Verzekeringen zijn abracadabra PZC Einstein was in gewone leven een despoot varia FNV: consument moet zich door een jungle heen worstelen het weer in zeeland 5 ...en in europa Contact tussen ouder en leerkracht laat vaak te wensen over Heer Bommel en de wezelkennis puzzelen recept snelheidscontrole vrijdag 15 november 1996 van onze vei Ineke Inklaar De doorsnee-Nederlander heeft zijn verzekeringen niet allemaal op een rijtje. Hij weet niet waarvoor hij verze kerd is. waardoor hij onnodig extra verzekeringen afsluit. Omgekeerd leidt het ook vaak tot teleurstelling, omdat een verzekeringsmaatschappij niet blijkt uit te keren na een schade. Uit onderzoek van de vakcen trale FNV dat woensdag is ge presenteerd, blijkt bijvoorbeeld dat één op de acht ziekenfonds patiënten niet weet of hij een aanvullende dekking heeft voor ziektekosten Van degenen die zeggen zeker te welen dat ze dit wel zijn, kan driekwart niet ver tellen hoeveel geld ze hieraan kwijt zijn. Het merendeel heeft geen benul wat de polis precies dekt. De vakcentrale spreekt van een 'jungle' waarin de consument zich een weg moet banen. Vol gens de FNV is er totaal geen sprake van een goed geïnfor meerde, bewuste klant die een rationele keuze maakt uit het aanbod op de vrije markt van medische verzekeringen. „De klanten die ons bellen, weten veelal niet welk pakket ze heb- (Advertentie) t>as raaf óe V ben", bevestigt woordvoerster Figuurs van de Amersfoortse verzekeraar Anova. „We vragen dan op in hun giroboekje op te zoeken hoeveel premie ze per maand betalen, zo kunnen we het type polis achterhalen." De Consumentenbond signa leert dat deze onwetendheid niet alleen voor ziektekosten geldt Hetzelfde geldt net zo goed voor indekken tegen zoiets vervelends als de negatieve ge volgen van de Algemene Nabe staandenwet (ANW). Uit onderzoek van de bond is geble ken, dat zes procent van de men sen die nooit of te nimmer te ma ken zullen krijgen met een ANW-gat, simpelweg omdat ze geen partner hebben, zich 'voor de zekerheid' toch maar bijver zekert. Reisverzekering Een andere 'stommiteit': men sen betalen op hun reisverzeke ring extra bij voor medische hulp over de grens, terwijl een arts in het buitenland bij veel ziektekostenpakketten al is in begrepen. Dit komt zo vaak voor. dat de Amersfoortse maat schappij Anova bij vakantie- gangei's standaard nagaat of ze ook een aanvullende ziektever zekering hebben. Zo ja, dan krijgen ze korting op de reisver zekering. Woordvoerder Kos van het Ver bond van Verzekeraars reageert droogjes: „Verzekeringen zijn nu eenmaal een ingewikkeld product; de polissen krijgen niet altijd de aandacht die ze verdie nen." Een polishouder heeft ook een eigen verantwoordelijkheid, stelt de koepelorganisatie- Het komt nog te vaak voor, dat polis houders na het aangaan van het contract niet nalezen wat hun rechten en plichten zijn. „Ze bergen het stuk papier op en ho pen er nooit gebruik van te hoe ven maken." Die houding leidt tot veel ellen de, weet Consumentenbond-ju- riste Verhoeven. „Mede door de reclame die de sterren van de hemel belooft, denkt de consu ment dat een verzekeraar wer kelijk alle schade vergoedt." Zij krijgt geregeld te maken met ge vallen waarin dat niet zo blijkt te zijn. „Dan heeft degene die onze hulp inroept slechts een beperkte inboedelverzekering, zodat bij waterschade niet hoeft te worden uitgekeerd." Veel consumenten zijn boven dien onderverzekerd. Het Ver bond van Verzekeraars heeft een tijdje geleden geconsta teerd. dat dit zich met name voordeed bij inboedelpolissen (brand en diefstal). Daarbij gaat het niet om de jaarlijkse indexe ring (meegroei met de inflatie), want dat gebeurt automatisch. „Klanten van