Nieuw postorderbedrijf Hulst Op zoek naar een burgervader m/v PZC Vrouw ernstig gewond bij ongeluk op A58 Leerlingenbedrijf hogeschool haalt eerste klant binnen Cursus voorkomen zelfdoding voor gevangenispersoneel zeeland 21 Crea Stangi Hobbypost levert hobbymaterialen ondernemend zeeland in detail Seminar van Rabobanken de kwestie agenda zaterdag 23 november 1996 sb van onze verslaggever Hans van den Dobbelsteen HULST - In Hulst gaat maandag het postorder bedrijf Crea Stangi Hobbypost van start. Zoals de naam reeds doet vermoeden, gaat het hier uit sluitend om hobbymaterialen. Een groot deel van de artikelen die in het bestand zijn opgeno men, staat in een catalogus vermeld. En zo niet, dan zal Leny Hamelink, directeur van het be drijf, de klant aan de benodigde materialen pro beren te helpen. Medio maart van het het volgend jaar bestaat wellicht de mogelijkheid de hobby-artikelen van dichtbij te bekijken. Hamelink verwacht rond die tijd een vast plaatsje op de wekelijkse maandagmarkt in Hulst te hebben verworven. „Ik heb er alle vertrouwen in dat dat lukt", zegt ze. „De hobbymarkt is hier nog lang niet verza digd." Hamelink gaat ook hobbycursussen en work shops verzorgen. Deze zullen in Hulst enTerneu- zen plaatsvinden. Het startsein hiervoor wordt in februari gegeven. Gegadigden kunnen zich vanaf maandag 25 november aanmelden. Levering van de materialen geschiedt behalve aan particulieren, ook aan instellingen, scholen, clubs en verenigingen. Crea Stangi Hobbypost is telefonisch bereikbaar onder nummer: 0114- 320345. van onze verslaggever Hans van den Dobbelsteen VLISSINGEN - „Kleine be drijven sturen we mailings. Bij grotere bedrijven gaan we lie ver zelf even langs om te pra ten; onze mailings zouden daar toch maar bij het oud papeir belanden." Algemeen-directeur Arend Kodde van de mini-onderne ming ShowU ("Sjoowjoe"), lijkt zeker van zijn zaak. Niet zo vreemd overigens want de eerste klant is inmiddels bin nengehaald: de gemeente Bor- sele. ShowU is in september ge start door veertien tweedejaars studenten van de faculteit Ho ger Economisch Onderwijs aan de Hogeschool Zeeland. Het bedrijf richt zich voörnamelijk op het produceren van bureau leggers. Dit zijn grote notitie blokken die als relatiege schenk zijn bedoeld. Bedrijven kunnen zelf de lay-out van de leggers bepalen; ShowU maakt vervolgens het gewenste ont werp. De leerlingen steken veel vrije tijd in hun bedrijfje. Kodde: „De school heeft maar twee uurtjes per week voor de mini- onderneming ingeroosterd. We zijn er wekelijks echter min stens tien uur mee bezig. Maar we krijgen er wel vier studie punten voor. Dat is mooi mee genomen." Aandeelhouders hebben bij de start van het bedrijf vijfen twintig gulden ingelegd, het is de bedoeling dat zij aan het eind van de rit, in mei van het volgend jaar, vijftig gulden krijgen uitgekeerd; een ver dubbeling van hun inleg dus. „Maar daar doen we het na tuurlijk niet alleen voor", gaat de algemeen-directeur verder: „We leren hier uiteraard ook veel van. Bovendien staat het goed op onze curricula vitae. De rubriek Onderne mend Zeeland staat on der redactie van Claudia Sondervan. Vragen, tips en mededelingen kunnen schriftelijk worden aan geboden aan de redactie van de PZCpostbus 18, 4380 AA Vlissingenofvia faxnr. 