Korbach blijft altijd zichzelf Karate kruipt uit een diep dal Voetbalschool te gast in Axel Trainer De Graafschap: als ik ergens kom, begint 't fris te ruiken Van den Akker is te sterk voor De Rechter Boateng voorlopig geschorst Brentjens beperkt veldritten Sterk optreden van Bommelijn Barbé verricht aftrap Van Alphen kampioen biljarten uitslagen Juniors aan kop in Axel van onze verslaggever Gijsbert Spierenburg DOETÏNCHEM - Voorlopig heeft Fritz Korbach met De Graafschap Ajax uit de vader landse top 3 verdrongen. De op mars komt voor de vorst van de Vijverberg niet onverwacht. „Ik heb er niet één verkeerde speler bij. Daar ben ik heel scherp op. Anders zou ik 'm er absoluut uitrossen" Z'n brilletje danst op z'n neus, z'n sigaartje wiebelt in een mondhoek. De succesvolle trai ner van De Graafschap her kauwt de vraag. „Of ik rijp ben voor Ajax? Ja en nee. Ja, omdat ik me daar op dit moment best iets bij kan voorstellen. Nee, omdat ik verwacht dat Ajax met een absolute wereldtopper op de proppen komt en dat ben ik niet. Ik zeg het zoals het is. Tegen woordig denken bijna al die trainers hier dat ze Van Gaal he ten. Nou, neem maar van mij aan dat er maar één witte raaf bestaat en dat is hij." Zoveel bescheidenheid staat hem niet. Voorlopig heeft Fritz Korbach met De Graafschap Ajax uit de vaderlandse top 3 verdrongen. „Ik wil met in de categorie opscheppers of uit vinders worden gerangschikt. Ik ben nuchter en realistisch. We hebben Ajax in Amsterdam ge troffen op het moment dat Ajax Ajax niet meer was. En met PSV hadden we de mazzel dat die net gesloopt terugkwamen van een baggerreis uit Georgië waar vier kerstbomen langs de lijn ston den, waarvan er ook nog één uit viel." Bagger Fritz Korbach: „Tegenwoordig denken al die trainers hier dat ze Van Gaal heten." De opmars komt voor de trainer niet onverwacht. „Wat we nu hebben bereikt, is voor 75 pro cent mijn werk. voor 25 procent is het geluk dat het allemaal past. In de tweede helft van vo rig seizoen zag ik mijn spelers al beter worden. Uit was het nog bagger, thuis waren we wereld kampioen. Ze luisteren naar me. Er is er geen één bij die denkt, lui jij maar een eind weg. Ze zijn deze competitie heel attent en staan met verschrikkelijk veel ambitie op het veld. Er zitten geen verkeerde jongens tussen. Niet één. Daar ben ik heel scherp op. Anders zou ik 'm er absoluut uitrossen." door Michel Verberkmoes TERNEUZEN - In poule A van de vrouwen-tenniscompetitie in het Racketcentrum in Ter- neuzen speelden de teams van Tolhoek en De Keyzer gelijk. Jeanine Ysebaert/Pauline de Keyzer versloegen met duidelij ke cijfers de combinatie Carla Saman/Jetty van Dorselaar: 16- 5. Voor Tolhoek zegevierde het koppel Cis Voermans/Rita Lau- reyns. Zij versloegen Maria Wil- lems/Marijke Dieleman met 11- 8. In de mannencompetitie speel den de teams van Van de Akker- /Van Tiel en De Waal/De Rech ter gelijk. Huib Van de Akker won in zijn enkelspel overtui gend van Guido de Rechter: 11- 5. Kees van Tiel en Toine de Waal speelden met 7-7 tegen el kaar gelijk. In de dubbel ver sloegen Toine de Waal/Guido de Rechter met 8-6 Kees van Tiel- /Huib Van de Akker. Ook in de