Orde op zaken bij sociale dienst Er is heel wat mis met De Manteling Knaap van een voederbiet Kritiek D66 valt slecht bij ambtenaren Opnieuw kritiek op keuze locatie voor huisvesting politie zeeland 18 Middelburg trekt vier ton uit voor uitvoering Bijstandswet kerkdiensten weekenddiensten zaterdag 26 oktober 1996 van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - B en W van Middelburg willen vierhon derdduizend gulden uittrekken om de problemen met de (nieu we) Algemene Bijstandswet aan te pakken. Cliënten van de Soci ale Dienst moeten gemiddeld 12 a 15 weken wachten voor er een beslissing is genomen op een aanvraag. Wettelijk staan daar voor acht weken. Volgens wet houder F. Smitskamp en direc teur A W. A Verdaasdonk is de achterstand in het werk volle dig toe schrijven aan de invoe ring van de bijstandswet. Com puterprogrammatuur werkte onvolledig, het aantal vragen van uitkeringsgerechtigden nam toe en het aantal formulie ren verdrievoudigde. De directeur van de dienst Maatschappelijke Zaken luidde onlangs de noodklok. Deze week besloot het college tot een Kijkavond voor gestolen fietsen VLISSINGEN - De politie Wal cheren houdt maandag 28 okto ber tussen 19 en 20 uur een kijk avond vermiste fietsen. Mensen van wie het rijwiel gestolen is en daarvan aangifte hebben ge daan kunnen in het politiebu reau aan de Molenstraat in Vlis- singen komen kijken of daar hun eigendom staat geparkeerd. Handelaren zijn niet welkom. De fietsen worden uiteindelijk verkocht aan bij de Kamer van Koophandel ingeschreven rij wielhandelaren. Dit jaar wer den er op Wacheren tot en met vorige week 1157 fietsen gesto len. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode 1221. KOUDEKERKE Dorpsraad bijeen - De Dorps raad Koudekerke houdt maan dag 28 oktober in sport- en gemeenschapscentrum De Cou- burg een openbare vergadering. Aan de orde komen onder meer de keuze voor een kunstwerk op de rotonde Beatrixlaan, het dorpsplan en de voorbereiding voor de jaarlijkse dorpsverga dering. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de kleine zaal. Open dag voor familie geestelijk gehandicapten VLISSINGEN - De Vereniging van ouders en verwanten van mensen met een verstandelijke handicap (VOGG) houdt zater dag 2 november een Open Dag in gebouw Ons Plekje aan de Falckstraat in Vlissingen. Wethouder L. C. Poppe-de Looff opent het evenement om 14 uur. Met deze Open Dag wil de VOGG Walcheren de aan dacht richten op de activiteiten voor verstandelijk gehandicap ten die dan tien jaar plaatsvin den in de voormalige Kolibri- school. De naam is door de gebruikers zelf gekozen. Door de jaren heen in de locatie dan ook een echte plek voor ze geworden. Naast ontspanningsactiviteiten als muziek, dans, creatieve vor ming en knutselen biedt het programma ook informatie en gespreksavonden voor jonge ouders. De vereniging treedt re gelmatig naar buiten, onder meer op de wijkdag in Paau- wenburg. Na de opening is er tussen 14 en 16 uur een receptie en een expo sitie van producten die gemaakt zijn tijdens de Soos/instuif-da- gen. Om 19.30 uur vindt een playbackshow plaats door me dewerkers en bezoekers. MIDDELBURG Open huis - Aquariumvereni- ging Barbus Conchonius in Middelburg houdt vandaag, za terdag, in het kader van het 50- jarig bestaan open huis in het clubhuis aan de Herengracht 52. Het clubhuis is geopend van 10 tot 17 uur. plan om de achterstanden aan te pakken. Dat bestaat uit drie ele menten: een inhaalproject voor de hercontroles, de benoeming van een tijdelijk adviseur en het doorlichten van de organisatie door een extern bureau. De sociale dienst van Middel burg is niet de emge dienst die problemen heeft met de invoe ring van de nieuwe wet. Al in mei werd bekend dat de dien sten worstelen met de automati sering. Smitskamp.We hebben deelgenomen aan een pilotpro- ject software, omdat we de pro blemen zagen aankomen, maar nog steeds blijken daarin kin derziektes te zitten." Het is