Veerse-Meerheffing is aanvaard PZC Studie uitbreiding museum 't Zwin Vervuld van trots op zijn leerlingen Geen relatie tussen verdwijnen Nette en grote vechtpartij zeeland 17 Weinig bezwaren binnengekomen tegen nieuwe parkeer- en liggeldregeling lezers schrijven 0118-417500 horeca altijd vrij zaterdag 2 november 1996 van onze verslaggever Jacques Cats MIDDELBURG - Bij het recrea tieschap Veerse Meer staan ze er zelf ook van te kijken: zoveel ge mopper over de nieuwe par keer- en liggeldregeling en uit eindelijk slechts een oogst van rond zestig bezwaar- en beroep schriften. Dat komt neer op een bijna te verwaarlozen aantal dwarsliggers als daarbij in ogenschouw wordt genomen dat het Veerse Meer-gebied vierduizend parkeerplaatsen en 600 onder de regeling vallende afmeermogelijkheden telt. „Een mooie meevaller na al die negatieve opmerkingen", stelt waarnemend directeur W. Beze- Oktober 1996 was zonnig van een medewerker VLISSINGEN - De afgelopen maand oktober was zonnig met een gemiddelde temperatuur die iets boven normaal lag. In het uiterste westen van de pro vincie was het vrij nat, elders iets aan de droge kant. De zon scheen in Wilhelmina- dorp 132 uur tegen 105 uur nor maal. Het aantal zonloze dagen was drie. Westdorpe meldde 140 en Vlissingen 144 uur zon. De gemiddelde temperatuur in Wilhelminadorp was 11.6 graad tegen 11.3 graad normaal. De hoogste temperatuur werd op 14 oktober in Westdorpe geme ten: 22.1 graad. De laagste tem peratuur werd daar op 30 okto ber geregistreerd: 3.6 graad. De 14de was met uitzondering van de kuststrook de enige wanne dag (maximum temperatuur >20 graden). De hoeveelheid neerslag in Wil helminadorp was 74 mm tegen 83 mm normaal. Het regende daar gedurende 49 uur tegen eveneens 49 uur gemiddeld. Burgh-Haamstede meldde 103, Nieuwvliet 100, Vrouwenpolder 94, Ritthem 79, Vlissingen 75 en Westdorpe 63 mm. Op 5 oktober werd in Burgh-Haamstede 36 mm afgetapt. De eerste herfststorm deed zich voor op 29 oktober. Gemiddeld werd windkracht 9 gemeten met windstoten tot 105 km per uur. mer tevreden vast. „Dat sterkt ons voor de toekomst.De thans te onderzoeken klachten zijn voor het merendeel gericht te gen de opgelegde parkeerbelas ting. Van de kant van de water sporters, uit welke hoek de meeste weerstand werd ver wacht, zijn nauwelijks beroeps schriften binnengekomen. Vol gens Bezemer komt dat voort uit de omstandigheid dat water sporters het wel zo rechtvaardig vinden dat ook zij voor een poosje recreëren aan een Veerse Meer-steiger moeten betalen, waar automobilisten dat op het vaste land moeten doen als ze een parkeerplek aan de water kant bezet houden. Om het verhaal van de bezwaar den helemaal compleet te ma ken vermeldt de directeur van het recreatieschaper bij, dat er ook nog rond vijftig proteste renden waren, wier klacht ge grond werd verklaard, waarna ze de opgelegde heffingsaanslag terug kregen. De behandeling van bezwaar- en beroepsschriften tegen de heffing en invordering van par keerbelasting is uitbesteed aan KAFI B.V., een onderdeel van de Heidemij. Het waterschap buigt zich over de liggeldklachten. De bezwaren van parkerende auto mobilisten variëren van 'ik heb betaald, maar mijn bonnetje is weggewaaid' tot 'ik wist niet dat je daar moet betalen'. Borden Andere bezwaren hebben te ma ken met nabij horecagelegenhe den in het Veerse Meergebied geplaatste borden, waarvan de tekst niet in duidelijkheid uit munt. 