Museeuw wil ook wereldbeker Sabatini was beste van de rest nPZC De Ruijsscher op schot in derby sport z39 Belgische wereldkampioen start toch in Japans sluitstuk seizoen Goes speelt morgen tegen Vlissingen Meer prijzengeld in WB skiën Villeneuve favoriet bookmakers Rottier doet mee aan Masters Axel Merckx in Beach Classic Ook Koeperman meldt zich af Kamsky naar Wijk aan Zee uitslagen Stewart in selectie VS zaterdag 26 oktober 1996 van onze verslaggever Fred Segaar DEN HAAG - Johan Museeuw heeft er maandenlang nee te gen gezegd, maar de regen boogtrui zal morgen, zondag, toch te zien zijn in het land van de rijzende zon. Niemand is veranderlijker dan wielrenner Johan Museeuw. Hij besloot na Parijs-Tours te stoppen, liet zich de volgende dag ompraten en besloot een week later we reldkampioen te worden. Met het regenboogshirt om de schouders zei 's werelds beste eendagsrenner dat hij ernstige bedenkingen had tegen het wonderlijke sluitstuk van het wereldbekercircuit in Utsuno- miya. Museeuw zou er met Hein Verbruggen, de bedenker van het geforceerd in leven ge houden regelmatigheidsklas sement, nog eens een hartig woordje over spreken. Want een wielrenner laat je niet twaalf uur opgevouwen in een vliegtuig zitten voordat hij 250 kilometer moet wegtrappen. Maar Museeuw ging toch. Wat bij hem het ene moment nee is, is het andere weer ja. Onder druk van zijn werkgever - al tijd maar weer die druk waar hij na het WK over klaagde - rijdt de 31-jarige Vlaming in de Japan Cup. In Lausanne, waar de interna tionale wielerunie UCI zetelt, werd het besluit van de wereld kampioen door Verbruggen met applaus begroet. De man die de twijfelachtige eer toe komt de koers in Japan te heb ben bedacht, denkt met de aan wezigheid van de koploper wellicht zijn gelijk te hebben gehaald. Laat hem maar den ken. Bij afwezigheid van Museeuw zou de eindzege van de Coupe du Monde in handen zijn geko men van Andrea Ferrigato of Michele Bartoli. De Italianen zijn ook nu nog niet kansloos, maar dan moet één van hen winnen en mag Museeuw niet bij de eerste zes eindigen. Afzien van deelname zou een fraai protest geweest zijn tegen het onzalige idee van de UCI om mondialisering van de wie lersport te vertalen in een Ja panse finale. De expansiedrift van de UCI liep eerder al stuk Johan Museeuw heeft aan een plaats bij de eerste zes voldoende voor de eindzege in het wereldbekerklassement. foto Ruben Oreel op de Grand Prix des Ameri- ques in Canada, een prestigieus project dat te kostbaar bleek. Een meevaller is nog dat de Ja pan Cup op de Nederlandse te levisie voor iedereen te zien is. Dat was anders met Milaan- San Remo, de GP Suisse (de nieuwe naam van het Kampi oenschap van Zurich), de Clas- ica San Sebastian en vorige week nog de Ronde van Lom- bardije, die de uitzendrechten verkochten aan de hoogstbie denden en dat was niet de EBU (European Broadcasting Union). In Nederland is de abonneezender Supersport, dat ook de uitzendrechten van de Ronde van Italië kocht, ei genaar geworden van vier ge noemde wedstrijden. Daar door kon slechts een zeer beperkt publiek de klassiekers volgen. Dat Verbruggen dat niet heeft kunnen