Ajax willigt eisen van fans in Jol is voor Roda de duurste trainer ooit Kloetinge behoudt leiding na nipte zege Jo Bonfrère blijft coach van Qatar PZC ndrik Supporters F-side krijgen eigen plaats sport zaterdag 9 november 1996 42 Schorsing Boateng gehandhaafd uitslagen John den Braber weer amateur Programma biljarters Jeugdteam traint bij MTV'69 Demonstratie van jazzdans Aanvulling van bridgerubriek Bertus Keen (51) overleden van onze sportredactie AMSTERDAM - Bestuursleden en supporters van Ajax hebben een oplossing gevonden voor de problemen die ontstonden na de verhuizing naar de Arena. Tij dens een vergadering in Am sterdam werd tussen beide par tijen een akkoord bereikt over vaste plaatsen voor de vaste fans en lagere prijzen in het sta dion. Ajax hield in oktober een en quête onder de supporters van de F-side. die in de Aj-ena een ei gen plek misten en de prijzen van de consumpties onaccepta- bel*hoog achtten De supporters startten een eigen onderzoek. In september voerden de fans al actie, waarbij ze doordrongen tot de skv-boxen Een eerste ge sprek leverde niets op. hardere acties werden aangekondigd. Donderdag werd besloten dat de supporters van de F-side, zo als die in het oude stadion De Meer bestond, op de Zuid-tribu ne van de Arena terecht kunnen. Ook het aantal beschikbare plaatsen wordt op korte termijn uitgebreid. Ajax-voorzitter Van Praag: „We gaan in de winter stop vast iets voor de oude F-si de doen. Maar aan het eind van het seizoen vindt de grote herin deling pas plaats." Ronald Pieloor, woordvoerder van de groep supporters, toonde zich na afloop tevreden over het bereikte akkoord.Van de vaste supporters wil 90 procent dat de sfeer van de oude F-side terug- ZEIST - George Boateng blijft vier wedstrijden geschorst. De commissie van beroep van de KNVB bevestigde daarmee de eerder door het tuchtcollege uit gesproken straf. De verdediger van Feyenoord liep enkele weken geleden in het duel met PSV tegen de -rode kaart op. Die kreeg hij van scheidsrechter Van der Ende, wegens een trappende bewe ging naar Cocu. De jeugdinter- national ging onmiddellijk te gen de straf in beroep.ANP van onze verslaggever Gijsbert Spierenburg KERKRADE - De geldschieter van Roda JC. Nol Hendriks, is door de supporters van de club bedreigd, onder meer omdat hij trainer Huuh Stevens naar Schalke '04 heeft laten vertrek ken. De dreigbrief werd op Kaalheide aangetroffen, kort voordat hij de nieuwe oefen- keert", aldus Pieloor. ,,We krij gen nu weer een vaste plaats, dus de voorwaarden daarvoor zijn geschapen." Pieloor en de zijnen hadden eer der geëist dat Ajax per 1 januari alle veranderingen had aange bracht Het Amsterdamse be stuur had meer tijd nodig. ,.Zo snel kun je alles niet inventari seren", aldus Van Praag. „We moeten ook weer plaatsen zoe ken voor de mensen die nu op de Zuid-tribune zitten. Die sup porters hebben net zoveel rech- meester Martin Jol daar arri veerde. „Ik heb hier in het zui den heel veel kritiek gehad op het feit dat er spelers zijn ver trokken en dat ik Huub Stevens naar Schalke'04 heb laten gaan. Zaterdag, vlak voor de wed strijd tegen De Graafschap, lag er in de kantine plotseling een dreigbrief van de harde kern. De supporters die erachter zitten, ken ik niet. De brief was niet on- ten als de F-siders, ondanks de dreigementen en alle andere ac ties." Van Praag presenteerde vrijdag het Arena-onderzoek, uitge voerd door marktonderzoekin stituut NIPO. De voorzitter: „Daaruit blijkt dat het merendeel van onze gas ten vooral positief is over het nieuwe stadion. 