Stuurgroep slordig met uitgaven PZC zeeland zaterdag 9 november 1996 s 18 Bliksem brengt zware schade toe Tijd voor eilandelijke beleidsvisie Wachtlijsten voor verzorgingstehuis worden steeds langer Leden worstelden met tempo en complexiteit proces herindeling Schouwen kerkdiensten weekenddiensten 'Resto Vrouwenpolder' DE VLIEGER B.V. van onze verslaggeefster Mariëtte Hitzert ZIERIKZEE - De financiële ad ministratie van de stuurgroep herindeling heeft gedurende een groot deel van het herinde lingsproces te wensen overgela ten. De stuurgroep had tussen mei 1995 en augustus 1996 geen overzicht van de financiële ge volgen van de besluitvorming. Wel zijn alle uitgaven gedaan in volledige overeenstemming met de besluiten van de stuurgroep. Dat staat in het rapport van VB Accountants uit Bergen op Zoom, dat op verzoek van de stuurgroep de financiële admi nistratie van het herindelings proces heeft onderzocht. Het bureau nam alle rekeningen en declaraties onder de loep Dat leidde tot de meest opzienba rende conclusie van het rapport. VBA constateerde 'onzorgvul dig' declaratiegedrag van C. Dietvorst, wat het onmiddellij ke vertrek van de stuurgroep voorzitter tot gevolg had. Declaraties „Er was een belastende situatie ontstaan", aldus plaatsvervan gend voorzitter J. J. P M. Assel bergs. „We kunnen niet doen of onze neus bloedt De declara ties van Dietvorst worden nog verder onderzocht. Ook het adviesbureau Twijnstra en Gudde, dat het proces bege- 9 en 10 november 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111) 412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwer shaven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel. (0111)651861 Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Ooster- land, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinken- straat 10, Nieuwerkerk, tel. (0111) 641810. leidde, krijgt een veeg uit de pan. Het bureau heeft de stuur groep niet geadviseerd over de registratie en de bewakmg van het totaalbudget. De stuurgroep onderschrijft de conclusies van VBA in hoofdlijnen, maar te kent erbij aan dat 'de complexi teit en het tempo van het proces van grote invloed zijn geweest op de kwaliteit'. De stuurgroep concludeert op basis van het rapport dat geen sprake is ge weest van financieel onverant woorde beslissingen of uitga ven De fouten die de stuurgroep heeft gemaakt zijn volgens As- selbergs te wijten aan 'de com plexiteit van het proces' en het gebrek aan formele procedures en controlemechanismes. Twijfels De stuurgroep besloot het ac countantbureau enkele weken geleden in te schakelen om 'alle twijfels over de financiële gang van zaken rond de herindeling weg te nemen' Een intern on derzoek had uitgewezen dat het opstappen van de Zierikzeese wethouder L. J. van Gastel uit de stuurgroep 'onbedoeld tot negatieve beeldvorming had ge leid' Het onderzoek spitste zich toe op de juistheid en rechtma tigheid van de uitgaven. „VBA heeft onderzocht of de uitgaven in overeenstemming waren met het beleid. De discussie over de doelmatigheid, naar nut en noodzaak van de uitgaven, is Tandartsen: M. F. de Booij, Oudehaven 51, Zie rikzee, tel.(0111)412693. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Wonder- gem, Zonnemaire, tel. (0111) 401880. niet gevoerd", beklemtoont As- selbergs. Sommige besluiten die de stuurgroep heeft genomen, zijn niet terug te vinden in de notu len, schrijft VBA „Die besluiten zijn mondeling teruggekop peld". aldus Asselbergs. Dat de tijdelijke huisvesting steeds duurder leek te worden, wijt de stuurgroep aan de 'voortva rendheid' waarmee de herinde ling ter hand werd genomen. „Het was moeilijk vooraf te ra men hoe hoog de kosten van het tijdelijke gemeentehuis zouden worden. Pas lopende het proces zie je hoe hoog de rekeningen worden", licht projectleider M. Sas toe. Zo werd ook het aanvankelijke budget van de inpassingscom missie, die