voorkomen, mag hem worden aangerekend. Hij zal ongetwijfeld wijzen op de vrijheid van organisatoren de beelden te verkopen aan wie ze wil. Maar hij had als 'eige naar' van de wereldbeker toch minimaal de restrictie moeten aanbrengen dat de wedstrijden door een groot publiek gevolgd moeten kunnen worden. Wiel rennen is van het volk. Dat zal de UCI binnenkort nog wel van de grote ploegsponsors verne men. Geamuseerd Als het geen Italiaan is die de wereldbeker wint, dan is het een renner van een ploeg die met voornamelijk lires op de weg wordt gehouden: Johan Museeuw. In de klassiekers heeft hij het veeleisende Vlaamse wielervolk het hele seizoen geamuseerd dan wel geïrriteerd. Hoe dan ook: hij heeft ze bézig gehouden. Het begon al in de Ronde van Vlaanderen die hij 'zeker' voor de derde keer ging winnen. Maar door materiaalpech op de Muur van Geraardsbergen moest hij de zege aan Bartoli laten. Maar ook als hij wèl won was er discussie rond zijn per soon. Parijs-Roubaix werd niet beslist door de benen van de renners, maar door Mapei-di recteur Squinzi die via de draadloze telefoon verordon neerde dat Museeuw moest wannen en niet één van zijn ploeggenoten en mede-koplo pers Tafi of Bortolami. Tafi kreeg later in Parijs-Brus sel zijn beloning. Bortolami koos nijdig voor een contract bij Festina. De dominantie van Mapei/GB in de klassiekers was verstikkend en zal volgend jaar vermoedelijk niet minder zijn. De 'Spaanse' tak (onder anderen Olano en Fernandez Gines) is door een reglements wijziging die maximaal 22 ren ners per ploeg toestaat, gesa neerd. Met de bestaande Belgische kliek onder leiding van Mu seeuw en onder anderen de Ita lianen Ballerini, Tafi en straks ook Bugno, heeft ploegleider Patrick Lefèvere opnieuw een collectief in handen waarmee het prettig werken is. Ma pei/GB liet ook nog iets over voor de anderen. Het waren vooral de Italianen die profi- teéfden en een azuurblauw spoor van vernieling door de wedstrijden trokken Vorig jaar scoorden ze vijftig procent in de grote klassiekers Dit seizoen staan ze al op een percentage van zeventig. Bij zeven van de tien wereldbeker wedstrijden verscheen er een Italiaan op de hoogste trede. En vaak stond hij daar in gezel schap van één of meer landge noten. Italië behaalde, beperkt tot de eendagswedstrijden, meer dan een kwart van alle UCI-punten. Hegemonie Gabriële Colombo (Milaan- Sanremo), Michele Bartoli (Ronde van Vlaanderen), Ste- fano Zanini (Amstel Goldra- ce), Nicola Minali (Parijs- Tours), Andrea Ferrigato (Leeds Clasic en GP Suisse) en Andrea Tafi (Ronde van Lom- bardije) heersten in de wereld bekerwedstrijden. Pascal Ri chard, de winnaar van Luik- Bastenaken-Luik, is een Zwit ser maar hij verdient zijn geld al jaren in Italië. Udo Bölts (Clasica San Sebastian) is de enige die geen binding heeft met Italië. Hij komt uit Duits land, het wielerland in op komst. Uit die hoek zou wel eens de eerste serieuze aantas ting van de 'blauwe' hegemo nie kunnen komen (Jan Ull rich). Maar ook de klassiekers die dit seizoen géén deel uitmaakten van de wereldbeker werden ge wonnen door Italianen dan wel door renners die bij een ploeg