70 procent zegt volgend seizoen zeker weer een seizoenkaart te kopen. De pro blemen die er zijn. hadden we al gekanaliseerd. We werken er dertekend. We waren een 'kan- kerbestuur' en ze eisten een ge sprek." Als mijnwerkerszoon is Arnold ('Nol') Hendriks niet zo gauw bang. „Ik heb het mijn vrouw die avond van die brief niet eens verteld. Ik ben op de tribune naast haar gaan zitten alsof er niks aan de hand was en heb on dertussen geprobeerd er niet met z'n allen keihard aan." NI PO enqueteerde 1008 seizoen- kaarthouders, die over het alge meen zeer tevreden waren over de veiligheid en de voorzienin gen in en rond de Arena. De prij zen van parkeren (74 procent) en consumpties (75 ocent) wor den als te hoog ervaren. Onze prijzen liggen inderdaad aan de hoge kant"aldus Van Praag, die beloofde dat de tarieven na de Kerst omlaag gaan. Maar de sfeer in het nieuwe bouwwerk vormt de grootste te- aan te denken. Maar zoiets doet pijn, dat kun je je voorstellen. Heel veel pijn. Toen ik na afloop in mijn auto stapte, was die ge lukkig nog heel." „Het is een categorie supporters vanachter het doel die het ken nelijk niet snapt. Spelers als De Koek, Van Galen en Babangida hoéfden niet weg bij ons, ze moésten weg. Het was een kwes tie van geld. Bij Schalke, NAC en Ajax konden ze een veelvoud verdienen van wat wij ze betaal den. Je hebt een bepaalde hobby en een bepaalde visie. Zonder dat beleid had de club nu niet meer bestaan." De textielmagnaat uit Heerlen kreeg Roda JC er weer bovenop. „Medio 1994 had Roda nog de grootste schuld van alle clubs in de eredivisie. Ik heb altijd ge zegd, ik verlaat de club niet al vorens die helemaal schulden vrij is. We zijn er bijna uit. Op 30 juni volgend jaar laat ik Roda schuldenvrij achter. Die dertig ste juni is mijn laatste dag in het dagelijks bestuur. Dat besluit staat vast. Zo'n dreigbrief is voor mij de bekende druppel." Nol Hendriks heeft verstand leurstelling, zo concludeerde ook NIPO. „Maar wat wil je", sprak een oude fan. „Als ik de 227 treden naar m'n stoel opge klommen ben. ben ik het eerste uur buiten adem." „Ons publiek heeft een hoog Purmerend-ge- halte", wist een ander. „In de wachtkamer van een dokter is het soms nog gezelliger," meld de nummer drie. Liefst 76 pro cent van het Ajax-publiek vindt dat er in de Arena geen voetbal sfeer hangt, 82 procent weet dat de aanhang van de wereldkam- van geld, maar ook van voetbal. Op dit terrein heeft hij een repu tatie. „We kregen een tip. een gouden tip. Een journalist belde onze voorzitter: 'Neem Jol'. Wie? 