bedrijfscompetitie was gelijkspel troef. De teams van De Zeeuw en Botega speel den met 4-4 tegen elkaar gelijk. Voor De Zeeuw wonnen Loes Eyke/Lilian de Jong de vrou- wendubbel met 11-3 van Mireil le Van de Bulck/Corry Grob. De mannendubbel werd met mi niem verschil gewonnen door Botega: Leen Wijland/Jos Grob versloegen Bart Koppers/Ab de Zeeuw met 7-6. In de gemend- dubbels behaalde De Zeeuw een overwinning via het koppel Li lian de Jong/Ab de Zeeuw (10-3 overwinning op Mireille Van de Bulck/Jos Grob) en Botega via Corry Grob/Leen Wijland (9-7 zege op Loes Eyke/Bart Kop pers). Hulst In de bedrijfscompetitie in Hulst speelde nieuwkomer Bun/Verzekeringen met 4-4 gelijk tegen Polytechniek. Claudia Bun verloor in haar en kelspel met 7-4 van Carolien Bracke, maar Toine Bun trok de stand gelijk door een ruime 10-3 overwinning op Jan Van der Walle. De gemengddubbel werd een prooi voor Polytechniek, doordat Marloes Lammens/Jef- frey Bolsens met 10-3 zegevier den over Claudia Bun/Peter van Remoortere Bun kwam toch nog gelijk door een overwinning van het mannendubbel Peter van Remoortere/Toine Bun op Jan Van der Walle/Jeffrev Bol sens: 11-8 Ook deed er in de competitie een opmerkelijk feit voor. De teams van CTI en Ver mont speelden in al hun partijen gelijk. „Korbach? Een trainer voor de korte termijn? Ik hoor dat vaak mensen zeggen. Ze lullen maar wat. Vraag het Hennie Meijer. Toch met de eerste de beste. Hij was mijn spits bij Cambuur. Korte termijn - weet je wat Hen nie dan zegt: als het effect is uit gewerkt dan ligt het aan de spe lers, niet aan de trainer. Ik geef toe dat ik voor dat spelersvolk een vermoeiend type ben. Ik neem die gasten enorm in be slag. Werken moeten ze, niet klootzakken. Dat is een andere sport. Ze weten dat als ze hier 's morgens komen ze lichamelijk en geestelijk op een verschrik kelijke manier worden aange sproken". „Wat ze daarna doen zal me een zorg zijn. Wat mij betreft ver bouwen ze 's avonds alle kroe gen die er in Doetinchem te vin den zijn. Zet 'm op, zeg ik altijd maar, witte muizen, rode staar ten en zandzakken voor de deur. Ze mógen van mij. Al dat geou wehoer dat ze de hele dag met voetbal bezig moeten zijn. Daag. Van mij mogen ze lekker doen waar ze zin in hebben. Als ik ze dat vertel kijken ze me aan alsof ze water zien branden". „Ik hoef met bang te zijn dat mijn spelers de avond voor de wedstrijd nog tot heel laat rond hangen ergens in een discotheek of café. Vroeger was een avondje stappen in. Maar deze generatie doet dat niet. Het zijn tegen woordig allemaal gezondheids- dieren Ik zie dat omdat ik al wat langer op de weg zit. Ik zie dat ook in het trainerskorps. Ik wil niet zeggen dat het in de jaren zeventig allemaal veel beter was, het was in elk geval wel veel gezelliger". Meissie De natuur moet z'n loop hebben, vindt deze voetbaltrainer. „Een paar jaar geleden, op een mooie avond bij Cambuur, wordt het meissie van de sponsor plotse ling verliefd op mijn blauwe ogen. Spannend. Heel span nend. Maar meneer de sponsor wordt boos en wat denk je, hij stapt meteen op de voorzitter af: hij eruit of ik eruit, zegt hijVan wege die rotte zesduizend gul den