uit dat land onder contract staan: de Belg Tom Steels won de Omloop Het Volk en Gent- Wevelgem, Andrea Tafi Parijs- Brussel. Lance Armstrong in de Waalse Pijl en Beat Zberg in Rund um den Henniger Turm waren de uitzonderingen. Tris tan Hoffman was de enige Ne derlander die zo nu en dan iets kon laten zien in de klassie kers. Hij won Dwars door Bel gië, werd twaalfde in Parijs- Roubaix en vierde in Parijs- Tours. In de Japan Cup starten slechts twee Nederlanders. Erik Dek ker en Erik Breukink. Wereld kampioen Johan Museeuw- geldt als favoriet. Als hij zich niet op het laatste moment be denkt. GPD door Aector Doorns OOSTBURG - Michel de Ruijs scher speelde een hoofdrol in de zaalvoetbalderby Transport Vooruit-ABAB. Transport Vooruit won mede door zes doelpunten van De Ruijsscher niet 8-6. Serge de Ruijsscher en Roland de Muijnck scoorden de overige treffers. Bij ABAB zorg den Henk Ottens (2), Steven Oc- keloen en Werner Corijn voor de productie. Coach Theo de Smet van ABAB moest na afloop toe geven dat de overwinning bij de beste ploeg terecht was geko men. Door het verlies van ABAB zijn Arrow en Terneuzen de enige teams zonder puntverlies. Ter- neuzen behaalde een benauwde 8-9 zege tegen ZVC. Max Kor ting, Arrow kende geen proble men (12-2) met het zwakke De Ridder/De Vlaanderen. Onder aan verloor Philippine voor de vierde keer op rij. Premiere Za- man boekte meteen zijn eerste winst: 10-2. De derby tussen TES'92/Quitility en Kees Me- chielsen eindigde met 5-3 in het voordeel van TES'92. Benny Sport herstelde zich van de ne derlaag van vorige week door Vervaet met 9-5 te verslaan. De Ridder/De Vlaanderen-Ar- row 2-12: Bij de rust keek de thuisclub al tegen een 1-6-ach- VLISSINGEN - Goes speelt morgen, zondag, een oefenwedstrijd tegen derdeklasser VC Vlissin gen. Het duel op sport park 'l Schenge begint om 14.30 uur. Dauwendaele oefende donderdagavond in en te gen Breskens en won met 4-1. Halverwege de wed strijd leidde de thuisclub nog met 1-0, maar nadat trainer Piet Puijpe een aantal wissels had toege past was het Dauwendae le dat de lakens uitdeelde en via treffers van Edwin Leonhard (tweemaal), Henk de Nood en Danny Sandhöbel naar 1-4 weg liep. Voor Breskens scoor de in de eerste helft Serge de Ruijsscher. terstand aan. Na a floop prijkten er dubbele cijfers op het score bord. De collectieve prestatie van Arrow werd het beste geïl lustreerd door de verdeling van de productie. Ivan van de Vijve- re, Ingmar Hoefnagels, Stefan de Wert, Edwin Martens, Marcel Verdurmen en Piet de Visser scoorden elk twee keer. Paul Tj an-Asem en Ilhan Aydogan scoorden tegen. TES'92/Qutility-Kees Mechiel- sen 5-3: Een aardig duel, dat in de slotfase beslist werd door de thuisclub. Vijf minuten voor tijd was Kees Mechielsen op gelijke (3-3) hoogte gekomen. Na de 4- 3-achterstand moesten er risi co's worden genomen. Het werd tenslotte 5-3. De winst kwam tot stand via treffers van Domi nique Verlinde (2), Menno den Dekker, Hubert van den Hemel en Patrick de Meijer. Dennis Hamelink (2) en de jarige Dicky Buijze scoorden voor Mechiel sen. Benny Sport-Vervaet 9-5: De thuisclub had het vizier op scherp staan. Luc