0118-470102. Leny Hamelink temidden van haar handelswaar. foto Peter Nicolai Bloemsierkunst Van de Bran den in Oostburg viert op van daag, zaterdag, zijn twintigja rig bestaan. Tot 30 november zijn er voor klanten prachtige bloemaquarellen en een kleur- wedstrijd voor kinderen. *De winkelweekactie in Kam perland loopt tot 5 december. De klant krijgt bij besteding van vijf gulden een actiezegel. Bij tien zegels maakt u kans op een prijs. De winnaars worden bekend gemaakt op 14 decem ber tijdens de play backshow in het Jhr. Mr. de Casembroothuis te Kamperland. Aan de win kelweekactie doen zeventien ondernemers in Kamperland mee. Twintig jaar geleden begon het Goese Sporthuis Olympia met de verkoop van winterkle- ding, ski's en skischoenen. Om dit te vieren kunnen de klanten gedurende het winterseizoen deelnemen aan een prijzenfes tival. Sporthuis Olympia is ge vestigd aan de Ganzepoort- straat 2-4. Intertoys Speelgoed aan de Vismarkt in Hulst heeft op de bovenverdieping een afdeling creatief geopend. Hobbyisten kunnen op de zestig vierkante meter grote afdeling terecht ZIERIKZEE - De Schouwen- Duivelandse Rabobanken houden op woensdag 11 de cember in samenwerking met de Westelijke Accountants kantoren Zeeland (WEA) een seminar in Zierikzee onder de titel 'Resultaatvergelijking in de agrarische sector'. Naast twee workshops staan enkele lezingen op het pro gramma. Na een welkoms woord van J. O. Verwest, lid van de maat schap WEA Zeeland en direc teur van de kantoren Renesse en Middelburg, volgen de workshops waarbij de resul taatvergelijkingen van de akkerbouw en de veeteelt cen traal staan. Ook zal belasting adviseur en WEA-lid mr. D. J. de Korte een presentatie hou den over 'De Groene BV'. Het seminar wordt afgesloten door algemeen Rabobank-di- recteur voor Schouwen-Dui- veland, G. B. Beltman. De bij eenkomst begint om 19.45 uur in de Concertzaal in Zierikzee en duurt tot ongeveer 22.30 uur. voor advies en artikelen op het gebied van onder meer kleien, origami, pergamano, embos sing, gips gieten en verschillen de vouwtechnieken. Ook zul len er regelmatig curussen en workshops worden gehouden. De Hogeschool Zeeland houdt in samenwerking met het Middelburgse accoun tantskantoor Coopers Ly- brand op donderdag 28 novem ber een ééndaagse seminar over 'het kasstroomoverzicht in de jaarrekening'. Doel hier van, is de deelnemers te infor meren over de gevolgen van de wetswijziging ten aanzien van de kasstromen in de jaarreke ning. Plaats van handeling is de Hogeschool Zeeland aan de Edisonweg 4 in Vlissingen. Meer informatie: 0118-489353. Gulickx Schoenreparatie aan het Damplein 28 in Middelburg viert donderdag 28 november het tienjarig bestaan. Klanten die op 28,29 en 30 november de zaak bezoeken krijgen daarom tien procent korting. Om dit heuglijk feit nog meer luister bij te zetten, heeft eigenaar F. Gulickx zijn zaak, zowel voor als achter de schermen, een op knapbeurt gegeven. Mario van Staveren opent vrijdag 29 november zijn Sport Café aan de Vlasmarkt 13 in Middelburg. In de zaak hangen monitoren die allemaal, uiter aard, op sportzenders staan afgestemd. Ook in de regio op genomen sportieve gebeurte nissen zullen in het café wor den getoond. Belangrijke sportevenementen zullen op een groot scherm te zien zijn. Verhuurbedrijf Sjaak Moens in Sas van Gent heeft zijn pro ductenpakket uitgebreid met de Motal Unit. Dit is een multi functioneel inzetbare unit, die standaard is voorzien van dub bel glas, draai/kiepramen en rolluiken. De unit kan in diver se maten en indelingen worden geleverd. Moens richt zich met dit product speciaal op de bouwbranche. gemeentelijke diensten en rijkswaterstaat. van onze verslaggever Jacques Cats MIDDELBURG-Enkele tien tallen uitvoerende medewer kers van de Middelburgse