maatschappijen denken er niet aan de verzeke ring op te hogen als ze een nieuw bankstel kopen of een dure com puter." Kos adviseert mensen die niet goed weten of ze alles wel goed 'afgedekt' hebben met een assurantietussenpersoon contact op te nemen. „Zo ie mand heeft alle know how in huis en kan hiaten opsporen danwel overlap er uithalen." Daar denkt de Consumenten bond heel anders over. Voor deze dienstverlening betaalt de leek wel een prijs. Tussenpersonen krijgen namelijk per afgesloten polis een vaste provisie. Dit is geen stimulans om de best mogelijke verzekering uit te zoeken. Bovendien vertegen woordigen ze vaak maar een of enkele maatschappijen. Zelf doen dan? De organisatie erkent dat de klant makkelijk het spoor bijster kan raken door alle soorten verzekeringen met "ÏSJECHQSIOTOIJE ié"*4 Een goedbezochte vakantiebeurs in Utrecht. Veel mensen echter betalen op hun reisverzekering extra bij voor medische hulp over de grens, terwijl een arts in het buitenland bij veel ziektekostenpakketten al is inbegrepen. foto archief PZC hun eigen pakketten, voorwaar den en dekkingen. Wil hij dan bovendien nog een ander contract aangaan, dan moet hij zich ook nog oriënteren bij nieuwe aanbieders: banken, warenhuizen, fietsenhandela ren, vakbonden en de ANWB. In de novembergids adviseert de bond het hoofd koel te houden en contracten alleen aan te gaan als die echt nodig zijn. 'Verplichte' nummers zijn een ziektekostenpolis, een w.a.- ver zekering voor aansprakelijk heid. Plus een opstal- en een le vensverzekering als er sprake is van een eigen huis met hypo theek. Bij andere polissen is het maar de vraag of ze nodig zijn. Het geld voor de studie van de kleine kan ook via beleggen/sparen worden vergaard; een glasver zekering is alleen zinvol bij duur glas op een risicovolle plaats. Bondsjuriste Verhoeven betwij felt ook of een begrafenispolis wel moet. „Werkt iemand, dan wordt na zijn overlijden nog twee maanden loon doorbe taald. Daarvan kun je net zo goed een crematie of begrafenis betalen. Of anders wel van een spaarboekje." Tenslotte is de rechtsbijstands verzekering 'soms nuttig'. „Maar de kans dat de gemiddel de Nederlander bij een procedu re betrokken raakt, is klein." Dan zijn er bovendien nog altijd instanties als de ANWB, de FNV, de Vereniging Eigen Huis. En de Consumentenbond na tuurlijk. GPD van onze redactie buitenland De geniale bedenker van de relativi teitstheorie bleek in het gewone leven een ware despoot. In een brief uit 1914 schrijft hij zijn eerste vrouw Mileva strik te gedragsregels voor. Maar die pakte na twee maanden haar biezen om nooit meer terug te keren. Een van de uitspraken van haar man luid de: „Het huwelijk kan slechts door een fantasieloos varken zijn uitgevonden." Maar de regels die hij haar voorschreef waren niet minder bruut: „A: Je zult er voor zorgen 1) dat mijn kle ding in orde wordt gehouden 2) ik drie maaltijden in mijn kamer geserveerd krijg 3) mijn slaap- en werkkamer altijd opge ruimd zijn en mijn schrijftafel door nie mand behalve mijzelf wordt beroerd. B: We hebben geen persoonlijke contac ten, behalve die welke nodig zijn voor het sociale verkeer Je verlangt zeker niet: 1) dat ik bij je thuiszit 2) dat ik met je uitga of reis. C: Je belooft vooral op de volgende punten te letten: 1je zult geen enkele aardigheid van mij verwachten of mij dit verwijten 2) je antwoordt direct wanneer ik je aan spreek 3) je verlaat, wanneer ik daarom vraag mijn slaap- of werkkamer zonder protest. 