van Hecke scoorde drie maal, terwijl John Boelens, Mike Moens, Christof Tijsbaert en Thierry de Dijer het succes compleet maakten. Voor Vervaet scoorden Jeroen Ver vaet en Ben Kint elk twee keer. Tom de Smit completeerde nam het overige doelpunt voor zijn rekening. Premiere/Zaman Sport-Philip- pine 10-2: De Hulstenaren scho ten er lustig op los. Na een moei zame competitiestart was er de eerste overwinning door doel punten van Peter Bouman (2), Ronny de Saeger (2), Manuel van Goethem (2), Maarten Tho mas, Jean-Claude Everaert, Evert Verwer enOndanks doel punten van Ivo Mohnen en Huib Duijvetter kon Philippine een grote nederlaag niet afwenden. ZVC. Max Korting-Terneuzen 8-9: Een doelpuntrijke wed strijd die bovendien spannend was tot de laatste minuut. Ter- neuzen had Mare de Kunder voor de eerste keer in zijn gele deren. Hij scoorde meteen vier keer. Barry van der Hooft (2), Johnny de Lijzer en de gebroe ders Peter en Robbie Vermast hadden ook hun aandeel in de winst. In tegenstelling tot voor gaande wedstrijden was de ploeg uit Kloosterzande pro ductiever. Max Korting vocht zich nog terug in de wedstrijd (7-7), maar men bleef steken op doelpunten van Gino van de Broecke (3), Sjef Pouwels (3), Dave van Overmeeren en Dave deBooij. Gabriela Sabatini, die in haar loopbaan 27 enkelspeltitels won, is niet meer te bewonderen in de tennistop. foto Jon Levy/EPA Argentijnse ex-tennisster kiest waarschijnlijk voor loopbaan in muziek van onze verslaggever René van Hattum ZWOLLE - Dat Gabriela Sabatini is ge stopt met tennissen zullen vooral de man nen jammer vinden. Natuurlijk sloeg de Argentijnse een hele knappe bal, maar Sa batini stond toch vooral voor zwoel Zuid amerikaans. De geur van de pampa's en het uitdagende van de tango. Ze won maar één Grand Slamtitel, die van New York in 1990, maar ze bracht duizenden harten op hol. Eerlijk is eerlijk, wie de toernooien afliep en zijn oren open had. kon horen dat het altijd mannen waren die "nog even naar Sabatini wilden kijken'. Dat was dan niet voor haar zo markante, zwiepende fore- en back hands, maar voor haar wapperende lokken, donkere ogen, mooie benen en fraaie teint. Al was er ook een groep was die haar te man nelijk vond. Te stoer. Sabatini, uiteindelijk twaalf jaar prof en goed voor zestien mil joen gulden aan prijzengeld, had niet alleen de mooiste haardos, maar ook de breedste schouders uit het vrouwencircuit. Wie in aanmerking wil komen voor een ge zellige avond met 'the Queen of Harts' en een blind date op internet wil gooien (http: //WWW.corelwtatour.com), moet het vol gende weten: 'Mijn prins moet een goed li chaam hebben, een beetje gespierd zijn. maar ook weer niet teveel. Hij moet groot zijn, donker haar hebben én een goed gevoel voor humor. Bovendien moet hij van het be schermende soort zijn'. Die schets maakte ze toen ze 22 was. Ze zei toen ook dat ze 27 of 28 jaar een mooie leef tijd vond om te trouwen. Op 16 mei werd ze 26. Of er al een meneer Sabatini aan zit te komen, is niet bekend. Voorlopig lijkt het er meer op dat ze via de popmuziek terug zal keren bij het pubhek. Ze schreef altijd al liedjes. 