peni tentiaire inrichting Torentijd worden in de gelegenheid ge steld zich tijdens een cursus te bekwamen in het tijdig herken nen van situaties die bij gedeti neerden tot zelfdoding of zelf- verwonding kunnen leiden. Een verontrustende toename van het aantal zelfmoorden in hui zen van bewaring vormt de aan leiding tot de ontwikkelde lan delijke opleiding. Tot nu toe hebben twaalf gedeti neerden zich dit jaar in inrich tingen verspreid over het land van het leven beroofd. In de twee jaar van het bestaan van het nieuwe Huis van Bewaring in Middelburg is het bij één suï cide-geval gebleven. „God dank", voegt directeur Nico van den Akker daar direct aan toe. De cursus leert de penitentiaire inrichtingswerkers alert te zijn op signalen van kwetsbare ge detineerden. De opvallende stij ging van het aantal zelfdodin gen heeft te maken met het groter worden van deze groep. Het beeld in het Middelburgse Z-Vlaamse fusie verzorgingshuizen KLOOSTERZANDE - De ver zorgingshuizen Sint Antonius (Kloosterzande), De Lange Ak kers (Koewacht) en het ver- pleeg- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst gaan een bestuurlijke fusie aan. Ze willen op 1 januari 1999 tot één stichting komen. De fusie heeft geen personele consequenties, aldus directeur M. van den Kie- boom van Sint Antonius. De bedoeling is dat de koepelor ganisatie de bestuurlijke zeg genschap krijgt over het verpleeghuis en de verzorgings huizen. De huidige directeuren houden ieder hun eigen verant woordelijkheid Door de fusie kan de zorgverlening binnen de nieuwe stichting worden geop timaliseerd, verklaart Van den Kieboom de achtergrond van het besluit Er is een stuurgroep ingesteld die de fusie gaat voor bereiden. De drie tehuizen vor men al enige tijd een hecht sa menwerkingsverband. Huis van Bewaring dat tien pro cent van de totale gevangenis bevolking psychisch gestoord is, spoort volledig met de situa tie in andere inrichtingen in het land. Kwetsbaar Van den Akker: „Die mensen zijn niet gek, maar hebben pro blemen om met de dingen om te gaan". Allochtonen behoren in de Nederlandse huizen van be waring eveneens tot de kwets bare groep gedetineerden, net als zedendelinquenten. Deze laatsten zijn vaak het mikpunt van pesterijen en fysiek geweld door mede-gedetineerden. Der tig procent van de suïcide-ple gers komt uit deze categorie in- geslotenen voort. Dat slechts een beperkt aantal medewerkers van 'Torentijd' in Middelburg in aanmerking komt voor de cursus heeft te ma ken met de omstandigheid dat een deel van het personeel al eerder via een totaalopleiding een reeks praktische vaardighe den is bijgebracht. „Er is dus al behoorlijk wat aan expertise", stelt directeur Van den Akker. „En je kunt ook van elkaar le ren". Illusie Nadat een gedetineerde zich vo rig jaar in de Middelburgse in richting van het leven had be roofd is het beleid in het Huis van Bewaring niet bijgesteld. Van den Akker: „We hadden al een goed protocol liggen". Hoe degelijk de opleiding ook is, vol gens de directeur van Torentijd is het een illusie dat gevallen van zelfdoding helemaal kun nen worden uitgebannen. Hij voelt zich echter gesterkt dooi de wetenschap te kunnen be schikken over personeel dat de eigen persoonlijkheid en men senkennis kan inzetten om in zo vroeg mogelijk stadium aan te voelen 'dat het niet lekker zit'. „In Middelburg worden redelijk intensieve contacten met de ge detineerden onderhouden. Elke gedetineerde die zich onttrekt aan sociale contacten krijgt bij zondere aandacht. Zo wordt zo veel mogelijk