4) je belooft me niet te kleineren tegenover de kinderen, in woorden noch in daden. Een jaar na de brief publiceerde Einstein zijn beroemd geworden theorie. Het schrijven is één van de bijna vierhonderd brieven aan Mileva en de kinderen Hans Albert en Eduard, die op 25 november worden geveild door Christie's in New York. De stukken werden in 1986 ontdekt in een kluis van een bank in San Francis co. De stichting die namens de nakome lingen Einsteins nalatenschap beheert, laat ze veilen. DPA/ANP Vandaag Een hogedrukgebied heeft zich bo ven Zeeland genesteld en zorgt voor rustig najaarsweer. Een zwak ke storing boven de Noordzee geeft alleen wat sluierwolken. De van nacht ontstane mistbanken ver dwijnen en maken plaats voor een vrij zonnige dag en geen neerslag. Er is weinig wind vandaag. Deze waait uit een oostelijke richting en is zwak tot matig 1 tot 3 Bft. De tempe ratuur blijft flink achter voor de tijd van het jaar. Na een koude nacht wijzen de termometers niet hoger dan 5 tot 6 graden aan. Ook van avond en vannacht is er vrijwel geen bewolking en de temperatuur daalt naar waarden rond het vries punt met op uitgebreide schaal vorst aan de grond. Er ontstaat op nieuw mist, dus opgepast voor gladheid. Nautisch bericht Wind: oost zwak tot matig 2 tot 3 Bft., zicht: matig tot slecht, tempera tuur kustwater: lOgraden, afwijking waterstanden: geringe verlagin gen, maximum golfhoogte mon ding Scheldes: minder dan een hal ve meter. Zon en maan Vrijdag 15 november Zon op 08.03 onder 16.54 Maan op 11.53 onder21.11 Vooruitzichten Voor het weekeinde: zaterdag is nog een vrij zonpige dag met in de ochtend wel plaatselijk mist. Zon dag is er een wisselende bewolking met kans op een bui. De wind eerst zwak en variabel draait naar het westnoordwesten en neemt toe naar matig 3 tot 4 Bft. Temperatuur zaterdag omstreeks 6 graden, zon-, dag enkele graden hoger. Minima net boven het vriespunt met in Oost-Zeeland nog kans op vorst aan de grond. Voor maandag tot en met dinsdag: temperaturen overdag oplopend naaromstreeks7graden, minimum in de nacht rond 3 graden. De wind west tot noordwest meest matig 3 tot 4 Bft. Meer bewolking en in de nacht plaatselijk mist. De kans op neerslag neemt toe op dinsdag. Hoog water uur cm uur cm Vrijdag 15 november Vlissingen 04.16 240 16.36 251 Terneuzen 04.36 268 16.55 279 Bath 05.35 311 17.57 325 Roompot Buiten 04.15 187 16.30 200 Zierikzee 06.00 164 18.20 175 Wemeldinge 06.00 193 18.20 203 Philipsdam West 05.20 176 17.40 185 Zaterdag 16 november Vlissingen 05.05 223 17.25 234 Terneuzen 05.23 248 17.46 259 Bath 06.25 292 18.47 305 Roompot Buiten 05.00 171 17.25 184 Zierikzee 06.40 156 19.10 170 Wemeldinge 06.45 182 17.10 195 Philipsdam West 06.00 166 18.35 175 Laag water uur cm uur cm Vrijdag 15 november Vlissingen 10.50 193 23.11 176 Terneuzen 11.17 206 23.35 189 Bath 12.26 222 Roompot Buiten 10.35 142 22.55 125 Zierikzee 11.55 138 - Wemeldinge 12.00 154 Philipsdam West 12.00 147 Zaterdag 16 november Vlissingen 11.35 189 23.56 163 Terneuzen 12.03 201 - Bath 00.43 205 13.08 219 Roompot Buiten 11.25 142 23.50 117 Zierikzee 00.15 123 12.40 142 Wemeldinge 00.20 139 12.50 157 Philipsdam West 00.20 132 12.40 151 van onze verslaggever Henk Postma AMSTERDAM - Leerkrach ten /.ouden vaker en diep gaander moeten praten met ouders van kinderen die op school in problemen (dreigen te) komen. Dat betoogt Con- ny Bodin-Baarends, afkom stig uit Oostburg, in een proefschrift waarop ze ko mende dinsdag promoveert aan de Universiteit van Am sterdam. Ouders kunnen, als er goed met hen wordt ge communiceerd, een grotere rol spelen hij het onderken nen en bij de aanpak van leerproblemen. Soms hebben ze zelfs eerder dan de leer kracht in de gaten wat er aan de hand is. Voor haar studie aan de Fa culteit der Pedagogische en Onderwijskundige Weten schappen onderzocht Conny Bodin-Baarends (31) hoe de communicatie