'Horeca altijd vrij': daar denk je als recreant met de zo mer in de bol hooguit bij, dat ze in de horeca nooit werken. Ze ker niet meteen, dat automobi listen die een stukje willen eten en hun wagen bij een eetgele genheid aan het Veerse Meer achterlaten op een daarvoor ge reserveerde plaats geen par- keergeld hoeven te betalen. Be zemer verontschuldigt zich met de mededeling dat rijkswater staat de tekst heeft bedacht en die zonder ruggespraak met het schap op de borden heeft aange bracht. Volgend seizoen staan er voor minder verwarring zor gende aanduidingen. Het recreatieschap 'Veerse Meer' verwacht volgend jaar van onze verslaggever Jacques Cats VLISSINGEN - Volgens justitie en politie zijn er geen aanwij zingen dat er verband bestaat tussen de afwikkeling van een onderzoek rond een vechtpartij en de verdwijning van de Vlis- singer Peter Nette. Kort voordat Nette verdween werden, zes personen opgepakt op verdenking van betrokken heid bij een vechtpartij op de Vlissingse Nieuwendijk. Vol gens de politie klopt er niets van het verhaal dat Nette na geuite bedreigingen over het afleggen van een belastende verklaring zou zijn ondergedoken. Dat de aanhoudingen en de verdwij ning zo dicht op elkaar volgden berust op louter toeval. Geen samenhang „Nette is niet bij de aangifte be trokken geweest", verklaart in specteur Leen Voshol van de Walcherse recherche. Ook pers officier van justitie mr. D. Veu- rink laat desgevraagd weten dat er geen indicatie is voor een sa menhang tussen de vechtpartij en de vermissing. De aanhouding van zes mannen had te maken met de omstan digheid dat na maanden van ge rechtelijke vooronderzoeken eindelijk meer inzicht was ge komen in de toedracht van het hardhandige treffen op de Nieu wendijk, half april van dit jaar. Drie opvarenden van een in de Vlissingse Buitenhaven afge meerd Duits schip bezochten toen een café aan de Nieuwen dijk. Bij hun vertrek uit de zaak (Advertentie) SCHOONMAAKBEDRIJF BLEIJENBERG B.V. voor totaal schoonmaak onderhoud gecertificeerd volgens de NEN-ISO 9002 voor bijna een miljoen gulden aan parkeer- en liggeld binnen te halen. Het aan de belasting heffing over te houden bedrag zal na aftrek van kosten worden benut om de uitgaven aan be heer en onderhoud mee te dek ken. Met de opvijzeling van het waterrecreatieproduct is in middels een begin gemaakt. In het afgelopen seizoen werd ex tra aandacht besteed aan de toi letvoorzieningen, het steigeron- derhoud is voortvarend ter hand genomen en binnenkort komen er afmeerplaatsen bij en worden bestaande steigers vernieuwd. De periode van vrij parkeren tussen 1 novemer aanstaande en 1 april volgend jaar wordt benut om de parkeer- en liggeldvoor zieningen en regelingen te ver beteren. Het tarief van 1 gulden dat stond voor 1 uur parkeren, wordt verruimd tot 2 uur voor datzelfde geld, op de eilandjes worden kaartjesautomaten ge plaatst en er komt een aantal muntautomaten bij om bij peri kelen rond de chipkaart toch de mogelijkheid open te houden dat een parkeerkaartje kan worden aangeschaft. Voorts zal de tekst op de parkeerautoma ten in duidelijker taal worden gesteld. Het schap zal in diverse uitgaven andermaal uitleggen dat in hel Veerse Meergebied een parkeer- en liggeldregeling van kracht is. Veel bezoekers van het Veerse Meergebied, die het bord 'Horeca altijd vrij' zagen staan, wisten niet dat er geen parkeergeld verschuldigd was als de auto op een gereserveerde plaats bij een eetgelegenheid stond. foto Ruben Oreel van onze verslaggever Hans Heijt RETRANCHEMENT - De stichting Het Zeeuwse Land schap en de gemeente Sluis- Aardenburg hebben geen 5B- subsidie gekregen voor de uit breiding van bezoekerscentrum 't Zwin in Retranchement. Overheden en particulieren hebben gezamenlijk wel 40.000 gulden subsidie beschikbaar gesteld voor een haalbaarheids studie naar de uitbreiding van het museum. De gemeente Sluis-Aardenburg en de stich ting Het Zeeuwse Landschap hadden zich samen sterk ge maakt voor een 5B-subsidie