'Wie wordt het' is taboe CDA PZC Aleman wint in Nicaragua Sceptici rukken op in Europees parlement Val Srebrenica kan het RIOD redden Ex-rechercheur vecht ontslag aan Christen-democraten nog niet klaar voor nieuwe man (m/v) De Rotterdamse rechercheur Santema is ontslagen. Hij weigerde een onderzoek naar een moord op een taxi chauffeur te staken. Hij haalde het onderzoek uit het archief en ging in z'n eentje verder. De daders zijn inmiddels gepakt. Samen met de taxiwereld en de weduwe van de chauffeur vecht hij terug. De feiten op een rijtje. van onze verslaggever Wilco Dekker Frans Jozef van der Heijden wacht volgende week een warm welkom bij zijn terugkeer uit Amerika. Om nog onopge helderde redenen bepleitte het Rotterdamse CDA-Kamerlid vorige week voor de RTL-came- ra het snel aanwijzen van de lijsttrekker der christen-demo craten voor de eerstkomende Tweede-Kamerverkiezingen. Daarmee lijkt het eind van Van der Heijdens politieke carrière in zicht, want geen CDA'er praat ongestraft openlijk over het taboe 'Wie Wordt Het'? Het CDA worstelt na de glorie- jaren-Lubbers nogal met zijn lijsttrekkers. De gevallen kroonprins Elco Brinkman werd achteraf bezien veel te vroeg gelanceerd, maar nu zou de nummer één weer veel te laat worden aangewezen. Want, zo doceerde Van der Heijden, de verkiezingsstrijd voor 1998 is eigenlijk al begonnen. De PvdA heeft Kok, de WD heeft Bolke- stein en het CDA heeft.... nie mand. Daarbij komt, aldus de Rotter dammer, dat er binnen en buiten de partij onduidelijkheid is over de politieke koers. Het sociale gezicht van Enneüs Heerma of het conservatiever, om met te zeggen rechtse geluid van twee de man Jaap de Hoop Scheffer? Met het snel aanwijzen van de nieuwe man (m/v) zijn beide problemen opgelost, meent Van der Heijden. Daar zit best wat in. Het enige probleem is dat het CDA nog niet weet welke kant het op wil. Laat staan met wie. Dus krijgt degene die de welda dige rust van de afgelopen maanden bij het CDA verstoort er straks flink van langs. Een enkele christen-democraat wil de Van der Heijden zelfs ver sneld terugroepen om hem in de fractiekamer op zijn falie te ge ven, maar dat vinden andere CDA'ers weer geen goed idee; geen Bolkestein-achtige media- toestanden op Schiphol. Onhandig Wat bezielde Van der Heijden bij zijn politieke kamikaze-ac tie? Plet CDA-Kamerlid - ooit door VVD-leider Bolkestein aangeduid als 'die man met die mooie das' - staat niet bekend als vriend van Heerma. Dat zijn betoog voor de camera's deposi tie van de fractieleider er niet sterker op maakt, spreekt voor zich. Misschien was Van der Heijden er nog kwaad over dat hij na een onhandige manoeu vre geen CDA-woordvoerder meer mocht zijn in het spraak makende IRT-debat. Wellicht ook wilde Van der Heijden zich (ongevraagd?) opofferen voor zijn mede-katholiek Jaap de Hoop Scheffer. Die zal daar niet blij mee zijn geweest. De CDA- top koos expres niet Heerma, maar De Hoop Scheffer uit om Van der Heijden voor de RTL- camera's van repliek te dienen. Hetgeen de tweede man keurig deed. Van der Heijden zal er niet wakker van liggen. De 58-jarige Rotterdammer had toch al be sloten aan zijn vierde termijn in de Kamer geen vijfde toe te voegen. Voordat CDA-voorzit- ter Hans Helgers dat doet. Zowel de partij als de fractie be nadrukken dat het om een - domme - solo-actie van Van der Heijden gaat. Partijvoorzitter Helgers heeft inmiddels met bij na alle CD A-Kamerleden 'func- van onze correspondent in Brussel Paul Koopman De Euroscepsis laat ook het bolwerk van Europese sa menwerking en democratie, het 626 leden tellende Europees Parlement niet onberoerd. Uit gerekend de twee jongste lidsta ten van de Unie, Finland en Oostenrijk, hebben bij hun re cente Europese verkiezingen gezorgd voor een opmars van de 'anti-Europeanen' in de verga derzalen van het parlement. Bij de