'Martin Jol uit Schevenin- gen en vroeger van FC Den Haag'. We kenden hem niet. We dachten hier bij Roda in eerste instantie aan Herbert Neu mann. Ik heb toen Louis van Gaal om advies gevraagd en vervolgens met Jol een afspraak gemaakt." „Vorige week dinsdag, in Eind hoven op de parkeerplaats, het was daar alsof iemand ons op tweehonderd meter afstand al een hand gaf. We zagen hem uit stappen. Ik zei onmiddellijk te gen Pickée: 'Theo, dat is onze man' Wat een persoonlijkheid." „Tijdens het gesprek was hij zo gesloten als een boek. Hij profi leerde zich totaal niet. Niets vertelde hij over zichzelf. Hele maal niets. Elk woord moesten we er uittrekken. Ik had dit nog nooit meegemaakt. Toen we naar z'n mooiste of beste wed strijd informeerden, zei hij' 'Die speelde ik bij de amateurs nog, in de tweede klasse, bij JAC'. pioen zich te weinig laat horen. Van Praag: „Vorig jaar, in De Meer, zong de NAC-aanhang dat het Ajax-publiek op bio- scoopgangers leek. Dit is dus niet een probleem dat alleen door de Arena komt. Met het weer bijelkaar brengen van de F-side lossen we dat nog niet he lemaal op. Maar het is de eerste stap." Een geenqueteerde kwam met een nuttige suggestie voor stap twee: „Ze moeten ons met z'n allen op zangles sturen." ANP Pas later, toen we op bezoek wa ren bij Scheveningen-voorzit- ter Roos, moest ik in de presen- tatiegids van Scheveningen lezen wat Jol in het verleden als voetballer en trainer allemaal had gepresteerd." Begroting „Nog nooit heeft een trainer bij Roda JC zoveel geld verdiend als Jol nu. Ik heb diep moeten gaan, heel diep. Ik ben ver boven mijn begroting gegaan, op het gevaar af het fiks met de andere bestuursleden aan de stok te zullen krijgen. Maar een ge schiktere kandidaat is er gewoon niet. Ik kon ver gaan omdat we voor het vertrek van Stevens naar Schalke '04 met die Duitsers een uitstekende deal hadden gesloten. „Wat Ajax in 1991 heeft gedaan met Van Gaal doen wij nu met Jol. Bij Roda kan Jol zich de ko mende jaren bewijzen en de er varing opdoen voor de top. Als hij zich waarmaakt, is z'n kostje gekocht. Dan kan hij in de rest van z'n carrière rustig invullen waar hij naartoe wil." GPD Badminton Hongkong. Open titelstrijd. Man nen, derde ronde: Wijaya (Ino) - Van Soerland (Ned) 15-7 15-5. Vrou wen, kwartfinales: Kim (ZKo) - Beenhakker (Ned)11-4 11-5. Bridge Achtste wedstrijd eerste clubcom petitie BC Luctor Terneuzen, groep A: 1. Ramondt-Lichteveld, 2. Touw- Van de Zande. 3. Echtpaar Sandrini. Groep B: 1Mintjes-Kloos, 2. Visser- Mulder/Vermunt-De Bruyne. 3. Van de Dries-Verschelling. Groep C: 1. Van Opdorp-Fermont, 2. Echtpaar Vogels, 3..Moons-Smet. Dammen Abidjan. WK, derde ronde, groep 1: Gantwarg (WRu) - Kalmakov (Rus) 1-1, Boris Kirzner (Oek) - Georgiev (Rus) 0-2, lives (Est) - Mustafa Doe- rdjev (Tkm) 1-1, Issa (Ivo) - Ruffing (Bra) 1-1. Groep 2: Zeba (Ivo) - Sa- diek (Sur) 1-1, Hodja Doerdjev (Tkm) - Vermin (Zwi) 0-2, Igor Kirz ner (Oek)-Adamaszek (Pol) 1-1, Bal- jakin (WRu) -Guetmanski (Rus) 1-1. Groep 3: Sidibe (Sen) -Palmer (Ned) 1-1, Niamke (Ivo) - Aligna (Kam) 0-2, Boelatov (WRu) - Aman (Ivo) 1-1, Buzinski (Lit) - Schwartzman (Rus) 1-1. Stand aan kop: 1, Aligna 6. 