niet zo dat de uitkerings gerechtigden zonder geld zitten. Verdaasdonk stelt dat bij een aanvraag het recht op bijstand nog dezelfde dag wordt vastge steld. „Mensen krijgen een voorschot, maar wel met de aantekening op hun uitkering dat ze hun voorschot mogelijk terug moeten betalen als blijkt dat ze er geen recht op hebben. Die mensen zitten soms drie maanden lang in de onzeker heid omdat het zo lang duurt voor er een beslissing valt." Smitskamp: „Voor de gemeente is dit van het allergrootste be lang dat het perfect loopt." Een bijkomend probleem is dat dit j aar het recht op bijstand van alle cliënten opnieuw moet wor- Karavaan VVD bijeen in Zoutelande ZOUTELANDE- De WD op Walcheren houdt maandag 28 oktober een verkiezingsbijeenkomst in hotel Willebrord in Zoutelande. Sprekers zijn het Tweede Kamerlid J. Remkes, M. Brouwer-te Roller, lijst trekker voor de liberalen op het platteland en me vrouw C. Koster lijsttrek ker voor de VVD in Mid delburg. Na afloop van de inleidingen bestaat er de mogelijkheid om vragen te stellen. De bijeenkomst begint om 20 uur. den vastgesteld. De tijd die no dig is voor die hercontrole en ook voor de nieuwe aanvragen blijkt aanzienlijk meer te zijn dan de tijden die daarvoor staan. Al in april is overleg ge voerd met de sociale dienst over de werkdruk, De dienst kreeg er toen extra mensen bijOok in ju ni is het aantal arbeidsplaatsen toegenomen met twee mensen, maar nog bleek de achterstand op te lopen. Begin deze maand constateerde het college van B en W andermaal dat de proble men structureel blijken te zijn. Het verbeterplan gaat ervan uit dat de hercontroles voor 1 april 1997 zijn bijgewerkt. Maatregelen Hoelang het duurt voor de wachttijd op de beslissingen is verkort tot de wettelijke plicht van acht weken is onbekend. De organisatie-adviseur bekijkt welke maatregelen tot een di recte verbetering leiden. Die worden dan ook meteen inge voerd. Na een half jaar hoopt Verdaasdonk dat de organisatie en doelmatigheid bij de Sociale Dienst zo goed is verbeterd dat nieuwe aanvragen wel binnen een redelijke termijn kunnen worden afgerond. „We weten dan wat we moeten doen om binnen die termijn te blijven. Het vergt nu allemaal veel te veel tijd. Aan persoonlij ke contacten ben je meer tijd kwijt. Je moet meer uitleggen aan mensen. De routine was uit het werk. De oude bijstandswet dateerde van 1965. Mensen za ten nog in termen van de oude wet te denken. De naam nieuwe Bijstandswet suggereert dat de wet een beetje is aangepast, maar er is sprake van een bijna nieuwe wet onder een oude naam." Management Wethouder Smitskamp wijst beschuldigingen van de hand dat het management onvol doende adequaat heeft gerea geerd op de achterstandspro blemen. „We hebben daarover steeds gesproken in de commis sie Maatschappelijke Zaken. Het management heeft zeer tij dig gezegd dat de zaken niet goed gingen. We hebben met ex tra middelen en mensen gepro beerd daarop antwoord te ge ven." ARNEMUIDEN - Lengte: 80 centimeter. Doorsnee: 70 centimeter. Gewicht: 17 kilo. Nee, niet de drie-jarige Jelmer Hegi uit Middelburg. De maten slaan op de voederbiet die de jongeman in zijn knuisten houdt. De biet, in Zeeland beter bekend als de 'mangel', is geoogst door de Arnemuidse landbouwer Maljers. De pee dient als veevoer. Peter Toornstra uit Middelburg legde hem, met zijn buurjongetje, op de gevoelige plaat vast voor het nageslacht. foto Peter Toornstra van onze verslaggever Maurits Sep MIDDELBURG - Herstel van historische buitenplaatsen, ver dere ontwikkeling van natuur- gerichte recreatie in gebieden waar dat kan en een beter na tuurbeheer. Dat zijn de maatre gelen die de provincie Zeeland voorstelt in de ontwerp-be- heersvisie voor De Manteling, het 750 hectare grote natuurge bied tussen Domburg en Vrou wenpolder. Deze beheersvisie is de leidraad voor het beleid ten aanzien van het (beschermd) natuurmonument voor de ko mende tien jaar. Uit de ontwerp-beheersvisie