verkiezingen in Finland afgelopen weekeinde verover den de sceptici drie van de in to taal zestien Finse zetels. Bij de verkiezingen in Oostenrijk een week eerder kwam de extreem rechtse Vrijheidspartij van Jörg Haider als overwinnaar uit de bus. Alles bij elkaar telt het Eu ropees parlement nu ruim hon derd leden die op zijn best zeer wantrouwend staan tegenover de Europese monetaire en poli tieke samenwerking. Als zij de krachten zouden bundelen, is dat een machtsfactor van bete kenis. De kans dat het bonte gezel schap Eurosceptici de handen ineen slaat, is echter zeer klein. De afdeling 'Euroscepsis' telt leden uit extreemrechtse hoek, linkse -en milieu-kringen, indi viduele nationalisten en confes sionelen. Onder de laatsten be vinden zich de Nederlanders Van der Waal en Blokland, die SGP/GPV en RPF vertegen woordigen. Gevoelige kwesties als het vreemdelingenvraag stuk, de achteruitgang van het milieu en oude territoriale con flicten (Zuid-Tirol) zullen in dit gezelschap nog lang voor ver- deelheid blijven zorgen. GPD tioneringsgesprekken' gevoerd en alleen Van der Heijden zou daarbij aangedrongen hebben op het snel aanwijzen van de lijsttrekker. De partij - die zowel over het verkiezingsprogramma als de kandidatenlijst beslist - houdt vast aan het officiële schema. Na de zomer volgend jaar is er een kandidatenlijst, met de daarbij behorende num mer één. Op z'n allervroegst wordt het net voor de zomer, maar beslist niet eerder. Gezicht Onder leiding van vice-voorzit- ter Tineke Lodders wordt een verkiezingsprogramma in el kaar getimmerd. Op basis van dat programma wordt de lijst trekker gezocht, die het CDA in 1998 een gezicht moet geven in de titanenstrijd Kok-Bolke- stein. Een heel clubje oude (Brink man, Ruding, Van den Broek) en nieuwe (Wijffels, Smit, Lod ders) CDA-sterren wordt daar bij genoemd. Er circuleert ook een scenario in de partij waarin de even onhandige als integere Heerma de nummer één wordt, hoewel velen binnen het CDA denken dat de Friese Amster dammer daar zelf gewoon geen zin in heeft. Heerma dreigde vo rig jaar op te stappen als nog meer ..lafbekken" anoniem zijn functioneren bekritiseerden. Maar wat je ook van Van der Heijden kunt zeggen; zijn optre den was bepaald weinig ano niem. De oprisping van het CDA-Ka merlid in de herfst van zijn Haagse carrière is effectief de kop in gedrukt. Maar dat bete kent niet dat de christen-demo craten uit de problemen zijn. De ramp van 1994 is wel zo'n beetje verwerkt, maar het CDA staat nog lang niet op de rails. De geoliede machtsmachine van weleer slaagt er niet eens in Kamervoorzitter Deetman on geschonden tot Haagse burge meester te maken. Er zijn fric ties tussen de Kamerfractie en de partij en blijkbaar ook bin nen de fractie. Zowel Heerma als Helgers overtuigen niet echt. De peilingen zijn stabiel, maar matig. Van der Heijdens rol is uitgespeeld, maar de door hem geuite zorgen voor het CDA blij ven bestaan. Wordt ongetwijfeld vervolgd. GPD van onze verslaggever Sjaak Smakman Zes weken heeft het Rijks instituut voor Oorlogs documentatie, het RIOD, ge praat met de ministeries van Onderwijs, Defensie en Bui tenlandse Zaken. Toen was de kogel door de kerk. Het onderzoeksinstituut 'kan zich vinden' in het compro mis over het onderzoek naar de val van de moslim-enclave Srebrenica. De bekende historicus Vori der Dunk was er als de kip pen bij om te concluderen dat het onderzoek niets wordt. Zij n kritiek ligt voor de hand De onderzoekers zijn immers bij de gevoelige maar crucia le vraag of de moslim-encla ve door de VN en/of de Fran sen bewust is opgeofferd, voor het overgrote deel af hankelijk van buitenlandse archieven. Het mislukken van de Nederlandse poging om een internationaal VN- onderzoek naar Srebrenica van de grond te tillen, is vol gens de sceptici een teken aan de wand voor wat de on derzoekers