2. Schwarzman 5, 5. Palmer 2. Groep 4:Tsjegolev(Rus)-Diakite(Mal) 1-1, Yilatiego (Kam) - Nimbi (Fra) 2-0, Clerc(Ned)- KeiselslLet) 1-1, Maks- imtsjoek (Oek) - N'Diaye (Sen) 2-0. Stand aan kop: 1. Maksimtsjoek 5, 2. Yilatiego, Tsjegolev 4, 4. Clerc 3. Groep 5: Bezversjenko (Oek) Wiersma (Ned) 1-1, Sekongo (Ivo) - Amrillejev (Rus) 2-0, Hubner (Bel) - Ba (Sen) 1-1, Prosman (Ned) - Go- loebjeva (Let) 2-0. Stand aan kop: 1. Prosman 5,2. Sekongo, Bezversjen ko 4,4. Wiersma 3. Sportprijsvragen Lucky 10, vrijdag 8 november.: 6-9- 11-14-15-21 -23-29-31 -32-39-42-44- 51-62-64-65-66-67-75. (onder voorbehoud) Tennis Stockholm. Mannen, 1,5 miljoen gulden, kwartfinales: Norman (Zwe) - Spadea (VSt) 6-3 7-6, Martin (VSt/2) - Reneberg (VSt) 6-2 6-2, En- qvist (Zwe/3) - Fredriksson (Zwe) 6- 2 6-0. Moskou. Mannen, 2 miljoen gul den, kwartfinales: O'Brien (VSt) - Schalken (Ned) 6-3 7-6, Kafelnikov (Rus/1- Black (Zim) 7-66-2, Ivanise vic (Kro/2) - Korda (Tsj) 7-5 6-0, Pri- nosil (Dui) - Olhovsky (Rus) 7-5 6-2 Oakland. Vrouwen, 765.000 gul den, tweede ronde: Likhovtseva (Rus) - Mary-Joe Fernandez (VSt/3) 6-3 6-1, Spirlea (Roe) - Suarez (Arg) 6-2 6-1Hingis(Zwi/3) - Wild (VSt) 6- 3 6-2. Santiago de Chile. Mannen, 480.000 gulden, tweede ronde Rios (Chl/1- Zabaleta (Arg) 6-3 7-6, Mantilla (Spa/2) - Squillari (Arg) 4-6 6-3 6-3, Meligeni (Bra/7) - Diaz (Spa) 6-1 3-6 6-3, Gross (Dui) - Morejon (Ecu) 1-6 6-4 7-6. Voetbal Belgie, competitie: Club Brugge - Anderlecht 2-1. Stand aan kop: Brugge 14-28, Standard 13-27, Moeskroen 13-25, Anderlecht 14- 23, Antwerp 13-22. Eerste divisie: GA Eagles - Dor drecht '90 4-1, VVV - TOP 1-1, FC Zwolle - Haarlem 3-0, Emmen - Cambuur L 3-2, Eindhoven - Veen- dam 5-3, RBC - Heracles 0-0. Stand: Emmen •13 9 2 2 29 31-16 GA Eagles 13 8 2 3 26 25-14 Veendam 13 7 3 3 24 18- 9 TOP 13 6 4 3 22 21-16 Dordr. '90 13 6 3 4 21 17-15 ADODenHaag 12 5 5 2 20 13- 9 FC Zwolle 13 6 2 5 20 23-16 MVV 12 5 4 3 19 21-16 Eindhoven 13 5 4 4 19 21-18 Cambuur L 13 5 4 4 19 19-16 VW 13 4 6 3 18 15-12 Den Bosch 12 5 2 5 17 17-17 Heracles 13 4 4 5 16 17-17 RBC 3 5 1 7 16 15-21 Telstar 12 4 2 6 14 18-25 Excelsior 12 1 2 9 5 5-19 Helm.Sport 12 1 2 9 5 9-30 Haarlem 13 1 2 1Q 5 8-27 Emmen periodekampioen Tweede periode, stand aan kop: Emmen 5 3 1 1 10 11-6 TOP 5 3 1 1 10 9-6 WV 5 2 3 0 9 5-3 Telstar 4 2 2 0 8 8-4 ADODenHaag 4 2 2 0 8 4-2 GA Eagles 5 2 2 1 8 11-8 Zaalvoetbal Eerste klasse district Zuid I: De Landbouw-Biezentrappers 8-9, No- mi - Matisse 5-3, Hulshoff - Zuid west Negen 3-0, Zavio/Sporthuis De Cocq - Jongepier Sport 2-3, Groene Ster Maroc - Ter Rijpkincar 3-8, ZVH/Morres - Kloetinge 3-4. Stand: Kloetinge 8-22, Ter Rijpkin car 7-21, Nomi 8-18, Hulshoff 8-15, ZVH/Morres 7-12, Zavio/Sporthuis De Cocq 8-12, Zuidwest Negen 7-9, Biezentrappers 7-9, De Landbouw 7-8, Jongepier Sport 7-7, SVSW- /Klaassen Tweewielers 7-6, Matisse 7-3, Groene Ster Maroc 8-0. Eerste klasse vrouwen: Miller Time - Kloetinge 3 4-3, VOC Tympaan 3 - Pubbles 4-3, Jong Ambon - Kloetin ge 1 0-8, VOC Tympaan 1 - Biezen- trappers/Gerka Sport 7-7, VOC Tympaan 2-Kloetinge 2 1-5. Stand: VOC Tympaan 1 6-16, Biezentrap- pers/Gerka