er twintig. De hoogst gemeten snelheid was 137 kilometer per uur. Op de Veersedam bij Vrou wenpolder werden elf bestuur ders betrapt en op de Noordweg in Sint Laurens achttien. Sinterklaas en zijn Pieten varen de Vlissingse Koopmanshaven in. foto Lex de Meester van onze verslaggever Rolf Bosboom ARNEMUIDEN - Brandweer man J. H. W. Knolle is zaterdag avond benoemd tot Lid in de Or de van Oranje-Nassau. Knolle neemt na dertig jaar afscheid van de vrijwillige brandweer van Arnemuiden. De laatste acht jaar was hij plaatsvervan gend commandant en verzorgde hij de wekelijke oefeningen. Burgemeester drs. H. Visser van Arnemuiden reikte Knolle de onderscheiding uit. Dat gebeur de tijdens de afscheidsvergade- ring van de Arnemuidse brand weer. die - als gevolg van de gemeentelijke herindeling-op 1 januari samengaat met het Mid delburgse korps. Gewaardeerd Visser, die als burgemeester voor de laatste keer een konink- lijke onderscheiding mocht uit reiken, noemde de bescheiden Knolle 'een gewaardeerde rech terhand van de commandant'. „Je hebt de taak van 'brand- weeronderbaas' plichtsgetrouw en met een nuchtere blik ver vuld. Op die manier heb je een grote reputatie opgebouwd." Ook commandant G. Meerman zwaaide Knolle lof toe. „Ik vind dat je deze onderscheiding écht hebt verdiend. Je hebt je goed van je taak gekweten." Terugblik Tijdens de vergadering werd ook teruggeblikt op de laatste jaren van het korps. Burgemees ter Visser zei blij te zijn dat vóór de herindeling nog zo veel tot stand is gebracht: er is een nieu we brandweergarage gekomen, het korps heeft betere pakken gekregen en de komst van een nieuwe wagen is inmiddels in kannen en kruiken. Visser: „We hebben op tijd een goed geoutil leerde brandweer gekregen." Commandant Meerman memo reerde dat de aanstaande sa menvoeging met de Middel burgse spuitgasten 'heel wat emoties teweeg heeft gebracht'. „Natuurlijk, niemand stond te trappelen. Maar het is nu een maal zo. Toch denk ik dat we de toekomst positief tegemoet kunnen zien. In het verleden hebben we ook verschillende malen op een prettige manier met Middelburg samengewerkt zonder - waarvoor we eerst toch bang waren - ondergesneeuwd te worden." 't Vierschip heeft al een vesti ging naast De Zonnestraal. In de oude Polderburcht kunnen ver volgens een jeugdhonk, het wijkondersteuningspunt en la ter mogelijk ook de politie wor den ondergebracht. Het college houdt serieus reke ning met de mogelijkheid dat De Zonnestraal aan het eind van dit schooljaar ophoudt te bestaan. De toekomst van deze algemeen christelijke school staat op het spel, omdat zij niet voldoende leerlingen heeft. Een fusie met de Vereniging voor Christelijk Basisonderwijs in Middelburg, die de redding voor De Zonne straal had betekend, ketste twee maanden geleden onverwacht af. De enige hoop voor de school is nog het bezwaarschrift dat zij bij het ministerie van Onderwijs heeft ingediend. Uitsluitsel daarover wordt binnenkort ver wacht. Jeugbeleid De gemeente Arnemuiden is al maanden druk doende om een jeugdbeleid op te zetten. Uit peilingen is gebleken is dat de Arnemuidse jongeren vooral behoefte hebben aan een jeugd honk en een skatebaan. De ge meente wil die voorzieningen realiseren, maar de grote vraag is hoe en waar. Eind vorige maand sprak de raad zich in meerderheid uit tegen de moge lijkheid om een honk te bouwen op het speelveld aan de Clasina straat. Het college heeft daarop alter natieve locaties bekeken. Het stationsgebouw is volgens B en W niet erg geschikt, omdat een jeugdhonk op die plek treinrei zigers zou kunnen afschrikken. Ook het politiebureau, dat nau welijks wordt gebruikt, komt van onze verslaggever Rolf Bosboom VLISSINGEN - Sint-Nicolaas heeft za terdag in Vlissingen een groots onthaal gekregen. Vele honderden kinderen, ver gezeld door hun ouders, heetten hem welkom. De goedheiligman liet weten diep onder de indruk te zijn van de massale ont vangst, die naar zijn zeggen die in Har- lingen overtrof. „Ik vind dit écht gewel dig." Onder luid scheepsgetoeter voer de Evertsen met de Sint aan boord tegen half twee de Vlissingse Koopmanshaven in. Op de kade was het. mede dankzij het onverwacht aangename weer, deze keer zo mogelijk nog drukker dan andere ja ren. Omdat bijna iedereen hem persoon lijk de hand wilde drukken, had de Spaanse kindervriend een half uur nodig om de enkele tientallen meters naar het podiumpje op het De Ruyterplein af te leggen Daar werd hij namens de ge meente Vlissingen welkom geheten door burgemeester J. C. Th. van der Doef en wethouder C. de Keijzer. Sinterklaas zei een aangename boot tocht zonder al te grote problemen achter de rug te hebben. Het enige incidentje was dat drie Zwarte Pieten bij IJmuiden het schip hadden verlaten. Het trio voeg de zich zaterdag weer bij hun collega pietermannen door - wat moeizaam, maar in elk geval zonder kleurscheuren - vanaf de Arsenaaltoren langs een kabel naar het De Ruyterplein te glijden. In een optocht trok de Sint. gezeten op zijn schimmel, daarna door de Vlissingse binnenstad. De stoet werd muzikaal be geleid door het drum- en buglecorps Blue Spirit en de Dikküh Nekküh Bent, die zich voor de gelegenheid had omgedoopt tot de Zwartüh Nekküh Bent. Burgemeester H. Visser van Arnemuiden reikt brandweerman J.H.W. Knolle, geflankeerd door zijn echtgenote, de koninklijke onderschei ding uit. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 10