te wachten staat. Parijs speelde een belangrij ke rol in het verzet tegen het Nederlandse initiatief in de VN. Zouden diezelfde Fran sen dan vervolgens RIOD- onderzoekers wel vrij toe gang geven tot hun archie ven? En zou men in Brussel, in een periode waarin de Fransen volledig terugkeren in de NAVO, een paar Neder landse onderzoekers docu menten in handen geven (als die er zijn) die de Fransen le lijk te kijk zetten? NAVO- topman Solana gaf deze week bij zijn bezoek aan Den Haag ook aan dat men in Brussel niet scheutig zal zijn. En ook in het immer op de rand van het faillissement balancerende VN-hoofd- kwartïer zullen de belangen van grote contribuanten ze ker zwaar wegen. Pessimistisch Toch is niet iedereen pessi mistisch. De historicus Fas- seur bijvoorbeeld, die in de jaren zestig de wandaden van het Nederlandse leger tijdens de politionele acties met succes onderzocht, deelt de mening van Von der Dunk vooralsnog niet. Laten we maar eens afwachten, stelt hij. Je hoeft niet alle stukken te hebben om toch veel te we ten te komen, is zijn eigen er varing. Risico Het neemt niet weg dat het RIOD, zoals bestuurslid Bos senbroek van het Leidse Cen trum voor Moderne geschie denis het formuleert, een 'buitengewoon lastige op dracht' heeft gekregen. Bo vendien neemt het RIOD een risico. Het instituut heeft een goede naam en is het aan zijn status welhaast verplicht met een rapport te komen dat wezenlijk iets toevoegt aan wat op dit moment bekend is. Uitgerekend de eerste grote klus voor het RIOD buiten het traditionele onderzoeks gebied is dus een ondankba re: veel en moeilijk onder zoekswerk. dat volgens Bossenbroek in elk geval geen 'hot stuff' zal opleveren. Waarom begint het RIOD er ■dan aan? Het antwoord op i die vraag ligt wellicht in de omkering: wat als het de op dracht zou hebben gewei gerd? Met het uitsterven van degeneratie die de oorlog be wust heeft meegemaakt, ver dwijnt ook de bijna-onaan- tastbaarheid van het RIOD als instituut. Daar is men zich in Amsterdam ook van bewust. In een boek ter gele genheid van het 40-jarig be staan gaven RIOD-onder- zoekers geen cent voor het zelfstandig voortbestaan op de wat langere termijn ,,De oorlog is ooit afgelopen", zo verwoordde een van hen dat treffend. Omvormen Wil het RIOD na de laatste echt grote bevrijdingsher denking van vorig jaar meer blijven dan een aanhangsel van een ander instituut, dan moet het dus proberen zich een nieuwe positie te verwer ven. De a fgel open jaren is ge regeld de vraag opgeworpen of het RIOD zich niet zou moeten omvormen tot een onderzoekscentrum voor de recentere geschiedenis. Een succesvol onderzoek naar de val van Srebrenica kan de opmaat zijn tot die omvorming, die een zelfstan dig voorbestaan van het in stituut voor langere tijd kan veiligstellen. Zo kan de val van Srebrenica de redding van het RIOD worden. GPD van onze correspondente in Managua Katrien Gottlieb Arnoldo Aleman, conservatief presi dentskandidaat van de Liberale Alli antie vierde maandagochtend in Nicaragua terecht de overwinning van zijn partij.Victoria! Victoria! Hij juichte vroeg, maar niet voorbarig. De voorsprong op te genspeler Daniel Ortega, leider van het Sandinistisch Front voor de Nationale Be vrijding (FSLN) was onafwendbaar: 48,26 procent voor de Liberale Alliantie, 39,10 voor het FSLN. De rest van de stemmen werd verdeeld over de 26 andere partijen. El comandante, president tijdens het San dinistisch bewind in de jaren tachtig, wei gerde vooralsnog zijn nederlaag te herken nen. ,,Het laatste woord is nog niet gezegd," zei Ortega in reactie op de tellingen. Hij maande inspecteurs 'alert' te blijven in ver band met eventuele fraude. De president- en parlementsverkiezingen afgelopen zondag markeren de eerste de mocratische machtswisseling sinds doua Violeta Chamorro tot ieders verbazing in 1990 de