verloopt tus sen ouders en leerkrachten bij het signaleren, aankaar ten en aanpakken van leer problemen in de eerste klas sen van de basisschool. Ze ondervroeg daarvoor 280 ou ders, verspreid over 11 scho len. en 19 leerkrachten. In Zeeland was een Goese school bij het onderzoek be trokken. Uit haar onderzoek kwam naar voren dat leerkrachten vaak onvoldoende tijd ne men om met oudei's over leer problemen te praten. De communicatie blijft veelal beperkt tot de reguliere 'tien- minuten-gesprekken' die meestal twee keer per jaar met ouders worden gevoerd. Of tot korte gesprekjes op de gang. Als wel de tijd wordt genomen, gebeurt dat dik wijls op initiatief van de ou ders. Soms hebben die eerder dan de leerkracht in de gaten dat er wat aan de hand is. Ook bij de aanpak van pro blemen spelen ouders een op vallend grote rol. Meestal helpen ze hun kind thuis; vaak op verzoek van de leer kracht Verscheidene maat regelen op school worden genomen op verzoek van de oudere. Ook hebben ouders veel invloed op de beslissing deskundigen in te schakelen. De onderzoekster erkent dat het niet altijd gemakkelijk is ouders op het juiste moment goed over (beginnende) leer problemen te informeren. Want vaak moet daarbij ter dege rekening worden ge houden met allerlei gevoelig heden. Daarom pleit ze ervoor ou ders regelmatig en genuan ceerd te informeren over leerprestaties en sociaal- emotioneel gedrag. Laten ouders zich zelden op school zien, dan zouden leerkrach ten vaker zelf het initiatief moeten nemen om uitvoerig met hen in contact te treden. Leerkrachten maken zich vooral druk om de aller zwakste kinderen in de klas. Ouders daai'entegen trekken, vaak al aan de bel wanneer ze zien aankomen dat een kind wat zal achterblijven. Het proefschrift bevat tal van tips en aanbevelingen die erop gericht zijn de com municatie van leerkrachten met ouders te verbeteren, of wel hen als 'partners' tege moet te treden Die tips zijn niet altijd even gemakkelijk uitvoerbaar. Leerkrachten zijn veelal nauwelijks ge schoold in het omgaan met ouders. De pedagogische academies zouden daar meer aandacht aan moeten beste den. Leerkrachten voelen zich ook vaak te zwaar belast om voldoende tijd vrij te ma ken voor gesprekken met ou ders. Reden te meer om te streven naar kleinere klas sen. Vooral voor leerkrachten in de lagere klassen (tot en met groep drie) blijkt het onder houden van contacten met ouders een zware opgave. Zij 'moeten' problemen vaak voor de eerste keer met ou ders bespreken. Vooral leer krachten van kleuters mer ken weieens dat ouders hen niet geloven. Conny Bodin-Baarends, al geruime tijd woonachtig in het Noordhollandse Velser- broek, is verbonden aan een onderwijsbegeleidings dienst in Lisse. Tijdens werk en studie frappeerde het haar dat zowel ouders als leer krachten het beste met hun kinderen voorhebben, maar dat ze soms toch met elkaar in conflict komen. „Het leek me goed om eens te bekijken hoe dat nou komt." Toonder Studio's De volgende morgen, na het ontbijt, nam heer Ollie zijn wandelstok ter hand en stapte monter de deur uit. „Niets is zo goed voor iemand van mijn stand als een loopje voor de koffie", zo sprak hij tot zichzelf. „Men komt dan dikwijls hoog staande lieden tegen waarmee het goed praten is. Kijk, daar loopt bijvoorbeeld de markies De Cantecler!" Hij hield de pas in en groette de naderende edelman vriendelijk. „Ik had gisteravond héél interessant bezoek", zei hij. „Een onbekend familielid." „Fi done", mompelde de markies. „Dat moet heel pijnlijk voor u ge weest zijn." „Pijnlijk?", herhaalde de heer Bommel verrast. „Hoezo? Nee, inte gendeel. Het was de graaf Van Wezel en het blijkt, dat ik een neef van hem ben. Ik