de ambtenaren moest herplaatsen, fors bijgesteld. In plaats van tachtigduizend gul den kostte de procedure twee ton. Een noodzakelijke uitgave, aldus Asselbergs. „Het perso neel is tevreden Dat betekent dat het draagvlak zo groot mo gelijk is." Ook de leden van de inpassingscommissie hebben het kennelijk niet zo nauw ge nomen met hun declaraties: „In de gedeclareerde kilometerver goedingen kunnen kleine on juistheden zitten", aldus VBA- .Volgens Asselbergs bevestigen de conclusies in het rapport de juistheid van het 'signaal' dat wethouder Van Gastel heeft af gegeven door terug te treden. „De inhoud van het rapport zou voor hem aanleiding kunnen zijn terug te keren in de stuur groep. Alle randvoorwaarden zijn er weer. De drempel is extra verkleind." Zondag 10 november 1996 Brouwershaven Nederlands Her vormde Kerk 9.30 dhr. Geuze.Gere- formeerde Kerk 10 ds Spaa, 18.30 ds Lingen; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 leesdienst, 17 ds Roose; Bruinisse Nederlands Her vormde Kerk 10 ds. Den Otter, 17 ds. Smit.Gereformeerde Kerk 10 past. Hondius, 17 ds v.d. Meulen; Gere formeerde Gemeente in Nederland 10 en 17 leesdienst; Burgh Neder lands Hervormde Kerk 10 ds. v.d. De ij IHaamstede Nederlands Her vormde Kerk 10 ds. Kansen, 19 ds. Haasnoot/Gereformeerde Kerk 10 ds v. Lingen 19 ds Spaa; Christelijke Gereformeerde Kerk 10 ds Vogel, 18.30 ds Hardeman; Gereformeer de Gemeente 10 en 18.30 lees dienst; Kerkwerve Nederlands Her vormde Kerk 10 ds. Kansen-Brasz; Christelijke Gereformeerde Kerk 10-18 ds Boogaard; Nieuwerkerk SOW-Gemeente 10 dhr v.d. Tol; Gereformeerde Gemeente 9.30- 15.30 leesdienst; Gereformeerde Gemeente in Nederland 9.45 en 15.30 leesdienst, Noordgouwe Ne derlands Hervormde Kerk 10 ds. Pannekoek; Noordwelle Neder- van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - Het Zierikzeese verzorgingstehuis De Wieken heeft bezwaar aangetekend bij de provincie omdat het project dagverzorging niet mag worden uitgebreid. Volgens 'Middel burg' is geen financiële ruimte meer aanwezig voor de Ooster- schelde-regio. Tot ontevreden heid van directeur P. D. Mar- kesteijn van De Wieken. „Dit is een slechte zaak. De wachtlijs ten worden steeds langer." Dagverzorging bij De Wieken is bestemd voor ouderen vanaf zestig jaar die, ondanks de be staande thuishulp, extra steun nodig hebben om zich thuis te handhaven. Deze mensen wor den een dag beziggehouden en kunnen gebruik maken van de diensten van het tehuis, bij voorbeeld fysiotherapie, een badbeurt of haar- en voetver zorging. Naast De Wieken biedt ook be jaardencentrum In 't Opper in Bruinisse dagverzorging aan op Schouwen-Duiveland. Tot voor kort kende het Zierik zeese tehuis twee dagen waarop lands Hervormde Kerk (dienst Re- nesse); Oosterland Nederlands Hervormde Kerk 10 kand. Schipper, 18 ds. De Haan;Gereformeerde Ge meente 10-14.30-18.30 leesdienst; Oud-Gereformeerde Gemeente 9.30, 14 en 18 leesdienst; Ouwer- kerk Nederlands Hervormde Kerk 10dsde Haan; Renesse Nederlands Hervormde Kerk 9.30 ds Goodijk; Serooskerke Nederlands Hervorm de Kerk 10 ds. Buitelaar, 19 ds. Wag- ter; Scharendijke SOW-Gemeente 10 mw. Graafland, 19 ds. Barment- lo; Sirjansland Nederlands Her vormde Kerk 10 en 18.30 ds. Boer; Zierikzee Nederlands Hervormde Kerk Gasthuiskerk 11 ds Hendrikse, 9.30-18.30dsv.d. Pol; Gereformeer de Kerk 10 ds. Grashoff, 18.30 ds. Brakema;Christelijke Gereformeer de Kerk 10-18 ds v.d. Veer; Gerefor meerde Gemeente in Nederland 10 en 18 leesdienst; Leger des Heils 10 samenkomst; Pinkstergemeente 10 samenkomst; wo 20 samenkomst; Evangelisch Lutherse Gemeente 10 dhr Oosterloo; Rooms-Katholieke Kerk 9.30-10-16 dienst, zat. 19 he renkoor; Zonnemaire Nederlands Hervormde Kerk 11 dhr. Geuze; dagverzorging mogelijk was. Om tegemoet te komen aan de steeds langere wachtlijsten is hier sinds de zomervakantie, op eigen initiatief, een derde dag aan