blijkt dat er heel wat mis is met De Manteling De verscheiden heid aan planten en dieren is sterk afgenomen en met name op buitenplaatsen en in de duin zoom is het karakteristieke landschapspatroon niet meer duidelijk herkenbaar. Oorzaken zijn onder meer de verdroging van een deel van De Manteling door waterwinning in Oranje zon, verstoring van de leefge bieden van planten en dieren door recreatie en achterstallig onderhoud. Het beheer is ver snipperd en daardoor niet doel matig. Andere functies van het gebied - recreatie, zeewering en waterwinning - stemmen bo vendien niet geheel overeen met de doelstellingen voor natuur en landschap. De ontwerp-beheersvisie is erg uitgebreid vanwege het grote aantal landschapstypen in De Manteling. Elk type vraagt om een eigen benadering. Er wor den daarom verschillende maatregelen voorgesteld voor bijvoorbeeld vegetatiebeheer, De ontwerp-beheersvisie voor De Manteling toont aan dat de verscheidenheid aan planten en dieren sterk afgenomen is. foto Lex de Meester bosbeheer, wildbeheer, kustbe heer en waterbeheer. Verder is er veel aandacht voor de recreatie en de waterwinning. Spontane groei Het beheren van de vegetatie moet, om de diversiteit in de be groeiing te vergroten, vooral ge beuren door het laten begrazen door paarden, koeien en scha pen. Alleen in botanisch be langrijke delen van het gebied, zoals bij Fort Den Haak, wordt de voorkeur gegeven aan maai en. Bossen moeten de ruimte krijgen voor spontane groei. Kappen, snoeien, dood hout verwijderen en opnieuw aan planten moeten zo min mogelijk gebeuren. Uitzondering is het naaldbos in het Oranjezongebied. Dat moet op den duur voor het grootste deel worden veranderd in een loofbos. De naaldbomen halen te veel water uit de bodem. De transformatie vindt geleidelijk plaats door uitdunning van het bestaande bos. Die zal daarom enkele tientallen in beslag ne men. Jagen mag in De Manteling straks alleen nog maar om wild- schade aan vee, gewassen en bossen te voorkomen en om de natuur en waterkeringen te be schermen, Het jachtrecht is in handen van de Wildbeheereen heid Manteling. Dieren waarop mag worden gejaagd zijn het ree, het damhert, de fazant, het konijn en de verwilderde kat. Buitenplaatsen Net als bij Kasteel Weshove is gebeurd, moeten ook de land- schapsstructui-en van de andere van onze verslaggever Ab van der Sluis MIDDELBURG - Middelburgse ambtenaren zijn verontwaar digd over de manier waarop D66-fractievoorzitter drs. L. K. de Kraker het onderzoek naar de klantvriendelijkheid van het gemeentepersoneel uitlegt. Vol gens een door de democraten deze week uitgegeven persver klaring moet gewerkt worden aan klantgerichte benadering. Daarvoor is het volgens hem no dig dat er bijvoorbeeld outpla- cementsbureaus worden inge schakeld als ambtenaren niet functioneren. De vakbonden hebben inmiddels een brief op poten gestuurd. Daarin verwij ten zij de partij afschuiven van verantwoordelijkheid. Het ac cent hoort volgens het gemeen tepersoneel te liggen op het ge- meentebestuur dat niet goed werkt. Deze week verscheen een on derzoek naar het functioneren van het gemeentebestuur en het ambtelijk apparaat. De rap portcijfers logen er niet om. Van haar inwoners krijgt de ge meente maar een mager zesje. Over het ambtelijk personeel is 'de Middelburger' de ene keer meer tevreden dan de andere keer Dat heeft vooral te maken met de handeling die moet wor den verricht. Personeel van Burgerzaken kan rekenen op complimentjes, terwijl bij lasti gere vormen van dienstverle ning de betreffende ambtenaar eerder de kans loopt op een klacht. Het onderzoeksbureau concludeert wel dat er relatief veel wordt geklaagd over de (weinig) klantgerichte houding van de betrokken ambtenaar. Ten onrechte De vakbonden schrijven in hun brief aan De Kraker dat hij ten onrechte kritiek levert op het gemeentepersoneel. Als hij het rapport zorgvuldiger had gele zen dan was ook hij tot de con clusie gekomen dat