bedoel, ik lijk precies op de oude graaf. U begrijpt, dat het een verrassing voor me was toen ik zijn foto zag. Dezelfde nobele houding, dezelfde familieneus en de edele trekken..." De edelman hief zijn lorgnon en wierp een koele blik op het gelaat van de ander. Toen trok hij de wenkbrauwen op. „Het ontgaat me op welke trekken ge doelt", prevelde hij. „Overi gens raad ik u aan andere tabak te gebruiken, amice. Uw pijp riekt kwalijk. Goede morgen." Na deze woorden wendde hij zich om en hervatte zijn wandeling. Doch bij het passeren van een boomwortel struikelde hij over een tak die daar dwars over de weggestoken was en met een verschrikte uitroep verloor de markies het evenwicht. HORIZONTAAL: 1. Zeevis; 2. hoog bouwwerk, vrouw; 3. akelig, schuif in een sluis deur; 4. ondeskundige, bitter heid, achter; 5. onderwijzer, kloosteroverste; 6. bijwoord, dochter van Styx, bedeesd; 7. scheepstakel, muzieknoot, niveau; 8. droogvloer, vogel, klasse; 9. vrucht, Europese hoofdstad; 10. Ind. dakbedek king, dieregeluid, teerpro- dukt; 11. withandgibbon, slaghout, steenafval; 12. door en door dom, honingbij; 13. insekteneter, elk. VERTICAAL: 1. Steiger, recht bank; 2. scene, roem, knijp werktuig; 3. aanstoot, grond; 4. bedehuis, houding, kraan, rond en dik; 5. uniek, putem- mertje, stad in Florida; 6. ri- vierin Rusland, herstelling;7. veerkracht, adreskaartje, voorzetsel, slaapplaats; 8. moment, bloeimaand, per soonlijk vnw.; 9. opening, ko raaleiland, smakelijk. Oplossing donderdag Kraan, zeker, mark, hemel, nicht, kwant, vogel, stof, snert, prins, koets, teder, boos, leeuw. Het citaat is van Voltaire: Wie een verkeerde weg inslaat moet een heel eind lopen. _Janny van der Lee_ Kabeljauw met kappertjes-roomsaus Maak de fumet om de kabeljauw in te pocheren als volgt: Breng 1 a 1,5 liter water aan de kook met een groentesoeppakket, een gesnipperde ui, enkele peperkorrels en een laurier blaadje. Laat dit alles een klein half uur tje trekken, zeef het geheel dan en po cheer hierin de vis. Bewaar dit vocht om sauzen mee te maken of als basis voor een vissoep. Voor 4 personen: ca. 750 gram kabeljauwfilet 1,5 dl witte wijn 1/8 liter slagroom peper en zout allesbinder 1,5 eetlepel kappertjes Bereiding: Verdeel de vis in vier min of meer gelij ke stukken en pocheer de kabeljauwfilet in het gezeefde vocht gedurende onge veer 6 minuten. Laat de stukken vis hierna in het visfumet liggen terwijl u de saus maakt. Neem 1 dl van het visvocht en kook dit snel in op hoog vuur. Schenk hierbij de witte wijn en slagroom en kook op nieuw 1 a 2 minuten in. Voeg de kap pertjes toe en proef de saus. Breng op smaak met peper en zout. Laat de stuk ken kabeljauw uitlekken en leg ze op de borden. Bind de saus met een klein beetje allesbinder en geef haar bij de vis. Vooruitzichten voor diverse Euro pese landen: Finland: Overwegend bewolkt en nu en dan wat lichte regen, in het noorden ook sneeuw. Maxima van min 3 graden in het noorden tot rond plus 6 in het zuiden. Noorwegen: Wolkenvelden en vooral langs de kust buien, in het noorden ook met sneeuw. In het zuidoosten vandaag nog meest droog. Morgen afnemende wind. In het noorden en langs de grens met Zweden maxima iets boven nul. El ders middagtemperatuur tussen 6 en 10 graden. Zweden: Naast opklaringen ook wolkenvelden, maar bijna overal droog. Maxima uiteenlopend van rond of net iets boven het vriespunt in Lapland tot ongeveer 7 graden in het zuiden. Denemarken: In de nacht en och tend kans op mist. Verder perioden met zon. Morgen in het noorden meer bewolking en misschien wat regen. Middagtemperatuur onge veer 7 graden. Engeland, Schotland, Wales en Ier land: Wolkenvelden. Vandaag in Noord-lerland en