voor de uitbreiding van het be zoekerscentrum. Woordvoerder C. Jacobusse van Het Zeeuwse Landschap legt uit dat de pro vincie streeft naar vijf a zes be zoekerscentra in Zeeland voor het verstrekken van regionale informatie over natuur. Jaco busse: ,,'t Zwin komt in aanmer king als regiovoorziening en daarom was de subsidie voor uitbreiding aangevraagd." Het verzoek om Europese finan ciële steun voor uitbreiding is afgewezen. Wel is uit de Europe se subsidiepot en door bijdra gen van het ministerie van Landbouw, Natuurbehoud en Visserij en particulieren 40.000 gulden beschikbaar gekomen voor een haalbaarheidsonder zoek. Jacobusse: ,,In dat onder zoek moet onder meer duidelijk worden of het zinvol is het aan bod te verbreden tot cultuurhis torische aspecten. Ook willen we weten of het aan de hand van de bezoekersaantallen mogelijk is een sluitende exploitatie op te zetten." Jacobusse hoopt dat de resulta ten van het onderzoek in de eerste helft van volgend jaar be kend zijn. Op basis van de uit slag moet een besluit worden genomen over het al dan niet op nieuw subsidie aanvragen voor uitbreiding, sneuvelde er, waarschijnlijk door toedoen van de drie, een ruit. Daarop raakten zes man nen slaags met de zeelui. Een van de schepelingen werd daarbij zo ernstig toegetakeld dat overbrenging naar het Aca demisch Ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam noodzakelijk was. Van de aangehoudenen bleven er aanvankelijk vier in arrest. Twee als hoofddaders geken merkte vechtersbazen zitten nog vast. Geld weg Personen in de omgeving van de verdwenen horeéaman maken gewag van het ontbreken van een flinke hoeveelheid geld. De politie zegt dat niet te hebben kunnen vaststellen. Omdat er geen aanwijzingen zijn voor een strafbaar feit krijgt de politie - hoe graag men dat ook zou willen om een volle dig beeld van mogelijke achter gronden te kunnen krijgen - geen inzicht in de bij een boek- houdbureau berustende finan ciële documentatie van de hore cabedrijven waarin Nette een aandeel heeft. Frapo's Inmiddels hebben de eerste ge gadigden zich gemeld om met name het 'als een tierelier' draaiende café Frapo's op het Vlissingse Bellamypark over te nemen. Reagerend op dit voorbarige streven is de georganiseerde ho reca begonnen bij de brouwerij te bepleiten dat de zaak vooral in handen blijft van personen die feeling hebben met het Vlis singse uitgaansleven. Het onderzoek naar de via het Trosprogramma 'Vermist' bin nengekomen tips heeft nog geen enkel houvast opgeleverd. Vol gens een zus van de verdwenen horecaman zou haar broer zo wel in Amsterdam, Rotterdam als Papendrecht zijn gezien. Maar de afgegeven signalemen ten bleken in het geheel niet te kloppen. Tandarts De 35-jarige Peter Nette ver dween op 7 september. In tegen stelling tot wat eerder werd be richt bracht hij niet drie dagen later maar op de dag van zijn verdwijning nog een bezoek aan zijn tandarts. Tijdens dat con sult maakte Peter, zo heeft zijn zus nagevraagd, 'in het geheel geen verwarde indruk'. Directeur R. van Yssel neemt na twintig jaar afscheid van mytylschool De Sprienke: geen seconde spijt gehad van zijn haan. foto Willem Mieras Directeur Van Yssel neemt afscheid van De Sprienke van onze verslaggeefster Femke Kools GOES - Zijn laatste jaren bij de Sprienke was R. van Yssel meer bedrijfsmanager dan di recteur van een school voor lichamelijk gehandicapte kin deren. „Het contact met kin deren en ouders is steeds meer in de marge geraakt en dat is jammer, want daar haal je veel inspiratie uit. Maar het was een heel leuke, interessante, veelzijdige baan. Ik bof ont zettend." Zijn kantoor is grotendeels leeggeruimd. Of ficieel nam hij maandag al af scheid van alle