toegevoegd. Dit duurt voor lopig tot het einde van het jaar. Markesteijn: „Want het is na tuurlijk geen structurele oplos sing. De provincie is echter niet bereid een aanvullende bijdrage op tafel te leggen omdat het budget voor de regio Ooster- schelde dit niet meer toelaat. Vreemd, vindt Markesteijn, dat dit per regio wordt bekeken. „Ik let alleen op Zierikzee en hier is de behoefte aan dagverzorging erg groot." Hij zal zijn bezwaar dinsdag 19 november toelichten tijdens een hoorzitting in het provinciehuis (16.30 uur). Drugsopvang TERNEUZEN - Bewonersorga nisaties in Terneuzen starten een procedure tegen de opening van een opvang voor verslaaf den. Ze vinden dat de gemeente niet tegemoet is gekomen aan de gestelde voorwaarden voor ac ceptatie van de opvang. ZONNEMAIRE - Bij daglicht was het treurige resultaat pas goed zichtbaar. Een met plastic ingepakte boerderij in Zonnemaire, waarvan het lijkt of de touwen moeten voorkomen dat de boel niet instort. De bewoners zijn inmiddels ondergebracht bij familie in de omgeving. Het herstel zal niet lang op zich laten wachten. Donderdagavond gebeurde het, 17.37 uur om precies te zijn. De boerde rij werd getroffen door een blikseminslag. Een vuurbal deed een deel van de voorgevel naar beneden klappen, dakpannen vlogen van de woning en ruiten barstten. Gevonden vielen er niet; de 63-jarige bewoner en zijn vrouw bevonden zich op het moment van de in slag in de paardenstal. foto Pieter Honhoff M A AN DM E.NU Fritots feiii mosselen met een pittige zoet zure saus Hazepeper geserreerd met aardappelpuree en rode kooi Kaneelijs met een hart ran appelroontijs 29,75 p.p. Vrouwcnpoklirscwcg SIi AS i NI) V rouwen polder Tel. 01 18-591900 - Fax 591965 Diverse 'WILD SPECIALITEITEN' GRIEPVACCINATI ES F. Legemate. huisarts Troelstraweg 411. Vlissingen dinsdag 12 november van 14.00-15 00 uur woensdag 13 november van 19.00-20.00 uur Speciaal voor risicogroepen en voor degenen v.a. 65 jaar Astma 'j L (ö(ip) Patiënten - Vereniging Landelijke CARA VbbA \J Patiëntenvereniging LCP MET CARA NAAR 2000 Hoe ziet de toekomst eruit voor volwassen patiënten met CA RA? Welk perspectief mogen ouders koesteren voor hun kinderen met astma? De medische mogelijkheden zijn sterk toegenomen. Toch worden astma en bronchitis nog niet genezen. Wat mogen we in de komende jaren verwachten? Mevrouw E. K. J. Dijksterhuis, longarts en de heer V. R. Drexha- ge, kinderarts, geven voorlichting over medicijnen nu en straks. Daarnaast wordt uitvoerig stilgestaan bij de leefbaarheid van het bestaan met CARA, onderwijs en beroepstoekomst en reactie van de samenleving. Bezoek één van de bijeenkomsten! Dinsdag 12 november van 13.00-17.00 uur voor volwassen CARA-patiënten (Arneville Hotel, Buitenruststraat 22 in Middelburg). HANDICAPS, BEPERKINGEN EN PERSPECTIEVEN Dinsdag 12 november van 19.00-22.15 uur voor ouders van kinderen met astma (Arneville Hotel, Buitenruststraat 22 in Middelburg). DE TOEKOMST VAN KINDEREN MET ASTMA. Gelegenheid tot discussie. Praktische voorlichting over medicamenten. Aanmelden; Landelijke CARA Patiëntenvereniging Mevrouw G. Andreas, Van Slingelandtlaan 34, 4615 GV Bergen op Zoom Tel. 0164-234840. Het zicht op het bolwerk en ander landschappelijk schoon moet vrijblijven, vindt Stad en Lande. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - Het wordt tijd de zaken wat anders aan te pakken, vinden ze bij ver eniging Stad en Lande Schouwen-Duive land. De herindeling? Een mooie gelegen heid om eens een beleidsvisie op te stellen voor het eiland. Begin 1997 al. „Om dui delijk te laten blijken wat we willen." Ook gaat de vereniging op zoek naar samen werking met gelijkgestemde organisaties. „Dan kunnen we de zaken wat breder aanpakken." Schouwen-Duiveland moet geen museumeiland worden, waarschu wen ze. „Maar de gemeenten zeggen nog te makkelijk tegen projectontwikkelaars: ga je gang