de bevol king over het algemeen best positief is over het ambtelijk ap paraat. Het onderzoek bestond uit twee delen: loketdienstver lening en directe dienstverle ning. Ongeveer dertig procent is ontevreden of zeer ontevreden over de eerste vorm van hulp. Die cijfers mogen volgens de bonden niet los gezien worden van de aanvullende toelichting van de onderzoekers dat facto ren buiten de 'schuld' van be stuur als ambtelijk apparaat de score beïnvloeden. Uit de enquête naar de directe dienstverlening komt een posi tiever resultaat naar voren. Zo zegt het onderzoeksbureau op de ene pagina dat er 'relatief veel klachten komen over de klantgerichte benadering", ter wijl hetzelfde rapport twaalf pagina 's verder rept over te wei nig aanleiding om 'te twijfelen aan de klantgerichtheid van de ambtenaren van de gemeente'. Volgens het bureau is voor die paradox een aantal verklarin gen te vinden Eén daarvan is dat bij 'de Middelburger' sowie so een gekleurd beeld bestaat over 'de ambtenaar'. Bekend is namelijk dat als er gevraagd wordt naar het functioneren van een ambtenaar de kans groot is dat er een negatief ant woord volgt. B en W hebben vol gens de bonden dan ook de te rechte conclusie getrokken dat de 'directe dienstverlening door het ambtelijk apparaat beter is dan het beeld dat de burgers daarvan in het algemeen heb ben'. Onvoldoende De vakbonden noemen in hun brief de reactie van D66 'onvol doende zorgvuldig en genuan ceerd'. „Juist dit soort reacties veroorzaakt en draagt bij aan het negatieve beeld dat over het ambtelijk apparaat wordt opge- Zondag 27 oktober 1996 Aagtekerke Nederlands Hervorm de Kerk 10 ds. De Bruyn, 19 ds. Pen- nekamp;Gereformeerde Gemeente 9.30-19 leesdienst, 14 ds Paul; Arne- muiden Nederlands Hervormde Kerk 9.30 ds. Belder.Gereformeer- de Kerk 9.30 kand. Zaadstra, 14.30 dhr. Van den Berg; Biggekerke Ne derlands Hervormde Kerk 9 dhr. Binnenmarsch; Dishoek Rooms- Katholieke kerk Emmauskerk 10; Domburg Nederlands Hervormde Kerk 10 ds Van der Poll, 19 ds. Van Lingen;Rooms-Katholieke kerk zat. 19; Gapinge Gereformeerde Kerk 10 ds. Schoorel (SOW); Grijpskerke Nederlands Hervormde Kerk 10 dhr. Sinke, 14.30 ds. De Bruijn;Gere- formeerde Kerk 10 ds Ridder, 14.30 ds. Pennekamp; Kleverskerke Ne derlands Hervormde Kerk 9.30 ds. Köther-Middelhoek; Koudekerke Nederlands Hervormde Kerk 10 ds. De Haan;Gereformeerde Kerk 10 ds. De Schipper; Meliskerke Neder lands Hervormde Kerk 10.15 dhr. Binnemarsch;Gereformeerde Kerk 10ds Van derZwan;Gereformeerde Gemeente 9.30 leesdienst, 14.30 ds Tanis; Middelburg Concert-en Ge hoorzaal, 10 ds. Verweij,'Nieuwe Kerk (SOW), 10 ds. Smit;De Mor genster, 9.30 ds. Koops;Wijkge- meente Gereformeerde Bond (Nieuwe Kerk), 10 en 17 ds. Wüll- schleger;Hofpleinkerk (SOW), 9.30 ds. Paulus, 14.30 ds. Schelhaas.De Hoeksteen (SOW), 9.30 ds. Schel- haas;Engelse Kerk, 19 ds. Hendrik- se,Vrijz.Herv./Remonstranten (Koorkerk) 10 ds. Van Dunné-de Bijll;Christelijke Gereformeerde Kerk 9.30 en 16.30 ds. Vogel,'Gere- formeerde Kerk Vrijgemaakt 9.30 en 16.30 ds. De Boer,'Gereformeer de Gemeente (Centrum) 9.30 en 18.30 ds. Tanis, 14 leesdienst.Mid- delburg-Zuid 9.30-14-19 leesdienst; Nederlands Gereformeerde Kerk (Engelse Kerk) 9.30 dhr. Riemens; Evangelisch-Lutherse Gemeente, 10 dhr. Nienhuis;Leger des Heils 10 en 19 kapt. Steging.Zevendedags- Adventisten (Doopsgezinde kerk), zat. 11 ds. Teeuwen;Baptisten Ge meente 10 br. Fabriek;Rooms-Ka- tholieke Kerk Petrus-en Pauluskerk 10; Doopsgezinde Gemeente 11 ds. Rezelman; Nieuw- en Sint Joosland Neder lands Hervormde Kerk, 9 ds. Bar- mentlo; Oostkapelle Nederlands - Hervormde Kerk, 10 ds. Beuken- horst;Gereformeerde Kerk, 10 ds Kip; Gereformeerde Gemeente, 9.30 en 15 leesdienst; Oost-Souburg Her vormd/Gereformeerd (Kanaal- straatkerk), 9.30 ds. Van de Beukei, (Oranjepleinkerk). 