'Op het strand gitaar spelen, dat is mooi', zei ze ooit tegen het Engelse blad Tennis Talk. Werkelijkheid Gabriela Sabatini's pr was goed. absolute wereldtop zelfs. Op de een of andere manier slaagde ze er in om het te doen voorkomen alsof ze samen met Graf jarenlang de dienst uitmaakte in de tenniswereld. Dat was niét zo. In werkelijkheid speelde ze drie Grand Slam-finales, waarvan ze er twee verloor, in 1991 in Londen en in 1988 in New York. Niet onverdienstelijk natuurlijk, maar toch veel minder dan generatiegenoten als Aranxta Sanchez, Monica Seles, Steffi Graf of Mar tina Navratilova. Ze stond in 91 en '92 der de op de wereldranglijst, won 27 toernooi en, maar echt de lakens uitdelen deed ze eigenlijk nooit. Er waren enkele toppers, en SOLDEN - De Internationale Ski Federatie (FIS) heeft het prijzengeld van de wereldbekercyclus met bijna zestig pro cent verhoogd. De skiërs kunnen op de pistes in totaal 6.4 mil joen gulden verdelen. De strijd om de diverse wereldbekers begint vandaag in Solden met een reuzenslalom voor vrou wen. De mannen komen morgen in actie. De FIS kondigde ook aan de veiligheidsmaatregelen te verscherpen. DPA LONDEN - Het Formule I-seizoen is nog niet voorbij of de Engelse bookmakers maken zich al druk over de volgende editie. Jacques Villeneuve is bij de gokkers favoriet voor de wereldtitel in 1997. De Canadees, dit seizoen tweede achter wereldkampioen Damon Hill, staat met een quotering van 6:4 genoteerd. De Duitser Michael Schumacher volgt met 2:1 De Engelsen hebben het vertrouwen in Hill volledig verloren. De Brit, die volgend jaar rijdt voor Arrows, staat negende met 50:1 SID AMSTERDAM - De Zilveren Kruis Masters, de afsluiting van het Nederlandse tennisjaar, krijgen steeds meer uitstraling. Vooral het deelnemersveld bij de vrouwen lijkt erg sterk. De Masters worden van 10 tot en met 15 december op de indoor- banen vanPopeve GS in Amsterdam gehouden. Op de voorlo pige deelnemerslijst bij de vrouwen staan de namen van de beste twaalf tennissters van het moment. De lijst wordt aan gevoerd door titelverdedigster Brenda Schultz. Ook de uit Sint Jansteen afkomstige Stéphanie Rottier doet mee. Hel mannentoernooi lijkt het zonder titelverdediger te moeten stellen, Jan Siemerink ontbreekt van de nationale toppers, net als Richard Krajicek, Paul Haarhuis, Jacco Eltmgh en Joost Winnink. Sjeng Schalken, momenteel de vierde Neder lander op de wereldranglijst, staat bovenaan de voorlopige deelnemerslijst. ANP SCHEVENINGEN - Axel Merckx start morgen, zondag, in de Beach Brinta Classic, een ATB-wedstrijd van Scheveningen naar Scheveningen. Coördinator Gerry van Gerwen strikte vrijdag de 24-jarige zoon van Eddy Merckx voor de moun tainbikerace van 56 kilometer lang, over strand, door de dui nen en over de openbare weg. Merckx moet het opnemen te gen onder anderen olympisch kampioen Bart Brentjens de Nederlandse ritwinnaars in de afgelopen Tour Michael Boo- gerd en Bart Voskamp, de Duitse revelatie van de Ronde van Frankrijk Jan Ullrich en diens landgenoot Erik Zabel. ANP DEN HAAG - Na Ton Sijbrands heeft nu ook Iser Koeperman afgezegd voor het WK dammen. De 74-jarige heeft zich om