maar." Een lange lijst ligt op tafel voor P. A Boot, boegbeeld van de vereniging. Een opsom ming van een aantal bouwprojecten waar Stad en Lande tegen heeft geprotesteerd Waarom? Omdat de'stedelijkeenlandelij- ke schoonheid van het werkgebied' be houden moet blijven. Zo wordt het al thans geformuleerd in de statuten van in 1939 opgerichte vereniging. Genoeg te doen dus. Neem nou de voorge nomen torenbouw bij Aqua Delta in Brui nisse, een doom in het oog is het. „Belang hebbenden die tot nu toe verzuimd hebben bezwaar aan te tekenen, kunnen dit kenbaar maken bij Stad en Lande", schrijft voorzitter H. Doeleman in de jongste uitgave van het mededelingen blad „De stem van Stad en Lande zal lui der klinken, wanneer haar achterban gro ter is. Het is nog niet te laat Bedrijventerrein Een ander voorbeeld het bedrijventer rein bij Renesse. „Het uitzicht op Slot Moermond en het dorp zal praktisch ver dwijnen". geeft Boot aan En woning bouw in het gebied tussen de Laan van St. Hilaire, de Nieuwe Haven en de wijk Poortambacht in Zierikzee? Weg is het prachtige zicht op het Bolwerk en molen de Haas. Als doemdenkers willen ze zichzelf niet omschrijven. En zeker niet als mensen die tegen elke vorm van vooruitgang zijn. Doeleman: „Een windmolen, oké. Maar ze mogen niet al te zeer het landschap domi neren." D M. Schorer, een ander lid: „Kijk, een caravan wordt al gauw een sta caravan en dat wordt weer een villa. Vaak gaat het zo snel." Doeleman: „Het is niet onze bedoeling de economische ontwik keling tegen te houden. Het moet hier al leen leefbaar blijven." Kleurloos „Uitbreidingen zijn zo kleurloos", meldt Boot weer. „Wit en roze. iets anders zie je niet. Het kenmerk van deze eeuw." Ook vindt hij dat welstandscommissies zich er nog veel te vaak vanaf maken met een 'zes-plus'. „Zelden een acht." Met de her indeling in aantocht wordt het tijd eens een heldere visie te formulerenis het mot to. 'Uiteraard' gebruik makend van het streekplan wil Stad en Lande eens op pa pier zetten hoe moet worden omgegaan met bijvoorbeeld wegen, molens en ande re lanschappelijke elementen. Bij de eerstvolgende ledenvergadering wordt dit rapport gepresenteerd. Maardatis niet alles. Doeleman. „We wil len ook meewerken aan het gemeentelijk monumentenbeleid." En samenwerking zoeken met andere organisaties die zich sterk maken voor behoud van het land schap. Te beginnen met de ZMF. „Want dan sta je veel sterker." Gelding Met andere woorden: Stad en Lande wil zich meer laten gelden. Terecht, vindt Doeleman. „We zijn de grootste regionale vereniging op Schouwen-Duiveland." Volgens Boot wordt het werk van de ver eniging steeds meer gewaardeerd. Vooral bij jonge mensen. „Je merkt dat de omge ving hier meer aandacht krijgt." Resulta ten boeken ze zeker, knikt het drietal. Er gaat van Stad en Lande vooral een pre ventieve werking uit. meent Doeleman. „Ik ben ervan overtuigd dat als men ver wacht dat wij onze stem laten horen, er vantevoren rekening mee wordt gehou den." Hyster-vorkheftrucks, alle types, diesel, LPG, elektrisch Manitou-terreinheftrucks Crown-stapelaars en handpallettrucks Verhuur vorkheftrucks terreinheftrucks HVSTER EmanÏTDÜ CROWDl Verkoop - Verhuur - Reparatie Maalweg 2A, 4456 RM Lewedorp Tel. 0113-613388, faxnr. 0113-613880 DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Afwezig van 17/11 t/m 24/11 J.J.H.G. Schmeitz, huisarts De Tol 8 4462 AZ Goes 0113-216405 Waarneming: -dr. Schruer. 214373 m.u.v. 19/11 - dr. van der Stoep, 215306 -dr. Thyssen, 215003 - dr. Kooiman. 214450 - dr. Oortman, 231805 Voor de weekenddiensten zie de plaatselijke dag- en weekbladen. AFWEZIG donderdag 14-11 tot en met vrijdag 15-11 M. VAN DER STOEP huisarts te Goes Waarneming dr Kooiman, tel. 214450 dr. Oortman, tel, 231805 dr. Schruer, tel. 214373 dr Schmeitz, tel 216405 dr Thijssen, tel. 215003

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 50