Sandinisten versloeg. Het op Mar xistische leest geschoeide FSLN maakte in 1979 een einde aan de dictatuur van Anas- tasio Somoza. Scheidend presidente Cha morro bedankte het volk voor hun geduld. „Het was een mooie dag." Ook voormalig president van de Verenigde Staten, Jimmie Carter, aanwezig als waarnemer, noemde de verkiezingen „voorbeeldig." Behalve 'tech nische problemen' bij het uitdelen van de stembiljetten deden zich geen incidenten voor. Sommige stemlokalen ging veel te laat open. De rijen waren oneindig lang. Dat was alles. Aleman waarschuwde het Nicaraguaanse volk in een felle campagne dat een nieuwe Sandinistische regering het land terug zou brengen naar de tekortkomingen uit de ja ren tachtig, naar rantsoenkaarten en dienstplicht. Zijn Liberale Alliantie is een coalitie van vier partijen gebaseerd op So- moza's Liberale Partij die gefinancierd wordt door niet alleen de stedelijke elite, rijke herenboeren, maar ook geld ontvangt van Miami's machtige Cubaanse anti-Cas- tro lobby. Zij hebben het voordeel bijna ze ventien jaar uit de landelijke politiek te zijn geweest. Ortega refereert nog altijd in zijn toespraken aan de Partido Liberal Somicis- ta, maar de meerderheid van het volk is de bloeddorstige dictatuur van Somoza verge ten. Het image van de Sandinisten ligt ech ter nog vers in het geheugen. Aleman heeft daar gretig gebruik van gemaakt en geen moment voorbij laten gaan de pijn die onder families voortleeft in herinnering te bren gen, families verscheurd door de oorlog die bijna zestigduizend slachtoffers maakte. Als burgemeester van Managua profileerde Aleman zich met duidelijk zichtbare ont wikkelingen in de stad, zoals een basketbal veld en een gekleurde fontein. Hij liet revo lutionaire muurschilderingen vervangen en klopt zich op de borst voor twee onder zijn leiding aangebrachte circuits. „Ik deed het in Managua, en ik zal het in Nicaragua doen." Contra's Daniel Ortega. politici worden in Nicara gua bij hun voornaam genoemd, heeft een driedubbele Alliantie gevormd. Stonden de partijen vroeger lijnrecht tegenover elkaar, nu trekt het hele politieke spectrum vrijwel naar een kant. Hij werkt samen met de con tra's - ex-leden van het voormalig door de Dl de van onze verslaggever Dirk Mellema Voor Santema begon het alle maal op 26 februari 1994. Hij wordt als rechercheur van dienst uit z'n bed gepiept. In de verlaten Voorburgstraat in Rot terdam is de 56-jarige taxichauffeur Frensdorff dood geschoten in zijn auto aange troffen. Hij is het slachtoffer van een roofmoord. Omdat hij vlakbij woont is San tema, een ervaren en goed be kend staande rechercheur, als een van de eerste politiemensen ter plaatse. Vanaf het begin maakt hij deel uit van een team van van twintig rechercheurs. Voornaamste getuige is taxi chauffeur Tony, die heeft gezien dat twee jongemannen aan de achterzijde van het Centraal Station in de Maasstad bij Frensdorff zijn ingestapt, toen deze aan zijn fatale laatste rit begon. Op dat moment maken de rechercheurs inclusief de lei der van het onderzoek een onverklaarbaar grote fout. San tema: „Zij verzuimen Tony een video-opname te tonen van twee jongemannen die rond het verdachte tijdstip rondhingen in de hal aan de achterzijde van het Centraal Station. Als de jon gemannen uit het beeld ver dwijnen lopen ze in de richting van de stationsuitgang, waar voor Frensdorff op dat moment op passagiers staat te wachten Santema is bij dit onderdeel van het onderzoek niet betrokken. Na zes weken besluit de politie leiding dat het rechercheteam moet worden ingekrompen. Het budget raakt op en andere drin gende zaken moeten worden aangepakt. Er blijven nog acht speurders met de zaak bezig, daarna nog twee en tenslotte is Santema als enige over. Verbazing Als Santema eind augustus 1994 terugkomt van vakantie is zijn verbazing groot, „De hele