gezondheidsredenen afgemeld. De veelvoudig kampioen ver diende zijn plaats voor Abidjan door het behalen van de Ame rikaanse titel. Amman uit Ivoorkust vervangt hem. Rob Clerc is definitief Sijbrands vervanger. ANP WIJK AAN ZEE - Vice-wereldkampioen (FIDE) schaken Ga- ta Kamsky neemt volgend jaar deel aan het Hoogovens Schaaktoernooi. Naast Kamsky staat ook Vasill Invantsjoek. winnaar dit jaar, op de deelnemerslijst voor de 59e editie van 17 januari tot en met 2 februari 1997. Het toernooi heeft een gemiddelde rating van 2650 Elo-punten. Nederlandse deelnemers in Wijk aan Zee zijn Jan Timman, Jeroen Piket en Loek van Wely. ANP Biljarten Veghel. Nationale Masters drie banden, derde ronde: Groep A: Havermans-VandeVen2- 1Van der Smissen - Koorevaar 2-1 Havermans - Van der Smissen 2-1, Van de Ven - Koorevaar 3-0. Eind stand: 1Van der Smissen 3-4 (6-3), 2. Havermans 3-4 (4-5), 3. Van de Ven 3-2 (4-5), 4. Koorevaar 3-2 (4-5) Groep B: Burgman - Habraken 2-1, Van de Looy - Breur 2-1, Burgman - Van der Looy 2-1, Habraken - Breur 2-1. Eindstand: 1. Habraken 3-4 (5- 4), 2. Burgman 3-4 (4-5), 3. Breur 3-2 (5-4), 4. Van de Looy 3-2 (4-5). Groep C: Arnouts - Van Manen 2-1, Van Kuijk - Nieuwenburg 3-0, Arnouts - Nieuwenburg 2-1, Van Manen - Van Kuijk 2-1. Groep D: Van Uum - Velt huis 2-1, Jaspers - Valentijn 2-1, Jaspers - Velthuis 3-0, Valentijn - Van Uum 3-0. Bridge Dubbelspel, kwartfinales: Haarhui- s/Eltingh (Ned) - Woodforde/Wood- bridge Quebec. Vrouwen, tweede ronde: Schultz (Ned/1) - Arendt(VSt) 6-4 3- 6 6-4, Likhovtseva (Rus) - Adams (VSt) 6-2 5-7 6-2, Po (VSt/4) - Miller (VSt) 6-2 3-6 6-0, Watanabe (VSt) - Inoue(Jap) 6-3 6-1. Voetbal Eerste divisie: FC Zwolle-Helmond Sport6-1, Den Bosch-Heracles 3 -2. Duitsland: Rostock-St. Pauli 3 -1, Bremen-Leverkusenl -1. Belgie: Standard-Anderlecht 0 -1 Frankrijk: Auxerre-Lyon 7 - 0, Caen - Guingamp 0 - 1, Bastia - Lens 0 - 1, Lille - Monaco 1 - 4, Metz - Le Havre 1 - 2, Marseille - Nantes 0 - 1, Nice - Cannes 0 - 0, Rennes - Paris SG 2 -1 Strasbourg - Nancy 3-1 Sabatini was de beste van de rest. Dat gold zeker niet voor haar reclameactiviteiten. Waar Graf zich bijvoorbeeld liet strikken voor een okselfris deodorantmerk bestorm de Sabatini de wereld met twee eigen par- fummerken. Ook in Nederlandse bushokjes keek ze lange tijd vanaf grote posters zwoel de wereld in met haar reebruine ogen. Bo vendien werd ze de eerste speelster met een 'look-a-like' kinderpop in de winkels, open de ze de eerste vestiging van McDonalds in Argentinië en vernoemde de Amerikaanse rozenkweker J. Benjamin Williams een oranje-rode roos naar haar. En er is geen tennisster die tijdens toernooien zoveel bloemen op haar hotelkamer kreeg bezorgd als Gabriela Sabatini. Er waren portiers die bijna bezweken onder de bossen. Bovendien werd ze overstelpt met huwelijksaanzoe ken. Duizend stuks fanmail per week was niets bijzonders. Vorige week speelde ze haar laatste wed strijd. In Zürich verloor ze in de eerste ronde van Jennifer Capriati, 3-6 4-6. Wegens een spierblessure in de buik had ze het grootste deel van dit seizoen al gemist. Ze ontbrak op Roland Garros en Wimbledon. Op Flusing Meadow reikte ze niet verder dan de derde en bij de Olympische Spelen in Atlanta ver loor ze in de kwartfinales van Monica Seles. GPD Rhodos. Olympiade: mannen, groep B, 18e ronde: Nederland - In dia 18-12. 