per jaar die hij in de club steekt zeker. Hele volksstam men worden verliefd, maar in Leeuwarden mocht het dus niet. De volgende dag was ik ontsla gen. Uitgerekend in Friesland. Mijn Friesland. Ik vertrouw die Friezen. Ze hebben mijn karak ter. Ze zeggen waar het opstaat en verwachten dat ook van an deren. Wie daaraan niet mee werkt kan oppleuren. Zo ben ik ook." „Bij alle clubs waar ik in de loop der tijd heb gewei'kt - en dat zijn er inmiddels al heel wat - heb ik het vreselijk naar m'n zin gehad. Ook van Istanbulspor heb ik foto Hans Groene/GPD geen moment spijt gehad. Het was mijn eerste buitenlandse avontuur. Het was net als met le ren zwemmen. Ik werd daar zonder zwemdiploma in het die pe gegooid. Nee, nog erger: ik werd zonder diploma als het ware meteen in de Noordzee ge pleurd. Leo Beenhakker had er al aardig wat tropenjaren opzit ten. in Spanje, in Mexico, maar ook voor Leo was het bij die Tur ken niet te doen. Hij kreeg er geen lucht in. Na negen wed strijden gaf hij de pijp aan Maarten. Gelijk had 'ie Vierda gen later was het mijn beurt." Stikdonker De Graafschap lag px-aktisch in het graf, de nieuwe trainer nog voor z'n benoeming uitgeteld op een brancard. „Half zeven was het en ineens ging het licht bij me uit. Het was net of het stik donker was. Werd ik later wak ker in een ambulance. Ik wist niet waar ik was. Ik dacht eerst nog, hé, vei-rek. die Turken hier die spreken allemaal Neder lands. Hoe kan dat? Pas toen er ook nog zo'n exotische ver pleegster in het Nederlands te gen me aan begon te lullen ging er een lampje bij me branden. Bleek ik al in Nederland te zit ten." Nachtje „Ik had een iets vergrote linker hartkamer. Kon niet veel kwaad, zei de dokter. Na één nachtje stond ik gepikt en geste ven in het ziekenhuis alweer bij de uitgang. Heb mijn meissie me weer keurig opgehaald. Zo'n in zinking, tja, die zat er natuurlijk een keer in. Leo en ik hadden ons daar in Istanbul de tandjes gewei'kt." .Het was geen doen met die Tur ken. Orxze manier van werken bleek gewoon onmogelijk. Onze collega Gordon Mill heeft het bij Besiktas zes jaar uitgehouden. Die zei 's morgens goeiemorgen, 's middags goeiemiddag, die gooide een bal naar die gasten toe en die zei ravotten maai; loop er maar achteraan. Die leunde achterover. Ogen dicht. Handen open. Dat moet je kun nen. Leo en ik konden dat niet." Druk De Gi'aafschap staat in vuur en vlam. Fritz Korbach heeft het di'uk, druk, dnxk. In de gloed van de glorie is de vorst van de Vijverberg plotseling een veel gevraagde gast. „Vanavond moet ik de relaties van een spon sor effe een paar dingetjes gaan vertellen. Wat? Dat weet ik nog niet. Ik kij k meestal eerst de zaal es in, hoe zien die gasten eruit, wat voor vlees heb ik in de kuip. Want ze moeten het natuurlijk wel leuk of interessant vinden." „Over het algemeen neem ik geen blad voor de mond. Ik ben zoals ik ben en ik zeg de dingen zoals ze zijn. Kijk, als we verlo ren hebben en in het spe- lei-shome begint een dronken sponsor tegen me aan te hijgen dat we vooi-taan beter met de punt naar voren dan met de punt naar achtei'en kunnen spelen, dan ben ik op m'n best. Dan ben ik dus niet