medewerkers. Na bijna twintig jaar als direc teur gaat Van Yssel met de vut. „Ik ben inmiddels al aan het idee gewend." Mytylschool de Sprienke, die vijftig jaar bestaat, geeft spe ciaal en voortgezet onderwijs aan lichamelijk gehandicapte kinderen. Ook kinderen met een gedragshandicap vinden er een plaats. Tot voor twee jaar heette de school Zonne veld en was gevestigd in Oost- kapelle. Een mooie locatie in het bos. bij de duinen. Ook een geisoleerde plek. Van Yssel. „Het was een klein stukje we reld op zich Met alle beste be doelingen gebouwd, maar te klein om op de lange duur le vensvatbaar te zijn. Maar de verhuizing naar dit nieuwe ge bouw gaf een hoop ellende. Het was een vooruitgang, maar ook een zeker diepte punt." Aan de gedwongen sluiting van Zonneveld in mei vorig jaar gingen veel discussies en emoties vooraf. De politiek vond in de jaren tachtig dat het tehuis in de bossen geen be staansrecht meer had en dat de Zeeuwse revalidatievoorzie- ningen moesten worden ge concentreerd. In Goes. „Ik denk nu dat de politiek gelijk had. We zaten in een tijd waar in alles groter en gecompli ceerder werd. In die jaren kwamen in Goes veel betere mogelijkheden voor kinderen. Toen heb ik het niet meer te gengehouden. We zitten nu bijvoorbeeld vlakbij het cen trum voor kinder- en jeugdpsychiatrie Ithaka en al le andere scholen en hulpin stellingen. Toch zijn er nog mensen die de verhuizing niet kunnen of willen begrijpen." Trots Ondanks alles vormde de nieuwbouw in Goes een hoog tepunt in zijn jaren als direc teur. „Maar ook de eerste zeven mavo-diploma's die werden uitgereikt in de jaren tachtig blijven me altijd bij." De vorming van een eigen schoolbestuur is zijn grootste trots. „Het was toen geen kli- niekschool meer, maar een echte school. Die ontwikke ling van patiënt naar leerling, daar ben ik heel trots op. Deze kinderen horen in een onder wijssysteem en ze moeten kun nen doorstromen naar andere vormen van onderwijs. Ze zijn een deel van het geheel en ho ren er dus gewoon bij De voorzieningen voor licha melijk gehandicapte mensen hebben de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Wan neer de directeur trcts door zijn splinternieuwe schoolge bouw loopt, wijst hij op een knalgele elektrische rolstoel „Dat ziet er tegenwoordig zó kindvriendelijk uit. Andere kinderen denken: Ik wil ook wel zo'n scooter. Dankzij de hechte samenwerking met de vijfendertig andere mytyl scholen in Nederland is die vernieuwing zo snel gegaan. Het was heel leuk om meer van dat soort dingen binnen te ha len." Van een directeur op de werk vloer is al jaren geen sprake meer. „Helaas. Maar ik had ze ventig personeelsleden onder me, we hebben een omzet van zoveel miljoen en als je het in die termen ziet. heb ik gewoon een bedrijf gerund. De formele zaken kwamen steeds meer op de voorgrond omdat de maat schappij complexer wordt. Maar ik heb geen seconde spijt gehad van deze baan. Ik ben blij dat ik iets heb kunnen bij dragen aan de school in zijn huidige vorm. Aan de ene ene kant is het jammer om weg te gaan, maar ik ben aan het idee gewend. Er zijn andere dingen waar ik nu tijd voor heb Ik heb zin in het volgende deel." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiter lijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Anderson In het artikel 'Er zit veel variatie in een psalm' (PZC 22-10) komt een merkwaardige opmerking voor over de musicus en compo nist J. Carel Anderson (1878- 1946). Hij zou zijn composities liever in de kast hebben opgeborgen dan uitgegeven Van Anderson is nauwkeurig bekend wat hij heeft gecomponeerd. Van 153 voltooide werken zijn er 85 door toenmalige muziekuitgevers gepubliceerd. Met zijn voorkeur van opbergen in de kast valt het dus wel mee. J. J P. den Hertog De Stoppelaarstraat S Vlissingen Erfgoed Met verbazing las ik in de PZC van 23/10 dat de in de dorpskern gelegen monumentale beeldbe palende Zeeuwse schuur ge sloopt is voor een paar garages Het is onbegrijpelijk dat zo'n 'behoudende' gemeente niet in ziet dat zo'n cultuur-historisch gebouw behouden moet wor den. Ik kan me niet voorstellen dat voor zo'n prachtig gebouw geen nieuwe functie gevonden kan worden. Hiermee degradeert men het aanzicht van een mooie dorps kom naar dat van een gemiddel de Nederlandse nieuwbouw wijk, waar er dertien van in een dozijn gaan Wat betreft de staat van de schuur; binnen de Zeeuwse bouwwereld is er voldoende vakkennis om dit gebouw te res taureren. W. J. Tasseron Noord weg 225 Middelburg Dupe Twee artikelen naast elkaar: Middelburg krijgt open Markt en; In de afgetopte torenflat is van alles mis (PZC 30-10). In februari is het probleem aan- gekaard bij de gemeente. Nu, acht maanden later, wordt de flatbewoners gevraagd geduld te hebben. Wat is er eigenlijk met de klacht van de bewoners gebeurd. Zo moeilijk kan het toch niet zijn; je gaat kijken, constateert wat er mis is en je doet er wat aan. Vooral de zomer is daar uitstekend geschikt voor. Als de herindeling van de Markt drie miljoen gaat kosten moet het toch zeker mogelijk zijn om de flats, waar oudere mensen wonen, keurig te renoveren. La ten we de Markt nog maar even zoals die nu is. Want ook op dat gebied worden bewoners gedu peerd. Horecabedrijven moeten sluiten of lijden flinke verliezen omdat de mensen niet meer ko men vanwege het feit dat ze ner gens hun auto meer kwijt kun nen. A van de Berge-Wolders Arnelaan 31 Middelburg Vergane glorie Om de verkiezingscampagne van het CDA feestelijk in te kleuren kwam KRO-directeur Gerrit Braks - voormalig minis ter van landbouw en visserij, in '90 vanwege gesjoemel in de ca tegorie 'vis' heengestuurd - naar Meliskerke. In een doorwrocht betoog stelde hij dat 'een band met de recreatie van levensbe lang is voorde landbouw'. En in die gedurfde mening kon het publiek zich moeiteloos vinden (PZC 25-10). Behalve mevrouw Wisse- Franckc. Zij betoogde dat het CDA voorlopig vasthoudt aan bedoelde koppeling, maar dat de voor- en nadelen goed op een rijtje moeten worden gezet. Een haarscherpe analyse. Volgde langdurig applaus. Later ging Wisse-Francke in op de leefbaarheid van de 'nieuwe gemeente Veere'. En dat was te gen het zere been van de gelovi gen. nieuwe gemeente Veere? „Een kapitale blunder", riep een aanwezige, i,Veere is syno niem aan vergane glorie! En zo verdeeld als het CDA in 'Den Haag' is - door die verrekte bloedgroepen - zo eensgezind waren KVP, CHU en ARP in Me liskerke. „Veere synoniem aan vergane glorie!", schalde het door het dorpshuis. „Synoniem mét vergane glorie!riep de bo venmeester Het werd weer zo'n typische, warme CDA-bijeenkomst. De verschillende bloedgroepen klonterden samen; politieke trombose alom. Iemand schal de „Heb uw naaste lief gelijk uzelve!" (het tweede gebod). „Mits in dezelfde dorpskern woonachtig", vulde de dominee aan, „en van het ware geloof! Glimlachend aanschouwde ex- minister Braks zijn kudde. „Al lemaal goeie Katholieken", dacht hij bijna hardop. En in Veere speelde het carillon die avond on-Nederlands licht voetige versjes van toen en van de gloria Tony van Verre Markt 14 Veere Bondgenoten Kok ziet Muskens als bondge noot (PZC 29-10). Je moet maar durven. Alles wat bisschop Muskens met zijn uitlating over armoede heeft bedoeld, staat in tegenstelling tot Kok's daden. Om dan bisschop Muskens als bondgenoot te noemen is een grove belediging aan het adres van Muskens en de mensen waar het over gaat. Een ieder