Sport 6-16, Kloetinge 1 6-12, VOC Tympaan 3 6-10, Kloetin ge 2 6-10, Miller Time 5-6, Pubbles 6-6, Kloetinge 3 6-6, Jong Ambon 5- 1, VOC Tympaan 2 6-1. DEN HAAG - John den Braber rijdt volgend jaar weer in het amateurpeloton De 26-jarige Rotterdamse beroepsrenner keert terug in de selectie Van Vliet/Weba Hij wordt daar her- enigd met een andere-ex-prof. de Westlander Wilco Zuijder- wijk. De ambitieuze Rotterdammer kon zijn eigen hooggespannen verwachtingen in het profpelo ton niet waarmaken. Hij ont moet behalve Zuij derwij k ook Theo Akkermans, Marcel van der Vliet en Björn Schilperoord. die afgelopen seizoen nog voor de inmiddels opgeheven Zeeuwse ploeg EDC reden. door Hans Hollestelle MIDDELBURG - Kloetinge kwam als gelukkige winnaar uit de strijd tegen ZVH/Mor res en blijft aan de leiding van de eerste klasse zaalvoetbal in district Zuid I. De Landbouw moest na een 5-0-voorsprong de winst aan Biezentrappers laten (8-9). ZVH/Morres - Kloetinge 3-4: De thuisploeg kreeg legio kansen maar het geluk ont brak. Even na rust hadden de Zeeuws-Vlamingen toch een 2-0-voorsprong opgebouwd door treffers van Jean-Paul Eggermont en Mike van Ros- sum. Kloetinge kwam terug door Stoffel Biesterbosch en Jan Mels Nadat Van Rossuni nogmaals raak schoot werd Arno Zwegers voor twee mi nuten naar de kant gestuurd De daarop volgende vrije trap werd benut door Mels Rijvers. 3-3. Erik ten Hakken maakte tenslotte de winnende treffer voor Kloetinge. De Landbouw - Biezentrap pers 8-9: Met veel inzet wist Biezentrappers een 6-2-ach- terstand bij rust weg te wer ken en nog te winnen ook. De Landbouw had een droom - start. Na 10 minuten was het al 5-0. Voor De Landbouw scoorden Jacco Bekenes (2), Marco Borghart (3), Dick Saarloos. Jon Herselman en Rien Leyte. De tegentreffers waren van Serge Beulens (4), Johan Beulens (3), Arne Ho- ningh en Leon van Zaltbom- mel. Nomi - Matisse 5-3: Het zat niet mee bij Matisse. Paal en lat beletten vele malen het scoren. De Brabanders had den meer succes in de afwer king. Marcel Ouweneel (2) en Arjen Groep maakten de doel punten voor de Goese caféfor matie. Hulshoff - Zuidwest Negen 3- 0: De 3-0-eindstand was bij rust al bereikt. In de tweede helft werd de keeper gewis seld en liep het beter bij de Vlissingers. Hulshoff moest zich ingraven en kwam niet meer tot scoren. Zavio/Sporthuis De Cocq - Jongepier Sport 2-3: Zavio- coach Frank de Cocq was niet te spreken over de arbitrale beslissingen. Door twee doel punten van Rob Hoorenman en een treffer van Jeffrey van de Velde behaalde Jongepier Sport de overwinning. Jan Cools - hij werd in de slotfase door de scheidsrechter uit de zaal gestuurd - schoot twee keer raak voor de thuisploeg- Groene Ster Maroc - Ter Rijp kincar 3-8: Groene Ster Maroc nam de leiding door doelpun ten van Vikrie Bouboub en Ja mei Bouzabou, Halverwege stonden de bezoekers echter al weer voor. 4-2 De Braban ders liepen uit tot 8-2 voordat nogmaals Bouzabou de eind stand op 3-8 bepaalde. Programma, maandag, sport- punt Zeeland. Goes. 20.20 uur: De Landbouw - ZVH- /Morres, 21.15 uur: Biezen trappers - SVSW/Klaassen Tweewielers, 22.10 uur: Ma tisse - Kloetinge; sporthal Wouw: Ter Rijpkincar - Za vio/Sporthuis De Cocq; Woensdag, sporthal Baskens- burg, Vlissingen, 20.20 uur: Jongepier Sport - Hulshoff, 21.15 uur: Zuidwest Negen - Nomi. Vrouwen In de hoogste klasse bij de vrouwen geven de koplopers VOC Tympaan 1 en Biezen- trappers/Gerka Sport elkaar geen duimbreed toe. De top per tussen beide rivalen ein digde onbeslist: 7-7. VOC Tympaan 1 - Biezentrap- pers/Gerka Sport 7-7: Ilona Stouthamer (2), Suzan van de Knuijff (2), Judith Eckhardt, Natanja Schreuder en Nienke de Vries scoorden voor Tympaan 1; Nancy Bahadoer (3). DorienVervenne(2), Jaco- lien Moerdijk en Ilona Hart- hoorn schoten voor Biezen trappers raak. Miller Time - Kloetinge 3 4-3: Doelpunten voor Miller Time van Joyce Arons (3) en Evelien Toutenhoofd; Bianca de Bart (2) en Ina Jacovic scoorden te gen. VOC Tympaan 3 - Pubbles 4- 3: Voor Tympaan 3 scoorden Sonja van Eenennaam (3) en Moniek Baljeu: de tegentref fers waren van Jolanda Boer (2) en Josca Lamper. Jong Ambon - Kloetinge 10-8: Doelpunten van Tamara Ja- cobusse (2), Judith de Souza, Jacqueline van Assche, Mar- linda Verhoeven, Corina Eck hardt en Janneke Onderdijk. Tympaan 2 - Kloetinge 2 1-5: Pascale Godderis redde de eer voor Tympaan 2; de treffers van Kloetinge 2 waren van Kim Janse (2), Tamara Jaco- busse (2) en Judith Bruinooge. SCHOEIW M TEX", f J Nol Hendriks: „Ik heb diep moeten gaan. heel diep." foto Jos Poulissen/GPD VLISSINGEN - In de eerste divisie van de KNBB-competitie driebanden wordt vandaag (zaterdag) in biljartzaal Jacobs in Rilland de ontmoeting Synflex Bobimat-Hespa (Tilburg) ge speeld. Aanvang 14.00 uur. In café Bommenede in Zonnemaire wordt vandaag (zaterdag) en morgen de eindstrijd eerste klasse driebanden klein van het district Schouwen- Duiveland gespeeld. Aanvangstijden: vandaag en morgen 12.30 uur. Finale morgenmiddag 16.00 In café Cambrinus in Axel worden vandaag (zaterdag) de slot- ronden gespeeld van de eindstrijd vierde klasse libre klein van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Aanvangstijd: 13.00 uur. De finale staat om 19.00 uur op het programma. In café Juliana in Colijnsplaat wordt de eindstrijd derde klas se libre klein van het district Walcheren/De Bevelanden ge speeld. Aanvangstijden: vandaag (zaterdag) 19.00 en morgen 12.30 uur. De finale staat morgenmiddag om 16.00 uur op het programma. van onze sportredactie EIJSDEN - Jo Bonfrère heeft definitief geko zen voor Qatar. De Limburgse voetbaltrainer blijft zeker tot en met de WK-kwalificatie- duels bondscoach van de Arabische oliestaat. De verbintenis met Qatar houdt in dat Bon frère met meer terugkeert naar Nigeria, dat morgen in eigen land het eerste WK-kwalifi- catieduel speelt tegen Burkina Faso. Dit tot groot ongenoegen van de Nigeriaanse voet balbond. die beweert dat Bonfrère nog een contract heeft van één jaar. Nigeria behaalde met Bonfrère als bondscoach Olympisch goud in Atlanta. Twee weken geleden dwong de bond Bonfrère nog zijn contract uit te die nen. „De grootste flauwekul," reageert Jo Bonfrère