op m'n mondje geval len, dan kan de spanning aardig oplopen en kan het dus zijn dat ik woorden gebnxik die die snij bonen in hun skybox niet ge wend zijn." GPD Jong Nederlands talent geeft hoop voor toekomst van onze sportredactie DEN HAAG - Het Nederlandse karate lijkt langzaam uit een diep dal te kruipen. Recente lijk behaalde prijzen trokken NOCNSF en het ministerie van WVS over de streep als geld schieters. Zoals de Europese titel van Anthony Boelbaai in het kumite onder de 70 kilo gram in mei. Tijdens het WK karate in november worden zelfs sirids jaren medailles niet uitgesloten. Vooral het jonge talent in Ne derland geeft hoop voor de toe komst. Afgelopen zondag werd de 20-jarige Stuart Kemp, ook mede door een groot aantal af meldingen uit de top, Neder lands kampioen alle categorie- en. Kemp is geen eendagsvlieg. Zijn twee Europese titels bij de junioren bewijzen het tegen deel. Zes mannen en drie vrouwen gaan naar het WK in Zuid- Afrika. Bij de mannen zijn dat Aktepe, Arslan, Boelbaai, Bor ger, Roovers en Köse. Alleen Remco Borger verscheen zon dag op het NK. Prestaties ble ven uit wegens te intensief trainen in de week vooraf. Kemp laat verstek gaan: „Ik ben wel gevraagd, maar ik moest afzeggen, omdat ik ben gezakt voor de MTS. Dit jaar moest ik van mijn familie de studie voor laten gaan Daarna stort ik me helemaal op wed- strijdkarate." Medailles Annelies Bouma, Adrie Jaars- ma en Bregje Kaars-Sijpestein vormen het vrouwenteam Vol gens bondscoach Huub Meijer maken ze een goede kans op het WK een podiumplaats te veroveren. „Individueel en met het team denk ik aan medail les. Door het kleinere deelne- mersveld maken de vrouwen meer kans dan de mannen." De Nederlandse mannen laten in Zuid-Afrika de landenwed- strijd schieten. Op wereldni veau zijn ze als team nog niet opgewassen tegen landen als De karatebond gaat op zoek naar jong talent en wil vaker en regelmatiger centrale trainingen houden. Frankrijk, Engeland en Italië. „Individueel maken Anthony Boelbaai en Hans Roovers een redelijke kans op een medail le", zegt Meijer.maar voor het landenteam komen we een paar mannen te kort. Andere, rijkere landen zenden veel meer karateka's, zodat ze niet hoeven te kiezen De kleine sucsessen van de laatste paar maanden staan in contrast met de jaren waarin Nederland niets voorstelde op wereldniveau. De laatste gou den plak veroverde Guusje van Mourik in 1988. Het was haar vierde in de klasse boven de zestig kilogram. Sinds maart heeft de karate bond een nieuw topsportbe- leidMet als doel terug te keren naar het hoogste plan. Het NOCNSF versti-ekte de kara tebond geld om de plannen te verwezenlijken. Allereerst trok de bond een topsportcoördinator aan: Or lando Neslo. Hij moet voor een betere samenwerking zorgen tussen het bestuur en de karate sport scholen. De nieuwe aan pak houdt onder meer in dat de sporters een betei'e medische begeleiding krijgen. Voor een groot deel wordt die betaald foto Willem Mieras door subsidies van het NOCNSF en het ministerie van WVS. Adrie Jaai'sma is blij met dit initiatief: „We trainen voor het eerst met hartslagmeters. Zo kun je je precies aan het trainingsschema