kan de de maatregels opnoemen die Kok als PvdA'er en premier heeft genomen die tien. zo niet honderdduizenden in een uit zichtloze toestand hebben ge bracht En hij gaat er rustig mee door. Zo'n bondgenoot kunnen we missen als kiespijn. Bolkestein zegt tenminste wat hij bedoelt en handelt daar ook naar. Maar om je als bezuiniger nummer 1 als bondgenoot van de 'armen' te profileren, gaat wat al te ver. Maar ja. je moet wat doen om bij de EMU te mogen horen en de 'armen' zijn daarbij een sta in de weg. H. A Joosse Zusterstraat 51 Middelburg Volkssport Voetbal is een volkssport en moet dat ook blijven vindt Jos Staatsen van de KNVB (PZC 28- 10). Hij staart zich echter blind op het topvoetbal in Nederland en dat voetbal is al heel lang in handen van de commercie. Top voetbal wordt gebruikt als breekijzer om zenders op de ka bel te krijgen (RTL5, Veronica en Sport 7) en om groot geld te verdienen. De competitie wordt in zeven dagen per week ge speeld ten behoeve van de com mercie; wie dat wil zienzal moe ten betalen en wel zoveel dat de commercie wint. Maar waar staat nu de KNVB, de bond van volkssport nummer één? Weke lijks zijn tienduizenden mensen bezig met voetbal. Elke vereni ging heeft vele vrijwilligers om de pupillen, junioren en senio ren te trainen en te begeleiden. Elk weekeinde zijn duizenden mensen bezig als scheidsrech ter, grensrechter, begeleider en als chauffeur bij uitwedstrij den; allemaal uit hobby of vri jwilligerswerk, voor zichzelf of voor hun kinderen. Als al deze mensen er mee zouden stoppen dan zou de KNVB als een kaar tenhuis in elkaar zakken. Dit om aan te tonen dat voetbal van en vóór het volk is. De KNVB haalt echter dood leuk de vaderlandse voetbal bij de omroepen weg, maakt een ei gen kabelzender en het volk mag tegen betaling kijken. Vijf honderdduizend mensen kun nen geen kabel-tv ontvangen en dus ook geen Sport 7. Voor de KNVB is voetbal allang geen volkssport meer, maar groot geld. Het volk komt er steeds meer achter dat het hele Sport 7 één grote vergissing is. Nu de KNVB nog. Jaap Kooten Breeweg 49 Middelburg Accijns Steeds meer bepaalt Brussel wat kennelijk voor de Europese Unie goed is. Nederland voert netjes ook moeilijke besluiten uit. Soms, zoals nu weer met benzine wil Nederland gidsland zijn. Na 'het kwartje van Kok', natuurlijk onmiddellijk door berekend in alle (on)kosten, op nieuw vijftien cent accijnsver hoging met zowaar ditmaal de belofte van restitutie via we genbelasting. Het lijkt mooi, maar dat is het niet. Waarom niet? De vijftien cent verhoging zal opnieuw voor honderd procent of meer worden doorberekend en treft dan in elk geval allen die zelf geen auto hebben; de staat gaat inkomsten der ven; milieuwinst (vermindering uitstoot) minimaal. Zelfs wanneer het pakweg vijf tig kilometer rijden kost zullen in elk geval Nederlanders die zelf hun benzine moeten betalen over de grens gaan tanken Dat geeft op een volle tank straks 24 gulden 'winst' en na aftrek van honderd kilometer rijden toch maar mooi tien gulden echt ver diend. Vreemdelingen zijn niet dom en zullen vóór de passage van de Nederlandse grens be slist voltanken. Resultaat? In Nederland alle uitstoot van in Duitsland of Bel gië gekochte benzine en onze schatkist geen cent accijns. Ik vermoed dat ook onze graag in het buitenland kamperende premier straks metvrijwel lege tank Nederland uitrijdt en met volle tank binnenkomt De PZC-redacteur die (PZC 31 ok tober) het commentaar schreef houdt van rijmen maar 'tevre den roker en rondscheurende onruststoker' is onaardig. Ook automobilisten lezen bladzijde 2 van hun krant. I. Dekker Den Omloop 24 's-Heer Hendrikskinderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 17