voorkomen dat ie mand wegglijdt" Daar waar in penitentiaire in richtingen elders in het land veelvuldig sprake is van zelf verwondend gedrag komt het volgens Van den Akker in Mid delburg nauwelijks voor dat ge detineerden zich opzettelijk verwonden. van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - De nieuwe ge meenteraad presenteerde maandag een eerste pro fielschets van de nieuwe bur gemeester van Schouwen- Duiveland. Kwaliteit gaat bo ven politieke kleur, geslacht en geloofsovertuiging, vinden de partijen. De burgemeester moet ruime bestuurlijke erva ring hebben, flexibel en aan spreekbaar zijn. Ook de inwo ners van de nieuwe gemeente hebben zo hun eigen ideeën. De burgemeester moet volgens hen in elk geval een echte bur gen-ader of -moeder zijn. Een warm, betrokken, sociaal mens. Liefst iemand van bui ten het eiland, om de onafhan kelijkheid te waarborgen. „Want ons kent ons hier." „Als het maar een goeie is", is de eerste reactie van L. Flik- weert uit Nieuwerkerk. Poli tieke kleur vindt ze niet zo belangrijk, maar een 'christe lijke achtergrond' zou ze op prijs stellen. Of de burgemees ter een man of een vrouw is, maakt haar niet veel uit. „Hoewel, een vrouw zou leuk zijn voor de verandering." Ze heeft een voorkeur voor ie mand die niet van het eiland komt en daardoor 'onpartij dig' is. En, omdat de afstand tussen burger en gemeente huis groeit, moet het iemand zijn die desondanks de band met de gemeenschap kan aan trekken. Iemand die de gemoe delijke sfeer weet vast te hou den. Haar grote voorbeeld is burgemeester G. Hokken van .Duiveland: „Die ging voor je door het vuur. Zo'n man zou het moeten worden. Een soci aal voelend mens, iemand van ouwe jongens krentenbrood." Ook A de Jonge uit Scharen- dijke kiest 'uit principe' voor iemand met een christelijke visie. Een man moet het wor den: „Ik ben niet zo in voor een vrouw in dat ambt." De zitten de burgemeesters kent hij niet goed. dus daar wil hij niet over oordelen. Of het iemand van het eiland moet zijn? Niet spe ciaal. Als hij zich maar breed oriënteert: „Hij moet de belan gen van het hele eiland in het oog houden." Mentaliteit P Jumelet uit Bruinisse is het daar mee eens. „De burge meester moet een brede be langstelling hebben. Zeker Wie o wie zal de ambtsketen straks mogen dragen? voor de landbouw, omdat het een plattelandsgemeente is." Zijn öf haar capaciteiten staan voorop. Geslacht, geloofs overtuiging of politieke kleur zijn voor haar minder belang rijk. „De burgemeester moet onafhankelijk zijn en met alle partijen goed kunnen opschie ten, Hij of zij moet het liefst wel uit de provincie komen om de Zeeuwse mentaliteit te kunnen begrijpen." Van A van Goethem uit Zierik zee mag de Zienkzeese burge meester J. J. P. M. Asselbergs terugkomen. „Hij heeft het de afgelopen periode vrij redelijk gedaan." Vrij redelijk? „Ja, verschillen van inzicht blijven altijd bestaan." J. de Feiter uit Renesse wil een wat oudere PvdA-man als burgemeester. Zo iemand zet zich volgens haar het meest voor ouderen in, is het best in staat de criminaliteit terug te dringen en het openbaar ver voer te verbeteren Zij ziet lie ver niet een van de zittende burgemeesters terugkeren: ..Ik heb de indruk dat zo iemand bepaalde plaatsen gaat voor trekken." Een vrouw uit Bruinisse ziet ook het liefst een man. „In zo'n beroep moet dat. Van mannen gaat toch meer overwicht uit. Op zich heb ik niets tegen vrouwen in de politiek, maar als het om zo'n belangrijke functie als burgemeester gaat: ja, toch een man." Die man moet