houden. Zon der train je toch een beetje op de gok." Verder gaat de bond op zoek naar jong talent en wil ze vaker en regelmatiger cen- trale trainingen houden. ANP AXEL - De voetbalvereniging Axel houdt vandaag (woens dag) op haar terreinen in het Axelse bos een jeugdvoetbaldag voor D- en E-pupillen. Op deze dag is de West-Brabantse Voet- balschool te gast bij Axel. De komst van de Brabantse school is de derde happening in een serie in het kader van oplei ding en begeleiding van jeugd. De voetbalschool, waarvoor NAC-jeugdtrainer Ad Mouwen in Axel wordt geassisteerd door Arne van de Berg en John Fes- kens van Willem II. Ronald van Oeveren van RBC en John Lam- mers van RKC, werkt volgens de Wiel Coerver-methode: de spe lertjes worden in tien ti'ainingen eerst technisch bijgeschaafd, pas daarna wordt aandacht be steed aan het tactisch gedeelte. In Axel worden een zestal trai- ningsvormen afgewerkt. Op de voetbaldag, die zowel voor de D- als E-pupillen om 9.30 uur begint, staat op het middagprogramma een compe titie, gevolgd door finalewed strijden. ZEIST - George Boateng heeft gisteren van de tuchtcommis- sie van de KNVB een voorlopige schorsing van één wedstrijd oplegd gekregen naar aanleiding van zijn rode kaart tegen PSV. De verdediger van Feyenoord schopte Phillip Cocu zon dagavond vlak voor het rustsignaal in de borst en kon van ar biter Mario van der Ende verti'ekken. 2: dc lo BEEK - Bart Brentjens maakt geen deel uit van de nationale selectie veldrijden. De Limburger zou zich aanvankelijk rich ten op de wereldtitelstrijd in München. „Brentjens heeft laten weten hier vanaf te zien", vertelde bondscoach Martin van a Dijk gisteren in Beek-Ubbei-gen. „Na zijn gouden medaille in \f\ Atlanta is er zoveel op hem afgekomen. Hij heeft te weinig tijd voor het veldrijden. Hij start hooguit in zes of zeven wedstrij den." Brentjens begint met zijn nieuwe Amerikaanse ploeg in januari al de voorbereiding op het moutainbikeseizoen. ANP HOEK - In de Ador-jeugd-tenniskampioenschappen startte Dennis Bommelijn goed in zijn poule met overwinningen op Koen Van de Berg en Koos Alberda. Tegen Koen Van de Berg won Bommelijn met 4-3/4-1 en daarna liet hij ook Alberda kansloos: 5-1/4-1. In de C-categorie speelde Andy de Bruyne twee keer achter gelijk. In de eerste partij won hij de eerste set van Donovan Blackman met 5-2. Daarna moest hij toezien hoe Blackman de tweede set met 3-2 won. In de tweede wed strijd speelde De Bruyne tegen Dylan Blackman. Ook in die partij won De Bruyne de eei'ste set en moest hij de tweede set inleveren aan zijn tegenstander: 5-3/2-4. Bij de meisjes tot 12 jaar vielen er ruime overwinningen te noteren. Vooral Sharon de Witte haalde uit door Naomi Minnaert geen enkele kans te geven: 10-0/3-0. TERNEUZEN - Bui'gemeester Barbé van Terneuzen verricht vandaag (woensdag) de aftrap van het internationale jeugd- voetbaltoernooi (onder veertien en vijftien jaar) dat in de ko mende dagen in Terneuzen wordt gehouden. Het toernooi is een onderdeel van de inwijding van district Zuid I na de fusie van de afdelingen Dordrecht, Zeeland en Brabant. De teams van Duitsland en Zuid I spelen vandaag