furieus. „In augustus heb ik mijn ontslag bij de Nigeriaanse bond ingediend. Daarbij heb ik de contractueel vastgelegde opzegtermijn van één maand in acht geno men. De Fifa is eveneens op de hoogte yan mijn vertrek bij Nigeria. De Afrikanen hou den vol dat zij die brief nooit hebben ontvan gen. Ik weet echter wel beter." Over twee weken vertrekt Bonfrère richting Qatar. Met Kerst is hij weerterug. Qatar heeft zich na grote overwinningen op Sri Lanka (3- 0), Filippijnen (5-0) en India (6-Ó) als eerste land geplaatst voor de tweede kwalificatiê- ronde van de Azië-groep. Van 4 tot 21 decem ber wordt in de Verenigde Arabische Emira ten gestreden om de Asian Cup. Qatar speelt daar niet mee, maar Bonfrère zal zijn komen de tegenstanders daar bepioneren. De oud- MW'er kreeg van zijn nieuwe werkgever carte blanche een Nederlandse sportarts en assistent-trainer aan te trekken voor een pe riode van ruim een jaar. GPD Bonfrère, die op de Olympische Spelen in At lanta met Nigeria goud won, kiest voor Qua- tar. foto Sergio Ma ra es/Reuters MIDDELBURG - Komende dinsdag en woensdag traint de nationale turnselectie onder 13 jaar in de turnhal van MTV'69. Het jeugdteam zal donderdag vanuit Middelburg i naar Bridgewater in Engeland vertrekken om daar het week einde aan een internat ionaal toernooi mee te doen. Het meis jesteam bestaat uit Rikst Valentijn (WIK-FTC Heerenveen), Rianne Blankespoor (Turning Spirit Amsterdam), Verona van de Leur, Suzanne Harmes en Gabriëlla Wammes (Pro Patria Zoetermeer). Laura Lebens (De Hazenkamp Nijmegen). Het team wordt begeleid door Mare Tönissen uit Zoetermeer en Sylvia Koenis uit Groningen. De trainingen in de turnhal van MTV'69 baan de Breeweg in Middelburg kunnen bezocht worden op dinsdag van 13.30 uur tot 16.30 uur en op woens- J dag van 10.00 tot 13.00 uur en 15.00-17.00 uur. MIDDELBURG - Twee groepen van Dance Motivation, de jazzafdeling van MTV'69 uit Middelburg, zijn door de Neder- landse gymastiekbond uitgenodigd om deel te nemen aan een demonstratie te Gorinchem op 16 november. Slechts de betere i jazzdans-oefeningen van het afgelopen jaar tijdens de De- mogayada's komen daarvoor in aanmerking. De chroreogra- fes Barbara Stommel en Marja Villée ontvingen de uitnodi ging- VLISSINGEN - In de bridgerubriek van gisteren ontbraken de laatste regels. Het artikel had afgesloten moeten worden op de volgende manier: waarna Zuid aanvechtbaar tot klaver besluit, dat kansloos een down ging. Stand na zes spel len, 26-7, voor de USA RANDWIJK - Tafeltennistrainer Bertus Keen is in de nacht 1 van woensdag op donderdag op 51-jarige leeftijd overleden. Hij leed aan een hersentumor. Keen is vader van de interna tionals Trinko en Gerdie Keen en voorzitter van de landelijke yereniging van tafeltennistrainers. Bertus Keen, werkzaam bij de landbouwuniversiteit in Wageningen, was jarenlang voorzitter van de tafeltennisclub Shot uit Wageningen. Hij begeleidde zijn dochter en zoon geregeld bij buitenlandse toernooien. ANP Geldschieter Nol Hendriks zet er volgend jaar een punt achter

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 42