administratie, inclusief de pro cessen-verbaal, was verdwe nen", zegt de rechercheur. „Pas nadat ik het hele archief op z'n kop had gezet, vond ik beetje bij beetje de administratie terug, al heb ik nooit alles meer kunnen terugvinden. Ik wilde graag met vier man verder rechercheren, want ik zag nog aanknopings punten genoeg. Maar ik mocht zelf niet eens verder met het on derzoek. Ik ben toen op eigen initiatief verdergegaan". Santema ontdekt op een be paald moment dat getuige Tony nooit de video-opname van de twee jongemannen in de hal van het CS heeft gezien en hij spoort hem op. Tonv herkent in sep tember 1995, anderhalf jaar na de moord, overduidelijk de twee jongemannen op de video als de passagiers die bij Frensdorff zijn ingestapt. Hierdoor neemt het onderzoek een nieuwe wending. Plotseling is het heel erg belangrijk de identiteit van deze twee jonge mannen te achterhalen. Sante ma heeft de afgelopen anderhalf jaar een goede band opgebouwd met Coby de Vries, de weduwe van Frensdorff. Coby zoekt op haar beurt contact met de tv- I misdaadverslaggever Peter R. de Vries. Ze vertelt hem dat de Rotterdamse recherche onvol doende aandacht besteedt aan het onderzoek naar de moorde naar van haar man. Ze vertelt De Vries over het bestaan van de video-opname. Uiteraard wil deze die graag uitzenden. Santema voelt daar ook veel voor. Grote kans dat de twee mogelijke daders door buren of vrienden worden herkend. De rechercheur kaart het idee aan bij zijn superieuren, die het idee om de videofilm in het program ma van De Vries uit te zenden, vol afgrijzen afkeuren. Integen deel, op 30 september 1995 krijgt Santema schriftelijk op- dracht zich niet meer met de zaak bezig te houden. Hij mag I ook geen contact meer opnemen met weduwe Coby de Vries. Santema: „Vervolgens werd er vier weken helemaal niets aan i het onderzoek gedaan. Daarna werden er twee nieuwe mensen op de zaak gezet". Op 28 november vorig jaar be steedt De Vries uiteindelijk toch aandacht aan de roofmoord. I Santema werkt mee aan een re constructie. De bewuste video film wordt ook uitgezonden. De rechercheleiding is woe- I dend. Ze verdenken Santema ervan de videofilm aan De Vries te hebben gegeven. De recher cheur, die inmiddels door de korpsleiding is geschorst we gens het weigeren van dienstbe velen, ontkent dat categorisch: „Ik heb werkelijk geen idee hoe De Vries aan die videofilm is ge komen. Opgelost De TV-uitzending levert wel bruikbare tips op, waardoor het onderzoeksteam weer tot vijf man moet worden uitgebreid. Al snel heeft men de daders op het oog. Plun telefoon wordt een tijdje afgeluisterd, ze worden gevolgd. Op 14 mei 1996 worden de moordenaars, twee 17-jarige jongens, alsmede de leverancier van het wapen, gearresteerd. Beide daders zijn inmiddels tot I zes jaar gevangenisstraf veroor deeld. Volgens de Rotterdamse recherche is de 'gouden tip' die tot de oplossingleidde, niet naar I aanleiding van de tv-uitzending binnengekomen. Hoe men dan I wel aan de tipgever is gekomen. I wil men niet zeggen. Santema is hard aangepakt I door de korpsleiding. Hij denkt I dat dat komt omdat de gang van zaken gezichtsverlies betekent voor de leiders van het onder zoek. Hij is ontslagen. Met steun van de hem dankbare taxiwe reld en weduwe Coby de Vries vecht hij dat ontslag aan. Bin nenkort beslist de ambtenaren rechter over de juistheid ervan. Santema: „Wat me het meeste hindert is dat bepaalde mensen I binnen de politie me nu afschil deren als een halve crimineel. Ze verdraaien de feiten. Ik ben ervan overtuigd dat ik uiteinde lijk eerherstel krijg". D< sU (oi I di i vo (fi ge I be Oud-president van de Verenigde Staten, Jimmy Carter, feliciteert de net gekozen nieuwe president van Nicaragua, Arnoldo Aleman (1). foto Tomas Stargardter/EPA Ideologische striptease Sandinisten vruchteloos VS gesteunde anti-revolutionaire