om vier uur en half zes tegen elkaar. De partijen van donderdag tussen België en Duitsland zijn een uur vervroegd en beginnen der halve om drie uur en om half vijf. Hetzelfde geldt voor de duels tussen Zuid I en België, die vrijdag woi'den afgewerkt. De wedstrijden worden gespeeld op de velden van V.V. Ter neuzen. De finaledag (zaterdag) is in Ulvenhout op het com- plexvanUW'40. LAMSWAARDE - Michiel van Alphen van de Tenxeuzense biljartvereniging 't Keldertje is in Lamswaai'de kampioen vijfde klasse lxbre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen ge worden. Nadat hij tijdens het eerste weekeinde al ongeslagen was gebleven liet Van Alphen ook in de slotronden alleen nog winstpartijen noteren. De concurrentie ging in de slotfase wel één of meerdere keren onderuit. Na een goed gespeelde finale tegen De Kox-t mocht de speler van 't Keldertje naar de huldiging. Voor Fi'ans d'Hont had het titeltoernooi nog een troostprijs: omdat kam pioen Van Alphen qua moyenne te hoog eindigde mag de spe ler van Ons Vermaak naar de gewestelijke eindstrijd. Opval lend was verder dat maar liefst vijf van de acht finalisten promotie haalden. Wi ka pa he pe He na Ar Bu wc kv\ De tai Ur sta VS kij Biljarten Lamswaarde. Districtskampioen schap vijfde klasse libre: 1. M. van Alphen ('t Keldertje) 14-1.48-12 (prom.), 2. F. d'Hont (Ons Vermaak) 12-1.33-9 (prom.), 3. F. de Kort (GBC) 8-1.30-9 (prom.), 4. P. van Gaever (De Smickel) 8-1.28-11 (prom.), 5. J. Vermeule- (TMW) 8- 1.25-13 (prom.), 6. R. van Boven (Hof van Eede) 4-1.00-7, 7. T. Kom- brink-Perdaan ('t Keldertje) 2-0.93- 7, 8. P. van Meurs (TMW) 0-0.90-15. Bridge Rhodos. Olympiade. Mannen, groep B: Nederland - Verenigde Staten 22-8, Nederland - Grieken land 17-13. Stand na tien van de 35 ronden: 1. Italië 219 punten, 2. Israël 207,5, 3. Australië 205, 17. Neder land 152. Vrouwen, groep A: Neder land - Monaco 8-22, Nederland - Marokko 23-7. Stand na zes van de 21 ronden: 1.Zweden 121 punten,2. Denemarken 116,3. Nederland 113. Schaken Tilburg. Fontys-toernooi, tiende ronde: Polgar (Hon) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Piket (Ned) - Sjirov (Spa) 1-0, Adams (Eng) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Sutovsky (Isr) 1/2-1/2, Almasi (Hon) - Lautier (Fra) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Gelfand (WRu) 1/2-1/2. Stand: 1. Gelfand 6 1/2, 2. Leko, Piket, Van Wely 6, 5. Adams, Sjirov 5 1/2, 7. Karpov, Su tovsky 4 1/2, 9. Almasi, Lautier, Svidler4,12. Polgar3 1/2. Sportprijsvragen Toto 42, eerste prijs: geen winnaar- tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 7020,30; derde prijs: 61 winnaars, f. 287,70. Lucky Ten, trekking dinsdag 22 ok tober: 1 -8-9-12-16-18-34-36-38-40- 42-43-50-51-52-57-59-63-67-68 (on der voorbehoud). Tennis Stuttgart. Mannen, 3,8 miljoen gul den. Eerste ronde: Stich (Dui) - Haarhuis (Ned) 7-5 6-1, Rosset (Zwi)-O'Brien (VSt) 7-6 6-3, Rusedski (GBr) - Moya (Spa) 6-3 6-4, Woodforde (Aus) - Goellner (Dui) 6-4 6-1, Kiefer (Dui) - Gumy (Arg) 6-3 6-0, Reneberg (VSt) - Clavet (Spa) 6-1 6-4, Furlan (Ita) - Dewulf (Bel) 6-4 6-1, Sargsian (Arm) - Philippoussis (Aus) 7-5 6-3, Lareau (Can) - Bruguera (Spa) 7-5 6-0, Bera- sategui (Spa) - Steeb (Dui) 7-5 7-5. Tweede ronde: Krajicek (Ned/8) - Boetsch (Fra) 4-6 6-3 6-2, Courier (VSt/15) - Ulihrach (Tsj) 7-6 6-4, Gus- taffson (Zwe) - Alberto Costa (Spa/14) 7-6 7-6, Chang (VSt/2) - Woodbridge (Aus) 6-3 6-2. Luxemburg. Vrouwen, 260.000 gul den. Eerste ronde: Boogert (Ned) - Serna (Spa) 3-6 6-2 7-6. Ador Jeugdkampioenschappen. ME 10 jaar: Rianne Verdonck-Daisy Boogaard 6-0/6-0. Heieen Maen- hout-Kim Flikweert 1-6/3-4. Imre van Overloop-Machteld Fraanje 6- 0/3-1. Imre van Overloop-Heleen Maenhout 6-2/8-0. ME 12 jaar: Bren- dy Boogaard-Anneke Riemens 3- 4/0-6. Johanneke Maenhout-Eveli- en Van de Sande 5-0/4-0. Stefanie Maenhout-Veronique Van 't West einde 7-0/4-0. ME 14 jaar: Angelique Neyt-Wendy de Kesel 1-4/0-6. An nabel van Voren-Anouska Willem- sen 2-5/2-5. JE 10 jaar: Mart Flik- weert-Chiel de Smet 3-1/2-2. Bart Van de Sande-Dominique Loete 6- 1/7-0. Alexander Verhelst-Chiel de Smet 0-9/0-7. Stijn van Doeselaar- Mart Flikweert 3-1/3-1. JE 12 jaar: Joël van Overloop-Bart van Remor- tel 6-2/2-1. Bas Mulder-Yannick Bakker 6-1/7-1Yannick Bakker-Bart van Remortel 0-8/0-8. Joël van Overloop-Bas Mulder 7-0/7-0. JE 14 jaar: Teun Timmers-Dennis Bom melijn 0-7/0-7. Davy de Waal-Jordy Versprille 0-4 w.o. Wouter Blok land-Jan-Willem van Doeselaar 1- 5/2-4. JE 16 jaar: Koos Alberda-Da- vy de Waal 3-4/3-3. Wouter Herre- wegh-Koen Van de Berg 1-4/2-4. Dennis Bommelijn-Koen Van de Berg 4-3/4-1. Dennis Bommelijn- Koos Alberda 5-1/4-1. Davy de Waal-Koen Van de Berg 3-2/1-5. Mi- nitennis: Milja de Smet-Sebastiaan Willaert 29-65. Stephan Verhelst- Mariska v/t Westeinde 64-33. Maris- ka v/t Westeinde-Sebastiaan Wil laert 20-75. JE C: Donovan Black- man-Andy de Bruyne 2-5/3-2. Lau rens de Kort-Dylan Blackman 4-2/3- 3. Dylan Blackman-Andy de Bruyne 3-5/4-2. Donovan Blackman-Lau- rens de Kort 5-2/5-2. Voetbal Duitsland, beker achtste finale: Frei burg - SV Meppen 2 - 1, St. Pauli - Unterhaching 1 - 0,1860 München - HSV1 -2, Karlsruhe (ama) -Bochum 0-1. Schotland, League Cup, halve fina le: Dunfermline - Glasgow Rangers 1-6. van onze sportredactie AXEL - Maradonna Juniors is de nieuwe koploper in de Axelse zaalvoetbalcompetitie. De eer ste plaats werd bereikt door een overtuigende 6-0 overwinning op Gemeentehuis/Van Waes. De concurrenten V-Déco en Cys- ouw Roeland speelden in hun onderlinge duel gelijk. Johnny Lensen was sterk op dreef, Hij nam alle vier de tref fers van Cysouw Roeland voor zijn rekening. Frank van Dron- gelen, Mark de Feyter, Fi-eddy Bakker en Marco Bolleman scoorden voor V-Déco. Marine Service behoudt ook na drie wedsti-ijden de ongeslagen sta tus. Leo de Visser, Kevin Jones en Jean Marc Hendrickx zorg den voor de 5-0 zege tegen Ge meente Axel. Engelhard wees Broomchemie duidelijk op de tekoi*tkomin- gen: 16-0. Ook Disco Love be reikt in de wedstrijd tegen Out- okumpu de dubbele cijfers: 10- 4. Verrassend blijft het matig pi-esteren van Primus Pluym. Ratje Toe won met 11-3. ZSC haalde in een ook al doelpunt rijk duel het eerste punt binnen tegen Doelder Hout: 6-6. Cl kc I or

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 32