een godsdienstige ach tergrond hebben, maar hij hoeft niet uit Zeeland te ko men: „Het maakt niet uit of hij nu uit Friesland komt of de Randstad. Daar wonen ook prima mensen." Een inwoonster uit Burgh- Haamstede wil daarentegen een vrouw aan het roer „Die komt beter voor de gezinnen op. Vrouwen voelen dat beter aan",meentze. „Zeker wat be treft de recreatie: er moeten hier meer mensen met kinde ren op vakantie komen." De politieke kleur en de levens overtuiging van de burge meester mogen niet overheer sen. Ook kan ze het best van buiten het eiland komen 'om conflicten tot een minimum te beperken': „Het moet een on afhankelijk persoon zijn. I. van Spier zou juist graag zien dat een inwoner van Schouwen-Duiveland het ambt gaat bekleden, want 'die begrijpt de mensen' Zij heeft foto Willem Mieras een voorkeur voor iemand 'die dicht bij het volk staat', die 'aanspreekbaar' is. Vrouwen en mannen functioneren even goed, en ook de politieke kleur is niet belangrijk. „Als het maar een sympathiek persoon is. Want dat kan verschillen. Er zijn ook burgemeesters die alleen maar achter dat bu reautje blijven zitten. Dat is niks." Sociaal M. de Jong-Borsveld uit Zie rikzee wil ook dat de burge meester er op uittrekt. „De burgemeester moet een sociaal iemand zijn en heel dicht bij de mensen staan Hij of zij moet beseffen waar behoefte aan is, moet weten wat er leeft. Dat geldt bijvoorbeeld voor het aanvragen van vergunningen. Het is hier veilig, mensen dur ven s avonds hun huis uit, maar ze kunnen nergens heen omdat er niets te doen is buiten de binnenstad." De burge meester moet 'neutraal' zijn en daarom liever niet van Schou wen-Duiveland komen: „Ie mand van het eiland houdt misschien sterk vast aan vroe ger. terwijl hier veel import woont." EVENEMENTEN Zaterdag GOES - Kaden, 12 uur: Aankomst Sinterklaas; Het Goese Lyceum, 19.30 uur: Pro vinciaal Jongerentheaterfestival; Prins van Oranje, 20 uur: Musical Hair door The Broadway Musical Company New York; Westerkerk, 20 uur: Concert Roe meens Trio Barok; Buys Ballot Cofllege, 20 uur: Con cert Australische band Quick The Dead; HANSWEERT Zaal Zeelandia, 19.30 uur: Toneelclub De Boomdijk met 'Zo'n heerlijk huisje buiten'; 'S HEER HENDRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 20 uur: Toneel vereniging Heer Hendrik met kome die Pas op dat je geen woord zegt; HEINKENSZAND - De Stenge, 20 uur: De Goese Operette Vereniging met Viktoria und Ihr Husar; HULST - Den Dullaert, 20 uur: Con cert Koninklijke Stedelijke Harmo nie Hulst; KLOETINGE NH kerk, 20 uur: Con cert Zeeuws Vocaal Ensemble; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 20 uur: Muziektheatergroep Flairck; MIDDELBURG - Midgard, 20 uur: Zeeuwse Popdagen; Schouwburg, 20 uur: Musical Car- lie; Kloveniersdoelen, 20.30 uur: Six Songs van Harry de Wit; Minitheater, 20.30 uur: Het Middel burgs Theater met 'Thuis'; Hotel Arneville, 21 uur: Concert The New Orleans Rumples'Jazzband; Concertzaal, 20 uur: Concert de Ruijterstadsingers; NIEUWERKERK Gemeentehuis, 10.15 uur: Aankomst Sinterklaas; OOST-SOUBURG - Razzmatazz, 21 uur: Concert groep Sorry Paganini; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Zeeuwse Soundmix-playback- show; SINT KRUIS - NH kerk. 20.45 uur: Schubert-recital door Jan Vermeu len (piano).TERNEUZEN-Zuidland- theater, 20 uur: Tip Top met o.a. Jenny Arean en Frits Lambrechts; VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 19.30 uur: Concert accordeonver eniging Accordeola; Vestzaktheater, 20.15 uur: 't Ge broed met 'Salut en lekt m'n pan'; De Piek, 22 uur: Concert metalfor- matie Orphanage; Vissershaven, 13.15 uur: Aankomst Sinterklaas; YERSEKE - De Zaete. 