9.30 ds. Van Schaik.Geredja Kristen Maluku Se latan di Belanda 17 Pdt. Papilaja-Al fons (gez.dienst);Nieuw-Apostoli- sche Kerk 9.30 en 16 dienst; wo 20dienst; Rooms-Katholieke Kerk Martinuskerk 10;De Zoute Viever, 19 dhr. Van Leerdam; Ritthem Ne derlands Hervormde Kerk, 10.30 ds. Barmentlo; Serooskerke Neder lands Hervormde Kerk, (SOW) 10 ds. Bruin,'Gereformeerde Kerk 10 dhr v. Noord (HA), 19 ds Warner, Sint-Laurens Nederlands Hervorm de Kerk, 10 ds. Spanjer.Gerefor- meerde Kerk 10 ds Kamermans (HA), 19 ds Ridder (HA)Veere Ge reformeerde kerk 10 ds Baart; Vlis singen Open Hof, 9.30 ds. Kalksma; De Schaapskooi, 9.30 ds. De Nooij; Ter Reede, 19 kapt. Bakker,'Zieken huis Walcheren, 10 ds. Warner, Christelijke Gereformeerde Kerk 9.30 en 16.30 ds. Van der Wal;Gere- formeerde Kerk Vrijgemaakt, 9.30 en 16.30 ds. Mostert;Gereformeer- de Gemeente, 9.30 en 16 ds. Katten- berg;Doopsgezinde Gemeente, 9.30 dhr. Rezelman,'Hersteld Apost- Zendingsgemeente 10 en 17 dienst; Leger des Heils, 10 kapt. Bakker;An- glicaanse Kerk (kapel zeemanshuis Scheldepoort) 10.30 Zevende- dags-Adventisten (herv.kerk O.Souburg), zat. 9.30 ds. Teeuwen; Pinkstergemeente 15 dienst Pred. Vos;Pinkstergemeenschap Shalom (W.Souburg), 14.30 br. Gestel; Apostolisch Genootschap dienst; wo 20dienst; Kerk van Jezus Christus van de Heiligen derlaatste dagen 10 dienst; Petruskerk, 9.30 ds. Glashouwer; Vrouwenpolder Nederlands Her vormde Kerk 10 ds Grootjans; Gere formeerde Kerk 10-17 ds Penne kamp; Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt, 9.30 ds. Geelhoed, 14.30 ds. Overweg; Westkapelle Nederlands Hervormde Kerk 9.30 ds Bezemer, 19 jeugddienst; Gere formeerde Gemeente 9.30-18.30 ds Paul, 14 leesdienst; Vrij Evangeli sche Gemeente 9.30 evang. Wals; Zoutelande Nederlands Hervorm de Kerk 9.30 ds. Boekensteijn; Rooms-Katholieke kerk 10; buitenplaatsen worden aange past. Er zullen minder wandel paden overblijven. Met name paden tussen de lanen in moeten verdwijnen. Uitgesleten paden worden opgehoogd tot het ni veau van het bos. Wel wordt in de ontwerp-beheersvisie voor gesteld doorgaande fiets- en wandelroutes aan te leggen. De meeste recreanten komen naar het gebied rond Westhove en het Zeeuws Biologisch Muse um en naar het strand. Daar moeten volgens de provincie dan ook voldoende parkeer plaatsen, duinovergangen en informatiepunten komen. Ge voelige gebieden mogen straks alleen nog worden betreden met een toegangskaart. Aanloop In 1997 en 1998 wordt een aan loop genomen. Pas daarna begint de uitvoering van voor gestelde maatregelen. Mede werking van alle betrokkenen partijen in en bij De Manteling is daarvoor noodzakelijk. Ook financieel. De kosten voor be heer, inrichting, voorlichting luchtfoto's en het volgen van ve getatie, vogels en recreatie be dragen 32.000 gulden per jaar. De ontweip-beheersvisie De Manteling ligt tot en met 6 de cember ter inzage bij de provin cie en in de gemeentehuizen op Walcheren. Op donderdag 7 no vember is een voorlichtings avond voor de eigenaren en be heerders van het gebied, op woensdag 13 november worden de gebruikers en omwonenden geïnformeerd. Deze avonden worden gehouden in Bos en Duin in Oostkapelle en begin nen om 19.30 uur. .26. en 27. oktober 1996 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaer- straat 2, tel. (0118) 479791. zon. 0.00-24.00 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. (0118)412950. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. J Buijtendijk, Noordweg 353, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: J. K. Dominicus, Dam 30, tel. (0118) 639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid, Souburg, Nieuwland en Arne- muiden, zat. 0.00-24.00 uur: N. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Sou burg, tel. (0118)461630. zon. 0.00-24.00 uur: J. F. M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. (0118) 461500. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost kapelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapel le, Meliskerke, Zoutelande, Koude kerke en Biggekerke, vrij. 18.00- zon. 24.00 uur: P. K. Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bouwense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Meliskerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: D.G.M. Matthijs, Seisweg 1, Middel burg, tel (0118)641376 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Patiënten tandarts P. van Malland: praktijknummer bellen. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00 S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: S. K. Boot, Segeersingel 120, tel. (0118)639865. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel.(0118)637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33a te Oost kapelle, landbouwhuisdieren tel. (0118) 581443, gezelschapsdieren tel. (0118) 582985. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel.(0118)593060. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (01181 592838. Apotheken: Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. (0118)612134. Vlissingen: Apotheek Paauwenburg, Drees- straat 2a, tel. (0118) 470717. Thuiszorg: Walcheren: tel. (0118) 411877 (wijkverpleging); tel. 0118) 413880 (gezinsverzor ging). roepen." De ambtenaren wagen de fractie dan ook om tijdens de behandeling van het onder zoeksrapport de vinger op de ze re plek te leggen, namelijk het gemeentebestuur dat onvol doende functioneert. In het rap port staat bijvoorbeeld dat de Middelburgers zich ergeren aan het bestuur dat alleen maar oog heeft voor grote, geldverslin dende proj ecten en de een vou di- ge wensen van de inwoners ver geet. De bonden eindigen hun brief met de opmerking dat uit de reactie van D66 wel blijkt dat de partij 'weinig of geen contac ten onderhoudt met de ambte naren van de gemeente Middel burg'. „Wij zouden het op prijs stellen dat u, alvorens uitspra ken te doen, eens contact op te nemen met de vertegenwoordi gers van het personeel, namelijk de vakorganisaties." van onze verslaggever Jacques Cats MIDDELBURG - Falikant, fundamenteel, vierkant tegen: de eerste ingezetene van Borse- le, ir. J. L. M. Mandos, liet er donderdag tijdens het beraad van het Regionaal College van Zeeuwse burgemeesters geen twijfel over bestaan er ver klaard tegenstander van te zijn dat de nieuwe vestiging van de Politie Zeeland in Middelburg wordt opgetrokken. Al eerder had hij een duidelijke voorkeur uitgesproken voor een meer centrale situering. Ook vanwege de ingewikkelde geo grafische structuur achte hij het van belang om meer in het mid den van het spinneweb van de infrastructuur te gaan zitten. Mandos hield het op een hele slechte locatiekeuze. Weinig indruk Zijn woorden maakten weinig indruk op het dagelijks bestuur van het Regionaal College. „We hebben over de huisvesting een besluit genomen", reageerde korpsbeheerder mr. D.C.P. Burgers. „We komen niet op on ze schreden terug". Wel zal er tegen de tijd dat er op de aangewezen locaties daad werkelijk met de bouw wordt begonnen worden gekeken in hoeverre er op het punt van de toepassing van informatie- en communicatietechnologieën bijsturingen nodig zullen zijn. Brandweer Inhakend op de nieuwe huisves tingsplannen voor het district Walcheren, tussen Middelburg en Vlissingen, zei Mandos wei nig vertrouwen te hebben in de toekomstige beheersbaarheid als straks diverse disciplines van politie en brandweer onder één dak worden gebracht Hij wil graag inzicht hebben in stukken die aangeven hoe die beheersbaarheid in samenhang met de verdeling van de kosten kan wordt opgelost. Namens het dagelijks bestuur van het Regionaal College deel de huisvestingsspecialist De Boo van Uijen mee, dat er ver traging is opgetreden bij de ver werving van de diverse locaties. Hij verwacht niet dat dit zal doorwerken in de uiteindelijke realisering van de plannen. Om voor de districten inzichtelijk te maken hoe de nieuwe werkplek er komt uit te zien zullen van de nieuw op te trekken gebouwen maquettes worden vervaardigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 18