leger - die hij zelfs de Amerikaanse titel 'het verzet' geeft. „Vergeet de contra's niet. Het zijn ook Nicaraguanen die het land vooruit willen helpen." Het is een eerste stap in zijn 'ver zoeningsprogramma' en een manier te laten zien dat een Sandinistische regering geen oorlogsgevaar inhoudt. Bovendien zocht Ortega toenadering tot de conservatieve Nicaraguaanse kerk en be loofde kardinaal Obando y Bravo eerst ad vies bij hem in te winnen voordat hij een ka binet zou installeren. Met de keuze van running mate Juan Manti- el Caldera, een welgestelde veehouder ver bindt het FSLN zich met een bevolkings groep van 'rijke producenten' die voorheen tegen het Sandinisme stemde. „Ze hebben zich enorm ontwikkeld," zei Caldera wiens huis destijds door de partij onteigend werd. „Het is een volkomen andere partij gewor den." Schrijver en Sandinist van het eerste uur, Sergio Ramirez (hij was vice-president tij dens het Sandinistische bewind, trok zich een paar jaar geleden terug en richtte het Movimiento Renovadora Sandinista op) heeft geen goed woord over voor zijn oude strijdmakker Ortega. „Het is ideologische striptease. En eenmaal uitgekleed blijft er weinig over." Het circus rond Aleman verafschuwt hij he lemaal: „Al die rode vlaggen en hemden, het doet me aan de Somoza-cultuur denken. Waar we ons leven en dat van vele anderen voor op het spel hebben gezet." Kiezen voor Aleman is een „stem van de angst" Volgens hem zal Aleman noch Ortega de komende jaren veel kunnen veranderen aan de heet ste hangijzers; schrijnende armoede en een werkloosheid van bijna 60 procent. GPD Directie: K Scherphuis, W F. dePagteren F van de Velde Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M van Zuilen (adjunct) Vlissingen: Oostsouburgseweg 10. Postbus 18. 4380 AA Vlissingen Tel. (0118) 484000 Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg Tel. (0118) 681000 Goes: Voorstad 22, 4461 KN Goes. Tel. (0113) 273000. Terneuzen: Axelsestraat 16 4537 AK Terneuzen Tel. (0115) 694457 Hulst: Servicepunt: Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel (0114)314058 Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel (0115)568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301JK Zierikzee. j Tel (0111)415380 Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17 00 uur. i Openingstijd Zierikzee I 8 30-17 00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10 30 uur Centrale redactie: Postbus 18. 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000 Redactiefax. (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur. I in het weekeinde verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag op de kantoren gedurende de openingstijden, zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maandag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22 00 uur en zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur: Tel (0118)484000. Fax(0118)470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 91,00. franco per post 119.00: per maand 33,00; per jaar ƒ350,00; franco per post 460,00. bij automatische afschrijving per termijn 1,50 korting; losse nummers maandag t/m vrij dag 1,60, zaterdag 2,50 p.st. (alle bedragen inclusief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t n v. PZC ab.rek. Vlissingen Advertentietarieven: 176 cent per mm; minimumprijs per advertentie 26,40, ingezonden mededelingen 2.5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 7.- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17.5 pet btw) Giro: 35 93 00. Uitgeverij Provinciale Zeeuv/se Courant BV. Vlissingen PZC-ombudsman: C. van der Maas Telefonisch spreekuur maandag t/m vrijdag 9.30-12.00 uur Tel (0116)484401 Auteursrechten voorbehouden Uitgave PZC Wie wordt de lijsttrekker van het CDA na Heerma? foto Cees Zorn/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 2