20 uur: De Eer ste Yerseksche Koenckelpot Fanfa re; Oude Haven, 14 uur Aankomst Sin- ZIERIKZEE - Brogum, 22.30 uur: Concert Jan Rijbroek en band; Zondag CLINGE - Malpertuus, 11 uur: Herfstconcert van fanfare Weldoen door Vermaak; GOES - Café De Pompe, 16 uur: Rockshow van de Jan Rijbroek band; HEINKENSZAND De Stenge, Festi val/concours voor accordeonorkes ten; HULST - Baudeloo, 15 uur: Concert Paul Dombrecht (hobo) en Robert Kohnen (clavecimbel); MIDDELBURG - Minitheater, 14 en 16 uur: Stichting Muis en Leeuw met sinterklaasvoorstelling; Concertzaal, 15.30 uur: Kamermu ziekconcert met Armand Hekkers (tenor), Ansfried Plat (cellist) en Hans Schellevis (piano); TERNEUZEN - Porgy Bess, 15 uur: Open Haard Concert met Eleonore Pameijer (dwarsfluit) em Lourdes Pavia (gitaar); SLUIS - Raadszaal stadhuis, 11 uur: Koffieconcert Annick de Lille (mez zo-sopraan) VLISSINGEN - Arsenaaltheater, 15 uur: Concert folkgroep Bleizi Ruz; YERSEKE De Zaete, 13 30 uur: De Eerste Yerseksche Koenckelpot Fanfare; BERGEN OP ZOOM - Roxy, zat. en zon. 14 uur: Babe; zat. 14. 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15 en 20 uur: The cable guy;zat. 18.45 en 21.30, zon. 16.15 en 20 uur: Sleepers; Cinemactueel, zat. en zon. 14 uur: Goofy Movie; zat. en zon. 14, 18.45 en 21.30 uur: Independence day; zat. 14, 18.45 en 21.30, zon. 14, 16.15,18.45 en 21.30 uur: The nutty professor; zat. 18.45 en 21.30, zon. 16,18.45 en 21.30 uur: Twister; GOES - Grand, zat. en zon. 14 uur: Babe;zat. en zon. 19 uur: Eraser; zat. en zon. 21.30 uur: Trainspotting; 't Beest, 20.30 uur: Cyclo; HULST - De Koning van Engeland, zat. 19.30, zon. 13.45 en 21.30 uur: Chain reaction;zat. 19.15en 22,zon. 16.15,18.45 en 21.30 uur: Sleepers; zat. 19.30 en 22, zon. 13.45,16.15,19 en 21.30 uur: The nutty professor; The Fan; The cable guy; zat. 19.15 en 22. zon. 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur: Independence day; zat. 22, zon. 13.45, 16.15 en 19 uur: Naar de klo te; MIDDELBURG - Cinema, zat. 19.30 uur: Tigrero; zat. 22, zon. 20.30 uur: Jude; VLISSINGEN - Alhambra, zat. en zon. 14en 19uur:Thecableguy;zat. en zon. 14 uur: Goofy Movie; Babe; zat. en zon. 14,19 en 21.30 uur: The nutty professor; zat. en zon. 19 uur: Naar de klote; zat. en zon. 19 en 21.45 uur: Sleepers; zat. en zon. 21.30 uur: The Fan; Independence day; TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: Beelden van 27 kunste naars (t/m 5/1); Galerie De Mollegangen, zat.10-17 uur: Juul Kortekaas (schilderijen) en Marie-José Nefs (lijkwaden) t/m 7/12; Stu-Art Galerie, zat.11-17 uur: Stu- Art Kado, werken diverse kunste naars (t/m 21/12); Galerie Ars Aetheria, 14-19 uur: 'Merck toch hoe sterck' werken van Peter Koster (t/m 31/12); BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer- schole, zat.13.30-16.30 uur: Aaf Renkema 'Gesluierd Licht' aqaurel- len (t/m 7/12); CLINGE - Galerie Esprit, 13.30-17.30 uur: Werk van Nelly van Nieuwen- huijzen (t/m 22/12); GOES- Museum,zat. 13-16uur:An tiek speelgoed (t/m nov); Galerie v.d. Berge, zat.13-17 uur: 'View lndicators'(t/m 21/12); HULST - Galerie Rattenfanger, 14- 17 uur: Henny Huser, tekeningen en lino's (t'm 4/1); MIDDELBURG - Zeeuws Museum, 10-17, zon. 12-17 uur: Johannes Goedaert (schilder en entomoloog) en aanwinsten 17e eeuwse schil derkunst (t/m 5/1); Singles, De keu ze van Lex ter Braak (t/m 12/1); Zeeuwse Bibliotheek, zat, 10-13 uur: 