west-Schotland, morgen ook elders, toenemende re genkansen. Op beide dagen in zuid- oost-Engeland in de nacht en och tend kans op mist. Verder geregeld zon en droog. Middagtemperatuur rond 10 graden. België en Luxemburg: In de nacht en ochtend kans op een mistbank. Verder zonnige perioden en droog. Middagtemperatuur ongeveer 5 graden; in de Ardennen nog wat la ger. Noord- en Midden-Frankrijk: Perio den met zon en droog, 's Nachts kans op een mistbank. Middagtem peratuur omstreeks 5 graden. Portugal: Perioden met zon. Op bei de dagen met name in de Algarve aanhoudende kans op een stevige (onweers)bui. Middagtemperatuur ongeveer 16 graden. Madeira: Vandaag meest bewolkt en enkele pittige regen- of onweers buien. Morgen meer zon en afne mende buienkans. Middagtempe ratuur ongeveer 18 graden. Spanje: Overwegend veel bewol king en enkele buien. Vooral in het zuiden soms met onweer. Maxima ongeveer 10 graden, aan de Costa Blanca en Costa del Sol en in Anda- lusiè maxima rond 17 graden. Canarische Eilanden: Vandaag half tot zwaar bewolkten kans op een re gen- of onweersbui. Morgen droog en meer zon. Middagtemperatuur rond 23 graden. Marokko: Westkust: tamelijk be wolkt en enkele stevige regen- of onweersbuien. Middagtempera tuur rond 18 graden. Tunesië: Naast zon soms ook wol kenvelden. Droog. Middagtempe ratuur ongeveer 25 graden. Zuid-Frankrijk: Wolkenvelden, ook af en toe zon en in het zuidoosten mogelijk nog wat regen. In de nacht en ochtend op veel plaatsen mist. Middagtemperatuur van 6 graden bij Clermont-Ferrand tot 12 in het zuidoosten. Langs de Middellandse Zee morgen iets hogere temperatu- Mallorca en Ibiza: Half tot zwaar be wolkt en enkele buien, mogelijk met onweer. Maximumtemperatuuron- geveer18 graden. Italië: In het noorden meest bewolkt en nog steeds veel neerslag. Elders geregeld zon en mogelijk een bui. Kans op onweer. Maxima ten zui den van Rome rond 19 graden, in het noorden tussen 7 en 12 graden. Corsica en Sardinië: Half tot zwaar bewolkt en vooral op Corsica enkele regen- of onweersbuien. Middag temperatuur rond 19 graden. Malta: Veel zon en droog. Middag temperatuur ongeveer 21 graden. Griekenland en Kreta: Overwegend zonnig en droog. Maxima van 16 graden bij Thessaloniki tot onge veer 20 in het zuiden. Turkije en Cyprus: Kusten: zonnig en droog. Middagtemperatuur van 17 graden rond de Dardanellen tot 25 op Cyprus. Morgen in het zuid oosten en op Cyprus lagere tempe raturen. Duitsland: Naast zon vooral in Bei eren soms ook wolkenvelden maar vrijwel overal droog. Plaatselijk mist. Maxima rond 5 graden, mor gen in het zuiden minder koud. Zwitserland: Aan de noordflank van het Alpenmassief opklaringen en op de meeste plaatsen droog. In het zuiden veel bewolking en regen, boven 1700metersneeuw. Maxima meest tussen 6 en 9 graden. Oostenrijk: In het noorden geleide lijk meer opklaringen en droger. El ders meest bewolkt en van tijd tot tijd regen. Sneeuwgrens stijgend naar 1700 meter. Maxima rond 7 graden, vandaag in het noorden en kele graden lager. Polen: Wolkenvelden en bijna over al droog. Vooral in het noorden ook zonnige perioden. Kans op mist. Middagtemperatuur meest tussen 4 en 8 graden. Tsjechië en Slowakije: Perioden met zon en droog. Vandaag in Tsje chië nog overwegend veel bewol king en wat regen, hoog in de ber gen sneeuw. Middagtemperatuur rond 7 graden; vandaag in Tsjechië wat lager Hongarije: Naast zon van tijd tot tijd ook wolkenvelden, maar vrijwel overal droog. Middagtemperatuur ongeveer 9 graden. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aag: A2 tussen Amsterdam - Utrecht - Zaltbommel vice versa A28 ter hoogte van Haren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4