19e ronde: Nederland - Kenya 24-6.20e ronde: Noorwegen - Nederland 18-12, 21e ronde: Ne derland - Letland 15-15. 22e ronde Nederland - Turkije 16-14. Stand na 22 van de 35 ronden: 1Israël 436, 2. Italië 428, 3. IJsland 419, 4. Taiwan 413,10. Nederland 376. Vrouwen, groep A, 11e ronde: Ne derland - Nieuw-Zeeland 14-16.12e ronde: Nederland - Zweden 24-4. 13e ronde: Nederland - Pakistan 25- 5.14e ronde: Nederland - Hongarije 21-9.15e ronde: Nederland - Groot- Brittannië 22-8. Stand na 15 van de 21 ronden: 1. China 294, 2. Duits land 276, 3. Nederland 273,4. Zuid- Afrika 271. Handbal Schiedam. Vrouwen, Holland-toer nooi, derde dag: Turkije - China 27- 19, Nederland -Zwitserland 22-14 Sportprijsvragen Lucky 10 van vrijdag 25 oktober: 8 - 9-14-18-19-20-26-28-32-34-35 -39-56-58-62-63-65-69-71 -74. (onder voorbehoud) Tot» 43a: Zaalvoetbal 1 Ajax-RKC X 2 Feyenoord-AZ X 3 Heerenveen - PSV X 4 NAC-Groningen X 5 RodaJC-Vitesse X 6 Sparta - Volendam X 7 NEC-FortunaS. X 8 Bologna - Fiorentina X 9 Verona - Lazio X 10 Cagliari- Inter 11 Zwolle-Helmond Sport X 12 Den Bosch-Heracles X Winnende rijtje: 1-1-2-3-3-2-3-1-2-3-1-1. Tennis Stuttgart. Mannen, kwartfinales: Siemerink (Ned) - Ivanisevic (Kro/5) 6-3 7-6, Sampras (VSt/1) - Agassi (VSt/9) 6-4 6-1. Halve finale: Sieme rink (Ned) - Sampras. Tweede klasse regio Zeeuws- Vlaanderen. Transport Vooruit- ABAB acc. 8-4; Corn. Boys/Benny Sport-Vervaet 9-5; De Ridder/De Vlaanderen-Arrow 2-12; TES'92/Qutility-Kees Mechielsen 5- 3; Premiere/Zaman Sport-Philippi- ne 10-2; ZVC Max Korting-Terneu zen 8-9, Stand: 1 Arrow 4-12 (33-9), 2.Ter- neuzen 4-12 (29-19), 3. Benny Sport 4-9 (29-24), 4. ABAB acc. 4-9 (21-16), 5. Transp. Vooruit 3-6(15-12), 6. TES'92/Qutility 4-6 (19-20), 7. Ver vaet 3-4(11-14), 8. Premiere/Zaman Sport 4-4 (15-16), 9. ZVC/Max Kor ting 4-3 (17-20), 10. Kees Mechiel sen 4-3 (12-16), 11. Philippine 4-0 (12-28), 12. De Ridder/De Vlaande ren 4-0 (12-31). Derde klasse regio Zeeuws-Vlaan- deren: IZV-Corn Boys, De Graaff 3- 1Wentzler Pauwels, Dow 8-2; ZVH, Morres 3-HKC 5-4, Maas, Fiat-GTI 5- 3; Gemeente Terneuzen-ZVH, Mor res 2 1-7; De Gravin, Van Haperen 9- 3. Stand: 1. Corn Boys, De Graaff 6-15 (32-17), 2. Maas afb., Fiat 5-13 (22- 13), 3. Wentzler, Pauwels 6-12 (42- 32), 4. ZVH, Morres 2 5-10 (27-18), 5. GTI 5-9 (27-20), 6. De Gravin 5-9 (21- 15), 7. Rons Hair Fashion 5-6 (33- 25), 8. HKC 5-6 (22-22), 9. ZVH, Mor res 3 5-6 (16-21), 10. Gemeente Tern. 5-6 14-2), 11Dow 5-3 (20-25), 12. Van Haperen 5-3 (11-38), 13. IZV 6-3(21-44). CHICAGO - Ernie Stewart (NAC) is opnieuw geselecteerd voor de voetbalselectie van de Verenigde Staten. Op 3 november spelen de Ame rikanen in Washington de eerste wedstrijd voor het WK van 1998 tegen Guatemala. In eerste in stantie zijn 24 spelers geselec teerd, onder wie vijf debutan ten. Na het trainingskamp in Chula Vista (Califormë) blijven er achttien over. AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 53