'Werd verwacht, affiches in beeld' (t/m 28/12); Nederlands-ln- die in de Tweede Wereldoorlog, fo to's (t/m 26/11); Kunstuitleen, zat. 13-17 uur: Werk Marenne Weiten (t/m 23/11); Galerie Het Gouden Briefke, zat.10- 17 uur: Marian Kwaaitaal, olieverf schilderijen en Eka Thoden, bron zen sculpt uren (t/m 4/12); Galerie 't Zeepaardje, zat. 9.30-17 uur: Werken van Rob Meijer (t/m 29/11); De Vleeshal, 13-17 uur: Hans van Houwelingen, blik (t/m 15/12); Molenwater 23, 14.30-18 uur: Kees Brandenburg 'Sans Familie' (t/m 24/11); NEELTJE JANS - Delta Expo, dag. 10-17.30 uur: Authentiek materiaal waterwerken (t/m 31/12); OOSTKAPELLE - Zeeuws Biolo gisch Museum, 12-17 uur: Foto's fo towedstrijd 'De Zeeuwse natuur'ft /m 24/11); Een beeld van een tuin beelden (t/m 12/1); De kleurvan wa ter, natuurfoto's (t/m 5/1); OOST-SOUBURG - De Watertoren, 12-17 uur: Werk diverse kunste naars (t/m 24/11); TERNEUZEN - Galerie In de Ga- lerant, zat.11-17 uur: Beelden uit Wonderland, werk van Gerben van Straaten (t/m 14/12); Inter-Art B&A, 14-18 uur: Peter van Nes, aquarellen (t/m 23/11 VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 13-17 uur: 'Scheepswerven in Zee land'(t/m 19/1); WISSENKERKE - Galerie De Prak tijk, zat.13-18 uur: Gérard Gribau- mont, olieverfschilderijen (t/m 4/1); YERSEKE - Museum, zat.10-12 uur: 'Yerseke en de visserij op de Oos- terschelde' Frederik J. Weijs, aqua rellen (t/m 16/8/97); IJZENDIJKE - Streekmuseum, zat. 13-17 uur: Cadzandse klederdrach ten (t/m 30/11); HULPCENTRA Alarmnummer voor geheel Zee land: tel. 06-11. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zeeland, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 0118615551 (dag en nacht bereikbaar). Chr. Hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 0118 636251, van 10.00-14.00 en 20.00-23.00 uur, weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 0118 469869 (dag en nacht be reikbaar). Kindertelefoon Zeeland, tel. 06 0432 (gratis), dag. van 14.00-20.00 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 0118 628800. Aids Infolijn, tel 0118 638384. Homosexulaiteit: COC regio Wal cheren: (ook voor huwelijk, homofi lie en vrouwen) tel. 0118 411641 of 0118 612280; COC regio Zeeuws Vlaanderen, tel. 0115 630654. van onze verslaggever Bart Mullink KRABBENDIJKE - Bij een on geval op de zuidbaan van de rijksweg A58 ter hoogte van Krabbendijke is vrijdagoch tend omstreeks half negen een 26-jarige automobiliste uit Goes ernstig gewond geraakt. Bij het inhalen van een vracht wagen verloor zij de macht over het stuur van haar personenwa gen, waarop deze, via de vang rail. op zijn kant op de rechter- rijbaan belandde. De chauffeur van de vrachtwagen, een 46-ja- rige inwoner van Krommenie, kon de auto niet meer ontwij ken. zodat een aanrijding volg de. De Goese werd uit haar auto geslingerd en is met onbekende maar volgens de politie ernstige verwondingen naar het zieken huis gebracht. Een veertigjarige automobilist uit Goes die probeerde in ver band met de botsing uit te wij ken, botste met zijn personen auto tegen de vangrail. De auto van de 26-jarige Goese werd geheel vernield. Die van haar 40-jarige plaatsgenoot werd licht beschadigd. Ook de vrachtwagen liep schade op, zo wel aan de voor- als de zijkant. Auto gestolen HULST - Vanaf het Solmsbolwerk in Hulst werd vrijdagochtend een grijze Mercedes-Benz 200E met het Belgische kenteken 066OX gesto len. De 76-jarige eigenaar uit Zemst lijdt daarmee een schadepost van 56.000 gulden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 55